אני כריסטיאן פ.

כריסטיאן פ. צילום מסך מתוך הסרט
כריסטיאן פ. צילום מסך מתוך הסרט

לא קראת את הספר הזה כבר?

אני לא עונה לה, צהריים ורק שתינו במטבח, אני יושבת מול צלחת האוכל וקוראת על כריסטיאנה (כריסטיאן, אני קוראת לה בליבי) ואמא שלי שוטפת כלים, רעש המים זה לא הדבר היחיד שמפריד בינינו.

את לא אוכלת?

על השאלה הראשונה לא אענה כי היא מיותרת, הרי את יודעת שקראתי את הספר הזה מליון פעמים, אני תמיד מופיעה איתו לכל מקום בבית, וחוץ מזה הכריכה המהוהה, המוכתמת, עונה לך על השאלה יפה מאוד, ועל השאלה השניה לא אענה כי היא לא נשאלה נכון.

למה את לא שואלת אותי, למה את לא אוכלת?

אמא שלי לא מתעקשת, היא לא שואלת שוב ממילא, אני מרימה לרגע את העיניים ורואה את הגב הישר שלה, השיער שלה חלק ומבהיק והאור שנכנס מבעד לחלון צובע אותו בצבע קסמים. אני מורידה את העיניים חזרה. כל היום אני קוראת את הספר הזה, אני מקנאה בכריסטיאן פ. אני רוצה להיות כריסטין פ.

אמא שלי שונאת סמים

אני עוד לא מכירה סמים ואני כבר מתגעגעת

אני מרגישה את זה.

אבל מה אעשה עם החור הזה שיש לי בבטן, אמא, זה מה שאגיד לה אם תשאל אותי על הרגלי האכילה החדשים שלי

הנער הקשה לא בא אלינו יותר (לא בזכותך, אמא) ואני לא יוצאת מהבית כמעט. לפעמים אני הולכת קצת לבית הספר, ברוב הימים אני נשארת בבית כל היום ואוכלת המון עד שאני נעשית רפויה ולבנה וחסרת קווי מתאר, לפעמים אני לא אוכלת כלום ואני נעשית זוויתית וקשה (ואת זה אני מעדיפה אלף מונים).

אבל מה אעשה עם החור הזה שיש לי בבטן, אמא, זה מה שאגיד לה אם תשאל אותי על הרגלי האכילה החדשים שלי.

היא לא תשאל אמא שלי, ואני גם לא חושבת שהיא יודעת מה זה חור בבטן, לעומת זאת כשהיא יוצאת מהבית היא תמיד נועלת נעליים עם עקבים והיא מהלכת עליהן בחן. היא אומרת שעקבים יותר נוחים לה מאשר נעל שטוחה, והיא מחייכת חיוך פתייני ומיתמם כשהיא אומרת את זה. איזו מילה מכוערת זו 'פתיינית'. כשיש לי כוח לשנוא, אני שונאת את אמא שלי.

רק שתינו בבית, המטבח מואר מדי ואני קוראת את הפרק האהוב עלי בספר, את הפרק שבו כריסטיאן ודטלף שוכבים בפעם הראשונה. דטלף, אני אומרת לעצמי את השם שוב ושוב, זה מרגש אותי, אני מדמיינת ערפד יפהפה עם פנים לבנות ושיער סאטן שחור. דטלף, אני לוחשת שוב והפעם אני מדמיינת את היטקליף מ"אנקת גבהים". הלוואי וגם לי היה דטלף כזה, עם פנים לבנות כמו בהט, דטלף שמדבר בשפה זרה, בצלילים זרים.

היינו הולכים ביחד להופעה של דוויד בואי… אני אפילו מרגישה את הגוף שלי קצת כשאני מדמיינת את זה.

דטלף אוהב אותי, אנחנו מחליקים לתהום יחד, הכל אנחנו עושים ביחד. אולי לא תאמינו, בגלל שהוא נרקומן וזונה ממין זכר והכל, אבל דטלף אוהב אותי מאוד ברכות.

הנער הקשה אף פעם, לא אהב אותי ברכות.

דטלף אוהב אותי, אנחנו מחליקים לתהום יחד, הכל אנחנו עושים ביחד. אולי לא תאמינו, בגלל שהוא נרקומן וזונה ממין זכר והכל, אבל דטלף אוהב אותי מאוד ברכות. הנער הקשה אף פעם, לא אהב אותי ברכות

אני קוראת איך כריסטיאן אומרת לו (אני יודעת שאומרים כריסטיאנה, אני יודעת, הניחו לי כבר) שהיא לא רוצה לשכב בפעם הראשונה בדירה המטונפת של הנרקומנים, בגלל שזו פעם ראשונה היא רוצה שזה יהיה מיוחד.

היא גם מבקשת שהם לא יהיו מסוממים בפעם הראשונה

אני מתקשה לנשום מרוב יופי

אני מדמיינת את זה.

אמנם החדר נשאר מטונף, ומלא מזרקים, ויש גם כוסות חצי מלאות בנוזל שאני לא מזהה, אני רואה את שמשות החלונות והן כהות מרוב לכלוך אבל באמצע, באמצע כל זה… עומדת המיטה.

והיא ברורה כל כך, ונבדלת, כאילו שיש במה מתחתיה, מתוח עליה סדין לבן לבן, וגם הכריות לבנות, ודטלף (שלי) וכריסטיאן (שהיא אני) עומדים אחד מול השני ושותקים, עירומים כל כך, ורזים כל כך, ויפים.

לכריסטין יש שיער חלק

הלוואי וגם לי היה שיער חלק.

אני גומרת את כל מה שיש בצלחת (ואינני יודעת אפילו מה) בשלושה ביסים.

אני רוצה עוד

תיקחי לבד, אני עסוקה (תמיד היא אומרת לי את זה)

אני קמה לסיר וממלאת עוד צלחת

גומרת גם אותה

אני קמה שוב.

היא עדיין עומדת ליד הכיור, אבל בטעות אני מתקרבת אליה, קצה העור שלי נוגע בשלה, העור שלה כל כך חלק וקריר, לרגע אחד אני רוצה שהיא תסתכל עלי.

אני יושבת עוד קצת במטבח, הגב שלה בחולצת התכלת שותק אלי, אפילו לא לכבודי ממש, הוא רק נמצא שם

אני יושבת עוד קצת במטבח, הגב שלה בחולצת התכלת שותק אלי, אפילו לא לכבודי ממש, הוא רק נמצא שם, אני מסתכלת על התמונות של כריסטיאן פ. שוב ושוב, אולי אקרא עכשיו על ההופעה של של דיוויד בואי, או אולי אמצא פרק על תחנת הרכבת?

אני גומרת את כל מה שיש בצלחת

אני חושבת

או אולי הצלחת עדיין מלאה?

כשאני קמה בפעם הרביעית, או החמישית, אני שומעת אותה, כאילו מרחוק, בקול שאני מכירה, תמיד הקול שלה אחר ממה שהיא מרגישה, הפעם היא מנסה להיות אגבית.

תשאירי קצת לאחיך, היא אומרת, גם הוא יחזור עוד מעט, ויהיה רעב.

אני בולעת מהר את מה שנשאר בצלחת, אני מנסה לקום במהירות אבל הגוף שלי כבד ורפוי, אני הולכת לחדר, כמו פילה, אני סוגרת את הדלת ואני צונחת על המיטה שלי

לפני זה אני מגיפה את התריסים

החושך לא נעים לי

שום דבר כבר לא נעים לי

יש לי בחילה מרוב אוכל

אני עדיין מרגישה את החור בבטן

אני כל הזמן מרגישה אותו.

אני נזכרת פתאום שיום אחד, הנער הקשה ואני הסתכלנו על תמונות בעיתון שהיה מונח על השולחן בגינה, היו שם תמונות של כל מיני אנשים שירו בעצמם, חלק מקרוב, חלק מרחוק, פירטו שם גם את סוגי הנשק. הנער הקשה לא גילה עניין אבל אני הסתכלתי. בין כל התמונות היה איש אחד שעל המצח היה לו חור בצורת כוכב מושלם.

כוכב קטיפה שחור, עם שוליים אדומים, שגם נראו כמו קטיפה

אני זוכרת את הצמרמורת בגוף

תסגרי את זה, אמר הנער הקשה, מה זה מעניין

אבל אני לא סגרתי.

הצמרמורת התפשטה לי בכל הגוף. זה היה גם מאוד לא נעים וגם נעים מאוד, דמיינתי איך אני צוללת לתוך בור הקטיפה הזה וטובעת, היתה לי בחילה מרוב יופי.

כל כך הרבה פעמים רציתי לברוח מהנער הקשה ולא היה לי לאן, אני נשכבת כמו פילה פצועה על המזרון החשוף ונזכרת איך הוא מצווה על הגוף שלי לעשות דברים, ואני, כמו קוף בקרקס, עושה את כל מה שהוא מצווה

כל כך הרבה פעמים רציתי לברוח מהנער הקשה ולא היה לי לאן, אני נשכבת כמו פילה פצועה על המזרון החשוף ונזכרת בחדר החשוך שלו, גם כאן חשוך, אני נזכרת איך הוא מצווה על הגוף שלי לעשות דברים, ואני, כמו קוף בקרקס, עושה את כל מה שהוא מצווה, קצת בנוקשות, אבל מי שם לב באמת לקוף בקרקס, אני לא זוכרת מה עשיתי ומה לא, אני רק זוכרת את הצייתנות, אני מזכירה לעצמי שאין לי חור בצורת כוכב בשום מקום בגוף ושאם ארצה אוכל לקום תיכף ומיד ולפתוח את התריסים ולראות שהכל בסדר.

אני לא פותחת, הכל לא בסדר, המזרון מחוספס אבל לא אקום שוב ולא אפרוש סדין, אני מקפלת את הגוף הגדול והלבן שלי כמה שאני יכולה, אני מנסה להרגיש איפה אני מתחילה ואיפה אני נגמרת, אני מחכה

אני מחכה שיקרה משהו

לפעמים אני מחכה לה.

לפעמים אני מדמיינת איך היא נכנסת לחדר שלי, עם כל היופי הזה שלה, ויושבת על המיטה, ולא שואלת אותי למה לא שמתי סדין, ולא מבקשת שאפתח את התריסים (כי יש כאן ריח מחניק) אלא רק יושבת לידי

ממש לידי.

אני מדמיינת איך היא מסיטה את השיער שלי שנדבק למצח ולא עושה פרצוף כאילו הזיעה שלי מגעילה אותה, להיפך, אני מדמיינת שהיא אומרת לי שאני יפה, שהיא אוהבת אותי, ושהיא תמיד רצתה תלתלים.

רק אחרי שנים, כשאמא שלי כבר תהיה זקנה וחולה, אבין שזה היה באמת, שהיא באמת רצתה להיכנס לחדר ולהיות אמא שלי

לפני שאני שוקעת אני אפילו מדמיינת איך אנחנו הולכות אחת ליד השניה, בשדה שמאחורי הבית, ואני מספרת לה הכל.

*  *  *

רק אחרי שנים, כשאמא שלי כבר תהיה זקנה וחולה, אבין שזה היה באמת, שהיא באמת רצתה להיכנס לחדר ולהיות אמא שלי, אבל היא לא זכרה שהיא מבוגרת, היא חשבה שהיא עדיין ילדה, והיא פחדה ממני.

אני אבין שגם לה היה חור בבטן

ושהיא באמת תמיד רצתה תלתלים.

נטלי פיק היא בוגרת לימודי משחק בסמינר הקיבוצים, בוגרת תיאטרון תנועה בפריז, ולימודי פילוסופיה והיסטוריה של ימי הבינים. את הרומן הראשון שלה "מלכת הממטרות" פירסמה בהוצאת "הקיבוץ המאוחד". עבדה כמספרת סיפורים ומטפלת בתנועה בילדים אוטיסטים. ב2018 הוסמכה כמורה להאתה יוגה קלאסית. למדה באקדמיה להיפנוזה קלינית באוסטרליה. בעלת קליניקה לטיפול רגשי בעזרת דמיון מודרך ויוגה

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,234 מילים ו-1 תגובות
כל הזמן // יום רביעי, 29 ביוני 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

בנט לא יתמודד בבחירות; מפיזורה הצפוי של הכנסת יכהן כראש הממשלה החליפי

ראש הממשלה היוצא יישא דברים לציבור מהכנסת בעוד זמן קצר ● עיכובים בהצבעה בקריאה שנייה ושלישית על פיזור הכנסת ● הרצוג נפגש השבוע עם המלך עבדאללה בארמונו בירדן ● אחרי שלושה חודשים הסתיימה עדותו של עד המדינה שלמה פילבר ● מחר - הבחירות לוועידת מרצ ● לפיד שוחח עם שר החוץ של יוון וביקש ממנו לפעול לשחרורו המיידי של אזרח ישראל דודי אשכנזי

עוד 43 עדכונים

אינטליגנציה פוליטית? תנו לנו הוכחות

מנועי התעמולה והספין של בנימין נתניהו השיגו התבטאות של גדי סוקניק באחד הראיונות ועטו עליה כמוצאי שלל רב. סוקניק הוא אדם עצמאי ולא מייצג שום מפלגה, אבל צבא ההטרלה כבר סימן אותו כשמאלני מתנשא.

נתניהו שיחרר גינוי רשמי, שם התייחס להתבטאות כאילו נאמרה על בוחרי הליכוד, כשבפועל היא נאמרה על חברי הכנסת של המפלגה, מירי רגב דחפה את "גזען", למרות שרוב נבחרי המפלגה גברים אשכנזים עשירים, ואמיר אוחנה כבר הביא נימוקים לספרים שכתב נתניהו כאילו הם מעידים על אינטליגנציה גבוהה (היי, ומה לגבי אינטליגנציה רגשית?). וכך הלך הספין ותפח.

מנועי התעמולה והספין של נתניהו השיגו התבטאות ועטו עליה כמוצאי שלל רב. סוקניק אדם עצמאי ולא מייצג שום מפלגה, אבל צבא ההטרלה כבר סימן אותו כשמאלני מתנשא

הבה ננסה רגע לבדוק אינטליגנציה פוליטית. נניח בצד את מחקרים על מנת משכל וזיהוי גאונים לעומת אחרים.

האם נבחרי הליכוד נוהגים באופן תבוני ואינטליגנטי כאשר הם תומכים ללא סייג במהלכיו של נתניהו? האם יש להם אינטילגנציה פוליטית שמסוגלת לקדם את ישראל לעתיד טוב יותר?

"כושר אבחנה בין דבר לדבר". כותב מילון אוקספורד בהגדרת "אינטילגנציה".
האם ישראל כץ, לשעבר שר אוצר, יודע להבדיל בין מדינה עם תקציב חוקי מאושר לבין מדינה שאין לה תקציב מאושר אלא רק המשכי, והיא נאלצת לעצור פרויקטים, מינויים, חוקים, תשלומים ואת כל מערכותיה כיוון שהחוק לא מאפשר להוציא כספים שאין להם אישור בתקציב חוקי?

האם יואב גלנט, שר החינוך לשעבר, יודע להבדיל בין מערכת קורסת לבין רפורמה בשכר המורים?

האם שר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן, יודע להבחין בין מצב המחסור בתקנים ומיטות בבתי החולים לבין הכאוס והסכנות הצפויות לציבור בשל כך?

האם השר לשעבר במשרד לביטחון פנים, אמיר אוחנה, הוא אדם תבוני המבין שהיעדר מפכ"ל קבוע במשך שנתיים וחצי פוגע במשטרה, בעצמאותה, בתפקודה המבצעי בלחימה בפשע, ביכולתה להתנגד לפרויקטים מסוכנים כמו החגיגות ההמוניות במירון, או אפשרותה לטפל בזמן במחדלי שב"ס שהובילו לבריחת אסירים מסוכנים?

האם נבחרי הליכוד נוהגים באופן תבוני ואינטליגנטי כאשר הם תומכים ללא סייג במהלכי נתניהו? האם יש להם אינטליגנציה פוליטית שמסוגלת לקדם את ישראל לעתיד טוב יותר?

אם להתבסס על עדויות השרים הללו, הם מצהירים שהם אינטליגנטים וכי סוקניק רק השמיץ. אם כך מהו ההסבר להתנהגותם שאינה מבחינה בסכנות שאליהן הוביל מנהיגם? חמש מערכות בחירות בתוך 3 שנים זה מהלך תבוני של מדינה המונהגת בידי שרים אינטליגנטים?

מהו ההסבר להתנהגות חסרת האחריות, שלפיה הם תומכים בסיפוח, ולמחרת בעסקת המאה שמעבירה שטחים לפלסטינים? מתנגדים למדינה פלסטינית, אבל אם נתניהו יאמר הם מיד יתמכו? תומכים בשת"פ עם רע"ם, אבל למחרת הקמת ממשלת השינוי מכנים את רע"ם תומכי טרור וממשיכים להסביר שאבו יאיר לא ניהל מו"מ עם רע"ם לכניסה לממשלתו?

מהו ההסבר לכך שהם ביחד, כאיש אחד, תומכים בהחלטה להתנגד לכל חוק שמביאה הקואליציה גם אם הוא לטובת כלל אזרחי ישראל? מה אינטליגנטי בהתנהגות הזו?

מהו ההסבר לכך שהם ביחד, כאיש אחד, תומכים בהחלטה להתנגד לכל חוק שמביאה הקואליציה גם אם הוא לטובת כלל אזרחי ישראל? מה אינטליגנטי בהתנהגות הזו?

מה אינטליגנטי בהפלת חוק למען נאנסות? למען זוגות צעירים? למען המתנחלים ביו"ש – מצביעי הגוש שלהם? מה אינטליגנטי בהתנגדות לחוק המטרו שאמור לשרת את כל אזרחי המדינה ועלותו עשרות מיליארדים?

והדוגמה האחרונה בינתיים, שגריר ארה"ב נאלץ להתחנן בפני כנסת ישראל להצביע לטובת פטור מוויזות לישראלים לארה"ב, הטבה שהוא עומל עליה מאז שנכנס לתפקידו למען האזרחים ועומדת להידחות בגלל האופוזיציה?

על פניו, גם לאיש שאינו מדען חוקר אינטליגנציה נדמה שאלה מהלכים מוזרים, מסוכנים, חסרי היגיון ובוודאי לא תבוניים.

נבחרי הליכוד סימנו את עצמם בנאמנותם הבלתי מסויגת לנתניהו כאנשים שהניחו בצד את תבונתם. את הכושר להבחין בין דבר לדבר.

יתכבדו נא כל הבכיינים שנפגעו מדברי סוקניק ויגידו: איזה מהלך תבוני, מקורי, מלא השראה ואינטליגנציה ביצעו ממשלות נתניהו לטובת הציבור?

איזה פתרון שאיש לא חשב עליו קודם הם יזמו לטובת אחת מסוגיות הליבה של ישראל: יוקר המחיה, הסכסוך עם הפלסטינים, שבריריות הדמוקרטיה והאיומים עליה ועוד?

מה?
לא שומעים.

יש דוגמה להצעה אינטליגנטית אחת שתמנע אסון במירון, תגרום לחרדים לצאת לעבוד ולהתגייס, תפחית את הביורוקרטיה והמיסים הגבוהים הממררים את חיינו?

יתכבדו הבכיינים שנפגעו מדברי סוקניק ויצביעו על מהלך תבוני, מקורי, מלא השראה ואינטליגנציה שביצעו ממשלות נתניהו לטובת הציבור. איזה פתרון שאיש לא חשב עליו יזמו לטובת אחת מסוגיות הליבה של ישראל?

האנשים האלה במשך שנים עסוקים רק בצרות של מנהיגם, במשפטיו הפליליים ובשרידותם בשלטון.

שום מעשה תבוני למען איכות חיי האזרחים הם לא עשו.
בכיינים חסרי תבונה.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 656 מילים ו-1 תגובות

עושים מה שבז"ן שלהם

המתיחות במפרץ חיפה עולה מדרגה ● מנכ"לית איגוד ערים טוענת כי בתי הזיקוק מנעו לאחרונה כניסה של פקחים שהגיעו לבצע ביקורות בשטח המפעל ● בבז"ן דוחים את הטענות ומציינים כי "כל אירוע חריג מדווח על פי הדין" ● אלא שגם לדיון בכנסת שעסק בבז"ן, נציגי החברה לא טרחו להגיע ● ח"כ מוסי רז: "הזלזול של בז"ן בנבחרי הציבור הוא המשך ישיר של הזלזול שלהם בתושבי מפרץ חיפה"

עוד 1,004 מילים

"כמו כוכבת בסדרת פשע"

מעקב זמן ישראל דוח ביקורת חמור של מבקר עיריית חיפה מאשר את ממצאי תחקירי זמן ישראל במלואם ● בין היתר, מאשר המבקר כי החוקר המיוחד שהעסיקה ראשת העיר קליש-רותם אסף ממצאים מכפישים (ולעיתים מסולפים) נגד יריביה הפוליטיים, ללא אישור הגורמים הממונים עליו ● המבקר: "ההתנהלות חמורה ומנוגדת לכללי מנהל תקין" ● במועצת העיר דורשים לפתוח מייד בחקירה פלילית

עוד 2,691 מילים

למקרה שפיספסת

הטיוח הגדול הקשר הסודי של משמרות המהפכה עם ארגנטינה

למרות כל הראיות, שלטונות ארגנטינה גוררים רגליים בפרשת המטוס האיראני ולא מוציאים צווי מעצר לאנשי משמרות המהפכה ● כבר ב-2015 החוקר אלברטו ניסמן חשף טיוח שלטוני בנושא הפיגועים האיראניים ● זמן קצר לאחר מכן חשף העיתונאי דמיאן פצ'טר כי ניסמן נרצח – ונאלץ בעצמו לנוס על נפשו ● בריאיון לזמן ישראל אמר: הנשיאה לשעבר עושה הכול כדי להסתיר את הקשר עם איראן

עוד 2,029 מילים

זה שגם מתנגד לאפרטהייד בגדה וגם תומך באיש החורבן וההסתה

צודקים חברי המחנה הדמוקרטי המצומק באמירתם שהמאבק הקיומי נגד חזרת שלטון הבלהות של נתניהו אינו יכול להצדיק את המשך האפרטהייד ושלילת הריבונות וזכויות האדם ממיליוני הפלסטינים.

אך צודקים גם חברי המחנה הדמוקרטי שמבהירים שאין להרפות מהמאבק באפרטהייד, אך בשום אופן אי אפשר להקטין או למזער את הסכנות העצומות והקיומיות שטמונות בשובו של המחריב הגדול להנהגה.

צודקים האומרים שהמאבק הקיומי נגד חזרת שלטון הבלהות של נתניהו אינו יכול להצדיק את המשך האפרטהייד. אך צודקים גם האומרים שאי אפשר למזער את הסכנות הקיומית שבשובו להנהגה

מול שתי העמדות הללו, מצחיק, עצוב וגם נלעג לראות כיצד מצליח גדעון לוי גם להתנגד לאפרטהייד ולדיקטטורה הצבאית בגדה וגם לתמוך באיש החורבן וההסתה.

אני מבין כמובן את הצורך הנרקיסיסטי של לוי להתבדל מאיזה קולקטיב מדומיין בתוך ראשו כי הוא חושב שזה מגניב. אבל בשל הצורך הנרקיסי להתבדל ולהרגיש חתרן, שוכח העיתונאי שלצד זכותם של הפלסטינים לא לסבול ממשטר מדכא, גם לישראלים יש זכות לא לסבול ממשטר מדכא:

כשם שהפלסטינים אינם צריכים לסבול ממשטר הפרדה גזעני שמשליט על חייהם דיקטטורה צבאית, שולל מהם ריבונות ואזרחות ופוגע בזכויות האדם שלהם – גם הישראלים אינם צריכים לסבול ממשטר סמכותני, מריסוק שאריות המוסדות הדמוקרטיים ומעלייתו של דיקטטור מסית ומשסה שמקיים פולחן אישיות.

הישראלים אינם צריכים לסבול מהעדר אופק כלכלי, מריסוק השירות הציבורי, מקיום כלכלי רעוע, מפערים כלכליים עצומים וקיומיים שגוזרים במידה רבה את גורלו הקיומי הכלכלי של כל תינוק בהתאם ליכולתה הכלכלית של משפחתו, מחוסר יכולת לקנות דירה, מהשתעבדות איומה ומלחיצה לשכר דירה מופרך או למשכנתא לכל החיים, מתרבות כזב מחרידה, מתקשורת חנפנית שעוסקת בתעמולה ופולחן אישיות, משיסוי נגד האזרחים הערבים, מהסתה נגד אזרחים יהודים שמתנגדים לשלטון הריקבון, מהפיכת כל יריב פוליטי לבלתי לגיטימי, מהסתה כוזבת נגד מערכת המשפט, ממינוי שומרי סף נרצעים וחסרי חוליות, מהפיכת כל האזרחים לבני ערובה של נאשם שיודע שהוא יורשע ולכן ירתום את שלטונו לחילוצו ממשפטו הפלילי, ממשטרה גרועה ורקובה ואלימה במוקדים רבים בתוכה, מביזוי היהדות, מאפליית נשים, ממניעת תחבורה ציבורית בשבת (הנפגעים הם עניים ומעמד ביניים. רובנו), מריקון מוסדות דמוקרטיים מכל תוכן, ממינויים כושלים, מקידוש תרבות השקר והעילגות, מדריסת החלש בידי החזק, מהזנחת מערכות הבריאות והחינוך והרווחה, ממכירת נכסי ציבור בנזיד עדשים למתי מעט מקושרים ועשירים, מגזענות אתנוצנטרית כעורה וחמורה ומהעמקת השעבוד של הסוהר הישראלי כל עוד הוא משעבד את האסיר הפלסטיני.

מול שתי העמדות הללו, מצחיק, עצוב וגם נלעג לראות כיצד מצליח גדעון לוי גם להתנגד לאפרטהייד ולדיקטטורה הצבאית בגדה וגם לתמוך באיש החורבן וההסתה

כן, צריך להיאבק בכל ממשלה שמותירה את האפרטהייד בגדה על כנו ואף מעמיקה אותו. וצריך גם לבלום את שובו של הנוכל המשסה שחולל חורבן עצום במדינת ישראל.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
אב’ח מתפוגג מהחיים שלנו. טרלל את כל המדינה עד שהתעייפו מהדפקט הזה. גדעון לוי הבא בתור. הגיע הזמן להשתחרר מהטרול הזה. איך? להפסיק כתבות עליו, להפסיק להתייחס אליו, לא נכנסים לכתבות שלו. ש... המשך קריאה

אב’ח מתפוגג מהחיים שלנו. טרלל את כל המדינה עד שהתעייפו מהדפקט הזה. גדעון לוי הבא בתור. הגיע הזמן להשתחרר מהטרול הזה. איך? להפסיק כתבות עליו, להפסיק להתייחס אליו, לא נכנסים לכתבות שלו. שידבר ללאמפה

עוד 401 מילים ו-1 תגובות
עודכן עכשיו

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

לקראת הפריימריז: גוברים המאמצים לשנות את חוקת הליכוד

חוקת הליכוד מחייבת חברי כנסת בעבר ובהווה להתמודד ברשימה הארצית, שם מספר המקומות מוגבל ומספר המצביעים עצום ● המשמעות היא שתריסר ח"כים מכהנים יוחלפו בפנים חדשות - וזה ממש לא מתאים לנתניהו, שחושש ממועמדים חדשים ולא מוכרים ● אחד המתמודדים במחוזות הוא ליאור קצב - אחיו של הנשיא והאסיר לשעבר - ומי, כך מתברר, שתיווך בין ח"כ אורבך לנתניהו ● פרשנות

עוד 661 מילים

מלחמתו של השופט סולברג בתופעת העתירות הציבוריות

נשיא בית המשפט העליון העתידי לא אוהב את תופעת העתירות הציבוריות - שהחלה עוד בתקופת הנשיא מאיר שמגר - ופועל לצמצמה, כחלק מתפיסת עולמו השמרנית ● בחודשים האחרונים הוא פועל להטמיע גישה חדשה, יש שיאמרו בעייתית ● בעת האחרונה, המהפכה של סולברג זכתה לתמיכה משני שופטים נוספים בעליון ● המחנה הפרוגרסיבי דומם בינתיים ● פרשנות

עוד 555 מילים

"אני יזמתי את הארכת המסלול - והרשויות קיבלו את זה באהבה"

מעקב זמן ישראל דיון שנערך אתמול בוועדת פניות הציבור בכנסת המחיש כי הרשויות לא בחנו כראוי את הסיבות להגדלת המנחת הפרטי ליד חוף הבונים, כפי שנחשף בסדרת תחקירי זמן ישראל ● המנחת יוגדל משמעותית במימון המדינה, בעלות של כ-50 מיליון שקל, ועשוי להפוך לשדה תעופה פרטי ● הח"כים, שביקשו מהיזם לפרט את כוונותיו, נאלצו להסתפק בתשובה: "אין לי כוונה לחשוף את תוכניותיי העיסקיות"

עוד 1,497 מילים ו-1 תגובות

החלטת ביהמ"ש העליון בארה"ב לבטל את הזכות להפלות היא התגשמות הטראמפיזם ● העדויות בוועדת החקירה בנושא ההסתערות על הקפיטול חושפות את התהליך שעוברת המפלגה הרפובליקאית מאז 1995 ● התוצאה המפוארת של התהליך הזה הוא פסק דין דובסון ● פרשנות

עוד 1,259 מילים

אלו ימים משונים במשכן הכנסת: הקואליציה, שנלחמה במשך שנה על קיומה, לוחצת לפזר את הכנסת בהקדם - ואילו האופוזיציה, שקראה לבחירות מוקדמות בכל הזדמנות, נמלאה לפתע רוך וסבלנות ● בליכוד החליטו על טקטיקה ברורה: חיבוק ופרגון לאיתמר בן-גביר ● למה מנסור עבאס לא חושף את החומרים שבידיו? ● וגם: רגע של אנושיות ושת"פ בין הקואליציה והאופוזיציה אמש בכנסת ● פרשנות

עוד 920 מילים

רוב חברי הכנסת תומכים בקיום הבחירות ב-1 בנובמבר; בליכוד מתעקשים על 25 באוקטובר

חמאס פרסם סרטון שבו נראה, לדבריו, השבוי הישראלי השאם אל סייד ● הורדה לבינונית רמתה של אזהרת המסע לאיסטנבול ● בוטל עונש המוות שנגזר על הישראלית שהורשעה באמירויות בסחר בסמים ● אחרי מינויו לראש הממשלה יגור לפיד בווילה הסמוכה לבית ראש הממשלה ● השגריר האמריקאי בארץ קורא להמשיך בחקיקה, שתאפשר מתן הקלות לישראלים בקבלת ויזה לארצות הברית

עוד 46 עדכונים

מגפה חברתית

מחקר חדש בהובלת רמב"ם חושף עלייה חדה בעשור האחרון של מספר הילדים חולי סוכרת סוג 2 בישראל: פי-10 בחברה הערבית, פי-3.5 בקרב יהודים ● סוכרת סוג 2 מושפעת מתורשה אבל הטריגר להתפרצות הוא אורח החיים - השמנת יתר ומחסור בפעילות גופנית ● "פעם היינו רואים סוכרת סוג 2 רק אצל מבוגרים", אומרת החוקרת, "יש סיכוי גדול שהילדים האלה יזדקקו לדיאליזה"

עוד 836 מילים ו-1 תגובות

7 מיליארד מחפשים בעלים

הנכסים האבודים האפוטרופוס הכללי מחזיק באלפי דירות, קרקעות וכספים עזובים ● פרויקט התנדבותי מנסה לאתר את הבעלים או היורשים של כ-16 אלף הנכסים האלה ● המדובר בעבודת נמלים, ועד היום הפרויקט איתר כ-15 אנשים ויידע אותם בדבר זכויותיהם ● אחרי חשדנות ראשונית, במשרד המשפטים שוקלים להיעזר בפרויקט ● אחת המשתתפות בפרויקט: "השבת אבדה זו מצווה ביהדות"

עוד 1,840 מילים

ההצעה לפיזור הכנסת תאושר לפני יום חמישי; לא הושגה הסכמה לגבי מועד הבחירות

ועדת הכנסת אישרה לקריאה ראשונה את הצעת החוק להתפזרות הכנסת ● המליאה תכריע אם הבחירות ייערכו ב-25 באוקטובר או ב-1 בנובמבר ● אושרו הקלות בביצוע הפסקת היריון ● הסתדרות המורים משביתה שוב את הלימודים ● חמאס: חלה הרעה במצבו של ישראלי המוחזק ברצועה ● אחרי העימות ביניהם, נתניהו ואמסלם ערכו פגישת פיוס ● ליברמן: לא נשב עם הציונות הדתית, ש"ס ויהדות התורה

עוד 61 עדכונים

בעיני רבים, ההצהרה של אמסלם כי רע"ם תוכל להצטרף לקואליציה אם לגוש הליכוד יהיו 61 מדנטים, נחשבת פיגוע רציני בקמפיין המפלגה, המבוסס כולו על אנטי המפלגות הערביות ● נתניהו נכנס באמסלם, שנפגע עד עמקי נשמתו ● ההערכה בליכוד היא שנתניהו ביקש להעביר כך המסר גם לאחרים, שלא יצברו ביטחון עצמי רב מדי ● במקרה של אמסלם, זו עשויה להיות טעות קשה של נתניהו ● פרשנות

עוד 594 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה