• נתניהו ואבו-מאזן, ארכיון, 2010 (צילום: AP Photo/Alex Brandon, Pool)
  AP Photo/Alex Brandon, Pool
 • ההכנות ליריד העולמי אקספו 2020 בדובאי (צילום: AP Photo/Kamran Jebreili)
  AP Photo/Kamran Jebreili
 • פוטין וארדואן (צילום: AP Photo/Sergei Chirikov, Pool)
  AP Photo/Sergei Chirikov, Pool
 • פלסטינים צופים באבו-מאזן נואם באו"ם, ארכיון (צילום: AP Photo/Majdi Mohammed)
  AP Photo/Majdi Mohammed
 • פסטיבל הסרטים של עזה, 2017, ארכיון (צילום: (AP Photo/Adel Hana)
  (AP Photo/Adel Hana

אבו מאזן מנסה את שיטת נתניהו, והעזתים חיים בסרט

למה אבו מאזן רוצה להעמיד את עצמו לבחירה, לראשונה מזה כ-15 שנה ● ישראל מתרפקת על היחסים החמים עם מדינות המפרץ, אבל משם לא תבוא הישועה ● המתיחות בין טורקיה לארצות הברית עולה מדרגה ● ובעזה מנסים ליהנות לרגע מהחיים, אבל לא ממש מצליחים ● קסניה סבטלובה מסכמת את השבוע במזרח התיכון

1

מפרץ הידידות

לקראת פתיחת התערוכה הגדולה בעולם, אקספו 2020, ביקרה השבוע בדובאי משלחת ישראלית בכירה, בראשות מנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם.

שאלת האשרות לישראלים שיבקשו להגיע לשם טרם נפתרה, אך ישנם סימנים המעידים על כך שעד תחילת האירוע הצדדים יגיעו לסיכומים ונחיל כחול-לבן של סקרנים יזרום לנסיכות הנוצצת, על מלונותיה המפוארים וקניוניה האדירים.

במקביל, התקיים עוד ביקור של אישיות ישראלית רמת דרג באחת ממדינות המפרץ. הראשון לציון, הרב שלמה עמאר, ביקר בבחריין, נפגש עם המלך והשתתף בכינוס תאולוגי לצד עשרות אנשי דת ממזרח התיכון ומהעולם.

בשנים האחרונות ביקורים מהסוג הזה הפכו לשגרה, כאשר משלחות של ספורטאים ישראלים משתתפות בטורנירים הבינלאומיים המתקיימים במדינות המפרץ, והשרים הבכירים מירושלים מגיעים לשם בכל כמה חודשים.

לאחרונה התבטא ראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין ההתקרבות אל מדינות המפרץ, וטען שמדובר בניצחון גדול של מדיניותו.

"נכון שגם יצחק רבין ביקר בעומאן, אך להבדיל מרבין, שחתם על הסכמי אוסלו, אני לא נאלצתי לוותר על כלום ולחתום על שום דבר", התרברב נתניהו.

ההכנות ליריד העולמי אקספו 2020 בדובאי (צילום: AP Photo/Kamran Jebreili)
ההכנות ליריד העולמי אקספו 2020 בדובאי (צילום: AP Photo/Kamran Jebreili)

אין ספק שמאז גבור האיום האיראני, המדינות הערביות במפרץ הפרסי מגלות ידידות וסימפתיה כלפי המדינה היהודית. אבל עם כל הכבוד לנתניהו, המגמה הזאת החלה כבר בשנות ה-2000:

יורש העצר הסעודי הציג את היוזמה הערבית; ציפי לבני, אז שרת החוץ, ביקרה בקטר ב-2005; וב-2007, כתבת ישראלית סיקרה את הכינוס של הליגה הערבית באר-ריאד. במקביל, העניין בטכנולוגיות וביכולות הישראליות גובר כל הזמן.

יחד עם זאת, גם כאשר כל ישראלי יוכל לבקר בדובאי ואבו-דאבי, ואפילו אם תיפתח בישראל שגרירות סעודית (דבר שכרגע כלל אינו נראה באופק), הפלסטינים, הסכסוך והכיבוש עדיין יהיו כאן.

המנהיגים במפרץ מגלים כרגע עניין נמוך בזירה הפלסטינית, קודם כל כי הם יכולים להרשות זאת לעצמם. עזה ושכם רחוקות אלפי קילומטרים מהבירות היפות במפרץ, אך הן נמצאות קרוב לירושלים, אשקלון ותל אביב

המנהיגים במפרץ מגלים כרגע עניין נמוך בזירה הפלסטינית, קודם כל כי הם יכולים להרשות זאת לעצמם. עזה ושכם רחוקות אלפי קילומטרים מהבירות היפות במפרץ, אך הן נמצאות קרוב-קרוב לירושלים, אשקלון, תל אביב ונתניה.

לטוב ולרע, אלה השכנים שיש לנו, ואיתם נצטרך להסתדר. הדרך לשלום עם הפלסטינים עדיין עוברת בעזה וברמאללה.

בריאד, באבו-דאבי, במסקט ובמנאמה ישמחו לסייע.

2

גם אבו מאזן רוצה בחירות

נראה שגם הפלסטינים מתקנאים בישראלים, שבקרוב ילכו לבחירות שלישיות.

ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) הכריז שהוא מעוניין לקיים בקרוב בחירות ברשות הפלסטינית, ולשם כך הרשות אף פנתה לישראל, וביקשה לאפשר לתושבי מזרח ירושלים להצביע – בדיוק כמו שקרה ב-1996 וב-2006.

בבחירות האחרונות לפרלמנט הפלסטיני, לפני 13 שנים, ניצחה תנועת חמאס.

עד כה, כל הניסיונות להוביל לבחירות ברשות הפלסטינית – ששני חלקיה מתקיימים ביקומים נפרדים מאז ההפיכה של חמאס ב-2007, הגיעו למבוי סתום.

בעבר בחמאס סירבו לאפשר לחברי ועדת הבחירות המרכזית גישה לרצועת עזה, וברמאללה גררו רגליים, עד שהשיח על עצם קיום הבחירות נדם סופית.

פלסטינים צופים באבו-מאזן נואם באו"ם, ארכיון (צילום: AP Photo/Majdi Mohammed)
פלסטינים צופים באבו-מאזן נואם באו"ם, ארכיון (צילום: AP Photo/Majdi Mohammed)

מדוע היום הרשות שוב חוזרת למהלך זה, למרות שברור לכל שהניגודים והפערים בין שתי התנועות המתחרות – פת"ח וחמאס – שרירים ועומדים?

האביב הערבי פסח בינתיים על הרשות הפלסטינית, אך אין זה אומר שהרחוב הפלסטיני לא יתקומם בעתיד נגד הראיס הקשיש אבו-מאזן, שנבחר לכהונה אחת בשנת 2005, ומאז לא עמד שוב לבחירה

אבו מאזן עוקב בדאגה אחר ההתפתחויות בלבנון, בעיראק, באלג'יריה ובסודאן, שם המונים יוצאים שוב ושוב לרחובות ודורשים שינויים נרחבים – גם בצמרת.

האביב הערבי פסח בינתיים על הרשות הפלסטינית, אך אין זה אומר שהרחוב הפלסטיני לא יתקומם בעתיד נגד הראיס הקשיש, שנבחר לכהונה אחת בשנת 2005, ומאז לא עמד שוב לבחירה.

האם המהלך של הבחירות יצליח להסיט את תשומת הלב של ההמונים והצעירים ממה שמתרחש במוקטעה? נמשיך לעקוב.

3

טורקיה מתרחקת מארה"ב ומתקרבת לרוסיה

השבוע פורסם בטורקיה כי מוביל הגז שיזרים גז מרוסיה לטורקיה ולדרום אירופה יושק ב-8 בינואר, מיד לאחר חג המולד הפרובוסלאבי.

לא רק בטורקיה וברוסיה עוקבים בדריכות אחר הפרויקט הגדול, אלא גם בארצות הברית, שם הקונגרס מאיים בסנקציות נגד "כל מי ששותף למיזם".

לטורקיה הייתה בעבר נטייה פרו-מערבית, והמדינה הצעירה נזקקה לשותפות הזאת כדי להגן על עצמה מפני השאיפות הסובייטיות. שנים רבות אחר כך, טורקיה עושה את הדרך ההפוכה – מוושינגטון למוסקבה

בוושינגטון, המאבק נגד שני מובילי הגז הרוסיים – "הזרם הטורקי" והזרם הצפוני-2", אף עוגן בתקציב משרד הביטחון האמריקאי.

התגובה הטורקית למהלך הייתה זועמת ולקונית: "נמשיך ליישם את הפרויקט למרות איום הסנקציות" אמר ארדואן, ואיים כי במקרה כזה ימנע את כניסתם של כוחות אמריקאים לבסיסים טורקיים.

פוטין וארדואן (צילום: AP Photo/Sergei Chirikov, Pool)
פוטין וארדואן (צילום: AP Photo/Sergei Chirikov, Pool)

הקרע בין וושינגטון לאנקרה גדול, ונראה שככל שטורקיה מתקרבת לרוסיה (ממנה רכשה לאחרונה מערכות הגנה אווירית מדגם S-400), כך היא מתרחקת מארה"ב ומברית נאט"ו, אליה הצטרפה עוד בשנת 1952.

באותן שנים, לטורקיה הייתה נטייה פרו-מערבית, והמדינה הצעירה נזקקה לשותפות הזאת כדי להגן על עצמה מפני השאיפות הסובייטיות.

67 שנים אחר כך, טורקיה עושה את הדרך ההפוכה – מוושינגטון למוסקבה.

4

שטיח אדום ברצועת עזה

ברצועת עזה אין בית קולנוע, אך תעשיית קולנוע דווקא יש. השבוע התקיים שם אירוע תרבותי נדיר: פסטיבל קולנוע, שבמהלכו התקיימו הקרנות של סרטים מקומיים מעזה ומהגדה, ומערביים, רובם של במאים אירופאים.

שטיח אדום כבר נפרס מחוץ לבניין שבו שכן פעם בית הקולנוע "סאמר", הצלמים שהמתינו לפתיחה התבדחו שעזה תכף הופכת להוליווד, אך הבעלים של הבניין חזר בו ברגע האחרון – וסירב לארח את הפסטיבל במקום.

פסטיבל הסרטים של עזה, 2017, ארכיון (צילום: (AP Photo/Adel Hana)
פסטיבל הסרטים של עזה, 2017, ארכיון (צילום: (AP Photo/Adel Hana)

ספק אם דרמה כזה התרחשה אי פעם בהוליווד, אך מארגני הפסטיבל לא נבהלו. הם העבירו את ההקרנה לרחוב, ולמרות הצינה החורפית אף אחד מהמשתתפים לא ויתר על התענוג הנדיר, ונשאר לצפות בסרט אירי בשם "עזה".

שטיח אדום כבר נפרס מחוץ לבניין שבו שכן פעם בית הקולנוע "סאמר", הצלמים שהמתינו לפתיחה התבדחו שעזה תכף הופכת להוליווד, אך הבעלים של הבניין חזר בו ברגע האחרון – וסירב לארח את הפסטיבל במקום

בתי הקולנוע ברצועה נסגרו במהלך שנות האינתיפאדה, ולא נפתחו מאז.

מבחינת העזתים, פסטיבל הקולנוע האחרון הוא הרבה יותר מסתם אירוע תרבות. כשהעתיד לוט בערפל וההווה קשה ומדכא, אירוע כזה הוא סמל לנורמליות, לחיים הרגילים להם מפללים ומייחלים העזתים.

עוד 866 מילים
כל הזמן // יום שלישי, 28 בינואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

גנץ ונתניהו נפגשו עם טראמפ בנפרד לקראת פרסום עסקת המאה מחר

גנץ: "אפעל ליישום תכנית טראמפ לאחר הבחירות" ● נתניהו: "הזדמנות גדולה" ● היועמ"ש דחה עתירה לפסילת היבא יזבק ● בליכוד תוקפים את נוכחות רונן צור במשלחת של גנץ ● יו"ר בל"ד מעריך שהמשותפת לא תמליץ לנשיא על גנץ ● אבו מאזן סירב לקיים שיחת טלפון עם טראמפ ● המליאה תצביע מחר על הקמת ועדת הכנסת; חברי הבלוק של נתניהו צפויים להיעדר

עוד 33 עדכונים

חדר 808 החד-קרן ירוקת השיער

בילי אייליש, החד-קרן ירוקת השיער ויקירת המערכת, הפכה אתמול לאישה הראשונה שגורפת את "ארבעת הגדולים" בטקס פרסי הגראמי. רק אמן אחד עשה את זה לפניה, כריסטופר קרוס, שלהט ב-1981 ודי נשכח מאז, למרות שחוץ מארבעת הגראמיז הגדולים הוא זכה באותה שנה גדולה שלו גם באוסקר על שיר הנושא ל"ארתור".

בילי אייליש, החד-קרן ירוקת השיער ויקירת המערכת, הפכה אתמול לאישה הראשונה שגורפת את "ארבעת הגדולים" בטקס פרסי הגראמי. רק אמן אחד עשה את זה לפניה

הזכייה המרובעת המשמחת של אייליש עוררה שוב את השאלה מה בכלל עומד מאחורי קטגוריות הפרס המשונות האלה, שנולדו בעידן אחר, לפני שכל המוזיקה שאנחנו שומעים התערבבה לפלייליסט אחד בסטרימינג אינסופי.

אז ככה:

קטגוריית "האמן החדש הטוב ביותר"

שמורה רק לאמנים שעוד לא הוציאו שלושים שירים או שלושה אלבומים, ולא היו מועמדים בקטגוריה הזו יותר משלוש פעמים (אייליש גברה כאן על ליל נס X, בעל הלהיט "אולד טאון רואד", על נערת הפלא הקטלנית רוזליה, על ליזו – שהיה לה ערב מוצלח משלה בגראמיז – ועל ארבעה נוספים)

"אלבום השנה"

חייב לכלול לפחות חמש "רצועות" ולפחות 15 דקות מוזיקה, או 30 דקות מוזיקה, בלי הגבלה על מספר הקטעים. או בקיצור: אלבום. כמו שהכרנו פעם, כשקנינו תקליטים או דיסקים (האלבום של אייליש "לאן אנחנו הולכים כשאנחנו נרדמים" גבר בקטגוריה הזו על האלבומים של לנה דל ריי, בון איבר, ליל נס X, ליזו, ומפאייר וויקאנד ואריאנה גרנדה).

וכאן מגיעות שתי הקטגוריות המבלבלות, שלמענן התכנסנו הפעם:

"Record Of the yaer"

זה לא תקליט השנה (תקליט השנה זו הקטגוריה שתוארה קודם כ"אלבום השנה") אלא "הקלטת השנה", שם שנולד אי אז בימים המוקדמים של תקליטי ויניל במהירות 45, כשכל "תקליט" הכיל בעצם שיר אחד בכל צד. הפרס הזה ניתן ל"הקלטת השנה" – כלומר לשיר כפי שהוא מונצח באלבום, כולל הביצוע של האמן, העיבוד, ההפקה, המיקס, המאסטרינג וכו' – זה פרס לכל מי שהיה מעורב בהקלטת השיר הזוכה ("בד גאי" של בילי אייליש גבר בקטגוריה הזו על "היי, מא" של בון אייבר, על "7 טבעות" של אריאנה גרנדה, על "האמת כואבת" של ליזו, על "אולד טאון רואד" הבלתי נמנע של ליל נס X ובילי ריי סיירוס ועל עוד שלושה שירים).

"שיר השנה"

קטגוריית "שיר השנה" היא לשיר עצמו – המילים והלחן – בלי קשר לביצוע. לפעמים המבצע הוא גם המחבר (למשל איימי ווינהאוס שזכתה בגראמי ב-2007 על "ריהאב" שאותו גם כתבה). שיר יכול לזכות גם בשיר השנה וגם ב"הקלטת השנה", כמו שקרה פעמיים לאדל (עם "רולינג אין דה דיפ" ב-2011 ו"הלו" ב-2016) וכמו שקרה השנה ל"בד גאי" שבילי אייליש כתבה עם אחיה פיניאס, שבלי קשר גם זכה לגראמי כמפיק השנה, קטגוריה שלא נכללת ב"ארבעת הגדולים".

נאומי התודה של אייליש בטקס היו מתוקים, כמו כל ההופעות שלה בטלוויזיה השנה. קשה להבין איך נערה בת 18 מצליחה להתמודד עם הסחרור המטורף שהוא חייה של בילי אייליש

נאומי התודה של אייליש בטקס היו מתוקים, כמו כל ההופעות שלה בטלוויזיה השנה. קשה להבין איך נערה בת 18 מצליחה להתמודד עם הסחרור המטורף שהוא חייה של בילי אייליש. מן הסתם נלמד על ההתמודדות הזו מהשירים שתכתוב לאלבום הבא שלה. מהופעותיה הטלוויזיונית אפשר להתרשם שהיא מוקפת במשפחה חמה ותומכת. נקווה שהם יהיו לידה כשהיא תתקרב – בעוד תשע שנים! – לגיל 27.

אמיר בן-דוד אוהב מוזיקה מאז סוף שנות השישים. כותב, מלחין, מנגן ושר ב״אבטיפוס״ מאז שנות השמונים. כותב בכיר וחבר מערכת בזמן ישראל

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 488 מילים

יוצר הסרטים דיוויד שולמן ניגש בחיל וברעדה לפרויקט המדובר של צביעת צילומים ממחנות ההשמדה הנאציים, כדי להנגיש אותם לדור הצעיר ● אבל אחרי שהתגבר על החששות שלו, הוא משוכנע כי יצר פרויקט רלוונטי מתמיד ● "עליית הלאומנות סביב העולם והמורכבות של האנטישמיות בימינו הפכה את הסדרה שלי לאקטואלית" ● ראיון

עוד 950 מילים

החסכונות של הישראלים הגיעו לשיא של 1.8 טריליון שקלים ● המוסדיים שמנהלים את הכסף, מעבירים יותר ויותר להשקעות אלטרנטיביות, שלא נסחרות בבורסות ואינן מפוקחות ● הטרנד הלוהט הוא קרנות השקעות פרטיות ונוצצות, עם מנהלים סלבריטאים שמשוחררים מהגבלות שכר ולא מחויבים בדין וחשבון לציבור ● איך קרה שבכירי עולם העסקים עברו לקרנות האלה, ואיזה תחום מתלקח במיוחד

עוד 2,279 מילים

אבא רצח את אמא. הילדים נותרו עם הבירוקרטיה

ילדי נשים שנרצחו מתקשים למצות את זכויותיהם מול המדינה ● נטל רב נופל על כתפי סבים או דודים שמכניסים את היתומים לביתם ● והילדים מתקשים לקבל את הטיפול והמענה הדרוש - נפשית וכלכלית ● "רק פעם בשנה מגיעה נציגה של משרד הרווחה, ממלאה מסמכים ויוצאת" ● משרד המשפטים: "רואים הבדל עצום בין המשפחות שמקבלות את הסיוע לאלה שלא"

עוד 1,700 מילים

למקרה שפיספסת

בשביל מה יש חברים?

כשהמירוץ נהיה קשה יותר ויותר, ונוכח הסכנה המתקרבת לדחיית בקשת החסינות – אין כמו עזרה מחבר טוב בבית הלבן.

יונתן שתיל הוא מאייר וקריקטוריסט. אייר במספר מקומונים ("במקום", "מלאבס" ו"צומת השרון"), אייר את הספר "אנשים על ארבע" שכתב ד"ר רפי קישון ובהמשך אייר לטור משותף איתו במגזין "עיתון חי". עבודות נוספות, קריקטורות ואיורי דמויות ונוף, אפשר לראות בדף האינסטגרם שלו

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 18 מילים

תגובות אחרונות

עודכן לפני שעתיים
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

יומן וושינגטון נתניהו מבטיח לעשות היסטוריה, אבל בימין לא יקבלו פחות מסיפוח

נוכחותם של ראשי הרשויות ממועצת יש״ע בשדה התעופה הבהירה לראש הממשלה כי בלי לפחות ריבונות על הבקעה או על מעלה אדומים, אין מה לדבר ● ״ביום שלישי נעשה היסטוריה״, הבטיח להם נתניהו ● היום הוא יקבל מטראמפ שעה וחצי של טקסי קבלת פנים ופגישות רשמיות, לפני שנשיא ארה״ב יקדיש לבני גנץ 45 דקות אישיות ● פרשנות

עוד 758 מילים

כל תכנית שלום שמציג גורם בעל השפעה היא חדשות טובות ● זה נכון אפילו כאשר ברור שהתכנית בעייתית מאוד, ושהיא חלק מתרגיל פוליטי שנועד לסייע לשני מנהיגים פופוליסטים המסכנים את הדמוקרטיות בארצותיהם ● החלופה היא לחכות לאסון או סתם לחכות עשרות שנים, בזמן שהכיבוש מפורר את הדמוקרטיה הישראלית ● פרשנות

עוד 1,118 מילים

הישראלים משלמים אגרות ב-7 מיליארד שקל בשנה

אין תמורה לאגרה על האגרה שמושתת על יתומים ואלמנים טריים שמעתם? אגרה על הגשת תלונה על הטרדה מינית? או 22 אגרות הנדרשות כדי לעבוד כחשמאלי? וזוהי רק ההתחלה ● הישראלים משלמים אגרות שרבות מהן כפולות ומיותרות, אחרות נגבות ברגעים קשים במיוחד בחייהם ● ואי אפשר להתעלם מאגרות הרכב המנופחות ● רגע לפני הבחירות, נתניהו הכריז על רפורמה בנושא, שבו לא התערב שנים ● האם יש סיבה לאופטימיות, או שמדובר בעוד ספין מבלפור? ● הרשימה המלאה בכתבה

עוד 1,194 מילים ו-1 תגובות

בניגוד להנחיות: חומרים רעילים ונדיפים יישלחו מלוויתן לכבישי הארץ

פרסום ראשון המשרד להגנת הסביבה התיר לשותפות לוויתן להוביל חומר נדיף ורעיל במיכליות כביש למשך חודש בלבד ● אך בחברה צפויים לעשות זאת לאורך זמן ● המיכליות יעמיסו את הקונדנסט שהוזרם מהאסדה לאתר אחסון באזור רמות מנשה, ומשם ייסעו כ-140 ק"מ דרומה, לאשקלון ● שומרי הבית: "ההובלה בכביש כדבר שבשגרה מנוגדת להוראות"

עוד 1,053 מילים

יממה לפני פגישתו עם טראמפ מבהיר גנץ: מימוש תוכנית הנשיא ייעשה אחרי הבחירות

היועץ המשפטי לממשלה החליט להעמיד לדין, בכפוף לשימוע, את חבר הכנסת דוד ביטן באשמת שוחד, מרמה והלבנת הון ● מסתמן שהליכוד, ש"ס, יהדות התורה וימינה יחרימו את דיון החסינות שיתקיים במליאת הכנסת מחרתיים ● נתניהו חייב לעורכי דין שייצגו אותו כמיליון שקלים וחצי; ראש הממשלה מסר שישלם את חובותיו

עוד 52 עדכונים

כמו הודיני, גנץ הצליח להשתחרר מהמלכודת שטמן לו נתניהו

יו״ר כחול-לבן ניצל את הקשרים החבריים שיצר במהלך החודשים האחרונים עם הבית הלבן, ואירגן לעצמו הזמנה לפגישה אישית עם טראמפ, לפני שזה ייפגש עם נתניהו ● כך הצליח גנץ להשתחרר מהמלכודת שטמן לו רה"מ ולשדרג את מעמדו המדיני ● פרשנות

עוד 585 מילים

גנץ נענה להזמנת טראמפ, ייפגש איתו ביום שני

מפקד חיל האוויר לשעבר, אמיר אשל, מייעץ לגנץ ● נתניהו ייפגש עם טראמפ בשני ובשלישי ● גנץ: בתום הפגישה אשוב לישראל לדיוני החסינות ● נתניהו: עסקת המאה, הזדמנות שלא תחזור ● עמיר פרץ: טראמפ מתערב בבחירות ● טיבי מאשים את עיריית ירושלים במות הילד שנמצא מת בבור מים ● ליברמן: עיתוי פרסום העסקה קצת חשוד

עוד 17 עדכונים
ששה מהמועמדים הדמוקרטיים המובילים בעימות האחרון ביניהם בחודש ינואר. מימין: איימי קלובישר, פיט בוטיג׳ג׳, ברני סנדרס, ג׳ו ביידן, אליזבט וורן, טום סטייר

היום שאחרי טראמפ? מה חושבים המועמדים הדמוקרטים על איראן

שבעת המועמדים המובילים של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב מסכימים על דבר אחד: יש לעשות הכול כדי להימנע מעימות צבאי עם איראן ● אבל בנוגע להסכם הגרעין וללחץ שיש להפעיל על הרפובליקה האסלאמית, יש ביניהם הרבה חילוקי דעות ● מצאו את ההבדלים

עוד 885 מילים

הקצין הנאצי ששלף אותי מהטרנספורט והציל את חיי

40 שנה לאחר מותו, הלמוט קלייניקה, ששמר בסוד את העובדה שנתן מחסה לעובדי כפייה יהודים וסייע להם להימלט מגירוש למחנות המוות, קיבל את אות חסיד אומות העולם ● כתב זמן ישראל נכח בטקס המרגש

עוד 575 מילים

בשביל זה יש "חברים": המשמר האזרחי החרדי במונסי, ניו יורק, התמחה עד כה בתיקון פנצ'רים ובהשבת תשמישי קדושה אבודים ● אחרי הפיגוע הרצחני בבית הרב שם, הם מתמקדים בניסיונות להציל חיים של יהודים

עוד 982 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה