גנץ לא לבד

ראובן ריבלין ובני גנץ (צילום: Olivier Fitoussi/Flash90)
Olivier Fitoussi/Flash90
ראובן ריבלין ובני גנץ

גנץ סופג בצדק את המגיע לו. אבל גנץ לא לבד באשמה המוטלת כיום על האחראים לכאוס אליו הדרדרה ישראל. גנץ מנהל מו"מ על המו"מ וההסכם שבו נתניהו לא עמד. שאותו נתניהו הפר במודע ובכוונה תחילה.

כמה חסר חוליות פריך וסמרטוט מושפל הוא יכול להרשות לעצמו להיות?

אבל בואו.
בואו לא נשכח.
גנץ לא לבד.

לא נשכח את 11 שופטי בג"ץ שהכשירו בפחדנות את כהונתו של נאשם בתיקי שוחד, מרמה והפרת אמונים כראש ממשלה.

כמה חסר חוליות הוא יכול להיות? אבל בואו. בואו לא נשכח. גנץ לא לבד. לא נשכח את 11 שופטי בג"ץ שהכשירו בפחדנות את כהונתו של נאשם בתיקי שוחד, מרמה והפרת אמונים כראש ממשלה

גם כשהתנו את כהונתו בחתימה על הסכם ניגוד עניינים, הם לא הקציבו זמן ולא התנו את כניסתו לתפקיד בחתימה על ניגוד העניינים. ככה הם השאירו לנתניהו את מרחב הפשע, הפרת ההסכם והזלזול בחוק ובבג"צ עצמו, ביועמ"ש ובאזרחי ישראל כולם, שאיש מהם לא היה מתמנה למנהל מחלקת קוראי מד המים, אם היו לו אותם כתבי אישום.

לא נשכח את חברי הכנסת של כחול לבן שהצביעו בניגוד מוחלט להבטחות הבחירות שלהם למליון ורבע בוחרים. לא נשכח שהם התמנו לממשלה תחת נאשם בפלילים וזחלו אל תפקידיהם המיניסטריאלים בעליבות דומה לזו של גנץ.

לא. לא נשכח את נשיא המדינה שהטיל על נאשם בפלילים את הזכות לעמוד בראשות ממשלה. במקום לייצג את ערכיה של מדינת ישראל, את דגלה וסמליה ואת מגילת העצמאות שלה. את אזרחי המדינה ישרי הדרך ושומרי החוק. לא נשכח שהוא בחר, הנשיא, האזרח מספר 1, להטיל את התפקיד הבכיר ביותר במדינה על שקרן, נוכל, נאשם בפלילים, המפר כל התחייבות.

לא נשכח. לא נשכח את חברי הכנסת של המפלגות הדתיות. רוממות ההלכה והיהדות בגרונם, אך אצבעם הולכת אחרי הכסף והתפקידים. אחרי תקציבי הישיבות והאולפנות, הפטורים ותמיכות. מוסר יהודי? עשרת הדיברות? נביאי ישראל? לא בעולמן של המפלגות הדתיות. מפלגות שהתיימרו לייצג יהדות, מייצגות שת"פ עם ההיפך מהמוסר היהודי.

לא נשכח את מפלגת העבודה שנציגיה המעטים ריסקו את שארית אמונם של בוחריה ואת ההיסטוריה המפוארת של מפלגה שבנתה את המדינה והנהיגה אותה עשרות שנים. חבורה עלובה ושקרנית, מעלה גם היא באמון בוחריה, שיתפה גנבת קולות מימין באיצטלה חברתית וברחה גם היא לתמיכה בנאשם בפלילים.

לא נשכח את חברי הליכוד. מפלגת ההוד וההדר. חבורת לקקני נתניהו, נאמניו, עבדיו, שתקניו היושבים בכנסת בחסדו וממלאים כל גחמה מטורללת שהוא ובני ביתו מעלים על דעתם.

גנץ לא לבד.
לא נשכח את מי שסייע לו.

לא נשכח את שומרי הסף החנפנים, הבוגדים בציבור ורומסים בגסות את מחויבויותיהם לאזרחי המדינה. את מבקר המדינה מתניהו אנגלמן, את קציני המשטרה המתעללים במפגינים, את הפרקליטים שלא רואים בשלטי ההסתה הסתה, את שופרי השלטון הרקוב בכלי התקשורת השוטפים את מוחו של הציבור למען הנאשם.

לא נשכח את שומרי הסף החנפנים, הרומסים בגסות את מחויבויותיהם לאזרחי המדינה. את מבקר המדינה מתניהו אנגלמן, את קציני המשטרה המתעללים במפגינים, את הפרקליטים שלא רואים הסתה בשלטי ההסתה

גנץ לא לבד.

אבל גנץ היה תקוותם של מאות אלפים במשך שלוש מערכות בחירות והוא פשוט מעל בגד שיקר לבוחריו, לאנשיו לעצמו.

גנץ הרס תקווה בת שנות אלפיים להיות עם חופשי בארץ ציון ירושלים. אבל לא גנץ לבדו הרס את התקווה הזו.

ותוספת אישית לבני גנץ אחרי שאמרנו שהוא לא לבד:

גנץ, גם להיכנע בכבוד צריך לדעת.

שבויי מלחמת יום הכיפורים, האמיצים, שותתי דם, אחרי אבדן חבריהם וימי מלחמה קשים מנשוא, ידעו לצאת בכבוד כשאפסה התקווה לנצח, להרים ידיים, להניח את הנשק, להיכנע ולשמור על צלם האדם, על כבוד המדינה וכבודו של צה"ל.

ואתה, אתה היית רמטכ"ל. היית צריך להיות מפקדם של כל החיילים, של כל האזרחים שהצביעו בעדך ובעד הבטחותיך. כשלת. הפסדת במאבק הפוליטי. אינך מסוגל יותר לשמור על שום הבטחה ושום ערך.

לפחות תיכנע בכבוד.
לפחות צא לציבור, תתנצל, תודיע שאתה מפנה את מקומך והולך לבחירות כדי שהציבור יבחר במישהו ראוי ממך.

לפחות תלמד לכבד את הדגל שבשמו קראת למפלגתך ועליו שילמו אלפי חיילים ואזרחים בחייהם לאורך ההיסטוריה. לפחות תשמור על אותו ערך של רעות, וברגע הזה שבו הפסדת את חייך הפוליטיים, תעשה זאת באופן מכובד.

היית רמטכ"ל, לפחות תיכנע בכבוד. צא לציבור, תתנצל, לך לבחירות כדי שהציבור יבחר במישהו ראוי ממך. לפחות כבד את הדגל שבשמו קראת למפלגתך ועליו שילמו אלפי חיילים ואזרחים בחייהם לאורך ההיסטוריה

תפסיק להתבזות. תפסיק להשפיל את עצמך. תפסיק לשקר לבוחריך, לחבריך, לעצמך. אמור את האמת על הנוכל שעימו חתמת על הסכם ולך.
תיכנע בכבוד ולך לדרכך לאחרית הימים.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
בני גנץ 24/08/20 Benny Gantz -- [] "לעולם לא אאפשר למישהו לפורר את הדמוקרטיה, לא אתן שמישהו ימנה בובות לתפקידים ציבוריים. אמשיך לשמור על בטחון המדינה מבחוץ ומבפנים - אף אחד, לא ירים יד ... המשך קריאה

בני גנץ 24/08/20 Benny Gantz —
[] "לעולם לא אאפשר למישהו לפורר את הדמוקרטיה, לא אתן שמישהו ימנה בובות לתפקידים ציבוריים. אמשיך לשמור על בטחון המדינה מבחוץ ומבפנים – אף אחד, לא ירים יד על שלטון החוק. לפני מאה ימים החלטתי להניח בצד כל שיקול אישי או פוליטי, ולעשות את מה שהתחייבתי לו מאז שהתגייסתי לצה"ל ולמנהיגות הלאומית: לשים את ישראל לפני הכול. כפי שהתחייבתי בפניכם, אני וחבריי מכחול לבן נכנס למליאה מתוך אחריות לאומית ונדחה את התקציב כדי למנוע בחירות. אני מקווה שגם אחרים יפעלו כך." []
https://facebook.com/BeGantz/posts/604111250266271.

עוד 660 מילים ו-2 תגובות
כל הזמן // יום שני, 11 בדצמבר 2023
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־66 ללחימה ● 141 חטופים עדיין בעזה

נתניהו גילה שאין לו רוב בקבינט - והוא נמנע מלקיים הצבעה לגבי הכנסת הפועלים מהגדה

מערכת הביטחון הזהירה שהמשך מניעה של הכנסת הפועלים עלולה להגביר את המתיחות בגדה ● שלושה לוחמים נהרגו בקרבות ברצועה; קצין נהרג בתאונת דרכים צבאית בדרום הארץ ● אחרי למעלה מעשר שעות - התחדש הירי לדרום הארץ ולצפונה ● צה"ל: עשרות מחבלים נהרגו בתקיפות הצבא ביממה האחרונה

עוד 10 עדכונים

שורת הכשלים של משטרת ישראל בפרשת חקירת הריגת קסטלמן מחייבת חקירה פלילית והטלת אחריות פלילית ● אין די במינוי קצין בודק לחקר כשלי המשטרה – גם מטעמים מהותיים של מניעת ניגוד עניינים וגם מטעמים ציבוריים של נראות וניקיון כפיים ● עצם החלטת המפכ"ל למנות קצין בודק מלמדת שלדעתו אין ולא יכול להתעורר חשד לביצוע עבירה פלילית, עוד לפני הבדיקה ● פרשנות

עוד 777 מילים
אמיר בן-דוד

כיצד ראוי להתייחס לדבריו של ג'יבריל רג'וב?  

רבות מדובר בישראל לאחרונה בדברי ג'יבריל רג'וב. כתגובה לדבריו, רבים מהימין בישראל טענו כי "זה הפרצוף האמיתי של הרשות הפלסטינית" וכי לכן הרשות לא ראויה לשלוט ברצועת עזה בתום מיטוט חמאס בה.

הרשות אינה ראויה לשלוט בעזה, לטענתם, משום ש"אין הבדל בין הנאצים שביהודה ושומרון לנאצים שבעזה", משום שהרשות וחמאס הם אותו דבר, וכי רג'וב הוא "מחבל נאצי וטרוריסט בכיר".

רפי נץ-צנגוט הוא עורך דין וחוקר (ד"ר למדע המדינה) של הסכסוך הישראלי-פלסטיני. בנוסף הוא פעיל חברתי כנגד אי-סדרים ושחיתויות במוסדות המדינה ולשמירה על איכות הסביבה (וזאת באמצעות הגשת עתירות לבג"ץ כעותר ציבורי ועריכת מחקרים) . rafi.nets@gmail.com

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,173 מילים

מלחמת סוכות – עוד כתבות

החיילים שמצאו את הילדה התועה ניקו אותה וטיפלו בה ● נציג המנהל האזרחי החזיר אותה באמצעות אמבולנס עזתי

עוד 129 מילים

כל מושגי המלחמה בעזה - חלק שני

הידעתם שעד היום מצטטים קטעים מדברי ההספד של משה דיין על רועי רוטברג שנהרג עם עוד שלושה צעירים בהתקפת פידאיון על נחל עוז? שאלוף פיקוד הדרום ירון פינקלמן נכנס לתפקידו רק 4 חודשים לפני המלחמה? שהאירוע במסיבת הטבע ברעים היה הטבח הגדול ביותר בתולדות המדינה?
הא'-ב' של מונחי המלחמה בעזה, המשך.

ל'

ליבשטיין אופיר – ראש המועצה האזורית שער הנגב שנרצח בשבת השחורה. התגורר בכפר עזה.

גדעון אלון הוא עיתונאי. הוא עבד 35 שנים כעתונאי ב״הארץ״, מתוכן 17 שנים ככתב פרלמנטרי של הארץ, ולאחר מכן 14 שנים ב״ישראל היום״. הוא הגיש תכניות בערוץ הכנסת, הפיק סרט תיעודי על תפקוד ועדת חוץ ובטחון ופירסם שלושה ספרים. האחרון שבהם הוא: ״מתחככים״, ובו סיכום 40 שנות עבודתו העיתונאית. בסוף אפריל 2021 יצא לגימלאות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,525 מילים

למקרה שפיספסת

אוניברסיטת קולומביה הפכה לסיוט עבור הסטודנטים היהודים

סטודנטים ישראלים ויהודים מאוניברסיטת קולומביה מספרים לזמן ישראל כי מאז 7 באוקטובר הם מרגישים הרבה פחות בטוחים ● משרד זכויות האזרח של משרד החינוך האמריקאי אף הודיע כי נפתחה חקירה נגד מספר מוסדות אקדמיים, בהם קולומביה, בגין הטרדות אנטישמיות ● "אני הולכת לשיעור ושומעת 'אינתיפאדה'. בשבילי זו טראומת ילדות"

עוד 1,460 מילים ו-1 תגובות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

ביקור בקן הצרעות של חמאס

סגן מפקד חטיבת כפיר, שנכנסה לעזה אחרי פעילות בגדה המערבית, לעולם לא ישכח את גופת בת ה־80 מבארי עם המספר על היד באותה שבת דמים: "הרגשת הכישלון לא עוזבת אותי" ● אמיר בר־שלום ליווה כוח של החטיבה באחת השכונות הכי מסוכנות בעזה, כשלאף אחד לא ברור עדיין מה יקרה ביום שאחרי ● "אתה בקושי רואה אויב אבל במקביל אתה יודע שהוא כאן מתחתינו"

עוד 1,497 מילים

ארה"ב הטילה סנקציות חדשות על החות'ים

משרד האוצר האמריקאי הטיל סנקציות על 13 אישים וגופים האחראים על העברת כספים ממכירה ומשלוח של סחורות איראניות למורדים החות'ים בתימן ● ארה"ב שוקלת להכריז מחדש על החות'ים כארגון טרור, אחרי שב־2021 הארגון הוצא מהרשימה בגלל הצורך בסיוע הומניטרי ● אולם, ספק אם הסנקציות החדשות יספיקו בלי עיצומים דומים באירופה ובריטניה ● פרשנות

עוד 908 מילים
היום ה־65 ללחימה ● 141 חטופים עדיין בעזה

סוריה: יירטנו באזור דמשק רקטות שישראל שיגרה; צה"ל ושב"כ הרגו מפקד גדוד בחמאס

מת מפצעיו נתנאל מנחם איתן, צוער בבית הספר לקצינים, שנפגע באורח קשה בקרב ברצועה ● שר לשעבר בממשלת חמאס תקף בחקירת שב"כ את הנהגת הארגון: "משוגעים; הרסו את הרצועה" ● צה"ל: מ־7 באוקטובר תקפנו יותר מ־22 אלף מטרות ברצועה ● נתניהו: "עשרות מחבלי חמאס נכנעים; זו תחילת הסוף של הארגון. אני אומר למחבלי חמאס - אל תמותו בשביל סינוואר; היכנעו עכשיו"

עוד 50 עדכונים

המלחמה בחמאס מטלטלת את מפלגות השמאל באירופה

המלחמה בחמאס היא תפוח אדמה פוליטי לוהט שחורך את ידיהם של פרוגרסיבים בכל היבשת, ומעצים מחלוקות הנוגעות לנושאי הגירה ואסלאם ● המלחמה והדרישה להפסקת האש לא רק מפלגות את השמאל – אלא גם מחזקות את הימין, שמנצל את הגמגום הרפה של יריביו כדי להצטייר כמי שראוי לכהן בשלטון

עוד 1,068 מילים ו-1 תגובות
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

סמוטריץ' מסרב להפנים שלא רק מלחמות הורגות – גם סוכר

ההנחיה של סמוטריץ' להאריך את ביטול המס על המשקאות הממותקים היא שיא חדש של פגיעה באינטרס הציבורי ● הגשמים העזים שירדו השבוע הציפו את נחל צלמון בביוב, הזורם אל הכנרת ● אתר חדש מציג את כל החקלאים האורגנים שאפשר להזמין מהם משלוח הביתה ● בין סביבה לביורוקרטיה: השדרוג הדיגיטלי של רשות האוכלוסין והתחייה של בית הדפוס בבארי

עוד 931 מילים

מקרון פועל להרחקת חזבאללה מעבר לליטני, אך ספק אם זה יעזור

צרפת חוששת בין השאר לעתיד קידוחי הנפט שלה בלבנון ● המסע של פוטין בארצות המפרץ ● ארדואן מקלל את ישראל, אך סופג האשמות מהאופוזיציה בגלל המשך המסחר עמה ● הפעילות החות'ית נגד השיט הבינלאומי פוגעת במצרים ומחממת את הזירה בים האדום ● והשבוע לפני 40 שנה: האינתיפאדה הראשונה פורצת בעזה ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,290 מילים

עשה שלום עלינו

הארכיון של רוןזמן ישראל נובר בארכיון של העיתונאי הוותיק רון מיברג ומפרסם מחדש מבחר מכתבותיו, שקריאה בהן היום מספקת פרספקטיבה איך הגענו עד הלום ● והשבוע: בחזרה להסכמי קמפ דיוויד ולטריו המצרי–ישראלי–אמריקאי שהוציא לנשיא קרטר עשן מהאוזניים – עד המחווה ששינתה הכול

עוד 2,396 מילים
היום ה־64 ללחימה ● 141 חטופים עדיין בעזה

דיווח: סינוואר נמלט מעזה לחאן יונס בשיירה הומניטרית

צה״ל הודיע על 5 חללים, אחד מהם אחיין של השר איזנקוט ● דיווח: נתניהו אמר לביידן בסוף השבוע כי הלחימה בחאן יונס תימשך כחודש ● פורסם תיעוד של פלסטינים נכנעים, הרמטכ"ל: סימן להתפרקות במערכת ● החות׳ים מאיימים למנוע מספינות בדרך לישראל לעבור בים האדום ● משפחתו של סהר ברוך שנחטף קיבלה הודעה כי נרצח בשבי ● חייל תועד הורס סחורה בחנות בג׳באליה

עוד 47 עדכונים

לכל איש יש שם

בדיוק כפי שהמדינה פירקה את מנגנוניה שלה בשם הישרדותו של אחד, כך נדמה שהמדינה שמה את כל יהבה על תהליך הרסני ובלתי אפשרי של פירוק מיידי של רעיון – יהא המחיר אשר יהא ● אלה שזכו להיוושע אחרי בגידת ראשי המדינה, נוכחים כעת כאובייקטים על לוח של מדינאי ערל לב ורשע, שמנצל את הפקרתם ככלי מיקוח בינלאומי למשיכת זמן הלחימה ● דעה

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
כל מאמר ביקורת, גם אם צודק וחד. חייב שתהיה בו סדרת צעדים ברורים ספציפיים שמציעים פתרון ראליסטי . יותר מדי מתארי בעיות. מעט מדי מנסחי פתרונות שאפשר ליישם עכשיו. איך מעיפים את הפשיזם... המשך קריאה

כל מאמר ביקורת, גם אם צודק וחד.
חייב שתהיה בו סדרת צעדים ברורים ספציפיים
שמציעים פתרון ראליסטי .
יותר מדי מתארי בעיות.
מעט מדי מנסחי פתרונות שאפשר ליישם עכשיו.
איך מעיפים את הפשיזם והביב?
איך מייצרים משטר גבולות שנותן ביטחון לאזרחים?
עם מי? תוך כמה זמן? האם יש לזה הנהגה ותמיכה?
האם זה מייצב את ישראל אזורית ופנימית?

עוד 788 מילים ו-1 תגובות
עקורים

"אני לא מרגישה עכשיו בטוחה בשום מקום. אני מרגישה כלואה. בלילות, אני ישנה עם ג'ינס וחולצה כדי שאם חלילה מישהו ייכנס, לפחות אהיה לבושה"

ליאורה האריס

תלמי יוסף. אם יחידנית לשתי בנות. פונתה למושב פארן

עוד 1,988 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה