אחרי 20 שנה

הצילום האחרון. רב-סרן נחום שמר ז"ל
הצילום האחרון. רב-סרן נחום שמר ז"ל

לפני קצת יותר מחודש מלאו לי 47. סתם מספר לכאורה, לא עגול ולא חצי עגול. אבל בשבוע שעבר זה היכה בי. אני גדול מאבא שלי ב-20 שנה. כן, הוא תקוע במועדון ה-27 מאז השישה באוקטובר הנורא ההוא, ואני ממשיך.

חשבתי קצת מה קרה לי מאז היום הולדת ההוא, כשמלאו לי 27 והתייצבתי בחלקה 5 בקריית שאול. אז ב-1999 נכנסתי לעולם התקשורת. זה היה בארכיון מעריב, הכי למטה בפירמידה. אבל מאז הפכתי לעורך חדשות בדסק של העיתון, דילגתי לרחוב מוזס והצטרפתי לידיעות אחרונות, כראש דסק. משם עברתי לטלוויזיה ולתוכנית הבוקר בערוץ 2 ואז ערכתי את חדשות הבידור, וחדשות מקומיות, והקמתי ערוץ חדשות בינלאומי, ואז ערכתי תוכניות ברדיו, ופוטרתי והתפטרתי וערכתי עוד תוכנית בוקר. והיום אני עדיין עורך חדשות, אבל בלילה. ואבא, הוא תקוע במועדון ה-27.

ב-1999 התחתנתי בפעם הראשונה, ביום שישי אחד על שפת הים. ומאז הספקתי להתגרש, ולחיות בזוגיות ממושכת בשנית ואז שוב להתגרש. אבל יש גם טוב מזה, תמר ועידו, הילדודס שלי, הנכדים שלך. תמר מסיימת השנה בית ספר יסודי בהצלחה וכנגד כל הסיכויים ותמשיך לבית ספר תיכון. איזה ילדה. עידו מסיים השנה כיתה ד'. גם הוא ילד מדהים. ואבא, הוא תקוע במועדון ה-27.

אמא. דינה נשארה הנינג'ה שהיא גם אחרי 20 שנה, וגם יותר. בטח אחרי שהפכה לסבתא. האחיות שלי. עדי כבר דוקטור וחוקרת את מחלת הסרטן. והיא נשואה (טפו טפו), ויש לה כבר שלושה ילדים, יונתן ונעה ומיכל, שגםהם נכדים שלך.. וענבל (שהיא אולי לא בת שלך, אבל היא אחות שלי וזה בטח חלק מהעניין), היתה אז אחרי צבא והיום גם היא נשואה ויש לה שתי בנות, אלה ואריאל. והיא גם ראש שבט בצופים. ועמית, אחותי הקטנה, היתה לפני 20 שנה נערה מהפרברים, היום היא בלשית תותחית במשטרה, ועושה לפושעים בית ספר. ואבא, אבא תקוע במועדון ה-27.

החתונה עם דינה. גם גולדה הגיעה
החתונה עם דינה. גם גולדה הגיעה

הדברים האלה נכתבים בעיצומה של "הסלמה בדרום". ב-1999 העיניים היו נשואות בכלל צפונה. חיזבאללה היה האוייב העיקרי ופגע בעיקר בחיילי צה"ל שפעלו אז בתוך לבנון. מאז ישראל יצאה מארץ הארזים, ויצאה גם מרצועת עזה. והקטיושות שנורו אז מהצפון, הפכו לקסאמים ולגראדים ולפאג'רים על יישובי הדרום בעיקר, אבל גם על תל אביב מדי פעם. ואבא מוגן במועדון ה-27.

"אחרי עשרים שנה/ שוב אינני ילד/ תמו נעורי/ שיבה זרקה במלך", כתב יענקל'ה רוטבליט ושר שמוליק קראוס. ואבא תקוע לנצח בקריית שאול, חלקה 5, שורה 1. בן 27 במותו.

רב-סרן נחום שמר ז"ל, מפקד הסיירת של חטיבה 14, נהרג בסיני ביום הראשון של מלחמת יום הכיפורים ב-6 באוקטובר 1973

כמה ימים לפני הבלגאן הגדול עופר פרצמן-שמר עזב את התקשורת אחרי 20 שנה כעורך חדשות. בתפקיד האחרון היה בתאגיד, אבל עשה כמעט הכל בפרינט, ברדיו ובטלוויזיה. בזוגיות עם שרון. ביחד יש להם ארבעה ילדים. הקטנה, זוהר, בת חצי שנה. אוהב מאוד להציל חיים במד"א

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 380 מילים
סגירה