הבחירות לנשיאות תוניסיה, ארכיון (צילום: AP Photo/Hassene Dridi)
AP Photo/Hassene Dridi
"לפני 11 שנה דרשנו שינוי, היום אנחנו דורשים לחם"

תוניסיה, תקוות האביב הערבי, חוזרת להיות אוטוקרטיה

החוקה החדשה של תוניסיה מרחיבה באופן משמעותי את סמכויות הנשיא אבל התוניסאים כבר לא מפחדים ממהפכות ● בזמן שנסראללה מאיים על ישראל, האזרחים בלבנון רבים על לחם ● אחוזי הגירושים בעולם הערבי בשיא ● הביקור של שר החוץ הרוסי במדינות אפריקה מוכיח שרוסיה רחוקה מלהיות מבודדת ● וגם, השבוע ב־1956: נאצר מלאים את תעלת סואץ ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזה"ת

עוד 1,116 מילים
כל הזמן // יום ראשון, 14 באוגוסט 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

כספים קואליציוניים חריגים הוקצו לחרדים שתומכים בקליש-רותם

תחקיר זמן ישראל חברי הקואליציה המצומקת של קליש-רותם מקבלים כספי תרבות תורנית עבור ציבור תומכיהם במקביל לנאמנותם הפוליטית – ללא קריטריונים ובגובה מיליוני שקלים ● ההקצבות כוללות ימי כיף מחוץ לעיר, הסעות והטבות ● אפילו נציגי המגזר הדתי־לאומי לא מודעים לאירועים המסובסדים ולא מוזמנים אליהם ● נציג דגל התורה במועצה: "העיסוק בכספים מהווה ניסיון לגזילת כבשת הרש"

עוד 1,546 מילים

יאיר לפיד (כבר לא) כתב עיתון במחנה

"אל נירתע מלראות את המשטמה המלווה וממלאת חיי מאות אלפי ערבים, היושבים ומצפים לָרגע בו תוכל ידם להשיג את דמנו. אל נסב את עינינו פן תחלש ידנו. זו גזרת דורנו; זו ברירת חיינו – להיות נכונים וחמושים חזקים ונוקשים, או כי תישמט מאגרופנו החרב – ויכרתו חיינו… רועי רוטברג, הנער הבלונדיני אשר הלך מתל אביב לבנות ביתו בשערי עזה, להיות חומה לנו. רועי – האור שבליבו עיוור את עיניו, ולא ראה את בְּרק המאכלת. הערגה לשלום החרישה את אוזניו, ולא שמע את קול הרצח האורב. כבדו שערי עזה מכתפיו וָיוכלו לו".

כמה ימים לאחר סיום מבצע "עלות השחר" נגד הג'יהאד האסלאמי, ההספד שנשא בשנת 1956 הרמטכ"ל משה דיין ז"ל על קברו של החייל רועי רוטברג ז"ל, חבר קיבוץ נחל עוז שנרצח על ידי מסתננים פלסטינים מרצועת עזה – נשמע אקטואלי מתמיד. הנאום מתאר בפשטות את העמדה הישראלית בסכסוך עם הפלסטינים – כמו אז בשנת 1956 גם היום בשנת 2022.

קצת לאחר סיום מבצע "עלות השחר" ההספד שנשא בשנת 1956 הרמטכ"ל דיין ז"ל על קבר החייל רועי רוטברג ז"ל, חבר קיבוץ נחל עוז שנרצח ע"י מסתננים פלסטינים מרצועת עזה – נשמע אקטואלי מתמיד

הגברים והנשים בישראל, הם, אבותיהם, בניהם ובנותיהם – התנסו בצורה כזאת או אחרת בשירות צבאי/ביטחוני. חלקים נרחבים מהווייתם של רבים ורבות בישראל התעצבו במהלך שירות צבאי פעיל, במלחמות ובפעילויות ביטחוניות.

מאז מלחמת ששת הימים (1967) הפעילות הצבאית הישראלית כוללת גם פעולות שיטור בשטחים הכבושים ודיכוי מרי אזרחי, כמו גם לחימה כנגד ארגוני טרור. היהודי הישראלי חווה חוויה צבאית כחייל, כבן של חייל, כאח של חייל, כהורה של חייל, כהורה שכול או כאלמנת מלחמה, כקורא עיתון או צופה בטלוויזיה, ומעל לכל כבן ה"שבט היהודי". 

זוהי חוויה משותפת לכל הדורות, לכל העדות, דתיים ושאינם דתיים, ילידי הארץ ומהגרים, לבעלי דעות ימניות או שמאליות, למנהיגים ולמונהגים, למשכילים ולהדיוטות, לנשים ולגברים.

בין אם נרצה בכך ובין אם לאו — אנו חיים בחברה מיליטריסטית במובהק. המיליטריזם הוא העיקרון המרכזי המארגן סביבו את האופן בו החברה הישראלית פועלת, קובעת את גבולותיה, את זהותה ואת כללי המשחק הנהוגים בה.

מיליטריזם הוא אידאולוגיה אשר מגדירה את הצבא והביטחון כערך עליון. זוהי אידאולוגיה המאדירה את הערכים והאתוס המלחמתי, עם או בלי קשר למצב בטחוני נתון. החברה היהודית בישראל רואה בתגובות צבאיות פעולה נורמלית ובמלחמות כבלתי נמנעות. החברה הישראלית רואה בהשתלבות ובהתקדמות של אנשים בתפקידי הנהגה ושירות ציבורי תלויים גם (ולעיתים בעיקר) בעברם הביטחוני/צבאי.

אם נרצה או לא — אנו חיים בחברה מיליטריסטית במובהק. המיליטריזם הוא העיקרון המרכזי המארגן את האופן בו החברה הישראלית פועלת, קובעת את גבולותיה, את זהותה ואת כללי המשחק הנהוגים בה

ביטוי למשמעות הניתנת בחברה הישראלית לעברם הצבאי של נבחרי ציבור, ול"הכשר" לשרת את הציבור במשרות הבכירות ביותר כנגזרת מעבר ביטחוני – מצאתי בקריקטורה היומית שפרסם העיתון ידיעות אחרונות מיד עם כניסתו של יאיר לפיד ללשכת ראש הממשלה.

דבריו הבוטים של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו מעל בימת הכנסת והדגשת עברו של יאיר לפיד ככתב העיתון הצבאי במחנה ממחישים היטב נקודה זו.

"יאיר לפיד, אני מביא זאת לתשומת לבך. היית כתב 'במחנה', היום אתה צייצן המחנה. יש עוד כמה דברים שאתה צריך לעשות באמצע כדי להיות ראש ממשלה".

יאיר לפיד, היית כתב ״במחנה״. היום אתה צייצן המחנה. יש עוד כמה דברים שאתה צריך לעשות באמצע.

Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on Wednesday, August 5, 2020

בניגוד ליאיר לפיד, הממעט לדבר על שירותו הצבאי, ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט ניצל כל הזדמנות להזכיר את עברו המפואר כלוחם בסיירת מטכ"ל וכמפקד ביחידת מגלן בטרם הליכתו לתעשיית ההייטק ומשם לחיים הפוליטיים.

סיירת מטכ"ל היא יחידת העילית החשובה ביותר מבין היחידות המבצעיות בצה"ל. כיאה לחברה מיליטנטית, מבוגריה של יחידה זו צמחו כמה מהמפקדים והמנהיגים הבכירים ביותר של מדינת ישראל, בהם שלושה ראשי ממשלה: אהוד ברק שהיה מפקד היחידה, ולימים הרמטכ"ל ה-14 של צה"ל, בנימין נתניהו שהיה מפקד צוות, ונפתלי בנט שהיה לוחם וקצין ביחידה. גם ראש השב"כ רונן בר שירת כלוחם וקצין בסיירת מטכ"ל, וגם דוד (דדי) ברנע ראש המוסד שירת כלוחם ביחידה.

סיירת מטכ"ל היא יחידת העילית החשובה ביותר מבין היחידות המבצעיות בצה"ל. כיאה לחברה מיליטנטית, מבוגריה של יחידה זו צמחו כמה מהמפקדים והמנהיגים הבכירים ביותר של מדינת ישראל

יאיר לפיד לא שירת בסיירת מטכ"ל. לפיד כלל לא שירת כלוחם. הוא שירת ככתב צבאי. על מנת שיוכל להתאים לשדרת ההנהגה הבכירה ביותר, לפיד חייב למצוא דרך שתעמיד אותו בעיני הציבור כמי שיש ביכולתו להחזיק גם ב"מעלות" הביטחוניות הנדרשות מההנהגה הבכירה ביותר במדינת ישראל.

נראה כי נפתלי בנט עשה שירות מצוין עבור שותפו להנהגת הממשלה בכך שפינה את כיסא העומד בראש ממשלת המעבר עבור יאיר לפיד. לפיד ניצל את ההזדמנות והוא החתום על מבצע "עלות השחר".

המבצע הצבאי ברצועת עזה וביו"ש נגד הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני, שהחל ב-5 באוגוסט, חייב את ראש האופוזיציה נתניהו להיפגש לראשונה עם יאיר לפיד לעדכון ביטחוני. נתניהו הצטלם לראשונה בתפקיד יו"ר האופוזיציה, מקבל עדכון ביטחוני מראש הממשלה יאיר לפיד.

ישיבתו של יאיר לפיד על כיסא ראש הממשלה בזמן פעולה צבאית בעזה ויכולתו לנהל את האירוע כראוי, הם כנראה ה-game changers שעשויים ל"הכשיר" בעיני הציבוריות הישראלית את הרובד הביטחוני החסר בביוגרפיה של יאיר לפיד. בכך הם מעמידים אותו כמי שיכול לשמש בתפקיד ראש ממשלת ישראל.

נפתלי בנט נעלם. אבל מי שהחל את דרכו בפוליטיקה כראש המטה של נתניהו, מי שכנראה מכיר הכי טוב את נתניהו, הפך למשך שנה לראש ממשלת "רק-לא-ביבי", והעביר את המפתחות וההגה של המדינה ליאיר לפיד ובכך סלל בפניו את הדרך גם לראשות ממשלת ישראל הבאה.

נראה שבנט עשה שירות מצוין לשותפו להנהגת הממשלה בכך שפינה את כיסא העומד בראש ממשלת המעבר עבור לפיד. לפיד ניצל את ההזדמנות והוא החתום על מבצע "עלות השחר"

האתוס הביטחוני הישראלי כולל יסוד נוסף הנמצא תמיד בקונצנזוס מוחלט בעיני הציבור כולו – הערך המקודש ביותר במיליטריזם הישראלי הוא שלא מפקירים חיילים בשטח, גם לא פצוע גם לא גופה. כולם צריכים לחזור הביתה.

כזכור, ב-2011 נתניהו ניצל היטב את שחרורו של החייל השבוי גלעד שליט מידי החמאס למטרות פוליטיות. 

אהוד ברק, ששימש כשר הביטחון עת שוחרר גלעד שליט, אמר כי נתניהו התנגד לאורך כל הדרך לביצוע העסקה שתשיב את שליט הביתה. לטענתו, הדבר שהיה הכי חשוב לנתניהו היה להשיג את התמונה הראשונה עם החייל המשוחרר.

ארגון הטקס בבסיס חיל האוויר בתל נוף, לשם הגיע שליט לאחר שחרורו, היה אמור להיות באחריות הצבא, אך לשכת ראש הממשלה הייתה זו שכיוונה את המהלכים.

"הלשכה שלו שלחה צוותים כדי לארגן את זה והכול היה מכוון לדבר אחד: שהתמונה תהיה התמונה הראשונה כשהילד [הכוונה לשליט] יורד והיא תהיה רק עם ביבי בפריים".

בתום מבצע "עלות השחר" גוברת בקרב גורמי ביטחון ההערכה שמלבד השקט בדרום, המבצע שבו ארגון החמאס נמנע מלהשתתף עשוי לשפר את הסיכויים להחזרת הדר גולדין, אורון שאול, אברה מנגיסטו והישאם א-סייד, המוחזקים בידי ארגון הטרור חמאס. ההבנה הישראלית היא שיש כעת רצון מצד חמאס להתקדם במשא ומתן. יש אופטימיות שמגיעה מהצלחתו של המתווך המצרי להשיג הפסקת אש והתקווה היא שאולי הוא ימשיך במלאכה גם לעבר עסקת שבויים.

ברק, שר הביטחון עת שוחרר שליט, אמר כי נתניהו התנגד לאורך כל הדרך לביצוע העסקה שתשיב את שליט הביתה. לטענתו, מה שהיה הכי חשוב לנתניהו זה להשיג את התמונה הראשונה עם החייל המשוחרר

יאיר לפיד מבין שאם יצליח במקומות בהם נכשלו לפניו נתניהו ובנט כראשי ממשלה, הוא עשוי לזכות בהילת "פודה השבויים" ובכך לזכות במקום של כבוד באתוס הביטחון של ישראל ולחזק את מקומו בהתמודדות הקרובה על ראשות ממשלת ישראל.

נראה כי גישתו של לפיד בנוגע לשבויים ולנעדרים שונה מזו של קודמיו. לפיד מגיע עם גישה אחרת, מקלה יותר ומאפשרת. הוא אומר לעוסקים במלאכה: "לכו קדימה, תביאו עסקה, ותנו לי להיות בדילמה. עד היום היינו בצד המגיב להצעות חמאס, בואו נהיה בצד היוזם".

מי ייתן ויקוים בנו הכתוב:

"כֹּ֣ה  אָמַ֣ר יְהֹוָ֗ה מִנְעִ֤י קוֹלֵךְ֙ מִבֶּ֔כִי וְעֵינַ֖יִךְ מִדִּמְעָ֑ה כִּי֩ יֵ֨שׁ שָׂכָ֤ר לִפְעֻלָּתֵךְ֙ נְאֻם־יְהֹוָ֔ה וְשָׁ֖בוּ מֵאֶ֥רֶץ אוֹיֵֽב׃". 

נשוי ואב לחמישה. איש חינוך – מורה להיסטוריה ואזרחות. מנהל קמפוס ברשת החינוך אנקורי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,174 מילים

מדובאי לירושלים: איש העסקים שחצה את המזה"ת ברכב

38 שעות נהיגה, על פני 3,580 ק"מ: זה המרחק שגמע איש העסקים האמריקאי ברוס גורפיין מביתו בדובאי ועד שהגיע בסוף השבוע לירושלים ● המסע של גורפיין משיק את החממה האזורית שהקים, המיועדת לחבר בין עסקים בתחומי הפודטק, חקלאות ומידבור - ובפרט להביא חברות ישראליות לפעילות עסקית בערב הסעודית ● ובריאיון לזמן ישראל הוא מגלה: כבר יש חברות ישראליות שפועלות שם

עוד 1,026 מילים

איזנקוט מצטרף לגנץ וסער, מתן כהנא מגיע בעקבותיו

איזנקוט ימוקם במקום השלישי, כהנא בתשיעי ● לפיד: מברך את איזנקוט על כניסתו לפוליטיקה - בטוח שיתרום רבות ● גולן: איש מצוין, הבחירה הפוליטית שלו מאכזבת ● שקד: נדאג שבכל ממשלה שתקום, הם לא יוכלו לקדם את חזונם להקמת מדינה פלסטינית ● גפני: צירוף כהנא טעות חמורה; ש״ס: עכשיו כולם יודעים שהם לא יכולים להיות שותפים שלנו ● מצב הפצועים מהפיגוע הלילה עדיין קשה

עוד 18 עדכונים

למקרה שפיספסת

בריטניה מלכודת הממתקים של רחוב אוקספורד

בזמן סגרי הקורונה, שלל חנויות ממתקים נפתחו ברחוב הקניות המיתולוגי במקביל לסגירת חנויות ותיקות ● מדבריות הסוכר הענקיות, הניצבות שוממות במהלך רוב שעות היום, עומדות עתה במרכזן של חקירות פליליות ● במקביל, הניסיונות להחיות את האזור כשלו אבל עוד מוקדם להספיד את הרחוב שקם לתחייה פעמים רבות בעבר

עוד 1,066 מילים

מתמקדת בקורבנות האמיתיים, הגברים האומללים שיצרם גבר עליהם

הצרפתים אומרים: "חפש את האישה" כדי לחדד את העובדה שגבר מצליח בזכות אשתו. אצלנו היהודים, מחפשים את האישה כאשמה מיידית. להסתירה ולהדחיקה אל השוליים ולמנוע ממנה להפריע לגברים להתקיים.

בתפיסה יהודית דתית קיצונית מתקיים בכל מקום המסר המטיל אחריות על  האישה ומציג אותה כמכשול והפרעה לגבר בקיומו החשוב וטהור. בחינוך מגיל רך, סוכנות וסוכני חינוך וקהילה המטיפים לכך השכם והערב ובמודעות ברחובות הקוראות לצניעות, תוך הצגת האשמות קשות כלפי מי שלא תשמור על כך.

הצרפתים אומרים: "חפש את האישה" כדי לציין שגבר מצליח בזכות אשתו. אצלנו מחפשים את האישה כאשמה מיידית. להסתירה ולהדחיקה אל השוליים ולמנוע ממנה להפריע לגברים להתקיים

אולם גם כשאנו חברה חילונית או לא דתית קנאית, נראה שהאיסורים והתפיסות הללו חלחלו לתודעתנו ומציבות את האישה בין קדושה לזונה. היא קדושה כשהיא בבעלות בעל או אבא והיא מותרת או זונה כשהיא מגיעה ממקום אחר ומפריעה לגברים פריווילגים.

החברה הישראלית עדיין לא חדלה מלהיות חברה שוביניסטית ופטריארכלית, למרות שיש שינויים מפליגים, התקדמות ועמידה על המשמר. בליבת התודעה של החברה היהודית יש קידוש הגבר וראייתו כמסכן וקורבן. חמלת יתר על פני הבנות שנועדו לשאת בעול כשבן הזוג "עוזר" בטובו. התפעלות משותפות מלאה בגידול הילדים ואחזקת הבית שמורה כלפי גברים בלבד. מעולם לא שמעתי קריאות התפעלות מאשה העוזרת לגבר לגדל את ילדיהם ולהוריד את הפח.

שליחת הבנים לשדה הקרב אינה מנוגדת לתפיסה זו, משום שהם נועדו להיות חזקים וכך גם מתעצמת עמדתם כראויים לחמלה, הפגת אהבה וחיזוק סטטוס: הבנים שלנו. הילדים של כולנו. הבנות הן עזר כנגדם וילדות של המשפחה שלהן. בתנאי כמובן שהן לא מפריעות ומפתות את החיילים הדתיים.

לאחרונה שוב עלתה לכותרות פרשת אצילי ומיכה, המקבלים גב חם ותומך מבעלי הקבוצות: יעקב שחר ואלונה ברקת. היינו מצפים מאשה כמו אלונה ברקת שתעשה משהו בנידון לטובת כבודן של הבנות ונשים בכלל. יעקב שחר מצדו מחל בפומבי לאצילי וממשיך עסקים כרגיל. הגברים יצאו ללא פגע וברווח עצום, תוך שיש ציבור גדול התומך בהם בכל ליבו, חומל עליהם ועל משפחותיהם. הבנות הנפגעות? מי סופר אותן? שתעשינה קבוצת תמיכה עם בנות הפותמוביל של אייל גולן ואבא שלו.

הגברים יצאו ללא פגע וברווח עצום, תוך שיש ציבור גדול התומך בהם בכל ליבו, חומל עליהם ועל משפחותיהם. הבנות הנפגעות? מי סופר אותן? שתעשינה קבוצת תמיכה עם בנות הפותמוביל של אייל גולן ואבא שלו

הייתה מחאה ציבורית קטנה שלא הניבה כלום ושככה. כוכבי כדורגל, כמו זמר מפורסם, המנצלים לרעה קטינות ובנות צעירות בכלל – זה יותר סקסי לתקשורת ולמחאות.

במקביל עלתה כתבה על רס"ן לשעבר בשם פריאל קלימי, אשר שירת בבסיס בינוי בחיל הים במסלול של שירות צבאי חרדי. קלימי הואשם באונס אישה בת 70, עובדת ניקיון. לא פעם אחת, אלא 4 פעמים פגע בה מינית, על פי עדותה, אחרי שסגר אותה במחסן. שום מחאה לא קמה. להפך, לטובת הפוגע קמה תמיכה רבתי המשלבת אנשי צבא ואנשי דת אשר דיברו בשבחו של הצדיק התורן.

מוסר? כבוד האשה? מצחיק! הלא כשמדובר בצדיקים כמו קלימי או כמו החבר'ה מאיה נאפה, תמיד ימצאו רבנים יראי שמיים ושומרי מצוות אשר יסנגרו בלהט על בחוריהם הטובים.

הקצינים, כולל הקצינות, שהעידו לטובתו לא צוינו בשמם. הבושה והחרפה היא כולה שלהם. רשימת המסנגרים מבין הרבנים כוללת את הרב חיים דיסקין שלמה, רב העיר קריית אתא, והרב דוד ועקנין, דמות מוכרת בחוגים תורניים של חב"ד בצפון. שניהם אמרו בדרכם שלהם אמרו כי יצר האדם חזק וגברים עלולים ליפול לפיתויים. מדובר בבחור צדיק בעל משפחה ולמה להרוס אותו ואת משפחתו?

קלימי הואשם באונס עובדת נקיון בת 70 אחרי שסגר אותה במחסן. שום מחאה לא קמה. להפך, לטובת הפוגע קמה תמיכה רבתי המשלבת אנשי צבא ואנשי דת שדיברו בשבח הצדיק

הם לא חסכו השמצות והכפשות מהאישה-הקורבן, כאשר תיארו אותה כחסרת ערך נשי בגלל גילה והסטטוס התעסוקתי והחברתי שלה. "אולי בכלל זו תכנית שהיא טוותה כדי להרוויח ממנה משהו לטובת עצמה כמו יציאה לחופשה ופנסיה בריאה?", תהה הרב דוד ועקנין.

האם נשמע איזה גינוי בנושא במערכות השלטון והממשל של המדינה? על ידי אנשי ציבור? תכל'ס זה רק יהודי אנס יהודייה וזכה לתמיכה של קודש הקודשים שלנו: צבא ורבנים. אז הכל בסדר והשקט חזר לכנו.

הפוליטיזציה של הפגיעות המיניות חיה ובועטת: אין דין יהודייה הנאנסת בכל גיל על ידי יהודי כדין יהודייה בכל גיל הנאנסת ידי גוי או חלילה פלסטיני. כל עוד הכל נשאר במשפחה היהודית יש לכך איזו סלחנות מערכתית, אולם כאשר מדובר בחשוד – גוי, שאינו משלנו, הרי זה הופך לזעקה בראש חוצות, המציגה את הפגיעה באשה כפיגוע לאומני אליו מתייחסים בכל החומרה. גם בדרג ראש הממשלה הקודם בנימין נתניהו ובכל מפלגות הימין ושלוחותיו.

לא כך היה כאשר פגיעות מיניות נעשו במרחב של משרד ראש הממשלה הקודם ועל ידי אנשי אמונו. השתיקה הייתה רועמת וקשה כמו אפסות העשייה למען הנשים הנפגעות מינית או סובלות מאלימות במשפחה על בסיס יומיומי.

כאשר אותם בחורים אונסים גויה, בקפריסין למשל, הרי שהמערכת נחלצת לעזרתם והופכת אותם לצדיקים. כולל רבנים המציידים אותם בכיפות לבנות גדולות צחות כשלג. אף אחד לא מגנה אותם על מעשיהם והמערכת מגוננת עליהם בחירוף נפש. מה קרה? כולה בחורה ועוד גויה. בסך הכל זו התפתחות ישירה מזיכרונות ענוגים של המין הזמין עם מתנדבות שוודיות בקיבוצים או אלו שהולכים לסיירת מהאונס בשמרת וכדומה.

כל עוד הכל נשאר במשפחה היהודית יש לכך איזו סלחנות מערכתית, אולם כאשר מדובר בחשוד – גוי, שאינו משלנו, הרי זה הופך לזעקה בראש חוצות, המציגה את הפגיעה באשה כפיגוע לאומני

כיף להיות אישה בחברה הישראלית: הגויות מותרות לכולם והפות הקדוש של בנות העם היהודי שמור אך ורק לשבט בני העם הנבחר. ומה אתנו הנשים? מי ישמור עלינו? לו היינו פרחי בר אז היה מצבנו טוב יותר.

הסלחנות לגברים פוגענים ניבטת בנו מכל עבר גם בפרשת עומר ואצילי, גם בפרשת אייל גולן, גם בסנגוריה על שחר בוכריס ועוד קצינים גבוהים, כולל מהציונות הדתית לאומית. כך גם אצל רבנים חרדים ולפעמים גם מורה מחסידות גור המקבלות הגנה ישירה משר חרדי בממשלת ישראל. השר עצמו יצא מהסיפור בעונש קליל שבקלילים. הכל נשאר במשפחה כבר אמרנו?

ואם לא די ביחס הזה, הרי שכעת הצטרף למפלגת הליכוד, למקום ה-25 ברשימה (במשבצת "אשה חדשה", לא פחות) רכש נפלא לטובת המשך הפגיעה בנשים וסינגור על גברים פוגעים מינית, בדמותה של עורכת הדין טלי גוטליב. גוטליב מוכרת כמהלכת אימים על קורבנות פגיעה מינית ומגוננת סדרתית על גברים המואשמים בפגיעה בנשים.

אין ספק שטלי גוטליב היא רכש נפלא והולם לליכוד שקיבץ תחת כנפיו נאשמים בפשעים שונים, גזענות מהסוג הכי קיצוני ומחריד, ודמויות המצטיינות בצעקנות מלאת שטנה, שנאה, שיסוי והכפשות. על פי רשימת הליכוד, מהעומד בראשה והלאה, נראה שהמחנה הלאומי מעולם לא היה כל כך מחובר ליצרי החמדנות, המין והתאווה שלו.

גוטליב אמרה על קצב שלהד"ם, הכל היה רומנים שנוהלו בהסכמה, על  קסטיאל אמרה שהוא הקורבן, וכך הפליאה לתאר ולהאשים נשים בהיותן מקור פתייני המציב מכשולים בפני גברים

בטוחתני שטלי גוטליב, כחברת כנסת השואפת להמשיך את מגמת הרס האקטיביזם המשפטי, חיזוק השמרנות ומלחמה בערכים פרוגרסיביים, תהיה שחקנית חיזוק נפלאה למיטוט ורמיסת מעמדה של האישה באשר היא, המתלוננת על פגיעה בה, בגופה ובנשמתה.

טלי גוטליב, כעורכת דין, היא חלומם של גברים פוגעניים מינית בנשים. היא סנגורית נלהבת של מי שטוען שנפל קורבן לאשה המעזה לדרוש את כבודה וזכותה למרחב בטוח, בו לא תהיה מאויימת. נראה שהיא אפילו לא מחוייבת לאסכולת הפות היהודי הקדוש אלא מעדיפה להתמקד בקורבנות האומללים האמיתיים: הגברים שיצרם גבר עליהם.

גילה לבני זמיר היא חיפאית,רכזת חממת חיפה לחקר דתות, יוצרת וכותבת תוכן, יועצת תקשורת וקידום מדיניות ציבורית. הובילה מאבקים סביבתיים וחברתיים: הסרת חיץ הרכבת בחזית הים בחיפה, המאבק במפעלים המזהמים, ועוד. בוגרת התכנית למנהיגות חברתית במרכז מנדל צפון. בעלת BA בתקשורת, רוח וחברה. בוגרת המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ויצ"ו חיפה. יו״ר תנועת ״יאללה חיפה״. נשואה, אם ל-3 וסבתא ל-2.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
כשהאגנדה שלך היא שאין מקום להגן על נאשמים באונס (כן כן, גם קצב! יש מספיק אנשים שחושבים שאין שם יותר מנסיון לסחיטה שיצא משליטה) - את בעצם הבעיה הרדיקלית. זה שאת אשה לא עושה אותך קרבן תמי... המשך קריאה

כשהאגנדה שלך היא שאין מקום להגן על נאשמים באונס (כן כן, גם קצב! יש מספיק אנשים שחושבים שאין שם יותר מנסיון לסחיטה שיצא משליטה) – את בעצם הבעיה הרדיקלית. זה שאת אשה לא עושה אותך קרבן תמיד, או צודקת בהכרח.
טלי גוטליב מבקשת לרדת לחקר האמת.

אגב, לשיטתך, אנס (על אמת. אכן חלאת המין האנושי) יש מקום להגן על מעט זכויותיו או חייו מעתה הפקר?

איפה הפמיניזם ??? סוף סוף אישה נבחרת במפלגה גדולה וזה מה שיש לך לומר עליה ??? וזה לא סוד שמסלפים את דבריה ועורכים אותה !!! שנית לעניין מפלגת הליכוד מפלגה חזקה ועוצמתית עם 36 ומעלה מנדטי... המשך קריאה

איפה הפמיניזם ??? סוף סוף אישה נבחרת במפלגה גדולה וזה מה שיש לך לומר עליה ??? וזה לא סוד שמסלפים את דבריה ועורכים אותה !!!
שנית לעניין מפלגת הליכוד מפלגה חזקה ועוצמתית עם 36 ומעלה מנדטים עוצמתיים תראי עוד מפלגה חזקה ועוצמתית כזו עם עוצמה כזאת נכון אין !!!

איפה האקטיביזם ??? סוף סוף אישה נבחרת במפלגה גדולה וזה מה שיש לך לומר עליה ??? וזה לא סוד שמסלפים את דבריה ועורכים אותה !!! שנית לעניין מפלגת הליכוד מפלגה חזקה ועוצמתית עם 36 ומעלה מנדט... המשך קריאה

איפה האקטיביזם ??? סוף סוף אישה נבחרת במפלגה גדולה וזה מה שיש לך לומר עליה ??? וזה לא סוד שמסלפים את דבריה ועורכים אותה !!!
שנית לעניין מפלגת הליכוד מפלגה חזקה ועוצמתית עם 36 ומעלה מנדטים עוצמתיים תראי עוד מפלגה חזקה ועוצמתית כזו עם עוצמה כזאת נכון אין !!!

עוד 1,113 מילים ו-3 תגובות
עודכן עכשיו

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

לפיד: "תקיפת רושדי היא מתקפה על הערכים שלנו, וזו תוצאה של הסתה איראנית"

איימן עודה נבחר למקום הראשון בחד"ש, עאידה תומא-סלימאן - לשני ועופר כסיף - לשלישי ● הממשלה צפויה למנות מחר את מני מזוז ליושב ראש הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה; שקד והנדל יתנגדו, לא ברור האם בנט יתמוך במינוי ● איזנקוט צפוי להודיע בתחילת השבוע האם יתמודד בבחירות לכנסת; ייתכן שמתן כהנא יצטרף יחד עימו אל המפלגה שאליה יחבור

עוד 16 עדכונים

"פורד, מה יש לך נגד יהודים?"

מאה שנים אחרי שתעשיין הרכב הנרי פורד פרסם את סדרת הספרים האנטישמית שלו "היהודי הבינלאומי", הקולנוען אנדי קירשנר החליט להעלות אותו באוב כדי לשאול אותו 10 שאלות קשות על עברו הנאצי ● בריאיון לזמן ישראל מספר הבמאי: "לא הייתי מודע להשפעה שהייתה לו על הנאצים המוקדמים"

עוד 1,274 מילים

מדינות האזור האמינו שהנורמליזציה תזרז את ההסדרה עם הפלסטינים אך התמונות של הילדים שנפגעו בעזה כבר הספיקו לאיים על המשך התהליך. ישראל חייבת לנצל את הרגיעה למטרות מדיניות ● דוח חמור בלבנון חושף כי הממשלה התנהלה בהפקרות עם כספי ציבור ● גם בעיראק אין עדיין ממשלה מתפקדת ● וגם: השבוע לפני כמאה שנה נחתמו הסכמי סוור ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזה"ת

עוד 1,211 מילים

המריונטה של היטלר

תערוכה חדשה חושפת את סיפורה של משפחת הבובנאים אוזנוביץ' ושל הצאצא המפורסם שלה – פרנק אוז, מי שהמציא, בין היתר, דמויות אייקוניות כמו מיס פיגי ופוזי הדוב ● המשפחה שברחה מהנאצים בשנות ה־30 קברה מריונטה סאטירית של היטלר, שעתה מוצגת בתערוכה מיוחדת במוזיאון ליהדות בת־זמננו בסן פרנסיסקו

עוד 1,315 מילים

אחרי מלחמת העולם השנייה רווחה הטענה בחוגים הספרותיים בדבר הגמוניה יהודית בתחום ההוצאה לאור ● ג'וש למברט, פרופסור ללימודי יהדות ואנגלית, מוכיח בספרו החדש כי הסיפור האמיתי הרבה יותר מורכב ונגוע גם באנטישמיות ● בריאיון לזמן ישראל הוא מספר: "אנטישמים יכולים לקחת כל דבר למטרות שלהם"

עוד 931 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
פְּרַיְמֵרִיז 144

עם פרוץ עונת הבחירות המקדימות וסגירת רשימות המתמודדים לקראת הבחירות הקרובות, הנה כמה מועמדים שצפויים להפתיע בכנסת הבאה

עוד 1,124 מילים

רגע לפני שהיא מסיימת קדנציה כנשיאת בתי משפט השלום במחוז מרכז, השופטת עינת רון הזכירה מדוע היא נחשבת לבבת עינם של השוטרים ● את הקביעות השיפוטיות בדבר ניגוד עניינים שבג"ץ הפנה השבוע כלפי מערכת בתי הדין הרבניים - אפשר לסובב בקלות ולהפנות כלפי בתי המשפט ● והחלטת בג"ץ בעניין ראש המוסד לשעבר יוסי כהן תורמת את תרומתה לעקרונות של שקיפות ציבורית

עוד 1,683 מילים

דיווח: בצה"ל מעריכים כי השקט בעזה עשוי להימשך שנים

גנץ תקף את בכירי הליכוד: "הביטויים והמעשים של האנשים שמובילים את התנועה הפכו לסמל של דריסת שלטון החוק" ● דיווח בסוריה: צה"ל תקף עמדת תצפית של חזבאללה, שני אזרחים נפגעו ● דיווח: איזנקוט יכריע בשבוע הבא אם יצטרף לפוליטיקה ● המודיעין הבריטי: 8 מטוסי קרב רוסיים נהרסו בפיצוץ בקרים ● הנדל: לא נצטרף לממשלת 61 עם נתניהו או עם השמאל–מרכז

עוד 26 עדכונים

מי למעלה, מי למטה

למרות כישלון המדגמים, תוצאות הפריימריז בליכוד מסמנים מגמה של חילופי דורות בתנועה ● ועדיין, הדילים עבדו וקבלן הקולות הראשי חיים כץ הצליח לעצב חלק מהרשימה ● נתניהו יכול לחייך בסיפוק על שהצליח לתקוע טריז בין כץ וכ"ץ, נושאי התפקידים הבכירים בליכוד ● ואחרי 45 שנה, היריבות שליוותה את הפוליטיקה הישראלית בין ישראל כ"ץ וצחי הנגבי הגיעה לסיומה העגום

עוד 850 מילים

תוצאות הפריימריז בליכוד: הרשימה של יאיר נתניהו

רוחו של נתניהו הבן מרחפת על פני רשימת הליכוד החדשה ● ח"כים שהיו קולניים במיוחד נגד רשויות החוק זינקו למקומות הראשונים ● לעומת זאת אלו שהתחככו או קראו תיגר על בנימין נתניהו, נדחקו למקומות נמוכים וחלקם אף מחוץ לכנסת ● התופעה המפתיעה של הפריימריז היא עו"ד טלי גוטליב ● ולא בטוח שקמפיין הממלכתיות של יו"ר הליכוד עדיין אקטואלי ● פרשנות

עוד 865 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה