על המנטרה של נתניהו בפתיחת משפטו

קרוליין גליק, צילום מסך מסרט של הוצאה לאור סלע מאיר
קרוליין גליק, צילום מסך מסרט של הוצאה לאור סלע מאיר

לפני פתיחת המשפט של נתניהו בו הוא מאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים, ולפני שנכנס לאולם כשמאחוריו שרים וחברי כנסת מהליכוד, מסר רה"מ נתניהו הצהרה ארוכה. אחת המנטרות הבסיסיות עליה חזר שם בצורות שונות, היא שהמשפט שלו הוא המשפט של כל הימין בישראל, שהמשפט הוא נסיון להפיל אותו ואת מחנה הימין.

קרוליין גליק, אחת הדוברות הרהוטות של הימין הלאומני, נתנה ביטוי תמציתי לטענה זו. גליק כתבה כי "משפט נתניהו הוא משפט עם ישראל", ש"הוא [נתניהו] ואנחנו [מי זה אנחנו?] עומדים לדין על כפירתנו המשותפת במשטר האליטה האשכנזית/צברית".

אלא שבניגוד לדברי גליק, משפט נתניהו אינו המשפט של העם בישראל. הוא משפטו, ולכל היותר משפטם של אלו התומכים בו. ביניהם קרוליין גליק, והשרים, וחברי הכנסת, וחברי הליכוד ושאר מלחכי הפינכה של נתניהו.

לאורך הקריירה של נתניהו, ובאופן חסר תקדים, האינטרסים של כלל הציבור: שלטון העם, ביטחון (צוללות), כלכלה ומשפט, הוכפפו לאינטרסים האישיים שלו. לכאורה בדרכי שוחד, מרמה והפרת אמונים.

נתניהו ותומכיו, ביניהם קרוליין גליק ואשכנזים אחרים כמו  נתן אשל, ישראל כץ, גלעד ארדן, עמית סגל, אראל סגל, אברי גלעד, עירית לינור, גדי טאוב, אשר יהלום (אונ' בר-אילן), דניאל פוליסר (מרכז שלם), סטיבן פלאוט (מוניטור האקדמיה הישראלית) ורבים אחרים, חלקם גזענים ושונאים מקצועיים – הם האליטה האשכנזית החדשה.

הם המתיימרים לדבר בשם הישראלים המקופחים, כאילו שהם עצמם גדלו והתחנכו במרוקו, בתוניסיה ובאלג'יריה. אם כבר – הם אלה שעומדים לדין יחד עם נתניהו על תמיכתם המשותפת במשטר המנוון והמשחית של נתניהו.

נתניהו ותומכיו, בהם קרוליין גליק, נתן אשל ואשכנזים אחרים, חלקם גזענים ושונאים מקצועיים, האליטה האשכנזית החדשה, מתיימרים לדבר בשם הישראלים המקופחים כאילו הם עצמם גדלו והתחנכו במרוקו, בתוניסיה ובאלג'יריה

בניגוד לדברי נתניהו ולגליק, האישומים נגד נתניהו הם לא על עבירות אידיאולוגיות אלא על עבירות אישיות, ונוגעים לקבלת טובות הנאה, מרמה, והפרת אמונים.

כדאי לקרוא את נחום ברנע:

"העבירות שמיוחסות לנתניהו לא נעשו למען מחנה הימין: הן נעשו למען עצמו. להדביק את המעשים האלה לימין כולו הוא להכתים מיליון וחצי ישראלים בעבירות שלא עשו. מה להם ולשמפניות".

אבל נתניהו אינו מוותר, ככל הנראה מאימת בית האסורים, והוא מאיים לשרוף הכל. היינו כבר באופרה הזו. בהתחלה זה היה 'לא היה כלום ולא יהיה כלום', עכשיו זה 'ניסיון להפיל אותי ואת מחנה הימין'.

כמו שכתב איציק אילוז: בהתחלה זה היה 'רודפים אותי', ואח"כ 'רודפים אותי ואת משפחתי', בשלב הבא זה הפך ל'משפט של הליכוד', אח"כ ל'משפט של הימין', לאחרונה זה היה 'משפט ישראל השניה' לפי אבישי בן חיים, ועכשיו זה 'משפט ישראל'. לאן עוד נגיע.

ואכן, מסקרן לגלות אילו טיעונים נוספים עוד נזכה לשמוע. האם נגלה בהמשך שמדובר במשפט נגד העם היהודי? שזהו משפט נגד האנושות?

נתניהו תקף בהצהרתו בבית המשפט את המפכ"ל לשעבר רוני אלשייך, את חוקריו במשטרה, את אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה, את הפרקליטות, את התקשורת, וגורמים נוספים, שלדבריו חברו יחד לעיתוני השמאל כדי לתפור לו תיקים מופרכים והזויים, במטרה להפיל ראש ממשלה חזק מהימין.

אלא שהבולטים במשטרה ובפרקליטות בשנות החקירות והאישומים, שאותם מינה נתניהו עצמו, הם אביחי מנדלבליט הדתי-לאומי, רוני אלשיך החובש כיפה ובוגר ישיבות 'נתיב מאיר' ו'מרכז הרב', ושי ניצן בוגר הישיבה התיכונית נתיב מאיר.

אלא שהבולטים במשטרה ובפרקליטות בשנות החקירות והאישומים, אותם מינה נתניהו, הם אביחי מנדלבליט הדתי-לאומי, רוני אלשיך חובש הכיפה ובוגר ישיבות 'נתיב מאיר' ו'מרכז הרב', ושי ניצן בוגר 'נתיב מאיר'

על ההשתלחות במשטרה, בפרקליטות, ביועץ המשפטי ובמערכת המשפט, כתבה פרופ' רחל אליאור:

"בואו נבחן רגע בעזרת מידע שאספו חברים שונים ברשת (תודה למאיר קליבנוב-רון ולעידו בלום) על הגורמים במשטרה ובפרקליטות ש"תפרו" לנאשם "תיקים מופרכים והזויים, במטרה להפיל ראש ממשלה חזק מהימין!" בואו להכיר את…השמאלנים החילוניים שרוצים להפיל ראש ממשלה מכהן:
שי ניצן – בן ליוצאי הונגריה וצ'כוסלובקיה, בוגר ישיבת 'נתיב מאיר' ושומר שבת.
רוני אלשייך – בן ליוצאי מרוקו ותימן, בוגר ישיבות 'נתיב מאיר' ו'מרכז הרב', חובש כיפה, שהיה מפכ"ל המשטרה שביבי עצמו מינה!
אביחי מנדלבליט – בן לאב סוחר בגדים וחבר אצ"ל, חוזר בתשובה, שהוא כידוע יועץ משפטי שביבי עצמו מינה!
המשנה ליועמ"ש רז נזרי, בוגר ישיבת 'מרכז הרב' בירושלים ו'ישיבת הגולן';
המשנה ליועמ"ש אבי ליכט, בוגר הישיבה התיכונית 'מדרשית נועם' בפרדס חנה;
היועץ המשפטי לכנסת איל ינון, בוגר ישיבת בני עקיבא כפר הרא"ה וישיבת ההסדר הר עציון באלון שבות.
שלמה פילבר, בוגר ישיבות 'שבות ישראל' באפרת ו'מרכז הרב' ומנכ"ל מועצת יש"ע.
כולם "שמאלנים מובהקים" שגדלו בציבור הדתי וצמחו בעולם הישיבות לפני שרכשו השכלה משפטית והתקבלו לעבוד בשירות המדינה, ורבים מהם מונו במישרין בידי נתניהו, חברו יחדיו בחבורה השמאלנית הנודעת, הידועה כחבורת סוד מוחלט בהחלט, הלא היא חסמב"ה, להדיח את… בן התפנוקים האליטיסטי הרוויזיוניסטי. בנימין נתניהו, העז לכזב ולומר לנוכח כלל הציבור: "אזרחי ישראל, מה שעומד היום למשפט זה הניסיון לסכל את רצון העם: להפיל אותי ואת מחנה הימין".
איש לא מבקש להפיל במשפט את מחנה הימין, הנאשם העומד בראש מחנה הימין, הוא ביבי נתניהו לבדו, רק הוא ושותפיו לשוחד, מרמה והפרת אמונים".

והיא מסכמת:

"למשמע הכזבים המופרכים בדבר 'תפירת תיקים מופרכים והזויים' בידי הפרקליטות, המשטרה והתקשורת, הפועלים בשירותו של מי בדיוק? אין לנו אלא לומר: כל השומע יצחק…רק אתה נתניהו לבדך נאשם, ולצדך נמצא כנאשם נוני מוזס, האיש שלפי דבריך הוא הנציג של ההגמוניה השמאלנית המבקשת להדיח אותך".

איננו יודעים אם נתניהו יורשע, בית המשפט דן לפי החוק, לא תמיד לפי הצדק או לפי אמות מידה מוסריות. אבל הנזק העיקרי שהביא נתניהו נמצא בתרבות השנאה, ההסתה, השיסוי, השקרים, והמלחמה בשלטון החוק וברשויות המשפט. ההרס הגדול שהביא נתניהו הוא בהזנייה של רשויות כמו המל"ל, משרד מבקר המדינה, ויתכן גם השב"כ ורשויות אחרות. יקח שנים לתקן את החורבן שנתניהו הביא על הדמוקרטיה הישראלית ועל המפעל הציוני.

איננו יודעים אם נתניהו יורשע. ביהמ"ש דן לפי החוק, לא תמיד לפי הצדק או אמות מידה מוסריות. אבל הנזק העיקרי שהביא נתניהו נמצא בתרבות השנאה, ההסתה, השקרים, והמלחמה בשלטון החוק

נתניהו שכלל את אמירתו של הנשיא ניקסון: 'אני לא נוכל’ I am not a crook,
עכשיו לפי נתניהו זה 'אני לא נוכל, כל מי שנגדי הם הנוכלים'.

אמנון פורטוגלי הוא חוקר תאגידים, ניאוליברליזם ואנרגיה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
נתניהו הרס, הורס, ואם חלילה לא יורשע ויישלח לכלא לזמן רב, גם ימשיך להרוס את המדינה למען האינטרסים האישיים שלו, של ש-רע, ושל "יורש העצר" יחשיך הקטן, שאמנם מתלונן מרות על תחזוקת בית רוה"מ... המשך קריאה

נתניהו הרס, הורס, ואם חלילה לא יורשע ויישלח לכלא לזמן רב, גם ימשיך להרוס את המדינה למען האינטרסים האישיים שלו, של ש-רע, ושל "יורש העצר" יחשיך הקטן, שאמנם מתלונן מרות על תחזוקת בית רוה"מ, אבל חי בו על חשבון הציבור כמו קרציה על גב כלב.
ומה שמצחיק ועצוב בו זמנית, שכל הסוגדים לו, כל בבוני הימין הנבערים והמשיחיסטיים לא מצליחים להתחיל להבין שהאיש משתמש בהם, תוך כדי שהוא בז להם ולא רואה אותם ממטר כשאינם מביאים לו תועלת.

נניח לשם הדיון שכל ה''לשמאלנים'' הללו רצו להדיח את ביבי ולתפור לו תיק. מדוע טרחו לתפור לו 3 תיקים? הריי מספיק תיק שוחד אחד מסודר בכדיי להשליך אותו לכלא. יש לביבי ומשפחתו הסטוריה ארוכה ש... המשך קריאה

נניח לשם הדיון שכל ה"לשמאלנים" הללו רצו להדיח את ביבי ולתפור לו תיק. מדוע טרחו לתפור לו 3 תיקים? הריי מספיק תיק שוחד אחד מסודר בכדיי להשליך אותו לכלא.
יש לביבי ומשפחתו הסטוריה ארוכה של פרשות שונות שכבר יועץ משפטי קודם אמנם לא תבע אותו אבל הפגין חוסר נחת מבחינת התנהלות ציבורית. אם הינו רואים אדם בסגנון מנחם בגין שפתאום נטען נגדו שקיבל שוחד היה באמת חשד שיש שיש כאן משהו חשוד בהאשמה עצמה. אבל ביבי אינו דומה לבגין. מבחנת שחיתות ביבי עטוף בעננים של חשדות שעל חלקן כמו פרשת הצוללות אפילו לא נחקר. גם בנושא הגז הטבעי ביבי ביצע עבור בעליי הרשייון מספר תקדימים שלא אראו עד היום בארץ. מה מעלה את השאלה האם הכל כשר במתוה הגז. במסגרת כל ענן הסירחון המקיף את ביבי אין ספק לא מדובר בהתנהלות תקינה.

עוד 893 מילים ו-2 תגובות
כל הזמן // יום ראשון, 12 ביולי 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הצעירים חזרו לרחוב, ואין להם שום כוונה להיות "לא פוליטיים"

בפעם הראשונה מזה זמן רב, הגיל הממוצע של המפגינים אמש בכיכר רבין לא שייט בין אוקיי בומר למתושלח ● דווקא על הרקע הזה, אי אפשר היה שלא להבחין בפער מטריד בין אלפי המפגינים בכיכר לבין מי שדיברו בשמם על הבמה ● בעוד המארגנים ניסו לנהל מחאה מהאו"ם, לצעירים ברחוב נמאס מהחרטא

עוד 705 מילים

אחרי הפגנת המחאה אמש, הממשלה תאשר היום תוכנית כלכלית לשנה הקרובה

19 מפגינים נעצרו הלילה, לאחר שלדברי המשטרה, הפרו את הסדר הציבורי ● לפי התוכנית הכלכלית, שתאושר היום, יזכו מחוסרי עבודה לדמי אבטלה עד יוני 2021; ייתכן שאישור התוכנית בכנסת יושלם עוד השבוע

07:48 עריכה

גורמים בליכוד אומרים, שאם בכחול לבן יבחרו להצביע בכנסת נגד עמדת הקואליציה, בתגובה לתמיכה של חלק מסיעת הליכוד ביוזמה להקים ועדת חקירה לניגודי עניינים של שופטי בית המשפט העליון – במפלגה ידעו להכיל זאת. כך דיווח הבוקר זאב קם בתאגיד השידור כאן.

07:13 עריכה

19 מפגינים נעצרו בלילה אחרי הפגנת המחאה שהתקיימה בכיכר רבין בתל אביב. בהפגנה לקחו חלק למעלה מעשרת אלפים מוחים. אחרי ההפגנה – לפי הודעת המשטרה – הפרו עשרות "פורעי חוק" את הסדר הציבורי במחאה שנעשתה בניגוד לחוק.

06:58 עריכה

הממשלה תתבקש לאשר היום בישיבתה השבועית את התוכנית "רשת ביטחון כלכלית 2021-2020", שהוצגה בשבוע שעבר לציבור על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ"ץ. לפי התוכנית, כל מי שלא יחזור לעבודה יקבל דמי אבטלה, עד יוני 2021.

הכנסת צפויה להצביע על התוכנית – כבר מחר. ייתכן שהצבעה בקריאה שנייה ושלישית תיערך עוד השבוע.

עוד 3 עדכונים

האם עדנה ארבל נפלה קורבן לקונספירציה של אלי ציפורי?

בששי האחרון (מעריב, 3.7), כתב אלי ציפורי מאמר המסביר מדוע הסדר ניגוד העניינים של שופטי העליון אינו לגיטימי. לטענתו, העובדה ששופטים אחראים על פירוט רשימת המניעויות שלהם, מהווה פתח לניצול לרעה בידי שופטים.

מי שמכיר את ההיסטוריה של ציפורי, מבין שמדובר באדם שהיצמדות לעובדות ואמינות בדיווח אינן הצד החזק שלו. ב-2007, בהיותו סגן עורך העיתון "גלובס", ציפורי תרגם טור מ"הפייננשל טיימס״ ופירסם את התרגום כלשונו בעיתון, תוך שהוא לא מציין שהעתיק את הטור. לאחר בדיקה, ועדת האתיקה של מועצת העיתונות נזפה בציפורי ואילצה אותו לפרסם הבהרה בגלובס, בה הודה כי אכן העתיק את הטור.

מי שמכיר את ההיסטוריה של ציפורי, מבין שהיצמדות לעובדות ואמינות בדיווח אינן הצד החזק שלו. ב-2007, כסגן עורך "גלובס", ציפורי תרגם טור מ"הפייננשל טיימס״ ופירסם את התרגום כלשונו בעיתון – כטקסט שלו

לאחר שהחליט להפוך לשופרו של נתניהו, ציפורי החל בהפצת תיאוריות קונספירציה ארסיות ולא אמינות, תחילה מעל עמודי גלובס. לאחר שטורים אלה נפסלו, עבר לפרסם בעמוד הפייסבוק שלו.

ב-2019, לאחר שגלובס היו צריכים להתנער מדבריו הלא אמינים של ציפורי פעם אחר פעם, הוא פוטר מהעיתון. במקביל לסגנון החדש, הבוטה והקונספירטיבי, ציפורי הפך לחביבם של ראש הממשלה ובנו יאיר, שנוהגים לשתף את מאמריו. בגלל חוסר האמינות שלו הידרדר ציפורי מסגן עורך עיתון כלכלי מוביל, לעיתונאי המצוי בשוליים של התקשורת הישראלית, המפיץ ידיעות שקריות במטרה לשרת את הפטרון החדש שלו, בנימין נתניהו.

ועכשיו לעובדות שציפורי בוחר להתעלם מהן: שופטים כפופים לכללים ברורים בחוק ובכללי האתיקה בנוגע למניעת ניגוד עניינים. הרף הנדרש הוא ״חשש ממשי למשוא פנים״. סעיף 77 (א) לחוק בתי המשפט, קובע פסלות לשופט במידה וישנו חשש כזה.

כל בעל דין יכול לטעון למשוא פנים. במידה והשופט לא פוסל עצמו, הטענה מגיעה ישירות לנשיאת ביהמ״ש העליון. חוק נציב תלונות הציבור על שופטים משנת 2002 מאפשר לציבור להגיש תלונות נגד שופטים במגוון רחב של נושאים, ועל הנציב להעביר דין וחשבון (סעיף 27 (א) לחוק) מפורט על התלונות לשר המשפטים ולוועדה לבחירת שופטים בסוגיות שבהן הוא עסק.

ועדת האתיקה של שופטים מכתיבה נהלי אתיקה והשופטים כולם כפופים להם. ניתן לערער על כל החלטה של ביהמ״ש, וכל הפעילות של שופטים גלויה וחשופה לציבור בפרוטוקולים. יתר על כן, שופטים מיוזמתם פרסמו רשימת ניגודים עניינים, אף שהם לא מחויבים לה ע״פ חוק.

בגלל חוסר האמינות שלו הידרדר ציפורי מסגן עורך עיתון כלכלי מוביל, לעיתונאי המצוי בשוליים של התקשורת הישראלית, המפיץ ידיעות שקריות במטרה לשרת את הפטרון החדש שלו, בנימין נתניהו

עם זאת, יש להפריד בין הביקורת העניינית שנשמעת לגבי שופטים לבין קונספירציות המנסות להחליש את הלגיטימציה של מערכת המשפט כולה, כחלק ממערכה רחבה יותר להחלשת רשויות שלטון החוק, כפי שלדעתי עושה ציפורי.

כדי להדגים את טענותיו בדבר ניגוד עניינים, תוקף ציפורי את החלטותיה של פרקליטת המדינה ושופטת העליון לשעבר, עדנה ארבל, שפעלה בעקביות כדי לממש את תפיסת עולמה הנוגעת למעמד האישה, הן בהיבט של עבירות מין והן בהיבט מאבקי גירושין.

כפרקליטת מדינה, ארבל פעלה כדי להפחית את הענישה נגד תלונות סותרות או לא עקביות בנושא עבירות מין נגד נשים וגברים כאחד. הסיבה לכך, היא שלעיתים העד או העדה חשים רגשות אשם עמוקים לאחר התקיפה ואין להם את הכוח הנפשי הנדרש כדי להעיד נגד התוקף. זאת ועוד, פעמים רבות מופעל לחץ על מתלוננות לחזור בהן מן התלונה.

להעניש אותם על תלונת שווא, במידה שהם חוזרים בהם מתלונתם, רק יחמיר את מצבם הקשה וירתיע מתלוננים נוספות מלהתלונן.

אכן, יש במדיניות זו הקלה מסוימת בענישה נגד תלונות שווא, אך בגלל שתלונות שווא הן תופעה יחסית זניחה, ואילו תת דיווח על עבירות מין הוא תופעה רחבה, הוחלט על גיבוש המדיניות המדוברת.

ציפורי החליט להכפיש את שמה של ארבל בצורה מכוערת ולקשור בין המדיניות שהתוותה לגבי תלונות שווא, לבין הליך גירושין שבתה ניהלה, לאחר שנקבעה אותה מדיניות. מבלי להיכנס לפרטים אישיים, אין כל קשר בין פסיקתה של ארבל בנושאי מזונות והגנה על נשים, לבין התיאור שמופיע בכתיבתו של ציפורי.

בהמשך המאמר ציפורי חוזר לפסק דין של ארבל כשופטת עליון, בו היא טוענת שאב בסכסוך גירושין, גם אם הוא הורה משמורן, צריך לשלם דמי מזונות לגרושתו. העניין בתיק זה, שהגיע לשולחנה של השופטת ארבל, לא עסק בסוגיה של תשלומי המזונות, אלא בשאלה המשפטית של מינוי מומחה נוסף מטעם ביהמ״ש כדי לקבוע מי יהיה ההורה המשמורן.

עם זאת, יש להפריד בין ביקורת עניינית על שופטים לבין קונספירציות המחלישות את לגיטימצית מערכת המשפט, כחלק ממערכה רחבה יותר להחלשת רשויות שלטון החוק

ייתכן שציפורי התבלבל בין פסקי הדין שאותם ביקש לצטט. גם אם לשיטתו של ציפורי העובדה ששש שנים לאחר פרישתה של ארבל מהעליון, ניתן פסק דין ששינה את דיני המזונות, אין זה מלמד דבר מהדברים שציפורי טוען. מותר לבית המשפט לשנות הלכה; הלכה אינה משתנה בגלל עניין אישי של שופט כזה או אחר.

לא ניתן להתעלם מההקשר שבו נכתב הטור של ציפורי נגד השופטת ארבל. מדובר בחלק בלתי נפרד מהמערכה של נתניהו לרסק ולהחליש את מערכת המשפט כדי לחלץ את עצמו ממשפט. ציפורי הוא בסך הכל חייל קטן בצבא התעמולה של נתניהו – ואלו בדיוק המשקפיים בהם צריך לקרוא את הטורים שלו.

שמאלני ציוני גאה, תל אביבי, לומד משפטים ומלמד עברית. הוביל מחאות למען קהילת להט״ב, שיויון לנשים והדמוקרטיה הישראלית. גר עם הכלבה שלו, ירדנה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 766 מילים ו-1 תגובות
עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

למקרה שפיספסת

הקהילה היהודית האורתודוקסית בארצות הברית נערכת ליום שאחרי הקורונה ● על הפרק: קושי להמשיך להתקיים כלכלית בסגנון חיים שמבוסס על לימוד תורה, התייצבות לצד המפגינים נגד הגזענות כלפי שחורים (מחשש שההתפרצות הגזענית הבאה תהיה כלפי יהודים), והיערכות לגל של קשיים נפשים בקהילה בעקבות הריחוק החברתי

עוד 1,262 מילים

אלפי מפגינים בככר רבין: "השטח בוער, רוצים כסף עכשיו"

פוליטיקאים לא נאמו במחאת העצמאים ומובטלי הקורונה נגד הממשלה ● אסף אמדורסקי: ביבי נוכל שצריך ללכת לכלא ● עובדות סוציאליות נעצרו מחוץ לאולפן ערוץ 12 אחרי שעיכבו את כניסת ישראל כ"ץ ● מייסד "אני שולמן" אביר קארה הכחיש שיתוף פעולה עם נתניהו והודה שהוא בקשר עם שר האוצר, אחרי שתועד מסתמס איתו בשידור

עוד 21 עדכונים

תגובות אחרונות

מאז נחקק ב-2017, חוק השקיות מעולם לא נאכף

שלוש שנים וחצי מאז עבר חוק השקיות, אחד ההישגים הגדולים של המשרד להגנת הסביבה, מתברר: החוק כלל לא נאכף, ומפירי החוק מעולם לא נקנסו ● זאת משום שלא הותקנו עד כה התקנות הדרושות כדי לאפשר אכיפה ● שלא במפתיע, ניכרת התרופפות בזמן האחרון בהקפדה על החוק בסופרמרקטים ● במשרד להגנת הסביבה מבטיחים שהשרה החדשה תדאג לאכיפה בהקדם

עוד 572 מילים

בלעדי מלחמות היהודים מגיעות לדובאי

הקהילה היהודית הזעירה של איחוד האמירויות עוד לא יצאה מארון הקודש בעקבות התחממות היחסים עם ישראל, וכבר קמה לה מתחרה מבית ● הרב לוי דוכמן ושותפו פתחו במסע יחצנות לפיו הקהילה החדשה שהקימו היא-היא קהילת יהודי דובאי האמיתית, והצליחו להרגיז את השלטונות באבו-דאבי, כמו גם את ותיקי היהודים במפרץ ● אבל יש להם גם תומכים: "המניין שלהם גדול, והעוף בשבת שינה את המשחק, כי בבית הכנסת הישן הכול צמחוני", אומר אחד מהם

עוד 1,770 מילים

סכסוך המים בין אתיופיה למצרים מגיע לנקודת רתיחה ● חוקר טרור עיראקי נרצח בפתח ביתו בבגדאד ● ארדואן מכין הפתעה למתנגדיו ● בישראל וברצועת עזה מציינים 6 שנים למבצע צוק איתן, ודבר לא השתנה ● ודוגמנית-העל ממוצא פלסטיני, בלה חדיד, גונבת את ההצגה לפוליטיקאים ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 822 מילים
רן ברון

החברים של בן השופטת המאוימת, שנרצח בפיגוע, נזכרים בו

שני מכתבי איום ברצח שקיבלה השופטת ענת ברון מבהירים כי מי שחיבר אותם ידע על הפיגוע התאבדות שגדע את חייו של בנה ● רן ברון בן ה-23 היה אמור להופיע בליל הפיגוע בג׳ם סשן במועדון המייקס פלייס בתל אביב ● חבריו של רן כועסים על קמפיין ההסתה והאיומים נגד אמו ● אחד מהם, אביב אליאסי, הוא אחיו של "הצל": "אני יודע שאח שלי כותב על ענת ועל רן מתוך אהבה ומתוך כאב, אבל הוא טועה"

עוד 2,743 מילים

ברצף פסקי דין מהחודש האחרון, משדר נשיא בית המשפט העליון בארצות הברית קו מובהק של נטייה לצד הליברלי ● ג'ון רוברטס, שמונה לעליון לפני 15 שנה על ידי ג'ורג' בוש הרפובליקאי, מבקש כעת להפוך ללשון המאזניים של המוסד החשוב ● אחרי שהיה בדעת מיעוט נגד נישואים חד-מיניים, רוברטס הופך על רקע הכאוס בארה"ב ליותר ויותר ליברל - וטראמפ ממש לא אוהב את זה

עוד 1,448 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
כִּישָּׁלוֹן

הפעם הכישלון לא יישאר יתום. גם לא יהיה צורך בבדיקת רקמות כדי לגלות מי אבא שלו. בבוא השעה נבוא עימו חשבון

עוד 993 מילים

חברון הפכה לפצצת קורונה מתקתקת ברשות הפלסטינית

82% ממקרי הקורונה ברשות הפלסטינית מתרכזים סביב העיר חברון ● התנאים החברתיים הייחודים באזור הובילו להדבקה גבוהה יותר מאשר בשלוש הערים עם התחלואה הגבוהה ביותר בישראל גם יחד ● "לאנשים הייתה גישה כזאת שכאילו הכל ברצון האל, ומה שהוא רוצה – יקרה" ● "אבל הגורם החשוב ביותר בהתפשטות הווירוס הוא שאנחנו לא שולטים בנקודות הכניסה ובגבולות שלנו: המדינה שלנו מפורקת לחלקים"

עוד 992 מילים

מקורבי גנץ זועמים: נתניהו חותר לבחירות בתחילת השנה

דיווח: ראש הממשלה בנימין נתניהו דחה את הרעיון למנות את גדי איזנקוט לראש מערך ניהול הקורונה ● משך החקירות האפידמיולוגיות יקוצר, פחות אנשים ידרשו לבידוד ● נתניהו למקרון: "הסיפוח תואם את החוק הבינלאומי, נוסחאות העבר הובילו לכישלון" ● גורם בכיר בכחול לבן: "נתניהו מפזר כסף על האזרחים כדי להגיע לבחירות"

עוד 41 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה