בואו לא נפספס את ההזדמנות הבאה

שלי יחימוביץ' (צילום: Yonatan Sidnel/Flash90)
Yonatan Sidnel/Flash90
שלי יחימוביץ'

אם יש מישהו תמים דיו לחשוב שאפליקציית תוצאות ההצבעה בבחירות המוקדמות באייווה קרסה מסיבות טכניות, הנה כמה נתונים בשבילו:

מנגנון המפלגה הדמוקרטית באייווה הצליח לעכב ב-3 ימים את הפרסום שברני ניצח, אולי בניסיון נואש להאט את המוממנטום שלו ולשדוד מברני את דימוי המנצח

מנגנון המפלגה הדמוקרטית באייווה הצליח לעכב ב-3 ימים את הפרסום שברני ניצח, אולי בניסיון נואש להאט את המוממנטום שלו ולשדוד מברני את דימוי המנצח

במעוזים שברני דומיננטי בהם נדחתה הספירה לסוף בכוונה. בינתיים, המפלגה הדמוקרטית פרסמה בשלבים תוצאות מהונדסות בהן ברני לא הוביל (אבל היה קרוב). רק בשלב הקצר שלאחר ספירת 90%-100% מהקולות, נחשף שהכי הרבה מצביעים באיווה הצביעו לסנדרס.

אגב, ברני הגדיל שם אחוזי הצבעה ב-30%.

לראשונה, הבחירות היו ממוחשבות עם אפליקציה. המטה של בוטיג'ג' היה שותף במימון הפיתוח שלה, ועוד היו מעורבים בפיתוחה גם אנשים מהצוות של קלינטון, כלומר, זו מערכת שנבנתה ע"י הגורמים השמרנים בתוך המפלגה הדמוקרטית.

המחשה למקלות בגלגלים מצד מוסדות המפלגה הדמוקרטית כלפי ברני אפשר למצוא בבחינה של התנהגות האנשים החזקים בה, כמו הקלינטונים למשל. הילרי, נזכיר, אף על פי שאיננה מועמדת, מתראיינת בכל הזדמנות ומאשימה את סנדרס בהפסד שלה לטראמפ ב-2016.

העובדות הן שסנדרס השתתף בלא פחות מ-40 כנסי בחירות שלה והתרוצץ בכל ארה"ב למענה כשהוא קורא להצביע לה ולא לטראמפ. לשם השוואה – ארבעים כנסים הם הרבה יותר כנסים משהילרי השתתפה בהם למען ברק אובמה.

העובדות הן שסנדרס השתתף בלא פחות מ-40 כנסי בחירות שלה והתרוצץ בכל ארה"ב למענה כשהוא קורא להצביע לה ולא לטראמפ. לשם השוואה – ארבעים כנסים הם הרבה יותר כנסים משהילרי השתתפה בהם למען ברק אובמה

האמת היא, שהילרי הפסידה כי היא פשוט לא אהודה. רק ל-35% מהאמריקאים רגשות חיוביים כלפיה. הסיבה שהיא מתראיינת נגד סנדרס הפופולרי היא כדי לטרפד הגעתו של סוציאל-דמוקרט אל סמכויות המדינה, או אז תתחולל טלטלה בעמדות הכוח, כששליטי-הון יאבדו שליטתם וכבר לא ימשכו בחוטים של המפלגה.

אתם מבינים עם מה יש לנו הסוציאל-דמוקרטים עסק? לא מספיק הרפש והשקרים בזדון מצד הימין, צריך לגבור גם על הניאוליברלים מהשמאל. זה לא רק בארה"ב, זה כך גם בארץ ואפילו גרוע יותר, כי ישראל יותר ריכוזית מארה"ב.

על התשתיות הדמוקרטיות (המפלגות, התקשורת) השתלטו גורמים אנטי-דמוקרטים, והם פועלים יחד לעצב בציבור הנחות יסוד שמשרתות רק את האינטרסים האנוכיים שלהם.

הסיבה שקלינטון מתראיינת נגד סנדרס הפופולרי היא כדי לטרפד הגעתו של סוציאל-דמוקרט אל סמכויות המדינה, או אז תתחולל טלטלה בעמדות הכוח, כששליטי-הון יאבדו שליטתם וכבר לא ימשכו בחוטים של המפלגה

במפלגה הדמוקרטית, זו הסיבה שסנדרס העצמאי הפרוגרסיבי לא ניצח את הילרי קלינטון השמרנית הממסדית ב-2016;
במפלגת העבודה, זו הסיבה ששלי יחימוביץ' העצמאית הפרוגרסיבית לא ניצחה את יצחק הרצוג השמרן הממסדי בשלהי 2013.

הסיבה היחידה היום שמאפשרת לברני לנצח את המנגנון הממסדי שמחובר לשליטי-ההון, היא התנועה שהניע ב-2016 ברמת השטח, שאיפשרה לאמריקאים להיחשף לראשונה אליו ולאפשרות האמיתית לשיפור באיכות חייהם שהציע.

בארבע השנים שחלפו מאז, התארגנות עממית ועבודה משותפת של מיליוני אזרחים מלאי תקווה והתלהבות ברשתות החברתיות הן שהפכו אותו לשם הפופולרי ביותר, ולפוליטיקאי החיובי ביותר, מקרב שאר המועמדים. התארגנות של מיליוני אנשים זה הסוד.

מה שמאפשר לברני לנצח את המנגנון הממסדי שמחובר לשליטי ההון, זו התנועה שהניע ב-2016 ברמת השטח, שאיפשרה לאמריקאים להיחשף לראשונה אליו ולאפשרות האמיתית לשיפור באיכות חייהם שהציע

ברני הוא הגורם הראשון משמאל שמצליח לארגן את התסכול לתנועה פוליטית עם מטרות ברורות. בימין הראשון שעשה זאת היה טראמפ (כשהעתיק מסרים מהקמפיין של סנדרס כשראה שזה עובד).

נוכח "האיום" על יכולתם להמשיך לעשוק שליטי-הון לא קפאו על השמרים, וברשתות החברתיות יש בחישה גסה של גורמים מצמצמי חירויות, זכויות ושירותי מדינה, אבל אי אפשר לצנזר עשרות מיליוני משתפים, ואי אפשר לצנזר כוכבי בידור וספורט עם עשרות מיליוני עוקבים שתומכים בסנדרס.

ברני וטראמפ הם הפוליטיקאים היחידים שמאחורים "בייס" נאמן יציב ומשולהב. זו אמורה להיות סיבה עבור המפלגה הדמוקרטית להכתיר אותו כמועמד שלה עם צבאו, מול זה של טראמפ, אלא שהמפלגה הדמוקרטית לא מעונינת בשינוי הסטטוס-קוו (סוציאל-דמוקרטיה שתחליף את הקפיטליזם) עד כדי כך שהיא מוכנה להפסיד את הנשיאות. זו הוכחה שהמשחק הפוליטי מכור. ניצחון עבור שתי המפלגות הוא נשיא קפיטליסטי, לא משנה מאיזו מפלגה הוא, והיחידים שמרוויחים מתוצאה כזו הם כמובן שליטי ההון.

ברני הוא הגורם הראשון משמאל שמצליח לארגן את התסכול וחוסר האמון של האמריקאים בממסד – לתנועה פוליטית עם מטרות ברורות. הראשון שעשה זאת בימין היה טראמפ (כשהעתיק מסרים מהקמפיין של סנדרס כשראה שזה עובד)

עד כאן הזוית האמריקאית, למעונינים בזוית הישראלית, היא מאוד מאוד דומה למתרחש בארה"ב, ובמקרה מסוים אף זהה:

בישראל תשתית הרשתות החברתיות לא היתה פרוסה דיה בזמן המחאה החברתית ב-2011, כדי שהמהפכה שביקש הרחוב תביא לשינויי חקיקה בכנסת, כי אותם האנשים הקפיטליסטים נשארו על ההגה. חרף המהפכה נשארנו עם אותו ראש ממשלה, ועם אותה קואליציה שמשרתת את הטייקונים על חשבון הציבור.

את הזרימה המתבקשת בין הרחוב לכנסת, ניתקו שליטי-ההון כשבנו סכר מהיר. הסכר הזה נקרא "יש עתיד", שהיתה המצאת בזק שלהם, כמענה לפאניקה שאחזה בשורותיהם המצומצמות נוכח תביעות הציבור לשיפור איכות חייו: בהגדלת שכר-מינימום; הרחבת אחריות המדינה על שירותים חיוניים; פירוק מונופולים בשליטתם, ועוד.

בישראל תשתית הרשתות החברתיות לא היתה פרוסה דיה בזמן המחאה החברתית ב-2011, כדי שהמהפכה שביקש הרחוב תביא לשינויי חקיקה בכנסת, כי אותם האנשים הקפיטליסטים נשארו על ההגה

את מצביעי יש עתיד נשאל: מתי הפך יאיר לפיד מכל האנשים לאביר זכויות מעמד העובדים?

מה בקורות החיים שלו מלמד שהוא האיש לפנות אליו בשביל פתרונות לבעיות פרנסה?

לפיד יודע עבודה שוחקת מהי? היכן אפשר למצוא בקורות חייו ראיות לחריצות, להצטיינות?

לא בצבא, בטח לא באקדמיה (אפילו לא בתיכון), לא בשוק העבודה הפרטי.
הרי מדובר במי שתמונתו יכולה להיות מודפסת במילון לצד ההגדרה לפריווילג.
מגיש טלויזיה שהוא במקרה או שלא, מולטי מיליונר.
לפיד שייך למאיון, למעמד האחר, הוא אינו חברם של הישראלים העובדים.

הרי מדובר במי שתמונתו יכולה להיות מודפסת במילון לצד ההגדרה לפריווילג.
מגיש טלויזיה שהוא במקרה או שלא, מולטי מיליונר. לפיד שייך למאיון, למעמד האחר, הוא אינו חברם של הישראלים העובדים

וכל העת נזכור מנגד את אפשרות הבחירה שעמדה לנו, שלי יחימוביץ'.
קורות החיים שלה מספרים סיפור על לוחמת זכויות עובדים נאמנה
את הקריירה התקשורתית הקדישה ככתבת ופרשנית מסורה לעניני עבודה ולאי הצדק שנעשה כלפי מעמד העובדים.

שלי בכל זמן אויר נגעה בנקודות הכואבות שלנו האזרחים וחיברה אותנו הצופים סביבן. עד כדי כך הפכה לאשת תקשורת פופולרית ומשפיעה, שדמותה היתה קבועה בפאנל של "ארץ נהדרת" – כעיתונאית, לא פוליטיקאית.
וכפולטיקאית שוב הדגימה חריצותה, כשחוקקה את מספר החוקים הגדול ביותר מבין כל שאר חברי הכנסת, חוקים למעננו האזרחים העובדים.

מפעל של חיים שלמים, וחזון שמבטיח להעלים מהעולם שכר מינימום של 18 שח לשעה ומונופולים עושקים, להעלים מהעולם עובדי קבלן נטולי זכויות סוציאליות, מבטיח שיפור אמיתי באיכות החיים שלנו האזרחים, שוויון, צדק חלוקתי, הביאו אותנו להתגייס בהתלהבות למענה בפריימריז, והפכוה בזמן קצר להיות יו"ר מפלגת העבודה והמועמדת לראשות הממשלה.

נזכור מנגד את אפשרות הבחירה שעמדה לנו, שלי יחימוביץ'. קורות החיים שלה מספרים סיפור על לוחמת זכויות עובדים נאמנה. את הקריירה התקשורתית הקדישה לעניני עבודה ולאי הצדק שנעשה כלפי מעמד העובדים

אז איך אנשים שרוצים שינוי אמיתי בחיים מצביעים בסוף בבחירות הכלליות לפיקציה המלאכותית המכונה יאיר לפיד, ולא לשלי יחימוביץ' האותנטית? מאותה סיבה שדמותה של שלי בארץ נהדרת נעלמה, ככל שהתקרבה לסמכויות המדינה. דמותו של לפיד לעומת זאת… מככבת.

שנזכיר שלפיד, במקום להוות אלטרנטיבה שלטונית, סרב לחבור לאופוזיציה, ובמקום זאת חבר לאותה הקואליציה שגרמה לבעיות שהובילו למחאה החברתית? שנזכיר שלפיד, היה שיאן ההעדרות מהכנסת, וחוקק פרומיל חוקים ביחס אליה?

שנראה מופתעים? מופתעים כמו שהיינו כשטראמפ מינה לתפקידי השרים לצידו מיליארדרים מענפי התרופות, האנרגיה, ווול-סטריט, אחרי שהבטיח בקמפיין להילחם בהם ו-"לייבש את הביצה". או מופתעים כמו שהיינו כשכחלון הבטיח לפרק את מונופול הגז, ובמקום העביר את מתווה הגז המושחת.

נזכיר שלפיד, במקום להוות אלטרנטיבה שלטונית, סרב לחבור לאופוזיציה, ובמקום זאת חבר לאותה הקואליציה שגרמה לבעיות שהובילו למחאה החברתית? שנזכיר שלפיד, היה שיאן ההעדרות מהכנסת, וחוקק פרומיל חוקים ביחס אליה?

לפיד השליח ההון נגד שלי שליחת הציבור, זו עבודת הנדסה של שליטי-ההון ברמה הלאומית. אבל שליטי-ההון פועלים למען עצמם עוד לפני כן, ברמת הפריימריז המפלגתיים, כפי שמדגים המקרה האחרון במפלגה הדמוקרטית, שמזכיר בדיוק את הפריימריז בין הרצוג לשלי, מיד אחרי הקדנציה המוצלחת שלה כיו"ר.

כמו לברני סנדרס, גם לשלי יחימוביץ' היו תרומות קטנות רבות מכל רחבי הארץ.
כמו לג'ו ביידן, קלינטון ושאר מועמדים ממסדיים, להרצוג היו תרומות גדולות, מעטות, בעיקר מאזור המרכז.

מנגנון המפלגה פעל כדי ששלי יחימוביץ' לא תשאר יו"ר שתקלוט מחדש את מאוכזבי יש עתיד אחרי הקדנציה הכושלת של לפיד כשר אוצר, כדי שלא תעורר השראה ושלא תוביל לנצח בחירות ולהחליף את השלטון – כי הממסד השמרן שייצג הרצוג (אותו ייצג ועדין מייצג לפיד) ביקש לנטרל באיבו כל סיכוי לשינוי הסטטוס קוו.

כמו לברני סנדרס, גם לשלי יחימוביץ' היו תרומות קטנות רבות מכל רחבי הארץ.
כמו לג'ו ביידן, קלינטון ושאר מועמדים ממסדיים, להרצוג היו תרומות גדולות, מעטות, בעיקר מאזור המרכז

הפריימריז בעבודה, הם שחרצו אז את תוצאות הבחירות הלאומיות, כשהגורמים השמרנים במפלגה בחרו להעמיד אדם שאינו מעורר השראה נגד נתניהו, על פני מי שהיתה מסוגלת, כמו ברני, להעביר אליה מצביעי ימין מתוסכלים חברתית-כלכלית, ולנצח את הבחירות.

תמונה מושלמת של המפלגה הדמוקרטית, רק להחליף את שלי בסנדרס ואת לפיד בקלינטון/ביידן. שתי המפלגות עושות זאת גם במחיר של הפסד בבחירות, כפי שהוכיחו הרצוג וקלינטון.

18 המנדטים של העבודה ב2015 היו כמעט דריכה במקום, שאריות ההשראה מהקמפיין הנהדר של שלי ב-2011. אבל אפס ההשראה שהשאיר הרצוג לשינוי הסטטוס-קוו – ההפך הגמור מההבטחה של שלי – היא אחת הסיבות שהובילה מצביעים לחפש כתובת אחרת לשינוי בבחירות לאחר מכן, ולמצבה העגום של מפלגת העבודה ביחס לעבר.

זו תמונה מושלמת של המפלגה הדמוקרטית, רק להחליף את שלי בסנדרס ואת לפיד בקלינטון/ביידן. שתי המפלגות עושות זאת גם במחיר של הפסד בבחירות, כפי שהוכיחו הרצוג וקלינטון

בארה"ב סיפור הבחירות גמור, גם עדין לא רשמית, רק נתאזר בסבלנות. לעם האמריקאי יש מעט אמון בממסד, מעט אמון בתקשורת, מעט אמון בפוליטיקאים, ומעט כסף בבנק אם בכלל, מה שנשאר זה רק האמון בעצמם. מזכיר אותנו?

כמו שלי, ברני מציע לאמריקאים מפעל חיים למען מעמד הפועלים, ומלכד סביב חזונו, אמינותו ועקביותו את התסכול העממי לכדי תנועה פוליטית עם כוונה למהפכה חברתית כה מוחשית עד שהאמריקאים כבר טועמים ממנה, והם לא מפספסים את ההזדמנות לשינוי. שלי היתה הראשונה אצלנו להציע שינוי כזה, אבל שליטי-ההון גרמו לנו לפספס אותה. בואו לא נפספס את ההזדמנות הבאה.

נמרוד גז-חבר הוא איש שמאל פרוגרסיבי. סוציאל-דמוקרט. אתאיסט. רודף צדק אמת ושוויון בין בני האדם כולם. תובע אחריות על החלשים. ציוני שמאמין שהעם היהודי חייב להיות אדון לגורלו. נולד בעיר. גדל במושב. התחנך בעיקר בחינוכית

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,552 מילים
כל הזמן // יום חמישי, 27 בפברואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

יועצו האסטרטגי של גנץ: "הוא סכנה לעם ישראל, אין לו אומץ לתקוף באיראן"

המשנה לראש המל"ל לשעבר ומקורבו יועמדו לדין בכפוף לשימוע ● לפיד פסל ישיבה עם רפי פרץ: "כמו שלא נקים ממשלה כשהיבא יזבק תביא אותנו ל-61" ● בימינה גינו את דבריו של מס' 2 בכחול לבן: משווה לוחם בצה"ל לתומכת מחבלים ● יזבק: "הגזען מכחול לבן משווה אותי לגזען מימינה"

עוד 48 עדכונים

חדר חושך אור לגויים ועמוד האש לממשיכי דרכם, ש"ס 1984

1984. כרגיל, בחירות.

והפעם, הפתעה. ארבעת המופלאים של ש"ס, הלא היא: "התאחדות הספרדים העולמית שומרי התורה", שמשתתפת לראשונה בבחירות לכנסת.

ארבעת חברי הכנסת החדשים של תנועה, שאנשיה אנונימיים לרוב אזרחי המדינה, שלוחי הרב עובדיה יוסף בגיבוי הרב שך – בעירוב עניינים שבין מזרחיים לאשכנזים ובין ליטאים וחסידים, מרק פוליטי שנרקח בחצרות בני ברק וירושלים.

הארבעה, כאן בשעת ערב בחצר משכן הכנסת, ל"כותרת ראשית".

ומי בכנסת? יעקב יוסף בנו המורה והממרה של הרב עובדיה, אשר הופרש לאחר קדנציה, הרב יאיר פרץ שבמהלך השנים פרש מהרשימה והקים רשימה אחרת, כמוהו שמעון בן שלמה שפרש לפני סיום הקדנציה והקים סיעת יחיד, ורפאל פנחסי שהורשע כארבע שנים לאחר תחילת מאבקו בהסרת החסינות שלו.

כולם נהיו אור לגויים ועמוד אש לממשיכי דרכם: אריה דרעי, שלמה בניזרי, יאיר פרץ, יאיר לוי, עופר חוגי, שלמה דיין.

איל יצהר הוא צלם שמלווה ומתעד מזה שנים את צדדיה ומרכיביה השונים של ההוייה הישראלית. במהלך השנים עבודותיו התפרסמו ב עיתונים שונים בינהם " מוניטין ", " כותרת ראשית ", רשת שוקן, מוספי "ידיעות אחרונות", עיתונות חוץ, "גלובס" ובתערוכות. והוא אינו אופטימי כלל

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 124 מילים

הקיפאון הפוליטי והסקרים מצביעים על סיכוי גבוה לבחירות רביעיות ● לפי החוק, אם הנשיא והכנסת ימצו את כל האפשרויות להרכבת ממשלה, הבחירות אמורות להתקיים ב-22 בספטמבר - אם כי גם ה-15 בספטמבר וה-12 באוקטובר באים בחשבון ● במקרה שהח"כים יוותרו על חלק מהזמן שהחוק מקציב להם, הבחירות יתקיימו כנראה בשבוע הראשון של יולי ● זמן ישראל עושה חשבון

עוד 719 מילים

רה"מ האיטלקי מזועזע מתגובת ישראל לקורונה

בלעדי באיטליה קיבלו בהפתעה את ההודעה על עצירת הטיסות, ומתקשים להבין את חוסר האמון של ישראל כלפיהם ● ד"ר אהרן מאירוף, יועץ בכיר למערכת הבריאות האיטלקית, לזמן ישראל: "רה"מ קונטה אמר לאנשיו כי התנהלות ישראל במשבר הקורונה תמוהה ביותר - בעיקר הפסקת הטיסות"

ממשלת איטליה והעומד בראשה המומים מהתנהלות ממשלת ישראל ואף נפגעו ממנה. כך מספר לזמן ישראל ד"ר אהרן מאירוף, שכיהן עד לאחרונה כמנהל מערך החירום של ממשלת איטליה במחוז לומברדיה, ומשמש כיום כיועץ בכיר למערכת הבריאות האיטלקית.

לדברי מאירוף, הוא נמצא בקשר רציף ויומיומי עם מקורבי ראש ממשלת איטליה, ג'וזפה קונטה. "קונטה שוחח היום עם שר הבריאות ובכירי מערכת הבריאות באיטליה ואמר, ההתנהלות של הישראלים במשבר הקורונה, בעיקר ההחלטה להפסיק את הטיסות בין המדינות, תמוהה ביותר.

״קונטה השתמש במילה 'גוועלד', ביידיש, שאותה למד ממני, ואמר, הישראלים פשוט עושים גוועלד. קונטה ונתניהו שוחחו בטלפון כמה פעמים, וקונטה אמר כי השיחות הללו לא גרמו לו להבין את התנהלות ישראל טוב יותר".

מאירוף אמר כי הוא מבין את החרדה בישראל מפני הידבקות. "אני מבין היטב את הצד של הישראלים, כי מצבים של מחלה חדשה ולא מוכרת עם הדבקה מהירה מעוררים חרדה מובנת. מצד שני, אני מבין היטב גם את התגובה של קונטה והאיטלקים, שמרגישים וחושבים שהתגובה הישראלית מוגזמת לחלוטין והיסטרית, ואני חושש שהם צודקים.

הם מרגישים שזה חוסר אמון מצד ישראל כלפי ממשלת איטליה על התפקוד שלה, שאינו במקום ואינו מגיע לה".

ג'וזפה קונטה (צילום: (Chris J Ratcliffe/Pool via AP))
ג'וזפה קונטה (צילום: (Chris J Ratcliffe/Pool via AP))

האם הפסקת הטיסות זה לא מה שאיטליה ומדינות אחרות עשו לא מזמן לסין? מדוע אסור לישראל לעשות זאת לאיטליה?

"בהחלט צריך לנהוג בזהירות, אבל כדאי לזכור שאיטליה איננה סין. צפון איטליה במיוחד היא אזור מתועש ועשיר, והרשויות כאן התגברו על המחלה במהירות רבה, גם בבידוד האזור הנגוע וגם בטיפול".

ובכל זאת יש שם אחוזי תמותה גבוהים מאוד יחסית לקורונה.

"החולים שנפטרו היו קשישים עם מחלות רקע. כדאי לזכור שזה אזור קר עם אוכלוסייה מבוגרת. אני לא ממליץ לישראלים לנסוע כרגע לאזור הנגוע, אבל עצירת טיסות לאיטליה היא מוגזמת לדעתי, וכנראה שגם בממשלת איטליה מרגישים ככה".

עוד 265 מילים

לנתניהו עדיף שהליכוד ינצח - אבל שהגוש יפסיד

עם 61 מנדטים, נתניהו יעמוד מול האפשרות שהיועמ״ש ובג״ץ יכריעו כי נאשם בפלילים אינו יכול להרכיב ממשלה ● לעומת זאת, עם הליכוד כמפלגה הגדולה אבל ללא אפשרות להקים ממשלה, נתניהו יישאר ראש ממשלת המעבר עוד חצי שנה לפחות ● בזמן הזה, הוא ירגיל את הציבור לאפשרות שראש ממשלה מכהן יכול במקביל לנהל משפט פלילי, עד שהמציאות תהפוך בעיני רבים לנורמה ● פרשנות

עוד 853 מילים

למקרה שפיספסת

עלייתם ונפילתם של מלכי הרייטינג

לפני שנים צפיתי בסרט הטלוויזיה של דורון צברי 'מלך הרייטינג' שעסק בדודו טופז וצולם בשיא תהילתו, אמן אהוב עם תכנית מצליחה בפריים טיים, רייטינג מטורף ואגו שנגע בשמיים ולא ידע שובע. נפילת הכוכב כבר נרמזה שם.

זכורה לי סצנה שצולמה בהילולה במירון. היה ברור מה חלף בראשו, הקהל היה שלו ועטף אותו בהערצה מוגזמת משל היה קדוש בעצמו. בתכניותיו חילק כסף לנזקקים נבחרים ומצולמים בעוניים והפתיע צופים בביתם. טופז הרגיש רובין-הוד וזרח מאושר. ה'עם' אהב אותו. מי יכול עליו?

אני זוכרת משפט תמוה שאמר ביום בו נהרגו ארבעה חיילים בלבנון. בערב שודרה תכניתו 'הראשון בבידור' בה עשה ככל העולה על רוחו, גם לחלק כסף לנזקקים או לחכות לנחיתת חייזרים. טופז התלבט אם לשדר את תכניתו ואמר בלי למצמץ: "חשבתי לעצמי שכל אחד מהנופלים האלה בטח הכיר אותי ושמע עלי ואני לא הכרתי אותם". חשבתי אז בבוז כמה מגלומן אדם צריך להיות כדי לומר משפט מנותק כזה.

ביום בו נהרגו 4 חיילים בלבנון, שודרה תכניתו 'הראשון בבידור'. טופז התלבט בקול אם לשדר את תכניתו ואמר: "חשבתי לעצמי שכל אחד מהנופלים האלה בטח הכיר אותי ושמע עלי ואני לא הכרתי אותם"

שנים אחר כך יאמר נתניהו למפוני עמונה שהוא מבין את כאבם כי גם הוא ומשפחתו נאלצו לפנות את הבית בבלפור ולעבור למלון פלאז'ה אחרי ההפסד לברק, ונזכרתי במשפט המנותק ההוא של תאומו הרוחני דודו טופז.

נתניהו הוא דודו טופז של הבחירות.
אותו טירוף מסוכן, אותה התקרבנות, אותו חרון אין אונים והכוח להשחית.
אלא שטופז שלח בריונים ליריביו כשאיבד את כתרו המדומה אחרי שהשחית את ערוץ 2 וצופיו, והתאבד כשנחשפה חרפתו. נתניהו מגייס לקרב הפרטי שלו את אותו ערוץ עצמו לחיסול יריביו בפוליטיקה ובכל שדרות השלטון. הוא מוליך מדינה לבחירות אחר בחירות מסיבות אישיות וקובע סדר יום תקשורתי כאילו ערך את החדשות במו שליחיו במדיה.

פעולותיו המטורפות של טופז נבעו מעומק עלבונו. הוא לא הבין איך הודח בבושת פנים מהסלון הישראלי. הוא, שאמנים שיחרו לפתחו ראה צל הרים כהרים ותכנן נקמה. כמותו גם נתניהו רואה בכל מתחרה בוגד ונמנע מטיפוח יורש שמא 'יבגוד' ויברח עם המדינה. כטופז לפניו הוא מסרב לפנות את הבמה. את הקמפיין הוא מנהל כאחוז דיבוק.

העבריין אבנר הררי שישב עם דודו טופז במעצר מתאר אליל מנופץ שלא יודע את נפשו. זה תיאור שמתאים לנתניהו כמו כפפה ליד:
"אני מנותק מהגוף שלי,.. אני חי בחרדות, אני הולך ומתמוטט.. הייתי כוכב ונשארתי לבד.. תראה בעולם הטלביזיה בני 70 מגישים תכניות טלביזיה חשובות."
או מנהיגים מדינות לא קלות. ולא מרפים.

פעולותיו המטורפות של טופז נבעו מעומק עלבונו. הוא לא הבין איך הודח בבושת פנים מהסלון הישראלי, ותיכנן נקמה. כמותו גם נתניהו רואה בכל מתחרה בוגד ומסרב לפנות את הבמה

נתניהו, כמו טופז, היה הראשון בשלטון שנים ארוכות מדי. העם אכל מכף ידם והם עשו בו כרצונם, שוב ושוב ניצחו רייטינג\בחירות גם כשלא עשו דבר חוץ מלמחזר שטיקים ולנוע הלאה מכוח האינרציה.

בעיני רוחם היו עדיין מלכי הרייטינג\המדינה גם כשהקהל נטש ועברו לנפילה חופשית ללא מצנח, בשיכרון חושים ששיבש את שיקול דעתם. חקירות משטרה לא סדקו את שריונם:
'אין כלום כי לא היה כלום', אמר נתניהו.
טופז אמר 'שיוכיחו'.
נגד שניהם הוגשו כתבי אישום.

את שניהם האדירה התקשורת שניפחה את החללית גם אחרי שהתרחקה מבסיס האם. ככל שנטרפו גבר חרונם והתקשורת העצימה הכל. שניהם חשו לא מנוצחים. ה'עם' היה לצדם. אותו עם שהקפידו להתנשא עליו, טופז עם ה'צ'חצ'חים' ונתניהו עם 'את משעממת אותי' ומצעד המשרתות שהרעיה רודפת הכבוד התעמרה בהן.

גם טופז גם נתניהו היו ההצגה הכי טובה בעיר. אבל טופז היה לבד בטירופו, לנתניהו יש סייענים וכלבי שמירה שמוליכים אותו בנאמנות מקדנציה לקדנציה על אפו ועל חמתו של חצי עם לפחות, וחרף כתבי אישום חמורים שתקשורת חסרת עמוד שדרה מתייחסת אליהם כאל הערת שוליים.

גם טופז גם נתניהו היו ההצגה הכי טובה בעיר. אבל טופז היה לבד בטירופו, לנתניהו יש סייענים וכלבי שמירה שמוליכים אותו בנאמנות מקדנציה לקדנציה, חרף כתבי אישום חמורים שהתקשורת מתייחסת אליהם כהערת שוליים

התקשורת מקורנפת עד העצם. כוחה עצום להשחית.
במקום למלא את תפקידה היא נוברת ברפש ואוכלת נבלות. הערוצים עברו למתכונת 'פנאי פלוס'. במקום לעסוק בחומר נפץ כמו פרשת הצוללות המוחרשת, למשל, היא נטפלת לגמגום של גנץ. ביבי מתבלבל זה לא קטע גם כשהוא דורש לקרוא אליו את שר הבריאות (הוא שר הבריאות). תקשורת נושכת. מחדשות – N12 (ה-N זה נתניהו) עד חדשות 13 אין צדיק בסדום.

גם שומרי הסף חוששים. אחרי שנתניהו ישוב למולדתו אמריקה, לדירת השרד של המדינה הרשומה על שמו, גם הדירה, אגב, הם יספרו לאומה בזעזוע מה ראו עיניהם. כרגע הם עמוק בתרדמת. אחרי מות שלטון נתניהו יתראיינו ל'שומרי הסף 2' על התועבות שראו ולא האמינו אבל החרישו. שומרי הסף גיבורים רק כשהם יוצאים מאזור האסון של ראש הממשלה המסוכן הזה.

לנתניהו יש קרובי משפחה שלפי כתב אישום חמור גוזרים עבורו קופונים שמנים, וקואליציית דחלילים תאבי ממון וכוח, נפתלי בנט שר הרסיס בתחת ושמשון ויובב של הפוליטיקה, אוחנה ומיקי זהר, איילת שקד שמסניפה בושם פאשיזם, שרון השכל אנטואנט 'אם אין לחם- ישטפו כלים', ומקהלה יוונית אילמת מפחד. כולם עמוק בחלחולת של הנוכל שעושה מה שאשתו והילד דורשים. והם דורשים קיסרות.

התקשורת נוברת ברפש ועוברת למתכונת 'פנאי פלוס'. במקום לעסוק בחומר נפץ כמו פרשת הצוללות, היא נטפלת לגמגום של גנץ. ביבי מבולבל זה לא סיפור. גם כשהוא דורש לזמן את שר הבריאות (הוא שר הבריאות)

טופז נזקק לבריונים שירביצו למי שצריך, נתניהו לא חייב להרביץ, רק למצמץ כדי להשיג את מבוקשו. כל החוטים בידיו.

כל מי שסר חינו אצל שרה נשלח ללחך עשב באחו. יש להם קואליציה יראת שמיים וחסרת אחריות שאוכלת מכף ידה של משפחת בתחת, לפעמים נתניהו מחליף שרים כמו גרביים ומעניק לנבלים ברשות התורה אתנן מהכיס שלנו. הוא יודע, לחצי עם לא אכפת ואם אכפת, זריקה קטנה באנגלית וזה עובר.

נתניהו מסוכן יותר מהקורונה. הוא מחריב מדינה, זו לא תכנית טלוויזיה, אלה הם חיינו. ישראל תחת שלטון הנוכל הציני והחמדן היא מדינת שנאת חינם כוחנית וגזענית. אין לו בעיה לשסות איש באחיו ולהטיל דופי באנשים שהוא עצמו מינה לתפקידם. הרשימה השחורה מתארכת. מי שלא אתו הוא שמאל. השמאל בוגד.
בארץ ישראל יסד נתניהו את טראמפיאדה של המזרח התיכון.

המשפט שמחכה בחודש הבא למלך הישראבלוף לא מפחיד אותו. יש עוד הרבה מה לרסק והוא יוליך אותנו לבחירות אחר בחירות עד שניכנע, הבחירות הן כן ביבי – לא ביבי כי אין מדינה, יש אני ואפסי עוד. בוחריו מרוצים, המושחת יכול לגנוב אותם כאחרון הדיקטטורים במדינת עולם שלישי שפעם לעגנו להם על בחירה חוזרת במושחתים.

עכשיו הבדיחה היא עלינו. זה מה יש כנראה. נתראה בבחירות הבאות ובאלה שאחריהן. עגל הזהב של עם העגלים מאמין באמת ובתמים שאין לו תחליף. גם משה רבנו, הנביא המגמגם שהנהיג עם, היה מובס תחת מפלצת התהילה הנכלולית בטעם מקדונלד'ס שלא עוצרת באדום.

טופז נזקק לבריונים שירביצו למי שצריך, נתניהו לא חייב להרביץ, רק למצמץ כדי להשיג את מבוקשו. כל החוטים בידיו. מי שסר חינו אצל שרה נשלח ללחך עשב באחו. נתניהו מסוכן יותר מהקורונה. הוא מחריב מדינה, זו לא תכנית טלוויזיה

העגלה נוסעת, אין עצור, אבל לא נתייאש. בצוק העתים סבתא שלי דיליסיה היתה אומרת: "אפילו משה רבנו מת בסוף."

ובינתיים נתניהו יכנס עוד מסיבת עיתונאים דרמטית, הראשון בשידור ישיר בכל הערוצים בשמונה בערב בדיוק, ואז יכריז לא חשוב מה, זה יעשה כותרות. אפילו 'גנץ שיקר בעניין הגובה שלו. הוא לא מטר תשעים.'
ואחד, אם לדייק.

הנאשם בפלילים דודו טופז התאבד אחרי שנתפס. הנאשם בפלילים נתניהו לא צריך לטרוח. המדינה כבר תתאבד בשבילו. בשבוע הבא היא תקשור לצווארה חבל בפעם השלישית תוך שנה.

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,139 מילים

תגובות אחרונות

עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

הורים בתלמה ילין דורשים: להדיח את הנהלת ביה"ס

בעקבות חשיפת זמן ישראל מאות הורים של תלמידים מ"תלמה ילין" ובוגרים של בית הספר שיגרו למשרד החינוך עצומה הקוראת להחליף את הנהלת המוסד, "שכשלה בכל מובן", לאחר חשיפת אי-הסדרים הכספיים במקום ● הם מפנים אצבע מאשימה גם כלפי ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק: "אנו דוחים מכל וכל את ניסיונות הנואלים של ראש העיר להתנער מאחריותו למצב בית הספר המוזנח ולהפקרתו בידי ניהול כושל"

עוד 572 מילים

הכו אותי, ריססו אותי בגז, אבל לא ישברו אותי

המשפחה שלו נמלטה מאוקראינה, אבל האקטיביסט אולכסנדר למנוב מאמין שההיסטוריה עומדת לצד מחוללי הרפורמות ● "לפני 10 שנים הייתה אצלנו הרבה הומופוביה, עכשיו זה שונה" ● "בעבר אנשים אמרו 'אין בעיה של שחיתות'. עכשיו יש לנו עיתונות חוקרת טובה. אנחנו אוהבים לראות תחקירים שחושפים שחיתות, וזה מפעיל לחץ על מערכת המשפט" ● "אנשים יודעים שאני יהודי עם משפחה בארץ, זה לא עניין" ● ויש מה ללמוד מישראל ● ראיון אופטימי

עוד 2,277 מילים

בין התפילות, קמפיין ימינה השתלט על בתי הכנסת ברחבי הארץ

מועמדי ימינה הסתערו בחודש האחרון על בתי כנסת ברחבי הארץ בערבי שישי, כדי לפגוש בוחרים פוטנציאליים ● לא כל המתפללים אהבו את זה ● ואף מפלגה אחרת לא נקטה באסטרטגיה דומה

עוד 725 מילים

היועצת המשפטית שנלחמה בשחיתות תפוטר

הנהלת פארק אריאל שרון פועלת לפטר את היועצת המשפטית מיכל זילכה, שחשפה שחיתויות במקום וניסתה לעצור מכרזים תפורים ● ב"אדם, טבע ודין" קוראים לרשויות החוק לפתוח בחקירה, ומכנים את המהלך שערורייתי ● חבר דירקטוריון לשעבר: "הרדיפה אחרי שומרי-הסף לא מפתיעה אותי" ● מעקב

עוד 869 מילים

הנאום שנשא השבוע מנדלבליט מספק הצצה נדירה להלך רוחו, וחושף כשלים וסתירות פנימיות בהתנהלותו ● מצד אחד, הוא מצמצם את תפקידו - ומצד שני נתלה באילן גבוה כמאיר שמגר ● מצד אחד הוא נחוש להפריד את עבודתו מסדר היום הפוליטי - מצד שני הוא לא באמת מצליח לעשות זאת ● פרשנות

עוד 1,132 מילים ו-1 תגובות

בהלת הקורונה פוגעת במניעת מגפות אחרות

בדיקת זמן ישראל "התקשורת שכחה את כל המחלות האחרות ומתנהלת כאילו שהקורונה היא היחידה", אומר המיקרוביולוג ד"ר אורי לרנר ● בשנה שעברה מתו 14 ישראלים משפעת - ומאות נוספים מסיבוכים של המחלה ● גם השעלת, החצבת, השחפת, הצהבת הנגיפית והאיידס מהוות סכנה גדולה יותר לבריאות הציבור ● כעת ד"ר לרנר ועמיתיו חוששים כי ההתמקדות בקורונה תביא לפגיעה בטיפול ובמניעת מגפות אחרות ● "הקריסה של מוקד משרד הבריאות השבוע הייתה סימן מדאיג לדינמיקה כזאת"

עוד 2,217 מילים ו-1 תגובות

גנץ לנתניהו: אתה משקר, מפלג ומסית; הליכוד: ממליצים לגנץ להירגע ולא להתבכיין

הפרקליט יוסי כהן, המקורב לנתניהו, שכר שירותי ריגול בניסיון להשיג מידע מביך על גנץ ● בן גביר הודיע שיפרוש מהתמודדותו אם ימולאו תנאיו, בהם פינוי מיידי של חאן אל אחמר וביטול הסכמי אוסלו ● ימים ספורים אחרי שליצמן שלל ישיבה בממשלה עם ליברמן, אמר גפני, שאין לפסול אפשרות זו ● לוועדת הבחירות חסרים כאלף מפקחים ● כחול לבן קוראת שלא להצביע לעבודה-גשר-מרצ

עוד 44 עדכונים

נתניהו: ליגה אחרת - גם במכות מתחת לחגורה

חמישה ימים לבחירות, ראש הממשלה משחרר את הרסן ועובר למתקפות מסוכנות, חסרות תקדים, על יריביו משמאל ומימין ● למען מנדט נוסף, כל האמצעים כשרים: הפצת שקרים והמצאת סיפורים על גנץ ואשכנזי, סרטונים מגכחים, וסיפור גבורה שמבוסס על מסד שקרי לכאורה ● לכחול-לבן אין מענה הולם - ובמקום להילחם בנתניהו, הם פוגעים בשותפיהם הטבעיים ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
יש להוסיף, לנתניהו שריו ו האנשים הסובבים אותו אין רף מוסרי ומכאן הכל אפשרי . על כל אזרח ואזרחית להבין שהאקדח יכוון גם אליו ברגע שידמה למנגנון הליכוד שאתה לא איתם בלב, בנפש וברשף
עוד 782 מילים ו-3 תגובות

המאבק הפלסטיני חטף מכה ציבורית קשה בהאג

הטיעון של הפלסטינים בהאג ספג פגיעה משמעותית בשבוע שעבר ● שבע מדינות פנו לבית הדין הבינלאומי, ואמרו כי פלסטין אינה מדינה שרשאית להעביר לו סמכות שיפוטית לחקירת פשעי מלחמה בשטחה ● אף מדינה לא טענה את ההפך ● עדיין לא ברור האם וכיצד תושפע מכך חקירת הנעשה בעזה ● פרשנות

עוד 1,907 מילים

חוקרים זועמים: אוניברסיטת תל אביב ביטלה כנס על נזקי קרינה

בהתראה של פחות משבוע, הורתה אוניברסיטת ת״א לבטל כנס על השפעות הקרינה הבלתי מייננת בהשתתפות מרצים מהארץ ומהעולם ● במקביל, נעשה ניסיון לבטל כנס נוסף למומחים, בהם נציגי הממשלה והכנסת ● ד"ר דניאל מישורי: "בריונות אקדמית לשמה" ● פרופ׳ אלון טל: "אם חתן פרס נובל פרופ' דן שכטמן חושב שזה מספיק רציני כדי להשתתף - אז רק בשביל האוניברסיטה זה לא טוב?" ● האוניברסיטה: הסיבה לביטול היא "היעדר בסיס מדעי מספק"

עוד 1,497 מילים ו-10 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה