לקראת משפט נתניהו

בנימין נתניהו (צילום: Ronen Zvulun/Pool via AP)
Ronen Zvulun/Pool via AP
בנימין נתניהו

היום אמור הנאשם נתניהו להתייצב בבית המשפט המחוזי בירושלים לתחילת משפטו. אני חוזר שוב: היום אמור הנאשם נתניהו להתייצב בבית המשפט המחוזי בירושלים לתחילת משפטו.

ומדוע אמור? מפני שנתניהו כמו נתניהו עשה הכול כולל הכול כדי לחמוק, לברוח ולהתחמק ממשפט, והוא עלול להמשיך לחמוק מהתייצבות לתחילת משפטו. סִמכו עליו, הוא כבר ימצא תירוץ, אמתלה זולה להתחמקות.

בכלל, ככל שמועד תחילת המשפט מתקרב נתניהו מתגלה במלוא מערומיו, ערמומיותו, פחדיו וערוותו. עד עתה ידענו כי הוא נאשם בשלוש פרשות שוחד, מרמה והפרת אמונים, עתה אנחנו מגלים שלא רק שהוא נאשם, הוא גם פחדן גדול, חסר אחריות (טוב, אחריות מעולם לא הייתה לו), נטול בושה ובעיקר – מתבזה בלי חשבון ועל הדרך מבזה אותנו.

צר לי לומר, אבל הנאשם נתניהו מתנהל כפושע (לכאורה), כעבריין (לכאורה) וכמפיונר (לכאורה). לא כך מתנהל מי שבטוח בחפותו, לא כך מתנהל מי שמכבד את עצמו, אותנו ובעיקר את רשויות החוק והדמוקרטיה. כך מתנהל אדם היודע שהוא אשם, כך מתנהל עבריין במנוסה. אלא שהעבריין במנוסה הזה עומד בראשות המדינה ומחזיק בכוח פוליטי בלתי מוגבל. לכן הוא מסוכן.

אינני פסיכיאטר ואינני מתיימר להיות כזה, אבל לא קשה לזהות אצל נתניהו שיגעון גדלות קל במקרה הטוב ופרנויה קשה מלווה באיבוד קשר עם המציאות במקרה הרע. יותר מדי שנים בשלטון שכנעו את נתניהו שהוא כול יכול, שאיש לא יכול לו ושכל מה שהוא רוצה להשיג הוא אכן משיג. מעין מלך, חצי אל.

לכן הוא משוכנע שאם הוא הולך למשפט, כל המדינה על אזרחיה הולכת איתו למשפט. לכן הוא משוכנע שעצם הגעתו לבית המשפט כמוה כהשפלה. איך אני נוהג לומר? חביבי, היית צריך לחשוב על זה קודם, לפני שעשית מעשים שבגינם אתה נאשם בפלילים.

נתניהו לא מסוגל להעלות על דעתו שכמה שהוא חשוב לכאורה וראש ממשלה, הוא עדיין רק אדם אחד ולא המדינה, ואזרחי המדינה לא צריכים להשתעבד בגללו. הוא משוכנע שהמדינה והוא חד הם ולכן אם הוא נשפט, כל המדינה נשפטת וכל האזרחים נשפטים.

ככל שמועד המשפט מתקרב נתניהו "מפציץ" בציוצים היסטריים, המוניים, ילדותיים ובעייתיים שרק חושפים את פחדנותו הרבה. ככל שמועד המשפט מתקרב כך גוברות ההתקפות הפראיות של נתניהו ועושי דברו על שומרי הסף.

הוא מגייס לעזרתו תומכים שונים, דוגמת הד"ר אבישי בן־חיים (הפרשן לענייני חרדים של ערוץ 13), שמצייצים בלי הפסקה ציוצי תמיכה בו ובעיקר ציוצים המעידים על מצוקה נפשית שלהם. רוצה לומר, הנאשם נתניהו גרם להם הפרעה נפשית קשה, מצוקה נפשית אמיתית, תלות מסוכנת והרסנית בו, תלות שעלולה להיגמר באסון אישי. הם משוכנעים שנתניהו מעל הכול, גם מעל ישראל, ושישראל לא תתקיים בלעדיו ולכן חייבים להגן עליו בחירוף נפש ובכל מחיר.

וכמובן, נתניהו כמו נתניהו, משתף ציוצים אלו כחלק מההתקרבנות וההתבכיינות שלו. אותו בן־חיים אף הגדיר את משפטו של נתניהו טראומה לאומית, לא פחות, ואת נוכחותו של הנאשם נתניהו בבית המשפט – השפלה.

לעניין זה יש לי לומר רק דבר אחד: את הטראומה הלאומית עברה ישראל לפני 25 שנה ברצח רבין הי"ד. אם כבר אז נתניהו הוא אסון לאומי, טרגדיה לאומית, ונוכחותו במשפט אינה בגדר השפלה, אלא שוויון לפני החוק ועשיית צדק. להפך, מה שנתניהו עושה לו – זו השפלה. נתניהו משפיל את כל תומכיו וסוגדיו.

ואגב ערוץ 13, שמעתי שמנהלי הערוץ מונעים מכתבי הערוץ לסקר ולשדר את תחילת משפטו של נתניהו. נכון לפרסום רשומה זו הוגש בג"ץ נגד הערוץ, ומנהליו חזרו בהם מכוונתם זו.

ועוד מילה קצרה לסיום:

נתניהו הוא בסך הכול משרת ציבור שסרח. זה הכול. על משרת ציבור שסרח, בכיר ככל שיהיה, מצופה שיכבד את רשויות החוק ולא יתקוף אותן או ינסה לפגוע בהן, יעמוד למשפט ככל אזרח אחר, ויוכיח את חפותו בבית המשפט. בבית המשפט ולא בציוצים מתקרבנים וילדותיים ברשתות החברתיות.

המדינה לא צריכה להשתעבד לו, אזרחי המדינה לא צריכים להיות משועבדים לו, וּודאי שלא להיות עצובים או להרגיש שמשפילים את "המנהיג העליון" של המדינה. גם אין צורך להתפלל או לקוות שיֵצא זכאי מהמשפט. כל מה שהאזרחים צריכים לעשות הוא לשמוח שנתניהו אחרי כל מה שעשה, אינו מעל החוק והוא עומד למשפט צדק ככל אזרח אחר שהיה במצבו. זה הכול.

היום אמור הנאשם נתניהו להתייצב בבית המשפט המחוזי בירושלים לתחילת משפטו. יש לקוות שלא יצליח לחמוק מחובה מוסרית זו בתירוצים שונים, אלא יתייצב כאחד האדם, כאזרח מן המניין, ובפעם הראשונה בחייו יכבד את עצמו ואותנו.

יאיר בן־חור הוא עורך ספרות, עורך לשון, נקדן, עורך שירה ומשורר. פרסם עד כה ארבעה ספרי שירה פרי עטו וספר מאמרים פילוסופיים, וערך וניקד מאות ספרים אחרים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 645 מילים
כל הזמן // יום ראשון, 5 ביולי 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

קרע באגודת ישראל מאיים על יציבות יהדות התורה

בסוף השבוע שוב עלו איומים לפילוגים ופיצולים באגודת ישראל, המהווה מחצית מיהדות התורה ● אנשי פרוש דורשים לקיים פריימריז במפלגה - לראשונה מזה 44 שנים, ואילו אנשי ליצמן מתנגדים לדרישה בתוקף ● אנשי פרוש טוענים שליצמן הוא "פחדן ושפן גדול" ● אנשי ליצמן מכנים את פרוש "חצוף" ● שלום ירושלמי על המאבק שמאיים לשנות את חלוקת הכוחות שנקבעה לפני שנות דור

עוד 808 מילים

ועדת הקורונה תתכנס היום לאישור ההגבלות החדשות

לפי ההגבלות - שעליהן הוחלט בישיבת הממשלה שנערכה ביום חמישי האחרון - במועדונים, בפאבים ובבתי תפילה יוכלו להתכנס עד 50 איש, ובהתקהלויות אחרות במקומות סגורים - עד 20 איש

07:14 עריכה

מהיום חל איסור לקיים מבחנים במוסדות להשכלה גבוהה, אלא במתכונת מקוונת. היוזמה של ועד ראשי האוניברסיטאות, שרק חלק מהמבחנים יהיו מבחני בית ואחרים ייעשו במוסדות ההשכלה – לא התקבלה על ידי משרד הבריאות.

06:58 עריכה

ועדת הקורונה של הכנסת תתכנס היום, בשעה 13:00, כדי לאשר את ההגבלות שהטילה הממשלה ביום חמישי האחרון. לפי ההגבלות החדשות, באולמות, פאבים, מועדונים ובתי תפילה יוכלו להתכנס עד 50 איש ובהתקהלויות אחרות במקומות סגורים – עד 20. אם אכן יאושרו, ההגבלות ייכנסו לתוקף מחר.

עוד 2 עדכונים

דמיינו מדינה בלי קורונה

הרימו את הראש אזרחי ישראל. דמיינו בשעת משבר קשה זו, מדינה בלי קורונה. כן זה יתכן, זה אפשרי. מדינה בה לא נצטרך ממשלת חירום אחדות רחבה בת 36 שרים ועוד 16 סגנים מיותרים, אלא ממשלה מקצועית, ששריה נבחרים על פי כישוריהם ויכולותיהם.

דמיינו ראש ממשלה המתגורר בבית צנוע וכולו עסוק בהנעת המשק מאבטלה לעבודה מלאה. הוא מכנס יום יום מסיבות עיתונאים ללא מסיכות פנים או כפפות, כי זהו עולם ללא קורונה, עונה באדיבות ואריכות וסבלנות לשאלות עיתונאים ומרגיע את הציבור. דמיינו.

דמיינו רה"מ המתגורר בבית צנוע, עסוק בהנעת המשק מאבטלה לעבודה. מכנס מסיבות עיתונאים ללא מסכות, כי זה עולם ללא קורונה, עונה באדיבות לשאלות עיתונאים ומרגיע את הציבור. דמיינו

דמיינו מדינה ללא קורונה. אפשר לנסוע בנחת ברכבת מהירה ויעילה, לרדת לאוטובוסים זריזים ומהירים ולהגיע כל בוקר לעבודה ללא צורך בשימוש במסיכות הפנים המייגעות הללו או ברכב פרטי וללא פקקים. מדינה ללא קורונה. אין צורך במרחק 2 מטר בין נוסע אחד לשני ואין כבר צורך להיזהר מגל שני או מנגיעה בדלתות ובידיות. פשוט תענוג. פשוט להינות מתחבורה ציבורית מפותחת.

בראש מהדורות החדשות הממשלה המקצועית והיעילה תדבר גם על אחדות, על הנחת המחלוקות בצד, על שיח דמוקרטי והוגן, על הרגעת הרשתות החברתיות משיח האיומים וההסתה. די, נגמרה הקורונה, ואפשר לחזור לשיח הרגיל המנומס שידענו קודם. שרים אינטלגנטים, אנשי רוח, ספר, אקדמיה ומחקר ימונו למשרדי החינוך, המדע, והתרבות. מדינה ללא קורונה. נחזור להיות מה שהיינו.

תכניות הסיפוח שהביא עימו נגיף הקורונה יתפוגגו ברוח הקיץ. שלווה ושקט יאפפו את מרחבי יהודה ושומרון ואבו מאזן יתארח במעון ראש הממשלה הצנוע. מו"מ מלא תקווה, כזה שנפסק בגלל התפרצות הנגיף בסין, ישוב לדיונים בין נציגי ישראל ושכנינו הפלשתינים. לאחר טראומת הקורונה השפיות תשוב לאזור.

אזרחי ישראל, שאו מבט אל בחירתכם. זו רק הקורונה. היא תחלוף, ובמדינה ללא קורונה האוצר יתמוך בעסקים במיליארדים, בארות הגז יזרימו את משאבי הטבע שלנו היישר לכיסי האזרחים, והרווחים יופנו מיד לרווחת מערכות הבריאות הרווחה והחינוך. רווחי הטייקונים יקוצצו ויוקפאו ודווקא מורים יקבלו שכר גבוה יותר ומיטב המוחות יחזירו את ישראל למה שהייתה לפני הקורונה.

די, נגמרה הקורונה, ואפשר לחזור לשיח הרגיל המנומס שידענו קודם. שרים אינטלגנטים, אנשי רוח, ספר, אקדמיה ומחקר ימונו למשרדי החינוך, המדע, והתרבות. מדינה ללא קורונה. נחזור להיות מה שהיינו

ארבעה בתי חולים חדשים שבנייתם הוקפאה משום מה אחרי הבטחות הבחירות האחרונות ייבנו במהרה בימינו בלי איומי הקורונה.

משטרת ישראל תהנה מאמון הציבור ושוטריה יסבירו פנים לעולי אתיופיה ולמפגיני CRIMEMINISTER. בעצם, ההפגנות נגד ראש הממשלה ידעכו. במדינה ללא קורונה, מערכת המשפט תזכה לעדנה ולאמון והיועמ"ש ימליץ לראש הממשלה שנגדו הוגשו כתבי אישום פליליים לצאת לנבצרות מיידית או להתפטר. כרצונו ולמען הנראות הציבורית.

שרי הממשלה יבחרו ראש אחר והנאשם בפלילים יילך לביתו בלי מסיכה ובלי כפפות, בלי אלכוג'ל ובלי טבלאות על מספרי הנדבקים, החולים, המונשמים והמתים. כל זה יהיה מאחורינו במדינה ללא קורונה.

ישראל שוב תהיה אור לגויים. מטוסי אלעל ימריאו עם אלפי ישראלים מנומסים וחביבים לחו"ל. רגועים. הפעם הם לא ישתוללו במטוס ולא במלון, לא יאנסו נערות צעירות באיים הקרובים לחופי ישראל. הנגיף הנורא הזה פשוט שיבש את דעתם של אזרחי המדינה ואחריו תיכון כאן מדינה עם שוויון זכויות מלא לערבים וליהודים, ללהט"בים ולטרנסג'נדרים.

שירותי הדת יחזרו להיות אבן שואבת של מסורת ישראל, ורבנים לא יטרידו ילדות בנות 7 על אורך החצאית שלהן. הנגיף הנורא הזה שפגע ברקמת היחסים בין מתנחלים לפלשתינים יתנדף מחיינו, ומטעי זיתים שוב יצמחו, מסיק הזיתים לא יופרע על ידי נוער גבעות מטורף, ומשפחות פלשתיניות יוכלו לישון בשקט בלילה בלי שבקבוק תבערה נושא דלק ונגיף קורונה ייזרק לבתיהם ויבעיר את נשמתם.

מטוסי אלעל ימריאו עם אלפי ישראלים מנומסים וחביבים לחו"ל. רגועים. הפעם לא ישתוללו במטוס ולא במלון, לא יאנסו נערות צעירות באיים הקרובים לחופי ישראל. הנגיף הנורא הזה פשוט שיבש את דעתם

דמיינו מדינה ללא קורונה. זה לא קשה. הרי היינו שם עד לפני כארבעה חודשים. בכנסת יוקמו ועדות מקצועיות לביקורת המדינה, כספים וכלכלה, ואלה תפקחנה על עבודת הממשלה במקצועיות וללא משוא פנים.

מבקר המדינה שנאלץ לחבוש מסיכה 24/7 גם על עיניו, יוכל סוף סוף לראות ולבקר את מחדלי הממשלה. לבדוק לעומק את התנהלותה בעת ההתמודדות עם משבר הקורונה, להמליץ על הפעלת פיקוד העורף ומערך בתי החולים, הצטיידות במכונות הנשמה ותכנון מאבק במגיפה הבאה. המבקר יעשה זאת כמובן בזמן אמת ובאומץ לב ולא יחסוך את שבטו כאשר ימצא שאולי גם לראש הממשלה יש אחריות למה שהתרחש פה במהלך ארבעת החודשים האחרונים.

מדינה ללא קורנה תתפנה סוף סוף להקים ועדת חקירה ממלכתית ולחקור את פרשת הצוללות וכלי השיט, המניות והעמלות. שופטת בית המשפט העליון אסתר חיות, הפעם ללא צורך במסכת נימוקים מוזרה, ללא פחד או מורא, תמנה את עצמה לראש ההרכב של ועדת החקירה ותודיע שבתוך חצי שנה יוגשו מסקנותיה.

במדינה ללא קורונה, ראש הממשלה יתייצב לפני הועדה ויספר את כל הידוע לו. על החלטותיו ועל האינטרסים שלו ועל מקורביו. חשבונות הבנק שלו יפתחו לבדיקת המבקר המוכשר והיעיל, משרת הציבור הנאמן מתניהו אנגלמן, ומיטב אנשי מערכת הביטחון יעלו לירושלים ללא מסיכות. מזכיר לכם, מדינה ללא קורנה כבר לא תחייב מסיכות.

במדינה ללא קורונה, רה"מ יתייצב לפני ועדת החקירה ויספר את כל הידוע לו. על החלטותיו ועל האינטרסים שלו ועל מקורביו. חשבונות הבנק שלו יפתחו לבדיקת המבקר המוכשר והיעיל, משרת הציבור הנאמן מתניהו אנגלמן

שר המשטרה ימנה סוף סוף מפכ"ל הגון מקצועי, שלא יצטרך להיות שבוי של נגיף הקורונה או נאמן לשר שמינה אותו בעקבות המגפה הנוראה, והלה יהפוך את המשטרה שלנו למה שהייתה בטרם פגע בה הנגיף הקטלני הזה – חוקרת ביושר ויעילות פרשיות שחיתות, עוזרת לאזרחים ומסייעת להם ברחוב ונגד הפשיעה האזרחית, גניבות הרכב והאלימות במשפחה. משטרה כהלכה. זה מה שהשר ידרוש מהמפכ"ל החדש במדינה ללא קורונה. זה ברור.

במדינה ללא קורונה כבר לא נלך לבחירות כל חצי שנה. נשיא המדינה ימליץ לראש האופוזיציה לנהל אופוזיציה בריאה ודמוקרטית, כזו שתהווה אלטרנטיבה לשלטון, ובלי הקורונה הנשיא החביב שלנו לא יצטרך להמליץ על מתווה פתלתל, לא חוקי ומוזר, שישבש את דעתם של ראשי המפלגות.

אזרחי ישראל, תהיו אופטימיים. ישראל היא מדינה איכותית, טובה, לא ביורוקרטית, יהודית ודמוקרטית, לא מתעמרת באזרחיה, כמהה למימוש מגילת העצמאות שלה, ורק נגיף הקורונה שיבש בה את החיים. אבל הוא ייעלם בקרוב ואתם תדמיינו מדינה נורמאלית.

תמיד נעים לשקוע בחלומות ודמיונות.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון מנוחתו עדן (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 946 מילים ו-1 תגובות
עודכן לפני 7 שעות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

למקרה שפיספסת

פייסבוק "אפשרה לכמה מהיסודות הגרועים ביותר בחברה להיכנס לביתנו ולחיינו", אומר ג'ונתן גרינבלט, מי היה חלק מהסיליקון ואלי לפני שמונה למנכ"ל הליגה נגד השמצה ● ואחרי שנים שבהם הליגה עבדה בצמוד עם הרשת החברתית, עכשיו היא מתייחסת אליה כאל יריבה ● השינוי הזה מגיע לשיאו כעת, בקמפיין הדוחק בחברות מסחריות להפסיק לפרסם בפייסבוק

עוד 1,530 מילים

ירידה חדה במספר העגלים שהגיעו השנה לישראל במשלוחים החיים

לפי משרד החקלאות, חלה ירידה של כ-29% במספר העגלים שהגיעו לארץ באוניות במחצית הראשונה של 2020 ● למרות דוח מבקר חמור בנושא ותמיכה מכל צדי הקשת הפוליטית, כולל ראש הממשלה עצמו, הכנסת עדיין לא העבירה חוק המונע את המשלוחים החיים ● אולם גורם בענף אומר לזמן ישראל כי השפעת החוק העתידי כבר ניכרת

עוד 590 מילים

תגובות אחרונות

המבנה שרד את הנאצים ואת הקג"ב. הקפיטליזם זה סיפור אחר

יהודי אוקראינה יצאו למאבק נגד פרויקט ענק של דירות יוקרה, שעלול להביא לקריסת "בית הכנסת של הקצבים" ההיסטורי באודסה, שמצבו הפיזי רעוע גם כך ● אבל בהיעדר דרכים חוקיות להתמודד עם הבעיה, הם מנסים לגלות יצירתיות ● "באודסה קשה לעשות משהו באופן חוקי, אז אנחנו רוצים לבייש את חברת הנדל"ן", אומרת מובילת המאבק

עוד 959 מילים

משרד הבריאות: ריבלין, גנץ וכוכבי אינם זקוקים לבידוד

הנשיא ושר הביטחון קיבלו פטור מבידוד למרות ששהו ליד מפקד מג"ב שנדבק בקורונה ● ואילו 30 אלף ישראלים נשלחו לבידוד בסופ"ש בידי השב"כ ולא יכלו לערער מאחר שמשרד הבריאות אינו מבצע חקירות אפידמיולוגיות בשבת ● נתניהו וכץ הצטרפו למבול הגינויים על דבריו של צחי הנגבי ● המו"מ בין ראשי האוניברסיטאות לממשלה נכשל, והאוניברסיטאות ייאלצו לקבל את הנחיית הממשלה לערוך את הבחינות בבית

עוד 26 עדכונים

תרבות סקס, סמים וכיסאות גלגלים

לכל משתתפי מחנה הקיץ ההיפי "ג'נד" הייתה נכות כלשהי, כמו גם לרבים מאנשי הצוות ● צעירים עם מוגבלויות מצאו שם מפלט מהסטיגמות החברתיות שליוו אותם בבית, ומקום שבו יכלו לעסוק בהתנסויות רגילות של נערים ונערות - סמים וסקס, למשל ● כשיצאו משם, הם שינו את האופן שבו העולם מתייחס לבעלי מוגבליות ● סרט חדש בנטפליקס, בהפקת מישל וברק אובמה, מביא את סיפורם של המנהיגים שצמחו במחנה המיתולוגי - שזכה לכינוי "קריפ קאמפ"

עוד 1,102 מילים

ראש הממשלה החדש של עיראק בדרך לעימות מול טהראן ● הלבנונים הרעבים מחפשים דרכים לברוח מהמדינה, ודמעות התנין של חברי הממשלה רק מרגיזות אותם יותר ● עיתונאי איראני נידון למוות לאחר שמתח ביקורת על המשטר ● מצרים פותחת אתרי תיירות יוקרתיים, אך הם יישארו ריקים ממבקרים ● וקהיר גם מציינת 13 שנה להפגנה ששינתה את האזור ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,111 מילים

ראיון "חשבתי שאכתוב סיפור עליז על נאצי רגיל לגמרי"

מסמכים שהוסתרו במושב של כיסא מרופד במשך עשרות שנים, שופכים אור על חייו יוצאי הדופן של קצין האס אס רוברט גריזינגר ● בניגוד למרבית שותפיו לפשע, ששורשיהם היו נטועים בגרמניה, גריזינגר היה נצר למשפחה אמריקאית שהחזיקה עבדים ● אחרי שבנותיו הקשישות של גריזינגר נרתמו למחקר שלו, דניאל לי כתב את סיפורו של העורך דין הנאצי אשר לקח חלק ברצח העם היהודי - מבלי לקום מהכיסא

עוד 1,017 מילים ו-1 תגובות

כמה מגני הפסלים היפים בישראל נמצאים בשטחי קיבוצים ● לפחות בחלק מהמקרים, האמנים נאלצו לעזוב את המשק כדי לעסוק ביצירה שלהם ● אחד היוצרים מצא את "סירת ישו" המפורסמת במימי הכנרת ● שבע המלצות לטיולים בעקבות גני פסלים - רובם בקיבוצים, אבל לא רק

עוד 956 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
מַתָּנָה

הוזמנתם לארוחת שף בבלפור או לברביקיו ליד הבריכה בקיסריה ואתם לא יודעים מה מותר להביא? קבלו מדריך המלצות מיוחד: מתנות מקוריות, יצירתיות ומפתיעות - והכי חשוב, חוקיות! - שיוכיחו את אהבתכם למשפחת נתניהו, מבלי שתאלצו להגיע בהמשך לחקירות בלהב 433

עוד 1,056 מילים ו-1 תגובות

חמש פעמים הגיש נתניהו בקשה לקבלת מענק כספי מבעלי הון, וחמש פעמים נדחה ● אולם אפשר לשער בזהירות כי כבר עכשיו נתניהו מכלה את זמנו בתכנון הלוליינות המשפטית הבאה, שתאפשר לו להגיש בקשה למימון משפטו גם בפעם השישית והשביעית ● מאות אלפי המובטלים שמחכים לפתרון ייאלצו לחכות ● פרשנות

עוד 503 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה