תולעת סטוקסנט שלטונית מחריבה מדינה

ראש הממשלה בנימין נתניהו לצד המפכ״ל קובי שבתאי בזירת האסון בהר מירון, 30 באפריל 2021 (צילום: קובי גדעון/לע"מ)
קובי גדעון/לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו לצד המפכ״ל קובי שבתאי בזירת האסון בהר מירון, 30 באפריל 2021

כמו תולעת המחשבים שהחדיר המוסד למחשבי הצנטריפוגות האיראניות, כך מעכלת תולעת השקרים של שלטון נתניהו את מערכות השלטון בישראל.
חודרת לכל תפקיד, לכל מינוי, לכל מוסד ויוצרת אי אמון ציבורי.

כמו תולעת המחשבים שהחדיר המוסד למחשבי הצנטריפוגות האיראניות, כך מעכלת תולעת השקרים של שלטון נתניהו את מערכות השלטון בישראל. חודרת לכל תפקיד, לכל מינוי, לכל מוסד ויוצרת אי אמון ציבורי

תולעת הסטוקסנט השלטונית מובלת בידי נתניהו, הוא שתכנת אותה והזין בה את המערכות, אבל מרגע שהוגדרה היא נעה עצמאית, יודעת מעצמה כיצד לזרוק אחריות, כיצד לדקלם משפטים סתומים ולערבל ולמסך את תודעת הציבור.

הנזק כה גדול עד שאיש כבר לא מאמין למילה אחת היוצאת מפיהם של שרים, ח"כים, פקידים, מפכ"ל או ראש מוסד או מבקר המדינה. התוצאה של כל הבטחה או התחייבות שלטונית ופוליטית ידועה לציבור. טבועה על מצחם של נושאי התולעת.

אוחנה, דרעי ונתניהו אישרו מתפללים ללא הגבלה במירון? ברור שחיבוק משפחות הקורבנות ואיחולי החלמה לפצועים אינם תשובה לאחריות הנדרשת מהם כעת כשהאסון מונח על רצפת קברו של שמעון בר יוחאי, מסודר בשקיות זק"א עם גופות צעירים חרדים שנמחצו למוות.

התוצאה ידועה גם כשנתניהו מכריז ש"תיערך בדיקה", וכשמבקר המדינה מכריז "שפתח בבדיקה" וכשמח"ש מודיע ש"הקים צוות בדיקה" וגם כשהיועץ המשפטי "מאשר למח"ש" את חקירת מחדלי האסון.

איש במדינה לא מאמין שייצא משהו סביר, נורמטיבי, הוגן, תרבותי מכל המערכת הנגועה. שום לקח לא ילמד, לא ייושם, שום שר לא יתפטר. שום מפכ"ל, שום ראש עיר ובוודאי לא רה"מ שהתהדר בהסכם עם הרבנים בכך שפתח את ההילולה למשתתפים ללא הגבלה.

תולעת הסטוקסנט השלטונית מכרסמת באמון הציבורי בכל גופה של הדמוקרטיה. כלי התקשורת המזועזעים כעת, היו אלה שהדהדו ללא סימני שאלה את הכותרות המשמחות על ההילולה ההמונית "ללא מגבלות", רק שעות לפני האסון. הרי על המסכים שלהם שודרו כל שנה הכתבות על הצפיפות והחשש לאסון.

אוחנה, דרעי ונתניהו אישרו מתפללים ללא הגבלה במירון? ברור שחיבוק משפחות הקורבנות ואיחולי החלמה לפצועים אינם תשובה לאחריות הנדרשת כשהאסון מונח על רצפת קבר הרשב"י, מסודר בשקיות זק"א

רבני העדה החרדית שצפצפו על תקנות הקורונה והפכו את רה"מ למרמס לרגליהם, בשל כוחם הפוליטי, נושאים בעצמם את התולעת לכל מקום, לכל כינוס המוני, לכל הפגנה, הלוויה או תפילה והילולה. לכל אסון. 44 חללי המירון מצטרפים לאלפי חללי הקורונה שמתו בגלל השמים הפתוחים למוטציות מניו יורק ודובאי במיוחד בשבילם.

קציני המשטרה המנסים לספק את רצונו החנפני פוליטי של השר אוחנה ולא עומדים מולו בכל הקשור להנחיות בג"ץ באשר לזכותם של מפגיני המחאה להפגין, הם אותם קצינים שלא עמדו כעת נגד ההנחיה הפוליטית לפתוח את ההר למאות אלפי מתפללים ולסכן את חייהם – או מקורונה או ממוות אכזרי כתוצאה מצפיפות יתר.

בתי המשפט שלנו, שם לכאורה הייתה אמורה להיות מערכת סייבר להגנה מפני תולעי סטוקסנט שלטוניות, נגועה גם היא. כל עבירות האלימות השלטונית של המשטרה מול המפגינים התמוססו והועלמו ביד מכוונת פחדנית.

גם בג"ץ נגוע באותה תולעת. כל העתירות על עבירות ברורות על החוק מצד הממשלה ורה"מ, נדחו בתירוצים שונים ומשונים. לכל ברור שגם כשבג"ץ מחייב את רה"מ הנאשם בהסדר ניגוד עניינים, הוא לא יחתום עליו לא ימלא אחר פסיקת בג"ץ. הוא יודיע שהתולעת נמצאת כבר במעיו של בג"ץ ושום דבר לא יאונה לו. לא נבצרות ולא בטיח ושהיועמ"ש יסתום. ככה פשוט ובוטה.

כל דחייה של עתירה בבג"ץ רק מאיצה את הכרסום באמון, והתולעת חודרת ומשמידה עוד צנטריפוגה. במקום להעשיר את מערכת השמירה על החוק, התולעת עוצרת, מאיטה ומרסקת את עמוד השדרה של מדינת ישראל.

בתיהמ"ש שלנו, שם לכאורה הייתה אמורה להיות מערכת סייבר להגנה מתולעי סטוקסנט שלטוניות, נגועה גם היא. כל עבירות האלימות השלטונית של המשטרה מול המפגינים התמוססו והועלמו ביד מכוונת פחדנית

יו"ר הכנסת שסירב לפסיקת בג"ץ, חברי הכנסת שפיזרו את הכנסת מיד אחרי הבחירות בשל דרישתו של אדם אחד, ולמרות רצונם של מיליוני הבוחרים, נושאים גם הם כעת בחוסר האמון, הקופץ מכל מסך, מכל ציוץ, מכל מגע או מו"מ לקראת קואליציית השינוי. שום בוחר לא מאמין במי שמעל באמונו. והתולעת חיה, זוחלת, נדבקת לכל יצור שלטוני חי במעלה הזיעה הקרה ועל מצחם וחזם הנפוח.

נתניהו – אביה מולידה של תולעת השקר, מרמה, והפרת אמונים, החדיר כבר לפני שנים את הנוזקה המתוחכמת למערכות הביטחון, המל"ל והמוסד, עם השקרים על הצורך הביטחוני במתווה הגז, אישור הצוללות המתקדמות למצרים ורכישת צוללות מיותרות ללא ידיעת כל ראשי מערכת הביטחון וצה"ל.

נתניהו בפרשיית המניות שלא נחקרה ודיווחי השקר למבקר המדינה, תרבות ה"לא יהיה כלום כי לא היה כלום", השקרים על הפיכה שלטונית מצד הפרקליטות וספין "תפירת התיקים המתפוררים", הוא שמחבר את התוכנה הזדונית למוקדי השלטון בישראל. אולם שומרי הסף המפחדים להפעיל חומת אש נגד הסטוקסנט שלו, גורמים בכך לנזק בלתי הפיך.

התנהלות שרי האוצר, הבריאות, החינוך והתחבורה, חנפנים ושקרנים נגועים בפני עצמם, החדירה את התולעת למערכות שהם מופקדים על פעילותן התקינה יומיום. תקציב המדינה מוקפא נדרס ונזרק לבור חובות עצום, בתי הספר על מוריהם ותלמידיהם האבודים, בתי החולים הקורסים, התחבורה הציבורית המקרטעת. אזרח כבר לא יכול להאמין לשום פרסום ממשלתי. תקנות הקורונה הפכו לבדיחה.

נהלי ההתכנסות באירועים המוניים שעליהם מקפידה המשטרה באיצטדיוני כדורגל, אינם נאכפים בהר מירון ולא בשום אירוע שצבעו צבע המפלגה החרדית התומכת בנאשם בשוחד.

כך מתפוררות כל מערכות השלטון. באין אמון אין ציות לשלטון. באין אמון חיי אדם הפכו להפקר.

נתניהו – אביה מולידה של תולעת השקר, מרמה, והפרת אמונים, החדיר כבר לפני שנים את הנוזקה המתוחכמת למערכות הביטחון, המל"ל והמוסד, עם השקרים על מתווה הגז, אישור הצוללות המתקדמות למצרים ורכישת צוללות מיותרות

לא יעזרו זעקות הקוזקים הנגזלים בממשלה על יכולת "המשילות". הם עצמם מזריקים יומיום את תולעת האי אמון למערכות המדינה.

בשתיקתם ובאי לקיחת אחריות על מעשיו של הראש ועל מחדליהם, תולעת הסטוקסנט השלטונית מחריבה את החברה הישראלית ואת המדינה.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 858 מילים ו-2 תגובות
כל הזמן // יום שני, 10 במאי 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

זה עכשיו או לעולם לא

ממשלת לפיד-בנט לא תושבע השבוע, למרות כל המאמצים ● יש עדיין מחלוקות רבות ופינות שצריך לסגור, ועדיין לא ברור אם לממשלה הזו יש בכלל רוב ● בליכוד מוכנים להישבע שברגע האמת, רע"ם תצביע נגד ממשלת בנט ● בעבודה עדיין לא הגיעו להסכמה על התיקים ● אבל היתרון של הגוש הוא האמון בין הצדדים והמנהיגות של לפיד, שמנהל את המו"מ בחוכמה ונדיבות מתוף מרתף ביתו ● פרשנות

עוד 674 מילים

סמוטריץ׳: החלטה אומללה; רוטמן: בושה וחרפה

במחאה על החלטת המפכ״ל, בן גביר הודיע למנהלי סיעת הליכוד שלא יקראו לו בשבוע הקרוב להצבעות ● מצעד הדגלים צפוי לעבור היום בשער שכם ● עודה: הבערה מכוונת של השטח בשירות מדיניות הכיבוש ● המגעים להקמת ממשלה: דיווח כי מרצ צפויה לקבל את תיק הבריאות או התחבורה ● האסון במירון: המהנדס ויועץ הבטיחות של ההילולה עוכבו לחקירה

עוד 9 עדכונים

כשחרדי פגש רב רפורמי בקריית יובל  

לפני כמה שנים, כאשר ישבתי בבית הכנסת ועסקתי בדברי תורה, הבחנתי בחסרונה של מסכת תלמודית. הצטערתי, אך מיד נזכרתי בקיומו של "כולל אברכים" ממש למרגלות בית הספר תל"י בשכונת קריית היובל הירושלמית, אותו אני משרת.

לפני כמה שנים, כאשר ישבתי בבית הכנסת ועסקתי בדברי תורה, הבחנתי בחסרון מסכת תלמודית. הצטערתי, אך נזכרתי ב"כולל אברכים" ממש למרגלות ביה"ס תל"י בשכונת קריית היובל הירושלמית, אותו אני משרת

שמחתי על ההזדמנות להיכנס "בין כותלי בית המדרש" כדי להשלים את כתיבת הדרשה. הזדמנות נהדרת "לתלמוד תורה ותיקון עולם" חייכתי לעצמי. דילגתי מטה ונכנסתי אל בית המדרש, מצאתי את שחיפשתי, התיישבתי ולמדתי. היו סביבי כאלה שהרימו גבה, אך חשתי בנוח עד שניגש אליי אחד האברכים ושאל: "אתה הרב הרפורמי?"
״כן״, עניתי.
"אם הייתי רואה אותך בשער, לא הייתי נותן לך להיכנס" הוא אמר.
הייתי נבוך, לא ממש ידעתי כיצד להגיב ויצאתי בבושת פנים.

אולי היה זה קצת תמים מצדי לצפות לתגובה אחרת, אך בנסיבות שכונתיות יצא לי להכיר את ראש הכולל, וחשבתי לתומי שכל עוד אנו עוסקים בתלמוד תורה, לא צריכה להיות בעיה.

לאורך הדורות, בית המדרש היה זירה למאבקי כבוד וכוח, אך יחד עם זאת, מקום בו היה ניסיון להתעלות על הבלי היום יום ולחסות באוהלה של תורה. או כפי שכתב המשורר, מקום בו ניתן ליצר "שלוות עולמים" ולהיפגש כבני אדם החולקים זה על זה ונהנים מהשיח הפורה.

אני כל כך תמים, ומתעקש להישאר כזה! התום הוא חלק משליחותי הרבנית. לא אוותר על אמונתי בטוב האדם, היא זו המכוונת אותי להושיט יד לכל אדם ובפרט לשכניי החרדים. תמיד שאפתי להיות "רב שכונתי" ולמרות שהמדינה לא ממנה אותי ככזה, חשוב לי להדגיש כי יש כל מני סוגים של רבות ורבנים. אני רב קהילתי, שליחותי הרבנית מתרחשת ברחוב ולא במגדל השן.

שכונת קריית יובל בירושלים היא "שכונת חיים", בה מתגוררים תושבים המייצגים דעות וזרמים רבים ומגוונים. המפגש בינינו מתרחש במכולת, בבית הקפה, בבנק ובמתנ"ס. לעיתים הוא גם מאורגן, ואז אני מרגיש כמו הילד הבעייתי שעלול לפוצץ את המסיבה אם יוזמן.

התיישבתי ולמדתי, עד שניגש אליי אחד האברכים ושאל: "אתה הרב הרפורמי?" ״כן״, עניתי. "אם הייתי רואה אותך בשער, לא הייתי נותן לך להיכנס" הוא אמר. הייתי נבוך, לא ממש ידעתי כיצד להגיב ויצאתי בבושת פנים

אנחנו חכמים וביקורתיים מאוד כאשר אנו מתבוננים בעבר. כולנו מטיפים נגד שנאת חינם אבל חבר'ה, "קמצא ובר קמצא" זה כאן!

אין לרוב הציבור האורתודוקסי בעיה עם שיח והדדיות בין דתיים וחילונים, כל עוד ברור שצד אחד של המתרס מייצג את הדת היהודית נאמנה והשני "חסר תורה".

אנו, חברי הזרם הרפורמי, יהודים דתיים בדרכנו. ארון הספרים היהודי שלנו שואב מאותם "צינורות" וכך גם עיקרי האמונה אך אנו מאמינים שערכים הומניסטים כגון שוויון וחירות אישית הם חלק מהמשוואה – סליחה.

אנו לא אדונים של האמת, אדון האדונים הוא אחד בשמיים ובארץ. "ואלו ואלו דברי אלוהים חיים". יש לנו כבוד רב לדעות שונות, אך לחלק נרחב מהציבור האורתודוקסי קל להדיר אותנו, מבחינתם אנו שקופים.

אנו לא מערערים על זכותם של שכנינו לחיות על פי דרכם ויחד עם זאת לא נסתיר את דרכנו וזהותנו. ציבור רחב מאוד בישראל משתלב ביהדות פתוחה, סבלנית ושוויונית. הזרם הרפורמי מציע אפיק דתי שוויוני ופתוח, בו לא קיימת חציצה בין קודש לחול ביחס לערכי השוויון והחירות.

בבחירות האחרונות קרה דבר בישראל ונבחר הרב הרפורמי הראשון לכהן בכנסת, ובית הדין הגבוה לצדק הוא זירה המאפשרת לנו לרדוף אחר צדק, אך אני וחברות/ים נוספים לא מבקשים רק להניף שלטים ולנאום בהיכלות. אני חלק מהמרחב בו אני חי, אני גאה במי שאני, גאה בקהילת הדרור, הקהילה הרפורמית אותה אני משרת, במנהל הקהילתי יובלים הירושלמי המשלב אותנו בעשייה השכונתית, ויותר מכל שמח להיפגש עם מגוון כל כך גדול של תושבים בשכונה ולרקום איתם קשרים.

אנחנו כאן להישאר ולהשפיע על הנעשה במדינה, בעיר ובשכונה. לא ניתן ליהדות להיצבע בצבע אחד ולהדיר קולות מגוונים – גם בזירה הדתית.  

כולנו מטיפים נגד שנאת חינם, אבל חבר'ה, "קמצא ובר קמצא" זה כאן! אין לרוב הציבור האורתודוקסי בעיה עם שיח והדדיות בין דתיים וחילונים, כל עוד ברור שצד אחד של המתרס מייצג את הדת היהודית נאמנה והשני "חסר תורה"

במסכת סוכה בתלמוד נכתב על הלל הזקן שכשהיה שמח בשמחת בית השואבה אמר:

"למקום שאני אוהב, שם רגליי מוליכות אותי, אם אתה תבוא אל ביתי אני אבוא אל ביתך, אם אתה לא תבוא אל ביתי, אני לא אבוא אל ביתך, שנאמר 'בכל מקום אשר אזכיר את שמי אבוא אליך וברכתיך'".

אשמח להפנות את דבריו גם לשכניי החרדים.

אני מאמין שאם נשכיל להבין שהאמת היא תוצאה של היכולת שלנו לחיות זה עם זה הצדק יהיה נצחי וישמור על הזכויות של כולנו.

הרב עזרא אנדי הוא רב רפורמי בקהילת קריית היובל בירושלים וחבר ברשת הארגונים של רשות הרבים, שותפות ארגונים המקדמים יהדות מתונה ועיר פתוחה לכל באיה (צילום: מיכל קלירס נזרי)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 690 מילים
עודכן עכשיו

למקרה שפיספסת

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

התנגדות העיקשת שלא לתת לשקד לחזור למשרד המשפטים איננה נובעת מהאידאולוגיה שמרנית שלה - אלא מעוצמת הנזק הכלכלי והבריאותי שפעילותה גרמה לכלל הציבור ● כך, למשל, פעלה לדחיית יישום רפורמת סימון מוצרי המזון - רפורמה שלפי הערכת משרד הבריאות, הייתה צפויה למנוע את מותם של כ-2,200 אזרחים ולחסוך למערכת הבריאות כ-600 מיליון שקל בשנה ● פרשנות

עוד 620 מילים ו-1 תגובות

 הריבון האמיתי במזרח ירושלים הוא משטרת ישראל

יחסן של הרשויות לתושבי מזרח ירושלים משקף את ההדחקה וחוסר הרצון לקבל החלטות אסטרטגיות בשאלות הנוגעות לגבולותיה וגבולות אחריותה של המדינה על אוכלוסיות שונות ● בהיעדר קבלת החלטות בדרג המדיני, נותר הדרג הביצועי בשטח ללא כל הכוונה ● פרשנות

עוד 558 מילים

תגובות אחרונות

פצצת האסבסט ממשיכה לתקתק

תחקיר זמן ישראל האסבסט, שעלול לגרום לסרטן נדיר ולמוות גם שנים ארוכות אחרי החשיפה אליו, מוסיף לבצבץ ברחבי נהריה ● הליך הסרתו פשוט, אבל הרשויות מתקשות להתמודד עם המחדל ומגלגלות את האחריות מאחת לשנייה ● לצדי כביש 89 שיירי האסבסט ממשיכים לעוף ברוח ● ויש גם תזוזה חיובית: אחרי שההורים איימו בשביתה, פונה החומר המסוכן מהשביל שמוביל מאות תלמידים לבית הספר

עוד 2,852 מילים

מסתמן שסער יתמנה לשר המשפטים; שקד תסתפק בתיק אחר, ייתכן הפנים או הבט"פ

דיווחים: התקדמות ניכרת חלה במגעים בין בנט למנסור עבאס ● ליברמן: ייתכן שעוד השבוע נוכל להקים ממשלה ● שלמה קרעי: נתניהו מעולם לא התכוון להקים ממשלה תוך שיתוף פעולה עם רע"ם ● נתניהו שיתף דיווח, שבו נטען שבנט ולפיד ימנו את שי ניצן ליועץ המשפטי לממשלה; לפיד: "ביבי כרגיל משקר במצח נחושה" ● הממשלה אישרה את הרפורמה באגף השיקום במשרד הביטחון

עוד 52 עדכונים

שד הר הבית יצא מהבקבוק. לא בטוח שישראל תצליח להחזיר אותו במהירות

נקודת ההתחלה של גל המהומות הנוכחי בירושלים הייתה ההחלטה לסגור את המדרגות ברחבת שער שכם במהלך חג הרמאדן ● זו נפלה כפרי בשל לידי חמאס, בימי מתיחות פנים-פלסטינית, סביב דחיית הבחירות לרשות הפלסטינית ● מאותו רגע, הלבה המזרח ירושלמית החלה מבעבעת - וההתפרצות בלתי נמנעת ● כעת החשש הגדול הוא זליגה של המהומות לגדה ולעזה ● פרשנות

עוד 670 מילים

מהומה אלימה בשער שכם, הסהר האדום: "המשטרה מונעת פינוי פצועים"

החלה תפילת לילת אל קאדר ● המשטרה עיכבה מתפללים בדרך וחסמה בפניהם את כביש 1, אבל רבבות הגיעו לאל אקצה ● הפגנה בשייח ג'ראח ● שוטרים במזרח י-ם הותקפו באבנים, שוטר נפצע ● מנדלבליט מנסה לדחות את הדיון על שייח ג'ראח בבג"צ ● הממשלה תשקול להגביל את אירועי יום ירושלים ● חמאס מאיים על ישראל, פיצוצים בגבול הרצועה ● צה"ל פורש סוללות כיפת ברזל ומבטל אימונים ● ברחביה מתקיימת ההפגנה ה"רגילה" נגד נתניהו

עוד 27 עדכונים

ראיון עם מייקל קרניק שכתב וביים את הסרט "משאלה אסורה", אשר במרכזו מפגש טעון בין רב אתיופי-ישראלי לבין יהודי אמריקאי לשיחה על גזענות, אמונה ומשמעות החיים

עוד 696 מילים

טיול לשבת היסטוריה, מיסטיקה ומסתורין מתכנסים יחד בקבר דוד

חוקר מפינלנד ואיש אצולה בריטי הם מי שאחראים לגילוי קבר המלך דוד ● אך לצד תרומתם לארכיאולוגיה המקומית הם גם שדדו אוצרות עתיקים מהאזור ● בעיר דוד אפשר לפגוש כמה ממצאי החפירות שערכו, וכן ניתן לבקר בביתם של ראשוני היהודים שיצאו מחומות העיר העתיקה

עוד 944 מילים

על רקע הרוחות החדשות שמנשבות בוושינגטון, הסעודים מנסים להתקרב לאיראן ואנקרה מגששת את דרכה לריאד ● עם ההבנה שלא ייערכו בחירות, חמאס עשוי לנסות להבעיר את הגדה כדי לערער את שלטונו של אבו מאזן ● סעודיה מנסה לקדם את תעשיית האופנה המקומית ● ו-27 שנים מלאו השבוע להסכם קהיר, עליו חתמו רבין וערפאת ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,089 מילים

מסעות החוצנים בגלקסיה

איך נראים חייזרים? כמו מיסטר ספוק או בסגנון עדות האי.טי? ● הזואולוג אריק קרשנבאום יצא למסע ארוך בנפתולי הנושא המסתורי ● התוצאה היא ספר חדש שמחבר בין מחקרו על שפני סלע בישראל לבין התנהגות של חוצנים ● "מדענים באמת מאמינים שלא רחוק היום בו נגלה חיים בחלל החיצון", הוא אומר, "זה דורש מאיתנו לחשוב על החלל באותו אופן שבו אנחנו חושבים על כדור הארץ" ● ראיון

עוד 1,315 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה