מבנה האקדמיה לשעבר ברחוב סמולנסקין שהפך לחלק ממעון רה"מ (צילום: תני גולדשטיין)

כך השתלט מעון ראש הממשלה על מבנה היסטורי השוכן לצידו

חשיפה

"וילה שוקן", מעונו המפורסם של זלמן שוקן, שימשה במשך שנים רבות את האקדמיה למוזיקה ● מזה כעשרים שנה השטח בבעלות פרטית של קבוצת רוכשים מחו"ל ● אך בפועל, המבנה "סופח" בשנים האחרונות למעון ראש הממשלה, שופץ, גודר ונסגר לכניסה - ככל הידוע, ללא עדכון או תיאום עם עיריית ירושלים וללא אישור סטטוטורי כלשהו ● בדיון בתביעת הדיבה של מני נפתלי, חשף עד המדינה ניר חפץ כי המבנה שימש גם כ"חמ"ל נגד נפתלי"

מעון ראש הממשלה השתלט על מבנה היסטורי ענק השוכן בסמוך לבית ראש הממשלה ברחוב בלפור, ירושלים, שיפץ אותו והפך אותו בפועל לחלק מהמתחם המאובטח של המעון ולמבנה המשמש את פמליית ראש הממשלה לצרכים שונים.

המדובר בבית זלמן שוקן, המכונה "וילה שוקן" ונמצא ברחוב סמולנסקין 7, סמוך לבית ראש הממשלה הממוקם ברחוב סמולנסקין פינת רחוב בלפור. המבנה שימש בעבר כאקדמיה למוזיקה ולמחול וכבית הספר התיכון שליד האקדמיה ואחר כך כבית ספר של רשת "שובו".

מבדיקת זמן ישראל עולה, כי ככל הידוע לא הוגשו בקשות לגופי התכנון והבנייה של עיריית ירושלים לשיפוץ המבנה ולשימושו כחלק ממעון רה"מ. בעיריית ירושלים ובמשרד ראש הממשלה לא השיבו עד כה לשאלת זמן ישראל, האם הוגשו בקשות לאישור השיפוץ.

הקרקע של המבנה, אשר "סופחה" בפועל לבית ראש הממשלה, נרכשה לפני כעשרים שנה על ידי קבוצת בעלים פרטיים מחו"ל. גורמים בעיריית ירושלים אמרו לזמן ישראל כי על הקרקע אושרה בנייה פרטית לטובת הבעלים ללא שום קשר לבית ראש הממשלה.

לפי גורמים בעיריית ירושלים, נראה כי העירייה אף לא עודכנה על פלישת מעון רה"מ. גורמים בעירייה טוענים כי "במתחם מסתובבים מאבטחים של מעון רה"מ אבל הוא בכלל לא קשור למעון".

ההשתלטות, שהחלה ככל הנראה לפני כשבע שנים, עלתה בבית המשפט המחוזי בהרצליה בשבוע שעבר, במהלך דיון בתביעת הדיבה של מני נפתלי נגד הליכוד ומקורביו של נתניהו.

יועץ ראש הממשלה לשעבר, ניר חפץ, שהוא אחד הנתבעים בתביעתו של נפתלי, הציג על דוכן העדים בשבוע שעבר תמונות ממה שכינה "החמ"ל נגד מני נפתלי" – פורום שכלל, לטענת חפץ, את נתניהו, חפץ, עורכת הדין שולי אשבול ויועצי ראש הממשלה דוד שמרון, טופז לוק ויונתן אוריך – ובו תיכננו לכאורה מהלכים נגד נפתלי.

"בזמן שחפץ הציג את התמונות, מני פתאום לחש לי, שהמקום שבו הם ישבו הוא הבניין הנטוש של בית הספר, ליד בית ראש הממשלה, ששופץ לקראת ביקורו של פוטין", מספר עורך דינו של נפתלי, גונן בן יצחק.

"כשנשיא רוסיה ולדימיר פוטין ביקר בארץ, חיפשו מקום להלין את עובדי הפמליה שלו", אומר נפתלי לזמן ישראל. "[סמנכ"ל משרד ראש הממשלה] עזרא סיידוף אמר, יש מבנה נטוש של בית ספר שמיועד להריסה, בואו נשכן שם את הפמליה. המבנה שופץ בעלות מיידית של כ-70 אלף שקלים, מתקציב המעון ובהוראתו של סיידוף. וזה המבנה שבו הם ישבו בחמ"ל שהם פתחו נגדי".

בנימין נתניהו נכנס למתחם ״וילה שוקן״ למסיבת עיתונאים. מאחוריו היועצים טופז לוק ויונתן אוריך. 20 במרץ 2019 (צילום: יונתן סינדל/פלאש90)
בנימין נתניהו נכנס למתחם ״וילה שוקן״ לנאום לתקשורת. מאחוריו היועצים טופז לוק ויונתן אוריך. 20 במרץ 2019 (צילום: יונתן סינדל/פלאש90)

מאז "סיפוח" בית הספר, נעשו בשטחו שימושים שונים לטובת ראש הממשלה נתניהו. לפני חצי שנה, למשל, ב-20 במרץ 2019, המקום שימש לאירוע בו נאם נתניהו בשידור חי אודות הפריצה לטלפון הסלולרי של בני גנץ, לפני הבחירות לכנסת ה-22.

היסטוריה ירושלמית

"וילה שוקן" המפוארת השתייכה לזלמן שוקן – מי שהקים, בין היתר, את "הוצאת שוקן" ורכש את עיתון "הארץ". הווילה נבנתה בשנות השלושים, בעיצובו של האדריכל המפורסם אריך מנדלסון.  ב-1947 הוחרם המבנה על ידי צבא המנדט הבריטי ולאחר קום המדינה, משפחת שוקן מכרה אותו לממשלת ישראל ב-200 אלף דולר – סכום עתק באותו זמן.

המדינה התכוונה להקים בווילה משכן לנשיאי ישראל, אבל הנשיא יצחק בן-צבי סירב להתגורר במבנה כה מפואר והתוכנית בוטלה. ב-1957 המתחם נמכר לאקדמיה הישראלית למוזיקה שהרחיבה ושיפצה את הווילה והקימה במקום את משכנה הראשון. האקדמיה עברה לגבעת רם ב-1985 וב-2003 עבר גם בית הספר התיכון שליד האקדמיה לגבעת רם.

וילה שוקן המקורית, בעיצוב האדריכל אריך מנדלסון
וילה שוקן המקורית, בעיצוב האדריכל אריך מנדלסון

לאחר פינוי האקדמיה, נמכר המבנה לקבוצת רוכשים בשם איגדה בע"מ הכוללת יהודים מאוסטריה, שוויץ ובלגיה יחד עם היזם הלל לייבוביץ'. הקבוצה ביקשה להרוס את הווילה ולהקים במקומה מגדל מגורים רב-קומות. אולם ב-2003 בוטלה התוכנית עקב התגדות תושבים במקום.

מתכננת המחוז לשעבר, בינת שוורץ, העלתה תוכנית אלטרנטיבית, לפיה המבנה ישמש כגנזך המדינה. אולם ב-2006 אושרה תוכנית לשימור המבנה עם תוספת בנייה, במקום התוכנית לבניית מגדל מגורים.

בעבר פורסם כי בשנת 2008 אושרה תוכנית נוספת לבנייה אשר הוגשה על ידי היזמים לוועדה המחוזית לבנייה והוועדה לשימור אתרים. אולם, בעקבות ערעורים, התוכנית הוחזרה לוועדות ומאז לא ברור מה עלה בגורלו התכנוני של המתחם. כך או כך, המקום נשאר בבעלות הרוכשים שיוצגו בידי קבוצת איגדה, ומאז 2012 הוא לכאורה עומד נטוש.

לפי נסח הטאבו של הקרקע, בעלי החלקות בסמולנסקין 7 כיום הם חמישה אזרחים בלגיים – פיליפ ציפל, רחל ולושה באוומלוולד, רוזלין דבידוצקי קוניג, ולאון קניג; ארבעה אזרחים אוסטרים – נטשה רוזנברג, ביאטריס פלוק, אסתר גלוט ורוברט גולדשטיין; ורחל פלוק, אזרחית שוויץ.

בעבר פורסם כי בעלי המתחם הציעו אותו למכירה ב-12 מיליון דולר בעקבות עיכובים באישור תוכניות הבנייה שלהם למקום. כן פורסם כי בעלי המתחם, או חלקם, היו בין מגישי ההתנגדויות להקמת מתקני האבטחה הרבים שנוספו ברחובות הסמוכים.

לורה ורטון, חברת מועצת העיר ירושלים: "זה כנראה נעשה מאוד בחשאיות כך שאפילו לא שמעתי על השיפוץ וההרחבה האלה, אחרת הייתי מרעישה עולמות. זה פשוט לא יאמן איך שראש הממשלה הזה מתנהל"

כיתוב: ירושלים במבט על, בסוף שנות ה-30 של המאה הקודמת. במרכז – וילה שוקן, ומשמאלה בית אגיון, לימים מעון ראש הממשלה בבלפור (צילום: ולטן קלוגר/הספרייה הלאומית)
כיתוב: ירושלים במבט על, בסוף שנות ה-30 של המאה הקודמת. במרכז – וילה שוקן, ומשמאלה בית אגיון, לימים מעון ראש הממשלה בבלפור (צילום: ולטן קלוגר/הספרייה הלאומית)

כיום, המבנה הוא חלק מהמתחם המאובטח של בית ראש הממשלה. רחוב סמולנסקין חצוי לשניים כשחציו הקרוב יותר לבית ראש הממשלה סגור לכניסה, מגודר ומאובטח.

לורה ורטון, יו"ר רשימת מרצ בירושלים וחברת מועצת העיר, העוקבת לעומק אחרי הליכי התכנון והבנייה בעיר, בדקה ולא מצאה כי הוגשו בקשות של בית ראש הממשלה לשימוש במעון. "זה כנראה נעשה מאוד בחשאיות כך שאפילו לא שמעתי על השיפוץ הזה של בית הספר וההרחבה הזאת של מעון רוה"מ, אחרת הייתי מרעישה עולמות. זה פשוט לא יאמן איך שראש הממשלה הזה מתנהל", אומרת ורטון.

מעון ראש הממשלה בירושלים, ארכיון (צילום: Hadas Parush/Flash90)
מעון ראש הממשלה בירושלים, ארכיון (צילום: Hadas Parush/Flash90)

"אין כניסה לכאן"

בית ראש הממשלה שוכן בפינת הרחובות סמולנסקין ובלפור. אחרי רצח יצחק רבין, בית ראש הממשלה הוקף בגדרות אבטחה שחסמו את המעבר בצומת הרחובות סמולנסקין ובלפור ובינם לבין דרך עזה הסמוכה.

בזמן כהונתו של נתניהו כראש הממשלה, הורחב השטח המאובטח והמוקף בגדרות, והוא כולל כיום חלק משמעותי מרחוב בלפור. בנוסף, הורחב השטח המאובטח ברחוב סמולנסקין כך שגם "וילה שוקן" הוכנסה לתוכו.

סמוך למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור, שוכנים מספר משרדים ודירות פרטיות שאינם קשורים למעון ולמשרד ראש הממשלה, והם נמצאים בתוך השטח המאובטח והמגודר ומורשים להיכנס אליו תחת בדיקה ביטחונית.

העובדים והדיירים ש"לכודים" בתוך השטח המאובטח יכלו בעבר להיכנס אליו משתי כניסות – מרחוב סמולנסקין ומרחוב בלפור. ואולם, בשנים האחרונות השוטרים בכניסה לשטח המגודר ברחוב סמולנסקין אינם מאפשרים לעבור דרכו גם לאלו הגרים או עובדים ברחוב בלפור.

יוני מזרחי, מנכ"ל ארגון "עמק שווה" שמשרדו שוכן בתוך המתחם המאובטח של מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור מאז 2011, אמר לזמן ישראל: "בעבר רחוב סמולנסקין היה פתוח ועברנו בו בחופשיות. באיזשהו שלב סגרו את הרחוב, חצו אותו בגדרות ומאז אנחנו יכולים לעבור רק דרך רחוב בלפור. למה? ככה. כי ככה אמרו המאבטחים".

ד', קבלן שיפוצים שעובד ברחוב סמולנסקין, אומר: "פעם היה כאן בית ספר והיה אפשר להיכנס בחופשיות, אחר כך הממשלה לקחה את המקום ומאז אסור להיכנס. אל תנסה להתקרב לשם, אתה תחטוף צעקות"

כשביקשנו להיכנס למתחם מרחוב סמולנסקין נאמר גם לנו על ידי השוטרת בכניסה: "אין כניסה לכאן. זה חלק מבית ראש הממשלה. אני יודעת שזה היה פעם האקדמיה, אבל היום זה בית ראש הממשלה".

ד', קבלן שיפוצים שעובד ברחוב סמולנסקין, אומר: "פעם היה כאן בית ספר והיה אפשר להיכנס בחופשיות, אחר כך הממשלה לקחה את המקום ומאז אסור להיכנס. אל תנסה להתקרב לשם, אתה תחטוף צעקות".

משרד ראש הממשלה לא הגיב לפניות חוזרות ונשנות של זמן ישראל מיום רביעי שעבר ועד עכשיו. גם מעיריית ירושלים לא נמסרה עד כה תגובה לכתבה. עזרא סיידוף סירב לבקשת זמן ישראל להגיב.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 1,088 מילים ו-1 תגובות
כל הזמן // יום שלישי, 28 בינואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

גנץ ונתניהו נפגשו עם טראמפ בנפרד לקראת פרסום עסקת המאה מחר

גנץ: "אפעל ליישום תכנית טראמפ לאחר הבחירות" ● נתניהו: "הזדמנות גדולה" ● היועמ"ש דחה עתירה לפסילת היבא יזבק ● בליכוד תוקפים את נוכחות רונן צור במשלחת של גנץ ● יו"ר בל"ד מעריך שהמשותפת לא תמליץ לנשיא על גנץ ● אבו מאזן סירב לקיים שיחת טלפון עם טראמפ ● המליאה תצביע מחר על הקמת ועדת הכנסת; חברי הבלוק של נתניהו צפויים להיעדר

עוד 33 עדכונים

חדר 808 החד-קרן ירוקת השיער

בילי אייליש, החד-קרן ירוקת השיער ויקירת המערכת, הפכה אתמול לאישה הראשונה שגורפת את "ארבעת הגדולים" בטקס פרסי הגראמי. רק אמן אחד עשה את זה לפניה, כריסטופר קרוס, שלהט ב-1981 ודי נשכח מאז, למרות שחוץ מארבעת הגראמיז הגדולים הוא זכה באותה שנה גדולה שלו גם באוסקר על שיר הנושא ל"ארתור".

בילי אייליש, החד-קרן ירוקת השיער ויקירת המערכת, הפכה אתמול לאישה הראשונה שגורפת את "ארבעת הגדולים" בטקס פרסי הגראמי. רק אמן אחד עשה את זה לפניה

הזכייה המרובעת המשמחת של אייליש עוררה שוב את השאלה מה בכלל עומד מאחורי קטגוריות הפרס המשונות האלה, שנולדו בעידן אחר, לפני שכל המוזיקה שאנחנו שומעים התערבבה לפלייליסט אחד בסטרימינג אינסופי.

אז ככה:

קטגוריית "האמן החדש הטוב ביותר"

שמורה רק לאמנים שעוד לא הוציאו שלושים שירים או שלושה אלבומים, ולא היו מועמדים בקטגוריה הזו יותר משלוש פעמים (אייליש גברה כאן על ליל נס X, בעל הלהיט "אולד טאון רואד", על נערת הפלא הקטלנית רוזליה, על ליזו – שהיה לה ערב מוצלח משלה בגראמיז – ועל ארבעה נוספים)

"אלבום השנה"

חייב לכלול לפחות חמש "רצועות" ולפחות 15 דקות מוזיקה, או 30 דקות מוזיקה, בלי הגבלה על מספר הקטעים. או בקיצור: אלבום. כמו שהכרנו פעם, כשקנינו תקליטים או דיסקים (האלבום של אייליש "לאן אנחנו הולכים כשאנחנו נרדמים" גבר בקטגוריה הזו על האלבומים של לנה דל ריי, בון איבר, ליל נס X, ליזו, ומפאייר וויקאנד ואריאנה גרנדה).

וכאן מגיעות שתי הקטגוריות המבלבלות, שלמענן התכנסנו הפעם:

"Record Of the yaer"

זה לא תקליט השנה (תקליט השנה זו הקטגוריה שתוארה קודם כ"אלבום השנה") אלא "הקלטת השנה", שם שנולד אי אז בימים המוקדמים של תקליטי ויניל במהירות 45, כשכל "תקליט" הכיל בעצם שיר אחד בכל צד. הפרס הזה ניתן ל"הקלטת השנה" – כלומר לשיר כפי שהוא מונצח באלבום, כולל הביצוע של האמן, העיבוד, ההפקה, המיקס, המאסטרינג וכו' – זה פרס לכל מי שהיה מעורב בהקלטת השיר הזוכה ("בד גאי" של בילי אייליש גבר בקטגוריה הזו על "היי, מא" של בון אייבר, על "7 טבעות" של אריאנה גרנדה, על "האמת כואבת" של ליזו, על "אולד טאון רואד" הבלתי נמנע של ליל נס X ובילי ריי סיירוס ועל עוד שלושה שירים).

"שיר השנה"

קטגוריית "שיר השנה" היא לשיר עצמו – המילים והלחן – בלי קשר לביצוע. לפעמים המבצע הוא גם המחבר (למשל איימי ווינהאוס שזכתה בגראמי ב-2007 על "ריהאב" שאותו גם כתבה). שיר יכול לזכות גם בשיר השנה וגם ב"הקלטת השנה", כמו שקרה פעמיים לאדל (עם "רולינג אין דה דיפ" ב-2011 ו"הלו" ב-2016) וכמו שקרה השנה ל"בד גאי" שבילי אייליש כתבה עם אחיה פיניאס, שבלי קשר גם זכה לגראמי כמפיק השנה, קטגוריה שלא נכללת ב"ארבעת הגדולים".

נאומי התודה של אייליש בטקס היו מתוקים, כמו כל ההופעות שלה בטלוויזיה השנה. קשה להבין איך נערה בת 18 מצליחה להתמודד עם הסחרור המטורף שהוא חייה של בילי אייליש

נאומי התודה של אייליש בטקס היו מתוקים, כמו כל ההופעות שלה בטלוויזיה השנה. קשה להבין איך נערה בת 18 מצליחה להתמודד עם הסחרור המטורף שהוא חייה של בילי אייליש. מן הסתם נלמד על ההתמודדות הזו מהשירים שתכתוב לאלבום הבא שלה. מהופעותיה הטלוויזיונית אפשר להתרשם שהיא מוקפת במשפחה חמה ותומכת. נקווה שהם יהיו לידה כשהיא תתקרב – בעוד תשע שנים! – לגיל 27.

אמיר בן-דוד אוהב מוזיקה מאז סוף שנות השישים. כותב, מלחין, מנגן ושר ב״אבטיפוס״ מאז שנות השמונים. כותב בכיר וחבר מערכת בזמן ישראל

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 488 מילים

יוצר הסרטים דיוויד שולמן ניגש בחיל וברעדה לפרויקט המדובר של צביעת צילומים ממחנות ההשמדה הנאציים, כדי להנגיש אותם לדור הצעיר ● אבל אחרי שהתגבר על החששות שלו, הוא משוכנע כי יצר פרויקט רלוונטי מתמיד ● "עליית הלאומנות סביב העולם והמורכבות של האנטישמיות בימינו הפכה את הסדרה שלי לאקטואלית" ● ראיון

עוד 950 מילים

החסכונות של הישראלים הגיעו לשיא של 1.8 טריליון שקלים ● המוסדיים שמנהלים את הכסף, מעבירים יותר ויותר להשקעות אלטרנטיביות, שלא נסחרות בבורסות ואינן מפוקחות ● הטרנד הלוהט הוא קרנות השקעות פרטיות ונוצצות, עם מנהלים סלבריטאים שמשוחררים מהגבלות שכר ולא מחויבים בדין וחשבון לציבור ● איך קרה שבכירי עולם העסקים עברו לקרנות האלה, ואיזה תחום מתלקח במיוחד

עוד 2,279 מילים

אבא רצח את אמא. הילדים נותרו עם הבירוקרטיה

ילדי נשים שנרצחו מתקשים למצות את זכויותיהם מול המדינה ● נטל רב נופל על כתפי סבים או דודים שמכניסים את היתומים לביתם ● והילדים מתקשים לקבל את הטיפול והמענה הדרוש - נפשית וכלכלית ● "רק פעם בשנה מגיעה נציגה של משרד הרווחה, ממלאה מסמכים ויוצאת" ● משרד המשפטים: "רואים הבדל עצום בין המשפחות שמקבלות את הסיוע לאלה שלא"

עוד 1,700 מילים

למקרה שפיספסת

בשביל מה יש חברים?

כשהמירוץ נהיה קשה יותר ויותר, ונוכח הסכנה המתקרבת לדחיית בקשת החסינות – אין כמו עזרה מחבר טוב בבית הלבן.

יונתן שתיל הוא מאייר וקריקטוריסט. אייר במספר מקומונים ("במקום", "מלאבס" ו"צומת השרון"), אייר את הספר "אנשים על ארבע" שכתב ד"ר רפי קישון ובהמשך אייר לטור משותף איתו במגזין "עיתון חי". עבודות נוספות, קריקטורות ואיורי דמויות ונוף, אפשר לראות בדף האינסטגרם שלו

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 18 מילים

תגובות אחרונות

עודכן לפני שעתיים
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

יומן וושינגטון נתניהו מבטיח לעשות היסטוריה, אבל בימין לא יקבלו פחות מסיפוח

נוכחותם של ראשי הרשויות ממועצת יש״ע בשדה התעופה הבהירה לראש הממשלה כי בלי לפחות ריבונות על הבקעה או על מעלה אדומים, אין מה לדבר ● ״ביום שלישי נעשה היסטוריה״, הבטיח להם נתניהו ● היום הוא יקבל מטראמפ שעה וחצי של טקסי קבלת פנים ופגישות רשמיות, לפני שנשיא ארה״ב יקדיש לבני גנץ 45 דקות אישיות ● פרשנות

עוד 758 מילים

כל תכנית שלום שמציג גורם בעל השפעה היא חדשות טובות ● זה נכון אפילו כאשר ברור שהתכנית בעייתית מאוד, ושהיא חלק מתרגיל פוליטי שנועד לסייע לשני מנהיגים פופוליסטים המסכנים את הדמוקרטיות בארצותיהם ● החלופה היא לחכות לאסון או סתם לחכות עשרות שנים, בזמן שהכיבוש מפורר את הדמוקרטיה הישראלית ● פרשנות

עוד 1,118 מילים

הישראלים משלמים אגרות ב-7 מיליארד שקל בשנה

אין תמורה לאגרה על האגרה שמושתת על יתומים ואלמנים טריים שמעתם? אגרה על הגשת תלונה על הטרדה מינית? או 22 אגרות הנדרשות כדי לעבוד כחשמאלי? וזוהי רק ההתחלה ● הישראלים משלמים אגרות שרבות מהן כפולות ומיותרות, אחרות נגבות ברגעים קשים במיוחד בחייהם ● ואי אפשר להתעלם מאגרות הרכב המנופחות ● רגע לפני הבחירות, נתניהו הכריז על רפורמה בנושא, שבו לא התערב שנים ● האם יש סיבה לאופטימיות, או שמדובר בעוד ספין מבלפור? ● הרשימה המלאה בכתבה

עוד 1,194 מילים ו-1 תגובות

בניגוד להנחיות: חומרים רעילים ונדיפים יישלחו מלוויתן לכבישי הארץ

פרסום ראשון המשרד להגנת הסביבה התיר לשותפות לוויתן להוביל חומר נדיף ורעיל במיכליות כביש למשך חודש בלבד ● אך בחברה צפויים לעשות זאת לאורך זמן ● המיכליות יעמיסו את הקונדנסט שהוזרם מהאסדה לאתר אחסון באזור רמות מנשה, ומשם ייסעו כ-140 ק"מ דרומה, לאשקלון ● שומרי הבית: "ההובלה בכביש כדבר שבשגרה מנוגדת להוראות"

עוד 1,053 מילים

יממה לפני פגישתו עם טראמפ מבהיר גנץ: מימוש תוכנית הנשיא ייעשה אחרי הבחירות

היועץ המשפטי לממשלה החליט להעמיד לדין, בכפוף לשימוע, את חבר הכנסת דוד ביטן באשמת שוחד, מרמה והלבנת הון ● מסתמן שהליכוד, ש"ס, יהדות התורה וימינה יחרימו את דיון החסינות שיתקיים במליאת הכנסת מחרתיים ● נתניהו חייב לעורכי דין שייצגו אותו כמיליון שקלים וחצי; ראש הממשלה מסר שישלם את חובותיו

עוד 52 עדכונים

כמו הודיני, גנץ הצליח להשתחרר מהמלכודת שטמן לו נתניהו

יו״ר כחול-לבן ניצל את הקשרים החבריים שיצר במהלך החודשים האחרונים עם הבית הלבן, ואירגן לעצמו הזמנה לפגישה אישית עם טראמפ, לפני שזה ייפגש עם נתניהו ● כך הצליח גנץ להשתחרר מהמלכודת שטמן לו רה"מ ולשדרג את מעמדו המדיני ● פרשנות

עוד 585 מילים

גנץ נענה להזמנת טראמפ, ייפגש איתו ביום שני

מפקד חיל האוויר לשעבר, אמיר אשל, מייעץ לגנץ ● נתניהו ייפגש עם טראמפ בשני ובשלישי ● גנץ: בתום הפגישה אשוב לישראל לדיוני החסינות ● נתניהו: עסקת המאה, הזדמנות שלא תחזור ● עמיר פרץ: טראמפ מתערב בבחירות ● טיבי מאשים את עיריית ירושלים במות הילד שנמצא מת בבור מים ● ליברמן: עיתוי פרסום העסקה קצת חשוד

עוד 17 עדכונים
ששה מהמועמדים הדמוקרטיים המובילים בעימות האחרון ביניהם בחודש ינואר. מימין: איימי קלובישר, פיט בוטיג׳ג׳, ברני סנדרס, ג׳ו ביידן, אליזבט וורן, טום סטייר

היום שאחרי טראמפ? מה חושבים המועמדים הדמוקרטים על איראן

שבעת המועמדים המובילים של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב מסכימים על דבר אחד: יש לעשות הכול כדי להימנע מעימות צבאי עם איראן ● אבל בנוגע להסכם הגרעין וללחץ שיש להפעיל על הרפובליקה האסלאמית, יש ביניהם הרבה חילוקי דעות ● מצאו את ההבדלים

עוד 885 מילים

הקצין הנאצי ששלף אותי מהטרנספורט והציל את חיי

40 שנה לאחר מותו, הלמוט קלייניקה, ששמר בסוד את העובדה שנתן מחסה לעובדי כפייה יהודים וסייע להם להימלט מגירוש למחנות המוות, קיבל את אות חסיד אומות העולם ● כתב זמן ישראל נכח בטקס המרגש

עוד 575 מילים

בשביל זה יש "חברים": המשמר האזרחי החרדי במונסי, ניו יורק, התמחה עד כה בתיקון פנצ'רים ובהשבת תשמישי קדושה אבודים ● אחרי הפיגוע הרצחני בבית הרב שם, הם מתמקדים בניסיונות להציל חיים של יהודים

עוד 982 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה