פלסטיני נהרג בהפגנה על הגדר בעזה

עם חידוש ההפגנות על גדר המערכת ברצועת עזה, נהרג פלסטיני מאש צה״ל ושני פלסטינים נוספים נפצעו ● כעשרת אלפים איש התקבצו במספר מוקדים ● על פי ההסכם, על המארגנים להרחיק מפגינים מהגדר ולמנוע שיגור בלוני תבערה

הפגנה על גבול עזה (צילום: Abed Rahim Khatib/ Flash90)
Abed Rahim Khatib/ Flash90
הפגנה על הגדר בעזה

פלסטיני נהרג ושני פלסטינים נוספים נפצעו בהפגנות השיבה בגבול הרצועה, כך נמסר ממשרד הבריאות הפלסטיני. ההפגנות נערכות לראשונה מאז סבב הלחימה הנוסף בעזה, ועל פי הסכם הרגיעה שהפסיק את סבב התקיפות, על המארגנים להרחיק את המפגינים מן הגדר, ולמנוע שיגור בלוני תבערה לישראל.

כעשרת אלפים איש התקבצו היום במספר מוקדים והכותרת השבועית היא "מאוחדים נגד ההסכם" – ההתנגדות להסכם המאה הסכם אותו צפוי נשיא ארה"ב לפרסם לקראת סוף הרמדאן, שעלה לחדשות היום כאשר פרסומים בתקשורת הפלסטינית ציטטו את שר החוץ הפלסטיני ריאד מאלכי, שאמר כי נעשו מגעים עם וושינגטון, אבל שלא יהיה פלסטיני אחד שיוותר על ירושלים כבירת פלסטיןף או על מדינה פלסטינית ולא ניתן יהיה לקנות את העם הפלסטיני בהטבות כספיות.

במקביל, לרגל יום שישי הראשון של הרמדאן, כ-135 אלף פלסטינים הגיעו לתפילות במסגד אל אקצה מעל 75 אלף מהם מהגדה. חלק מהצעירים שלא קבלו היתר אף קפצו מעל חומת ההפרדה סביב כדי להגיע לתפילה בירושלים.

המרחב הימי נפתח היום ל-12 מייל ומתאם פעולות בשטחים הבהיר שזה בכפוף לשמירה על תנאי ההסדרה. "צעד זה הינו כחלק מהמדיניות האזרחית למניעת הדרדרות הומניטארית ברצועת עזה ומתוך מדיניות המבדילה בין טרור לאוכלוסייה בלתי מעורבת.

מימוש הצעד מותנה בכך שהדייגים בעזה יכבדו את ההסכמות. יודגש כי לא תתאפשר חריגה מהטווחים שסוכמו, וכל חריגה תטופל בהתאם על ידי כוחות הביטחון".

ולמרות שהחיים חזרו לשגרה, בין הריסותיה עזה במצב נפיץ ונעשים מאמצים להגיע להסדרה ארוכת טווח, בתוך כך המשלחת המצרית במצרים, מנהיג החמאס מתריע שאם ייהרג מפגין על הגדר היום ישוגרו טילים לתל אביב.

עוד 234 מילים
סגירה