בייגה שוחט: לא מעלה על דעתי שפרץ ילך עם ביבי

בשיחה עם ״זמן ישראל״, אומר השר לשעבר וחבר העבודה, כי הסיכון שפרץ לוקח באיחוד עם אורלי לוי אמנם "גדול מדי, אבל בין זה לבין ללכת עם ביבי יש הבדל גדול" ● איתן כבל: "אין להתנפלות הזו שום בסיס, זה דיבור נגוע של אינטרסנטים"

אברהם בייגה שוחט. לא מאמין שפרץ ילך עם נתניהו (צילום: אוראל כהן / פלאש 90)
אוראל כהן / פלאש 90
אברהם בייגה שוחט בכנסת, 2007

בימים האחרונים גוברות ההערכות שעמיר פרץ פוזל לכיוון של נתניהו, ועשוי לחבור אליו לאחר הבחירות ולגנוב איתו אולי עוד ח"כ אחד. היום היה זה אביגדור ליברמן שטען שפרץ כבר סגור עם נתניהו, אך בעבר פורסמו דברים דומים ולפיהם, פרץ רוצה להיבחר לנשיא ביום מן הימים, ולשם כך מוכן לשתף פעולה עם ראש הממשלה הנוכחי לאחר הבחירות.

פרץ עצמו הכחיש שבכוונתו להצטרף לנתניהו. כדי לבדוק עד כמה הוא אמין, שוחחנו עם שני חברי העבודה לשעבר, שר האוצר לשעבר, אברהם בייגה שוחט, ויו"ר ועדת הכלכלה לשעבר, איתן כבל.

שוחט: "לא מעלה על דעתי שזה בא בחשבון"

שאלה: יכול להיות שעמיר פרץ באמת פוזל לכיוון של נתניהו?

"אני לא מאמין לזה, אני מכיר את עמיר פרץ עשרות שנים, זה הכל ספין, אני חושב שזה בלוף אחד גדול, כולל מה שליברמן אמר".

שאלה: אתה מבין שזו הערכה רווחת גם בקרב מצביעי עבודה?

"לא מודע לשום דבר, אני יודע מי הבנאדם ולא מעלה על דעתי שזה בא בחשבון".

שאלה: אז איך אתה מבין את ההתעקשות שלו?

"לא מסכים עם ההחלטה שלו, אבל הוא הסביר שהוא מאמין שככה אפשר להביא כוחות מהימין".

מימין: פרץ, שוחט ונחמן שי, במסיבת עיתונאים במאי 2019 (צילום: תומר נויברג / פלאש 90)
מימין: פרץ, שוחט ונחמן שי, במסיבת עיתונאים במאי 2019 (צילום: תומר נויברג / פלאש 90)

שאלה: אתה לא חושב שהסיכון גדול מדי?

"אני חושב שהסיכון גדול, אבל הוא לקח אותו. אני אמרתי שלדעתי לא היה צריך לעשות את זה, אבל בין זה לבין ללכת עם ביבי יש הבדל גדול"

שאלה: מישהו מדבר איתו, מנסה לשנות את ההחלטה, מבחינת איחוד עם המחנה הדמוקרטי?

"זה לא שייך לביבי. תרשום ששוחט אומר שהוא לא מעלה על דעתו שפרץ בכלל בכיוון הזה של הליכה עם ביבי.

"לגבי איחוד, אם הוא היה רוצה הוא כבר היה עושה את זה. עכשיו זה כבר כמה שעות לפני הגשת הרשימות, אני לא מאמין".

שאלה: ימים יגידו.

"אני מקווה שאני צודק, אני כמעט בטוח שאני צודק".

איתן כבל (צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90)
איתן כבל (צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90)

איתן כבל: "זה דיבור נגוע של אינטרסנטים"

שאלה: איתן שלום, יכול להיות שפרץ באמת יחבור לנתניהו?

"שמעתי את פרץ אומר בצורה מפורשת גם בארבע עיניים וגם אתמול מעל במת ועידת העבודה, מבחינתי הדברים שלו מקובלים עלי. אני לא רואה מצב ולא רוצה לחשוב שהוא לא יעמוד במה שקבע לעצמו". 

שאלה: אז למה הוא התעקש לא לחבור למחנה הדמוקרטי?

"הראשון שיחבור לביבי יהיה אצלם, אהוד ברק. זה אפילו בהיקש ובהיגד, איך הגעת לזה? בגלל שהם אומרים? חובת ההוכחה היא על האחרים שלא עמדו במילתם, החל מליברמן, שהתחייב לא להיכנס לקואליציה עם נתניהו – ונכנס, וכלה באהוד ברק, ולכן זה לא רלבנטי".

שאלה: מישהו מדבר על אפשרות לאיחוד בשעות הקרובות או שהנושא סגור?

"זה חשוב לך?"

שאלה: לי לא, אבל אני מבין שלהמון מצביעים שלכם כן.

"בדקת את זה?"

שאלה: לא

"כל העניין הוא שכל הקוראים בקפה והפותחים בקלפים, כל אחד מביא את תחושות הבטן שלו. זה מרגיז אותי, העניין הזה, אני לא בעל עניין, אני לא ברשימה, אבל להתנפלות הזו, אין לה שום בסיס כי עמיר מסרב להקשיב להם. זה לא מצב שבא בנאדם ואומר 'הנה תראה תעשה אחד ועוד אחד.' תראה את הרשימה שברק חבר אליה, הם 7 מנדטים בסקרים!"

שאלה: עם העבודה-מרצ-ברק ופרץ בראש הסקרים דיברו על 14 מנדטים.

"מה שקורה עכשיו, הוא שהחיבורים הקטינו את הגוש. כשכל אחד היה בנפרד בסקרים היו יותר מנדטים מאשר המצב עכשיו".

שאלה: הדיבורים על כך שפרץ רוצה להיות נשיא, זה המצאות?

"שטויות. זה דיבור נגוע של אינטרסנטים".

עוד 484 מילים
כל הזמן // יום שישי, 24 במאי 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו

המרתון של ג'יין פונדה

הארכיון של רוןזמן ישראל נובר בארכיון של העיתונאי הוותיק רון מיברג ומפרסם מחדש מבחר מכתבותיו, שקריאה בהן היום מספקת פרספקטיבה איך הגענו עד הלום ● והשבוע: ב-1990, ג'יין פונדה הייתה מעדיפה לשכוח את הריקוד הפאלי עם התותח הצפון־וייטנאמי, אך את מה שעשתה אין להשיב - והמראה המטריד נצרב בתודעה האמריקאית

עוד 1,927 מילים
היום ה־231 ללחימה ● 125 חטופים עדיין בעזה

דיווח: נתניהו דחה הצעת הפרקליטה הצבאית להתאים את הפעילות ברפיח לצו בית הדין

החלטת בין הדין לעצירת הלחימה ברפיח בלב מחלוקת משפטית; השופט ברק: הצו מתייחס רק לפעולה שתביא לרצח עם; ישראל בתגובה להחלטה בהאג: לא נקיים ברפיח פעילות שתוביל להשמדת אוכלוסייה ● חמאס: מברכים על ההחלטה ● צה"ל חילץ מעזה את גופותיהם של אוריון הרננדס ראדו, חנן יבלונקה ומישל ניסנבאום ● דיווח: היועמ"שית צפויה להורות על בדיקה נגד מירי רגב

עוד 51 עדכונים
אמיר בן-דוד

החטופים ונתן אלתרמן - "לאן נוליך את החרפה"

עם ישראל לעולם לא יוכל להתנער מהחרפה שתידבק בו, אם חלילה החטופים יופקרו ולא יוחזרו בהקדם. בראשי מהדהד שוב ושוב שיר מאת נתן אלתרמן מתוך ספרו "שמחת עניים". השיר הזה ממש מתחבר לתחושות שירדפו אותנו לנצח אם חלילה לא תהיה עסקה להחזרת החטופים.

"לאן נוליך את החרפה" / נתן אלתרמן

שלומית טנא היא עיתונאית לשעבר (ב"על המשמר" ובהמשך ב"ידיעות אחרונות")..יוצאת קיבוץ. ב-1981 החלה בסיקור עיתונאי שוטף של הקיבוצים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 356 מילים

הפרסומאי גיל סמסונוב מתאר בספרו החדש "הבגינים" את הסבל והעינויים שחווה הדור של אביו – יוצאי מחתרות האצ"ל והלח"י – מצמרת הממסד המפא"יניקי ● הוא משוכנע שהחשיפה תביא לפרספקטיבה ולהדחקת השנאה בין המחנות ("עובדה שבגין, שהיה האיש השנוא ביותר, הפך לסמל הדמוקרטיה בפי השמאל") ● על נתניהו, לו ייעץ במשך שנים בבחירות, הוא אומר: "דור המרד בחר בו כיורש כי כמוהם הוא חש קיפוח היסטורי"

עוד 3,597 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

עתידה של ישראל ליברלית תלוי בגווניה

שנה אחרי הקמתה של המחאה למען הדמוקרטיה הישראלית, ניסיון המהפכה המשפטית והחורבן ששניהם הותירו, מחזקים שבעתיים את ההבנה של עד כמה חשוב המחנה הליברלי בישראל ועד כמה מסוכנת הממשלה הנוכחית לעתיד עם ישראל.

אם למישהו היה ספק כי האנשים שיצאו לרחובות ולצמתים לעמוד נגד ממשלת החורבן צדקו, הרי שהאירועים הטרגיים של החודשים מאז השבעה באוקטובר מוכיחים מעבר לכל ספק את צדקת דרכם.

הרב אלחנן פופקו הוא רב, מחנך, איש ציבור, וסופר בארה"ב. דור אחד עשרה למשפחת רבנים. בעל תואר ראשון לפסיכולוגיה, תואר שני בחינוך וסמיכה לרבנות ולדיינות. פרסם מאות מאמרים וארבעה ספרים בשלש שפות. פרסם מאמרים בתחומין, כיפה, סרוגים, מקור ראשון, ערוץ שבע ועוד.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,172 מילים

לפי חוקת רומא, בית הדין הפלילי בהאג לא מתערב במצב שבו חשדות לפשעי מלחמה מטופלים על ידי מערכת המשפט במדינת החשודים ● בהחלטתו השבוע, התובע הראשי כרים קאן הצהיר למעשה כי ישראל אינה עושה את תפקידה ולא נוקטת בהליכים משפטיים עצמאיים וחסרי פניות ● זהו כתב אישום חריף נגד היועמ"שית - ונגד העליון ● פרשנות

עוד 886 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

עקורים

ברקת בטוח שיביס את נתניהו בפריימריז

ניר ברקת משוכנע שנתניהו לא יוכל להתרומם בסקרים, ואם יתמודד בבחירות הוא ינחל תבוסה ויוביל את הליכוד לאבדון ● בהינתן כל המשתנים הללו, ברקת משוכנע כי הוא יכול להביס את נתניהו בפריימריז לראשות הליכוד ● בינתיים, ברקת משמר את היריבות מול נתניהו על קו מתח גבוה - אבל הוא לא שובר את הכלים, לא יוצא למרד גלוי ולא מתפטר מהממשלה כדי לא להרגיז את חברי הליכוד שעדיין מסרבים להפנות עורף לנתניהו ● פרשנות

עוד 743 מילים ו-1 תגובות

יורשת בלתי צפויה

קלאודיה שיינבאום, מדענית אקלים בת 61 וראשת עיריית מקסיקו סיטי לשעבר, מסתמנת כמועמדת המובילה להיות נשיאת מקסיקו הבאה ● היא מובילה כעת בסקרים לנשיאות עם רוב מכריע של 57% מהקולות ● אם תזכה בבחירות, היא תעמוד בפני ציפיות אדירות, בעוד החברה המקסיקאית הולכת ונעשית מפולגת יותר מתמיד

עוד 2,337 מילים

החברה להגנת הטבע שינתה קונספציה ועלתה להתקפה

לגדל דגים בישראל זה כבר לא ריווחי ● לעומת זאת הצמא למאגרי מים טבעיים הולך וגדל ● תעשו אחד ועוד אחד ותקבלו את מגמת Rewild – הפיכה של בריכות דגים נטושות למקווי מים שוקקי חיים ועופות נודדים ● זה קורה בכפר רופין שעל גבול ירדן, במעגן מיכאל שלחוף הים התיכון – ובחברה להגנת הטבע מקווים שזו רק ההתחלה

עוד 1,547 מילים ו-1 תגובות

איראן נערכת לעידן פוסט-ראיסי

ההערכה היא כי יורשו של הנשיא האיראני ראיסי יהיה בדמותו ורוחו: שמרן שלא יקרא תיגר על מה שנשאר מכהונתו של המנהיג העליון, וידע לנווט בין משמרות המהפכה והדרג הפוליטי ● גם מחליפו של שר החוץ צפוי לשמר על אותה מדיניות ● השאלה הגדולה היא כמה מאזרחי איראן בכלל יטרחו לצאת להצביע ● פרשנות

עוד 716 מילים
היום ה־230 ללחימה ● 128 חטופים עדיין בעזה

דובר צה"ל לתצפיתניות שנחטפו: "נכשלנו בלהגן עליכן; אנחנו מחויבים להשיב אתכן הביתה"

צה"ל ושב"כ התנקשו במנהרה בג'באליה בחיי מפקד גדוד בית חאנון בחמאס ● הממונה על חופש המידע בצה"ל מסרה, במענה לפנייה שקיבלה, שאגף המודיעין העביר לנתניהו ארבעה מסמכי התרעה; לשכת ראש הממשלה: באף אחד מהמסמכים אין התרעה מפני מתקפה של חמאס ובחלקם נטען שפני הארגון להסדרה ● מנכ"ל משרד החוץ נזף בשגרירי ספרד, נורווגיה ואירלנד

עוד 45 עדכונים

ניצנים ראשונים של פרגמטיות בליכוד

השיח על הגישה הפרגמטית של מפלגת השלטון התחדד אחרי מסיבת העיתונאים של השר גלנט, שהזהיר כי נתניהו חותר לממשל צבאי בעזה, שיביא גם להארכת השירות הסדיר וגם לחורבן כלכלי ● ח"כ אלי דלל והשר מיקי זוהר אמרו לזמן ישראל כי הם מתנגדים להתיישבות יהודית בעזה ו/או למהלכים ללא הסכמה ציבורית ● והם כנראה לא היחידים ● פרשנות

עוד 907 מילים ו-2 תגובות

"אויבנו מדווחים שקרים ועלינו מוטל להפריך אותם בעובדות"

המשימה המוטלת על לשכת העיתונות איננה פשוטה ● מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, אנשי הלשכה עושים כל מאמץ לשכנע את נציגי כלי התקשורת מכל העולם המבקרים בישראל, כי אין מלחמה צודקת מזו ● בריאיון לגדעון אלון, מודה חן: "ההפתעה הגדולה שתפסה את כולנו ב-7 באוקטובר, תפסה גם אותנו לא מוכנים בהיבט התקשורתי"

עוד 1,083 מילים

יש לישראלים עם מי לדבר במזרח התיכון

מאות ישראלים לוקחים חלק בסדרת מפגשים וירטואלית ונחשפים לאישים מהעולם הערבי־מוסלמי הקוראים לשיתוף פעולה והכרה בישראל ● בתוכנית מדברים בין השאר נציגים של מיעוטים מדוכאים מאיראן, מתנגד משטר פלסטיני מירדן, אנשי אופוזיציה סורית ואיראנית, לבנונים, כורדים ואשורים ● יוזם התוכנית: "אי אפשר לנווט למקום הנכון בלי להכיר את המפה במזרח התיכון"

עוד 1,991 מילים

להחשיך ערוצים זרים בניגוד לחוק – ואז לנסות לתקן

החלטת שר התקשורת לחזור בו מהחרמת הציוד של AP מסייעת להקהות רק במידה מועטה את הנזק העצום שנגרם ● כמו במקרה של חוק אל־ג'זירה, השר קודם כל מורה על מהלך בלתי חוקי, ואחר כך מנסה לתקן בדיעבד או מתקפל ● הפעולה הזו מעמידה באור מגוחך את הליך הביקורת השיפוטית המתקיים בבית המשפט בעניין סגירת הערוץ הקטארי ● פרשנות

עוד 920 מילים ו-3 תגובות
היום ה־229 ללחימה ● 128 חטופים עדיין בעזה

דיווח: שרים בקבינט המלחמה תומכים בהצעה חדשה לעסקה

נתניהו על סרטון חטיפת התצפיתניות: נמשיך לעשות הכל כדי להשיבן הביתה; גנץ: האחריות של מנהיגים היא לא רק להסתכל למציאות בעיניים – אלא ליצור מציאות אחרת ● 3 חיילים נפלו בשתי תקריות בצפון הרצועה ● ביידן: את סוגיית המדינה הפלסטינית יש לפתור במו״מ ולא בהחלטה חד צדדית ● היועמ"שית ופרקליט המדינה: הבקשה להוצאת צווי מעצר נגד נתניהו וגלנט נעדרת בסיס

עוד 51 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה