ראש עיריית חיפה יונה יהב בכניסה לבית משפט השלום בחיפה. 16 במאי 2024 (צילום: בועז כהן. אתר כלבו חיפה והקריות)
בועז כהן. אתר כלבו חיפה והקריות
ראש עיריית חיפה יונה יהב בכניסה לבית משפט השלום בחיפה. 16 במאי 2024

עובד בעיריית חיפה הודה: יורים בחזירים

הדיון שנערך בסוף השבוע בביהמ"ש בחיפה חשף שהעירייה מדברת בשני קולות: מצד אחד עובד בכיר הודה שהתחילו לירות בחזירים ● מצד שני, ראש העירייה מכחיש ומצהיר כי לא יפרסם דוחות בנושא ● יהב התפרץ לדיון מהקהל, צעק על השופטת ("אני קובע") ועל עוה"ד של תנו לחיות לחיות ("פרחח") ● מחוץ לאולם הוא חטף את הטלפון של כתב זמן ישראל ואיים באגרוף

האולם הקטן בבית משפט השלום בחיפה בצוהרי יום חמישי האחרון היה צר מלהכיל את הקהל שהגיע לדיון. היו שם תושבות מודאגות, חלקן נאלצו לשבת על הרצפה, נציגים של רשות הטבע והגנים, עורך הדין של תנו לחיות לחיות ומולו היועצת המשפטית של עיריית חיפה וכן מנהליה, כולל ראש העירייה יונה יהב שנכנס לתפקיד בתחילת אפריל.

על הפרק עמדה הבקשה של עמותת תנו לחיות לחיות להבין מה בדיוק עושה העירייה, נוכח הדיווחים והתיעודים הרבים על ציידים שיורים בחזירים ברחבי העיר ועובדי תברואה שמגיעים לזירה כעבור זמן רב כדי לאסוף גופות ונתקלים בחיות הבר העצומות מוטלות על הרצפה ומפרפרות למוות דקות ארוכות מדי.

עד לפני כמה חודשים העירייה נהגה ללכוד ולהמית חזירים שיצאו מהוואדיות לתוך העיר והוגדרו כ"סוררים". שיטת הפעולה השתנתה, זה ברור (כמעט) לכל. האם ההמתה מתרחבת? האם שונו ההגדרות ל"סוררים" שאותם צריך להמית? לא ברור ותלוי את מי שואלים.

תנו לחיות לחיות ביקשה מביהמ"ש להבין מה עושה עיריית חיפה, נוכח הדיווחים על ציידים שיורים בחזירים ועובדי תברואה המגיעים זמן רב לאחר מכן לאסוף את החזירים הגוססים

יושב משמאל: ראש עיריית חיפה יונה יהב בבית משפט השלום בחיפה. 16 במאי 2024 (צילום: בועז כהן. אתר כלבו חיפה והקריות)
ראש עיריית חיפה יונה יהב (יושב שורה שנייה משמאל) בבית משפט השלום בחיפה. 16 במאי 2024 (צילום: בועז כהן. אתר כלבו חיפה והקריות)

"אין לך מושג איך החזיר הגיע לשם"

העירייה הפסיקה לפרסם דוחות בינואר והדיון חשף שהיא למעשה מדברת בשני קולות: זה של ראש העירייה שלא מוכן להצהיר שיש ירי ומנסה להסתירו מצד אחד – ומצד שני עובד בכיר בעירייה שמודה שיורים, תוך ערפול ההגדרה של תחולת ההמתה. ראש העירייה שישב בירכתיים הרבה להתפרץ לדיון ולבסוף נראה שאיבד שליטה עד כדי בריונות של ממש.

היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד ימית קליין, הגיעה טעונה. היא התרעמה על עצם הבקשה לדיון במקום להמתין לתשובות. בהתחלה היא חקרה נגדית עורכת דין מ"תנו לחיות לחיות" בניסיון להראות שהיא לא הייתה עדה למקרי הירי בעצמה (משום שהיא גרה בתל אביב), שהיא לא הביאה לבית המשפט תצהירים מתושבים פרט לאחת = ושלא הובאו "דיווחים רבים" למקרים כאלה.

עורכת הדין של רשות הטבע והגנים: "אז את לא יודעת מה קדם (להגעתך לזירה) ואם בוצע ירי. את אומרת שראית חזיר בר שוכב שרוע על אלונקה, אין לך מושג איך הוא הגיע לשם"

העדה השיבה כי יש תצהיר של תושבת אחת, שיש כתבות בתקשורת המקומית, לרבות תושבים שהתלוננו במשטרה וכמובן – התיעודים.

בהמשך נחקרה תושבת העיר, קרין ארד, שסיפרה על החזיר "גוץ לי", שאותו הכירה מאז שהיה גור. לדבריה, הוא מעולם לא יזם קרבה לאנשים או כלבים והיועצת המשפטית ניסתה ללחוץ בנקודה הזו ("המילה מעולם היא פומפוזית, כל יום היית מלווה אותו?").

החזיר "גוץ לי" בחיפה, שנורה למוות ב־6 במאי 2024 (צילום: קרין ארד)
החזיר "גוץ לי" בחיפה, שנורה למוות ב־6 במאי 2024 (צילום: קרין ארד)

מן הסתם העדה לא צפתה בחזיר 24 שעות ביממה והדגישה כי הוא מגיע לאזור רק כשיש פחים מלאים או כשנשאר מזון בגינות, כשהשער פתוח או כשלא היה גדר – ושהיא או התושבים ששוחחה איתם לא ראו אותו מתקרב לבני אדם.

כמוצאת שלל, עורכת הדין של רשות הטבע והגנים לימור דניאל שוסטר, המשיכה באותו קו וחקרה את ארד כדי לוודא כי לא הייתה עדה למעשה הירי בחזיר הזה, ("אז את לא יודעת מה קדם ואם בוצע ירי. את אומרת שראית חזיר בר שוכב שרוע על אלונקה, אין לך מושג איך הוא הגיע לשם").

מימין: יועמ"שית עיריית חיפה עו"ד ימית קליין. ישבים משמאל מאחור: ראש עיריית חיפה יונה יהב ומנכ"ל העירייה גדי מרגלית. 16 במאי 2024 (צילום: בועז כהן. אתר כלבו חיפה והקריות)
היועצת המשפטית של עיריית חיפה עו"ד ימית קליין. ישבים משמאל מאחור: ראש עיריית חיפה יונה יהב ומנכ"ל העירייה גדי מרגלית. 16 במאי 2024 (צילום: בועז כהן. אתר כלבו חיפה והקריות)

מנהל התפעול: יורים בחזירים

העדה השיבה שבערב 6 במאי היא הגיעה לזירה דקה לאחר שקיבלה דיווח מתושבת אחרת על הירי ושראתה את החזיר מפרפר ואת עובדי התברואה מנסים להעלות אותו לאלונקה ומתרחקים מהמקום כשראו שהוא עדיין חי, כפי שרואים בסרטון האבטחה. נכון, היא לא ראתה את הירי עצמו.

אלא שכל זה היה מיותר למדי, שכן מייד לאחר מכן עלה לדוכן מנהל התפעול של עיריית חיפה אוהד דורפמן, שהצהיר בפה מלא שיורים בחזירים וניכר מדבריו שתחולת ההמתה התרחבה.

מנהל התפעול של עיריית חיפה: "הדילול שבוצע עד החודשים האחרונים בוצע באמצעות לכידה במלכודות והריגה של החזיר בתוך המלכודת. עכשיו עושים דילול גם באמצעות ירי"

"הגברנו את מאמץ הדילול […] הרחקה של חזירים סוררים מהמרחב הציבורי באמצעים נוספים", אמר דורפמן בפתח דבריו. בתשובה לשאלה של עו"ד ארז וול מתנו לחיות לחיות. איך מתבטאת ה"תגבורת"?

העד מבהיר: "מכרז חדש שהוצאנו לצייד לדילול גם בירי ולא רק במלכודות, בעצם הדילול שבוצע עד החודשים האחרונים בוצע באמצעות לכידה במלכודות והריגה של החזיר בתוך המלכודת. עכשיו עושים דילול גם באמצעות ירי".

"סורר: אוכל מהפח ולא בורח"

בתשובה לשאלה האם נעשה שינוי בהגדרת ה"חזיר הסורר", דורפמן השיב ש"לא. מדובר בחזיר שאיבד פחד מבני האדם […] וזה חזיר שאותו אנחנו רוצים להרחיק מהשטח העירוני […] חזיר שאוכל מפח לא בהכרח סורר, אם מגיעים אליו והוא בורח ומתרחק מאיתנו. אם חזיר שאוכל מפח נמצא וממשיך לאכול מהפח כשאדם מתקרב אליו אז הוא סורר".

עו"ד וול ציין שבדיווחי העירייה ורשות הטבע והגנים, ה"סורר" מוגדר כמי שהורגל להאכלת יד וכזה שגילה התנהגות תוקפנית. אחרי שחזר על ההגדרה המעורפלת, ("איבד פחד מאדם"), דורפמן דייק לבסוף, שמדובר בחזירים שימשיכו לאכול מהפח ולא יברחו לוואדי ושאותם צריך להרוג.

"חזיר שאיבד פחד מבני האדם זה חזיר שאותו אנחנו רוצים להרחיק מהשטח העירוני. אם חזיר שאוכל מפח נמצא וממשיך לאכול מהפח כשאדם מתקרב אליו – אז הוא סורר"

בהתייחס לדברי העובד הבכיר בעירייה, עו"ד וול הוסיף שהשימוש במונח "דילול" הוא כשלעצמו שינוי מדיניות, הדוגל בשינוי המאזן האקולוגי והמתה מאסיבית בלי לבדוק האם מדובר בחזירים שמסכנים את שלום הציבור בלבד.

הוא הוסיף שבהסכם של העירייה ורשות הטבע והגנים מאפריל האחרון ומדוח סיכום הפעילות לשנתיים החולפות, דובר רק על חזירים שמתרגלים לקבל מזון ישירות מאדם ושבעבר ההמתה הייתה מוצא אחרון, אחרי דיווח ומעקב ושאי אפשר להבין מה כמויות הירי, כי בניגוד לעבר, הפסיקו לפרסם. "עולה שיש ניסיון לא לשנות את השם של המדיניות אבל כן לשנות את ההגדרות בפנים", סיכם.

מימין: עו"S ארז וול. בית משפט השלום בחיפה. 16 במאי 2024
עו"ד ארז וול (מימין), בית משפט השלום בחיפה. 16 במאי 2024

יהב: "את לא תעירי לי"

יונה יהב, שישב בשורות האחרונות עם אנשיו, התפרץ לעבר עורך הדין הצעיר, "איפה אתה גר?" המאבטחת ביקשה ממנו להפסיק לצעוק והוא ענה לה, "את לא תעירי לי".

בהמשך הדיון, אף שכבר היה ברור ממנהל התפעול שיש ירי וככל הנראה גם הרחבה של מטרות ההמתה, היועצת המשפטית של העירייה המשיכה לתקוף את תנו לחיות לחיות על חוסר תום לב והאשמות שווא בירי חסד אבחנה; על "תצהיר שהוא עדות שמיעה בלבד" ועוד תצהיר של תושבת ש"היא לא מומחית" לנושא.

יועמ"שית העירייה: "הטענות בעלמא מול מסמכים בכתב. להאשים את עיריית חיפה בחשד לעבירה ולהודות בפה מלא שיש תצהיר על איזה גוצי שאף אחד לא יודע מי הרג אותו?"

"מה יש להוסיף? טענות בעלמא מול מסמכים בכתב […] להאשים את עיריית חיפה בחשד לעבירה ולהודות בפה מלא זה שיש לו תצהיר על איזה 'גוצי' שאף אחד לא יודע מי הרג אותו?" אמרה קליין ובסיכומו של דבר הצהירה שהעירייה תמשיך לפעול לפי ההסכם מאפריל.

קשה להבין מה משרת הזלזול הזה בשיבוש שמו של בעל חיים שגם אם צריך להרוג אותו (נניח), כבר זכה לאיזשהו יחס אישי מהתושבות. יתרה מכך, לא ברור למה היועצת המשפטית התאמצה כל כך לקעקע את העדות של התושבות ולטעון שלא הורם נטל ההוכחה לירי בשעה ששנייה לאחר מכן העמית שלה בעירייה כבר הודה שיורים.

במקום זה, היה עדיף שתתייחס קונקרטית לירי בחזיר הזה ולמקרים האחרים, כולל הירי בגורים שלא ברור את מי הם מסכנים ותספר למה ואיך זה קרה. אין ספק שהיא יכולה הייתה להשיג את המידע הזה.

יהב: "אני ראש העיר ואני קובע"

בשלב הזה השופטת שולמית ברסלב העירה ליהב ואנשיו שהם מפריעים. "אנחנו גם בעלי דין", צעק לה מנכ"ל העירייה.

השופטת: "גם אם בעל דין, לא יצעק".

יהב: "לא, זה אלה (מפריעים)".

בהמשך, מנהל מרחב כרמל ברשות הטבע והגנים, אייל מילר, ציין שבסבב הנוכחי ניתנים היתרי ירי לשבועיים מראש בניגוד לעד לפני כמה חודשים, כשהייתה שיטת לכידה. "היית צריך למשוך מנקודה מסוימת, לעקוב, ורק אז דורכים את המלכודת".

יהב: "לא יהיה, לא יהיה. אני קובע, אני ראש העירייה ואני קובע, לא יהיה שום פרסום נוסף". השופטת: "אני קובעת". יהב: "אם ביהמ"ש אומר לי שהוא קובע, אז תוסיפי את זה בפסק דין"

עו"ד וול ציין שתנו לחיות לחיות בירכו על ההסכם של העירייה ורשות הטבע והגנים ועדיין מקווים ליישום של גידור, טיפול בפחים והסברה, אלא שהם פשוט חוששים שזה לא המצב בפועל וזו הייתה סיבה ההליך הנוכחי. הוא הדגיש שוב שעדיין אין דוחות באתר העירייה מאז פברואר, ושאם הם יחזרו, "תנוח דעתי".

יהב, שישב באחת השורות האחרונות עם אנשיו, התפרץ לעבר עורך הדין הצעיר, "לא יהיה, לא יהיה. אני קובע, אני ראש העיר ואני קובע, לא יהיה שום פרסום נוסף".

השופטת: "אני קובעת".

יהב: "אם בית המשפט אומר לי שהוא קובע, אז תוסיפי את זה בפסק דין".

השופטת: "אני מבקשת, בכל הכבוד, אני מצפה לאותו הדבר".

יונה יהב ביום הבחירות לרשויות המקומיות, 27 בפברואר 2024 (צילום: פלאש90)
יונה יהב ביום הבחירות לרשויות המקומיות, 27 בפברואר 2024 (צילום: פלאש90)

עורך הדין של תנו לחיות לחיות לא היה יכול לקבל הוכחה ברורה ומובהקת לנחיצות הפנייה שלו לבית המשפט. אחרי ההתפרצות המוזרה של יהב, אקולוג רשות הטבע והגנים עמית דולב הסביר שעוד לא הגיע המידע מהעירייה ולכן לא פורסמו הדוחות החודשיים, ושהתכנון היה להוציא סיכום משותף "ממש בימים אלה".

עו"ד קליין דרשה לחייב בהוצאות את תנו לחיות לחיות ("לא ייתכן שיהיה פה הליך סרק") והוסיפה שבעירייה היו "שמחים לענות. הוא היה מקבל תשובה אם היה פונה אלינו". לא ברור מי צודק, היא או ראש העירייה שלה שמצהיר שלא יהיו דיווחים.

עו"ד וול סיכם שאין לו טענה לרשות הטבע והגנים, ושאת ההאשמה בחוסר שקיפות אפשר להפנות כלפי העירייה: "להגיד שאין בסיס לבקשה בהתחשב במה שנאמר על ידי בעלי דין (יהב) ולדיווחים שקיבלנו – האשמות חמורות".

פחי זבל מלאים באשפה ופתוחים באחוזה בחיפה. מאי 2024 (צילום: קרין ארד)
פחי זבל מלאים באשפה ופתוחים באחוזה בחיפה. מאי 2024 (צילום: קרין ארד)

בתנו לחיות לחיות מתכוונים להמשיך לעקוב ולנסות לקבל סוף סוף תשובה להגדרה של חזיר "סורר" שאותו אפשר להמית לאחר מיצוי החלופות האחרות. כרגע נראה שיש הבדלים בין הגדרות רשות הטבע והגנים והעירייה.

ברשות הטבע והגנים טרם השיבו לשאלה מי הם החזירים שאותם הם מבקשים להמית. מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה.

"כמובן שנמשיך להיות במעקב אחר הדיווחים מהשטח, ובקשר הדוק וקבוע עם רשות הטבע והגנים בנושא, ונקווה לשקיפות ושיתוף פעולה גם מצד העירייה, על מנת לפקח שלא מומתים חזירים בניגוד לחוק"

מתנו לחיות לחיות נמסר בתגובה: "בהתחשב בהתחייבות של העירייה שלא לחרוג מההסכמות עם רשות הטבע והגנים, ובהתחשב בהערות השופטת שהעלו שבשלב זה אין ראיות מספיקות לבסס את הבקשה, הסכמנו למחיקתה תוך שמירה על טענותינו.

"כמובן שנמשיך להיות במעקב אחר הדיווחים מהשטח, ובקשר הדוק וקבוע עם רשות הטבע והגנים בנושא, ונקווה לשקיפות ושיתוף פעולה גם מצד העירייה, על מנת לפקח שלא מומתים חזירים בניגוד לחוק, בפרט בהתחשב בהערות הבעייתיות והקשות של ראש העירייה בדיון, והדיווחים המתקבלים".

מימין לשמאל: אוהד דורפמן, דוד לוריא, גדי מרגלית ויונה יהב. בית משפט השלום בחיפה, 16 במאי 2024 (צילום: בועז כהן. אתר כלבו חיפה והקריות)
יושבים, מימין לשמאל: אוהד דורפמן, דוד לוריא, גדי מרגלית ויונה יהב. בית משפט השלום בחיפה, 16 במאי 2024 (צילום: בועז כהן. אתר כלבו חיפה והקריות)

"מישהו אמר שיורים?"

לקראת הסיום יהב התפרץ שוב לעבר עו"ד וול: "תסכן את הילדים שלנו. תבוא מתל אביב, פרחח. היום נפצעו זקן וילד מחזירים".

ראש העירייה לא רוצה שקיפות, הוא רוצה לצעוק מהספסל האחורי. מי שהיה עורך דין עצמאי במשך עשרות שנים מרגיש משוחרר מהאטיקט של כותלי המשפט. כל ההליך הזה מעכב אותו, כאילו החזירים הגיעו לחיפה עם עינת קליש רותם ולא היו פה בהמוניהם בתקופתו – שלוש קדנציות לפני כן. גם אז המיתו. לא עזר. אולי המטרה היא מלחמת נצח?

שאלתי את יהב מחוץ לאולם, "מה אתה כל כך עצבני, הרי ניצחת". יהב: "ניצחתי? לא נותנים לעבוד". אני: "אבל אתם יורים לא? המשכתם לירות גם אחרי הצו." יהב: "מי אמר לך שיורים?" כאמור, עובד בעירייה הצהיר על כך

בסופו של דבר השופטת מחקה את הבקשה של תנו לחיות לחיות ולא פסקה לה הוצאות, לאכזבת היועצת המשפטית של העירייה ורשות הטבע והגנים. יהב יצא בשלב שלפני ההחלטה. בחוץ, שאלתי אותו, "מה אתה כל כך עצבני, הרי ניצחת".

יהב: "ניצחתי? לא נותנים לעבוד".

אני: "אבל אתם יורים לא? המשכתם לירות גם אחרי הצו."

יהב: "מי אמר לך שיורים?".

יונה יהב ועומר שרביט מחוץ לבית משפט השלום בחיפה. 16 במאי 2022 (צילום: בועז כהן. אתר כלבו חיפה והקריות)
יונה יהב ועומר שרביט מחוץ לבית משפט השלום בחיפה. 16 במאי 2022 (צילום: בועז כהן. אתר כלבו חיפה והקריות)

אגרוף לכיוון הפנים

תשובה מוזרה, בהתחשב בכך ש־20 דקות לפני כן עובד בכיר שלו הצהיר על הדוכן שציידי החזירים כבר מסתובבים בעיר. יהב פנה להתווכח עם תושבת ובסוף ניסיתי לשאול שוב, מי הם אותם חזירים סוררים שיירו בהם? כל אלה שמסתובבים בעיר?

ראש העירייה הדף אותי וכשהתעקשתי לשאול שוב הוא הסתובב, ענה "מישהו אמר שיורים?" חטף את הטלפון, קירב אליי את פרצופו למרחק הלבן שבעיניים  –והרים אגרוף קפוץ ומאיים.

חייכתי ונראה שזה הדליק אותו עוד יותר בזמן שהמאבטחת והעוזרים שלו הרחיקו אותו עד שהסתובב. כעבור כמה רגעים עוזר שלו החזיר לי את הנייד.

האיש הזה, שיגיע לגבורות בחודש הבא, איבד שליטה לגמרי. רצה להלך אימים או ללכת מכות. ויתרתי על התלונה במשטרה

האיש הזה, שיגיע לגבורות בחודש הבא, איבד שליטה לגמרי. רצה להלך אימים או ללכת מכות. ויתרתי על התלונה במשטרה. המופע של ראש העירייה יכול היה להיות משעשע, מביך או מטריד, להצביע על תחושת עליונות ו/או ניתוק. אולי הוא חושב שזה מביא מנדטים? הבחירות נגמרו לפני שנייה.

נוכח מה שקרה וכנראה עוד יקרה ברחובות חיפה והחשש הכבד לצער בעלי חיים וגרימת סבל מיותר, זה בעיקר עצוב.

יונה יהב מתעמת עם עומר שרביט מחוץ לבית משפט השלום בחיפה

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
41
עם כל הכבוד לרש"ג ולחזירים, תושבי חיפה לא צריכים לחיות בפחד , וילדים לא צריכים לפחד לצאת מהבית למגרש משחקים בגלל החזירים , עם כל הצער , מקומם של החזירים מחוץ לעיר בשמורה סגורה ומגודרת ,... המשך קריאה

עם כל הכבוד לרש"ג ולחזירים, תושבי חיפה לא צריכים לחיות בפחד , וילדים לא צריכים לפחד לצאת מהבית למגרש משחקים בגלל החזירים , עם כל הצער , מקומם של החזירים מחוץ לעיר בשמורה סגורה ומגודרת , ואסור לוותר על חיים נורמלים ללא חזירים בכל רחבי העיר חיפה , סליחה… מקומם מחוץ לעיר , גם אם לעיתים צריך לירות בהם …

יש לנו מספיק בלאגן ולחץ במדינה מסביבנו . לא צריכים גם את הלחץ ןהדאגה מחיות בר שמסתובבות בייננו סוף סוף העירייה החליטה לפעול בנושא ולא משנה איך נפטרים מהם. כבר הגיע הזמן שיחזירו את הש... המשך קריאה

יש לנו מספיק בלאגן ולחץ במדינה מסביבנו . לא צריכים גם את הלחץ ןהדאגה מחיות בר שמסתובבות בייננו סוף סוף העירייה החליטה לפעול בנושא ולא משנה איך נפטרים מהם. כבר הגיע הזמן שיחזירו את השכונות לתושבים …. תהרגו את כולם ורק ככה נחזיר את הביטחון לתושבים

למה פשוט וחלק לא מקימים חוות שיקום לחזירים האומללים הללו שלא מוצאים מקום לעצמם לחיות כי האדם שאיבד את החמלה והגדיל את תאוות הבצע לקח להם כל חלקה וטרטוריה שפויה וגם בסוף יורה בהם צער בעל... המשך קריאה

למה פשוט וחלק לא מקימים חוות שיקום לחזירים האומללים הללו שלא מוצאים מקום לעצמם לחיות כי האדם שאיבד את החמלה והגדיל את תאוות הבצע לקח להם כל חלקה וטרטוריה שפויה וגם בסוף יורה בהם צער בעלי חיים לשמה כולנו נשלם על העוון אלוהים רואה הכל כל הכבוד חתנו לחיות לחיות אבל לא מספיק אסור להרים ידיים אין לחזירים פה צריך לסייע להם באופן בהול תנו להם לחיות בכבוד את מה שיש להם תפסיקו האדם להיות חזירים בעצמכם ויפה שעה אחת קודם ראש העיר תשמש דוגמא לא אכזריות ותאוות בצע לתת יד לשפיכות דמים

אני תושבת חיפה וסובלת מאוד מחזירי בר פוחדת לעשות הליכה בפארק ועף לזרוק זבל בחשיחה לגשת לחניה של רכב. בקיצור זה מגביל חיים .בשבועות האחרונים יש מאט יותר מזרים אבל יללות של תנים היתרבו ו... המשך קריאה

אני תושבת חיפה וסובלת מאוד מחזירי בר פוחדת לעשות הליכה בפארק ועף לזרוק זבל בחשיחה לגשת לחניה של רכב. בקיצור זה מגביל חיים .בשבועות האחרונים יש מאט יותר מזרים אבל יללות של תנים היתרבו וכך מסוכנות יותר אני מרגישה עוצר בשעות חשיכה מה עושים עם חיות האלו שהם כבר לא בואדי.

הכתב הזה עומר שרביט הוא למעשה אקטיביסט במסווה של כתב. אין לו שום כוונה לתאר את המציאות העגומה בחיפה תחת שלטון החזירים. לתושבים כל כך נמאס שהעדיפו להחזיר את ראש העיר הכושל יהב אך ורק על ... המשך קריאה

הכתב הזה עומר שרביט הוא למעשה אקטיביסט במסווה של כתב. אין לו שום כוונה לתאר את המציאות העגומה בחיפה תחת שלטון החזירים. לתושבים כל כך נמאס שהעדיפו להחזיר את ראש העיר הכושל יהב אך ורק על רקע החדלון המוחלט של קליש בעניין החזירים ובגלל ההתחייבות שלו לטפל בנושא. מוטב שעורכי העיתון הזה (אם בכלל אפשר לקרוא לו עיתון) יעסיקו כתבים שמדווחים על המצב, במקום טבעונים פנאטים שבאים לקדם את האג'נדות שלהם.

6 חודשים לא ביקרתי את האח הגדול שלי ז"ל, שהיה לי כאבא כי פחדתי לפגוש חזירים. בכל פעם שהתקשר שאבוא לבקרו . התייסרתי שעניתי שאני פוחדת מהחזירים. לא יתכן שיתעלמו מתלונות האזרחים. מדוע תנו ... המשך קריאה

6 חודשים לא ביקרתי את האח הגדול שלי ז"ל,
שהיה לי כאבא כי פחדתי לפגוש חזירים. בכל פעם שהתקשר שאבוא לבקרו . התייסרתי שעניתי שאני פוחדת מהחזירים. לא יתכן שיתעלמו מתלונות האזרחים. מדוע תנו לחיות לחיות ,אגודת תנו לחיות לחיות לא טיפלו עד כה בבעיה למציאת פתרון.

חיית בר גדולה ומסיבית אסור שתכנס ליישוב כלשהו כי היא מהווה סיכון לבני אדם ולכלבים. ההגדרה של סורר ממש מיותרת ולא צריך להבדיל בין סורר לבין מחונך או לבין חיה טובה. צריך פשוט לדאוג שהתוש... המשך קריאה

חיית בר גדולה ומסיבית אסור שתכנס ליישוב כלשהו כי היא מהווה סיכון לבני אדם ולכלבים. ההגדרה של סורר ממש מיותרת ולא צריך להבדיל בין סורר לבין מחונך או לבין חיה טובה. צריך פשוט לדאוג שהתושבים משלמי המסים ייהנו מטיול חופשי ורגוע ברחובות עירם.

בשלושת השבועות האחרונים ראיתי חזיר אחד בחיפה (ששמר מרחק בין שיחים). שיפור ניכר לעומת המצב הקודם. דילול זה לא סימפטי אבל נחוץ לאחר שנים שבהם נתנו לחזירים לחגוג. מי שטוען שזה רק יגדיל את ... המשך קריאה

בשלושת השבועות האחרונים ראיתי חזיר אחד בחיפה (ששמר מרחק בין שיחים). שיפור ניכר לעומת המצב הקודם.
דילול זה לא סימפטי אבל נחוץ לאחר שנים שבהם נתנו לחזירים לחגוג. מי שטוען שזה רק יגדיל את מספר החזירים בעיר לא למד חשבון.

לכל תושבי חיפה צמאי הדם וראש העירייה שלהם: 1. לרצוח חזירים זה לא מדלל אותם. הם רק יתרבו יותר מהר. דהיינו מוכח מדעית. 2. קשירה (והטמנה) של פחים ופינות הרטבה בואדיות: כן מפחיתים כניסת חזי... המשך קריאה

לכל תושבי חיפה צמאי הדם וראש העירייה שלהם:
1. לרצוח חזירים זה לא מדלל אותם. הם רק יתרבו יותר מהר. דהיינו מוכח מדעית.
2. קשירה (והטמנה) של פחים ופינות הרטבה בואדיות: כן מפחיתים כניסת חזירים לשכונות. תלמדו ממחקר שנערך לאחרונה בטבעון.
לירות בחזירים עוזר רק לאנשים סדיסטים וחסרי לב לשמוח. הם אוהבים לראות חזירים מתים.
מי שבונה שכונות בתוך הבית של החזירים – שלא יתפלא שהם מסתובבים בבית שלו…
תפסיקו לטנף ולזרוק זבל בכל פינה לפני שאתם מתלוננים על חזירים…

מה זה משנה אם קודם לוכדים את החזיר ואחר כך הורגים אותו או ישר יורים? חובה לדלל את אוכלוסיית החזירים כדי שיהיה להם מספיק מזון בטבע ולא יכנסו לשכונות. ראיתי בשנים האחרונות הרבה חזירים מס... המשך קריאה

מה זה משנה אם קודם לוכדים את החזיר ואחר כך הורגים אותו או ישר יורים?
חובה לדלל את אוכלוסיית החזירים כדי שיהיה להם מספיק מזון בטבע ולא יכנסו לשכונות.
ראיתי בשנים האחרונות הרבה חזירים מסתובבים בצהרי היום ברחובות, זה אומר שהם איבדו את הפחד. זאת חיה מסוכנת וטוב שהגבירו את הדילול.

בחרתי בך ועכשיו אני מצטערת...אתה הצהרת בבחירות שתפתור את בעיית החזירים ואתה חייב לעמוד מאחורי דבריך. אבל לא הורגים חזירים, לא כך חשבתי שתפתור את הבעיה. גם הבטחת בבחירות שתושבי חיפה יסעו... המשך קריאה

בחרתי בך ועכשיו אני מצטערת…אתה הצהרת בבחירות שתפתור את בעיית החזירים ואתה חייב לעמוד מאחורי דבריך. אבל לא הורגים חזירים, לא כך חשבתי שתפתור את הבעיה. גם הבטחת בבחירות שתושבי חיפה יסעו במנהרות בחינם. אז הבטחת …מה אתה עושה בנדון?

החזירים הם סכנה לאזרחים ולכן העיריה מטפלת בהם , אבל זה כמו לשים פלסטר על שבר , מפני שאם העיריה היתה מטפלת כראוי בכל נושא הפחים והזבל , אזי בעיית החזירים היתה קטנה מאוד ולא גדולה עד כדי ... המשך קריאה

החזירים הם סכנה לאזרחים ולכן העיריה מטפלת בהם ,
אבל זה כמו לשים פלסטר על שבר ,
מפני שאם העיריה היתה מטפלת כראוי בכל נושא הפחים והזבל ,
אזי בעיית החזירים היתה קטנה מאוד ולא גדולה עד כדי כך….

לא פעם ולא חמש מאז שבני תינוק מצאתי את עצמי שבויה ברכב או בחדר המדרגות ללא יכולת להכנס הביתה או לצאת מחוצה לו. בתקופות בהם הם מחליטים אנחנו משתדלים לא לצאת בערב. מעבר לחשש לחיינו יש את ... המשך קריאה

לא פעם ולא חמש מאז שבני תינוק מצאתי את עצמי שבויה ברכב או בחדר המדרגות ללא יכולת להכנס הביתה או לצאת מחוצה לו. בתקופות בהם הם מחליטים אנחנו משתדלים לא לצאת בערב. מעבר לחשש לחיינו יש את הנפגע התברואתי. הסירחון והזבל הפזור בכל מקום. כשזה אני או הם התשובה ברורה.

נעשה כאן טבח ומעשה רצח מתוכנן ע"י ראש העיר האכזר ביותר שקם כאן. האדם הזה שלא תקציב עיקורים וסירוסי חתולים כמעט בכל 15 שנות שלטונו, הוא שונא בעלי חיים ידוע. היבחרו מסמל עבור בעלי החיים כ... המשך קריאה

נעשה כאן טבח ומעשה רצח מתוכנן ע"י ראש העיר האכזר ביותר שקם כאן. האדם הזה שלא תקציב עיקורים וסירוסי חתולים כמעט בכל 15 שנות שלטונו, הוא שונא בעלי חיים ידוע. היבחרו מסמל עבור בעלי החיים כולם בעיר חיפה … לא פחות מגיהנום עלי אדמות. זהו אדם אכזר שמקומו אינו בבניין העיריה. חייבים לעצור את מעשיו ויהט מה. אחרת לא יהיה מדובר החזירים בלבד. היה צריך " לקרוא" את כוונותיו עוד במסע הבחירות שלו כשהבטיח מעין "פתרון סופי ל"בעיה" בחודשיים ימים לאחר בחירתו. אנחנו תושבי חיפה עוד נשלם בעצמנו על בחירתנו באדם שמתיימר להיות אלוהים. אסור שזה יקרה… !!!

עוד עמותה שרומסת את האזרחים בכוונה תחילה יש פה קטע של עמותות וקרנות כל זה למרר את החיים של היהודים בארץ ישראל תגידו נראה לכם שחזירים יותר חשובים מהתושבים מה אתם סתומים זה ברור שזה בכ... המשך קריאה

עוד עמותה שרומסת את האזרחים בכוונה תחילה
יש פה קטע של עמותות וקרנות
כל זה למרר את החיים של היהודים בארץ ישראל
תגידו נראה לכם שחזירים יותר חשובים מהתושבים מה אתם סתומים זה ברור שזה בכוונה לערער את המדינה
וכל זה באישור של היועצת המשפטית שהיא דואגת לכל הרוע שיש במדינה
מקווה מאוד שתצטרף לראיסי

בתור תושבת חיפה שנים רבות תמיד ראיתי חזירים בתוך העיר, גם בתקופת קליש וגם בתקופת יונה יהב. ההחלטה הנוראית וחסרת החמלה לירות בהם ללא אבחנה ברחובות העיר היא עגומה ונטולת אנושיות, וסמלית ל... המשך קריאה

בתור תושבת חיפה שנים רבות תמיד ראיתי חזירים בתוך העיר, גם בתקופת קליש וגם בתקופת יונה יהב. ההחלטה הנוראית וחסרת החמלה לירות בהם ללא אבחנה ברחובות העיר היא עגומה ונטולת אנושיות, וסמלית למצבו המעורער של ראש העירייה (שיש להזכיר שהודח מתקפידו בקדנציה הקודמת ולא בכדי) וגם למצבו העגום של עם ישראל שאיבד כל צלם של אנושיות ורחמים על אחרים.

עוד 1,878 מילים ו-41 תגובות
סגירה