המשבר בעזה לבד בחושך

בזמן שתשומת הלב התקשורתית נתונה לבחריין, ד"ר מחמוד דאהר, ראש ארגון הבריאות הבינ"ל ברצועת עזה, מספר בראיון מיוחד על המאבק היומיומי על חשמל, מים ותרופות ● "כל מי שיכול מנסה לברוח מכאן"

עוד 1,851 מילים ו-2 תגובות

הם קמים כל לילה ב-3:30, לא רואים כמעט את האישה והילדים, מתייבשים שעות במחסומים ומנוצלים על ידי עבריינים ● וכל זה תמורת כ-5,000 שקלים בחודש ● "לא משלמים לנו על נסיעות, לא משלמים לנו על חופשות והבראה וגם לא על ימי חג. הכל מזויף בתלושי השכר שאנחנו מקבלים, וכל העובדים הפלסטינים סובלים מזה"

עוד 1,743 מילים ו-1 תגובות

פלסטיני נהרג בהפגנה על הגדר בעזה

עם חידוש ההפגנות על גדר המערכת ברצועת עזה, נהרג פלסטיני מאש צה״ל ושני פלסטינים נוספים נפצעו ● כעשרת אלפים איש התקבצו במספר מוקדים ● על פי ההסכם, על המארגנים להרחיק מפגינים מהגדר ולמנוע שיגור בלוני תבערה

פלסטיני נהרג ושני פלסטינים נוספים נפצעו בהפגנות השיבה בגבול הרצועה, כך נמסר ממשרד הבריאות הפלסטיני. ההפגנות נערכות לראשונה מאז סבב הלחימה הנוסף בעזה, ועל פי הסכם הרגיעה שהפסיק את סבב התקיפות, על המארגנים להרחיק את המפגינים מן הגדר, ולמנוע שיגור בלוני תבערה לישראל.

כעשרת אלפים איש התקבצו היום במספר מוקדים והכותרת השבועית היא "מאוחדים נגד ההסכם" – ההתנגדות להסכם המאה הסכם אותו צפוי נשיא ארה"ב לפרסם לקראת סוף הרמדאן, שעלה לחדשות היום כאשר פרסומים בתקשורת הפלסטינית ציטטו את שר החוץ הפלסטיני ריאד מאלכי, שאמר כי נעשו מגעים עם וושינגטון, אבל שלא יהיה פלסטיני אחד שיוותר על ירושלים כבירת פלסטיןף או על מדינה פלסטינית ולא ניתן יהיה לקנות את העם הפלסטיני בהטבות כספיות.

במקביל, לרגל יום שישי הראשון של הרמדאן, כ-135 אלף פלסטינים הגיעו לתפילות במסגד אל אקצה מעל 75 אלף מהם מהגדה. חלק מהצעירים שלא קבלו היתר אף קפצו מעל חומת ההפרדה סביב כדי להגיע לתפילה בירושלים.

המרחב הימי נפתח היום ל-12 מייל ומתאם פעולות בשטחים הבהיר שזה בכפוף לשמירה על תנאי ההסדרה. "צעד זה הינו כחלק מהמדיניות האזרחית למניעת הדרדרות הומניטארית ברצועת עזה ומתוך מדיניות המבדילה בין טרור לאוכלוסייה בלתי מעורבת.

מימוש הצעד מותנה בכך שהדייגים בעזה יכבדו את ההסכמות. יודגש כי לא תתאפשר חריגה מהטווחים שסוכמו, וכל חריגה תטופל בהתאם על ידי כוחות הביטחון".

ולמרות שהחיים חזרו לשגרה, בין הריסותיה עזה במצב נפיץ ונעשים מאמצים להגיע להסדרה ארוכת טווח, בתוך כך המשלחת המצרית במצרים, מנהיג החמאס מתריע שאם ייהרג מפגין על הגדר היום ישוגרו טילים לתל אביב.

עוד 234 מילים

במקביל לאירועי יום העצמאות - החלו אירועי הנכבה

אירועי יום הנכבה החלו היום ● אלפים השתתפו בצעדת השיבה שאורגנה על ידי "זוכרות" ובהפגנה בכפר עארה ● האירועים לציון היום ברצועת עזה מתוכננים להתקיים ב-15 במאי

אירועי הנכבה של ארגון החמאס עוד לא החלו, אבל כתשובה למפגנים הצבאיים הישראלים של יום העצמאות, התקשורת הפלסטינית מפרסמת היום (חמישי) תמונות של פעילים עם טילים, המתארים את כוח התקיפה האחרונה על ישראל. האירועים לציון היום מתוכננים להתקיים ב-15 במאי.

בתחומי הקו הירוק התקיימו היום צעדות שיבה: בקיבוץ גלעד ופארק רמות מנשה התקיימה צעדה שאורגנה על ידי ארגון "זוכרות", בו השתתפו כ-5,000 בני אדם, בהם חבר הכנסת החדש עופר כסיף.

בכפר עארה התקיימה הפגנה לציון הנכבה בפעם ה-22, בהשתתפות אלפים בהם גם חברי כנסת.

ביום שבת, 18.5.2019, ארגון "זוכרות" יקיים את האירוע "זיכרון, הכרה ושיבה" ביפו. האירוע יכלול שיט של כשעה בנמל העיר.

עוד 103 מילים

רמדאן בצל ההסלמה "המדפים מלאים בסחורות לחג - אבל לרוב העזתים אין כסף לקנות אותן"

סוחרים שלא עומדים בתשלומים נשלחים לכלא, צעירים מתוסכלים מנסים להשלים הכנסה בהשכמת השכנים, ומרבית התושבים מחכים לנס (או לתורם נדיב) שיאפשר להם לציין את החג בכבוד ● כך נערכים ברצועת עזה לפתיחת חודש הרמדאן מחר בצל ההסלמה

עוד 1,005 מילים ו-3 תגובות
אם היתה אופציה לליק, הייתי עושה לך לייק. הסלוגן שלי היום הוא "קהיר , עיר מקלט" כל הבכירים שם מוגנים מחיסולים ממוקדים, גם מזכל הגאפ וקצין המבצעים שלהם.
סגירה
בחזרה לכתבה