אם ימשיך לכהן, תוך מספר שנים ישראל עלולה לחדול מלהתקיים

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו לצד מכוניות שנפגעו במתקפה על הדרום ונגררו למגרש גרוטאות. 30 בנובמבר 2023
רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו לצד מכוניות שנפגעו במתקפה על הדרום ונגררו למגרש גרוטאות. 30 בנובמבר 2023

הנה תמצית תסריט הבלהות שהתממש: יואב גלנט הפחדן אזר אומץ ואמר לציבור במרץ 2023 שבנימין נתניהו חייב להפסיק עם ההפיכה המשטרית, כי הערכת אמ"ן היא שעלולה לפרוץ מלחמה. זאת בשל כך שאויבינו מזהים את החולשה ההיסטורית שנתניהו הוביל אליה.

ובאמת: מי לא יכול היה לזהות את הדבר השקוף הזה? מנהיג בלתי כשיר שממוקד בעצמו בלבד אשר הרכיב ממשלת ימין קיצוני בזויה שמוקעת במערב. ביצוע הפיכה משטרית שהופכת את ישראל לדיקטטורה רקובה. כל גורם משפטי, כלכלי, מדיני וביטחוני במערב המום מהטרלול וחש סלידה עמוקה מממשלה פתולוגית זו.

באמת: מי לא יכול היה לזהות את הסכנה? מנהיג בלתי כשיר שממוקד בעצמו בלבד והרכיב ממשלת ימין קיצוני שמוקעת במערב, וביצוע הפיכה משטרית שהופכת את ישראל לדיקטטורה רקובה

מינויים מופרעים לתפקידי מפתח. בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר מוחרמים במערב. לגמרי מוחרמים. השמדת ערך מדינית וכלכלית. נתניהו מוחרם בבית הלבן. שיסוי שיטתי נגד המחנה הדמוקרטי במדינת ישראל. משבר חוקתי חסר תקדים. רדיפה מאפיוזית של שומרי הסף. מסירת משטרת ישראל לידי עבריין מורשע שמעריץ רוצח המונים ואוחז בתפיסת עולם גזענית מוחלטת. פשיזציה של משטרת ישראל. גיבוי למהלכי טיהור אתני אלימים בגדה.

והשאלה הכי מבעיתה הונחה על השולחן: למי יצייתו הצבא, המשטרה ושב"כ כשתגיע ההתנגשות החוקתית לשיאה: לבג"ץ או ממשלת הבלהות?

כל מי שעיניו בראשו ראה נרקיסיסט שמצוי בניגוד עניינים מוחלט מול מדינתו ואזרחיה, אשר מחולל הפיכה משטרית רק כדי להימלט מהכלא. מינויים מחרידים של לקקנים בזויים ועבריינים לתפקידי מפתח קיומיים. החרבת השירות הציבורי. קריסת המערכות. רדיפת שומרי הסף.

יצירת תרבות כזב שבה אין עוד חשיבות להבחנה בין מציאות לדמיון. שום ערך לשום התחייבות, לשום סיכום ולשום נורמה. דברי רהב חלולים שאין בינם לבין המציאות דבר וחצי דבר.

הזרמת שוחד אדיר ממדים מכספינו לתחזוק מערכות חינוך שמנציחות בורות, גזענות ופשיזם. לא צריך להיות גאון מודיעיני בטהראן, ביירות או עזה כדי לראות שנתניהו מחריב בשיטתיות ובמהירות את מדינת ישראל.

כל מי שעיניו בראשו ראה נרקיסיסט שמצוי בניגוד עניינים מוחלט מול מדינתו ואזרחיה. לא צריך להיות גאון מודיעיני בטהראן, ביירות או עזה כדי לראות שנתניהו מחריב בשיטתיות ובמהירות את מדינת ישראל

הערכת ראש חטיבת המחקר באמ"ן הייתה בהירה, פשוטה, מבעיתה ועדיין כתובה בצורה מאופקת למדי. היא נשלחה לנתניהו בכתב כדי שהשקרן הפתולוגי לא יוכל להכחיש שקיבל אותה.

אז גלנט, שהפגין פחדנות אזרחית עמוקה אך עדיין היה אחראי מעט יותר מהנאשם, נאלץ בסוף לצאת לציבור ולומר את האמת במרץ 2023: ההפיכה המשטרית שמוביל הנרקיסיסט באמצעות יריב לוין, שמחה רוטמן וכנופיית האפרטהייד, מעמידה את מדינת ישראל בפני איום ביטחוני עצום ומוחשי. סכנה קיומית ברורה ומיידית.

נתניהו פיטר אותו כי העז לומר את האמת לאחר חודשים של שתיקה פחדנית. רק יציאתנו ההמונית לרחובות בלמה את פיטורי הבלהות. ידענו שמתחולל דבר מופרע לגמרי. ידענו שמדובר בסכנה קיומית. לא ידענו עד כמה. לא יכולנו לדמיין עד כמה.

נתניהו המשיך להתעלם מאזהרות אמ"ן לפיהן אויבינו מזהים את נקודת החולשה ההיסטורית של מדינת ישראל. מי מאויבינו לא ראה גם לאחר פיטורי גלנט שהמצב מחמיר בכל היבט?

מי לא ראה שנתניהו אינו כשיר בצורה קיצונית, שממשלתו חסרת כשירות בצורה קיצונית, שנתניהו וממשלתו משסים בשיטתיות ובכך מחסלים את החוסן האזרחי-לאומי, שהימין הקיצוני הבזוי שהשתלט על עמדות הכוח באדיבות נתניהו מוחרם במדינות המערב ושנתניהו עצמו מוקע בבית הלבן? כל אחד ראה חריגה קיצונית ומופרעת ממתחם הסבירות. אה, רגע. אבל מתחם הסבירות בוטל בהקשר להחלטות הממשלה.

מי לא ראה שנתניהו אינו כשיר בצורה קיצונית, שממשלתו חסרת כשירות בצורה קיצונית? כל אחד ראה חריגה קיצונית ומופרעת ממתחם הסבירות. אה, רגע. אבל מתחם הסבירות בוטל בהקשר להחלטות הממשלה

אז נתניהו המשיך להתעלם מהאזהרות. גם ביולי 2023 הנורא, שבמהלכו העביר בכנסת את ביטול עילת הסבירות במסגרת ביקורת שיפוטית על החלטות הממשלה ובכך הביא לשיאו משבר חוקתי עצום ממדים וחסר תקדים. 64:0. זה היה הרוב המביש בכנסת שכלל גם את כל מי שיש עדיין כאלה שמפנטזים שיתעוררו: יולי אדלשטיין, דני דנון, ניר ברקת וגלנט עצמו. הם לא יתעוררו. הם רשומים לדיראון עולם.

ראש חטיבת המחקר באמ"ן שלח לנתניהו מכתב נוסף. בהיר, פשוט, מבעית ועדיין כתוב בשפה מאופקת. שוב: הדברים נשלחו בכתב כדי שהשקרן הפתולוגי לא יוכל להכחיש שהם נשלחו אליו.

זו תמצית הכל: נתניהו הוזהר שוב ושוב שחתירתו להפוך את ישראל לדיקטטורה ללא הפרדת רשויות, עצמאות שיפוטית והגנה על זכויות האדם, רק כדי להימלט מהכלא – מובילה אותנו גם לאסון ביטחוני נורא. והוא בחר להתעלם מהאזהרות החוזרות כי הוא חסר תקנה.

האזהרה התממשה. נתניהו המיט עלינו קטסטרופה בלתי נתפסת. אבל הוא ממשיך לכהן. ממשיך להיות ממוקד בעצמו על חשבוננו. משחד סקטורים רקובים על חשבון מאות אלפי עקורים שהם קורבנות מדיניותו המופקרת.

האזהרה התממשה. נתניהו המיט עלינו קטסטרופה בלתי נתפסת. אבל הוא ממשיך לכהן. ממשיך להיות ממוקד בעצמו על חשבוננו. משחד סקטורים רקובים על חשבון מאות אלפי עקורים שהם קורבנות מדיניותו

גם כעת הוא מתעלם מהאזהרות שהימין הקיצוני שיושב בממשלתו שלו מחולל הפרה שיטתית של זכויות הפלסטינים בגדה ומבעיר את הגדה בכוונה תחילה. הוא מתעלם כי הוא חייב לשמר את הקואליציה. כי פנטזיית ההימלטות מהכלא וההפיכה המשטרית הבזויה על חשבון המדינה ואזרחיה עדיין חיות ובועטות.

לאחר הלם חלקי, מכונת הרעל והשיסוי שבה לפעול במלוא עוצמתה. דודי אמסלם ושלמה קרעי וגלית דיסטל אטבריאן וניסים ואטורי שבו לשסות נגד מיליוני אזרחים, מערכת המשפט, חלקי התקשורת החופשית, שומרי הסף והאופוזיציה הקלושה.

המדיניות הכלכלית הנפשעת שבה לפעול במלוא עוזה כדי להבטיח את שרידות נתניהו על כיסאו. האנשים הללו יודעים שללא נתניהו בשלטון, אין להם גרם של סיכוי להמשיך במשרותיהם המרופדות מכיסינו. לכן מסוגלת מירי רגב להשפיל עצמה בצורה כה נלעגת ומבישה באולפן חדשות 12. לכן גם דני דנון נשלח לאולפנים כדי לבזות את עצמו. והוא עוד נחשב לבזוי פחות.

נתניהו וכנופייתו ממשיכים לחולל חורבן. הם הביאו אותנו לסף תהום. נתניהו אשם בהפקרת 1200 ישראלים לשחיטה המונית. לטבח עצום ממדים. לפשע נגד האנושות. רציחתם ההמונית של ישראלים תמימים בבתיהם ובשדותיהם ובמסיבותיהם וחטיפתם ההמונית של כ-250 תינוקות, פעוטות, ילדים רכים, נערות, נערים, צעירות, צעירים, הורים, קשישים וחיילות וחיילות – הם תוצאת הפקרתם בידי נתניהו. זה לא מוריד גרם מאחריות הדרג הצבאי. אבל האחריות להתעלמות המכוונת מכל האזהרות מוטלת על נתניהו. רק עליו.

במדינה סבירה היה נתניהו מניח את המפתחות, משפיל מבט ונעלם לאחד מבתיו הסטריליים שאנו מתחזקים. אבל הרי במדינה סבירה הוא מלכתחילה לא היה רץ ולא היה נבחר לתפקיד בו הוא מצוי בניגוד עניינים פסיכי מולנו, אזרחי המדינה והמדינה עצמה. במדינה סבירה הוא לא היה מחולל חורבן כה עצום ורב ממדים. קריסת המערכות המוחלטת שנחשפה מאז 7 באוקטובר היא באשמתו הבלעדית. האיש הזה צריך לשבת בכלא שנים רבות.

האיש הזה עדיין ראש ממשלה. אם ימשיך לכהן בתפקידו, תוך מספר שנים ייתכן שמדינת ישראל תחדל מלהתקיים. נשמע לכם מופרך? תיזכרו כמה דברים נשמעו לכם מופרכים עד שהם החלו להתחולל ב-7 השנים האחרונות מאז הפך המנהיג הנורא והנקלה בתולדות המדינה לחשוד ונאשם.

במדינה סבירה היה נתניהו מניח את המפתחות, משפיל מבט ונעלם לאחד מבתיו הסטריליים שאנו מתחזקים. אבל הרי במדינה סבירה הוא מלכתחילה לא היה רץ או נבחר לתפקיד בו הוא מצוי בניגוד עניינים מולנו

אני חוזר כמו תוכי: יש לפעול בכל דרך חוקית ודמוקרטית להדחת נתניהו וכנופייתו. הקטסטרופה כבר התממשה. עכשיו צריך להבין שהמדינה הזו עלולה להיות מחוסלת. זו לא הפרזה. זו לא מטאפורה. זו המציאות המבעיתה. המציאות הכי שקופה שיש.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
ביבי אינו הבעיה הוא בסך הכל הסימפטום של מציאות שאינה עומדת להשתנות בשנים הבאות. ביבי מתנהל כפי שהוא מתנהל כי קהל בוחריו בחלקו מקבל את התנהלותו כלגיטימית ובחלקו אף מצפה ממנו שכך התנהל, כ... המשך קריאה

ביבי אינו הבעיה הוא בסך הכל הסימפטום של מציאות שאינה עומדת להשתנות בשנים הבאות. ביבי מתנהל כפי שהוא מתנהל כי קהל בוחריו בחלקו מקבל את התנהלותו כלגיטימית ובחלקו אף מצפה ממנו שכך התנהל, כל עוד הוא מפעיל את מכונת הרעל. כל היתר אינו מעניין את אותו קהל.
ביום שביבי יפטור אותנו מנוכחותו הפוליטית, המועמדים להחלפתו, בליכוד, יצטרכו להמשיך באותו קו פעולה. מנהיג שירצה להפסיק את הפעלת מכונת הרעל יודח לאלתר.
נקודה נוספת היא עניין השחיתות חלקים נרחבים בעם, בעיקר הימין הדתי והחרדים, מקבלים את השחיתות כנסבלת, במקרה הטוב, או לגיטימית במקרה הרע.

אני ינסה להגיב לתגובה של חסר המוח שמקדש את ביבי ואישתו הפלצנית המקדש משטר מלוכני סביר להניח שהוא ודומיו עבדים נרצים המחפשים מלך שיחשוב במקומם מחפשים מלך שיתן להם בראש יקח את כספם ראש ממ... המשך קריאה

אני ינסה להגיב לתגובה של חסר המוח שמקדש את ביבי ואישתו הפלצנית המקדש משטר מלוכני
סביר להניח שהוא ודומיו עבדים נרצים המחפשים מלך שיחשוב במקומם מחפשים מלך שיתן להם בראש יקח את כספם ראש ממשלה שלא עשה דבר אחד טוב למען עמו מלבד לדואג לעצמו. הוליך את המדינה לאסון הגדול בתולדותיה תתפכייחו. !!!!

עוד 1,093 מילים ו-3 תגובות
סגירה