חיים לוין, משמאל, ומייקל פרגוסון, מימין, עם השותף של הם סת' אנדרסון, מקשיבים למסיבת עיתונאים בניו יורק ב-27 בנובמבר, 2012, המתארת את הטענות שלהם נגד ארגון JONAH הטוען כי הוא יכול 'לרפא' גברים הומוסקסואלים מהומוסקסואליות שלהם (צילום: ריצ'רד דרו\AP)
ריצ'רד דרו\AP

לא רק בישראל בארה״ב נלחמים ב"טיפולי ההמרה" בקרב החרדים

לאחר שבתי המשפט בארה"ב הוציאו את "טיפולי ההמרה" מחוץ לחוק, חלק מהארגונים שעסקו בכך ממשיכים להתקיים במחתרת ובשמות אחרים, "אבל התהליך עדיין ערמומי כפי שהיה" ● במקביל, רבנים שם מזהירים מפני ההשלכות החמורות של אי-קבלת הלהט"בים ● "יש המון הומופוביה בעולם החרדי, אבל אי אפשר להתפלל עד שייצא ממך הגיי"

לפני כמה שנים, אחת מהחברות בקהילה של הרב מייק מושקוביץ ביקשה לדבר איתו על חייה האישיים. "היא סיפרה לי שהיא מחפשת 'בחורה יהודיה נחמדה', אבל כל הלסביות שהיא מכירה נשואות לגברים", מספר לי איש הדת מניו יורק.

לדברי מושקוביץ, בקהילה שמרבית הרבנים שלה מדברים על הומוסקסואליות כחטא, יהודים להט"בים רבים מרגישים צורך להתחתן "בניגוד לזהות שלהם".

הוא מספר כי בישיבות חרדיות בארצות הברית לוחצים על נערים שמטילים ספק בזהות המינית שלהם שלא לחשוב על כך, ולחשוב על מציאת רעייה מתאימה.

הרב מייק מושקוביץ נכנס לאחרונה לעבודתו בקהילת בית שמחת תורה, בית כנסת בניו יורק סיטי המשרת את קהילת הלהט"ב. לידו הרבה הראשית של בית הכנסת, שרון קליינבאום.
הרב מייק מושקוביץ נכנס לאחרונה לעבודתו בקהילת בית שמחת תורה, בית כנסת בניו יורק סיטי המשרת את קהילת הלהט"ב. לידו הרבה הראשית של בית הכנסת, שרון קליינבאום.

"יש כל כך הרבה הומופוביה בעולם החרדי, אבל אי אפשר להתפלל עד שייצא ממך הגיי, משום שזו לא בחירה", אומר מושקוביץ, היום רב-עמית בקהילת "בית שמחת תורה" של האוכלוסייה הלהט"בית היהודית בעיר ניו יורק.

בראיון איתו, מושקוביץ מגיב לטענה שהעלה של שר החינוך רפי פרץ, לפיה טיפולי המרה "עשויים" לשנות את הנטייה המינית של אדם כלשהו, וחוללה סערה בארץ.

ההשלכות של "טיפולי המרה" יכולות להיות קטלניות: לפי מחקרים של UCLA, קרוב ל-70 אלף אמריקאים בני 18-59 עברו תכניות המרה במהלך חייהם. צעירים להט"ביים ש"נדחו" ע"י משפחותיהם וחבריהם נוטים לפתח מחשבות אבדניות.

למרות ש"טיפולי ההמרה" נאסרו לאחרונה במדינות רבות בארצות הברית, "ארגוני המרה" ללהט"בים פועלים במחתרת כדי לעקוף את האיסורים הללו.

רק בחודש שעבר, ארגון JONAH ("יהודים מציעים חלופות להומוסקסואליות") מניו ג'רזי, נתפס פועל בניגוד לצו בית המשפט, שהורה לאנשי הארגון לסגור את תכניות "מגיי לסטרייט" שהם יזמו והפעילו.

בנג'מין אונגר מושבע לפני עדות במשפט נגד JONAH, ביום רביעי, 3 ביוני, 2015, בג'רזי סיטי, ניו ג'רזי (צילום: אלכס רמניק\ The star-Ledeger דרך AP, מאגר)
בנג'מין אונגר מושבע לפני עדות במשפט נגד JONAH ניו ג'רזי (צילום: אלכס רמניק\ The star-Ledeger דרך AP, מאגר)

ב-2015, חמישה קרבנות של JONAH הביאו את המייסדים ארתור גולברג ואיליין ברק לבית המשפט, בהאשמה על הונאה. מפרטים העולים מהמשפט, נראה כי הטקטיקה של JONAH כללה הפשטה של גברים אחד מול השני ונגיעה בעצמם, כמו גם הכרחה של המשתתפים לחלל תמונות של האמהות שלהם.

כדי לעקוף את האיסור על הפעלת התכניות שלהם, המייסדים של JONAH שינו בנתיים את שם הארגון ל"המכון היהודי למודעות גלובלית".

רק בחודש שעבר, ארגון JONAH ("יהודים מציעים חלופות להומוסקסואליות") מניו ג'רזי, נתפס פועל בניגוד לצו בית המשפט, שהורה לאנשי הארגון לסגור את תכניות "מגיי לסטרייט" שהם יזמו והפעילו

"לרוע המזל, טיפול המרה הם עדיין חלק מהחיים של יהודים חרדים רבים כיום", אומר מרדכי לבוביץ', המנהל הקליני של קבוצת Jewish Queer Youth.

"בעקבות החקיקה בנושא והשינוי בסנטימנט הציבורי, העוסקים ב'המרה' מסתתרים מאחורי שמות שונים, אבל התהליך עדיין ערמומי כפי שהיה", אומר לבוביץ', שמאמין כי "הלחץ הקהילתי אפילו יותר מסוכן מהתהליך עצמו".

הממיר הגדול נתפס על חם

המגזין הלהט"בי המשפיע בארה"ב, The Advocate, עוסק במשך שנים בחשיפת הצביעות שמאחורי טיפולי המרה להומוסקסואלים ותומכיהם.

"התומכים בטיפולי המרה נתפסו כשהם מחפשים גברים באתר היכרויות", נכתב בכותרת המגזין בשנה שעברה, באחד מכה דיווחים על ההוצאה מהארון במיאמי. הכתבה היתה על נורמן גולדווסר, אחד מהמיישמים את טיפולי ההמרה.

לפי המגזין, גולדווסר "חיפש שותפים הומוסקסואלים באתר היכרויות והחזיק חשבון באתר אחר". גולדווסר תואר בכתב כ"יהודי חרדי שמבצע טיפולי המרה" במיאמי ביץ', ולוקח לקוחות לתכניות "גבריות" ביערות. בתגובה ל"הוצאה מהארון" שלו, גולדווסר אמר ל-NBC: "באופן ברור, לא הצלחתי לעזור לעצמי".

למרות החשיפה, גולדווסר עדיין מיישם "טיפול" ו"עוזר לאנשים לרפא את הטראומות והפצעים של העבר, ולבנות מסלולים חדשים ומתפקדים יותר מבחינה נירולוגית המובילים לשינויים הרצויים ברגשות, בהתנהגויות, במיניות ובמערכות היחסים שלהם", כך על פי הפרופיל שלו ב-Psychology Today.

מרים קבקוב, מנכ"לית ארגון אשל (צילום: פייסבוק)
מרים קבקוב, מנכ"לית ארגון אשל (צילום: פייסבוק)

למרות המציאות שבה טיפולי ההמרה מתעקשים להמשיך, יש גם חדשות טובות. על פי מרים קבקוב, מנכ"לית ארגון "אשל". "יותר ויותר קהילות אורתודוקסיות מודות בכך שהן מקבלות בברכה יהודים להט"ביים". ארגון אשל מוקדש "ליצירת קהילה וקבלה של להט"בים יהודים והמשפחות שלהם בקהילות החרדיות".

"פרויקט 'הקהילות המקבלות' של אשל עוסק בדיאלוג עם יותר מ-150 בתי כנסת חרדים על מידת הקבלה שלהם", אומרת קבקוב. "אבל זה לא מספיק להרגיש שאתה מתקבל בברכה – קבלה חייבת להיות משודרת החוצה ופומבית. בני ברית נסתרים חייבים לצאת מהארון שלהם, ולדבר בקול ולהפוך לבני ברית פומביים".

"הפרקטיקה של טיפולי המרה היא להמיר אותם החוצה מהיהדות. הרבנים צריכים לקחת אחריות על יצירת סביבה בה ילדים מרגישים שהם צריכים להתאבד, והאורתודוקסיה צריכה לקחת אחריות על ההומופוביה שלה"

כשהיא נשאלת מה היא אומרת ליהודים שמתמודדים עם הזהות המינית או המגדרית שלהם, אומרת קבקוב, "אנחנו אומרים להם שהם לא לבד. ואז, אנחנו מקשיבים למה שהם רוצים עבורם, לא מה שאנחנו חושבים שהם צריכים לרצות. אנשים רוצים להיות שמחים ובשלום עם מי שהם, ואנחנו עוזרים להם בכך".

100% עדיין הומוסקסואלים

הרב מושקוביץ ייעץ גם הוא ליהודים רבים שהגיעו אליו עם התמודדות עם הזהות המינית או המגדרית שלהם. חלקם היו בטיפולי המרה, אשר במהלכם, לדבריו, הזהות שלהם הוגדרה בתור חטא.

""100% מהאנשים האלו עדיין הומוסקסואלים", אומר מושקוביץ. "ו-100% כבר לא שומרי מצוות", הוא מוסיף, ומאשים את ההרחקה של בעלי זהות להט"בית מהיהדות. לדבריו, צעירים אלה אולצו לעשות בחירה אכזרית בין הזהויות שלהם.

"הפרקטיקה של טיפולי המרה היא להמיר אותם החוצה מהיהדות", אומר מושקוביץ. "זה לא חוקי כי זה נוראי. הרבנים צריכים לקחת אחריות על יצירת סביבה בה ילדים מרגישים שהם צריכים להתאבד, והאורתודוקסיה צריכה לקחת אחריות על ההומופוביה שלה".

עובדים סוציאליים מ-Jewish Queer Youth, רייצ'ל פרידס מרדכי לבוביץ וג'סטין שפירוס במצעד לכבוד ישראל (צילום: JQY)
עובדים סוציאליים מ-Jewish Queer Youth, רייצ'ל פרידס מרדכי לבוביץ וג'סטין שפירוס במצעד לכבוד ישראל (צילום: JQY)

בשנים האחרונות, קהילות רפורמיות וקונסרבטיביות הפכו למרחבים מקבלים יותר עבור אנשי דת, מנהיגי קהילה ומורים להט"בים. במובנים מסוימים, קהילת בית שמחת תורה (CBST) בניו יורק קבעה את המגמה עבור קהילות יהודיות המעוניינות בהכללה להט"בית.

השבוע בבית הכנסת, למשל, יש בדיקות HIV, תכנית על מחפשי מקלט רוסים להט"בים, ושיעור "Trans Life" עבור חברי הקהילה הטרנסים ולא-בינאריים.

"כל מנהיג דתי שלא מגנה טיפולי המרה מבצע פעולה של חילול השם", אומרת הרבה קליינבאום. "רבנים צריכים לדבר על כך שאלוהים אוהב את כל מי שיצר".

עוד 810 מילים
כל הזמן // יום שני, 15 באפריל 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־191 ללחימה ● 133 חטופים עדיין בעזה

צה"ל הודיע: בוטלו הגבלות פיקוד העורף על מערכת החינוך

דיווח: קבינט המלחמה הסתיים ללא קבלת החלטה על תגובה לתקיפה האיראנית ● ביידן אמר לנתניהו "לחשוב אסטרטגית על סכנת הסלמה" ● מטרה אווירית חשודה שהגיעה ממרחב ים סוף יורטה בהצלחה על ידי מערכת כיפה ימית, החות'ים לקחו אחריות על השיגור ● דיווח: התאריך לפעולה ברפיח נדחה; הליכוד בתגובה: "הפעולה לא נדחתה"

עוד 88 עדכונים

קו פרשת המים מול איראן נחצה, אבל לנתניהו אין מנדט להחלטה היסטורית

ליל ה-13/4 ייכנס להיסטוריה, כמועד שבו איראן "הפכה דף" אסטרטגי מול ישראל, ארה"ב, האזור והעולם.

אבל ממשלת ישראל עלולה להכניס את עצמה שוב לבידוד בינלאומי, עם השלכות קשות שבעתיים, אם תתעקש לפרש את המהלך האיראני באופן שונה מן הפרשנות האמריקאית, האירופית והערבית.

ערן עציון הוא יזם מדיני ופוליטי, דיפלומט בכיר לשעבר, כיהן כסגן ראש המועצה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה, וכראש התכנון המדיני במשרד החוץ. המוטו שלו הוא: Speak Truth to Power. מאמין שהמפתח לעתיד ישראל, והעולם החופשי, הוא מהפיכה בשיטה הדמוקרטית

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
כשהטירלול והגזלייט שולט בשיח, המובן מאליו חייב להאמר שוב ושוב, נתניהו לא כשיר, נתניהו פועל ממניעים אנוכיים בניגוד לאינטרסים של האזרחים, כל עוד הוא מחזיק בשילטון הוא מסכן את ביטחון מדינת... המשך קריאה

כשהטירלול והגזלייט שולט בשיח, המובן מאליו חייב להאמר שוב ושוב, נתניהו לא כשיר, נתניהו פועל ממניעים אנוכיים בניגוד לאינטרסים של האזרחים, כל עוד הוא מחזיק בשילטון הוא מסכן את ביטחון מדינת ישראל, הממשלה הזאת חייבת ליפול

עוד 485 מילים ו-1 תגובות
אמיר בן-דוד

לישראל אין מספיק כסף לניהול מלחמה כוללת

מאחורי ההצלחה הישראלית בסיכול המתקפה אתמול, התגלה גם נתון מבהיל אחד: יכולת ההגנה האווירית של ישראל היא מצוינת אבל לא בת קיימא מבחינה כלכלית בשביל מערכה גדולה וארוכה הרבה יותר ממה שחווינו הלילה ● פרשנות

עוד 526 מילים

מלחמת עזה – עוד כתבות

אנחנו שוב הולכים כצאן לטבח

ב-7 באוקטובר הציבור התגייס בהמוניו כדי למלא את הוואקום העצום שהותירה המדינה וההנהגה הפושעת שעומדת בראשה. תושבי העוטף הופקרו. עד מהרה גם תושבי הצפון. החיילים נשלחו אל הקרב בלי ציוד מתאים והופקרו בקרב בלי יעדים. המדינה לא סיפקה כל סעד – לא כלכלי, לא נפשי ולא אחר. משפחות החטופים נאלצו להתארגן בכוחות עצמן. גם בתחילת מתקפת הטילים והכטב"מים על ישראל הלילה שידר בנימין נתניהו לאומה מהבונקר האטומי, בשעה שהימר על חיינו.

על רקע ההתאדות המוחלטת של המדינה, העשייה האזרחית הרחיבה את הלב – אבל בה בעת, סימאה את העין. אחרי הקרע הנורא שאליו הגענו ערב ה-7 באוקטובר, היה בהתגייסות האזרחית כדי להפיח אשליה משכרת של אחדות – כה משכרת עד שכעת רבים מתאמצים לשמר את האשליה המסוכנת הזו, גם במחיר אסון נוסף.

יואב גרובייס הוא פסיכולוג קליני. בעל תואר שלישי מאוניברסיטת בר-אילן. כותב על פוליטיקה וחברה. חי, נושם ומתגורר בתל אביב.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 631 מילים

בפעם השנייה מאז מלחמת איראן–עיראק, טהרן הוכיחה שהיא מעצמה אזורית ● האמריקאים הבהירו כי כל תגובה ישראלית תהיה חייבת להיות מתואמת איתם ● העובדה שדובר צה"ל הודה בשעות הבוקר המוקדמות כי חלק מהטילים שנורו לעבר ישראל פגעו בבסיס חיל האוויר בנבטים אפשרה לאיראנים לרדת מהעץ ● פרשנות

עוד 549 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

יש'ך שבע שקל? אני צריך להגיע לבונקר של חבר

יש פתגם עתיק בלדינו שאומר "גם עשה צרכים במכנסיים וגם משוויץ". נזכרתי בו אחרי הלילה הארוך של הבליץ המטורף על ישראל. לילה שהגיע אחרי ערב, בו נראה כי ראש הממשלה שלנו איבד את עשתונותיו ונמצא בתום שעות של חיפושים, אחרי שדובר צה"ל כבר נפל מהרגליים – בטח בבונקר אטומי של חבר מיליארדר, למי אין חבר כזה. שם כנראה קיווה להסתתר עד יעבור כטב"ם. הוא עשה זאת בעוד בני גנץ ויואב גלנט מחזיקים לו את המדינה עם נשיא ארה"ב שהיה בצד השני של הקו. ברלה ברלה צא החוצה, יש לך טלפון מאבא ג'ו ביידן ותגיד לו יפה תודה אחרי שתמצא את הבקע שלך.
אה, ותודה גם לטייסים שהשמצת.

*  *  *

המדינה ננטשה אתמול בערב ע"י בנימין נתניהו. המוצא הישר ביידן תפס אותה באוויר והחזיר אותה לעשתונותיה אחרי ששלח מבוגר אחראי שיחליף לבנימין נתניהו, ברח לו, מסכן.

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
5
כרמלה רק בקשה משלי אם את יכולה להוסיף . שיפגיזו את כנף ציון שיחרבשו את המטוס כדי ששוב המדינה תשקיע מליארד בתיקון שלו באמצעות התעשיה האווירית כך יהיה להםעבודה ופרנסה ולנו עוד קצת שקט . ר... המשך קריאה

כרמלה רק בקשה משלי אם את יכולה להוסיף . שיפגיזו את כנף ציון שיחרבשו את המטוס כדי ששוב המדינה תשקיע מליארד בתיקון שלו באמצעות התעשיה האווירית כך יהיה להםעבודה ופרנסה ולנו עוד קצת שקט . רק כנף ציון

כמה מגוחכת הכתבה..... כל הכשלונות הם של ביבי זה ברור וידוע לכל אחד!! למי מיחסים הצלחות ? אהה כן, כדי שחס וחלילה לו ידבק בביבי סממן של הצלחה אז מיד מצא מי שמצא שביבי "ברח כמו שפן", חוצפה... המשך קריאה

כמה מגוחכת הכתבה….. כל הכשלונות הם של ביבי זה ברור וידוע לכל אחד!!
למי מיחסים הצלחות ? אהה כן, כדי שחס וחלילה לו ידבק בביבי סממן של הצלחה אז מיד מצא מי שמצא שביבי "ברח כמו שפן", חוצפה שאין דוגמתה!!!
יאיש עבר ניתוח, לא הלך לנוח עסוק כל הזמן בעיניני המדינה חירף נפשו בסיירת מטכל והכתב המלומד שלכם מעיז לכתוב שביבי ברח כמו שפן ? בושה לכם

עוד 778 מילים ו-5 תגובות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

הברית האזורית נחוצה לישראל כמו אוויר לנשימה

ישראל ובנות בריתה הצליחו ליירט 99% ממתקפת הטילים האיראנית ● הישראלים חייבים להישיר מבט למציאות: לולא הברית האזורית ושיתוף הפעולה עם מדינות כמו ירדן, ישראל הייתה נראית הבוקר אחרת לגמרי ● האפשרות לברית עתידית עם ערב הסעודית – חיונית מאי פעם ● מדינות האזור מבקשות רק דבר אחד בתמורה, שנתניהו ימשיך לשלול ● פרשנות

עוד 607 מילים ו-3 תגובות

עקורים

לא בטוח שישראל היא זו שצריכה להגיב למתקפה האיראנית

בפעם הראשונה בתולדותיה איראן תקפה את ישראל במאות חימושים – והכריזה למעשה על מלחמה רשמית ● לא בטוח שהתשובה הישראלית תגיע מהר ● אחרי האיום של ביידן, ארה"ב חייבת להגיב כדי לשמר את ההרתעה האזורית שלה ● השאלה היא לא האם תהיה תגובה אלא מתי, באיזה עוצמה ומי תלחץ על ההדק ● צה"ל יתקשה להתמודד במקביל גם עם הרצח שמאיים להדליק את הגדה המערבית ● פרשנות

עוד 575 מילים
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

"אנחנו עלולים לגלות שאיבדנו את הצפון שהכרנו"

סיור בגבול לבנון בעקבות הנזקים שהמלחמה גרמה לאוצרות הטבע היפים בישראל: הנחלים שהפכו לנתיבי טנקים, הקוצים שהביאו סוללות התותחים. אבל אפשר להתחיל לתקן, ויש כבר מי שעובד על זה ● "פיפיתל", מתקני השירותים האוטומטיים, הגיעו לתל אביב ● הפילים בספארי התכנסו לפרידה אחרונה מוורדה, זקנת השבט ● ומה עושים עם מלפוף ענק שהגיע במשלוח מהמשק האורגני?

עוד 1,545 מילים
היום ה־190 ללחימה ● 133 חטופים עדיין בעזה

איראן שיגרה מאות טילים וכטב"מים לעבר ישראל

המרחב האווירי של ישראל נסגר ב-00:30 ● דיווח: יעדי מתקפת הכטב"מים - רמת הגולן ומטרה צבאית בדרום ● נתניהו: ישראל חזקה, צה"ל חזק, הציבור חזק ● מחר לא יהיו לימודים, אירועים המוניים בוטלו, הנשיא ביידן קטע את חופשת סוף השבוע שלו ● קבינט המלחמה התכנס אחרי חצות, כנף ציון המריא מנבטים כדי למנוע פגיעה בו ● צה"ל תקף עשרות מטרות בשלושה אזורים בלבנון - באמצעות מטוסי קרב וארטילריה

עוד 53 עדכונים
מירוץ 2020
המרוץ לבית הלבן

אחד המשפטים הפליליים נגד טראמפ סוף-סוף יוצא לדרך

בית המשפט דחה השבוע את ערעורו האחרון של טראמפ באחד ממשפטיו הפליליים והוא צפוי להתחיל ביום שני ● לגבי שאר התיקים, נראה שלא תהיה התקדמות משמעותית לפני שיחלו הבחירות בסוף הקיץ ● באריזונה, חוק ארכאי האוסר כמעט לחלוטין על הפלות הועלה באוב - ואפילו הרפובליקאים מסתייגים ממנו ● ובסנאט, מסתמן שהרפובליקאים יזכו ברוב בנובמבר 2024 ● פרשנות

עוד 1,407 מילים

הקונספציה שהמיטה עלינו את אסון 7 באוקטובר לא נעלמה ולא התפוגגה בעשן המלחמה. היא עדיין כאן, שרירה וקיימת ● האיראנים לא זזים מדמשק למרות פעולות נקם ישראליות ● לבנון סוערת בעקבות חטיפת פעיל נוצרי שביקר את חזבאללה ● טייקון אמירתי מוציא את כספו מבלארוס ● והשבוע לפני 51 שנה התרחש מבצע "אביב נעורים" ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,141 מילים ו-2 תגובות

הסטייק הטוב ביותר בעולם

הארכיון של רוןזמן ישראל נובר בארכיון של העיתונאי הוותיק רון מיברג ומפרסם מחדש מבחר מכתבותיו, שקריאה בהן היום מספקת פרספקטיבה איך הגענו עד הלום ● והשבוע: כל הדרכים למציאת הסטייק הטוב ביותר בעולם מובילות לניו יורק ואל מסעדת "פיטר לוגר" ובעליה היהודים, שמגישים על פי הסיפורים העסיסיים ביותר בשר מובחר בגודל של שולחן

עוד 1,697 מילים

"כל מי שיעז לקרוא לנו נאצים, נדווח עליו"

הימין הקיצוני החדש של גרמניה מתרחק לכאורה מהשורשים הנאצים, אך בה בעת דוגל בבניית גרמניה חדשה וסמכותנית ● מפלגת אלטרנטיבה לגרמניה צפויה להתחזק ו/או לנצח בשלוש מדינות במזרח המדינה בסתיו הקרוב: "זה המבחן של גרמניה" ● עורך ברשת ברלין־ברנדנבורג אומר: "ה־AfD הצליחה לשנות את התפיסה לגבי הימין הקיצוני"

עוד 1,392 מילים

חוק הגיוס היועמ"שית לוקחת את נתניהו לפרוצדורה

מכתבו של המשנה ליועצת גיל לימון אל מזכיר הממשלה יוסי פוקס משקף עמדה שאין בה גרם אחד של התפשרות מול שאיפותיו של נתניהו למשוך זמן נוסף בטרם צה"ל יחויב לגייס בני ישיבות ● בהרב-מיארה איננה ממהרת להיענות לדרישתו של נתניהו - אך היא עושה זאת בדרך מתוחכמת ● פרשנות

עוד 889 מילים

המטרה הבאה של המתנחלים: לבלות את יום העצמאות בעזה

היוזמה להתיישב מחדש ברצועת עזה ממשיכה לנוע קדימה וכעת מתארגנת צעדה של רבבות לעבר הרצועה ביום העצמאות ● המארגנים אף מקווים לקבל אישור מצה"ל להגיע לחורבות ההתנחלות דוגית בצפון הרצועה ● ובינתיים: ש"ס מתנערת מדבריו של השר משה ארבל, אולי הצדיק היחיד בסדום ● פרשנות

עוד 868 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה