תפוח האדמה הלוהט הפך למנה העיקרית

מדוכת השופטים מוכנה לקראת הדיון בבג"ץ על ההסכם הקואליציוני בין הליכוד וכחול-לבן (צילום: Yossi Zamir/POOL)
Yossi Zamir/POOL
מדוכת השופטים מוכנה לקראת הדיון בבג"ץ על ההסכם הקואליציוני בין הליכוד וכחול-לבן

לפני שנה בדיוק היינו לאחר מערכת בחירות שלישית, כזו שהתוצאה שלה היתה דומה להפליא לתוצאה של שתי המערכות שקדמו לה, בהבדל אחד מהותי – נתניהו היה נאשם בפלילים שעמד בפני פתח משפטו. והנה הנה, כבר אי אפשר היה לחמוק מדיון בעתירות שעמדו לפתחו של בג"ץ נגד הטלת תפקיד הרכבת הממשלה על נאשם בפלילים בטענה כי מדובר בעתירות תיאורטיות. תפוח האדמה הלוהט שהונח לפתחו של בג"ץ הגיע כבר אל הצלחת והפך למנה העיקרית.

כבר אי אפשר לחמוק מדיון בעתירות לבג"ץ נגד הטלת הרכבת הממשלה על נאשם בפלילים, בטענה שמדובר בעתירות תיאורטיות. תפוח האדמה הלוהט שהונח לפתחו של בג"ץ הגיע כבר אל הצלחת והפך למנה העיקרית

נתניהו ידע היטב כי אם תהיה ממשלה בכיסו ויותר מכך, אם יצליח למנוע כל אפשרות של הקמת ממשלה אחרת, בג"ץ לא יעז לפסול את מועמדותו. נתניהו הרי לא מטומטם, הוא יודע על עקרון הפרדת הרשויות, הוא יודע על תחומי הביקורת שיפוטית, הוא יודע בדיוק מה כתוב בסעיפים הרלוונטיים בחוקי היסוד, הוא יודע על הלכת דרעי פנחסי, והוא כלכל את צעדיו בהתאם לכל אלה בתבונה ובערמומיות:

  1. הוא תפר לעצמו ממשלה רחבה ויציבה, שמושתתת בחלקה על קולות גנובים של מצביעים שביקשו להחליפו.
  2. הוא ווידא שאף אחד אחר לא יצליח להקים ממשלה על ידי פירוק כחול לבן.
  3.  הוא הקים קואליציית ענק בה כמעט כל אחד מחבריה זכה לטובת הנאה מפליגה, לכאורה, בדמותו של משרד ממשלתי, ובכך הבטיח שחבריה המשוחדים לא יעזו להפעיל את הסמכות הנתונה להם בחוק יסוד הממשלה ולהצביע על הדחתו.

אין מה לומר, מהמהלכים הפוליטיים המבריקים ביותר לא רק בישראל אלא בעולם כולו: סוס פוליטי מת קם לתחייה ומכתיב את כל המהלכים בזירה הפוליטית. על פיו יישק דבר.

וכך, כשהוא חמוש בממשלה, במגפה עולמית שנתנה את התפאורה לאסון הנוראי המתרגש עלינו שהחליף את איראן, בהסכם ממון שנחתם עם גנץ ושבכוונה נקרא "הסכם קואליציוני" – הגיע גיבורנו לעמוד בפני בג"ץ, לא בתום לב ולא בידיים נקיות כנדרש, אלא כשהוא חמוש בארסנל שנועד לסנדל את בג"ץ, ארסנל של מי שנלחם על חייו הפוליטיים ועל חרותו. הוא ידע היטב שלא תהיה לו עוד הזדמנות.

ופה ברשותכם אפנה את הזרקור מהנאשם בפלילים, שכאמור לא היה לו מה להפסיד – אל בג"ץ, זה שידע שתפוח האדמה הלוהט הזה יתגלגל אל פתחו ודחה את הקץ. זה שנמנע כל העת מדיון בעתירה כשעוד היה מדובר רק בשאלה העקרונית של הטלת התפקיד של הרכבת הממשלה על נאשם בפלילים. כשעוד אפשר היה לפסוק בסוגיה בנפרד משאלה של מועמד ספציפי. אותו בג"ץ שחיכה עד שהעתירה עסקה למעשה בשאלה אחת ואחת בלבד: "כן או לא נתניהו"

אפנה את הזרקור מהנאשם – אל בג"ץ, זה שידע שתפוח האדמה הלוהט יתגלגל אל פתחו ודחה את הקץ. זה שנמנע מדיון כשעוד היה מדובר בשאלה העקרונית של הטלת תפקיד הרכבת הממשלה על נאשם בפלילים

וכשזו השאלה העומדת לפתחו, לא היתה לבג"ץ שום אפשרות אחרת. היה עליו "לא להתערב ברצון העם" (על אף שהעם קבע אחרת בשלוש מערכות בחירות). היה עליו לכבד את "עקרון הפרדת הרשויות", על אף שנתניהו עיקר לחלוטין את הרשות המחוקקת ורוקן אותה מתוכן. היה עליו לפסוק בדיוק כפי שפסק – ומשפטית זו הפסיקה היחידה האפשרית.

ובית המשפט הגבוה לצדק, הרכב של 11 שופטי בג"ץ, כולם משפטנים מהמעלה הראשונה, כולם כתבו כבר פסק דין אחד או שניים, כולם מכירים את כל העקרונות וכל הדוקטרינות לא פחות טוב מהנאשם ומעורכי דינו – כתבו פסק דין שמזכיר קייס משפטי שקיבל סטודנט למשפטים בשנה א'. כזה שיודע את המסגרת הנורמטיבית, כזה ששינן את החוקים וההלכות.

רק דבר אחד לא עשה הסטודנט, שלא הבין למה קיבל ציון כל כך נמוך – לא יישם, לא התייחס לנסיבות המיוחדות של המקרה, לא שאל את עצמו האם הנסיבות במקרה הזה שונות מנסיבות אחרות וראוי להתייחס למסגרת הנורמטיבית בראי הנסיבות שראוי לקחת בחשבון – כי הנסיבות הן שצובעות את התפאורה של המקרה. הן המקנות לו את הייחוד הן אלה הקובעות, למשל, כי כרמלה בוחבוט לא תורשע ברצח.

אבל 11 שופטי בג"ץ כלל לא התייחסו לנסיבות. ולא, אני לא מתכוונת לנסיבות בהן נאשם כלשהו, העומד בראשות מפלגה, מבקש שלא ימנעו ממנו את תפקיד הרכבת הממשלה. אלא אני מדברת על בנימין נתניהו. הוא תפוח האדמה הלוהט. הדיון היה צריך להתמקד בו ורק בו.

ו-11 שופטי בג"ץ לקחו את תפוח האדמה הלוהט העטוף בנייר אלומיניום והניחו אותו בצד. הם לא הסירו את עטיפת האלומיניום. לא נתנו לאדים המרירים הכלואים בתפוח האדמה לפזר את ריחם הרע בהיכל המשפט הנקי. הם לא דנו בבנימין נתניהו. הם דנו במקרה תיאורטי כלשהו, אולי באיסלנד.

11 שופטי בג"ץ לקחו את התפ"א הלוהט העטוף בנייר אלומיניום והניחו בצד. הם לא הסירו את העטיפה לא נתנו לאדים המרירים לפזר את ריחם הרע בהיכל המשפט הנקי. הם לא דנו בנתניהו. הם דנו במקרה תיאורטי כלשהו, אולי באיסלנד

והדבר היחיד שהיה צריך להתייחס אליו במקרה הזה הוא הנסיבות, או בשפה משפטים יפה – בשים לב. בשים לב לכך שהמדובר באישומים חמורים של ממש. בשים לב לכך שהמדובר במשרה ציבורית מספר אחת. בשים לב לכך שהאישומים קשורים בקשר ישיר לתפקיד שהוא ממלא. בשים לב להתבטאויות הנאשם. בשים לב לכך שהוא חולש על כל המערכת הציבורית. בשים לב לנורמות השקר שלו. בשים לב לדברים שהוא אמר על היועמ"ש. בשים לב לכך שיושב ראש הכנסת שלו לא קיים את החלטת בג"ץ. בשים לב לכך ששר המשפטים שלו הפר צו שיפוטי מעל בימת הכנסת. בשים לב לכך שהוא מדבר על תפירת תיקים נגדו. בשים לב להטרדת העדים מצד גורמים בלשכתו. בשים לב לדברים שאמר על פרקליט המדינה. בשים לב לכך שהתובעת בתיק שלו מאובטחת. את כל אלה ידעו שופטי בג"ץ ולא הזכירו ולו ברמז, לא היתה כל התייחסות לנאשם הספציפי – נתניהו.

ויותר מכך – שופטי בג"ץ ביקשו מהעותרים לנמק מדוע אי אפשר להטיל על נאשם בפלילים את תפקיד הרכבת הממשלה. הם ביקשו "עוגן משפטי", כשידעו היטב שאין תקדימים לכהונה של נאשם בפלילים בראשות מדינה ושבכל העולם הנורמות הציבוריות הן כאלה שחשודים בפלילים במשרות ציבוריות מתפטרים הרבה לפני שמוגש נגדם כתב אישום.

הייתי אומרת כי במקרה זה היה עליהם לבקש מהנאשם ומפרקליטיו לנמק מדוע כן אפשר להטיל עליו את התפקיד. שהרי המדובר בבקשה חריגה ובבתי המשפט המבקש בקשה חריגה עליו לנמק אותה. הוא ופרקליטיו היו צריכים לנמק למה כן אפשר להטיל עליו את התפקיד, שהרי למה לא – כולנו יודעים. מדובר במושכלות יסוד, או כמו שכתב השופט יצחק עמית בפסק דינו – קורא של שעוני מים אי אפשר להיות אבל ראש ממשלה כן? וכל המשל היפה הזה היה לשווא. אחד עשר המופלאים הכשירו מינוי של נאשם בפלילים, זאת אף מבלי שחתם אפילו על הסדר ניגוד עניינים.

פסיקות משפטיות חשובות והלכות נקבעו כמעט תמיד מתוך הנסיבות יוצאות הדופן ולא רק מתוך החוק היבש – אילו 11 שופטי בג"ץ של היום היו נאלצים לפסוק במקרה של ע"א 986/93 קלמר נ' גיא (1996), מפסקי הדין החשובים של דיני החוזים, שעשה לא רק משפט אלא גם צדק, הם ללא ספק היו מעניקים את הבתים לבעל המגרש הנכלולי ולא לצד תם הלב, רק כי לא היה בידי הצד תם הלב מסמך בכתב כפי דרישות חוק המקרקעין. הם לא היו שומעים את זעקת ההגינות.

וזה בדיוק מה שאחד עשר שופטי בג"ץ עשו במאי 2020. הם העניקו את הבית לבעל המגרש הנכלולי – לבנימין נתניהו. תום הלב, הגינות, שכל ישר – כל אלה לא הטרידו את המשפטנים. וצחנת המיצים המרים של תפוח האדמה הלוהט שהשופטים לא אוו להריח בהיכל הצדק – היא התפזרה לכל עבר ומאיימת להחניקנו.

הם ביקשו "עוגן משפטי", כשידעו שאין תקדימים לכהונת נאשם בפלילים בראש מדינה. היו צריכים לנמק למה כן למנותו. למה לא – כולנו יודעים. או כמו שכתב השופט עמית בפסק דינו – קורא של שעוני מים אי אפשר להיות, אבל רה"מ כן?

"כשירות לחוד ושיקול דעת לחוד",

שנו שופטי בג"ץ – ונדמה כי כך נהגו הם, פסק הדין כשיר משפטית, אך אין בו כל שיקול דעת.

דוקטור לביוכימיה ומשפטנית, שימשה כעוזרת המחקר של הפרופ׳ אהרן ברק, במקור מחצור הגלילית.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
יתכן ולא רצו ״הגנה״ כמו התובעת מטעם הפרקליטות. בג״צ כבר איננו בג״צ שנים לפני המשפט הקרקסי הזה שחתם את הגולל על האמינות וחשף את פרצופה של המערכת המשפטית שכמו המערכות הציבוריות האחרות ביש... המשך קריאה

יתכן ולא רצו ״הגנה״ כמו התובעת מטעם הפרקליטות.
בג״צ כבר איננו בג״צ שנים לפני המשפט הקרקסי הזה שחתם את הגולל על האמינות וחשף את פרצופה של המערכת המשפטית שכמו המערכות הציבוריות האחרות בישראל פשטה את הרגל ואיבדה את האמינות בעני מספר (רב מדי) שוטים שהעדיפו לעצום עיניים כל השנים כשה״בגצ״ הלבין את כל הפשעים של השילטון מול הכיבוש ונתיניו…
ואולי מגיע לאומה החבוטה הגרוטסקית הזו שהפכה להיות ישראל, בג״צ בדמותה. בג״צ פעל בדיוק כמו שמצופה ממנו, לאור האכפתיות של האזרחים מהמקום שהם חיים בו.

עוד 1,202 מילים ו-1 תגובות
כל הזמן // יום שלישי, 13 באפריל 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

בטקס מרגש, פרש אתמול השופט חנן מלצר מבית המשפט העליון ● "חברי כאח לי", קראה לו הנשיאה אסתר חיות ● מלצר יחסר על כס השיפוט: הוא נחשב לרחב-אופקים, ידען וליברל ● וגם, יש לומר, איטי להחריד ● מבין פסקי הדין החשובים שהשאיר מאוחריו, אולי החשוב ביותר - זה שככל הנראה הורה על ביטול חוק פיצול תאגיד השידור הישראלי - נותר גנוז בלשכתו ● פרשנות

עוד 827 מילים

המלחמה הצפויה בהפתעה עם איראן

המלחמה הצפויה בהפתעה מול איראן (או עם איראן או נגד איראן) תיפתח כמו כל מלחמה צפויה במכה צבאית. צוללת איראנית תטביע צוללת ישראלית או סתם אניית סוחר ישראלית, טילים יעופו מסוריה לגליל ומלבנון למפרץ חיפה, שגרירות ישראלית תחטוף מכונית תופת 4X4 או משאית תופת. כן כן, בארגנטינה או סתם במרכז אירופה.

המלחמה הצפויה בהפתעה מול איראן תיפתח כמו כל מלחמה צפויה במכה צבאית. צוללת איראנית תטביע צוללת ישראלית או סתם אניית סוחר ישראלית, טילים יעופו מסוריה לגליל ומלבנון למפרץ חיפה

המלחמה הצפויה עם איראן כבר מוכנה בפתח. מכינה את הגייסות, משמרות המהפכה, הטילים ארוכי הטווח, אלפי התותחים והמטוסים. כל הקברניטים כבר קיבלו את המודיעין הגולמי, כלי התקשורת כבר סיפרו על המידע המדויק שהביא ראש המוסד בניגוד לדעתו של ראש אמ"ן, ועל ההתראה שנתן הרמטכ"ל בניגוד לדעתו של שר הביטחון.

דברי הרהב של ראש הממשלה, נאומיו השחצניים המתלהמים וחיוכו הזחוח כבר שודרו והוקלטו שוב ושודרו שוב וכולם יודעים שישראל הולכת למלחמה מול איראן (או עם איראן או נגד איראן).

המלחמה הצפויה מטרתה ברורה. באוקטובר כנראה יהיו בחירות. שוב בחירות. ושוב יש להתכונן למען ביטחון ישראל לבחירות. המלחמה נועדה לתעמולת בחירות. כמו כל מלחמה צפויה.

לישראל הרי אין דרישה לשטחים באיראן. גם הסכם שלום תמורת שלום לא עומד על הפרק. שליחים סודיים לא נפגשים בין המדינות, וההסכם האמריקאי-איראני הקורם עור וגידים על תכנית הגרעין האיראנית, רק מזרז את החלטת ממשלת ישראל, כלומר את החלטת ראש ממשלת ישראל, לצאת למלחמה מול איראן (או עם או נגד).

מה תרוויח ישראל ממלחמה מול איראן? תוהים הפרשנים שלעולם מופתעים ממלחמות. ובכן ישראל כמובן לא תרוויח כלום, היא רק תפסיד, אבל ממשלת ישראל כלומר ראש ממשלת ישקר-אל יקבל עוד קדנציה. ממשלת חירום תתאחד מיד סביב מנהיגותו הבלתי ניתנת לערעור. מצב איום ההשמדה יהיה ברור לכל אזרח ואיש לא יעסוק בשטויות כמו שוחד מרמה והפרת אמונים, סיגרים שמפניה וכמה כתבות בוואלה.

מה תרוויח ישראל ממלחמה מול איראן? תוהים הפרשנים שלעולם מופתעים ממלחמות. ובכן ישראל כמובן לא תרוויח כלום, היא רק תפסיד, אבל ממשלת ישראל כלומר ראש ממשלת ישקר-אל יקבל עוד קדנציה

ממשלת החירום החדשה למלחמה הצפויה מול איראן, תעסוק למעשה רק בדבר אחד – במלחמה הצפויה מול איראן. הממשלה כבר מיומנת. מערכת החינוך תושבת, הילדים יכלאו בבתי ההורים המובטלים, מערכת הבריאות תכין את עצמה לנפגעי הדף, רסיסים ושריפה ותעבור ממצב קורונה למצב מלחמה מול איראן (או נגד או עם). מערכות הרווחה כבר יסגרו מעצמן. האוצר יקיש בקופה הריקה ויפנה לציבור לקבלת מלווה מרצון. שרי הממשלה יעלו מעצמם על דוכן הכנסת ויקללו כל מי שינסה לבחון את נחיצות המלחמה.

משרד המשפטים יסגור את בית המשפט המחוזי מחשש שטילים איראנים יפגעו באולם בו מתנהל משפט השוחד של רה"מ המנהל את המלחמה הצפויה נגד איראן (או עם או מול).

בג"צ הרחום והחנון יאשר את ביטול המשפט עקב מצב החירום ונאום חמור וחריף ומאיים ומזעזע ינשא ערב ערב במהדורת החדשות בשידור חי מהמקלט האטומי בו ישהה ראש הממשלה עם רעייתו ושני בניו ואולי גם סריסיו.

המלחמה הצפויה עם איראן תתפוס את מערכת הביטחון בשיא פריחתה הכלכלית. הרמטכ"ל שהזהיר וחיל האוויר שהפציץ והמוסד שחיבל בסרקזות ובארכיון וחיסל את ההוא, איך קוראים לו, שר הגרעין. כולם יפרחו שוב. כי המלחמה הצפויה מול איראן תהיה נקודת הזינוק לחורבן וצמיחה. בו זמנית.

כל משאבי המשק והשקעותיו בהייטק ישועבדו לשיקום הנזק מאלפי הטילים האיראניים שיפגעו במרכזי האוכלוסייה ויפצפצו את איום מגיפת הקורונה לבדיחה היסטורית. ראש הממשלה יישב על כסאו בטוח ומובטח ומאובטח בלי שום איום של משפטי פלילי או תחקיר עיתונאי על עברו.

בג"צ הרחום והחנון יאשר את ביטול המשפט עקב מצב החירום ונאום חמור וחריף ומאיים ומזעזע ינשא ערב ערב במהדורת החדשות בשידור חי מהמקלט האטומי בו ישהה ראש הממשלה עם רעייתו ושני בניו ואולי גם סריסיו

הצלחתו מובטחת כאשר המלחמה הצפויה עם איראן תשחרר אותו מעדויות 333 עדי המפתח במשפטו ותסיר סוף סוף את האיום בהדחת ראש ממשלה חזק מהימין.

אפילו איראן תיווכח מי החזק באזור. המלחמה מול עיראק נמשכה 8 שנים ועלתה במאות אלפי קרבנות? המלחמה מול ישראל תימשך לנצח. מספר הקרבנות לא חשוב. ראש ממשלת ישראל הוא לא סאדם חוסיין. הוא יציב, חזק ויישאר בשלטון כל עוד המלחמה נמשכת, כלומר המלחמה תימשך כל עוד הוא בשלטון.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
הכל ידוע וברור. מקומו של ביבי בכלא, חד וחלק! נתן אשל הפסיכוזי מנהל את ענייני המדינה ממקום של עיוותים נפשיים מוטרפים, ברדוגו לופת את ביבי במגע אורי גלרי מכושף, וטופזלוקדודו האובדני מתפתל... המשך קריאה

הכל ידוע וברור. מקומו של ביבי בכלא, חד וחלק! נתן אשל הפסיכוזי מנהל את ענייני המדינה ממקום של עיוותים נפשיים מוטרפים, ברדוגו לופת את ביבי במגע אורי גלרי מכושף, וטופזלוקדודו האובדני מתפתל עם עיניו היורדות תהומה למחשכים הכי פסיכיאטריים. נו? עם סביבה כזאת פלא שביבי הולך לאיבוד יותר ויותר? אה? ולכן הכלא זה מה יאזן אותו מההחלקה במדרון לעבר הטראגיות הבלתי נמנעת, ממש כמו דודו טופז שאיבד כל קשר למציאות

עוד 639 מילים ו-1 תגובות
עודכן אתמול
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

למקרה שפיספסת

עיריית דימונה מציגה: השכונה ירוקה - האנרגיה מזהמת

תושב דימונה בנה את ביתו בשכונת השחר בעיר - המוגדרת על ידי העירייה כשכונה ירוקה ● באופן טבעי, הוא ביקש לכסות את גג הבית בפאנלים סולאריים, אלא שהעירייה דחתה את הבקשה בנימוקים מוזרים, ביניהם הטענה שהפאנלים מכערים את העיר ● כעת הנושא ממתין להכרעת בית המשפט - אלא אם ראש העיר יתערב קודם לכן

עוד 572 מילים
פרס ישראל. אילוסטרציה

מתוך רצון להימנע מעימות נוסף מול הרשות המבצעת, בג"ץ אימץ את עמדתו של היועמ"ש לאפשר לשר החינוך פרק זמן של 30 יום לשקול את עמדתו לגבי הענקת פרס ישראל לפרופ' עודד גולדרייך ● ההחלטה שוברת מסורת רבת שנים לפיה בג"ץ לא מתערב בשיקולים המקצועיים של ועדת הפרס ● כעת, חזקה על גלנט שיעדיף להעניק את הפרס לגולדרייך במרתף אפלולי מאשר באירוע חגיגי ● פרשנות

עוד 1,085 מילים

הניתוח הצליח, החולה הוטרדה מינית

הטרדות מיניות, החפצה והתנהגות בריונית כלפי נשים הפכו לתופעה שכיחה במערכת הבריאות ● כולן סובלות מזה: רופאות, אחיות, מתמחות - ומטופלות ● ד"ר ליאור שחר אספה במשך שלוש שנים עדויות קשות בבתי החולים: "זה לא סוטה פה, סוטה שם. התופעה הזו רחבה ומושתקת" ● משרד הבריאות: "אנחנו עובדים על שיפור מתמיד של המנגנונים"

עוד 1,945 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

הניסיונות להקמת ממשלה: בפעם השנייה בתוך פחות מיממה נתניהו ובנט ייפגשו

דיווח: הליכוד נמנע מלהביא להצבעה את הצעתו להקמת ועדה מסדרת, כי ימינה איימה שאם הנושא יועלה - תצביע יחד עם מתנגדי נתניהו ● אילן ישועה העיד בבית המשפט, שלבקשת נתניהו, ריאיון שקיים נערך מחדש ● גנץ: ביקשתי מהיועמ"ש לחקור את ההדלפות בנושא איראן ● יאיר גולן ממרצ קורא לאיחוד של מפלגתו עם העבודה ● בשבוע הבא הלימודים צפויים להתחדש ללא קפסולות

עוד 60 עדכונים

המרוץ המסוכן לנשיאות המדינה יוצא לדרך

עדותו של אילן ישועה לפני שבוע סיפקה הצצה מדהימה לדרך בה נבחר הנשיא המדינה ב-2014 ● אחד-אחד נפלו אז המועמדים - שלא לומר חוסלו - עד שראובן ריבלין, שנוא נפשו של נתניהו, נבחר לתפקיד ● בעוד 89 ימים יעזוב ריבלין את משכן הנשיא ● לכנסת נותרו חודשיים לבחור את הנשיא ה-11 ● זה לא יהיה נתניהו ● אבל מי יהיו המועמדים האמיצים להיכנס למרוץ? ● פרשנות

עוד 813 מילים

סבב השיחות האחרון בווינה בין איראן והמעצמות על החזרה להסכם הגרעין, שיתחדש ביום רביעי, מעיד כי ארצות הברית מגיעה למשא ומתן הזה מוחלשת מאי פעם ● כעת מנסים האמריקאים לפייס את איראן באמצעות קוריאה הדרומית - ובמקביל שר ההגנה האמריקאי הגיע היום לארץ במטרה לשכנע את הקברניטים בירושלים לאפשר מרחב תמרון נוח יותר לארצות הברית ● פרשנות

עוד 591 מילים ו-1 תגובות

בדיקת זמן ישראל תחתית התהום: משהו רע קורה בחיפה

יותר פשיעה, יותר סמים, יותר קורבנות ● תושבי חיפה תחתית חיים בצל סכסוכי עבריינים ומיואשים מהעדר האכיפה וחוסר מעורבות של העירייה ● וכל זה קורה דווקא בשכונות עם מקומות הבילוי הכי לוהטים והמסעדות הכי נחשבות של העיר ● "הגברנו את הפעילות", מבטיחים במשטרה ● "ערכנו ארגון מחדש לטובת ביטחון התושבים", מגיבים בעירייה ● התושבים ממשיכים לשלם את המחיר

עוד 2,629 מילים

המשטרה חוקרת חשוד באיומים על ליאת בן-ארי

פרסום ראשון המשטרה מנהלת חקירה נגד אזרח ישראלי החשוד באיומים, פגיעה בפרטיות והטרדה נגד הפרקליטה ליאת בן-ארי, התובעת הראשית במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ● בעקבות בדיקות DNA, נחקר באזהרה משה אלון בחשד כי הניח מכתב בביתה של בן-ארי ובו איום מפורש על חייה וחיי משפחתה ● המכתב נחשף בזמן ישראל

משטרת ישראל מנהלת חקירה נגד אזרח החשוד באיומים, פגיעה בפרטיות והטרדה נגד הפרקליטה ליאת בן-ארי, התובעת הראשית במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לפי החשד, משה אלון, הניח מכתב בתיבת הדואר בביתה של בן-ארי באוגוסט אשתקד, הכולל איום מפורש וישיר על חייה וחיי משפחתה.

במכתב, אשר נחשף בזמן ישראל, נאמר: "חלאת המין האנושי ליאת בן-ארי המושחטת, אנחנו למען ביבי, נמרר לך את החיים עד שתתאבדי. לא מפחדים ממך עבריינית. יום יום נסתכל לך בלבן של העיניים ימזדיינת" (הטעויות בעברית במקור, א"ה).

מכתב שהושאר בתיבת הדואר של ליאת בן-ארי
מכתב שהושאר בתיבת הדואר של ליאת בן-ארי

על המכתב היו חתומים לכאורה שני פעילי ליכוד ידועים – אורלי לב, הפעילה בהפגנות נגד בן-ארי; ופעיל הליכוד איציק זרקא. אולם שניהם הכחישו נמרצות בזמן אמת כל קשר לכתיבתו או להפצתו, ונראה כי נפלו קורבן לניסיון הפללה מצד החשוד האמיתי.

אלון סירב להתייחס לפניית זמן ישראל ואמר רק: "אני אדבר עם עורכת הדין שלי ואחזור אליכם". עורכת דינו, עו"ד סוזי ארניה, מסרה לזמן ישראל בתגובה: "מרשי הכחיש את החשד שהופנה כלפיו במסגרת החקירה והעניין נמצא בברור של הרשויות.
טרם התקבלה החלטה בנדון".

יחידת הסייבר של להב 433 המנהלת את החקירה הודיעה לאחרונה לבית המשפט השלום בראשון לציון כי במסגרת החקירה נלקחו "דגימות DNA  לצורך השוואה אל מול מכתב האיומים התפוס", וכן כי "החשוד נחקר תחת אזהרה בגין חשד לביצוע העבירות ומסר את גירסתו".

תיק החקירה נמצא בעיון פרקליטות המדינה מחלקת הסייבר לצורך גיבוש המלצות ולקבלת החלטה בתיק.

זמן ישראל חשף, בכתבת תחקיר נרחבת, את מסכת האיומים, ההטרדות וההפצה של כזבים נגד בן-ארי ומשפחתה – בידי עיתונאים, פעילי ליכוד, עורכי דין וגורמים ברשת.

למרות שלמלאכה זו היו שותפים גורמים המקורבים או מציגים את עצמם מקורבים לראש הממשלה (לרבות בנו, יאיר נתניהו) – נמנע נתניהו מלגנות את מערכת ההתקפות על התובעת.

בחודשים האחרונים מלווה בן-ארי במאבטחים בעקבות האיומים על חייה.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
ליאת בן ארי, סדי בן שטרית, אמיר השכל, ישי הדס, חיים שדמי, אליעד שרגא ועוד רבים רבים רבים וטובים הם אלה שמסתערים באומץ ובגבורה עילאית למען הגנה על ישראל מפני הפיכתה לרודנות. סיפורי גבורה... המשך קריאה

ליאת בן ארי, סדי בן שטרית, אמיר השכל, ישי הדס, חיים שדמי, אליעד שרגא ועוד רבים רבים רבים וטובים הם אלה שמסתערים באומץ ובגבורה עילאית למען הגנה על ישראל מפני הפיכתה לרודנות. סיפורי גבורה ישנם לאורך כל ההיסטוריה, והנה כאן ועכשיו אנו עדים לדמויות שלא נרתעות אל מול ההפחדות והטרור של ביבי והסביבה המקוללת שלו. בעתיד, במידה וישב בכלא, יוכלו כל המקוללים שהגנו עליו לנסות ולהבין את הקללה שאיתה הם צריכים להתמודד

עוד 269 מילים ו-1 תגובות

הרכב הוועדה המסדרת: ימינה נדרשת להכריע האם לתמוך בהצעת נתניהו או בזו של יריביו

הליכוד תומך במינוי נציג אחד בוועדה על כל 6 חברי כנסת, בעוד בגוש השינוי רוצים נציג על כל 5-4 ח"כים ● היועצת המשפטית לכנסת: הבחירות לנשיאות צריכות להיערך עד 9 ביוני ● חברת הכנסת מלינובסקי: הוצע לי להתמנות לשרה אם אערוק מישראל ביתנו לליכוד ● דיווח: בניגוד לעמדתו הפומבית בדק סמוטריץ' בסקר את יחס הציבור להקמת ממשלה תוך שיתוף פעולה עם רע"ם

עוד 46 עדכונים

נתניהו המציא את בורלא כתחליף לטראמפ

מנכ"ל פייזר לא המציא את החיסון נגד הקורונה ולא מכר לישראל חיסונים בשל היותו "יהודי חם" ● אך בשיווק גאוני להמונים, נתניהו הפך את בורלא לגיבור עולמי ואת קשריו עמו לכאלה שהצילו את העם היהודי ● בורלא הוא בסך הכל איש עסקים ממולח, אולם אחרי לכתו של טראמפ, נתניהו היה צריך דמות חדשה שתתחזק את התודעה הכוזבת שהוא שייך ל"ליגה אחרת" ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
צודק בכל מילה. הרקבון של ביבי והסביבה התומכת שלו יתגלו במערומיהם בהמשך. נתן אשל, ברדוגו, טופזלוקדודו האובדני הם דוגמאות לרובוטים מקוללים אשר תוכנתו להתאבד למען השליט המיוסר והאוהב את עמ... המשך קריאה

צודק בכל מילה. הרקבון של ביבי והסביבה התומכת שלו יתגלו במערומיהם בהמשך. נתן אשל, ברדוגו, טופזלוקדודו האובדני הם דוגמאות לרובוטים מקוללים אשר תוכנתו להתאבד למען השליט המיוסר והאוהב את עמו. רמת הפסיכוזה השוררת במעגל הקרוב לביבי זה זה, זה החומר שממנו עושים סרטים של היצ'קוק. סתם לידע כללי: נתן אשל משועבד לצפייה בחשבונות ברשתות החברתיות, ועל פיהן הוא פועל, על פי עיוות נפשי, אשר יתפוצץ לו בפרצוף כשביבי יהיה בכלא. ליאיר נתניהו צפויה התנדבות כואבת בבתי תמחוי

מבחן התוצאה מוכיח שכל הכתבה מיותרת ואינה מועילה כלל. מלבד ההשחרה של נתניהו . ואיך שוב מי שלא לכך סיכון! מנסה להמעיט במהלכים שהביאו את ישראל למשק פתוח ביחס לעולם. ועצירת הנגיף שעד היום ... המשך קריאה

מבחן התוצאה מוכיח שכל הכתבה מיותרת ואינה מועילה כלל. מלבד ההשחרה של נתניהו . ואיך שוב מי שלא לכך סיכון! מנסה להמעיט במהלכים שהביאו את ישראל למשק פתוח ביחס לעולם. ועצירת הנגיף שעד היום קטל מעל שלושה מיליון איש ולא מעניין אם הוא ממנף את זה כי ממלא תמצא את החורים בגבינה מקווה שאתה מחוסן בזכותו!!!

עוד 807 מילים ו-2 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה