עקב אכילס של מדינת ישראל

סלאח אל אערורי, צילום מסך מ- MEMRI TV Videos
סלאח אל אערורי, צילום מסך מ- MEMRI TV Videos

חמאס והג'יהאד האסלאמי דוחפים לאינתיפאדה חדשה נגד ישראל בשבועות הקרובים בהשתתפות המגזר הערבי בישראל. בחמאס רואים בערביי ישראל את עקב אכילס של המדינה היהודית ומתכננים לרתום אותם שוב למאבק האלים כפי שהיה בחודש מאי 2021.

בחודש האחרון שוגרו מרצועת עזה לעבר ישראל כ-30 רקטות. ארגוני הטרור חזרו למדיניות "טפטוף" הרקטות ומחממים את השטח להסלמה ביטחונית גדולה לקראת חודש רמדאן.

בחודש האחרון שוגרו מרצועת עזה לעבר ישראל כ-30 רקטות. ארגוני הטרור חזרו למדיניות "טפטוף" הרקטות ומחממים את השטח להסלמה ביטחונית גדולה לקראת חודש רמדאן.

חמאס והג'יהאד האסלאמי אינם מעוניינים בסבב לחימה חדש כעת ברצועת עזה אבל הם נערכים גם לאפשרות שייאלצו לתת גיבוי לאינתיפאדה החדשה שהם יוזמים בגדה ובמזרח ירושלים. זאת במסגרת העיקרון שהם קבעו במאי 2021 של "איחוד החזיתות" – כלומר ירי רקטות מהרצועה לעבר ישראל והסתכנות בסבב לחימה חדש ברצועת עזה.

האסטרטגיה הנוכחית שלהם היא לדחוף את תושבי מזרח ירושלים, הגדה וערביי ישראל לאינתיפאדה מזויינת חדשה בשבועות הקרובים.

סאלח אלעארורי, סגן יו"ר תנועת חמאס, הסביר בנאום שהוא נשא ב-13 בפברואר בועידה הלאומית לתמיכה בעם הפלסטיני את האסטרטגיה של חמאס.

לדבריו, הפלסטינים נמצאים בפתחה של מערכה אסטרטגית קדושה וחשובה והתנאים הבינלאומיים מתאימים עכשיו כדי להסלים את ההתנגדות המזויינת ולהילחם בנשק חם נגד הכיבוש הישראלי.

הוא הסביר כי למרות שהעולם עסוק במלחמה באוקראינה, ההתנגדות הפלסטינית תציב את העולם על סף הסכנה האזורית והוא ייאלץ לטפל בבעיה הפלסטינית בעל כורחו.

במסגרת עיקרון "איחוד החזיתות" של חמאס והג'יהאד האסלאמי, האסטרטגיה הנוכחית שלהם היא לדחוף את תושבי מזרח ירושלים, הגדה וערביי ישראל לאינתיפאדה מזויינת חדשה בשבועות הקרובים

סאלח אלעארורי הבהיר כי לערביי ישראל יהיה חלק בהתנגדות המזויינת לישראל ואמר:

"העם הפלסטיני ב'פנים' הכבוש הוא חלק מהבעיה הפלסטינית הקדושה, המערכה תיכפה עליו והוא ישתתף בכל המערכות".

גורם בכיר בחמאס אומר כי המלחמה האחרונה ברצועת עזה במאי 2021 ("שומר החומות") הוכיחה כי ערביי ישראל הם עקב אכילס של המדינה היהודית, הם הצליחו להפתיע את כוחות הביטחון הישראלים בישובים הערבים וגם בערים המעורבות.

גם הפעם מתכנן חמאס מערכה רב-זירתית נגד ישראל, שלערביי ישראל יהיה בה תפקיד חשוב. זאת למרות שישראל נערכה כבר לאפשרות הזו והחלה בהקמת כוח מיוחד הנקרא "המשמר הלאומי", שיטפל באירועי אלימות במגזר הערבי ובערים המעורבות.

מוחמד סינואר, מפקד בכיר בזרוע הצבאית של חמאס ואחיו של יחיא סינואר, מנהיג חמאס ברצועה, אמר באחרונה כי הנחת העבודה של חמאס היא כי כל העם הפלסטיני ישתתף במלחמה הבאה נגד ישראל.

מוחמד סינואר, מפקד בכיר בזרוע הצבאית של חמאס ואחיו של יחיא סינואר, מנהיג חמאס ברצועה, אמר באחרונה כי הנחת העבודה של חמאס היא כי כל העם הפלסטיני ישתתף במלחמה הבאה נגד ישראל

"עזה היא כמו לוד וג'נין,יפו היא כמו רפיח והגליל הוא כמו חברון וירושלים היא הכתר של פלסטין", הוא אמר.

ההתמקדות במזרח ירושלים, בהר הבית ובמסגד אלאקצא היא  הגפרור שאמור להצית שוב את התבערה בקרב הפלסטינים ובקרב ערביי ישראל. גם אם הם יהססו להשתתף באירועים האלימים, חמאס מתכנן לכפות זאת עליהם באמצעות מערכת ההסתה והתעמולה שלו והם לא יוכלו לעמוד מנגד.

לכן, חמאס והג'יהאד האסלאמי מעודדים את הפיגועים במזרח ירושלים וקוראים באמצעי התקשורת וברשתות החברתיות לפלסטינים בודדים לצאת ולעשות פיגועים נגד מטרות ישראליות.

ההתמקדות במזרח ירושלים, בהר הבית ובמסגד אלאקצא היא הגפרור שאמור להצית שוב את התבערה בקרב הפלסטינים וערביי ישראל. לכן חמאס והג'יהאד האסלאמי מעודדים את הפיגועים במזרח ירושלים

ברגע שירושלים תבער יהיה קל מאוד לחמאס להדליק חזיתות נוספות מול ישראל. במקביל יושם הפעם דגש על הגברת הניסיונות לחטוף חיילים ואזרחים ישראלים כדי שישפרו את סיכויי חמאס לקדם עסקת חילופי שבויים חדשה עם ישראל ולכפות עליה את תנאיו.

יוני בן מנחם הוא חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מזרחן, עיתונאי, מנ"כל רשות השידור לשעבר, מרצה למזה"ת ותקשורת (צילום: דוד וינוקר)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 534 מילים
סגירה