הבחירות כבר נגנבו (אם לא שמתם לב)

צילום מסך מהראיון של בנימין נתניהו לניב רסקין
צילום מסך מהראיון של בנימין נתניהו לניב רסקין

אולי לא שמתם לב, אולי בהיתם בעוד ראיון מחויך של נתניהו עם יונית או אילה או ניב, או הראל או ברדוגו. אולי מצמצתם בזמן שהוא העלה עוד סרטון לטיק-טוק או נאם מול שלושה בוחרים המומים באשדוד או אשקלון. לא ברור. אולי כבר התעייפתם מלעקוב אחרי הבטחות הבחירות למגזר הערבי, למתנחלים, לחולים, למורים, לעצמאים, לרופאים, ולצופים בערוץ 20 וחבריהם בערוצים המסחריים, לגנץ, לאשכנזי וחבריהם, אולי.

אולי לא שמתם לב, אולי בהיתם בעוד ראיון מחויך של נתניהו עם יונית או אילה או ניב, או הראל או ברדוגו. אולי מצמצתם בזמן שהוא העלה עוד סרטון לטיק-טוק או נאם מול שלושה בוחרים המומים באשדוד או אשקלון

אולי כבר אין לכם כוח לבדוק את ים הנאומים וההצהרות, את הגיחוך שעולה מהם כאשר הוא מדבר, לסבול את העייפות המוקרנת מכל שומעיו שכבר לא מייחסים שום חשיבות למה שהוא אומר ומתחייב. אולי.

הסיסמאות השדופות "מכל העולם מתקשרים אלי", "רק אני יכול להביא שלום תמורת שלום" וחיסונים תמורת דולרים, אין כוח. המוח כבר מסרב לקלוט.
הבעיה היא שבינתיים הבחירות כבר נגנבו.

נכון שהן עוד לא התקיימו ועוד לא ממש יצאתם לקלפי. נכון שבבלפור תהיה בקרוב הפגנת ענק נגד נתניהו ונכון שיאיר גולן ואלי אבידר ממשיכים לפרט בפוסטים שלהם את השקרים של נתניהו. אפילו עיתון הארץ שם את נועה לנדאו לעקוב בצבעים אחרי שקר גס, שקר חלקי ושקר רך או לבן.

אבל ברור שהבחירות נגנבו.

הן נגנבו לא (רק) באמצעות מערך הסייבר הכפוף כולו לראש ממשלה הנאשם בשוחד ומרמה והפרת אמונים. לא (רק) באמצעות השב"כ הכפוף אליו ומנהל את אבטחת תנועתו של הנאשם כאילו אין בחירות ברקע. ולא (רק) באמצעות המוסד שראשו נשלח לתאם אירועי צילום באמירויות או לחשוף עוד מידע על פעילות סודית כזו או אחרת למען תעמולת הבחירות של נתניהו.

הבחירות גם לא נגנבו (רק) בגלל מערך הרפואה שהביא את מצב התחלואה לנתונים המתאימים בדיוק ליום הבוחר – נמוכים, מעודדים, כאלה שאפשר להכריז באמצעותם על ניצחונו של מי ש"הביא לכם חיסונים" ולשכוח ממספר המתים הגדול בעולם למיליון נפש.

הבחירות גם לא נגנבו (רק) על ידי ועדת הבחירות שאישרה את הכהניסטים לכנסת, ולא (רק) על ידי השופט פוגלמן יו"ר הוועדה שממש עצר בגופו את השימוש בסיסמה "חוזרים לחיים", בידי הליכוד. לא לא. אל תגזימו. פוגלמן ממש נלחם נגד תעמולה אסורה. בעיקר כאשר הנאשם בשוחד מקבל עשרות דקות שידור עודפות לאין שיעור על מתחריו. אבל מי יכול לספור.

הבחירות נגנבו פשוט בגלל שהנאשם המועמד לראשות ממשלה מטעם עצמו דרס את האמת במדינת ישראל. שטף את תודעת ההמונים באמצעות זרם של שקרים אין סופיים, שבהם כבר אי אפשר להבחין בין נתון אמיתי לנתון שקרי.

נתניהו, באמצעות סמכויותיו כראש ממשלה, פשוט גנב את דעתם של הבריות. גרם נזק כה גדול למידע וחופש ההחלטה של אזרחי ישראל, עד שאין לזה שום משמעות אחרת – אלא גניבת בחירות.

לא פלא שכשנתניהו מכריז בגאווה בטלוויזיה כי יש לו בכיס כבר כמה עריקים, איש לא מזדעזע. עריקים זה הרי שיטה בדוקה לגניבת בחירות. גם הפרת הבטחות ומעילה באמון הבוחר והמצאת תירוצים על "שמירה על הדמוקרטיה" ו"קפיצה על הרימון" ועוד ועוד.

לא פלא שכשנתניהו מכריז בגאווה כי יש לו בכיס כבר כמה עריקים, איש לא מזדעזע. עריקים זה הרי שיטה בדוקה לגניבת בחירות. גם הפרת הבטחות ומעילה באמון הבוחר והמצאת תירוצים כ"שמירה על הדמוקרטיה" ו"קפיצה על הרימון"

מערך התעמולה של נתניהו – האיש שקיבל אישור מבג"צ להיות ראש ממשלה בכפוף להיעדר הסכם ניגוד עניינים – פועל ללא הפרעה. נתניהו שקיבל את אישורו של היועמ"ש לא לצאת לנבצרות, למרות התקפותיו המבחילות והבוטות נגד מערכת המשפט, השופטים, הפרקליטות והמשטרה – למרות כל אלה, משקר ללא הפסקה וגונב את הבחירות מתחת לאפם של כל שומרי הסף.

כן, הבחירות בישראל נגנבו, כי הציבור פשוט לא יודע אם יש 160 מיליארד ש"ח, או 173.9 מיליארד גירעון כך נרשם בפברואר, שפל של 35 שנה, כפי אומרים נתוני האוצר, או "מה פתאום?" "רק כמה עשרות מיליארדים", כפי שמשקר נתניהו בשידור חי.

הציבור לא יודע אם הטיסות לישראל יחודשו לפני הבחירות לכולם או לא. אם יצליח להגיע לקלפי או לא. אם יהיו בדיקות לכל השבים ארצה, או רק לבוחרי גוש אנטי נתניהו. הציבור לא יודע אם ילדיו ילמדו ביום א' או ב' או ג', ואם יהיו בחינות בגרות ואיך יושלמו חומרי הלימוד לשנה שהלכה לאיבוד. הציבור לא יודע איך מי שהרס את הכלכלה מכריז שרק הוא יכול לשקם אותה. לכן כשהבוחר ייכנס לקלפי, הוא יסבול מסחרחורת, מתופעות של הלם קרב, מהזיות, משקרים, מפחדים לא מוסברים, מרעשים טורדניים וחוסר ריכוז, ומחוסר יכולת להבחין טוב לרע, בין מה שהוא באמת רוצה למה שמציעים לו נבחרי הציבור.

הבחירות נגנבו כי נתניהו שיקר גם לגוש שלו. גם לבוחריו שאותם הוא מלטף. הרי הבטיח להם סיפוח וחזר בו. הבטיח עסקת מאה והסתבר שמדובר בעסקה להקמת מדינה פלשתינית ביו"ש וגם בשטחים שבתוך הקו הירוק. הבטיח להם לפנות את חאן אל אחמר ושיקר. הבטיח להם לחדש בנייה ושיקר. הבטיח למנות ולהקים ממשלת ימין מלא, אבל צירף את מנסור עבאס מהרשימה הערבית רע"מ. הבטיח להילחם בגרעין האיראני אבל איראן קרובה כיום מתמיד לפצצה גרעינית.

הבחירות נגנבו כי הגענו למצב בו שום נושא שמדינת ישראל נדרשת להכריע לגביו לא נמצא על סדר היום והבוחר אינו יודע בכלל מה ההבדל בין המפלגות השונות, מצען ועמדותיהם.

הבחירות נגנבו כי הבוחר פשוט מבולבל. אין נתון אמיתי אחד שעליו הוא יכול להסתמך בבואו לקלפי ולומר: אני בוחר בגלל זה. בגלל הבטחה זו או בגלל התחייבות זו. למפלגת השלטון אין מצע ונתניהו ממילא לא מתחייב לשום דבר, ושום דבר שהוא מתחייב אליו ממילא לא יקויים ואת זה כולם יודעים. וסולחים לו. עוברים על כך לסדר היום כאילו מדובר בילד קשה תפיסה.

מראייניו בטלוויזיה כבר הפסיקו מזמן להזכיר את תיקיו הפליליים, ואת הבג"ץ על הצוללות, ואת הבג"ץ השני על זה שהוא לא חתם על הסדר ניגוד העניינים, ואת הבג"ץ השלישי נגד ממשלת חילופים. בג"ץ עצמו מרדים את האמת על כל הנושאים הקריטיים הללו דווקא לפני הבחירות, שבהן שאלת מועמדותו של נאשם בפלילים והטלת הרכבת הממשלה דווקא עליו, עומדת למבחן נוסף.

מראייניו בטלוויזיה הפסיקו מזמן להזכיר את תיקיו הפליליים, את בג"ץ הצוללות, ובג"ץ אי החתימה על הסדר ניגוד העניינים, והבג"ץ נגד ממשלת חילופים. בג"ץ עצמו מרדים את האמת על הנושאים הקריטיים הללו לפני הבחירות

הבחירות נגנבו בגלל כל העניינים הללו. כל אחד מהם לחוד וכולם יחד.
הבוחר של נתניהו נדרש רק לעניין אחד – נאמנות לגוש נתניהו. בחירה באיש נתניהו. שחרורו ממשפטו והאדרת שמו ושם משפחתו רעייתו ובנו לנצח נצחים.

הבוחרים נגד נתניהו נדרשים גם הם רק לעניין אחד – התנגדות לאותו עניין.
ולכן הבחירות נגנבו. כי אין כיום בישראל בחירות על חיינו שלנו. על הנושאים הקריטיים לקיומנו כאן בעתיד ולהמשך חיינו ללא הנאשם העומד כיום בראש הממשלה.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
6
אוי! אנחנו בהזייה! ראש הממשלה זבל!! מנובל שלא היה כדוגמתו בתולדות עמנו!! ממרום כסאו הוא מנצל הכל!! והכל על חשבוננו! אילו היה צריך להוציא מכיסו וכיסה, היה כבר מזמן בורח מהארץ, אולי לחבר ... המשך קריאה

אוי! אנחנו בהזייה! ראש הממשלה זבל!!
מנובל שלא היה כדוגמתו בתולדות עמנו!!
ממרום כסאו הוא מנצל הכל!! והכל על חשבוננו!
אילו היה צריך להוציא מכיסו וכיסה, היה כבר מזמן בורח מהארץ, אולי לחבר ״הטוב״ שיממן להם את שארית חייהם

״גניבה״ זו השמצה חסרת בסיס! יש ראש ממשלה שיודע לדבר ולהקסים את בוחריו. הם מאמינים למה שהוא אומר ומצביעים לו. מה תעשה?! תפגין נגדו בכל צומת רענן, תעשה תהלוכות עם סלוגנים שמופיעות מדי שבו... המשך קריאה

״גניבה״ זו השמצה חסרת בסיס! יש ראש ממשלה שיודע לדבר ולהקסים את בוחריו. הם מאמינים למה שהוא אומר ומצביעים לו. מה תעשה?! תפגין נגדו בכל צומת רענן, תעשה תהלוכות עם סלוגנים שמופיעות מדי שבוע בכל ערוצי התקשורת, תלך לאסיפות הבחירות של מתנגדיו המרים- ואז תחכה לראות הם תוצאות הבחירות.
אם הצד שלך הפסיד- לא תוכל לטעון ש״גנבו״ לך את הבחירות, כי הבחירות דמוקרטיות, וגם אם לא מוצא חן בעיניך שירי ל ניצח- תצטרך לקבל את ההכרעה, כי אלה חוקי המשחק של הדמוקרטיה.
אז צר לי, אבל הביטוי שלך ״גנבו לנו את הבחירות״- לא במקום. כי אלה שינצחו עשו זאת ביושר. לפי כללי הדמוקרטיה!

היי איתי. אין הרבה להוסיף על דבריך הנוקבים והנכוחים, לגבי גנבת הבחירות בהווה ובעבר, אך מעניין אותי לקבל חוות דעתך על תשובתי לרוני שכתבה אולי ברצינות אולי באירוניה - "זה לא הגיוני, קשה ל... המשך קריאה

היי איתי. אין הרבה להוסיף על דבריך הנוקבים והנכוחים, לגבי גנבת הבחירות בהווה ובעבר, אך מעניין אותי לקבל חוות דעתך על תשובתי לרוני שכתבה אולי ברצינות אולי באירוניה – "זה לא הגיוני, קשה לזייף בחירות". וזו תשובתי:
סליחה רוני. מי אמר שקשה לזייף בחירות ? אם אתה מנהל ארגון פשע ממושב ראש הממשלה אז בתום ליל הבחירות נוסעות מאות מכוניות לועדת הבחירות המרכזית להביא תוצאות מהפזורות ומהפריפריה. האם אין אפשרות להחליף קרטונים בדרך על ידי כמה שותפים לדבר עבירה ? ובכן תסריט כזה עלה בדעתי אחרי בחירות – 2019 אבל כמו שאת אומרת – זה לא הגיוני. גם על השמועות על כך שסטלין רוצח בסתר אלפי תושבים, הגיב הציבור הרוסי – "זה לא הגיוני". ולגישה "הממלכתית" הזו יש עוד דוגמאות למכביר. איתי. האם לדעתך זה רעיון מופרך לחלוטין ? כל מה שנדרש לדעת כדי לבצע את חילופי הקרטונים הוא מספר הבוחרים בכל קלפי וקלפי, אפילו זייפן מומחה לא נדרש משום שטפסי ההצבעה נמצאים אצל האחראי על הקלפי.

איתי לנדסברג, הזדעזעתי כשקראתי את הכתבה שלך, איזה בג"ץ מטונף יש לנו כאן שהוא מחילט לטובת ביבי, לא יעלה על הדעת, וצריך בדחיפות להחליף את הבג"ץ, בואו ניתן לביב את הכוח לעשות זאת, שבת שלום... המשך קריאה

איתי לנדסברג, הזדעזעתי כשקראתי את הכתבה שלך, איזה בג"ץ מטונף יש לנו כאן שהוא מחילט לטובת ביבי, לא יעלה על הדעת, וצריך בדחיפות להחליף את הבג"ץ, בואו ניתן לביב את הכוח לעשות זאת, שבת שלום אדם ממורמר

הכל רק שלא יתעסקו עם המשפט. הכל כדי שלא תוקם ועדה לחקירת פרשת הצוללות וכלי השיט. זו ההסחה האמיתית. גם פרשת הצוללות זו הסחה מהפרשה של הכסף הגדול. מתווה הגז ושתי חשבונות בפנמה על שם שרה ו... המשך קריאה

הכל רק שלא יתעסקו עם המשפט.
הכל כדי שלא תוקם ועדה לחקירת פרשת הצוללות וכלי השיט.
זו ההסחה האמיתית.
גם פרשת הצוללות זו הסחה מהפרשה של הכסף הגדול.
מתווה הגז ושתי חשבונות בפנמה על שם שרה ויאיר. לפי עדותו של ראש המוסד תמיר פרדו מאות מליוני דולרים.
באשר לכלי הסייבר הוא משתמש
גם במערך של משרד ממשלתי נוסף.
הוא השתלט על מדינת ישראל בתכנית סדורה כבר למעלה מעשור.
בסיוע של מי שתבחר.
היום בעולם יש מעגל של רודנים, כאלה שמנצלים את הדמוקרטיה על מנת לחסל אותה. משחק מונפול עולמי בהשתתפות מנהיגים, קיסרים ,
מנהיגים מושחתים ברחבי העולם
טייקונים, בעלי הון בעלי אינטרסים ותאגידים .
נתניהו הוא הסניף הישראלי במשחק.
אצלם זה כוח שליטה כסף ואולי גם משחק.
אצלנו זה החיים.

עוד 1,013 מילים ו-6 תגובות
כל הזמן // שבת, 10 באפריל 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

בספטמבר 1941 נרצחו בבאבי יאר, בתוך יומיים בלבד, למעלה מ-33 אלף יהודים ● הבמאי סרגיי לוזניצה גדל ליד מקום הטבח שנים אחרי, ולא ידע מה באמת קרה שם ● עם הזמן התבררה לו ההיסטוריה הכל כך בעייתית של רוסיה ואוקראינה ● עכשיו הוא יצר 24 סרטים קצרים על העבר של גיא ילדותו - ועל מחיקתו

עוד 891 מילים

החומרים שמהם עשויים מנהיגים

איזו דרך הובילה את ביל קלינטון לנשיאות, מה עשתה אופרה וינפרי אחרי שהורדה בדרגה, וכיצד הפכו ביל גייטס וג'ף בזוס לענקים ● המיליארד היהודי דייוויד רובינשטיין פגש את כולם בתוכנית הטלוויזיה שלו, והפך את הראיונות לספר רב מכר ● בסוף המסע הוא גילה שתשוקה, מיקוד, יושרה, חזון והיכולת ללמוד מטעויות הם החומרים מהם עשוייה מנהיגות

עוד 780 מילים

אחרי שנים של הכחשה העולם הערבי משנה את גישתו לשואה: בבחריין ובאיחוד האמירויות התקיימו טקסים לזכר ששת המיליונים, וברשתות החברתיות שיתפו גולשים בתחושותיהם ● לאחר שבעונה הראשונה סדרת הריגול האיראנית המצליחה מתחה ביקורת על משרד החוץ של הרפובליקה, עם עליית העונה השנייה של "גנדו" חוששים הצופים מצנזורה של השלטונות ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,058 מילים

אוטיזם היא לא מילה גסה

בשנה שעברה הופנתה למעבדה שלנו משפחה לצורך מחקר על ילדים צעירים עם אוטיזם. המשפחה בהחלט התאימה למחקר אבל הייתה בעיה אחת: ההורים לא ידעו שילדם מאובחן עם אוטיזם. הסיבה לכך היא, שגם בשיחה עם הצוות המאבחן וגם בדו"ח האבחון שנמסר להם נאמר להם, שלילדם יש "בעיית תקשורת".

משפחה, שהופנתה למעבדתנו למחקר על ילדים צעירים עם אוטיזם, התאימה למחקר – למעט בעיה אחת: ההורים לא ידעו שילדם מאובחן עם אוטיזם. בשיחה עם הצוות המאבחן ובדו"ח האבחון נאמר להם שלילדם יש "בעיית תקשורת"

המונח הבעייתי הזה נפוץ היום במידה כזאת, שהשם הרשמי לכיתות המיועדות לילדים עם אוטיזם הוא "כיתות תקשורת". ריכוך זה של המונח להורים אינו משרת אף אחד, והוא גם לא מדויק.

כדי לאבחן א/נשים עם אוטיזם, צריכים להימצא ליקויים בתקשורת ובאינטראקציה החברתית, כמו גם התנהגויות מוגבלות וחזרתיות ו/או תחומי עניין סטריאוטיפיים, שמקשים על היכולת של האדם לתפקד באופן יומיומי. תקשורת נמצאת במרכז הסיפור, אך אינה עומדת בפני עצמה. כאן ראוי לציין כי ישנם אנשים עם אוטיזם בעלי יכולות תקשורת תקינות (כלומר מסוגלים להעביר ולקבל מסרים מאחרים), המתקשים רק בשימוש החברתי או הפרגמטי בשפה.

השימוש היופמיסטי ב"תקשורת" אינו האתגר היחיד בטרמינולוגיה בתחום האוטיזם כיום. האם עלינו לומר שמישהו הוא "אוטיסט" או "על הספקטרום"? "הפרעת ספקטרום האוטיסטי" או פשוט "אוטיזם"? במקרה הזה אין נכון או לא נכון, אלא רק ביטוי של השקפות שונות בנוגע לקטגוריה האבחנתית ומוגבלויות בכלל.

לעומת זאת, למונח "תקשורת" אין מקום בשיח על אוטיזם. תחשבו רגע על המשפחה מהמחקר שקבלה אבחנה אבל למעשה לא קבלה. שעברה את כל החששות והספקות, לגבי ילדם ולגבי עצמם כהורים, שעברו את רשימת ההמתנה, את התהליך האבחוני ובסוף יצאו עם אבחנה שהיא לא אבחנה. בלי לדעת לאן פניהם ואפילו אילו מילים להכניס לגוגל. כל זה בגלל שמישהו חשש לפגוע, להגיד ולכתוב משהו שאולי יוביל לדמעות, לעצב, לכעס. אלא שזה גם עלול להוביל לתמיכה, ולתהליך של השלמה והתקדמות.

אפשר רק להניח, באופן דומה, שהשימוש המקורי במונח "תקשורת" במשרד החינוך היה ניסיון להגן על משפחות וילדים מפני אמירת המילה "אוטיזם" בקול. אך אנחנו יודעים שכאשר אנו נמנעים משימוש במילה מסוימת, הסטיגמה סביבה גדלה וגדלה, מהדהדת דרך גני ילדים, חצרות בית ספר ומקומות עבודה. כך המונח "אוטיסט" הופך למונח שנעשה בו שימוש מפחית ערך על-ידי ילדים ומבוגרים כאחד. אולי אם ילדים לא-אוטיסטים היו שומעים את התלמידים מהכיתה בהמשך המסדרון, או את הילד בכיתה שלהם, מדברים בפתיחות על היותם אוטיסטים, הם היו מרגישים פחות בנוח עם שימוש בלתי הולם במונח.

אפשר להניח, שהשימוש המקורי במונח "תקשורת" במשרד החינוך היה ניסיון להגן על משפחות וילדים מאמירת המילה "אוטיזם" בקול. אך כאשר נמנעים משימוש במילה מסוימת, הסטיגמה סביבה גדלה

בתחילת מרץ פרסמה אגודת האוטיזם באמריקה וארגוני מוגבלויות מובילים אחרים הצהרה כי תפסיק לקרוא לחודש אפריל חודש המודעות לאוטיזם ותתחיל לקרוא לו חודש קבלת האוטיזם. אי לכך, הוחלט על ידי רבים ברחבי העולם כי התאריך שצוין בשבוע שעבר, ב-2 באפריל, הוא יום המודעות והקבלה הבינלאומי לאוטיזם.

מודעות? כולם שמעו כבר על אוטיזם, החברה מודעת למונח. בכך שאנו מקבלים ולא רק מודעים לשם הזה, על ידי אמירתו בקול רם, על ידי דחיית הסטריאוטיפים וההטיה הנמשכים, אנו יכולים להתקדם כחברה ממודעות לקבלה.

ד"ר ג'ודה קולר הוא ראש המגמה לחינוך מיוחד ומרצה לפסיכולוגיה קלינית של הילד באוניברסיטה העברית. שם הוא מנהל את המעבדה לחקר אוטיזם בילדים ומשפחות ובין מייסדי המרכז לאוטיזם של האוניברסיטה. צילום: ארקדי ורונין

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 480 מילים

למקרה שפיספסת

עודכן לפני 14 שעות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

המהפכה של תל אביב

הגלובוס הירוק הולך לעיריית תל אביב שמבצעת מהפך תחבורתי חסר תקדים ● הגלובוס השחור מוענק לממשלה בגין עלייה דרמטית במספר המשלוחים החיים ● וטיפ לסוף השבוע: לפני שנגמר האביב והכל יצהיב, צאו אל הנדנדה שמשקיפה על עמק איילון

עוד 598 מילים

תגובות אחרונות

אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
צֶ'רְצִ'יל 80

נאום יום השואה של ראש הממשלה לא היה נאום בחירות ציני. ב"יד ושם" נתניהו סיכם את נצחונו ההיסטורי הגדול במלחמת העולם השלישית כנגד הנגיף הנאצי. מעכשיו, לא רק לווינסטון צ'רצ'יל אלא גם לבנימין נתניהו יש "V Day" משלו. Vaccinations Day.

עוד 1,321 מילים ו-3 תגובות

לא משבר, הזדמנות לפתרון

מערכת הבחירות הנוכחית התאפיינה בלגיטימציה שניתנה למפלגות הערביות, אך מנגד גם התחזק בזירה הציבורית מעמדן של מפלגות ימין רדיקליות ● שיעורי ההצבעה הנמוכים מלמדים על אובדן האמון בדמוקרטיה ● אסור לתת לאיומים במערכת בחירות נוספת להביא לכך שמי שלא זכו לרוב בבחירות ימשיכו לאחוז בהגה השלטון ● דעה

עוד 1,210 מילים

המשטרה: כסיף תקף שוטר; כסיף: מדובר בעבריינים שקרנים

לוין: התנהגות ברוטלית כזו לא ראויה כלפי אף אזרח לא כל שכן ח״כ ● סער: חרפה ● סמוטריץ׳: בלתי מתקבל על הדעת ● פייזר לישראל: אם לא תשלמו על החיסונים תועברו לסוף התור ● גנץ מזהיר את עבאס ובנט מהמו״מ עם נתניהו: ״תקבלו הבטחות ולא ייצא מזה כלום״ ● נתניהו ספד לנסיך פיליפ: ״משרת ציבור יוצא דופן״ ● רגב על השעיית אבישי בן חיים מחדשות 13: השמאל סותם פיות

עוד 47 עדכונים

ארועי יום השואה הוכיחו: לנתניהו אין ממשלה

בחירות חמישיות הן הדבר שהכי מפחיד את חברי הכנסת של הליכוד - הם יצטרכו להתמודד בפריימריז ואולי ימצאו את עצמם בחוץ ● מתוך תקווה קלושה הם נאחזים ברמזים עלומים שמשגר נתניהו ● בישיבת הסיעה אמר כי הוא "מדבר עם שלושה גורמים" ושלח את חברי הליכוד למסע של ספקולציות ● בכיר בליכוד העריך כי לנתניהו יש ערוץ תקשורת עם גדעון סער - רק לא בטוח שזה יעזור לו ● פרשנות

עוד 446 מילים

המאבק על מיקום שדה התעופה השני של ישראל מעלה הילוך ● דוח של האגף לתכנון ופיתוח הכפר במשרד החקלאות קובע נחרצות: מיקום שדה התעופה בעמק יזרעאל יחסל את החקלאות דווקא בשטחים החקלאיים החשובים בארץ ● הפיתוח שם יפגע בביטחון המזון של המדינה ● גידולים כמו חיטה, אפונה ותירס ייאסרו כליל ● ומשקי הלולים והרפתות יספגו מכה קשה ● המאבק של הצפון והדרום נמשך

עוד 715 מילים

אתה חי רק פעמיים

הוא הרג שומר נאצי, ברח מהגטו בזהות בדויה, תפס טרמפ על רכבת של הצבא הגרמני והסתובב בברלין במדים של הנוער ההיטלראי ● לפני שמלחמת העולם השנייה הסתיימה, הוא עוד הספיק להילחם לצד הכוחות הפולנים ולהצטרף לצבא הבריטי ● ואחרי הכול, הוא הוטבל, נישא לקתולית ושמר שנים את יהדותו בסוד ● סיפורו יוצא הדופן של חיים הירשמן הפך כעת לספר שכתב בנו, ג'ון קאר

עוד 1,797 מילים

התופרת האחרונה של אושוויץ הלכה לעולמה

נשות הנאצים חיכו לשמלות הערב הנפלאות שלהן, ודרשו עוד ועוד ● התור היה ארוך, והגיע לפעמים לחצי שנת המתנה ● הן קיבלו תנאים משופרים במחנה המוות כדי שיוכלו להמשיך ולתפור, וכך שרדו את השואה ● חודשים ספורים לפני יום הולדתה ה-100, נפטרה מסיבוכי קורונה ברטה קוהוט, אחרונת השורדות ממעגל התפירה של אושוויץ

עוד 1,020 מילים

בנט: "אעשה הכל כדי לחלץ את ישראל מהכאוס"

סמוטריץ' פגש את נתניהו וממשיך לפסול את רע"ם ● היועמ"ש לנתניהו וגנץ: "למנות בדחיפות שר משפטים" ● עודה נגד ממשלה בראשות בנט ● הליכוד התלונן במשטרה נגד סדי בן שטרית ● ישראל לבית הדין בהאג: אין לכם סמכות לחקור ● ועדת פרס ישראל הודיעה שפרופ' גולדרייך ראוי לקבל פרס ישראל ביום העצמאות ● בג"ץ מאפשר לשר גלנט להדיר אותו מהפרס למשך חודש

עוד 51 עדכונים

"הנשיא רשאי להביא בחשבון את העובדה שכנגד מועמד הוגש כתב אישום", כתב השופט מלצר בהחלטת בג"ץ המפורסמת שאיפשרה לנתניהו להרכיב ממשלה ● "לפיכך ככל שיש ח"כ אחר, שאף לו יש סיכוי להרכיב ממשלה ואין לו בעיה דומה - הנשיא יכול להעדיף אותו" ● בג"ץ הגיש לריבלין גושפנקא לשקול את שיקוליו המוסריים ● אך ריבלין במקום זאת בחר במבע-פנים מיוסר ובהיעדר שיקול דעת ● פרשנות

עוד 1,133 מילים ו-2 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה