• מושב צופר בערבה התיכונה (צילום: דליה שחר)
  דליה שחר
 • גבעת הפרחים שנקטפו – אתר הנצחה בנהריים לתלמידות בי"ס מבית שמש שנרצחו בפיגוע בשנת 1997 (צילום: אלה פאוסט, מתוך אתר פיקיויקי)
  אלה פאוסט, מתוך אתר פיקיויקי
 • תחנת כח נהריים ב-2012 (צילום: צבי מרקוס, מתוך אתר פיקיויקי)
  צבי מרקוס, מתוך אתר פיקיויקי
 • מתקני תחנת הכח בנהריים ב-2016 (צילום: שאולה הייטנר, מתוך אתר פיקיויקי)
  שאולה הייטנר, מתוך אתר פיקיויקי
 • סכר נהריים בתחנת הכוח רוטנברג, ליד קיבוץ אשדוד יעקב, ב-1990 (צילום: דורון הורוביץ/אוסף התצלומים הלאומי)
  דורון הורוביץ/אוסף התצלומים הלאומי
 • "אנדרטת הפרחים", לזכרן של שבע תלמידות שנרצחו בירי של חייל ירדני בביקורן באי השלום בנהריים, בקעת הירדן (צילום: לע״מ SA'AR YA'ACOV)
  לע״מ SA'AR YA'ACOV
 • אי השלום בנהריים, באזור הגבול בין ישראל לירדן. (צילום: Basel Awidat/Flash90)
  Basel Awidat/Flash90
 • אי השלום בנהרים, בגבול עם ירדן (צילום: Yaakov Lederman/Flash90)
  Yaakov Lederman/Flash90
 • מבט על נחל הירמוך. צומת גבולות בין ישראל, ירדן וסוריה (צילום: Matanya Tausig/Flash 90)
  Matanya Tausig/Flash 90
25 שנה להסכם השלום עם ירדן

אחרי 70 שנה, שטחי נהריים וצופר חוזרים לירדן

לפני שנה הודיעו הירדנים כי הם רוצים בחזרה את המובלעת בנהריים והמובלעת בצופר, שהוחזקו על ידי ישראל מאז הסכם השלום לפני 25 שנה ● החקלאים כועסים על הממשלה ובפרט על השר יובל שטייניץ, שהכריז כי אין טעם לנהל יותר מגעים עם הירדנים ● ״המדינה לא נלחמה על זה. מה אכפת לשטייניץ? הוא היה פה אי פעם? הוא עבד פה?״

עוד 2,227 מילים
כל הזמן // יום שני, 11 בינואר 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

גנץ מאשים: "למשטרה לא יהיה מחר מפכ"ל בגלל נתניהו"

בנאומו אמר גנץ: ״טעיתי כשלחצתי את ידו של מפר הבטחות סדרתי, בואו נתאחד כדי שביבי יילך״ ● סמוטריץ׳: אני ובנט נפרדים ● ימינה: ״הוא בחר לפצל את הימין״ ● שלח קרא לחולדאי ומפלגת העבודה לחבור אליו ● הגירעון ב-2020, הגדול אי פעם ● הסרט "ג'נין ג'נין" נאסר להקרנה בארץ ● חולדאי: נתניהו מנהיג גרוע שלא מסוגל לנהל ● הדיון הבא במשפט נתניהו ייערך ב-8 בפברואר

עוד 46 עדכונים

השלכות ניסיון ההפיכה בגבעת הקפיטול

אלימות פוליטית אינה זרה לארה"ב, ודי אם נזכיר את אירועי 1968 – המחאות נגד מלחמת וייטנאם והדחתו המשפילה של הנשיא ניקסון בעקבות פרשת ווטרגייט. אולם אירועי ה-6 בינואר 2021, שאינם אלא ניסיון הפיכה, יהדהדו עוד זמן רב, ולא רק משום שזכו לשידורים חיים בכל הרשתות. חשיבותם לדורות תהיה בעיקר משום שנשיא שהובס קרא תגר על עצם השיטה. ניקסון הלך הביתה בבושת פנים בקראו "אינני פושע" – אך הוא הלך. לעומתו, הפירומן הפוליטי דונלד טראמפ ניסה להישאר עד מעבר לרגע האחרון, בשגרו את בריוניו להחריב את המערכת וסמליה.

ניקסון הלך הביתה בבושת פנים בקראו "אינני פושע" – אך הוא הלך. לעומתו, הפירומן הפוליטי דונלד טראמפ ניסה להישאר עד מעבר לרגע האחרון, בשגרו את בריוניו להחריב את המערכת וסמליה

ומה עכשיו? המערכת המשפטית והחוקתית בארה"ב תצא מן המשבר, שכן ארה"ב איננה עוד מדינה אחת מני רבות שיש להן חוקה כתובה בלשון נמלצת, אלא היא בפועל חוקה שיש לה מדינה. והחוקה תתגבר. המערכת האנגלית התגברה על מלחמת אזרחים בה הוצא המלך להורג, והמערכת האמריקאית התגברה על מלחמת אזרחים בה נהרגו יותר מ-600,000 איש. אבל לפני הנשיא ביידן מלאכה קשה בדרך לשיקום.

בעיניה שלה, ארה"ב היא "העיר הבוהקת על הגבעה", שעיני העולם נשואות אליה. מנהיגים אמריקניים רבים, כולל רונלד רייגן וברק אובמה, השתמשו בדימוי זה, השואב עוד מימי ההגירה הפוריטנית ומעניק תוקף מוסרי לתביעת הבכורה האמריקנית. אמנם לאמריקה יש אינטרסים כמו לכל מעצמה, אך היא מנהיגה את העולם החופשי לא רק בתוקף עוצמתה הכלכלית והצבאית, אלא גם בתוקף מעמדה המוסרי. דימוי זה נפגע כעת והוא עלול לדרדר את מעמדה הבינלאומי של ארה"ב, שמוצאת את עצמה בשנים האחרונות בעימות תלת-מעצמתי מול רוסיה וסין, אבל תאלץ לעסוק כעת יותר בענייניה שלה.

עבור ישראל, אלו הן חדשות לא-טובות. על אף השיפור הכללי במעמדה, ישראל היא מדינה קטנה הקשורה בטבורה למעצמת-העל האמריקנית. ישראל משדרת לסביבתה הגיאו-אסטרטגית כי עוצמתה מבוססת על שני עמודי תווך: יכולותיה העצמיות במדע, בכלכלה ובכוח צבאי, אך גם היחסים המיוחדים שהשכילה לטוות עם מעצמת-העל של דורנו, וזאת גם על רקע מוסרי. אולם כשמעצמת-על זאת נחלשת מבפנים, האם לא ישליך הדבר גם על מעמדה של ישראל?

אנו זקוקים לארה"ב חזקה באזורנו. הנשיאים בוש, אובמה וטראמפ, אשר שאפו להתנתק מהמזרח התיכון, גילו כי אם הם אינם נמצאים במזרח התיכון, המזרח התיכון מגיע לבקר אצלם. ואכן, על אף מדיניותה המוצהרת, ארה"ב ממשיכה להיות מעורבת באירועים מזרח תיכוניים רבים המשפיעים על ישראל: סוריה, לבנון, עיראק, תורכיה, תימן, לוב, איראן ועוד.

דימוי "העיר הבוהקת על הגבעה" נפגע ועלול לדרדר את מעמדה הבינלאומי של ארה"ב, שמוצאת עצמה בשנים האחרונות בעימות תלת-מעצמתי מול רוסיה וסין, אבל תאלץ לעסוק יותר בענייניה שלה

המורשת שמשאיר ממשל טראמפ היא מעורבת-עד-בעייתית. וושינגטון אמנם סייעה רבות בקידום יחסי ישראל עם מדינות המפרץ, אך יחסים אלו זקוקים לתמיכה וגיבוי אמריקניים גם בהמשך, ואלו אינם מובטחים. תורכיה מחציפה פניה, סוריה הפכה לזירת עימות רוסי-אמריקני בה מתנהגת ארה"ב בהססנות, וכך גם לוב ובמידה מסוימת תימן.

מעל לכל מרחף הכישלון האמריקני מול איראן. מדיניות "הלחץ המרבי" של טראמפ, שהתקבלה בירושלים בצהלות רמות, לא צלחה והולידה הקצנה איראנית כשבעצם הימים האלה מאשרת טהראן כי היא מגבירה את העשרת האורניום שלה לרמה של 20 אחוזים, וזוהי קפיצת דרך אל יכולת גרעינית צבאית. זאת ועוד, ללא המטריה המדינית האמריקנית, ישראל עלולה להיות מוקעת באו"ם עד כדי סנקציות נגדה.

השיקום האמריקני יתחיל מבית ויתרכז בריפוי פצעי טראמפ. אך על ארה"ב יהיה לשקם גם את הנזק הרב שהממשל היוצא גרם למעמדה הבינלאומי של ארה"ב. בראש ובראשונה, יפעל ממשל ביידן לחזרה למסגרות הבינלאומיות שטראמפ בעט בהן ברגל גסה, בהפכו את מדיניות "אמריקה תחילה" של טראמפ (מבית מדרשו של הטייס הפרו-נאצי צ'ארלס לינדברג), שהפכה חיש מהר ל"אמריקה לבדה".

ביידן לא ייתפס בבורות כמו טראמפ, אשר לא ידע כלל כי לבריטניה, בעלת הברית הראשונה של ארה"ב, יש כוח גרעיני עצמאי. אפילו אמריקה לא יכולה להישאר לבדה, והיא צריכה להחזיר את האמון בנאט"ו ולקומם את הסכמי איכות הסביבה, הסחר ומערכות נוספות. לשם כך, יהיה עליה לשלם מחיר כלשהו לטובת בעלות הברית האירופיות, והמזרח התיכון נראה תשלום סביר.

מעל לכל מרחף הכישלון האמריקני מול איראן. מדיניות "הלחץ המרבי" של טראמפ, שהתקבלה בירושלים בצהלות רמות, לא צלחה והולידה הקצנה איראנית כשטהראן מאשרת שהגבירה העשרת אורניום

בימים כתיקונם, בהם שמרה על מעמד על-מפלגתי, יכלה ישראל למנוע או לצמצם תשלום במטבע ישראלי עבור טובין מדיניים. אולם ממשלה שהעומד בראשה נטע את עצמו בחוזקה בערוגתו של טראמפ עלולה להתקשות להבטיח זאת בעתיד. ההפיכה הכושלת בגבעת הקפיטול, בה נישאו גם דגלים ישראליים, עלולה להיות למהפכה של ממש במעמדה של ישראל.

השגריר בדימוס ברוך בינה הוא עמית מדיניות במיתווים - המכון הישראלי למדיניות-חוץ אזורית. הוא שימש כסמנכ"ל צפון אמריקה במשרד החוץ, כשגריר ישראל בדנמרק, כסגן ראש הנציגות בוושינגטון, כקונסול כללי בשיקגו וכדובר הנציגות בניו יורק. הוא בוגר המכללה לבטחון לאומי (שם כתב לפני 25 שנים על המשבר ביחסי ישראל והקהילה היהודית בארה"ב). ב-2017 הוציא לאור ספר שירה, וספר הפרוזה הראשון שלו ייצא לאור בסתיו הקרוב.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 692 מילים

רופאה במיון: "סירבתי לבוא לעבודה, אני עם הילדים בבית"

הורים במקצועות חיוניים, כולל עובדי מערכת הבריאות, מצויים בדילמה קשה מה לעשות עם ילדיהם הקטנים ● סבא וסבתא זו לא אופציה, ורבים ניצלו כבר את ימי המחלה והחופשה בשני הסגרים הקודמים ● רבים מהם פשוט בוחרים לא ללכת לעבוד, למרות הצורך בהם - וגם במחיר אבדן פרנסה זמני ● "אני לא יכולה להשאיר שני פעוטות עם כרטיס אשראי ופלאפון, זה לא עובד ככה"

עוד 941 מילים

הסכם פייזר: המחיר האמיתי של "חיסונים תמורת מידע"

אין מדינה בעולם שבידה מידע רפואי פרטני כמו ישראל, מידע שהוא אוצר עבור כל חברה שמפתחת תרופות וחיסונים ● על רקע זה, הסתרת פרטי ההסכם עם פייזר - ובראש ובראשונה מסירת המידע הרפואי והפרטים שניתן יהיה לגזור ממנו על כל ישראלי - מעוררת אינספור סימני שאלה ● ניתוח מיוחד בסיוע שומרים - המרכז לתקשורת ודמוקרטיה

עוד 1,711 מילים

למקרה שפיספסת

רשויות מקומיות מנצלות את הסגר להוציא פסיכולגים חינוכיים לחל"ת

דווקא כשילדים ובני נוער זקוקים להם יותר מכל, ולמרות שתקנות הסגר החריגו שירות פסיכולוגי כחיוני, מספר רשויות מקומיות, ביניהן עיריית רמלה, מנצלות את הסגר כדי לחסוך עלויות על ידי צמצום פעילות השירות הפסיכולוגי החינוכי ● יו"ר חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות ד"ר יובל הירש: "הנפגעים הם הילדים שחוו טלטלות רבות במהלך השנה"

עוד 611 מילים

דחלאן חושף את סודות היריבות שלו עם יו"ר הרש"פ

מוחמד דחלאן חושף לראשונה את הסיבות שבגללן הסתכסך עם יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס, ובראשן שחיתות כספית ומחדלים מדיניים. ברש"פ דוחים על הסף את האשמותיו של דחלאן וטוענים כי מדובר בשקרים הנובעים מהיחלשות מעמדו בשטחי הגדה ובעולם הערבי.

על רקע חילופי הממשל בארה"ב וההתקרבות התקשורתית המחודשת בין פת"ח לחמאס בעניין עריכת בחירות בשטחים באופן מדורג, פתח מוחמד דחלאן בקמפיין תקשורתי ענק נגד יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס. הוא עשה זאת באמצעות כלי התקשורת שבבעלותו, בו חשף את הסיבות למחלוקת האישית ביניהם, את הסיבות שהביאו לגירושו מתנועת פת"ח ואת מחדליו של יו"ר הרש"פ.

דחלאן פתח בקמפיין תקשורתי ענק נגד יו"ר הרש"פ עבאס באמצעות כלי התקשורת שבבעלותו. שם חשף את הסיבות למחלוקת האישית ביניהם, את הסיבות לגירושו מפת"ח ואת מחדלי יו"ר הרש"פ

ערוץ הטלוויזיה "אלכופיה", שבבעלותו של מוחמד דחלאן, שידר השבוע תוכנית דוקומנטרית בת שני חלקים הנקראת "הסיפור האבוד" (אלריוואיה אלמפקודה בערבית) על המחלוקת החריפה בין מוחמד דחלאן לבין יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס.

התוכנית עוררה הדים רבים בשטחים מכיוון שלראשונה נטען בה כי אחת הסיבות העיקריות לכך שיו"ר הרש"פ מחמוד עבאס פועל נגד מוחמד דחלאן היא שחיתות כספית והעובדה שדחלאן חשף בשנת 2010 כי יו"ר הרש"פ מעל בסכום של כ-2 מיליארד דולר מכספי קרן ההשקעות של אש"פ.

עוד דווח בתוכנית כי מחמוד עבאס היה מוכן להתפייס עם מוחמד דחלאן ואף העביר לו הצעה לפיוס באמצעות מתווך תמורת סכום של 10 מיליון דולרים, אולם מוחמד דחלאן דחה את ההצעה.

התוכנית ששודרה חושפת לראשונה מסמכים והקלטות אודיו של בכירים בפת"ח, המאשרים לכאורה את האשמותיו של מוחמד דחלאן כלפי מחמוד עבאס.

ההאשמות  המוטחות בתוכנית כלפי מחמוד עבאס הן:

 1. אחריות אישית לנפילת רצועת עזה לידי חמאס וכישלון תנועת פת"ח בבחירות לפרלמנט הפלסטיני ב-2006.
 2. אחריות לירידה בחשיבותה של הבעיה הפלסטינית בעיני מדינות ערב.
 3. אחריות להחלשותה של תנועת פת"ח בשטחי הגדה וסכנה כי שלטון הרש"פ יקרוס לידיה של תנועת חמאס.
 4. ניסיונות של יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס לחסל באופן פיזי את מוחמד דחלאן.

עקב כך, דחלאן חשש לחייו ונמלט מהגדה המערבית לירדן ומשם לאיחוד האמירויות.

התוכנית מתארת את המערכה המשפטית שהפעיל יו"ר הרש"פ  נגד דחלאן וטוענת כי מחמוד עבאס "תפר" למוחמד דחלאן תיקים על רצח 6 אנשים ושחיתות כספית, היא מפרטת גם כיצד הרחיב מחמוד עבאס את ועדת החקירה שבדקה את עניינו והוסיף האשמות חדשות נגדו.

הדוקו מתאר את המערכה המשפטית שהפעיל יו"ר הרש"פ נגד דחלאן וטוען כי מחמוד עבאס "תפר" לדחלאן תיקים על רצח 6 אנשים ושחיתות כספית, הרחיב את ועדת החקירה בעניינו והוסיף האשמות נגדו

בנוסף לכך, היא מתארת כיצד לבסוף החליטה הועדה המרכזית של פת"ח להדיח משורותיה את מוחמד דחלאן מבלי לאפשר לו להשיב על ההאשמות נגדו.

בכיר פת"ח, ד"ר סרי נוסייבה, התייצב בתוכנית לצידו של מוחמד דחלאן ותיאר את ההתנהגות של יו"ר הרש"פ נגדו כ"התנהלות של מאפיה".

מוחמד רשיד, יועצו לשעבר של יאסר ערפאת  האשים בתוכנית את מחמוד עבאס בנסיון לחסל פיזית, פוליטית ומורלית את מוחמד דחלאן.

גורמים בכירים ברש"פ דוחים על הסף את כל ההאשמות של מוחמד דחלאן שהופיעו בתוכנית כלפי יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס. לטענתם מדובר בשקרים והאשמות שווא, שמטרתם לנסות ולזעזע את שלטון הרש"פ בתחומי הגדה וליצור דמורליזציה בשורות תנועת פת"ח.

מדובר בקמפיין תקשורתי חסר תקדים של מוחמד דחלאן שהוכן בדקדקנות ומגובה במסמכים וראיונות, דחלאן שלף את כל "התותחים הכבדים" שברשותו נגד יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס.

היחלשות מעמדו של דחלאן

גורמים בכירים ברש"פ מעריכים כי עיתוי הקמפיין איננו מקרי. לדבריהם, כוחו של מוחמד דחלאן נחלש בשטחי הגדה בעקבות פעילות המעצרים שעשתה הרש"פ בקרב תומכיו במחנות הפליטים בשבועות האחרונים והוא מודאג מאוד מבחירתו של ג'ו ביידן כנשיא הבא של ארה"ב.

מוחמד דחלאן המשמש כיועצו הבכיר של השיח' מוחמד בן זאיד, יורש העצר של אבו דאבי, היה בטוח שדרכו חזרה לצמרת הרש"פ נסללה מחדש בעקבות הסכם הנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות, אולם תוצאות הבחירות לנשיאות בארה"ב טרפו מבחינתו את הקלפים. ג'ו ביידן ידוע בקשריו הטובים עם יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס ואין לו שום כוונה להביא להחלפתו.

דחלאן חושש כי ג'ו ביידן יפעל לחזק את מעמדו של יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס מבחינה מדינית וכלכלית וכי הוא צפוי לבטל את תוכנית "עסקת המאה" ולחדש את המשא ומתן בין ישראל לרש"פ ובכך לחדש את הלגיטימציה של מחמוד עבאס כמנהיג הפלסטינים.

בנוסף לכך, ממשל ביידן אמור לחדש את הסיוע הכספי לרש"פ ולאונר"א שאותם עצר הנשיא טראמפ.

סביר להניח כי מוחמד דחלאן הגיע למסקנה כי זוהי העת לחשוף את כל המידע שברשותו על מעלליו ומחדליו של מחמוד עבאס במשך השנים, בניסיון להכפישו בפני הממשל האמריקני החדש, ומאידך גיסא לנסות ולשפר את תדמיתו שלו בקרב תושבי השטחים והצגתו כאנדרדוג הנרדף על ידי מחמוד עבאס.

סביר שדחלאן הגיע למסקנה כי זו העת לחשוף את כל המידע שברשותו על מעלליו ומחדליו של עבאס במשך השנים, בניסיון להכפישו בפני הממשל האמריקני החדש, ולשפר את תדמיתו שלו בקרב תושבי השטחים ולהציגו כנרדף

קרב הירושה ברש"פ נמשך מאחורי הקלעים, מזכ"ל פת"ח ג'בריל רג'וב מנסה לחזור ולהוביל במירוץ באמצעות הפיוס בין פת"ח לחמאס, לפני כמה ימים הוא הביא ליו"ר הרש"פ איגרת ממנהיג חמאס אסמעיל הניה, שבה יש נכונות של חמאס להתקדם לבחירות בשטחים על פי המתווה שקבע מחמוד עבאס, דהיינו: בתחילה בחירות לפרלמנט ורק אחר כך בחירות לנשיאות ולמל"פ. רג'וב מציג את עצמו בפני בכירי פת"ח כמי שהשיג את פריצת הדרך ושכנע את אסמעיל הניה לבוא לקראת יו"ר הרש"פ.

אולם גורמים בכירים בפת"ח טוענים כי הציר החזק בצמרת הרש"פ נותר הציר של מאג'ד פרג' וחוסיין א-שיח', שהם המקורבים ביותר למחמוד עבאס ולוחשים על אוזנו בכל הנושאים, בכל מקרה מחמוד עבאס מניח "לנערים לשחק לפניו", אין לו שום כוונה כרגע לרדת מן הבמה הפוליטית.

יוני בן מנחם הוא חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מזרחן, עיתונאי, מנ"כל רשות השידור לשעבר, מרצה למזה"ת ותקשורת (צילום: דוד וינוקר)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 841 מילים
עודכן לפני שעתיים

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

בתי ספר מובילים גובים דמי הרשמה בניגוד להוראות

חשיפה מבחני כניסה, דמי הרשמה, בחינות רשות: בתי ספר מובילים - ביניהם תלמה ילין, הכפר הירוק והתיכון לאמנויות בירושלים - מצאו איך לחלוב עוד כסף מההורים ● כך, בניגוד מוחלט להוראות משרד החינוך, המוסדות מעשירים את תקציבם במאות אלפי שקלים ● מומחים מזהירים שקווים בעיתיים נחצים ● משרד החינוך: הנושא בבדיקה

עוד 1,013 מילים

לפיד למד את הלקח מהרפתקת כחול-לבן ולא הסכים שיעלון ירוץ כמפלגה בתוך מפלגה ● יעלון מצדו העדיף לרוץ לבד אבל כבר ביומו הראשון כעצמאי הסתבך (שוב) בראיון מבולבל ● איזנקוט בכלל אומר שליברמן הוא היחיד שהרשים אותו ● זליכה ניסה לחבור לשמולי ● חולדאי ממשיך לטעון שירוץ עד הסוף למרות השמועות ● ורק נתניהו מסתכל על המפץ הגדול במרכז-שמאל ונהנה מכל רגע ● פרשנות

עוד 701 מילים

אחרי שלוש שנים בהן החרימה הרשות הפלסטינית את ממשל טראמפ, ושנתיים אחרי שהנשיא היוצא סגר את נציגות אש"ף בוושינגטון, ההנהגה הפלסטינית משנה אסטרטגיה במטרה להתחיל מחדש את יחסיה עם ארה"ב עם כניסתו של ג'ו ביידן לבית הלבן ● על הפרק: שינוי מהותי במדיניות התשלומים לאסירים הביטחוניים בישראל והפעלת לובי נגד החוק מ-1987 המגדיר את אש"ף ושלוחותיו כארגון טרור

עוד 1,591 מילים

במצבו המשפטי הנוכחי, ממשלת המעבר עדיפה לדרעי

בעקבות החלטתו של היועמ"ש להעמיד את אריה דרעי לדין, בכפוף לשימוע, על עבירות מס, אפשר כבר לקבוע במידה גבוה של ודאות כי הממשלה היוצאת תהיה הממשלה האחרונה שבה דרעי יהיה חבר ● אם אכן יועמד לדין, יאלץ להתפטר מייד ● אולם על בסיס פרשת הנגבי מ-2006, הוא לא יוכל להתמנות לשר גם בזמן שהוא ממתין לשימוע ● מצד שני, דרעי יכול להמשיך לכהן בממשלה הנוכחית ● פרשנות

עוד 747 מילים

בזמן שהרומן בין ישראל לאמירויות רק הולך ומתלהט, השלום עם מצרים נותר קריר ומריר ● האם יש סיכוי שבקרוב זה ישתנה? ● מה באמת רוצים בקהיר? ● והאם אפשר כבר לחזור לחוף בשארם? ● אמירה אורון, שגרירת ישראל במצרים, מסכמת את חצי השנה הראשונה שלה שם ● ראיון

עוד 2,420 מילים ו-1 תגובות

יעלון הסיר את איימן אבו רייא מרשימת תל״ם; "נאה דורש נאה מקיים״

גנץ החליט שלא להכשיר את מאחזי ״ההתיישבות הצעירה״ ● מבקר המדינה לשעבר שפירא יעמוד בראש ועדת הבדיקה לצוללות ● נתניהו הגיע לנתב״ג לקבל עוד מטען חיסונים והבטיח שכל הישראלים יחוסנו עד מרץ ● פייזר התחייבה לשלוח מאות אלפי חיסונים בשבוע ● עובדי מסגרות הגיל הרך יחלו להתחסן השבוע ● יהדות התורה תנסה להעביר חוק נגד הכנסת חמץ לבתי החולים בפסח

עוד 56 עדכונים
הקורא בקלפי
הקורא בקלפי
תקשורת, פוליטיקה ושקרים אחרים

ליל השימורים של הימין

ליל הפרעות בוושינגטון הציב את נאמני טראמפ בתקשורת הישראלית בפני דילמה ● היו מי שלראשונה הכירו בסכנה הגלומה בו, אך היו לא מעט שהמשיכו להגן עליו גם במחיר התעלמות מהעובדות ● בשורש ההערצה הטראמפיסטית העיוורת הזו עומדת לא רק אידיאולוגיה יוקדת אלא גם, ואולי בעיקר, עיתונות גרועה

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
’פריזמה לאומית-ישראלית’? פריזמה מטורללת–ישארלית היציאה מהסכם הגרעין האירני היה טריפ מגלומני של פסיכופת. כל הממסד הבטחוני, כל אגרוני המודיעין היו נגד. טראמפ גם עזר לשמר את ביבי. עשה עבור... המשך קריאה

’פריזמה לאומית-ישראלית’?
פריזמה מטורללת–ישארלית
היציאה מהסכם הגרעין האירני היה טריפ מגלומני של פסיכופת. כל הממסד הבטחוני, כל אגרוני המודיעין היו נגד. טראמפ גם עזר לשמר את ביבי. עשה עבורו קמפיינים בכל סבב בחירות
’תוכנית המאה’ שטרלל אותנו 3 שנים בצפייה לתוכנית הגאונית – זה נייר טואלט. זה לא מתקרב לניירות שהנפיק ממשל אובמה לפתרון הסכסוך
אז אם הילדז׳ והסגלז׳ חושבים שטראמפ ’טוב לישראל’ זה כי הוא טוב להם.
טראמפ היה רע–לישראל!!!

עוד 1,535 מילים ו-2 תגובות

יעלון נפרד מלפיד ויתמודד ברשימה נפרדת

השר אוחנה מסרב להנחיות משרד הבריאות והיועמ"ש לחסן אסירים נגד קורונה בשל הסיכון הגבוה הנשקף להם ● הפרופסור חגי לוין עוזב את הצוות המייעץ לקבינט ורץ לכנסת ● נתניהו ואדלשטיין התחסנו במנה השנייה נגד קורונה והבטיחו: כל האזרחים מעל גיל 16 יתחסנו עד הבחירות ● יזהר שי: "ההדבקה החלה לרדת 13 יום מתחילת הסגר הרך, אין צורך בסגר המהודק" ● שלושה מפגינים נגד רה"מ הותקפו הערב באלימות

עוד 24 עדכונים

הציוץ האחרון של טראמפ

כ-12 שנים מאז פתח חשבון בטוויטר, ואחרי שצבר 88.7 מיליון עוקבים, דונלד טראמפ נחסם לצמיתות מהרשת החברתית ● הציוץ האחרון נראה תמים: הנשיא היוצא הודיע שלא יגיע לטקס ההשבעה של מחליפו ג'ו ביידן ב-20 בינואר ● אולם ניתוח הארועים ביומיים האחרונים לא השאיר מקום לספק באשר לכוונותיו

עוד 1,293 מילים ו-2 תגובות
ביאטה סירוטה, מימין, בפסטיבל היפני-אמריקאי ב-1938

עד אחרי מלחמת העולם השנייה, לנשים היפניות לא היו כמעט זכויות בסיסיות ● עד שהגיעה ביאטה סירוטה גורדון, צעירה אלמונית, שמשום מקום דאגה למהפכה אמיתית ● "זה הסיפור הכי מעורר השראה והכי פחות צפוי ששמעתי אי פעם", אומר הסופר ג'ף גוטספלד, שהוציא כעת ספר חדש המגולל את סיפורה של ביאטה

עוד 725 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה