החשיפה הלא דרמטית של עמית סגל

צילום מסך מהכתבה של עמית סגל בחדשות 12
צילום מסך מהכתבה של עמית סגל בחדשות 12

החשיפה הלא דרמטית של עמית סגל, אינה משנה דבר מבחינה משפטית. טמונה בה חשיבות ציבורית מסויימת. והיא דווקא מחזקת לטעמי את הטענה בדבר חומרת מעשיו הפליליים לכאורה של נתניהו:

1

חוקר בפרשת המעונות לא דיווח שהוא בקשר זוגי עם אחותו של ארנון מוזס. אבל אחותו של ארנון מוזס אינה קשורה משום בחינה לפרשת המעונות. לאחר שהתגלה שהחוקר הוא בן זוגה של ג'ודי מוזס, הוא מודר לחלוטין מחקירת פרשת 2000. לא היה קשור בכלל בחקירת מעשיהם האפלוליים של הראיס הנכלולי והמוציא לאור הכוחני. הוא גם נאלץ לפרוש ממשטרת ישראל. אגב, זה התחולל לאחר שנרשמה לו הערה פיקודית.

חוקר בפרשת המעונות לא דיווח על קשר זוגי עם אחותו של נוני מוזס. אבל האחות אינה קשורה לפרשה. לאחר שהתגלה הקשר ביניהם, החוקר מודר לחלוטין מחקירת פרשת 2000 ואולץ לפרוש מהמשטרה

2

מח"ש התלבטה אם לפתוח בחקירה פלילית נגדו והחליטה שלא לעשות כן. ההחלטה הזו אינה נראית לי מופרכת. זאת בניגוד להחלטות רבות אחרות. בהזדמנות אספר לבנימין נתניהו על מכלול עצום של חקירות מח"ש שנמרחו לאחר ששוטרים פירקו אנשים במכות. העידן הטכנולוגי, שמאפשר מצלמה לכל אזרח, מקשה על מח"ש למרוח. בכל מקרה, פגיעות משטרת ישראל בזכויות האדם והאזרח ותפקודה הלקוי של מח"ש לא עניינו מעולם את האיש ששולח את חיילי צה"ל לשלול זכויות אדם ואזרח ממיליוני נתיני האפרטהייד בגדה. עד שהפך להיות חשוד וכעת נאשם. נמשיך.

3

בואו נלך על התסריט המחמיר. בואו נחמיר ממש ונתעקש. חוקר היה בניגוד עניינים שעליו לא דיווח. כאמור, ייתכן שהיה מקום להעמידו לדין פלילי בעבירת הפרת אמונים. גם זה לא בטוח. ייתכן שהיה מקום להסתפק בדין משמעתי. בכל מקרה, נרשמה לו הערה פיקודית. הוא ננזף. המשטרה מידרה אותו מחקירת פרשת 2000 לאחר שהתגלה שהוא בן זוגה של אחותו של ארנון מוזס.

אבל טענת ניגוד עניינים של חוקר זוטר, רק מעצימה את טענת ניגוד העניינים החמור, הנמשך והשיטתי שבו פעל הבכיר מכל – ראש הממשלה ושר התקשורת שיכור הכוח – הן בפרשת אלוביץ' (הסתיר בשיטתיות את החברות ביניהם ואת טובות ההנאה שקיבל מטעמו) והן בפרשת מילצ'ן (טיפל בענייניו תוך שמילצ'ן מעתיר עליו מתנות עתק). זאת לאורך תקופה ארוכה, אובססיבית וחסרת גבולות. לכאורה, כמובן.

4

משפטית אפוא, חשיפתו של הכתב הפוליטי (שמופיע על המסך שלכם לאחר כניסת השבת תוך שמתחת לפניו מופיעה כיתובית הפטור הכוזב מזעמו של הקב"ה "צולם לפני כניסת השבת") לא מעלה ולא מורידה. באמת.

טענת ניגוד עניינים של חוקר זוטר רק מעצימה את טענת ניגוד העניינים החמור והשיטתי של רה"מ – הן בפרשת אלוביץ' (הסתיר את חברותם ואת טובות ההנאה שקיבל מטעמו) והן בפרשת מילצ'ן (טיפל בענייניו תוך שמילצ'ן מעתיר עליו מתנות עתק), לכאורה

5

מניסיון: זה פשוט לא משנה דבר בסוגיות המהותיות מהן בורחים הראיס ומדברריו בתקשורת: מדוע קיימת פגישות חשאיות עם מוזס? מדוע הקלטת אותן בחשאי? מדוע כאשר נשאלת על כך במשטרה – הכחשת שהקלטת? התעקשת על כך שלא הקלטת? עד שהחוקרים שלפו את ההקלטה לאוזניך.

6

אגב, השקרים הבוטים בהם נתפס נתניהו במשטרה, די מזכירים את השקרים המסיתים שהוא מעתיר על אוזנינו בלי בושה במסיבות העיתונאים המבועתות שלו. למשל: טענת כיבוי הטלפונים הניידים בהפגנות. אתה מוזמן להוכיח את זה, שקרן.

  • ראשית, לולא היו שם טלפונים ניידים, לא היו כל כך הרבה סרטוני וידאו סלולריים ותמונות של מפגינים שמתעדים בלייב את ההפגנות.
  • שנית, המפגינים מתעדכנים ומעדכנים בלייב על צירי ההפגנה, על המעצרים ועל מוקדי אלימות המשטרה – גם בינם לבין עצמם וגם ברשתות החברתיות.
  • שלישית: אין בעיה להפריך את הטענה הזו על ידי נתונים מרשתות הסלולר. הם יכולים להוכיח שאנשים מגיעים לשם בעשרות אלפיהם עם הטלפונים הניידים שלהם.
  • רביעית: נתוני משרד הבריאות ונתוני המשטרה מוכיחים שההפגנות אינן מוקדי הדבקה בקורונה.

אז איך התגלגל הספין הזה? דרך רמיזות חסרות ביסוס של עמית סגל, הידהוד של ישראל היום ושקריו הגלויים של נתניהו עצמו.

7

משפטית אפוא נותר המשסה מבלפור באותה נקודה. אגב, בימים הקרובים יפקע המועד שבו יוכל להגיש לבית המשפט בקשות שונות לגבי קבלת חומרי חקירה או קבלת תעודות חיסיון על מקורות מודיעיניים של המשטרה. בקשות מטעמו טרם הוגשו בנדון. למעשה, גם צוות הגנה לא קיים בנמצא למעט עורך הדין עמית חדד שממתין בוודאי לשכר טרחתו המבושש לבוא. בהחלט ייתכן שקיים קשר בין עיתוי חשיפתו של סגל בחדשות 12 לבין עליית המדרגה בקמפיין הכוזב של המשסה בדבר תפירת תיק וזאת בדרך ליצור דה לגיטימיציה גם לשופטיו (נתניהו כבר החל בכך בצורה נבזית באמת:

"שמעתי שהשופטים שלי נבחרו כי הם שמאלנים. אני מצפה להכחשה"

אמר לאוזנינו הנרעשות יומיים לפני הבחירות האחרונות. זה היה כה רקוב, כה פתולוגי וכה מופרך. וזה לא זכה לתשומת הלב הראויה).

בהחלט ייתכן שקיים קשר בין עיתוי חשיפתו של סגל בחדשות 12 לבין עליית המדרגה בקמפיין הכוזב בדבר תפירת תיק לנתניהו, וזאת בדרך ליצור דה לגיטימיציה גם לשופטיו

8

אבל ציבורית כמובן שיש חשיבות לחשיפתו של סגל: המשטרה וגם הפרקליטות לא נהגו כשורה בשורת נקודות. זה רחוק מאד משחיתות. אבל זה בעייתי. בפרשות אחרות, לעומת זאת, יש מקום לדאגה עצומה ממעשי המשטרה. אלימות כלפי מפגיני בלפור. כלפי מפגינים ערבים. ישראלים ממוצא אתיופי. חרדים. ואף מילה על דיכוי זכויות האדם של תושבי ירושלים המזרחית משוללי האזרחות.

כל אלו כמובן, מעניינים את נתניהו כקליפת השום. להפך: המשסה מבלפור מפיץ שקרים בזויים על אלימות מפגיני בלפור כלפי המשטרה במתכונת התעמולנים הכי חשוכים מהעבר. אגב, גם הלחץ שהופעל לכאורה על ניר חפץ טומן בחובו חשש מפני מעשה פלילי לכאורה מצד חוקר פלוני או אלמוני. אם אכן הובהר לו שבגידתו באשתו תיחשף במידה שלא ישתף פעולה, מדובר בסחיטה באיומים לכל דבר. זה טעון בירור מעמיק וזה כמובן לא אומר שעדותו של חפץ נגד נתניהו כוזבת. רחוק משם.

9

לפחות משמח לראות שעמית סגל דואג לשמו הטוב של יעקב אבו-אל-קיעאן ז"ל. לא רק שחרפת מותו וכן חרפת עלילת הדם נגדו לא עניינו את הראיס ודובריו עד היום, אלא להפך: נתניהו לא אמר דבר כשהשר לחוסר ביטחון הפנים הקודם שלו, גלעד ארדן, טינף על יעקוב המנוח וסירב לחזור בו. כשם שנתניהו לא אמר דבר כשאלשייך התעקש שיעקוב ביקש לפגוע בשוטר בהשפעת דאע"ש. מביש ורקוב.

10

אך מעבר לדיון המשפטי (כאמור, חשיפת סגל לא מעלה ולא מורידה עניינית לגבי משפט נתניהו. אם כבר, היא מחדדת שוב את עוצמת הריקבון והסכנה שטמונים בפעולות בניגודי עניינים. כלומר, מחדדת את חומרתם המופלגת של המעשים המיוחסים לנתניהו בכתב האישום נגדו), וגם מעבר לדיון הציבורי הענייני על כשלי המשטרה והפרקליטות (ויש לא מעט כאלה. אנחנו לוחמים בהם מדי יום) – ישנו גם היבט שטיפת המוח.

מעבר לדיון המשפטי (חשיפת סגל לא מעלה ולא מורידה עניינית לגבי משפט נתניהו. אם כבר, מחדדת את עוצמת הסכנה בפעולות בניגודי עניינים. כלומר, את חומרת המעשים המיוחסים לנתניהו) ישנו היבט שטיפת המוח

לא דיון משפטי ולא דיון ציבורי אלא חלק ממתקפת פייק ניוז מסיתה ועצומת ממדים. נתניהו כמובן חוגג בשיסוי ובכזב האהובים על המתקרבן. בנו בכלל באקסטזה. אני חושש ששניהם עומדים להתאכזב. רק חבל שבדרך הם מטביעים את כולנו.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
6
מבחינה משפטית דעתי כדעתך. אין כל השלכה משפטית לגילוי. מה שכן יש הוא גילוי על כך שמבחינת הפרקליטות מה שעשוי לסייע לנתניהו אסור לחקור. זו כן 'רעידת אדמה' במובן הזה שהוכח שהפרקליטים מושחתי... המשך קריאה

מבחינה משפטית דעתי כדעתך. אין כל השלכה משפטית לגילוי. מה שכן יש הוא גילוי על כך שמבחינת הפרקליטות מה שעשוי לסייע לנתניהו אסור לחקור. זו כן 'רעידת אדמה' במובן הזה שהוכח שהפרקליטים מושחתים. נתניהו עדיין עשה כנראה מה שעשה, ועומד על כך לדין. אבל שי ניצן לא יומד לדין והוא צריך לעמוד לדין. מה שהוא עשה זה פלילי. אז נכון, נתניהו לא צריך לצאת זכאי בגלל זה, אבל שי ניצן וחבריו חייבים להשפט אף הם.

מאמר מאיר עיניים. כל מילה בסלע. עוד נקודה ראויה לבדיקה.. האם הספינים של סגל שופרו של נתניהו משודרים אחרי סקר שמראה שבנט או מפלגה אחרת יורדים במנדטים. לתחושתי זו המציאות. ככל שמצבו של בי... המשך קריאה

מאמר מאיר עיניים. כל מילה בסלע. עוד נקודה ראויה לבדיקה.. האם הספינים של סגל שופרו של נתניהו משודרים אחרי סקר שמראה שבנט או מפלגה אחרת יורדים במנדטים. לתחושתי זו המציאות. ככל שמצבו של ביבי מורע בסקרים… השופר סגל וכנל שאר השופרות מסיטים את הדיון לעניין אחר. ביבי עושה שישמוש ציני במגיפת הקורונה. עצוב שהוא עדיין ראש ממשלתינו.

לסגל עלה השתן לראש,מחזיק מעצמו כפרשן הכי טוב, ובכן הוא לא. לאט לאט מתגלה צפצפן קטן שהחליט להידבק לבלפור מתוך מחשבה על איפה החמאה מרוחה.ובכן בחמסינים של היום. החמאה על ראשו נמסה
עוד 1,038 מילים ו-6 תגובות
כל הזמן // יום רביעי, 20 בינואר 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

טקס ההשבעה של הנשיא ג'ו ביידן וסגניתו קמלה האריס סיים ארבע שנות שלטון אימים של מי שמעולם לא ראה עצמו כפוף לממלכה, אלא כגדול יותר ממנה ● במובן זה, עידן ביידן בפוליטיקה האמריקאית בא להצהיר בקול גדול על שיבה לנורמליות ● על כיבוד סמלי הממלכה, הרכנת ראש בפני טקסי המסורת הדמוקרטית, מגוחכים ונלעגים ככל שיהיו

עוד 842 מילים

ריבלין: מצפה לבנות יחד גשרים נוספים, גם עם הפלסטינים

נתניהו: מצפה שנחזק ביחד את הברית בין ארה״ב לישראל ● לפני ההשבעה: טראמפ חתם על עסקת החמקנים לאמירויות ● היועמ״ש לכ״ץ: המנע מכלכלת בחירות ● בכירי המשטרה והכנסת דנו בתרחיש של השתלטות המונית על המשכן בדומה לאירוע בקפיטול ● מנהל הריאלי הוזמן לשימוע לאחר שנתן למנכ״ל בצלם להרצות בפני תלמידים ● קופות החולים יפסיקו לחסן בני 35 עד 40

עוד 37 עדכונים

ראיון "הדבר האיום, הנורא ביותר שטראמפ השאיר לנו הוא הרס האמת"

"הנשיא תדלק את השקרים, בנה אותם, עודד אותם" ● אברהם פוקסמן, מהמנהיגים היהודים החשובים בארה"ב, מסכם את הקדנציה הרעילה של טראמפ ● מי שהיה מנכ"ל הליגה נגד השמצה מביט אחורה בייאוש ומציץ קדימה בדאגה: "האיש הזה חיזק את הקנאים, וצריך להיענש. יהיה קשה לרפא את המדינה"

עוד 1,820 מילים

"ישראל היא הדוגמה לאופן שבו צריך להתמודד עם הנגיף"

אחרי מאות אלפי מתים ומיליוני נדבקים, החל השבוע מבצע החיסונים בברזיל, אבל עדיין מתקשים שם לראות את האור ● פרופ' אנה לוין, מראשי המלחמה בקורונה בבית החולים הציבורי הגדול בדרום אמריקה, רואה מה שקורה בישראל, ומקנאה ● בראיון לזמן ישראל היא מסבירה למה בברזיל בחרו בחיסון הסיני ומתי סוף סוף נצא מהגל העכור הזה

עוד 880 מילים

למקרה שפיספסת

חשמל באויר

את יום רביעי ההוא בערב לא תכננו להעביר בצפייה בחדשות מוושינגטון. ציטוט מנאום שנשא מנהיג הרוב בסנאט, מיץ' מק'קונל, אחד מתומכיו הגדולים והעיקשים של טראמפ, שהודה סוף סוף בהפסד הרפובליקני בבחירות, הביא אותנו למסך כדי לצפות בו ובצ'אק שומר, מנהיג המיעוט (לעוד מספר ימים), מנסים להביא את הקונגרס האמריקאי לאחדות שלא נראתה מאז נובמבר 2016.

את יום רביעי בערב ההוא לא תכננו להעביר מול החדשות מוושינגטון. ציטוט מנאום מנהיג הרוב בסנאט, מיץ' מק'קונל, מתומכי טראמפ הגדולים והעיקשים, שהודה סוף סוף בהפסד הרפובליקני בבחירות, הביא אותנו למסך

כמה שניות לאחר מכן צפינו בשידור חי בהמון אדם דוחף כמה שוטרים ומתפרץ לבניין הקפיטול דרך הדלת הענקית בחזיתו. פיד השידור מהסנאט ומבית הנבחרים הופסק בפתאומיות, ובמקומו התחילו הערוצים לשדר תמונות ששלחו אנשים ששוהים בתוך המבנה – מתפרעים שנכנסו לליבו של בניין הקפיטול, חלקם מחזיקים בנשק, בזמן שסגן הנשיא וראשי שני הבתים מוברחים למקום מוגן. לא ישנו כל כך טוב באותו לילה.

בשעות ובימים מאז אפשר להבחין בשני מחנות שמתחלקים כמעט לפי הקו המפלגתי: מחנה אחד רוצה לנהל משפט נגד טראמפ בימיו האחרונים כנשיא ולוודא שכל מי שלקח חלק בהסתה שהובילה לכך, פוליטיקאי או אזרח, ישלם מחיר כבד.

המחנה השני, לעומתו, טוען שהדחתו של טראמפ בימים האחרונים של כהונתו, הליכים משמעתיים נגד מחוקקים שתמכו בניסיון ההפיכה האלים הזה והעמדה לדין של המתפרעים (שלא התביישו להצטלם ולספק עדויות קבילות לבתי המשפט), רק יעודדו את השסע ויפגעו בממשל הנכנס וביכולתו לתפקד. הם טוענים של"מפגינים" לא הייתה כוונה לפגוע באיש והם רק הביעו את זעמם ה"מוצדק" על "הבחירות שנגנבו מהם".

ובארצנו הקטנטונת? ראש הממשלה, שעומד לצידו של טראמפ בכל דבר ועניין, ניצל את ההזדמנות כדי לייצר את הקשר הלא קיים בין פורעים שפורצים לפרלמנט ובין הפגנות רועשות וכועסות נגדו, נגד התנהלותו ונגד מדיניותו (היי, גם להחליט לפי האינטרס האישי שלך זאת מדיניות!). מסביבתו יצאה ידיעה אודות הסכנה שנשקפה לחייהם של הזוג נתניהו ממפגינים כועסים שרצו לעבר מחסום שנמצא הרחק מהמעון והיא שודרה כעובדה מבלי לתהות מדוע המידע הזה שוחרר באיחור, ובמקביל להתרחשויות בארצות הברית.

שופרותיו של בלפור טענו שלמפגינים יש כוונה לרצוח את נתניהו, ומחסומים נוספים שהוצבו הרחק מדלת המעון עוטרו בקונצרטינות מאיימות כדי להבהיר לציבור – תסתכלו, תסתכלו איך מי שמפגינים בבלפור עם שלטי "לך" הם כמו המתפרעים בוושינגטון, עם חולצות של "מחנה אושוויץ – עבודה היא חירות".

מחסומים נוספים שהוצבו הרחק מדלת המעון עוטרו בקונצרטינות מאיימות כדי להבהיר לציבור – תראו איך מפגיני בלפור עם שלטי "לך" הם כמו המתפרעים בוושינגטון, עם חולצות "מחנה אושוויץ – עבודה היא חירות"

אבל האמת, שאנחנו לא צריכים להשוות את ניסיון ההפיכה בוושינגטון להפגנות בבלפור. ההתפרעויות שראינו בשידור חי השבוע בדמוקרטיה החזקה בעולם הן קו שבר שמקביל, כנראה, לקו השבר הכואב ביותר של ישראל מאז מלחמת יום הכיפורים – רצח רבין.

ממרחק של 25 שנים, קל לאישי ציבור ועיתונאים להכחיש את כל האירועים שקדמו לרצח רבין – הם ינסו לטפול אותם על "קומץ" של "עשבים שוטים", או להגיד שלפוליטיקאים לא הייתה יד בדבר. עמית סגל, שהיה חלק מפאנל נוער שהתראיין ב"ערב חדש" יום לאחר הרצח, ממשיך לטעון שהרצח תפס אותו בהפתעה. שאף אחד בציבור אליו הוא משתייך, ציבור שממנו יצא הרוצח ומשתפי הפעולה שלו, לא ידע מה הולך לקרות.

זה נורא מוזר, כי סגל ואני חולקים לא רק שם פרטי וגיל, אלא שנינו היינו נערים עם תודעה פוליטית מפותחת.

בניגוד לדבריו, אני זוכר את החשמל הזה באוויר, כמו שמרגישים כשרואים עננים שחורים מוארים בברקים מגיעים מהים והרוח מתגברת והברומטר מראה על ירידה חדה בלחץ האוויר. אתה יודע שתבוא סערה, ולכן אתה לא מופתע כשאתה נרטב עד לשד עצמותיך.

אז קרתה הטעות הגדולה. הדור שלי טעה, כולנו טעינו. חשבנו שהדבר הנכון הוא להקשיב לדמעות התנין של סגל הילד וחבריו, לקריאות "ידינו לא שפכו את הדם הזה ועינינו לא ראו" של גווארדיית המתנחלים. שכחנו פתאום את ההפגנות שבהן קראו "בדם ואש את רבין נגרש" או את בן-גביר שאמר למצלמת הטלוויזיה "הגענו אל הרכב שלו, נגיע גם לרבין". באמת שהכוונה שלנו הייתה טובה – רצינו לאחות את הקרע העצום הזה ופחדנו מכך שהוא יעמיק עד שלא יהיה אפשר לאחות אותו והוא יביא לסופה של מדינת ישראל.

אבל במבט לאחור – טעינו. טעינו בכך שבשם האחדות המזוייפת נתנו למסיתים להמשיך להסית, נתנו להם לקבוע את הכללים, לדרוש מאיתנו שנקבל את חוסר הסובלנות שלהם בשם הסובלנות ולהתעלם מכל מה שהביא את יגאל עמיר לירות שלושה כדורים בגב של ראש הממשלה ומהאנשים שעמדו מאחוריו ולחשו באוזנו (מטאפורית): "תלחץ על ההדק!".

בניגוד לדברי סגל, אני זוכר את החשמל באוויר, שמרגישים כשרואים עננים שחורים מוארים בברקים מגיעים מהים והרוח מתגברת. אתה יודע שתבוא סערה, ולכן אתה לא מופתע כשאתה נרטב עד לשד עצמותיך

25 שנה אחרי, אנחנו רואים את פירותיה של הטעות הזאת בדמות ראש ממשלה שמסית נגד מתנגדיו הפוליטיים באמצעות שקרים ומביא לאלימות פיזית ומילולית של תומכיו נגד מתנגדיו. 25 שנה אחרי, החשמל הזה, של אסון שעומד להתרחש, נמצא שוב באוויר.

ברור לי שהנשיא הנבחר ביידן לא יקרא את דברי, אבל בכל זאת אני רוצה להגיד לו דבר חשוב: כבוד הנשיא, הפיוס לא יגיע באמצעות ויתור על עקרונות של שיוויון, לא באמצעות הכלה של חוסר סובלנות ושנאה ולא באמצעות התכופפות וכניעה לאלימות. אל תעשו את הטעות שאנחנו עשינו ב-1995, כי אחרת בעוד ארבע שנים טראמפ או אחד ממשתפי הפעולה שלו ישובו לבית הלבן, ואז כבר יהיה מאוחר מדי.

עמית לב-ברינקר, יליד 1982 ותל אביבי, נשוי ללוק ואב לראובן (השחור) ונחמה (הטריקולורית), הייטקיסט ביום ואקטיביסט בלילה, אבל לא אחרי 21:30

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 816 מילים
עודכן לפני שעה
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

דווקא בשעה בה רבים כל כך סובלים מחוסר בטחון תזונתי, עולים סימני שאלה גדולים סביב מכרז תלושי המזון של משרד הפנים ● ברשויות המקומיות חוששים שהעברת הנתונים לשופרסל מתנגשת עם חוקי הגנת הפרטיות ● עתירות שהוגשו בנושא טוענות: "המענק עלול להגיע לידיים הלא נכונות, ולפגוע בזכאים" ● במשרד הפנים מגיבים: "לא קיים כל חשש לפגיעה בפרטיות" ● בדיקת זמן ישראל

עוד 968 מילים

נתניהו שוב מכה את בנט

נתניהו יכול היה להתרווח אמש בכיסאו ולמתוח חיוך רחב: המועמדת שלו, חגית משה, ניצחה בפריימריז לראשות הבית היהודי - האישה הראשונה לעמוד בראש המפלגה על גלגוליה השונים ● המשמעות היא ככל הנראה איחוד עם סמוטריץ' - מה שמקרב את נתניהו ל-61 מנדטים וכל הטוב שבא איתם ● המשימה הבאה על הפרק: לשכנע את סמוטריץ' להתאחד גם עם איתמר בן-גביר ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
וואי וואי וואי היו פריימריז במפלגה של 0.8% והאכלת עם המטעמים האלה חצי עם, וסגרת את הבחירות, ואת ה 61 מי שחושב שביבי ישן בלילות, לא ראה פאניקה מימיו הסקר האמין האחרון 58 מנדטים לימין. ב... המשך קריאה

וואי וואי וואי היו פריימריז במפלגה של 0.8%
והאכלת עם המטעמים האלה חצי עם, וסגרת את הבחירות, ואת ה 61

מי שחושב שביבי ישן בלילות, לא ראה פאניקה מימיו
הסקר האמין האחרון 58 מנדטים לימין. בקלפי. לפי הסקרים מהבוקר – 74
30% מגוש המרכז–שמאל עברו לימין–חרדים. ממש
יש לי מגרש למכור לך בביצות בפלורידה

עוד 590 מילים ו-1 תגובות

אז כמה מורים התחסנו עד כה? אף אחד לא יודע

בדיקת זמן ישראל שיקול משמעותי בהחלטה האם לפתוח מחדש את מערכת החינוך הוא מספר עובדי מערכת החינוך שכבר חוסנו נגד נגיף הקורונה ● למעשה, הסתדרות המורים אף איימה בשביתה אם לא תינתן עדיפות לסגל ההוראה בחיסונים ● אלא שאף גוף בישראל לא אוסף נתונים על שיעור המתחסנים בקרב המורים - ולקופות החולים יש מידע רק על כ-25% מחוסנים מכלל אנשי החינוך

עוד 861 מילים

נערים עובדים בזמן הקורונה פחות מבזמנים רגילים, כי יש פחות מקומות עבודה ● אבל אלה שעובדים, עובדים מגיל צעיר יותר, שעות רבות יותר, בתנאי העסקה גרועים בהרבה, רבים מהם בעבודות מסוכנות - ולעתים קרובות במקום ללמוד ● חלקם עובדים כדי להציל את פרנסת המשפחה, חלקם - כי זה מה שיש לעשות מחוץ לבית ● "מצב מסוכן וחמור: מי שנפלט ממערכת החינוך כבר לא יחזור אליה"

עוד 2,044 מילים

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב, הגליל - וכל מה שביניהם

פתאום, דווקא בלב ראש העין המבוססת, זכו התושבים לקבל גינה מוזיקלית במימון המשרד הממשלתי של אריה דרעי לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ● הגינה היפה מציפה שאלות לגבי הדרך והעקרונות שלפיהם מחולקים כספי תמיכה ממשלתיים ● האם באמת רשות מבוססת ועתירת תקציב זקוקה לסיוע ממשלתי על חשבון רשויות עניות יותר? ● תגובת המשרד: "אנחנו פועלים על פי נתוני הלמ"ס"

עוד 563 מילים

מאוריטניה ואינדונזיה היו הבאות בתור - אבל הזמן אזל

שר החוץ הנכנס של ארה"ב: ״נבחן בזהירות את ההסכם למכירת ה-F35 לאמירויות״ ● הוסיף כי יתייעצו עם ישראל לפני החזרה להסכם הגרעין ● חגית משה נבחרה לראשות הבית היהודי ● סמוטריץ׳: הזרם הרפורמי אינו חלק מהיהדות ● הסגר יוארך ב-10 ימים ● אביר קארה מצטרף לבנט ● דוד אלחייני מצטרף לסער ● גבי ברבש: לא אכנס לפוליטיקה ● מקורב לרב קניבסקי: הוא תומך בהחזרת תלמודי התורה

עוד 50 עדכונים

המסמכים המתעדים את ישיבות העבודה שניהל מנדלבליט ב-2016 בעניין תיקי נתניהו הועברו, כשהם מושחרים ברובם, לפני עשרה ימים לצוות ההגנה של נתניהו ● אתמול נחשפו בפומבי ● פרקליטי נתניהו טוענים כי המסמכים מוכיחים שהחקירות "נפתחו בחוסר סמכות" ● אלו טענות סרק - אבל המסמכים כן חושפים את האגביות והשטחיות שבהן פעל אז היועץ הטרי מנדלבליט ● פרשנות

עוד 1,035 מילים

סיר הלחץ המשפחתי שיצר משבר הקורונה בשנה החולפת הביא איתו הביתה גם כמה דברים טובים ● מומחים מסבירים שלמרות מה שנדמה, הקשר בין הורים וילדים השתפר בלא מעט מקרים, ושפתאום הדור הצעיר רוכש מיומנויות מפתיעות ● האם השינוי יחזיק מעמד ביום שאחרי? גם כאן התחזית לא רעה בכלל

עוד 1,303 מילים

בהעדר רגולציה, הבנקים קובעים את הכללים ומתעללים בסוחרים

אזרחים שרכשו מטבעות ביטקוין לפני מספר שנים מגלים כעת שהם מיליונרים על הנייר ● אם יבקשו למכור את המטבעות, יצטרכו מייד לשלם מס במאות אלפי ואף מיליוני שקלים ● אלא שבמקביל הבנקים מונעים מהם לקבל את כסף המכירה בטענות שונות ● וכל בנק ממציא כללים משלו ● בשוק המטבעות הוירטואליים קוראים לאסדרה של הנושא ● וכל מה שדרוש הוא החלטה של ועדת החוקה לחתום על צו

עוד 2,072 מילים

זה היה אמור להיות הלהיט הכלכלי הבא: קרן בינלאומית שמפוקחת בלוקסמבורג ומייצרת הזדמנויות צמיחה יוצאות דופן ● מנהלי בנקים לשעבר, אנשי הייטק, רופאים, מהנדסים, מרצים ואמנים מיהרו להשקיע שם כסף, הרבה מאוד כסף ● אבל ארבע שנים אחר כך מתברר שמהקרן נעלמו 100 מיליון אירו, כשרבע מהסכום שייך לישראלים ● זמן ישראל חושף את תעלומת האוצר האירופי האבוד

עוד 3,442 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה