פגיעה בשיטת הסניוריטי בעליון תחזק את ההפיכה המשטרית

השופט יוסף אלרון (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
Yonatan Sindel/Flash90
השופט יוסף אלרון

הסכנה העצומה שטמונה במעשהו של השופט יוסף אלרון היא שכעת יתפתח מרוץ לתפקיד נשיא בית המשפט העליון, שבמסגרתו ייחשד כל שופט-מועמד לתפקיד הנשיא בכך שפסקי דינו מושפעים מרצונו לשאת חן בעיני הפוליטיקאים, החברים בוועדה לבחירת שופטים.

הנוהג החוקתי של שיטת הסניוריטי הבטיח עצמאות שיפוטית מוחלטת ללא חשש לניסיון לרצות פוליטיקאים (דבר שלא קיים לגבי זכויות אדם בגדה, שם בג"ץ קיבל שוב ושוב את עמדת מערכת הביטחון גם כשזו הייתה מופרכת ואכזרית לצערנו).

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
8
לפי דעתי יש פגיעה בדמוקרטיה, אבל בישראל אין עדיין דיקטטורה של ממשלה מכהנת.... הפיכה משטרית יכולה להיות אם הם יצליחו לחוקק את כל החוקים שהם רוצים להעביר. חוץ מזה הבג"ץ יכול לעקב את החקי... המשך קריאה

לפי דעתי יש פגיעה בדמוקרטיה, אבל בישראל אין עדיין דיקטטורה של ממשלה מכהנת…. הפיכה משטרית יכולה להיות אם הם יצליחו לחוקק את כל החוקים שהם רוצים להעביר. חוץ מזה הבג"ץ יכול לעקב את החקיקה שלהם… הבג"ץ לדעתי…. צריך לייצג ערכים ציוניים ולא רק ערכים דמוקרטים כי אחרת הבג"ץ יאבד את אמון הציבור, להאמין בערכים דמוקרטים ליברלים זה אחלה, ללא ציונות זה יהיה חסר ערך, כל הפסיקות לטובת הפלסטינים פוגעים בתדמית של הבג"ץ עד לכדי מצב שהציבור אפילו ירצה לוותר על הדמוקרטיה…. וזה משהו שאני רוצה שתחשבו עליו…

זה ברור כשמש. לא הבנתי מה לא ברור למגיבים. אם שופט צריך שפוליטיקאים דירימו יד כדי שהוא יתקדם הוא יםעל לרצות אותם. השםיטה לא תהיה אובייקטיבית ומקצועית. זהו.. פשוט... כמו בכל תחום... מי ... המשך קריאה

זה ברור כשמש.
לא הבנתי מה לא ברור למגיבים.
אם שופט צריך שפוליטיקאים דירימו יד כדי שהוא יתקדם הוא יםעל לרצות אותם. השםיטה לא תהיה אובייקטיבית ומקצועית. זהו.. פשוט… כמו בכל תחום…
מי ש

קראתי את דיבוב שטויות שכתבת והלכתי להביט במראה כדי לראות האם אני הטא המטורלל ?! והמסקנה הברורה שלי היא כי אני לא - חבל שאתה נותן ידך לחבורת דבילים אשר אינם מבינים שגם ראשות העליון מחייב... המשך קריאה

קראתי את דיבוב שטויות שכתבת והלכתי להביט במראה כדי לראות האם אני הטא המטורלל ?! והמסקנה הברורה שלי היא כי אני לא – חבל שאתה נותן ידך לחבורת דבילים אשר אינם מבינים שגם ראשות העליון מחייבת בחירה ולא כפי שנהגו יפי הנפש המטורללים שהמציאו את שיטת הסניוריטי .
הועדה לבחירת שופטים לפי הקישקוש שכתבה מנוע מלבחור שופטים כי יש ה גם פוליטיקאים ???????
הצלחתם לטרלל אנשים מסכנים שאינם מפעילים את מוח ומוכנים לקבל כל שטות שמשהוא כותב – מקווה שאינך מאמין בשטויות שאתה מפיץ

לא הצלחתי להבין להבין כיצד ומהיכן אתה שואב שהנוהג הפך חוקתי? עפ"י איזה חוק? בסך הכל מדובר בהמצאה של שופטי העליון ללא שום קשר לאיזה חוק. החינוך אותו מקבלים הילדים בביה"ס הוא מטומטם. ל... המשך קריאה

לא הצלחתי להבין להבין כיצד ומהיכן אתה שואב שהנוהג הפך חוקתי? עפ"י איזה חוק?
בסך הכל מדובר בהמצאה של שופטי העליון ללא שום קשר לאיזה חוק.

החינוך אותו מקבלים הילדים בביה"ס הוא מטומטם.
למה להמשיך ללמד אזרחות ישראלית שיקרת? למה לא ללמוד הכנה לחיים האמיתיים במקום ללמוד איזה אדירים היו אנשי מפא"י שלא היה בהם אחד שלא היה גזען?

לדעתך הציבור מטומטם ולכן כדאי להמשיך להלעיט אותו באותה תקשורת שמאלנית קיצונית ואם מישהו מעז להקים ערוץ ימני, כמו ערוץ 7 אז המושחת ברק או ממשיכו יסגור אותו כמו שמנסים לעשות לערוץ 14?

הייעוץ המשפטי הוא כולם שקם על יוצרו!!!
למה שאיזה פיקדון מושתן יקבל החלטות במקום נבחרים? למה היועמ"ש כבייכול מייצגת את הממשלה כשהיא תומכת בעתירות נגדה? על סמך מה ועפ"י איזה חוק אהרון ברק החליט שדעתו של היועמ"ש מחייבת? למה חלאה כמו שלומית פרגו תקועה במשרד ראש הממשלה מעל 20 שנה ולמרות הנזק האחרון של 50 מיליון שח היא לא מפוטרת ונדרשת לשלם מהפנסייה שלה?

באף מדינה נורמלית שופטים לא בוחרים שופטים? כמו שבטוח שאצליך במשרד העובדים לא בוחרים את העובדים שיתקבלו למשרד.
למה לא ניתן לפטר שופטים גרועים בצורה אובייקטיבית? למה לא לעשות הערכת שופט כל שנה שנתיים ולהחליף את הגרועים?
מאיפה עוז הרוח המטומטם של השופטים העליון להחליט שהמצאה שלהם ללא הסתמכות על החוק הופכת לחוק?

בשום שלב לא היה מדובר ההפיכה משטרית, אלא ניסיון מינורי לתקן את המערכת הרקובה של מערכת המשפט.
עם משטרה שכל עיסוקה לחפש פוליטיקאים בכל מחיר, כאשר באם לא מצליחים לסחוט אותם ממציאים להם תיק, עם משטרה שהאזרח לא פונה אליה כשפורצים לו את הבית או סוחטים אותו בפרוטקשן.
עם פרקליטות "מצויינת" שרק אצלנו בארץ מגיעים ל-98% הרשעות, ועם אחוז כזה למה צריך את ביהמ"ש? אפשר להסתפק בבקשת התביעה של הפרקליטות, הרי כך או כך הפס"ד יהיה ב-98% לפי בקשתם?

ואפשר עוד הרבה להרחיב בכל נקודה שהעלית

היה צריך לפטר את חברי העליון שהרשיעו את זדורוב כשהתברר מה שהיה ידוע כבר אחרי דברי הרופאים ,שהוא לא הרוצח. אסור שיהיה בישראל בית משפט ללא ביקורת מעליו וללא קבלת שום אחריות על מחדליו... המשך קריאה

היה צריך לפטר את חברי העליון שהרשיעו את זדורוב כשהתברר מה שהיה ידוע כבר אחרי דברי הרופאים ,שהוא לא הרוצח. אסור שיהיה בישראל בית משפט ללא ביקורת מעליו וללא קבלת שום אחריות על מחדליו.כל מינוי הוא גם פוליטי ,ומי שטוען אחרת מוזמן לבדוק את הקשר בין העמדות הפוליטיות של השופטים לבין מי שמינה אותם.ולראיה :רות גביזון. למה שיטת הסניוריטי קיימת רק במערכת המשפט,שאיננה בהכרח מערכת הצדק? אם היא כל כך מוצלחת למה לא מישמים אותה בשאר המערכות?

קישקושים לא מאומצים. למה צריך לשבט את אהרון ברק?? צריכים שופטים ממגוון הקשת ולא רק מהשמאל ה"לא " נאור. הכל "חיפשו" שנים שופט מרוקאי ,הנה שופט עיראקי אז היכן הבעייה?? אם כולם סומכים על מ... המשך קריאה

קישקושים לא מאומצים.
למה צריך לשבט את אהרון ברק??
צריכים שופטים ממגוון הקשת ולא רק מהשמאל ה"לא " נאור.
הכל "חיפשו" שנים שופט מרוקאי ,הנה שופט עיראקי אז היכן הבעייה?? אם כולם סומכים על מערכת המשפט ועל השופטים ,אז היכן הבעייה?? מה קרה עכשיו השופט אלרון פתאום לא טוב?? הזויים.

עוד 510 מילים ו-8 תגובות
כל הזמן // יום ראשון, 10 בדצמבר 2023
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־65 ללחימה ● 141 חטופים עדיין בעזה

מת מפצעיו לוחם שנפגע שלשום באורח קשה בקרב ברצועה

ההרוג הוא נתנאל מנחם איתן, תושב ירושלים בן 22, צוער בבית הספר לקצינים, ששירת כלוחם ביחידת 669 ● שני קצינים ושלושה חיילים נפצעו באורח קשה בקרבות ברצועה ● נתניהו: "בימים האחרונים עשרות מחבלי חמאס נכנעים בפני כוחותינו; ייקח עוד זמן, אבל זה תחילת הסוף של חמאס. אני אומר למחבלי חמאס - זה נגמר. אל תמותו בשביל סינוואר; היכנעו עכשיו"

עוד 39 עדכונים

כל מושגי המלחמה בעזה - חלק שני

הידעתם שעד היום מצטטים קטעים מדברי ההספד של משה דיין על רועי רוטברג שנהרג עם עוד שלושה צעירים בהתקפת פידאיון על נחל עוז? שאלוף פיקוד הדרום ירון פינקלמן נכנס לתפקידו רק 4 חודשים לפני המלחמה? שהאירוע במסיבת הטבע ברעים היה הטבח הגדול ביותר בתולדות המדינה?
הא'-ב' של מונחי המלחמה בעזה, המשך.

ל'

ליבשטיין אופיר – ראש המועצה האזורית שער הנגב שנרצח בשבת השחורה. התגורר בכפר עזה.

גדעון אלון הוא עיתונאי. הוא עבד 35 שנים כעתונאי ב״הארץ״, מתוכן 17 שנים ככתב פרלמנטרי של הארץ, ולאחר מכן 14 שנים ב״ישראל היום״. הוא הגיש תכניות בערוץ הכנסת, הפיק סרט תיעודי על תפקוד ועדת חוץ ובטחון ופירסם שלושה ספרים. האחרון שבהם הוא: ״מתחככים״, ובו סיכום 40 שנות עבודתו העיתונאית. בסוף אפריל 2021 יצא לגימלאות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,525 מילים
אמיר בן-דוד

עד מתי אוקטובר 2023

כמעט מאה חיילים נפלו בקרבות ועשרות רבות נפצעו מאז החלה המערכה הקרקעית ברצועת עזה, לפני חודש וחצי. במקביל, לפי ההערכות, כ-18 אלף פלסטינים נהרגו ועשרות אלפים נפצעו – מרביתם אזרחים. כמה זמן זה יכול להימשך? תלוי את מי שואלים ● וגם: מחיר הלחימה ● החשש לחטופים ● עדכוני מלחמה ● מחיר האנטישמיות ● ועוד...

חיילי צה"ל בלחימה בעזה. 10 בדצמבר 2023 (צילום: דובר צה״ל)
דובר צה״ל

אוניברסיטת קולומביה הפכה לסיוט עבור הסטודנטים היהודים

סטודנטים ישראלים ויהודים מאוניברסיטת קולומביה מספרים לזמן ישראל כי מאז 7 באוקטובר הם מרגישים הרבה פחות בטוחים ● משרד זכויות האזרח של משרד החינוך האמריקאי אף הודיע כי נפתחה חקירה נגד מספר מוסדות אקדמיים, בהם קולומביה, בגין הטרדות אנטישמיות ● "אני הולכת לשיעור ושומעת 'אינתיפאדה'. בשבילי זו טראומת ילדות"

עוד 1,460 מילים

מלחמת סוכות – עוד כתבות

מה קיסינג׳ר היה עושה היום?

בזמן מלחמת יום הכיפורים ב-1973 מזכיר המדינה האמריקאי הנרי קיסינג'ר עזר לסיים את הקרבות בין ישראל לבין מצרים וסוריה. הפסקת האש יצרה את הבסיס להסכם השלום ההיסטורי בין קהיר וירושלים, שהוביל ליצירת יציבות יחסית באזור תחת מטריית ההגמוניה האמריקאית.

הצלחתו של הדיפלומט האמריקאי המיתולוגי שיקפה אסטרטגיה של צעדים הדרגתיים, בניגוד לשאיפה למפץ מדיני שיפתור את כל הבעיות. המטרה המרכזית של ד"ר קיסינג'ר הייתה להסיר את מצרים ממחנה הקונפליקט הערבי עם ישראל, וכמו במקרה של צרפת לאחר המלחמות הנפוליאוניות – לשלב אותה בסדר אזורי חדש, ובו בזמן לבודד את מדינות ערב הרדיקליות שנתמכו על ידי ברית המועצות.

ד"ר לי-און הדר הוא עיתונאי, פרשן לעניינים גלובליים ומרצה ליחסים בינלאומיים בוושינגטון. לשעבר עמית מחקר במכון קאטו ופרופסור אורח באמריקן יוניברסיטי, הוא משמש כעת כעמית בכיר במכון למחקרי מדיניות חוץ ועורך תורם בנשיונל אינטרסט מגזין.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 631 מילים ו-1 תגובות

ביקור בקן הצרעות של חמאס

סגן מפקד חטיבת כפיר, שנכנסה לעזה אחרי פעילות בגדה המערבית, לעולם לא ישכח את גופת בת ה־80 מבארי עם המספר על היד באותה שבת דמים: "הרגשת הכישלון לא עוזבת אותי" ● אמיר בר־שלום ליווה כוח של החטיבה באחת השכונות הכי מסוכנות בעזה, כשלאף אחד לא ברור עדיין מה יקרה ביום שאחרי ● "אתה בקושי רואה אויב אבל במקביל אתה יודע שהוא כאן מתחתינו"

עוד 1,497 מילים

למקרה שפיספסת

הנאום שבני גנץ צריך היה לשאת

אזרחי ישראל,

"ישראל לפני הכל" זו לא רק סיסמה בקמפיין בחירות אלא עיקרון שהנחה אותי לאורך השירות הצבאי ומנחה אותי כל העת גם בחיים הציבוריים.

תומר פלג, עוסק בייעוץ תקשורת ויחסי ציבור. שירת בדובר צה"ל. בוגר ביה"ס לעיתונאות "כותרת" ובעל תואר ראשון בהיסטוריה כללית מאוניברסיטת תל אביב. עבד 7 שנים ב"ידיעות תל אביב". שימש כדובר של ח"כ לשעבר איל בן ראובן (המחנה הציוני) ושל חברת הכנסת אמילי מואטי (עבודה).

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 566 מילים
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

ארה"ב הטילה סנקציות חדשות על החות'ים

משרד האוצר האמריקאי הטיל סנקציות על 13 אישים וגופים האחראים על העברת כספים ממכירה ומשלוח של סחורות איראניות למורדים החות'ים בתימן ● ארה"ב שוקלת להכריז מחדש על החות'ים כארגון טרור, אחרי שב־2021 הארגון הוצא מהרשימה בגלל הצורך בסיוע הומניטרי ● אולם, ספק אם הסנקציות החדשות יספיקו בלי עיצומים דומים באירופה ובריטניה ● פרשנות

עוד 908 מילים

המלחמה בחמאס מטלטלת את מפלגות השמאל באירופה

המלחמה בחמאס היא תפוח אדמה פוליטי לוהט שחורך את ידיהם של פרוגרסיבים בכל היבשת, ומעצים מחלוקות הנוגעות לנושאי הגירה ואסלאם ● המלחמה והדרישה להפסקת האש לא רק מפלגות את השמאל – אלא גם מחזקות את הימין, שמנצל את הגמגום הרפה של יריביו כדי להצטייר כמי שראוי לכהן בשלטון

עוד 1,068 מילים ו-1 תגובות
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

סמוטריץ' מסרב להפנים שלא רק מלחמות הורגות – גם סוכר

ההנחיה של סמוטריץ' להאריך את ביטול המס על המשקאות הממותקים היא שיא חדש של פגיעה באינטרס הציבורי ● הגשמים העזים שירדו השבוע הציפו את נחל צלמון בביוב, הזורם אל הכנרת ● אתר חדש מציג את כל החקלאים האורגנים שאפשר להזמין מהם משלוח הביתה ● בין סביבה לביורוקרטיה: השדרוג הדיגיטלי של רשות האוכלוסין והתחייה של בית הדפוס בבארי

עוד 931 מילים

מקרון פועל להרחקת חזבאללה מעבר לליטני, אך ספק אם זה יעזור

צרפת חוששת בין השאר לעתיד קידוחי הנפט שלה בלבנון ● המסע של פוטין בארצות המפרץ ● ארדואן מקלל את ישראל, אך סופג האשמות מהאופוזיציה בגלל המשך המסחר עמה ● הפעילות החות'ית נגד השיט הבינלאומי פוגעת במצרים ומחממת את הזירה בים האדום ● והשבוע לפני 40 שנה: האינתיפאדה הראשונה פורצת בעזה ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,290 מילים

עשה שלום עלינו

הארכיון של רוןזמן ישראל נובר בארכיון של העיתונאי הוותיק רון מיברג ומפרסם מחדש מבחר מכתבותיו, שקריאה בהן היום מספקת פרספקטיבה איך הגענו עד הלום ● והשבוע: בחזרה להסכמי קמפ דיוויד ולטריו המצרי–ישראלי–אמריקאי שהוציא לנשיא קרטר עשן מהאוזניים – עד המחווה ששינתה הכול

עוד 2,396 מילים
היום ה־64 ללחימה ● 141 חטופים עדיין בעזה

דיווח: סינוואר נמלט מעזה לחאן יונס בשיירה הומניטרית

צה״ל הודיע על 5 חללים, אחד מהם אחיין של השר איזנקוט ● דיווח: נתניהו אמר לביידן בסוף השבוע כי הלחימה בחאן יונס תימשך כחודש ● פורסם תיעוד של פלסטינים נכנעים, הרמטכ"ל: סימן להתפרקות במערכת ● החות׳ים מאיימים למנוע מספינות בדרך לישראל לעבור בים האדום ● משפחתו של סהר ברוך שנחטף קיבלה הודעה כי נרצח בשבי ● חייל תועד הורס סחורה בחנות בג׳באליה

עוד 47 עדכונים

לכל איש יש שם

בדיוק כפי שהמדינה פירקה את מנגנוניה שלה בשם הישרדותו של אחד, כך נדמה שהמדינה שמה את כל יהבה על תהליך הרסני ובלתי אפשרי של פירוק מיידי של רעיון – יהא המחיר אשר יהא ● אלה שזכו להיוושע אחרי בגידת ראשי המדינה, נוכחים כעת כאובייקטים על לוח של מדינאי ערל לב ורשע, שמנצל את הפקרתם ככלי מיקוח בינלאומי למשיכת זמן הלחימה ● דעה

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
כל מאמר ביקורת, גם אם צודק וחד. חייב שתהיה בו סדרת צעדים ברורים ספציפיים שמציעים פתרון ראליסטי . יותר מדי מתארי בעיות. מעט מדי מנסחי פתרונות שאפשר ליישם עכשיו. איך מעיפים את הפשיזם... המשך קריאה

כל מאמר ביקורת, גם אם צודק וחד.
חייב שתהיה בו סדרת צעדים ברורים ספציפיים
שמציעים פתרון ראליסטי .
יותר מדי מתארי בעיות.
מעט מדי מנסחי פתרונות שאפשר ליישם עכשיו.
איך מעיפים את הפשיזם והביב?
איך מייצרים משטר גבולות שנותן ביטחון לאזרחים?
עם מי? תוך כמה זמן? האם יש לזה הנהגה ותמיכה?
האם זה מייצב את ישראל אזורית ופנימית?

עוד 788 מילים ו-1 תגובות
עקורים

"אני לא מרגישה עכשיו בטוחה בשום מקום. אני מרגישה כלואה. בלילות, אני ישנה עם ג'ינס וחולצה כדי שאם חלילה מישהו ייכנס, לפחות אהיה לבושה"

ליאורה האריס

תלמי יוסף. אם יחידנית לשתי בנות. פונתה למושב פארן

עוד 1,988 מילים

יריב לוין שוב ממסמס את הוועדה לבחירת שופטים - ובג"ץ מעלים עין

על רקע התנהלותו של לוין, לא ברור מדוע שופטי בג"ץ מיהרו להסיר מעל שולחנם את העתירות שדרשו להורות לו לכנס את הוועדה לבחירת שופטים ● שלוש שנים וחצי מאז תחילת משפטו של נתניהו, אפשר לקבוע שהשופטים מאטים - אולי במכוון - את ההליך הפלילי נגד נתניהו ● והאמירה החמורה של השופט אלרון בפסק דין שניתן לאחרונה חושפת את תפיסתו החוקתית ומידת שליטתו בחומר ● פרשנות

עוד 1,117 מילים ו-4 תגובות

מרב מיכאלי שמה קץ לסבל, באיחור של שנה

מאז הבחירות לפני שנה, הפכה יו"ר מפלגת העבודה מטרה להאשמות שהטיחו בה מכל עבר, בכל מקום שאליו הגיעה ● הדברים הגיעו לידי כך שחבר ועידה אסף מספיק חתימות לטובת כינוס וועידת המפלגה כדי להצביע על הדחתה ● מיכאלי העדיפה למנוע את הביזיון ואתמול הודיעה על פרישה הדרגתית מהפוליטיקה ● כעת נותר לראות לאן מועדות פניה של המפלגה - ושל מחנה המרכז-שמאל בכלל ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
עוד 518 מילים ו-2 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה