מני נפתלי

מני נפתלי החליף עורך דין בתביעת הדיבה נגד מקורבי רה״מ

פרסום ראשון: עורך הדין דן חי, שייצג את מני נפתלי בתביעה מול מקורבי רה"מ, פרש מהתיק כיוון שזה סירב לקבל את הצעת הפשרה שהציעו השופטים, שכללה את הוצאתו של ניר חפץ מהתיק ● את מקומו של חי יחליף עורך הדין גונן בן יצחק ● נפתלי מבצע גיוס כספים כדי לממן את הוצאות המשפט

מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, החליף את עורך הדין שמייצג אותו בתביעת הדיבה שהגיש נגד מקורבי ראש הממשלה, בגין ההאשמות שהפיצו נגדו בתקשורת בפרשת המעונות. כך נודע לזמן ישראל.

עד סוכות ייצג את נפתלי עורך הדין דן חי, אך השבוע שכר נפתלי במקומו את עורך הדין גונן בן יצחק, הפעיל יחד עם נפתלי ועם אלדד יניב ב"מחאת פתח תקווה". בן יצחק אמור לייצג את נפתלי כבר בדיון שיתקיים מחר (שלישי). הנימוק להפסקת העבודה של חי עם נפתלי היה "חילוקי דעות מקצועיים".

על פי נפתלי, הפרידה בינו לבין חי באה לאחר הצעת הפשרה בתיק. "השופטים בתיק הציעו לנו שנגיע לפשרה עם רוב הנתבעים בתיק, ואני לא רציתי את הפשרה הזאת בשום אופן. במיוחד לא הסכמתי לרעיון להוציא את ניר חפץ מהתיק. ניר חפץ היה בן אדם מרכזי בכל החבורה שלכלכה עליי, אין מצב שאני אסכים להוציא אותו.

ניר חפץ (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
ניר חפץ (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

"התחלתי לחפש עורך דין חדש, וגיליתי שזה קשה מאוד. אחד חבר של זה, אחד חבר של ההוא, וכולם רצו מקדמה של 40 אלף שקל שאין לי. אני חי משיפוצים, אין לי כסף, ואני עדיין לא יודע איך לשלם את דמי הטרחה".

כדי לגייס את הכסף להמשך מימון הוצאות המשפט, מגייס נפתלי תרומות באמצעות שליחת מיילים והודעות וואטספ למכרים ולאנשים שתרמו לו כסף בעבר. "אין לי כסף אפילו לכל ההוצאות של הדסאטרט", הוא מסביר.

באימייל שנשלח הבוקר כותב נפתלי: "כפי שאתם יודעים, מאבק משפטי מול כוחות חזקים כאלה ובמשך שנים רבות, עולה כסף, זמן, ובריאות… אני נלחם עבורי, עבור שמי וגם עבור מדינת ישראל שתהיה נקייה ממושחתים. אשמח לכל עזרה כספית".

עורך הדין בן יצחק אישר את הדברים לזמן ישראל, ואמר: "אני מברך את נפתלי על תחילת העבודה המשותפת ומאחל לנו בהצלחה. אני עדיין לומד את התיק, ולכן מעדיף כרגע לא להיכנס לפרטים".

נפתלי, אב הבית לשעבר של משפחת נתניהו, הגיש תביעה מתוקשרת נגד התעללויות שעבר בבית נתניהו וזכה בה. הוא הפך לעד מדינה נגד המשפחה בפרשת המעונות ולפעיל פוליטי נגד ראש הממשלה. ב-2015 הגיש בבית משפט השלום בהרצליה תביעת דיבה של חצי מיליון שקל נגד קבוצת מקורבים למשפחת נתניהו, שהאשימו אותו בהתנהלות לא תקינה בעבודתו כאב בית.

עם הנתבעים נמנים מפלגת הליכוד; יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו ניר חפץ, שכיום משמש כעד מדינה בתיק 1000 ו-4000; עורכי הדין דוד שמרון, שולמית אשבול ויוסי כהן שייצגו את נתניהו בתביעות מול נפתלי; אמנון זכאי ששימש כקניין במשרד ראש הממשלה; ועפרה שמשון, עובדת ניקיון ומבשלת במעון רה"מ.

עד כה לא התקבלה תגובת עורך הדין דן חי.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
עוד 383 מילים ו-2 תגובות
סגירה