לא לסגור, אבל...

צילום מסך ממחאה בשידור במהדורת מבט של רשות השידור, 2017
צילום מסך ממחאה בשידור במהדורת מבט של רשות השידור, 2017

"היום זה אנחנו, מחר זה אתם", קונן רזי ברקאי לפני כמה ימים נגד הקולגות בכלי תקשורת אחרים שלא מדברים ולא עומדים לצד אנשי גל"ץ, מול מגמת הסגירה של התחנה.

"היום זה אנחנו, מחר זה אתם" הייתה סיסמת עובדי רשות השידור בשנים 2014-17 כאשר נאבקנו נגד סגירת הרשות.

ברקאי כמובן לא הזכיר את עובדי רשות השידור ולא את אימוץ הסיסמה וניכוסה, כשעשה בה כעת שימוש לצרכיו. ברקאי הרי תמך לדבריו בתאגיד השידור שהוקם במקומה של רשות השידור, והתנגד לסגירתו כאשר נתניהו איים בסגירת התאגיד. זה היה בסדר גמור כאשר המשפט של מירי רגב "מה שווה התאגיד אם אנחנו לא שולטים בו" היה המוטו של הליכוד נגד השידור הציבורי. ובכל זאת משהו בעמדה הזו לא מסתדר ערכית ועיתונאית.

אומר מראש – אני מתנגד לסגירת גל"ץ ומתנגד לאיום כלשהו על התאגיד, למרות שאני עצמי פוטרתי מרשות השידור באותו מהלך של ארדן ולפיד שסגר עלי ועל 1600 עובדי הרשות את מקום עבודתם והקים ארגון שידור אחר תחתם.

זה לא העניין כיום. העניין הוא שלטון שסוגר גוף שידור ציבורי. למהלך כזה צריך להתנגד כל עיתונאי דמוקרט.

"היום זה אנחנו מחר זה אתם", מקונן רזי ברקאי נגד קולגות בכלי התקשורת שלא עומדים לצד אנשי גל"ץ מול מגמת סגירת התחנה. זו הייתה סיסמת עובדי רשות השידור כשנאבקנו נגד סגירתה

שלטון שסותם את הפה לעיתונאים ולעיתונות באמצעות כוחו לסגור את הכלי שבו הם מתבטאים, פוגע ישירות בזכות הציבור לדעת. בחובת השלטון למסור מידע לציבור. ככה פשוט וחד.

זה לא משנה שגל"ץ היא יחידה בתוך צה"ל. זה לא משנה שסמכות שר הביטחון והרמטכ"ל היא גם הסמכות לסגור את היחידה הזו.

גל"ץ, עם השנים, הפכה לגוף שידור ציבורי, המשרת מאות אלפי מאזינים בשלל מידע, חדשות, תרבות, מוזיקה ותיעוד רדיופוני של מציאות חייה של החברה הישראלית. אלטרנטיבה נוספת לשידור ציבורי שאינו תלוי בטייקונים של השידור המסחרי.

בצה"ל ישנן יחידות רבות שאינן "מסתערות" ומשימותיהן אינן צבאיות גרידא. מורות חיילות, ארכיון צה"ל,  ענף היסטוריה, חיל החינוך, רב צבאי ראשי ועוד.

וכאן בא "אבל" גדול. זה מהכותרת לפוסט.

מדוע הציבור הגדול של מאזיני גל"ץ מקבל כמעט באדישות את האיום בסגירת גל"ץ? וגלגל"ץ? שתי תחנות רדיו פופולריות מואזנות.

רזי ברקאי יודע את התשובה.
גם עיתונאים אחרים שם.

סגירת גל"ץ הייתה איום ארוך שנים בשל בעיות תקציב ובשל סוגיית האנומליה שבה חיילים עוסקים בפוליטיקה בכלי תקשורת צבאי.

אבל כיום לא זה הצל ולא זו הסיבה לסגירת גל"ץ.

אומר מראש: אני מתנגד לסגירת גל"ץ ולאיום כלשהו על התאגיד, למרות שאני עצמי פוטרתי מרשות השידור במהלך סגירתה. העניין הוא שלטון שסוגר גוף שידור ציבורי. למהלך כזה צריך להתנגד כל עיתונאי דמוקרט

כיום הסיבה נשמעת יומיום בבוטות באותן תכניות תעמולה פוליטית שהתרחקו ממטרות השידור הציבורי וערכיו. תכניות בהן מכנים את הפרקליטות מפלגת סאלח א דין. תכניות בהן מבזים את שופטי בג"ץ, מזלזלים ביועמ"ש, תוקפים בלי חשבון יריבים פוליטיים של נתניהו, מפרסמים שקרים במהדורות חדשות הערב, נותנים פרשנות מוטה פוליטית לטובת צד אחד שלא לומר איש אחד.

רזי ברקאי יודע היטב מה קרה בשנים האחרונות בחדשות הערב, שהפכו למיקרופון הפרטי של ברדוגו. בשישי בבוקר, שם גם השתלט ברדוגו על אזנו של ציבור המאזינים. בתכניות הצהריים של עירית לינור וקובי אריאל בהן הושמעו דברים סרקסטיים וציניים נגד כל מי שאינו ימין ואינו תומך של מי שהיה עד לפני חודש ראש ממשלה בישראל. בעשרות ומאות שעות שידור שמאחוריהן עמדו עורכים וכתבים של גל"ץ הושמעו הדברים הללו ואנשי גל"ץ שתקו. הביטו עמוק בנעליים הצבאיות והאזרחיות שלהם ושתקו.

תוכניות שביקרו בחריפות כל ביטוי פוליטי של הפוליטיקאים, לא השכילו להביט על הבית שלהם ולבדוק אותו – הבית של החיילים, הבית של אנשי התקשורת שצמחו משם לכלי תקשורת אחרים. הבית של שידור ציבורי שנשא את השם גלי צה"ל.

גל"ץ תיסגר בגלל הפחדנות של אנשיה.

גם רשות השידור נסגרה בסופו של דבר בשל שתיקת בכיריה. רבים מהם לקחו את עצמם לערוצים המתחרים ולא עמדו מול הנהלות הרשות שניסו לרצות פוליטיקאים למען התפקיד. לא זעקו נגד כשלונות ניהול כדי להגן על מקור פרנסתם. לא זעקו את ערכי השידור הציבורי מול מי שהחריב אותם.

כיום הסיבה לסגירת גל"ץ נשמעת בבוטות בתכניות תעמולה פוליטית שהתרחקו ממטרות השידור הציבורי וערכיו, בהן מכונה הפרקליטות מפלגת סאלח א דין, מבוזים שופטי בג"ץ, מותקפים בלי חשבון יריבי נתניהו

באופן אישי הייתי בארבעה בתי משפט מול ארבעה מנכ"לים, במאבקים שונים על קיומו של שידור ציבורי ותכניות עצמאיות, שבהן לא תהיה השפעה פוליטית וערכים עיתונאיים ירמסו. אני זוכר היטב את שיחות המסדרון הללו. זוכר היטב מחמאות על מאמרים שכתבתי בנושא הזה, ושתיקה מקפיאה מצד קולגות שניסו להמשיך בשגרה תוך מחשבה שהכל יחלוף והרשות תישאר לנצח.

גל"ץ לא עמדה לצד מאבק עובדי הרשות. כולם הואשמו בכישלונות הניהול.  כאילו המזכירות והתחקירנים, הכתבים בשטח ועורכי התכניות הם שקובעים לאן יילך התקציב ומה יהיה לוח השידורים, מי ימונה ומי יפוטר, מי יענה ויתקן את דו"ח מבקר המדינה ומי ישא באחריות לקלקולים.

רזי ברקאי שמע היטב את סיסמת עובדי הרשות "היום זה אנחנו, מחר זה אתם" אך לא האמין. לא בדק. לא ניסה להעמיד במבחן העובדות את הרוח הפוליטית שעימה דהר גלעד ארדן למרכז הליכוד כדי להתרברב שסגר את רשוה"ש ולקבל את קולות חברי המרכז. גל"ץ לא חקרה והביאה את העובדות על הדוחות והאחראים האמיתיים לקריסת רשוה"ש. בכך אולי כרתה גם את הבור לעצמה.

זכור לי היטב ריאיון עם רזי ורינה מצליח כשבועיים לפני סגירת הרשות.
האווירה הייתה עוינת, חסרת סבלנות להקשיב לעובדות. יצאו ידי חובתם כדי לשמוע מדוע לא צריך לסגור את השידור הציבורי בגלל כישלונות מנהליו. מדוע לא העובדים צריכים לשאת באחריות אלא המנהלים.

גם עיתון הארץ שרוממות הדמוקרטיה בפיו, היה שותף למהלך בתמיכה ובסיקור. הנה היום השתיקה נושבת באותה מידה ממסדרונות "הארץ" כלפי גל"ץ. נועה לנדאו כתבה שהיא תומכת בסגירה. בוגרת גל"ץ תומכת בסגירת גל"ץ. "המתת חסד" היא דורשת (הארץ 29.6.21).

שום מאמר מערכת לא נכתב עד עתה לתמוך בגל"ץ כשידור ציבורי ולהדגיש את חשיבותו של פלורליזם, ריבוי דעות, חדשות ומידע ,  ביה"ס לעיתונות, תחרות ומגוון תרבותי לציבור המאזינים.

זכור לי היטב ריאיון עם רזי ורינה מצליח כשבועיים לפני הסגירה. האווירה הייתה עוינת, חסרת סבלנות להקשיב לעובדות. יצאו ידי חובה כששמעו מדוע אין לסגור את השידור הציבורי בגלל כישלונות מנהליו

ה"אבל" הוא אבל גדול. אסור לסגור את גל"ץ, אבל אם הייתם עומדים, חברים, על ערכי השידור הציבורי כאשר סגרו את רשוה"ש, קולכם היה נשמע אמין כיום.

אסור לסגור את גל"ץ, אבל אם הייתם נאבקים בתעמולה הביביסטית שמשודרת אצלכם יומיום, היו תומכים בכם ונעמדים לצידכם רבים.

אסור לסגור את גל"ץ, אבל אם בכיריה היו עומדים על ערכי השידור הציבורי מול מפקד גל"ץ, מול רה"מ, מול השקרים והשופרים שהושתלו בתחנה למען שטיפת מוחם של הבוחרים, כל הסגירה הזו הייתה נמנעת וההתנגדות לסגירה הייתה מקבלת גב ציבורי.

כן. למרות התסכול אני מצטרף לקריאה של רזי ברקאי – היום זה אנחנו מחר זה אתם.

וכדי שמחר לא ניאלץ להיאבק שוב על השרדותו של השידור הציבורי, צריך לצאת היום להגן על גל"ץ. לתקן אותה ולהגן עליה.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
ואוו הכותבים פה מאמינים בשטיפת המוח של עצמם . האם לרגע מאן דהוא מהכותבים חשב אולי כל מה שאומרים כנגד הפרקליטות בית המשפט העליון נכון? לא ניתן בידיי נימוק ענייני רק ברודוגו בורדוגו ודומ... המשך קריאה

ואוו הכותבים פה מאמינים בשטיפת המוח של עצמם . האם לרגע מאן דהוא מהכותבים חשב אולי כל מה שאומרים כנגד הפרקליטות בית המשפט העליון נכון? לא ניתן בידיי נימוק ענייני רק ברודוגו בורדוגו ודומיו. אגב 90 אחוז בתחנת גל"ץ משרתים שמאל זה עשרות שנים ממש לא הפריע דהיינו כל עוד כתב שמאל ותעומלן שמאל ממש לא מפריע נהפוך קבל חסינות. איזה עליבות ולא התפלא גם גזענות טוב כרגיל. הכתבות שלכם זו זו התעמולה הבולשביקית ואנטי דמוקרטית והמסיתה.

קו פרשת המים היה ברדוגו והחופש המוחלט שניתן לו לדברר את דף המסרים הנחוץ לבלפור בכל רגע נתון. זה היה ממש מהמקפצה באופן שגרם לנטישת מאזינים קבועים כמוני למשל. מצאתי את עצמי לא פעם מתעצבן ... המשך קריאה

קו פרשת המים היה ברדוגו והחופש המוחלט שניתן לו לדברר את דף המסרים הנחוץ לבלפור בכל רגע נתון. זה היה ממש מהמקפצה באופן שגרם לנטישת מאזינים קבועים כמוני למשל. מצאתי את עצמי לא פעם מתעצבן לא מהדעות אלא מעזות המצח של הבחור לשקר ולדברר באופן כל כך בוטה. אז פרשתי ועברתי לרשת המתחרה. אגב בראיה לאחור אני חושב שפתיחת התאגיד במקום רשות השידור היה צעד חשוב ונכון לאור מבחן התוצאה. לכן לא בטוח שלא נדרשת סגירה כאן או אולי הפעלה מחדש אם ניקח מושג מתחום המהפכה הדיגיטאלית..

עוד 1,038 מילים ו-3 תגובות
כל הזמן // יום ראשון, 25 ביולי 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

בג"ץ כבר הכין את כל התשתית הנדרשת לוועדת חקירה בפרשת הצוללות

בג"ץ אמנם דחה את העתירות להקמת ועדת חקירה בפרשת הצוללות, אבל בפסק דין כמעט תקדימי לא הותירו השופטים ספק בתמיכתם הנלהבת בהצעתו של גנץ להקים ועדה כזו ● השופט עמית אף הרחיק לכת ועשה סדר בפרשות השונות, כמו גם השאלות המרכזיות שנותרו פתוחות ● יחד עם התצהירים שכבר הוגשו במסגרת העתירה, עבודה הוועדה למעשה כבר החלה ● פרשנות

עוד 950 מילים

ראיון אוליבר סטון פותח מחדש את תיק קנדי

שלושים שנה אחרי סרטו העלילתי שעסק בהתנקשות בנשיא קנדי, חוזר הבמאי אוליבר סטון אל זירת הפשע עם סרט תיעודי עתיר ראיונות חדשים וראיות שטרם נחשפו ● "ועדת החקירה הייתה אפילו יותר מושחתת ממה שחשבנו", אומר הבמאי בראיון לזמן ישראל, "זו הייתה הוצאה להורג שבוימה בחוכמה"

עוד 1,434 מילים

חולמים להחזיר אותנו 2000 שנה אחורה

בשבוע הבא תדון הכנסת במצב על הר הבית. מכיוון שלא הליגה הערבית, לא שום אירגון אסלאמי ולא שום גוף בינלאומי דן או ידון בנעשה על ההר, הרי אין מנוס מן המסקנה שעניין הר הבית הפך להיות עניין פנים ישראלי, עניין פנים פלסטיני ועניין שבין הישראלים לפלסטינים. מכל העולם הערבי, רק מלך ירדן עסק בכך, ומכאן שירדן די לבדה מכל העולם הערבי בכך שהנעשה על הר הבית מעניין אותה.

בשבוע הבא תדון הכנסת במצב הר הבית. מכיוון שלא הליגה הערבית, אירגון אסלאמי או גוף בינלאומי דן בנעשה על ההר, המסקנה היא שהר הבית הפך לעניין פנים ישראלי, פנים פלסטיני ובין הישראלים לפלסטינים

כדי לקבל קצת פרופורציה על ביטחונם של מקומות קדושים לאסלאם במזרח התיכון, הרי התקפות של הסונה נגד המקומות הקדושים לשיעה בעיראק הם  כבר עניין שבשגרה. רק לפני שבוע הייתה התקפה על בית תפילה שיעי בבגדאד וקודם לכן היו התקפות רצחניות גם במקומות הקדושים ביותר לשיעה בנג'ף ובכרבלא.

השיעים לא טומנים ידם בצלחת. הם ייסדו בתוך המסגד הגדול בדמשק, מסגד אומייה, בית תפילה שיעי. אתרי פולחן סוניים נחרבו עד היסוד ובכלל זה קברו של חאלד בן אל-וליד, כובש ירושלים לאסלאם.

אם כך, הבטחון שישראל מעניקה למסגדים על הר הבית על פי הסכמי הסטטוס קוו שומרים על שלמות המסגדים, והיא עושה זאת טוב יותר מן הבטחון שיש למסגדים בעולם הערבי.

הבטחון שישראל מעניקה למסגדים על הר הבית על פי הסכמי הסטטוס קוו שומרים על שלמות המסגדים, והיא עושה זאת טוב יותר מן הבטחון שיש למסגדים בעולם הערבי

אז על מה הוויכוחים על הר הבית? על שמירת הסטטוס קוו. ירדן רוצה לשמור על הסטטוס קוו עם ישראל. על פיה יש לה מעמד מועדף על ההר ולשיטתה היא שומר המקומות הקדושים. טורקיה, באמצעות חמאס והתנועה האסלאמית הצפונית רוצה לערער את מעמדה של ירדן, רע"ם של מנסור עבאס תומכת במעמדה של ירדן, ובישראל מתווכחים מה יותר קדוש – הר הבית או הכותל המערבי.

על מנת  להבין על מה מתווכחים היהודים, מומלץ לצפות בסרט הקצר "אלוהים רוצה בית" העוקב אחר היהודים שעולים על ההר.

במתק שפתים, על חליל וקלרינט, הנשים שעולות להר מסבירות לנו על מה מדובר. ומדובר לא רק בשינוי הסטטוס קוו המדיני על ההר, אלא שינוי כל שיטת המשטר.  ביטול הדמוקרטיה, ואפילו שינוי הדת היהודית והקמת יהדות חדשה.

לנשים הנחמדות הללו לא אכפת אם מימוש הקמת המקדש יחייב מלחמת גוג ומגוג. הן רוצות לבטל את פולחן הכותל, כי הכותל חוסם את הכניסה למקום הקדוש האמיתי – בית המקדש.

מה שמתחייב מן הדברים האלה, והם לא נאמרו במפורש, זה שהיהדות החדשה שמנסים להקים על הר הבית שוללת לא רק את הכותל אלא גם את בית הכנסת. יש כאן חזרה אלפיים שנה אחורה, לוויכוח בין הקנאים הסיקריקים ליוחנן בן זכאי, שבנה את היסודות ליהדות של בית הכנסת שהיא היהדות של ימינו.

במתק שפתים, על חליל וקלרינט, הנשים שעולות להר מסבירות שמדובר לא רק בשינוי הסטטוס קוו המדיני על ההר, אלא בשינוי כל שיטת המשטר. ביטול הדמוקרטיה ואפילו שינוי הדת היהודית והקמת יהדות חדשה

עם כל הכבוד לאחמד טיבי ולעמיחי שיקלי – מה שמונח על כף המאזנים הוא הרבה מעבר לדגל ולהמנון על הר הבית, אלא בטחונה של ישראל ושלמותה של היהדות.

אחרי שיהודים הרסו לאלוהים שני בתים, מי אומר שהוא רוצה שהם יבנו לו בית שלישי?

פנחס ענברי הוא חוקר בכיר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה לענייני המזרח התיכון ועיתונאי. הוא גם סופר ותסריטאי. ספרי העיון שחיבר עוסקים בבעיה הפלסטינית, והרומנים שחיבר יחד עם אשתו אביבה הם: "על גב סופה" על אתגרי הקהילות הנוצריות בגליל המערבי בימי המנדט הבריטי מול האיסלאם הרדיקלי ומעמד האישה, ו"שומר השאול" עוסק בשחיתות הישראלית.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 498 מילים
עודכן אתמול

למקרה שפיספסת

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

פרשת NSO: ראש ממשלת צרפת דרש מבנט הבהרות

שקד: אם נחסן עוד חצי מיליון אנשים המגפה תדעך ● מיכאלי על הארד בטאקוונדו: השראה לילדות ולנערות ● השר פריג': "נפגשתי עם שרים פלסטינים, ליציבות שם יש השלכות אצלנו" ● בדיקת משרד הבריאות: 80% מהמחוסנים המאומתים – לא הדביקו אף אדם ● קורונה בישראל: 1,430 מאומתים חדשים, 89 במצב קשה ● בר־לב: האיסור על תפילה בהר הבית – משיקולים ביטחוניים

עוד 20 עדכונים

ראיון ילד הפלא החרדי של הבייסבול האמריקאי

כדי לא לחלל שבת, הוא ישן במלון קרוב מספיק למגרש, כך שיוכל להגיע אליו ברגל ● סוגיית האוכל הכשר לא מטרידה אותו: הוא מתכנן לעשות משלוחים או להביא אוכל יחד עימו ● ג'ייקוב שטיינמץ עשה החודש היסטוריה, כשהיה לשחקן הבייסבול החרדי הראשון שנבחר בדראפט על ידי קבוצה מהליגה הבכירה

עוד 1,332 מילים

המלך עבדאללה נפגש השבוע עם הנשיא האמריקאי, ובכך הפך למנהיג הערבי הראשון שנפגש עם ביידן מאז נכנס לתפקידו - דבר המלמד על חשיבות ירדן בעיני הממשל ● פרשת NSO פוגעת בישראל לא רק במערב, אלא גם במזרח התיכון ● במצרים מציינים 69 שנים למהפכה ששינתה את המדינה ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 973 מילים

תגובות אחרונות

הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

המזהם לא משלם

החדשות כי ישראל תקבל מהקרן הבינלאומית פיצוי על זיהום הזפת הגדול משמחות, אבל חשוב לזכור שבעלי האונייה המזהמת הצליחו לחמוק ולא ישלמו אפילו דולר ● החדשות הטובות של השבוע הגיעו מאשדוד, שם הוועדה לשמירה על הסביבה החופית הצדיקה את שמה בהחלטה עקרונית ● והטיפ: מתקן אופניים שיגיע עד אליכם, גם כשתתקעו עם פנצ'ר בשיא החום

עוד 800 מילים

ראיון המשפט שטלטל את אמריקה

האישומים נגדה היו חלשים ● אחיה בגד בה ושיקר כדי להציל את עצמו ואת משפחתו ● האפיפיור, איינשטיין ופיקאסו ביקשו מנשיא ארה"ב לחון אותה ● אבל גם הלחץ הבינלאומי לא עזר, ואתל רוזנברג הייתה לאישה האמריקאית הראשונה שהוצאה להורג על עבירה שאינה רצח ● הסופרת הבריטית אן סבה צללה עמוק לתוך המקרה הטרגי - וחזרה עם ספר סוחף והרבה מאוד ספקות

עוד 2,785 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
אוֹלִימְפִּיָּאדָה 95

כל אחד זוכר את האולימפיאדה הראשונה שהוא זכה לראות. אף אחד לא יודע מתי תהיה האולימפיאדה האחרונה בחייו

עוד 982 מילים

דיווח: מנדלבליט הזהיר שאין להציג את התו הירוק כסנקציה המופעלת על מי שלא התחסנו

שר המשפטים סער הודיע שהוא מקדם הצעת חוק, שלפיה, לא ניתן יהיה להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על נאשם בפלילים; דיווח: שקד מתנגדת ליוזמה ● אלי אבידר, שהביע יחס ספקני לחיסונים, הודיע, לקראת מינויו לשר בממשלה - שהתחסן נגד קורונה ● לראשונה מאז כניסתו לתפקיד שוחח בנט עם יורש העצר של איחוד האמירויות ● בר-לב שוקל להקשיח את הקריטריונים להחזקת נשק

עוד 40 עדכונים

האקזיט הפוליטי של אלי אבידר

בקואליציה המתקיימת על חודו של קול, כל ח"כ מלך ● מחשש שאבידר יצביע נגד התקציב ויפרק את הממשלה, בנט הצמיד לו את מזכיר הממשלה שלום שלמה ● שלמה תפר דיל, לפיד לחץ, אבידר קיבל ג'וב, וליברמן יקבל עוד ח"כ נורווגי ● העיקר שאבידר יהיה שר לענייני כלום, אחרי שתקף את הממשלה הקודמת על התיקים המיותרים ● פרשנות

עוד 479 מילים

קואליציות חמדניות יוצרות דמוקרטיות חלשות

אין כל היגיון במדיניות של החלשת האופוזיציה, בוודאי לא של ממשלה שבאה לתקן קלקולי ממשל מתמשכים ● החלשת האופוזיציה באופן מכוון חותרת באופן ישיר תחת היסודות הדמוקרטיים המעורערים ממילא של ישראל - ותחת סיבת קיומה של הקואליציה החדשה: להוכיח שניתן לנהל את ענייני המדינה בצורה אחרת ● דעה

עוד 1,200 מילים

מזרח תיכון חדש זיכרון השואה מתחיל לחלחל במדינות ערב

בדובאי עלתה תערוכה מושקעת המוקדשת לשואה, בעיראק מתגעגעים ליהודים, מרוקו משתתפת בתכנית מיוחדת להפצת זיכרון השואה, ואנשי דת מוסלמים ביקרו באושוויץ ● דיפלומטים, מומחים ואנשי דת משוכנעים: רוח חדשה נושבת במזרח התיכון, והגישה המכילה והסובלנית צפויה רק להתעצם

עוד 1,692 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה