• ויליאמסבורג החסידית, 29 בספטמבר 2021 (צילום: דניאל מוריץ-רבסון)
  דניאל מוריץ-רבסון
 • דרום ויליאמסבורג, 30 במרץ 2021 (צילום: Wong Maye-E, AP)
  Wong Maye-E, AP
 • גשר ויליאמסבורג, המחבר בין לואר איסט סייד לוויליאמסבורג, 18 במאי 2020 (צילום: Kathy Willens, AP)
  Kathy Willens, AP
 • ויליאמסבורג, 25 במרץ 2020 (צילום: Wong Maye-E, AP)
  Wong Maye-E, AP
 • ויליאמסבורג, 7 באפריל 2020 (צילום: Mark Lennihan, AP)
  Mark Lennihan, AP
 • ויליאמסבורג, 17 באפריל 2019 (צילום: Seth Wenig, AP)
  Seth Wenig, AP
 • פארק מקארן שבגבול השכונות ויליאמסבורג וגרינפוינט בברוקלין, 18 במרץ 2020 (צילום: Bebeto Matthews, AP)
  Bebeto Matthews, AP

היפסטר פינת סאטמר

שכונת ויליאמסבורג הפכה למעוז היפסטרי, והתושבים החסידים נאבקים לשמור על זהותם ● נתנאל דויטש ומייקל קספר, שכתבו ספר חדש על ברוקלין החרדית, מסבירים מה יצרה ההתנגשות בין הקהילה הדתית לצרכים של ניו יורק ולמה הסאטמרים חוששים דווקא מיהודים חילונים

עוד 1,366 מילים
כל הזמן // יום חמישי, 22 ביולי 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

בנט: "סרבני החיסונים מסכנים את כולנו. לכו להתחסן!"

הקבינט אישר את התו הירוק והמליץ לאסור טיסה גם לבריטניה, גיאורגיה, קפריסין וטורקיה ● מכה לגלנט: מנדלבליט קבע שיש להעניק פרס ישראל לפרופ' גולדרייך ● בג"ץ דחה עתירות לחקירה נגד נתניהו בפרשת הצוללות ● ועדת המחירים ממליצה לבטל פיקוח על מחיר הלחם ● בג"ץ ליועמ"ש: להסביר מדוע נתניהו לא מחזיר את הכסף למיליקובסקי ● אש נגד נתניהו: "יש לנו קשר עם חברות החיסונים, לא זקוקים לעזרה"

עוד 57 עדכונים

ישראלים יצטרכו להתחיל לנקוט עמדה מוסרית גם עם גלידה מול הטלויזיה

רק מי שחי בתיבת תהודה של האדרה עצמית יכולה היה להיות מופתע מההודעה של בן אנד ג׳ריס העולמית, על כך שיפסיקו למכור את המותג בגדה המערבית. אולי דווקא כי מדובר על מוצר שהוא פינוק נטו, ומותג שנבנה על ידי שני היפיז יהודים, שנעצרים בהפגנות פרוגרסיביות וקוראים לגלידה שלהם בהומור ובהשראת אג׳נדות מתקדמות – הרפלקס לכנות אותם אנטשימים כמגננה חושף יותר מכרגיל את המשבר הערכי אליו נקלענו כחברה.

רק מי שחי בתיבת תהודה של האדרה עצמית יכול להיות מופתע מההודעת בן אנד ג׳ריס העולמית, על הפסקת מכירת המותג בגדה המערבית. הרפלקס לכנותם אנטשימים חושף משבר הערכי

בציוץ שנדמה שנכתב לדמות של חנוך לוין, ומאפיין את משבר הרוח מימין ניר ברקת כתב:

״ההודעה של בן אנד ג׳ריס העולמית שלא ימכרו גלידות ליהודים – היא אנטישמית. ליהודים מותר לגור, לחיות וגם לאכול גלידה בכל מקום על פני הגלובוס ובטח בארץ אבותינו״.

הציוץ הוא כמובן קשקוש מוחלט. מעבר לעובדה שגלידה עדיין לא אחת מזכויות האדם, בן אנד ג׳ריס כן מוכרים גלידה ליהודים. הם פשוט לא הולכים להמשיך למכור גלידה בגדה. מתנחלים יוכלו בכיף לנסוע 15 דקות לסופר בכפר סבא ולקנות טעמים עם שמות כמו ״צ׳רי גרסיה״ (מהגרייטפול דד), ״יס פי-קן״ (כמו הסלוגן של אובמה), ״האבי האבי״ (בעד נישואי להט״ב) ״סייב אר סווירלד״ (מודעות לשינוי אקלים) או ״ברניז ירנינג״ (על שם ברני סנדרס). אפילו לחצות עם האריזה את הקו הירוק ולאכול את הגלידה על מדרגות מערת המכפלה.

וזה יש להדגיש בניגוד לשכניהם הפלסטינים שלא יוכלו לעשות את זה כי הם משוללי זכויות וחיים תחת משטר צבאי ישראלי. כי גם מדינת ישראל עצמה מכירה בכך שהגדה המערבית אינה חלק ממדינת ישראל הריבונית.

הציוץ הוא כמובן קשקוש מוחלט. מעבר לכך שגלידה עדיין לא אחת מזכויות האדם, בן אנד ג׳ריס כן מוכרים גלידה ליהודים. הם פשוט לא הולכים להמשיך למכור גלידה בגדה. מתנחלים יוכלו בכיף לנסוע 15 דקות לסופר בכפר סבא

אנטישמיות זה נושא רציני. זה דבר אמיתי. גדלתי וחייתי בחו״ל וחוויתי אנטישמיות על בשרי. לכן כשעושים מנושא כל כך רציני ספין פוליטי פתטי, זה מסוכן ומצדיק להתעמק מעט בנושא.

נתחיל בעובדות:

בזמן הכהונה של טראמפ כנשיא, האנטישמיות בארה״ב זינקה לשיאים אלימים. ולמרות העובדה המתועדת הזו, ולמרות שטראמפ באופן גלוי נתן את חסותו לניאו-נאצים והאשים קרבנות שעברו פיגועים אנטישמים בתוך בתי כנסת, הימין הביביסטי ומתנחלי התעלמו מהעובדות והמשיכו לכנות את טראמפ ״ידידה הטוב של ישראל בכל הזמנים״ ואף ״כורש בן זמננו״. הם לא חזרו בהם גם כאשר תומכי טראמפ עלו על הקפיטול עם סווצ׳רט שכתוב עליו ״מחנה אושוויץ״.

אותם אנשים שעכשיו צווחים ״גוועלד! אנטישמיות״ מילאו פיהם מים נוכח האנטישמיות הגואה, שכללה פיגועים אלימים בבתי כנסת, ונדליזם של מוזיאונים לשואה, חילול של בתי קברות יהודים ועוד.

מספר התקריות האנטישמיות בארה"ב בעשור שעד 2019
מספר התקריות האנטישמיות בארה"ב בעשור שעד 2019

למה?

כפי שמופע האימים האורתודוקסי החודשי מול נשות הכותל הרפורמיות מגלה, או המראות הקשים ב-9 באב ב״עזרת ישראל״, החלקה השיוויונית הקטנטנה ברחבת הכותל שאליה פלשו לאומנים ולאומניות דתיים והקימו באלימות מחיצה – אין הרבה מקומות בעולם בהם באופן רשמי, ממוסד ופומבי רודפים, משפילים ומפלים נגד יהודים בגלל אמונתם הדתית כמו אצלנו במדינת ישראל.

אם ההגדרה המילונית של אנטישמיות היא ״רדיפה גזענית של יהודים על רקע דתי, גזעני או אתני״, עסקנים פוליטיים צמצמו את ההגדרה לכל מתקפה על מדיניות ימין מתנחלי או מונופול האורתודוקסיה.

למרות שטראמפ נתן חסות לניאו-נאצים, והאנטישמיות בתקופתו זינקה לשיאים אלימים, כינו אותו "ידיד ישראל הטוב ביותר בכל הזמנים״ ו״כורש בן זמננו״ גם כשתומכיו עלו על הקפיטול עם סווצ׳רט ״מחנה אושוויץ״

קשה למנות את כל הפעמים ששלחו אותי למשרפות או הצרו על כך שהגרמנים לא ״סיימו את העבודה״ בגלל דעותי הפוליטיות.

תגובה שקיבלה ניצן ויסברג בטויטר
תגובה שקיבלה ניצן ויסברג בטויטר

כשזן חדש של אנטישמיות משתולל נגד יהודים בתוך ישראל; כשהמקלט מפני אנטישמיות ליהדות התפוצות נאטם בפני גל אנטישמיות כדי להתחנף לנשיא על תומכיו האוונגליסטים הפרו-מתנחלים; כשמדינה שקמה כמזור לדיכוי ואפליה לא מסוגלת להכיל דיון ציבורי על הדיכוי והאפליה הברורה וידועה של אוכלוסיה אזרחית שחיה תחת המשטר הצבאי שלה כבר 54 שנה, ובמיוחד על ההשלכות של זה על דעת הקהל העולמית כולל יהדות התפוצות – היא מערערת את יסודות הצידוק לקיומה.

בתגובה ניתן לראות את החברה הישראלת מתפצלת בין מגמת רדיקאליזציה כהניסטית ששמה את מבטחה בתורה כאישור המוסרי לפשעי מלחמה לכאורה, ומנגד מגמת התמסרות להדוניזם קפיטליסטי. ההודעה של בן אנד ג׳ריס העולמית היא להערכתי סנונית שמבשרת שנגמרה החגיגה. ישראלים וישראליות יצטרכו גם עם גלידה מול הטלויזיה להתחיל לנקוט עמדה מוסרית כלפי מעשינו בגדה.

ניצן ויסברג, מרצה ויועצת למתודולוגיית חדשנות design thinking ופעילה חברתית בתחום החינוך. עבדה כפרופסור יועצת באוניברסיטת סטנפורד לפני שחזרה לארץ וגילתה שארצה שינתה את פניה. כיום היא חיה בהוד השרון עם אישה היקר וארבעת ילדיהם. Nitzan Waisberg is a design thinking specialist, lecturing and advising various organization. She is also a social and political activist in the field of education. She served as a Consulting Professor at the Stanford University d.school before returning to her homeland to find it almost unrecognizable. She lives in Hod-HaSharon with her husband and their four children.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 655 מילים

קואליציות חמדניות יוצרות דמוקרטיות חלשות

אין כל היגיון במדיניות של החלשת האופוזיציה, בוודאי לא של ממשלה שבאה לתקן קלקולי ממשל מתמשכים ● החלשת האופוזיציה באופן מכוון חותרת באופן ישיר תחת היסודות הדמוקרטיים המעורערים ממילא של ישראל - ותחת סיבת קיומה של הקואליציה החדשה: להוכיח שניתן לנהל את ענייני המדינה בצורה אחרת ● דעה

עוד 1,200 מילים

מזרח תיכון חדש זיכרון השואה מתחיל לחלחל במדינות ערב

בדובאי עלתה תערוכה מושקעת המוקדשת לשואה, בעיראק מתגעגעים ליהודים, מרוקו משתתפת בתכנית מיוחדת להפצת זיכרון השואה, ואנשי דת מוסלמים ביקרו באושוויץ ● דיפלומטים, מומחים ואנשי דת משוכנעים: רוח חדשה נושבת במזרח התיכון, והגישה המכילה והסובלנית צפויה רק להתעצם

עוד 1,692 מילים

למקרה שפיספסת

מעל עשרה פסקי דין ניתנו בחודשים האחרונים בהרכבים מורחבים בעליון, חלקם על חודו של קול ● אפשר שהסיבה לריבוי התיקים הללו הוא תמהיל השופטים הנוכחי, עם נטייה ליברלית בקרב הוותיקים ● אלא שהתמהיל הזה עשוי להשתנות כבר בסבב בחירת השופטים הבא ● אולי זו הסיבה לנדיבותה של הנשיאה חיות ביחס למינוי הרכבים מורחבים: זמנם של פסקי הדין העקרוניים הוא עכשיו ● פרשנות

עוד 823 מילים ו-1 תגובות

מה לעשות עכשיו אחרי שנפטרנו מטראמפ ונתניהו?

כן, גם "חמוצים" שמאלנים יכולים לפעמים לנשום לרווחה ולהתענג על חזרת השפיות. עם זאת, אסור לנו לנוח על זרי הדפנה, שכן השיפור הדרמטי אינו פותר את סוגיית הליבה שמאיימת על עתיד מדינת ישראל, הסוגייה הפלסטינית.

אמריקאים רבים שואלים אותי איך אני יכול להיות כל כך שבע רצון מהממשלה החדשה שבראשה עומד אידיאולוג ימני ושמצהירה שלא צפוי שום מהלך משמעותי מול הפלסטינים. תשובתי היא שיתארו לעצמם מנהיג מזיק כמו טראמפ, אבל הרבה יותר מתוחכם, שנמצא בשלטון 12 שנים, ואשר נחוש לחסל את הדמוקרטיה בכדי לשמור על כסאו.

אמריקאים שואלים אותי איך אני יכול להיות שבע רצון מהממשלה, שבראשה אידיאולוג ימני, המצהירה שלא צפוי שום מהלך משמעותי מול הפלסטינים. תשובתי היא, שיתארו לעצמם מנהיג מזיק כטראמפ, רק הרבה יותר מתוחכם

אני מסביר להם שהתרחיש הזה נמנע בשל מאבק ציבורי נחוש, ושיתוף פעולה נדיר בין מספר רב של מפלגות עם עמדות שונות שנחלצו להציל את המדינה.

אני מוסיף שיש לנו הרבה בני ברית בממשלה הזאת אחרי שנים שלא היו לנו כלל. קמה בישראל ממשלה עם תשע שרות ועשר מנכ"ליות, שזה עדיין לא מספיק, אבל הכי הרבה שידענו מבחינת איזון מגדרי. זו ממשלה שיש בה בפעם הראשונה מפלגה ערבית, גם אם ערכיה אינם ליברליים כפי שהיינו רוצים. ממשלה שיש בה פתיחות לזרמים הליברליים ביהדות.

זו ממשלה שמנסה לחדש את הבריתות של ישראל עם המפלגה הדמוקרטית בארה"ב ועם הממשלות הליברליות באירופה, וכמובן לתעדף את הקשר עם הקהילה היהודית האמריקאית על פני החיבור עם פופוליסטים לאומניים בארה"ב ובאירופה.

זו ממשלה, שלראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל יש בה שר חוץ שהוא הגורם החזק ביותר בממשלה ויכול לתת לדיפלומטיה, שעיקרה חתירה להסדרים שמאזנים בין האינטרסים השונים ודפוס פעולה שנותן עדיפות לפתרונות סביב שולחן הדיונים – את התפקיד שמגיע לה בבטחון הלאומי של ישראל. שר חוץ שמיד עם כניסתו לתפקיד החל לשקם את היחסים עם ירדן, בריסל ו-וושינגטון.

ממשלה של שרים שפשוט באים לעבוד ולא להסית ולעשות פוליטיקה של פולחן אישיות, שנועדה להציל מנהיג מושחת מהליך משפטי כפי שהיה בשנים האחרונות.

זו ממשלה, שלראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל יש בה שר חוץ שהוא הגורם החזק ביותר בממשלה ויכול לתת לדיפלומטיה את התפקיד שמגיע לה בבטחון הלאומי של ישראל

גם באשר לשינוי הממשל בארה"ב נשאלת השאלה מדוע אנחנו מרוצים, למרות שממשל ביידן מדגיש שהנושא הפלסטיני אינו בסדרי העדיפות הראשונים שלו. ובכן לאחר 4 שנים בהם טראמפ עשה כל מאמץ להפוך את ארה"ב למדינת עולם שלישי, שאינה מאמינה במדע ושאינה מאמינה בחובתה להנהיג את העולם החופשי, קשה שלא להתרשם מהמנהיגות של ביידן.

מנהיגות המשתקפת, למשל, במהלכיו של ביידן בסוגיות חשובות בזירה הפנימית, כמו המלחמה המתואמת במגיפת הקורונה והתכניות השאפתניות להציל את הכלכלה ולעשות אותה שוויונית יותר ובת קיימא מבחינה סביבתית. או בנחישות לחדש את הבריתות עם הדמוקרטיות הליברליות. או ההובלה בסוגיית שינוי האקלים, שכבר לא צריך להיות עתידן כדי להבין כי היא האתגר הגדול ביותר של האנושות. כן, גם שם החזרה לשפיות, מרעננת ומשמחת.

מצד שני אסור לנו לתת לשביעות הרצון הזאת לגרום לנו לזנוח את המשימה שלנו – להציל את הציונות מהסטטוס קוו הממאיר של המשך הכיבוש שמוביל לקטסטרופה דו לאומית ולחיסול מוסרי ואסטרטגי של החזון הציוני. יש מה לעשות גם בסיטואציה של ממשלה בישראל וממשל בארה"ב שיש הרבה מה לשבח אותם, אבל אינם חשים תחושת דחיפות לקדם פתרון לאיום הכי קיומי שלנו.

לצערי אין סיכוי ליוזמה מדינית פורצת דרך בערוץ הבילטרלי בין ישראל לפלסטינים ולא רק בשל האיזונים המנטרלים בממשלת בנט–לפיד, אלא גם בשל משבר המנהיגות הפלסטיני.

לאחר 4 שנים בהם טראמפ עשה כל מאמץ להפוך את ארה"ב למדינת עולם שלישי, שאינה מאמינה במדע או בחובתה להנהיג את העולם החופשי, קשה שלא להתרשם ממנהיגות ביידן

ישנן סיבות רבות לכך שאבו מאזן והרשות הפלסטינית בנקודת שפל חסרת תקדים. לשחיתות שפשתה בה ולפגיעה בכל ניסיון התמודדות דמוקרטית יש בהחלט חלק בכך. אבל החולשה קשורה לא פחות בעובדה שנכונותו של אבו מאזן להשיג מדינה באמצעים בלתי אלימים פגשה צד ישראלי שאינו מעוניין בהסדר ומעדיף דווקא לחזק את חמאס. מי שמתעלם מהכוחות הפרגמטיים מחזק בהכרח את הכוחות הפונדמנליסטיים.  כך נוהגת ישראל ברשות הפלסטינית מזה שנים רבות וזה פרי הבאושים שצמח כתוצאה מכך.

למרות האמור לעיל, הקהילה הבינלאומית יכולה לייצר חזון מוחשי וקונקרטי של פתרון שתי המדינות במקביל לפעולה בשטח שתחזק את הגורמים המתונים ותמנע צעדים חד צדדים שיקשו על פתרון לכשיבשילו התנאים הפוליטיים.

הקוורטט (ארה"ב, האיחוד האירופאי, האו"מ ורוסיה) בשילוב עם המדינות הערביות שיש להן יחסים עם ישראל, ובסיוע של מדינות חשובות אחרות בעולם ובאזור כמו סין וסעודיה, יכולים לקדם החלטה במועצת הבטחון שתקבע פרמטרים להסדר קבע שיהיה הבסיס למו"מ לכשיתאפשר.

פרמטרים אפשריים עשויים לכלול, בין היתר:

 • את הקונצנזוס הבינלאומי על כך שהגבול בין ישראל לפלסטין יהיה קוי 67 וחילופי שטחים שיקבעו במו"מ.
 • הבירה הפלסטינית תהיה במזרח ירושלים ויהיה הסדר מיוחד לאגן הקדוש בחסות בינלאומית.
 • ההתנחלויות שאינן כלולות בחילופי השטחים תפוננה, או שתושביהן יחליטו להישאר תחת הריבונות הפלסטינית.
 • בעיית הפליטים תיפתר בשילוב של חזרה למדינה הפלסטינית ושיקום ושוויון זכויות לפליטים בסוריה ולבנון שיחליטו להישאר.
 • והכל בכפוף לקביעת הסדרי ביטחון שיבטיחו את ביטחונה של מדינת ישראל כמו פירוז, מערכות התראה ועוד.

חולשה הרש"פ קשורה גם בכך שנכונות אבו מאזן להשיג מדינה באמצעים בלתי אלימים פגשה צד ישראלי שאינו מעוניין בהסדר ומעדיף לחזק את חמאס. מי שמתעלם מהפרגמטים מחזק את הפונדמנליסטים

סביב הפרמטרים הללו הקהילה הבינלאומית תכיר במדינה פלסטינית ותכריז גם על קונצנזוס בינלאומי של הכרה בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, שבה אזרחיה הלא יהודיים ייהנו משוויון מלא, להלכה ולמעשה.

מהלך בינלאומי שכזה ישפיע גם על הפוליטיקה הפנימית בישראל ובקרב הפלסטינים. אופק מדיני יחליש את הקיצוניים ויחזק את המתונים. הציבור בשני הצדדים שרובו תומך בפתרון שתי המדינות, אבל חושב שזהו פתרון לא אפשרי, יחזור להאמין בשלום ולהצביע בהתאם. לכשיבשילו התנאים הפוליטיים לחזור למו"מ לא נתחיל מאפס.

לתומכי השלום הישראלים והפלסטינים תפקיד חשוב בהשפעה על הקהילה הבינלאומית לקדם מהלך שכזה ולא לזנוח את חזון השלום בשל הקשיים הקיימים. אפשר להיות מרוצים מהשינוי החיובי בארה"ב ובישראל אבל לא להסתפק בו. יש לתרגם את האנרגיה שהובילה לשינוי המיוחל בארה"ב ובישראל למהלך שיציל אותנו מהייאוש. מנהיגות היא היכולת לשלב בין מוח ביקורתי, שמזהה מה צריך לשנות – ללב מלא תקווה, שניתן לשנות. בואו נהיה מנהיגות ומנהיגים בדרך לשלום.

הדיפלומט לשעבר נדב תמיר הוא מנכ"ל J Street בישראל וחבר ועד מנהל במיתווים - המכון הישראלי למדיניות-חוץ אזורית ויועץ לעניינים בינלאומיים במרכז פרס לשלום וחדשנות. נדב שימש כיועץ המדיני לנשיא פרס, שירת בשגרירות וושינגטון ושימש כקונסול כללי למדינות ניו אינגלנד ובוסטון. כמו כן, הוא חבר בוועדת ההיגוי של יוזמת ז'נבה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 940 מילים ו-2 תגובות
עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

114 אלף עצים כבר יועדו לכריתה רק מתחילת השנה

בבאר שבע נערכה השבוע הלווייה ל-14 עצים, ותושבי עכו ומטה אשר יפגינו ביום ראשון נגד כריתת שדרה של 50 אקליפטוסים ● רישיונות הכריתה מוחבאים באתרי הרשויות ופקידי היערות ניגפים בפני תנופת הבנייה והתשתיות ● הטמפרטורה מזנקת, התושבים מיואשים ובממשלה גוררים רגליים ● אל מול מגיפת הכריתה, עמותה אחת רוצה לשטוף את הארץ בגני עיר-יער

עוד 2,841 מילים

עשה לך רב-פעמי

כשמשפחה מוציאה על חד"פים יותר מאלף שקל בחודש, זה אובדן שליטה מוחלט ● להטיל מס בחוק זה ראוי, אבל מה עם דוגמה בבית המחוקקים? ● אחרי שנת קורונה, פריחת הסטוק ומשלוחי וולט, הסיכוי לבלום את מגפת החד"פ פחת משמעותית ● כל עוד בישראל אין מבוכה חברתית להשתמש בחד"פים, ספק אם מיסוי יעזור ● ואם חשבתם ששימוש בחד"פים מתכלים הוא הפתרון - תחשבו שוב

עוד 1,308 מילים

כלכלת המוזיקה סקס, סמים ותוכן גולשים

שירותי הסטרימינג מספקים שירים בכל זמן, בכל מקום, ובהצלחה גדולה ● אבל מתוך המיליארדים שהתעשייה מגלגלת, המוזיקאים מקבלים נתח קטנטן ● עכשיו מנסה הפרלמנט הבריטי לעשות סדר חדש בבלאגן הישן ● אמיר בן-דוד צלל לנתונים ושוחח עם המומחים כדי להבין מה מצפה לעולם המוזיקה, למה ספוטיפיי לא רווחית, לאן נעלם הלהיט - ומדוע הבשורה תבוא כנראה מהגיימינג

עוד 3,226 מילים

דיווח: לבקשת בנט, ארה"ב תדחה את פתיחת הקונסוליה בירושלים עד אישור התקציב

בהסתדרות המורים מאיימים לשבות אם הלימודים לא ייעשו בקפסולות ● הקבינט עתיד לאשר את החזרת התו הירוק לאירועים שבהם ישתתפו יותר ממאה איש; הדרישה שכל הנוסעים המגיעים מחו"ל ייכנסו לבידוד - לא צפויה לעלות לדיון ● מ-1 באוגוסט בני 18 ומעלה יחוסנו בחיסון של מודרנה ● בג"ץ נתן למדינה ארכה של שישה שבועות להגיש את עמדתה בעניין פינוי חאן אל-אחמר

עוד 49 עדכונים

הצעת התיקון שביקשה הקואליציה להכניס בחוק הדיינים נפלה בשבוע שעבר, אחרי שיו"ר הכנסת מיקי לוי הצביע בטעות נגדה ● ללוי הייתה האפשרות המשפטית לשנות את הצבעתו, אך הוא בחר שלא לעשות לעצמו הנחות ● כך חוזר חוק הדיינים להצבעה מחדש ● אלא שהקואליציה בחרה להעלות להצבעה את הנוסח המקורי, ללא התיקונים שהוכנסו בו בוועדת החוקה ● פרשנות

עוד 664 מילים ו-1 תגובות

הדרך ללב האמריקאי: הסיבה לחיזורי ארדואן אחר ישראל

הריחוק בין ארדואן לאירופה וארצות הברית הובילו את הנשיא לנסות ולשפר את היחסים עם ישראל ● ברקע שחיקת הלירה הטורקית - ארדואן זקוק למנועי צמיחה חדשים ● פרויקט צינור הגז הטבעי במזרח הים התיכון והשותפות הישראלית מאיימים על הרחבת גבולות המים הכלכליים הטורקיים ● במאבק על הגבול הימי עם קפריסין, הבנות עם ישראל עשויות לשנות את התמונה ● פרשנות

עוד 733 מילים

בנק ישראל שוקל הנחיה חדשה העלולה לפגוע בלוקחי משכנתאות

בנק ישראל שוקל להקשיח את תקנות השימוש בנתוני האשראי ולחייב לקוחות של יועצי משכנתאות להיכנס לסבך בירוקרטי שיגזול מהם זמן וכסף ● המשמעות היא כי רבים יוותרו על ייעוץ חיצוני או השוואה בין בנקים ויסתפקו בהצעות שירותי הייעוץ של בנק אחד ● בנק ישראל בתגובה: "טיוטת ההוראה פורסמה לציבור כדי לקבל הערות"

עוד 948 מילים

תחקיר החברה החרדית לא תלויה בסבסוד הגנים

הייתכן שגזירת ליברמן על הפעוטונים החרדים היא סערה פוליטית ותו לא? ● בדיקת זמן ישראל מגלה שהמעונות המסובסדים יקרים מאלה שאינם ● רבים מהילדים החרדים שוהים במעונות שעולים בין 500 ל-1,000 שקלים בחודש ● "האברכים לא ילכו לעבוד והנשים לא יעזבו את העבודה", אומרים בבני ברק ● טלטלה בחברה החרדית? לא ממש ● בעיקר כאוס לקראת הרישום לגנים

עוד 2,038 מילים ו-1 תגובות

לאור הדיווח על חלקה של NSO במעקבים ברחבי העולם, הקימה הממשלה צוות לטיפול במשבר

גנץ: אנו רואים בלבנון אחראית לירי משטחה ● החרם של בן אנד ג'ריס: בנט שוחח עם מנכ"ל יוניליוור ● בעקבות הפרסום, שלפיו, דוד ביטן פעל להטעות את מזכירת הכנסת בעניין הצבעתו של בן גביר, יושב ראש הכנסת השעה אותו מניהול ישיבות מליאה ● השר לשירותי דת כהנא הודיע על רפורמה במערך הכשרות ● פרסום ראשון: יאיר נתניהו יתנצל על אמירותיו כלפי בוגרי קרן וקסנר

עוד 48 עדכונים
שוטרים מפקחים על עליית יהודים להר הבית בתשעה באב, 18 ביולי 2021

יאיר לפיד לקח אתמול את המושכות לידיו וניהל את משבר הר הבית אחרי ההתחלקות של ראש הממשלה ● לפיד דיבר עם הירדנים והאמריקנים ● מ"מ השגריר האמריקאי טלפן לשר לביטחון פנים וביקש לדעת אם הולך להיות פיצוץ ● המוסלמים שברו קיר בחומת אל אקצא ● אבל בסופו של דבר, האירועים הסתיימו בשקט יחסי ● כך נמנעה הסלמה אזורית ● וכך נחשפו יחסי הכוחות האמיתיים בממשלה

עוד 778 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה