קק"ל תשקיע 1.2 מיליון שקל בכנס ידיעות אחרונות

החגיגה נמשכת יו"ר קרן קיימת, דני עטר, יתארח בוועידת ידיעות אחרונות כחלק מעסקת חסות ענקית ● בכיר בקק"ל: "ראש הממשלה עומד לדין על עסקות הקשורות בציפייה לסיקור אוהד. היה ראוי שבארגון שלנו יקלטו שיכולה להיות בעייתיות בעסקאות מסוג זה" ● קק"ל בתגובה: "החסות נועדה לחשוף בפני משתתפי הוועידה את תכנית הדגל שלנו"

דני עטר (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
Yonatan Sindel/Flash90
דני עטר, יו״ר קק״ל

קרן קיימת לישראל תעניק חסות של 1.2 מיליון שקל ל"ועידת האנשים של המדינה" של ידיעות אחרונות ו-ynet שתתקיים ב-6 בינואר בבנייני האומה.

הוועידה צפויה לארח  את "האנשים המרגשים בישראל", בהם הכדורסלן עומרי כספי, מייסד צ'ק פוינט גיל שוויד, והמסעדנית רותי ברודו. על פניו, אף אחד מהנושאים שבהם תעסוק הוועידה לא חופף למטרות הליבה של קק"ל.

בכירים בארגון מביעים בשנים האחרונות ביקורת עזה על מדיניות מתן החסויות של קק"ל לכלי תקשורת, ויש גם מי שמצביע על כך שמאחורי המדיניות הזאת, שהתגברה בקדנציה של יו"ר קק"ל, דני עטר, עומדת ציפייה ל"סיקור אוהד" מצד כלי תקשורת מרכזיים, או לכל הפחות מיתון ביקורת וריסון תחקירים נגד קק"ל.

בשנים האחרונות חילק הארגון מיליוני שקלים לשורה של אירועי יחצנות ומיתוג של כלי תקשורת מרכזיים, ובתמורה התנוסס הלוגו של קק"ל בצמרת הוועידות של ynet, חדשות 12 וישראל היום.

בתגובה של קרן קיימת נאמר כי מטרת מתן "חסות ראשית" לוועידת ידיעות אחרונות נועדה "לחשוף בצורה בולטת בפני משתתפי הוועידה את תכנית הדגל של קק"ל – רילוקיישן ישראלי – קק"ל בונה את ארץ המחר".

"בעידן שבו קק"ל מתמודדת עם אתגרי תקציב וירידה בהיקף התרומות מחד גיסא, ובביקורת של גורמים שלטוניים מאידך גיסא, מושלכים מיליוני שקלים על אירועי יחצנות מובהקים, שהקשר בינם לבין מטרות קק"ל, מוטל בספק"

בתגובה לא פורט כיצד מתקשרת התכנית של קק"ל (העוסקת ב"פיתוח תחומי החינוך, התעסוקה וההתיישבות בנגד ובגליל") עם חגיגות ה-80 של העיתון.

כחלק מעסקת החסות יתארח בוועידה גם יו"ר קק"ל לשיחה "אחד על אחד". הקדנציה של עטר מסתיימת בנובמבר 2020, ועטר הביע עניין בקדנציה נוספת.

בכיר בקק"ל טוען כי יש טעם לפגם במדיניות התמיכה הזאת באירועים של כלי תקשורת, ולדבריו הם נראים לעתים כמו מסע יחצנות של היו"ר.

"בעידן שבו קק"ל מתמודדת עם אתגרי תקציב וירידה בהיקף התרומות מחד גיסא, ובביקורת של גורמים שלטוניים מאידך גיסא, מושלכים מיליוני שקלים על אירועי יחצנות מובהקים, שהקשר בינם לבין מטרות קק"ל, מוטל בספק", אמר.

"כיום ראש ממשלה עומד לדין על עסקות הקשורות בציפייה לסיקור אוהד. הנסיבות והמקרים שונים כמובן, אבל היה ראוי שבארגון שלנו יקלטו את המסר שיכולה להיות בעייתיות בעסקאות מן הסוג הזה".

כספים ל-ynet, חדשות 2 וישראל היום

כפי שחשפנו בזמן ישראל לפני חצי שנה, קק"ל כבר תמכה בוועידה של ynet בעלות של 1.17 מיליון שקל. סביב הליך ה"חסות" ההוא התקיים דיון נוקב ב-2017 ב"ועדה להתקשרויות מיוחדות" בארגון, הפועלת במקביל לוועדת המכרזים, וזכתה זה מכבר לכינוי "הוועדה לשחיתויות מיוחדות" במסדרונות הארגון.

מהדיון באישור ההתקשרות עלה כי קק"ל התחייבה מראש לתמוך בפרויקט, אף ששיתוף הפעולה עם ynet לא אושר כדין. בהעדר נתיב הולם להתקשרות – התכנסו חברי הוועדה לאתר בכוח נתיב שיכשיר את השרץ.

בדיון שהתקיים אז נשמע מנהל הכספים בארגון, יובל ייני, אומר: "חסות של 1.17 מיליון שקל היא חסרת תקדים, ולא ניתן להגן עליה. מה אומרים? 'לא יודעים להגן על זה באמצעות שת"פ, בוא נשים את זה בחסות'. אנחנו עובדים לא נכון".

מנהלת אגף ההתקשרויות, דורית חבני, ניסתה להגן על ההחלטה שכבר התקבלה, ובתשובה לטענה כי חלק מדמי החסות מופנים למימון לינה ומזון, ניסתה להסביר שמדובר בשיטה מקובלת להטמעת החסות בתוך סעיפים שלכאורה אינם קשורים.

"זה חלק מהחסות, תמיד זה ככה. כל העלויות של הכנס. נותנים כסף לחסות, בשביל שישימו לוגו ויגידו קק"ל נתנה חסות", אמרה חבני בדיון.

אבל ייני התעקש: "אי אפשר לאשר סכום כזה בחסות, אנחנו מאשרים עד 50 אלף שקל", הזכיר לנוכחים, והזהיר אותם: "מבקר הפנים עכשיו יבוא".

ואולם, למרות ההסתייגויות, ההתקשרות אושרה.

הבטחה לשער אחורי במוסף הפוליטי

במאי השנה אישרה ועדת המכרזים של קק"ל גם השתתפות של הארגון בוועידת "ישראל היום" בגובה של 300 אלף שקל. הכנס עסק ביחסי ישראל וארה"ב, ובהמלצה שהובאה בפני הוועדה נכתב כי "מארגן הכנס הינו קבוצת ישראל היום שבבעלותה נמצא אחד משני העיתונים הגדולים בישראל. לאור זאת, יש ערך תקשורתי, שיווקי ופרסומי רב להשתתפות קק"ל בכנס זה". במסגרת החשיפה שהובטחה לקק"ל צוין פרסום שער אחורי במוסף הפוליטי של ישראל היום.

כמו כן, לאחרונה השקיעה קק"ל מאות אלפי שקלים בחסות לוועידת חדשות 12.

תגובת קק"ל: "נותנת חסות ראשית לוועידה במטרה לחשוף בצורה בולטת בפני משתתפי הוועידה והקהל הרחב את תכנית הדגל של קק"ל – 'רילוקיישן ישראלי – קק״ל בונה את ארץ המחר', ולרתום את הציבור לתכנית"

כאמור, מהקרן הקיימת נמסר בתגובה: "קק"ל נותנת חסות ראשית לוועידת האנשים של המדינה של ידיעות אחרונות ו-ynet במטרה לחשוף בצורה בולטת בפני משתתפי הוועידה והקהל הרחב את תכנית הדגל של קק"ל – 'רילוקיישן ישראלי – קק״ל בונה את ארץ המחר', ולרתום את הציבור והגופים הרלוונטיים לתכנית שבמסגרתה משקיעה ופועלת קק"ל לפיתוח תחומי החינוך, התעסוקה וההתיישבות בנגב ובגליל". עוד נמסר כי סכום החסות הינו 1,189,949 שקל.

טרם התקבלה תגובה מצד ידיעות אחרונות.

עוד 698 מילים
כל הזמן // יום שלישי, 28 בינואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

נתניהו: "תוכנית המאה - היא הזדמנות המאה"

יומן בחירות הממשלה תעלה הצעה לסיפוח הבקעה ועל כל היישובים היהודים ביו"ש, ככל הנראה כבר ביום ראשון הקרוב ● בנאומו פנה טראמפ לאבו מאזן: אם תבחר בדרך השלום, נהיה שם כדי לסייע לך בדרכים רבות ● לאחר שמשך את בקשת החסינות, הוגש לבית המשפט כתב האישום נגד נתניהו ● מחר ימריא ראש הממשלה למוסקבה; ייתכן שישוב ארצה עם נעמה יששכר

עוד 67 עדכונים

תיק פלילי 67104-01-20

הבוקר, 28/1/2020 נודע כי עורכי דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הגישו מכתב ליו"ר הכנסת יואל יולי אדלשטיין ובו הודעה כי ראש הממשלה מושך את בקשת החסינות שהגיש לכנסת.

לא חלפו שעות אחדות, ומשרד המשפטים הודיע כי היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט הגיש את כתב האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ונגד בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ וארנון נוני מוזס, לבית המשפט המחוזי בירושלים.

נתניהו, שגורר את ישראל כבר בפעם השלישית לבחירות סביב נושא אחד – חסינותו, הבין באיחור מסוים כי הכללים השתנו. מפלגת כחול לבן הצליחה לגייס רוב חברי כנסת על מנת להקים את ועדת הכנסת ולדון בחסינותו וככל הנראה לדחות את בקשתו.

נתניהו, שגורר את ישראל כבר בפעם השלישית לבחירות סביב נושא אחד – חסינותו, הבין באיחור מסוים כי הכללים השתנו. מפלגת כחול לבן הצליחה לגייס רוב חברי כנסת להקמת וועדת הכנסת ולדון בחסינותו וככל הנראה לדחות את בקשתו

לו נתניהו היה מתעקש ודבק בבקשת החסינות, כחול לבן הייתה מרוויחה עיסוק מתמשך של התקשורת בחסינות ובכתבי האישום שלו, בתקופה קריטית של קמפיין בחירות לקראת הבחירות הקרובות ב–2 מרץ 2020.

כעת נותר לנתניהו אולי הקלף האחרון בחפיסת הקלפים ההולכת ומתדלדלת שלו – עסקת המאה.

אל לנו לטעות – עסקת המאה היא לא העסקה הגדולה שאמורה לפתור את סכסוך הדמים בין ישראל לפלסטינים – עסקת המאה אמורה לתת לנתניהו את האפשרות למלט את עצמו מאימת הדין.

הרעיון הוא כזה: נתניהו חוזר מוושינגטון "מצויד" בהצעה מרחיקת לכת של האמריקנים לפתרון הסכסוך. האמריקאים הכינו את השטח ועשו עבודת שטח בקרב המדינות הערביות המתונות אשר חלקן לפחות צפויות לתמוך בעסקה האמריקאית.

אל לנו לטעות – עסקת המאה היא לא העסקה הגדולה שאמורה לפתור את סכסוך הדמים בין ישראל לפלסטינים – עסקת המאה אמורה לתת לנתניהו את האפשרות למלט את עצמו מאימת הדין

נתניהו יטען מעכשיו כי ברגע היסטורי כזה, שבו הוא עומד להביא את השלום המיוחל לישראל, לא הגיוני שהתהליך ייעצר, במחיר דמים כבד אפשרי, רק בשל "זוטות" כמו שלושה כתבי אישום.

נתניהו יפמפם מעתה ועד הבחירות כי הבחירות נסובות סביב השאלה מי יביא שלום למדינת ישראל. נתניהו בונה על כך שלבישת מעיל היוניקלו השחור והתמקדות בנושאים מדיניים-בטחוניים יהיו שובר השוויון שיחזיר מצביעים "הביתה" לליכוד.

נתניהו גם ישלוף בימים הקרובים קלף נוסף שנוגע לרגשות של הציבור בישראל – השבת נעמה יששכר מרוסיה. העיסוק התקשורתי בעסקת המאה ממילא ידחיק כל עיסוק אפשרי במחירים הבלתי מתקבלים על הדעת שישראל כנראה שילמה לרוסיה תמורת התרגיל שעשתה רוסיה במעצר אזרחית ישראלית שגם אם חטאה – הרי שמדובר בעבירה מינורית.

נתניהו יטען מעכשיו כי ברגע היסטורי כזה, שבו הוא עומד להביא את השלום המיוחל לישראל, לא הגיוני שהתהליך ייעצר, במחיר דמים כבד אפשרי, רק בשל "זוטות" כמו שלושה כתבי אישום

אם נתניהו יצליח בתכניתו לייצר גוש של 61 חברי כנסת – הוא יפעל בכל הכוח לשים טריז בין הציבור לבין מערכת המשפט. הטיעון יהיה שהציבור ידע מה מצבו המשפטי והצביע לו – ומערכת המשפט לא יכולה לפעול בניגוד לרצון העם.

מה יקרה אם נתניהו לא יזכה בגוש של 61 חברי כנסת?
נתניהו בונה על כך שליברמן ומפלגת ישראל ביתנו לא יצטרפו לממשלה של גנץ. ליברמן וחברי הכנסת שלו עלולים לא לתת ידם לתוכנית המאה והקמת מדינה פלסטינית. באופן אבסורדי – ככל שתוכנית המאה של טראמפ תהיה יותר מרחיקת לכת, כך יקשה על ליברמן ללכת עם גנץ, בידיעה שגנץ אמר למעשה כן לתוכנית.

אז נחזור למצב שבו גוש הימין וגוש השמאל לא יכולים להקים ממשלה. משם הדרך לבחירות קצרה.

אם יצליח בתכניתו לייצר גוש 61 חברי כנסת – הוא יפעל בכל הכוח לשים טריז בין הציבור לבין מערכת המשפט. הטיעון יהיה שהציבור ידע מה מצבו המשפטי והצביע לו – ומערכת המשפט לא יכולה לפעול בניגוד לרצון העם

חוסר יציבות פוליטי הוא כר נרחב לתעלולים פוליטיים וחוקתיים. אנשים מסוגו של נתניהו משגשגים בביצות חוסר הודאות של הדמוקרטיה.
הוא יעשה הכל כדי להיחלץ מתיק פלילי 67104-01-20.

עו"ד גונן בן יצחק, בן 48 נשוי + 4. ממייסדי ארגון העובדים "תנופה לעובד". בעבר איש שב"כ ומפעילו של "הנסיך הירוק", והיום פעיל חברתי וחבר עמותת "חוזה חדש" נגד השחיתות השלטונית, ועמותת "ישראל יקרה לנו" הנלחמת ביוקר המחייה בישראל

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 587 מילים

סקר בלעדי רק 1 מכל 5 ישראלים תומך בסיפוח ובאזרוח הפלסטינים

סקר חדש בדק את היחס של הציבור להקמת "פדרציה ישראלית", שתספח את יהודה ושומרון, תעניק זכויות לפלסטינים ותחולק ל"סטייטס" כמו בארצות הברית ● 49% מתנגדים לרעיון, ובמגזר הערבי מתלהבים יותר ● הפתרון הפופולרי ביותר הוא עדיין שתי מדינות לשני עמים ● רפי סמית: "שני הדברים שהכי מאיימים על הציבור היהודי הם אבדן הריבונות היהודית ואבדן הרוב היהודי, והתשובות משקפות זאת"

עוד 725 מילים

"הסבלנות שהפגינו בתי המשפט כלפי מבצעי עבירות סביבתיות פקעה. מעתה והלאה, מדרג הענישה יעלה", קבע השבוע השופט זאיד פלח, שכנס את מטמנת עברון במיליון שקלים ● אבל שופטים רבים אחרים עדיין נוטים להתייחס בסלחנות לגופים ולחברות שפוגעים בכולנו

"יש שופט בחיפה". כך, בפרפרזה על המשפט המפורסם של מנחם בגין על שופטי העליון בירושלים, סיכם גורם נרגש בתחום הסביבה את גזר הדין הלא שיגרתי שפרסם השבוע בית משפט השלום בחיפה.

במסגרת המשפט, האשים המשרד להגנת הסביבה את אתר הטמנת הפסולת של קיבוץ עברון בגליל המערבי ואת כמה ממנהליו בהפעלת האתר באופן שזיהם את הסביבה ואת מי התהום, וגרם למפגעי ריח קשים.

בית המשפט הרשיע את הנאשמים, וקנס אותם בסכום עגול – מליון שקל. אך מה שיותר חשוב היו הדברים מעוררי ההשראה וחדורי המודעות הסביבתית שכתב השופט, ד"ר זאיד פלח, בגזר הדין:

"המושג איכות סביבה אינו רק צמד מילים יפות, אלא הוא טומן בחובו התעוררות חברתית בכל הנוגע למרחב המחיה שלנו על פני כדור הארץ…

יידע כל תאגיד ויידע כל נושא משרה בתאגיד, שאל להם לפגוע באיכות הסביבה, יהיו הסיבות לכך אשר יהיו, ומי שעובר על כלל זה – עלול למצוא את מקומו, מהיום והלאה, מאחורי סורג ובריח. כך שהסבלנות שהנהיגו בתי המשפט כלפי מבצעי עבירות מעין אלה, עת הסתפקו בדרך-כלל בהטלת קנסות, פקעה.

ומעתה והלאה – מדרג הענישה יעלה".

תשטיפים מזוהמים ומפגעי פסולת במטמנת עברון (צילום: המשרד להגנת הסביבה)
תשטיפים מזוהמים ומפגעי פסולת במטמנת עברון (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

משב רוח רענן

הדברים הנחרצים של השופט פלח מהווים משב רוח רענן, משום שבתי המשפט בארץ נוטים במקרים רבים להקל בעונשם של עברייני סביבה.

גם אם מנגנון האכיפה המדולדל של המשרד להגנת הסביבה או של רשויות אחרות מצליח להביא את העבריינים לדין, המשפט נמשך שנים ומסתיים ברוב המקרים בקנס שרחוק מלהוות הרתעה.

פלח מנער את התפיסות האנכרוניסטיות עם טקסט שכל פעיל סביבה היה שמח לחתום עליו. השופט ציין כי הוא נמנע מלפסוק עונשי מאסר בעיקר בגלל שהתובע – המשרד להגנת הסביבה – לא ביקש זאת

דומה ששופטים רבים עדיין לא הפנימו שעבירה על חוקי הסביבה היא לא פגיעה בגורמים ערטילאיים כמו "הטבע" או "כדור הארץ". מדובר בפגיעה בזכויות היסוד של הציבור לנשום אוויר נקי, לשתות מים נקיים ולא לסבול ממפגעי ריח ועשן.

השופט פלח מנער את התפיסות האנכרוניסטיות האלה עם טקסט שכל פעיל סביבה היה שמח לחתום עליו.  אגב, השופט ציין כי הוא נמנע מלפסוק עונשי מאסר בעיקר בגלל שהתובע – המשרד להגנת הסביבה – לא ביקש זאת.

תופעה נרחבת

המשפט המדובר עוסק בתופעה שמעיבה על חייהם של ישראלים רבים בכל רחבי הארץ – אתר להטמנת פסולת שהפך למפגע סביבתי.

האתר בעברון התנהל באופן בעייתי במשך חמש שנים, בין 2010 ל-2015, שבמהלכן תושבים ביישובים הסמוכים הרבו להתלונן על ריחות קשים.

במשרד להגנת הסביבה רואים בפסק הדין הישג והוכחה לכך שבניגוד לטענות שמופנות לעתים קרובות כלפי המשרד, הוא פועל בנחישות בשטח ומבצע פעולות שיטור ואכיפה בכל פינה של המדינה. אך לא כולם רואים את זה ככה.

עו"ד ג'מילה הרדל ואכים, מנכ"לית עמותת "אזרחים למען הסביבה", שנאבקת נגד מפגעי סביבה בגליל, סבורה דווקא ש"פסק הדין הוא דוגמה לחוסר האפקטיביות של אכיפת המשרד להגנת הסביבה, שנעשית באטיות ולאורך תקופות ממושכות בצורה בלתי סבירה, עד כדי כך שהיא מאבדת את יכולת ההרתעה שלה".

"מדובר בעבירות שהיו ידועות למשרד לפחות מ-2010. העמותה פרסמה דוח על הליקויים בניהול המטמנה כבר בשנת 2011, והתריעה על כך בפני המשרד. למרות זאת, רק ב-2016 הוגש כתב אישום ורק כעת ניתן גזר דין"

לדבריה, "מדובר בעבירות שהיו ידועות למשרד לפחות משנת 2010. העמותה פרסמה דוח על הליקויים בניהול המטמנה כבר בשנת 2011, והתריעה על כך בפני המשרד. למרות זאת, רק ב-2016 הוגש כתב האישום ורק ב-2020 ניתן גזר הדין".

אבל מעבר לוויכוח האם "מדינת ישראל נגד מטמנת עברון" הוא דוגמה לאכיפה סביבתית מופתית או למריחת זמן רשלנית, השאלה הגדולה היא אם הדברים של השופט פלח מסמנים שינוי מגמה ביחס של בתי המשפט לעברייני סביבה.

השופט הבטיח בגזר הדין ש"הסבלנות שהפגינו בתי המשפט כלפי מבצעי עבירות אלה – פקעה. מעתה והלאה, מדרג הענישה יעלה". הבטחה חשובה, אבל מי שצריכים לקיימה הם עמיתיו השופטים – בכל הערכאות.

עוד 565 מילים

העליון הוא כת סגורה. הפרקליטות מקולקלת

ראיון בלעדי מצד אחד: נתניהו יכול להמשיך לכהן גם כשיעמוד לדין, אהרון ברק הרס את מערכת המשפט וחייבים להקים ועדת חקירה לבדיקת מחדלי הפרקליטות ● מצד שני: אנחנו חיים במשטר אפרטהייד ורק אסון בקנה מידה היסטורי יגרום לנו לעשות מה שנחוץ: להוסיף בית בערבית להמנון וסמלים מוסלמיים לדגל ● פרופ׳ מנחם מאוטנר, מבכירי המשפטנים במדינה, לא משחק לפי הכללים

עוד 5,304 מילים

למקרה שפיספסת

מדוע היום הזה הוא יום היסטורי?

6 סיבות לכך שמדובר ביום היסטורי אשר אין לזלזל בו:

לראשונה, ראש הממשלה נתניהו נפגש עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ומקדם הסדר מדיני – במקביל לכך שמוגשים נגדו 3 כתבי אישום על הפרת אמונים, מרמה ושוחד.

לראשונה, ראש הממשלה נתניהו נפגש עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ומקדם הסדר מדיני – במקביל לכך שמוגשים נגדו 3 כתבי אישום על הפרת אמונים, מרמה ושוחד

לראשונה, מודה ראש הממשלה נתניהו שטעה בכך שביקש חסינות ומושך את בקשתו.

לראשונה, מקדמים הסדר בין צד אחד לבין…לא ברור מי בדיוק, כי הצד השני לא היה מעורב בפרטי ההסדר, לא הופיע לשולחן הדיונים, לא סומך על המתווך בהסדר (קרא לו "כלב בן כלב"), מתכחש לגמרי להסדר הזה, וקורא לפסגת טראמפ ונתניהו "חוצפה שאין כדוגמתה".

לראשונה, ראש ממשלה שכשל כבר פעמיים ברצף בנסיונותיו להרכיב ממשלה – סבור שיצליח להרכיב הסכם מדיני ובכך לסיים את אחד הסכסוכים העתיקים בעולם.

לראשונה, ראש ממשלה שכשל כבר פעמיים ברצף בנסיונותיו להרכיב ממשלה – סבור שיצליח להרכיב הסכם מדיני ובכך לסיים את אחד הסכסוכים העתיקים בעולם

לראשונה, טראמפ מנסה לקדם מהלך משמעותי שאינו קשור לארצו וחושב גם על עתידן של ארצות אחרות, כשהוא מבין שזה מה שיעזור לו בבחירות הקרובות (ולחברו נתניהו).

לראשונה מאז נאום בר אילן לפני 11 שנים, נתניהו מקדם את נושא 2 המדינות, הקמת מדינה פלסטינית לצד ישראל, נושא שבגללו תקף את השמאל לאורך שנים רבות.

עיתונאי, בעל תואר B.A בממשל ודיפלומטיה ותואר MA במדיניות ציבורית מאוניברסיטת ת"א. עוסק בקידום נושאי סביבה וקיימות וממשל פתוח, שקיפות, ממשל מקוון ושיתוף ציבור. מאמין בהשפעת התקשורת על חיזוק הדמוקרטיה וחקר האמת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 208 מילים

תגובות אחרונות

עודכן לפני 22 דקות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

יומן וושינגטון גנץ קיבל מתנה, אבל נתניהו בונה על כל הקופה

בני גנץ שיעשע את טראמפ וקיבל בתמורה תמונה של יו״ר כחול לבן יושב מחויך עם נשיא ארצות הברית ● בנימין נתניהו לקח פיקוד בבית הלבן ויקבל היום עסקה שיכולה לשנות את עתידו הפוליטי ● מי צריך חסינות כשעל הפרק אפשרות לסיפוח חד צדדי ● פרשנות

עוד 774 מילים

יוצר הסרטים דיוויד שולמן ניגש בחיל וברעדה לפרויקט המדובר של צביעת צילומים ממחנות ההשמדה הנאציים, כדי להנגיש אותם לדור הצעיר ● אבל אחרי שהתגבר על החששות שלו, הוא משוכנע כי יצר פרויקט רלוונטי מתמיד ● "עליית הלאומנות סביב העולם והמורכבות של האנטישמיות בימינו הפכה את הסדרה שלי לאקטואלית" ● ראיון

עוד 950 מילים

החסכונות של הישראלים הגיעו לשיא של 1.8 טריליון שקלים ● המוסדיים שמנהלים את הכסף, מעבירים יותר ויותר להשקעות אלטרנטיביות, שלא נסחרות בבורסות ואינן מפוקחות ● הטרנד הלוהט הוא קרנות השקעות פרטיות ונוצצות, עם מנהלים סלבריטאים שמשוחררים מהגבלות שכר ולא מחויבים בדין וחשבון לציבור ● איך קרה שבכירי עולם העסקים עברו לקרנות האלה, ואיזה תחום מתלקח במיוחד

עוד 2,279 מילים

אבא רצח את אמא. הילדים נותרו עם הבירוקרטיה

ילדי נשים שנרצחו מתקשים למצות את זכויותיהם מול המדינה ● נטל רב נופל על כתפי סבים או דודים שמכניסים את היתומים לביתם ● והילדים מתקשים לקבל את הטיפול והמענה הדרוש - נפשית וכלכלית ● "רק פעם בשנה מגיעה נציגה של משרד הרווחה, ממלאה מסמכים ויוצאת" ● משרד המשפטים: "רואים הבדל עצום בין המשפחות שמקבלות את הסיוע לאלה שלא"

עוד 1,700 מילים

גנץ ונתניהו נפגשו עם טראמפ בנפרד לקראת פרסום עסקת המאה מחר

גנץ: "אפעל ליישום תכנית טראמפ לאחר הבחירות" ● נתניהו: "הזדמנות גדולה" ● היועמ"ש דחה עתירה לפסילת היבא יזבק ● בליכוד תוקפים את נוכחות רונן צור במשלחת של גנץ ● יו"ר בל"ד מעריך שהמשותפת לא תמליץ לנשיא על גנץ ● אבו מאזן סירב לקיים שיחת טלפון עם טראמפ ● המליאה תצביע מחר על הקמת ועדת הכנסת; חברי הבלוק של נתניהו צפויים להיעדר

עוד 33 עדכונים

יומן וושינגטון נתניהו מבטיח לעשות היסטוריה, אבל בימין לא יקבלו פחות מסיפוח

נוכחותם של ראשי הרשויות ממועצת יש״ע בשדה התעופה הבהירה לראש הממשלה כי בלי לפחות ריבונות על הבקעה או על מעלה אדומים, אין מה לדבר ● ״ביום שלישי נעשה היסטוריה״, הבטיח להם נתניהו ● היום הוא יקבל מטראמפ שעה וחצי של טקסי קבלת פנים ופגישות רשמיות, לפני שנשיא ארה״ב יקדיש לבני גנץ 45 דקות אישיות ● פרשנות

עוד 758 מילים

כל תכנית שלום שמציג גורם בעל השפעה היא חדשות טובות ● זה נכון אפילו כאשר ברור שהתכנית בעייתית מאוד, ושהיא חלק מתרגיל פוליטי שנועד לסייע לשני מנהיגים פופוליסטים המסכנים את הדמוקרטיות בארצותיהם ● החלופה היא לחכות לאסון או סתם לחכות עשרות שנים, בזמן שהכיבוש מפורר את הדמוקרטיה הישראלית ● פרשנות

עוד 1,118 מילים

הישראלים משלמים אגרות ב-7 מיליארד שקל בשנה

אין תמורה לאגרה על האגרה שמושתת על יתומים ואלמנים טריים שמעתם? אגרה על הגשת תלונה על הטרדה מינית? או 22 אגרות הנדרשות כדי לעבוד כחשמאלי? וזוהי רק ההתחלה ● הישראלים משלמים אגרות שרבות מהן כפולות ומיותרות, אחרות נגבות ברגעים קשים במיוחד בחייהם ● ואי אפשר להתעלם מאגרות הרכב המנופחות ● רגע לפני הבחירות, נתניהו הכריז על רפורמה בנושא, שבו לא התערב שנים ● האם יש סיבה לאופטימיות, או שמדובר בעוד ספין מבלפור? ● הרשימה המלאה בכתבה

עוד 1,194 מילים ו-1 תגובות

בניגוד להנחיות: חומרים רעילים ונדיפים יישלחו מלוויתן לכבישי הארץ

פרסום ראשון המשרד להגנת הסביבה התיר לשותפות לוויתן להוביל חומר נדיף ורעיל במיכליות כביש למשך חודש בלבד ● אך בחברה צפויים לעשות זאת לאורך זמן ● המיכליות יעמיסו את הקונדנסט שהוזרם מהאסדה לאתר אחסון באזור רמות מנשה, ומשם ייסעו כ-140 ק"מ דרומה, לאשקלון ● שומרי הבית: "ההובלה בכביש כדבר שבשגרה מנוגדת להוראות"

עוד 1,053 מילים

יממה לפני פגישתו עם טראמפ מבהיר גנץ: מימוש תוכנית הנשיא ייעשה אחרי הבחירות

היועץ המשפטי לממשלה החליט להעמיד לדין, בכפוף לשימוע, את חבר הכנסת דוד ביטן באשמת שוחד, מרמה והלבנת הון ● מסתמן שהליכוד, ש"ס, יהדות התורה וימינה יחרימו את דיון החסינות שיתקיים במליאת הכנסת מחרתיים ● נתניהו חייב לעורכי דין שייצגו אותו כמיליון שקלים וחצי; ראש הממשלה מסר שישלם את חובותיו

עוד 52 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה