נתניהו נגד החשודה בשליחת מכתבי האיומים לבנט

״אם היא ביצעה את המעשה - חברותה בליכוד תופסק״

נתניהו אמר: "מגנה כל סוג של אלימות - נגד ראש ממשלה או כל אדם אחר״ ● ביטן: מירי רגב לא רוצה את איילת שקד בליכוד ● לפיד על הביקורת של ש״ס על השתתפותו ביום ההולדת של גפני: ״המשימה של הפוליטיקה - להזכיר שלא הכל פוליטיקה״ ● בוסו בתגובה לדברי גפני על תמיכת ש״ס בהסכם אוסלו: אנחנו לא אומרים להם ״הייתם בהתנתקות״ ● בנט בשיחות סגורות: חושש לחיי מנסור עבאס

בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכוד בכנסת, 15 בנובמבר 2021 (צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90)
נועם רבקין פנטון/פלאש90
בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכוד בכנסת, 15 בנובמבר 2021
עוד 12 עדכונים
כל הזמן // יום שישי, 13 במאי 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

לכולם יש מה לומר על חוק יסוד זכויות הנאשם של סער

חוק יסוד: זכויות במשפט הפלילי עלה לדיון בוועדת החוקה השבוע, או אז התברר כי החוק מושך תשומת לב מאין-ספור גורמים בעלי אינטרס - מהסנגוריה הציבורית, דרך מכון קהלת ועד המכון הישראלי לדמוקרטיה - וספק אם גרסתו הסופית תדמה לנקודת ההתחלה ● בנושא אחר הקרוב לליבו של סער, מתברר שהיועמ"שית מתנגדת לפיצול התפקיד ● והשופט חאלד כבוב עשה השבוע היסטוריה כפולה

עוד 1,304 מילים

הגיע הזמן לפרויקט הסטולפרסטיין הישראלי פלסטיני 

בגיל ארבעים טסתי בפעם הראשונה בחיי לברלין. ביקרתי במוזיאון היהודי בברלין, שם שמורים בארכיון חומרים מתערוכה על מכבי ברלין, קבוצת הספורט בה סבי ואחיו התחרו לפני שנסו לישראל ב-38׳.

הדירה של סבי נהרסה בהפצצות והאזור נבנה מחדש כך שלא היה בית לבקר בו. אך בכניסה לבתים אחרים ראיתי את אריחי הסטולפרסטיין הזהובים שמנציחים בצניעות את קורבנות וניצולי השואה שגרו בבתים. הפרויקט נגע בי ונתן לי את השלווה להכיל ביקור שיש בו גם הנאה תיירותית וגם הכרה באובדן.

דירת סבי בברלין נהרסה בהפצצות והאזור נבנה מחדש כך שלא היה בית לבקר בו. אך בכניסה לבתים אחרים ראיתי את אריחי הסטולפרסטיין הזהובים שמנציחים בצניעות את קורבנות וניצולי השואה שגרו בהם

בחזרה לישראל. כאן יש תלי תילים של תרבויות חרֵבות. כל תקופה ופיסות האבנים שלה, המעידות על תרבות ששגשגה ואז תמה, לעיתים קרובות בסוף אלים, במלחמה עם מנצחים ומפסידים, קורבנות והכחדה תרבותית. יש עתיקות שזוכות לשחזור ותחזוקה, מקימים להן גן לאומי עם מופע אור קולי. אתרים היסטוריים אחרים מקבלים פחות תשומת לב.

אבל יש רק שכבה אחת של אתרים שהיחס אליהם הפוך: במקום לשחזר – הורסים ובמקום להנציח – מעלימים. אלו כמובן שאריות הישובים הפלסטינים שננטשו באחת בנַכְּבָּה. שלט לא יציין את מיקומם. לעיתים קרובות לא נשאר דבר, בגלל הריסה ביד מכוון וגם בגלל פיתוח עירוני מואץ. אבל לעיתים אפשר לראות שורת צברים, טראסה, גרם אבנים, עצי פרי בלב חורשת אורנים, שלד של בניין, או מבנה עתיק בלב ישוב יהודי. זה המעט שנשאר כדי לספר את ההכחדה התרבותית האחרונה בישראל. זו שעדיין נמשכת.

במשך שנים חייתי בבורות מוחלטת. בשירות הצבאי בניווטים בציפורי, בתוך עמק חבוי, ראיתי שדה אבטיחים ולידו בקתה מבודדת עם פלאח קשיש. תהיתי איך הוא הגיע להתיישב שם לבד, בלי כביש גישה ובלי אף ישוב לידו. לימים למדתי ששם היה הישוב ספוּרִיֶה.

שתי מצבות קבורה משרידיו האחרונים של בית הקברות בספוריה (צילום: מיכאל יעקובסון / ויקיפדיה)
שתי מצבות קבורה משרידיו האחרונים של בית הקברות בספוריה (צילום: מיכאל יעקובסון / ויקיפדיה)

אבל אז לא היה לי מושג, ואיך אדע? לא למדנו על זה בבית ספר, כמעט ולא הייתה התייחסות לנכבה בשיח המרכזי. עשר שנים אחר כך, ראיתי תמונה של ספוריה, היה לי קשה להאמין שעד לא מזמן ישוב של ארבעת אלפים איש כיסה את כל הרכס. אז עלו עליו הבולדוזרים, שתלו מעליו יער ולא נותר דבר.

יש רק שכבה אחת של אתרים שהיחס אליהם הפוך: במקום לשחזר – הורסים ובמקום להנציח – מעלימים. אלו כמובן שאריות הישובים הפלסטינים שננטשו באחת בנַכְּבָּה

אפשר להעביר חיים שלמים בלי לדעת. או לדעת חלקית אך להדחיק ולבטל. למעשה ככה רובנו חיים. אך מרגע שמתחילים לשים לב, קשה להפסיק. כפר סבא היא כפר סבאה, בית-שאן היא ביסאן, מגדל היא מג'דל, ספסופה היא ספסה ועוד ועוד כפרים שעברו בעלות ושמם עוברת. גם בתוך כל עיר ומתחת לכל יער היה כפר או כמה כפרים.

בשבתות בפיקניק בטבע, הידיעה הזו מעכירה את שלוותי. אם אני מזכיר את שם הכפר שעל שדותיו אנחנו יושבים לפיקניק, בדרך כלל אני נתקל בגלגול עיניים או התעלמות. למדתי להכיר בזה, במנגנון ההדחקה הישראלי שטבוע בנו. הידיעה ומולה ההכחשה של הסובבים מחזקת את הדיסוננס. גם הכחשה של המאורעות שהתרחשו, ובו זמנית ״מה יותר טוב, שהיו הורגים אותנו?״

סיירנו בכפר העקור ספוריה (היום יושבת על אדמותיו ציפורי). כפר גדול ומשגשג היה שנהרס ב1948 ונאסר על תושביו לחזור אליו עד…

Posted by ‎לוחמים לשלום‎ on Monday, December 14, 2020

אני רק תוהה, מה אם רק היה שלט עם מידע ליד שולחנות הפיקניק? לא צריך אתר הנצחה מפואר עם פסל של אריה שואג, לא מופע אור-קולי, רק שלט צנוע שמכיר בקורבן. מתי יקום פרויקט הסטולפרסטיין שלנו?

אני רק תוהה, מה אם רק היה שלט עם מידע ליד שולחנות הפיקניק? לא צריך אתר הנצחה מפואר עם פסל של אריה שואג, לא מופע אור-קולי, רק שלט צנוע שמכיר בקורבן. מתי יקום פרויקט הסטולפרסטיין שלנו?

בילדותי, חוף טנטורה הילך עלי קסמים. גדלתי לא רחוק משם וכל פעם, כשהגעתי, רצתי במים הרדודים בין הסלעים המחורצים וחיפשתי סרטנים. קראנו לחוף טנטורה ולא חוף דור, אך לא בגלל מודעות פוליטית, אלא כנראה בגלל הצלצול היפה והזר של השם.

חזרתי לשם כאבא עם ילדיי אחרי הסרט "טנטורה" של אלון שוורץ. גם הם היו מוקסמים מהטבע המטריף, השקיעה הגיעה והם מיאנו לעזוב. חשבתי לספר להם על הכפר ועל הקבר אבל הם קטנים מדי וכיף להם אז "למה להעכיר שמחה". אך לאחרונה נזכרתי איך בביקור במצדה לא חסנו עליהם ועל-אף גילם הצעיר סיפרנו על הפור שהטילו הלוחמים הנצורים, מי יהרוג את האחרים ובסוף ייפול על חברו.

שני הסיפורים טרגיים, אך אחד הפך למיתוס ועבר בנאליזציה, ואילו השני הוא סוד מסוכן, לא אוכל לספרו בלי שהקול שלי ירעד. גם אני, אחרי הכל, עוד שבוי בקונספציה. אך אני גם נושא באחריות לשנות את המצב עבור ילדי.

ההכרה בנכבה מפחידה ישראלים יהודים. היא מעמתת אותנו עם שאלות קשות, אשר להן רבים מתוך מגננה מגיבים ב"לא היתה ברירה", ו"מה היה קורה אם היינו מפסידים?". אך אני מציע להשהות את השיפוט ולא לקפוץ מיידית למגננה. הכרה בסבל הפלסטיני לא אומרת ביטול של הנרטיב הלאומי הישראלי.

שני הסיפורים, טנטורה ומצדה, טרגיים, אך אחד הפך למיתוס ועבר בנאליזציה, ואילו השני הוא סוד מסוכן, לא אוכל לספרו בלי שקולי ירעד. גם אני, אחרי הכל, עוד שבוי בקונספציה. אך גם נושא באחריות לשנות

קשה לשפוט מעשים בדיעבד, ואני לפחות צריך לעבור עוד תהליך ארוך עד שאוכל לעשות זאת. בינתיים אני לומד עוד ומקווה לשבור את חומת ההכחשה. ב-15 במאי יתקיים טקס הנכבה הדו-לאומי השלישי של תנועת לוחמים לשלום. גם השנה, כמו בשנה שעברה, אגיע לשמוע, ללמוד, ולזכור.

אבי לטנר הוא איש הייטק המתמחה בבניית מוצרי תוכנה שמשתמשים אוהבים. למד הנדסה בבן גוריון וב-MIT והוא פעיל חברתי וחלק מצוות ההובלה של לוחמים לשלום. בין השאר אירגן הפגנות, פגישות דו לאומיות וסדרת הרצאות על שלום, אקטיביזם וכיבוש – עם עיתונאים, אקטיבסטים ופעילי זכויות אדם.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 796 מילים

תחקיר אמין של מותה של עיתונאית אל ג'זירה בג'נין הוא הכרח המציאות עבור ישראל, בלי קשר לתוצאותיו ● בישראל מבינים היטב את פוטנציאל הנזק מטיוח האירוע, שיכול להגיע עד כדי הצרת צעדיו של צה"ל בפעילות בגדה ● לכן מתעקשים בירושלים על בדיקה משותפת ושיתוף משקיפים בינלאומיים נוספים בחקירה ● פרשנות

עוד 817 מילים

ריאיון "בלי הסכמה נגיע להתפרקות והתפוררות"

לפני שנתיים המדינה נכנסה למשבר חסר תקדים שהביאו לשיא תהליך של אובדן אמון בין הרשויות והאזרחים ● ספר חדש טוען כי משבר האמון בכללים, במוסדות, בתקשורת ובתאגידים, מקשים עלינו לחכות בתור, גורמים לציפיות נמוכות, מוסר תשלומים ירוד וחשדנות כללית ● ד"ר עמית לביא-דינור, ממחברות הספר, קוראת להקמת "מעין 'סנהדרין', שישקף את המגוון הישראלי וישאף להסכמות ובסיס משותף"

עוד 2,054 מילים

למקרה שפיספסת

"לכם יש את הכוח, לנו יש את התקווה, אנחנו מחכים לכם"

"קשה לי לדבר בגלל הפציעות החמורות שלי, זעזוע המוח והמצב הבריאותי הקשה", אומר ברבש ויטאלי אולקסנדרוביץ', המכונה "בניה", "לכן אחי לנשק ידבר בשמי ובשם כל היהודים האוקראינים שנמצאים כאן איתי".

"קשה לי לדבר בגלל הפציעות החמורות שלי, זעזוע המוח והמצב הבריאותי הקשה", אומר ברבש ויטאלי אולקסנדרוביץ', המכונה "בניה", "לכן אחי לנשק ידבר בשמי ובשם כל היהודים האוקראינים שנמצאים כאן איתי"

הפנייה הנואשת הזו צולמה במעמקי אחת המחילות התת קרקעיות המסועפות בבונקר של מפעל הפלדה אזובסטל במריופול, המוצב האחרון של מתנגדי הפלישה הרוסית שם, המכונה "המצודה".

אחרי פינוי אחרוני האזרחים, הנשים והילדים מהבונקר בו הסתתרו כחודשיים מאז תחילת המלחמה, נותרו שם רק הלוחמים. כאלף מהם, על פי הדיווחים. אלה נצורים במוצב החשוך, חשופים להפגזות בלתי פוסקות, גוועים ברעב ובצמא, אחרי שחלקו במשך יותר מחודשיים את מזונם עם מאות האזרחים ובני המשפחות שהסתתרו איתם. תחמושתם אזלה, ואיתה גם מלאי התרופות לפצועים הרבים.

בהיעדר משככי כאבים, אנטיביוטיקה, תרופות אנטי-דלקתיות ואחרות – רבים מהם גוססים בכאבי תופת, פציעות קלות יחסית מסתבכות ונגמרות בקטיעת איברים, מוות מגנגרנה, דלקות חריפות וסיבוכים שאין סיבה למות מהם במאה ה-21.

בהיעדר משככי כאבים, אנטיביוטיקה ותרופות בסיסיות אחרות – רבים גוססים בכאבי תופת, פציעות מסתבכות ונגמרות בקטיעת איברים, מוות מגנגרנה וסיבוכים שאין סיבה למות מהם במאה ה-21

בניה מגייס במאמץ רב את מעט הכוחות שנשארו לו ונעמד, שעון על קב, מחזיק דגל אוקראינה שעליו כתוב מסר באוקראינית. עינו האחת חבושה. אין לדעת אילו פציעות מסתתרות מאחורי החבישה ובפלג גופו התחתון. המצלמה נודדת עליו, חולפת על פרק ידו, שמגן דוד מקועקע עליה, מתבייתת על המבט בעינו האחת, שצער העולם נשקף ממנה.

Vitaliy Barabash's address on behalf of all the Jews who are surrounded by the ruins of Azovstal

HE / EN / UAקוראים לי ויטלי ברבאש, כינוי ״בניה״. קשה לי לדבר בעקבות פציעה, זעזוע ומצב בריאותי קשה, לכן אחי לנשק ידבר בשמי ובשם כל היהודים האוקראינים שנמצאים כאן עימי.קודם כל אני רוצה לאחל לכולם שלום ושמיים נקיים – דווקא במילים אלו אני רוצה להתחיל את פנייתי לראש הממשלה נפתלי בנט, לחברה הישראלית, לאנשי תקשורת, לבית הכנסת ״בין שטרן שולמן״ שבעיר קריבי ריה, הרב לירון אדרי, ואני מקווה שהמסר שלי יגיע גם לחברי הכנסת יולי אדלשטיין, יוליה מלינובסקי, יבגני סובה ואלכס קושניר, בתור מי שיש לו קשר קרוב יותר לאוקראינה. כאן לצידי, במריופול האוקראינית, בהריסות של המפעל ״אזובסטאל״ המוחרב, נמצאים עוד יהודים כמוני וכמוכם. כולנו זוכרים איך אבותינו האוקראינים סבלו מרצח העם שבוצע על ידי סטאלין ואבותינו היהודיים נרדפו והושמדו על ידי היטלר.היום אנו עומדים בפני איום חדש שמאחד ומשחזר את מאמציהם של שני הדיקטטורים מן העבר ומתבטא בדמותו ופעולותיו של הנשיא פוטין.אני פונה בשם כל היהודים אשר נמצאים ב״אזובסטאל״ המוחרבת והנצורה. אני פצוע ויש לי את ההזדמנות להקליט את הסרטון הזה. באותו רגע יתר אחיי לנשק נמצאים בחזית ומגנים על כל פיסת אדמה אותה העם האוקראיני חלק עם אבותינו.כבר מעל לחודשיים הרוסים ממשיכים להשמיד את כל הקשור לשורשים המשותפים שלנו וההיסטוריה המשותפת. שני העמים שלנו חוו טרגדיה דומה במהלך ההיסטוריה שלהם, אבל כרגע אנחנו פשוט חייבים להילחם, מכוון שזאת גם אדמה שלנו ומדינה שלנו. אוקראינה מעולם לא התרחקה מהעם היהודי ואנחנו מאמינים שישראל לא תתרחק מהעם האוקראיני, אלא תעמוד לצידנו נגד הכובשים הרוסים אשר הביאו לכאן טרגדיה חדשה.אנחנו כאן זקוקים לעזרה של מדינת ישראל בחילוץ של הכוח הצבאי ממריופול ואנו קוראים לכם להציל אותנו.לכם כמו לאף אחד אחר יש את הכוח. לנו כמו לאף אחד אחר יש את התקווה. אנחנו מחכים לכם. אנחנו כבר כותבים את ההיסטוריה.אנא שתפו את הסרטון הזה יחד עם תמונות וראיונות מאזובסטל עם כלי תקשורת ישראליים!EnglishI am Barabash Vitaliy Oleksandrovych, nicknamed "Benya." It is difficult for me to speak due to severe injuries, contusions, and serious illnesses, so my brother in arms will speak for me on behalf of all Ukrainian Jews who are here with me in the Azovstal factory.Everyone needs a peaceful sky. With these words, I will begin my appeal to Prime Minister Naftali Bennett, the Knesset, the Israeli public, journalists, the Bain Stern Shulman Synagogue in Kryvyi Rih, and Rabbi Leron Ederi. I hope that Julius Edelstein, Julia Malinowska, Eugene Sova, and Alex Kushnir will hear our appeal as those closer to Ukraine. As well as I am here, in Mariupol, Ukraine, in the rubbles leftover from Azovstal, there are Jews like me, like you. We remember how our Ukrainian ancestors suffered from the genocide of Stalin and how our Jewish ancestors suffered from Hitler.Today, our common souls have faced a new tragedy that unites and restores the efforts of two past dictators in the face of Putin.I address on behalf of all the Jews who are surrounded today by the ruins of Azovstal. I'm injured, and I can record this video. Others are currently on the battlefield, defending every piece of land that the Ukrainian people have shared with our ancestors.For the third month in a row, the Russians have been destroying everything concerning our common (Jewish and Ukrainian) roots and shared history. We have always been united by two terrible historical tragedies, but now we are simply obliged to fight because it is our land and country. Ukraine has never turned away from the Jews, so we believe that Israel may not turn away from the Ukrainian people but stand side by side against the Russian invaders, who brought a new tragedy.Now that we are here, we need Israel's help in withdrawing the entire Mariupol military garrison, and we call for rescue.You, like no one else, have the power to do that. We, like no one else, have hope in you. We are already waiting for you. We are already writing history.Please share these video, photos, and the interview from Azovstal with the Israeli media!УкраїнськаЯ, Барабаш Віталій Олександрович, позивний «Бєня», внаслідок важкого поранення, контузії, і тяжких захворювань, мені важко говорити, тому мою промову за мене скаже мій побратим, від імені усіх українських євреїв, які знаходяться разом зі мною тут.Всім мирного неба надо головою. З цих слів почну своє звернення до прем‘єр-міністра Нафталі Беннета, Кнессету, громадськості Ізраїлю, журналістів, синагоги міста Кривий Ріг «Бейн Стерн Шульман», равіну Лерон Едері, та сподіваюсь, що мене також почують Юлій Едельштейн, Юлія Маліновська, Євгеній Сова, Алекс Кушнір, як ті, хто має ближче відношення до України так само, як і я тут, в українському Маріуполі, в у тих завалах, що залишились від Азовсталі, знаходяться євреї, такі, як і я, такі, як ви. Ми з вами пам‘ятаємо, як від геноциду потерпали наші українські пращури з боку сталіна, та єврейські пращури з боку гітлера. Сьогодні вже наші спільні коріння настигла нова трагедія, яка об‘єднує та відновлює зусилля двох минулих диктаторів у лиці путіна.Я звертаюсь від імені всіх євреїв, що знаходяться сьогодні к оточенні на руїнах Азовсталі. Я поранений, та маю змогу записати це відео. Інші прямо зараз знаходяться на бойових позиціях та захищають кожен клаптик землі, яку український народ розділив з нашими предками.Росіяни вже третій місяць знищують все, що стосується нашого спільного коріння та нашої спільної історії. Увесь час нас об‘єднували дві страшні історичні трагедії, але зараз ми просто забов‘язані боротися, тому що тепер це і наша земля і наша країна. Україна ніколи не відверталася від євреїв, тому ми вважаємо, що Ізраїль може теж не відвертатись від українського народу, а пліч-о-пліч стати проти російських загарбників, які принесли нову трагедію.Зараз ми, знаходячись тут, потребуємо допомоги Ізраїлю у виведенні всього військового гарнізону Маріуполя і закликаємо врятувати.У вас, як ні у кого, є для цього могутність. У нас, як ні у кого, є на вас надія. Ми вже вас чекаємо. Ми вже пишемо історію.Будь ласка, поширте це відео разом із фото та інтерв’ю з Азовсталі серед ізраїльських ЗМІ.#StandWithUkraine #IsraelWithUkraine #IsraelSupportsUkraine #SaveMariupol #Azovstal #Azov

Posted by Israeli Friends of Ukraine on Wednesday, May 11, 2022

כלוחם יהודי אוקראיני הוא החליט לפנות אלינו. לעם בישראל, לחברי הכנסת, לתקשורת ולכל מי שעשוי להתעניין. הוא לא יודע שטבח העם שמתרחש בימים אלה באוקראינה אולי משודר עדיין בסי.אן.אן, אבל אצלנו כותרות המהדורות כבר דפדפו הלאה אותו ואת חבריו. אצלנו כבר יש עניינים חשובים יותר, כמו עדות פילבר במשפט בנימין נתניהו וגלית דיסטל אטבריאן.

למי אכפת ממריופול שנכתשה עד עפר. שצילומי רחפן משייטים בתוך בנייניה המחוררים כאילו חלפה דרכם ספינת חלל, מעל תילי העפר והאפר בריח גופות שנשארו מעיר הנמל הצבעונית ושוקקת החיים, שהופגזה עד שנמחקה לחלוטין, כמו גרניקה בשעתה.

הלב נחמץ אל מול הפנייה הנאיבית, הנרגשת, הנוגעת ללב, של הלוחם היהודי-אוקראיני היפה הזה, אל מול אטימות הלב שמפגינה ממשלת ישראל כלפי האסון האוקראיני.

בניה מגייס את מעט הכוחות שנשארו לו ונעמד, שעון על קב, אוחז בדגל אוקראינה. עינו האחת חבושה. המצלמה נודדת עליו, על פרק ידו, שמגן דוד מקועקע עליה, על המבט בעינו האחת

"קודם כל אני רוצה לאחל לכולם שלום ושמיים נקיים. דווקא במילים אלו אני רוצה לפתוח את פנייתי לראש הממשלה נפתלי בנט, לחברה הישראלית, לאנשי התקשורת, לבית הכנסת 'בין שטרן שולמן' שבעיר קריבי ריה, הרב לירון אדרי, ואני מקווה שהמסר שלי יגיע גם לחברי הכנסת יולי אדלשטיין, יוליה מלינובסקי, יבגני סובה ואלכס קושניר, בתור מי שיש להם קשר קרוב יותר לאוקראינה.

כמו שאני פה, במריופול, אוקראינה, בין השרידים ועיי החורבות של אזובסטל, ישנם כאן איתי יהודים כמוני, כמוכם. כולנו זוכרים איך אבותינו האוקראינים סבלו מרצח העם שבוצע על ידי סטאלין, ואיך אבותינו היהודים נרדפו והושמדו על ידי היטלר.

היום אנו עומדים בפני איום חדש שמאחד ומשחזר את מאמציהם של שני הדיקטטורים מן העבר ומתבטא בדמותו ופעולותיו של הנשיא פוטין.

אני פונה בשם כל היהודים אשר נמצאים באזובסטל הכתושה והנצורה. אני פצוע ויש לי הזדמנות להקליט את הסרטון הזה, אבל ברגעים אלו יתר אחיי לנשק נמצאים בחזית ומגינים על כל פיסת אדמה שאותה העם האוקראיני חלק עם אבותינו.

כבר מעל לחודשיים הרוסים ממשיכים להשמיד את כל הקשור לשורשים המשותפים שלנו ולהיסטוריה המשותפת. שני העמים שלנו חוו טרגדיה דומה במהלך ההיסטוריה שלהם, אבל כרגע אנחנו פשוט חייבים להילחם, כי זאת אדמה שלנו ומדינה שלנו.

אוקראינה מעולם לא הפנתה עורף לעם היהודי, ואנחנו מאמינים שישראל לא תפנה עורף לעם האוקראיני, אלא תעמוד לצדנו שכם אל שכם נגד הכובשים הרוסים שהביאו לכאן טרגדיה חדשה.

אנחנו כאן זקוקים לעזרה של מדינת ישראל בחילוץ הכוח הצבאי ממריופול ואנו קוראים לכם להציל אותנו.

"אוקראינה מעולם לא הפנתה עורף לעם היהודי ואנחנו מאמינים שישראל לא תפנה עורף לעם האוקראיני. אנחנו זקוקים לעזרת מדינת ישראל בחילוץ הכוח הצבאי ממריופול וקוראים לכם להציל אותנו"

לכם יש את הכוח לעשות זאת, כמו שאין לאף אחד אחר. לנו יש את התקווה, כמו שאין לאף אחד אחר. אנחנו מחכים לכם. אנחנו כבר כותבים את ההיסטוריה".

רונית צח היא עורכת זירת הבלוגים של זמן ישראל. עיתונאית רוב חייה הבוגרים, עם חיבה מיוחדת לטריוויה אקטואלית. אמא לשתי בנות, חתול וחתולה

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 667 מילים
עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

מחקר חדש קובע כי נשים יהודיות מגיעות להישגים אקדמיים גבוהים יותר מנשים לא יהודיות בארה"ב ● עוד קובע המחקר של פרופסור אילנה הורביץ מאוניברסיטת טוליין כי הישגי הנשים גבוה יותר בפעם הראשונה בהיסטוריה גם מהישגי הגברים היהודים ● לטענת החוקרת, הפער נובע מהתרבות הדתית ומתפיסה עצמית חדשה וליברלית

עוד 1,037 מילים

עדיין לא ברור מי ירה למוות בכתבת הבכירה של אל ג'זירה אתמול בג'נין, אבל ישראל נמצאת כרגע במרכזו של ארוע בינלאומי עם השלכות הרסניות ● בניגוד לפגיעה במגדל התקשורת בעזה לפני שנה, הפעם ניכר שהצבא והממשלה הפיקו לקחים - אבל עדיין עושים טעויות קריטיות ● לאור התגובות של האמריקאים, ישראל לא תוכל להסתפק בבדיקה פנים-צה"לית ● פרשנות

עוד 619 מילים ו-1 תגובות

השגריר בארה"ב: "הצענו לאמריקאים להשתתף בחקירה"

אלרעי פרייס על החשד לזיהום בתנובה: "אין חשש לבריאות הציבור" ● בנט: "הפלסטינים מונעים חקירת מותה של הכתבת מאל-ג'זירה" ● מועצת התכנון אישרה בניית כ-4,000 יחידות דיור ביו"ש ● אבו מאזן בטקס האשכבה לאבו עאקלה: "ישראל אחראית למותה; נפנה להאג" ● בית המשפט המחוזי מרכז בלוד התיר לפרסום שהחשודה בשליחת מכתבי האיומים נגד בנט ובני משפחתו היא אילנה ספורטה חניה

עוד 38 עדכונים

עבאס עושה לכולם מדרסה

יו"ר רע"ם הוכיח אתמול שהוא שולט שליטה מלאה לא רק בחברי סיעתו אלא גם במועצת השורא של התנועה האסלאמית ● "לא הייתי צריך להתאמץ מדי כדי לשכנע", אמר אמש, אחרי ההודעה כי רע"ם נשארת עם הקואליציה ותשוב להצביע איתה ● בשורה התחתונה: עבאס הוא אידאולוג אמיץ ומרשים, ואפשר כבר לומר שלא קם מנהיג כמוהו בחברה הערבית ● פרשנות

עוד 565 מילים

החוק הישראלי לא חל על העצים של אלקנה

אם נדמה שבישראל עצים נכרתים בקלות לטובת אינטרסים נדל"ניים ואחרים, זה עוד כלום לעומת המציאות בשטחים ● תושבי אלקנה יצאו למאבק נגד כריתת עצים בשדרה המרכזית של ההתנחלות, אחרי שגילו את תוכניות הכריתה באתר נידח ● אולם אותו גורם שדן בערעור, הוא זה שאישר את הכריתה ● שלא במפתיע, הערעור נדחה

עוד 821 מילים

אמנות או נמות

עיר ואוּם בישראלאי אפשר לבקר באום אל-פחם ולא לשמוע על "הגלריה" - המוסד האמנותי שהוקם בעיר לפני כ-25 שנה והפך לגאוות המקום ● יוקו אונו הציגה שם ב-1999, במקום מוצגות תערוכות של אמנים יהודים וערבים, והאמנית רינה פלג מעבירה שם סדנאות קרמיקה לנשות העיר ● ראש עיריית אום אל-פחם: "הגלריה היא הרבה יותר מאלפיים מטר של אומנות"

עוד 2,093 מילים

בזמן שממשלת ישראל נושאת עיניה בחרדה לעבר מועצת השורא בהמתנה להחלטתה האם רע"ם תצביע בעד פיזור הכנסת או לא, בליכוד פצחו במתקפת פייק ניוז על אנשי תקווה חדשה ובראשם זאב אלקין ● עידית סילמן, לעומת זאת, זוכה לאקסטרה חיבוק-ליטוף, עם ליווי צמוד של מירי רגב ● אבל בשורה התחתונה, זה לא משנה מה סילמן תעשה היום: את גורל הממשלה יכריעו חברי רע"ם ● פרשנות

עוד 1,128 מילים

דיווח: ממשל ביידן פועל לחקירה ישראלית-פלסטינית משותפת של הירי בשירין אבו עאקלה

הפלסטינים סירבו לניתוח פתולוגי משותף ● ישראל ביקשה את הקליע כדי לקבוע מי ירה באבו עאקלה ● כוכבי הקים צוות בדיקה בראשות קצין בדרגת אלוף משנה ● רע"ם הודיעה שאינה פורשת מהקואליציה ● פרקליט נתניהו הראה ש"פגישת ההנחיה" לא נערכה במועדים שבהם נקב פילבר ● יאיר גולן נעדר לצורך ראיון, והאופוזיציה אישרה בקריאה טרומית הקמה של ועדת חקירה לפרשת פגסוס

עוד 56 עדכונים

גדעון סער נוטה להתפאר בכל הצעת חוק שהעביר בממשלה - אבל את הצעת החוק שתאפשר למשטרה לעקוב אחר כל אזרחי המדינה באמצעות מערכות צילום ביומטריות, שר המשפטים העביר ללא הגה ● סער יודע: מדובר בהצעת חוק לא פופולרית, קיצונית בהיקפה, שנתקלה בביקורת חריפה מכל גורם רציני העוסק בפרטיות - כולל הרשות הממשלתית להגנה על הפרטיות ● פרשנות

עוד 883 מילים

מדינות מפותחות כבר קיצצו משמעותית את מספר הבגרויות

מורים חוששים כי הרפורמה שמובילה שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון, שבמסגרתה יבוטלו בחינות הבגרות במקצועות ההומניים ויוחלפו בעבודות, תוביל להזנחת הלימודים ולבורות ● אבל במדינות רבות התלמידים נבחנים בבחינות ספורות בלבד, בעיקר בשפות ובמקצועות הריאליים ● ויש גם מדינות שאין בהן בחינות בגרות בכלל ● מומחים לחינוך: יש בעיה עם בחינות הבגרות, אבל הרפורמה הזו אינה הפתרון

עוד 2,503 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה