שקר ה"סיפוח"

ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך נאום ברמת גן, מדבר על בקעת הירדן ומבטיח להחיל עליה ריבונות ישראלית אם ישוב וייבחר, 10 בספטמבר 2019 (צילום: מנחם כהנא/סוכנות הידיעות הצרפתית)
מנחם כהנא/סוכנות הידיעות הצרפתית
ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך נאום ברמת גן, מדבר על בקעת הירדן ומבטיח להחיל עליה ריבונות ישראלית אם ישוב וייבחר, 10 בספטמבר 2019

הנאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים, העומד בראשות ממשלת ישראל בחסות בג"צ ובחירת רוב חברי הכנסת, מתעתד, לטענתו, לספח בתחילת יולי את בקעת הירדן ולהחיל את החוק הישראלי על ההתנחלויות ביהודה ושומרון. ההסכם עם כחול-לבן מדבר על קבלת ההסכמה האמריקאית, כאשר האמריקאים אומרים שזו "החלטת ישראלית". לאחר ה"הסכמה" האמריקאית, רשאי נתניהו להביא את ההחלטה לדיון בקבינט, בממשלה ולאישור הכנסת.

לכאורה פתוחה הדרך לסיפוח. אבל מהו באמת ה"סיפוח"? תכנית המאה של טראמפ שעליה נשען נתניהו ומתגאה בה, ובה גם תומך לכאורה בני גנץ, מדברת על הקמת מדינה פלשתינית על פני 70% מיו"ש והעברת שטחים בתוך הקו הירוק לידי הפלשתינים בתמורה לסיפוח והחלת החוק הישראלי על ההתנחלויות ביו"ש. האם באמת מתקיים כאן סיפוח? או בעצם מדובר כאן על תכנית חלוקה? שקר הוא אמת וסיפוח הוא חלוקה מחדש. אורוול מודרני כותב כעת את ההיסטוריה.

האם באמת מתקיים כאן סיפוח? או בעצם מדובר כאן על תכנית חלוקה? שקר הוא אמת וסיפוח הוא חלוקה מחדש. אורוול מודרני כותב כעת את ההיסטוריה

זו לא חלוקה שהשמאל היה רוצה – יו"ש למדינה פלשתינית והקו הירוק למדינת ישראל היהודית והדמוקרטית. אבל זו חלוקה. מדינה פלשתינית בהסכמת מנהיג הימין הישראלי. נכון שהפלשתינים טרם הסכימו לכך, אבל הרי תכנית המאה מדברת על כך. הנהגת ישראל שמתרברבת ב"סיפוח" בונה למעשה על מהלך חד צדדי שעומד בבסיסה של תכנית טראמפ ובה ינתנו לפלשתינים 4 שנים להחלטה פלשתינית אם להצטרף לתכנית ואחריהן, אלוהים גדול.

אבל מה אם הפלשתינים יחליטו להיכנס למו"מ? העולם כולו לצידם, האמריקאים מעוניינים במו"מ ויסכימו גם לשינוי בתכניתם אם המו"מ יעלה יפה.

ישראל אם כן נכנסת למהלך של חלוקת השטחים שבין הירדן לים מחדש, ולראשונה מאז החלטת החלוקה של האו"ם בשנת 1947. לכאורה תוקם מדינה פלשתינית בהסכמת הימין הישראלי. אבל ה"סיפוח" המובטח הוא בעצם תכנית הונאה.

סיפוח חד צדדי יוביל לכאוס אזורי, אינתיפאדה בשטחים, ניתוק חוזה השלום בין ישראל לירדן, סנקציות אירופאיות על ישראל והפיכת אזרחיה כולם למצורעים ברחבי העולם. עצירת טיסות בשל הקורונה תיראה כמו הפסקת פרסומות באמצע תכנית אימה. נתניהו אולי בדרכו הנכלולית רוצה להוביל למלחמת גוג ומגוג שאחריה יאבד משפטו בתהום הנשייה, אבל מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה את הטירוף הזה. אין שום מחיר פוליטי, ביטחוני, כלכלי, חברתי או בריאותי שמצדיק מהלך של סיפוח שאלה הם המחירים שהמדינה תצטרך לשלם עבורו.

סיפוח חד צדדי יוביל לכאוס אזורי, אינתיפאדה בשטחים, קץ השלום בין ישראל לירדן, סנקציות אירופאיות והפיכת ישראלים למצורעים בעולם. עצירת הטיסות בקורונה תיראה כהפסקת פרסומות בסרט אימה

בני גנץ וגבי אשכנזי יודעים זאת. ראש השב"כ, ראש אמ"ן והרמטכ"ל יודעים זאת, גם ראש המל"ל, ראש המוסד, שר הביטחון ושר החוץ (כבר אמרנו?). כל אדם שעל כתפיו מונח ראש חושב, יודע זאת.

כל העולם יודע זאת ובכל זאת ראש ממשלת ישראל הנמצא בהליכי משפט פלילי, ממשיך לטחון לתומכיו את המוח בעניין הסיפוח ואולי אף להוביל מהלכים פוליטיים לקידומו של סיפוח. הימין הישראלי מדמיין את האידאולוגיה של ארץ ישראל השלמה מתממשת כאן ועכשיו ואין לו שום תשובה להפיכת ישראל למדינה דו לאומית או מדינת אפרטהייד מוקצה ומנודה.

את השקר של ה"סיפוח" צריך לעצור עכשיו בחודש מאי ויוני. מי שצריך לעצור אותו הם חברי כחול לבן, ראשי מערכות הביטחון הנוכחיים, שופטי העליון שייאלצו לדון בבג"צ נגד הסיפוח, מאות ואלפי פקידים, בעלי תפקידים בשירות המדינה שעל ראשם תיפול המדורה הזאת של שני מיליון פלשתינים הדורשים ביטוח לאומי וזכות הצבעה, טיפול רפואי ותקציבי חינוך בריאות ופינוי אשפה.

את הסיפוח הזה צריכים לעצור כל אזרחי ישראל שעל כיסם תיפול העלות של הסיפוח – גיוסי מילואים למלחמה באינתפאדה, שלטון צבאי ביו"ש, מימון חלופי לרשות הפלשתינית שתקרוס והפניית כל תקציבי המדינה להחלטה מטורפת של אדם אחד הנאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים ובזאת מוכיח את חוסר כשירותו וכשרותו לקבל החלטות הרות גורל, אשר יש סכנה ברורה ומיידית שהן משרתות את האינטרס האישי שלו ולא את האינטרס הלאומי הציבורי.

את הסיפוח צריכים לעצור כל אזרחי ישראל שעל כיסם תיפול עלותו – גיוסי מילואים למלחמה באינתפאדה, שלטון צבאי ביו"ש, מימון חלופי לרשות הפלשתינית שתקרוס

את הסיפוח צריכים לעצור גם אנשי הימין הישראלי. חברי הליכוד, אנשי ימינה והמתנחלים. האפשרות של המתנחלים להישאר בהתנחלויות תלויה בכך שלא יתרחש סיפוח. הסיפוח הוא הצתת פתיל ההשהיה של פיצוץ שאחריו לא יוכלו להתקיים התנחלויות.

כל זמן שישראל משתפת פעולה עם הרש"פ והחיים ביו"ש מתנהלים בתיאום והסכמה, ניתן עדיין לשלוט בתוצאות הכיבוש וביחס לפלשתינים על כל מוראותיו ומגרעותיו. מהלך חד צדדי יגרום להתפרצות שאחריה איש לא יודע כיצד ייראה השטח ואם ניתן יהיה לחיות בו.

מערכות חשמל ינותקו, פיגועים יומיומיים ימנעו תנועה בדרכים, צה"ל ייאלץ לכבוש מחדש את שטחי A+B ולנהל בעצמו את חיי שני מליון פלשתינים עוינים מצויידים בנשק של הרש"פ ותמיכה בין לאומית. ראשי המתנחלים הם הראשונים להבין ולדעת את תוצאות ההחלטה על הסיפוח והם שצריכים ללכת לנתניהו ולהוריד אותו מהעץ.

הפתרון ביו"ש יכול להיות מבוסס רק על חלוקה מוסכמת לשתי מדינות דמוקרטיות שבהן יהודים חיים בשטח פלשתיני בהסכמה ובוחרים למוסדות בישראל ופלשתינים חיים בשטח שתחת ריבונותם ואלה שחיים בשטח ישראל יכולים לבחור למוסדות הפלשתינים במדינה הפלשתינית שלהם. תושבי מזרח ירושלים למשל.

הפתרון ביו"ש יכול להיות מבוסס רק על חלוקה מוסכמת לשתי מדינות דמוקרטיות שבהן יהודים חיים בשטח פלשתיני בהסכמה ובוחרים למוסדות בישראל ופלשתינים חיים בשטח שתחת ריבונותם

שום סיפוח לא יכפה על שני מיליון פלשתינים את רצונו של ראש ממשלת ישראל, הנאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים. איש לא מאמין לו ואיש לא נותן בו אמון. לא באזור ולא בעולם.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון מנוחתו עדן (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
צונמי מדיני הבטיחו לנו כבר מזמן. אך בפועל מעמדה של ישראל רק הלך והתחזק בעולם בזכות "הנאשם בשוחד". היחידים שעושים גלים זה אנשי שמאל הזויים שעוד לא הבינו שהמציאות השתנתה והם הם ינסו בכול ... המשך קריאה

צונמי מדיני הבטיחו לנו כבר מזמן. אך בפועל מעמדה של ישראל רק הלך והתחזק בעולם בזכות "הנאשם בשוחד". היחידים שעושים גלים זה אנשי שמאל הזויים שעוד לא הבינו שהמציאות השתנתה והם הם ינסו בכול הכח ליצר דלגיטימציה של ישראל כלפי העולם.

עוד 820 מילים ו-1 תגובות
כל הזמן // יום ראשון, 12 ביולי 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

נתניהו נכשל כישלון חרוץ בהסדרת ניגודי העניינים שלו בקדנציות הקודמות - ניגודי עניינים שהובילו להעמדתו לדין בעבירות חמורות ● זה לא מונע ממשרד המשפטים להפגין אופטימיות שהפעם זה יסתדר ● בשבוע שעבר העביר מנדלבליט הסדר ניגוד עניינים בקשר למעורבותו של נתניהו בהחלטות הנוגעות לרשויות החוק ● אבל אפילו על הסדר הניגוד העניינים הרגיל נתניהו עדיין לא חתם ● פרשנות

עוד 1,613 מילים

הצעירים חזרו לרחוב, ואין להם שום כוונה להיות "לא פוליטיים"

בפעם הראשונה מזה זמן רב, הגיל הממוצע של המפגינים אמש בכיכר רבין לא שייט בין אוקיי בומר למתושלח ● דווקא על הרקע הזה, אי אפשר היה שלא להבחין בפער מטריד בין אלפי המפגינים בכיכר לבין מי שדיברו בשמם על הבמה ● בעוד המארגנים ניסו לנהל מחאה מהאו"ם, לצעירים ברחוב נמאס מהחרטא

עוד 705 מילים

אחרי הפגנת המחאה אמש, הממשלה תאשר היום תוכנית כלכלית לשנה הקרובה

19 מפגינים נעצרו הלילה, לאחר שלדברי המשטרה, הפרו את הסדר הציבורי ● לפי התוכנית הכלכלית, שתאושר היום, יזכו מחוסרי עבודה לדמי אבטלה עד יוני 2021; ייתכן שאישור התוכנית בכנסת יושלם עוד השבוע

10:38 עריכה

על רקע מחלוקת לגבי קבינט הקורונה, ועדת השרים לא מקיימת ישיבות. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט הביע את עמדתו בתום הדיון האחרון של ועדת השרים, שלפיה, אין די בהחלטה של קבינט הקורונה, ויש לכנס את הממשלה כולה שתאשר הגבלות. בשל עמדה זו, בין היתר – כך לפי דיווח של מוריה אסרף וולברג בגלי צה"ל – נמנע ראש הממשלה בנימין נתניהו מלכנס את ועדת השרים לענייני קורונה. נתניהו תהה מדוע יש לכנס הן את ועדת השרים והן את הממשלה לאותו עניין.

10:14 עריכה

הממשלה תאשר היום את מינויו של אבי כהן לתפקיד מנכ"ל משרד ירושלים ומורשת. בעבר כיהן כהן כמנכ"ל המשרד לשוויון חברתי.

10:04 עריכה

במערכת הפוליטית מוסיפים להגיב להפגנה שנערכה אמש: יאיר לפיד קורא לקצץ את מספר השרים ל-18, יואב קיש מזהיר מעלייה בתחלואה, בצלאל סמוטריץ' מוחה על היחס השונה שלו זוכים מוחים חרדים בירושלים לעומת מפגינים בתל אביב, ועוד.

09:34 עריכה

נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, השופט בדימוס דוד רוזן, מתח ביקורת על המחלקה לחקירות שוטרים, שלא חקרה כראוי תלונה של אזרח, שטען שהותקף בידי שוטרים. מח"ש, שסגרה את התיק, התבססה בהחלטתה על סרט צילום, אך זה כלל לא תיעד את מעצרו האלים, לדבריו, של האזרח.

"לא נכון היה לדחות תלונת המתלונן כמילים ריקות מתוכן, על בסיס סרט שאינו נוגע לאירוע בזמן ובמקום, ודו"ח פעולה של אחד השוטרים", כתב הנציב בהחלטתו. רוזן המליץ למשנה לפרקליט המדינה (פלילי) לשקול למצות את החקירה על תקיפתו של המתלונן בידי שוטרים.

• תמצית החלטתו של הנציב דוד רוזן

08:41 עריכה

פקחים של עיריית ירושלים בסיוע כוחות משטרה פינו את מאהל מחאה, שהקימו מתנגדים של ראש הממשלה בנימין נתניהו מול ביתו. לדברי הרשויות, המוחים קיבלו אישור להפגין למשך מספר שעות, אך השתקעו במקום למשך ימים.

08:36 עריכה

1,147 נדבקים בקורונה אותרו ביממה החולפת – כך נכתב בדוח של מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה. לפי אגף המודיעין, שיעור הנדבקים מבין הנבדקים הוא היה אתמול הגבוה ביותר – 6.5%.

07:48 עריכה

גורמים בליכוד אומרים, שאם בכחול לבן יבחרו להצביע בכנסת נגד עמדת הקואליציה, בתגובה לתמיכה של חלק מסיעת הליכוד ביוזמה להקים ועדת חקירה לניגודי עניינים של שופטי בית המשפט העליון – במפלגה ידעו להכיל זאת. כך דיווח הבוקר זאב קם בתאגיד השידור כאן.

07:13 עריכה

19 מפגינים נעצרו בלילה אחרי הפגנת המחאה שהתקיימה בכיכר רבין בתל אביב. בהפגנה לקחו חלק למעלה מעשרת אלפים מוחים. אחרי ההפגנה – לפי הודעת המשטרה – הפרו עשרות "פורעי חוק" את הסדר הציבורי במחאה שנעשתה בניגוד לחוק.

06:58 עריכה

הממשלה תתבקש לאשר היום בישיבתה השבועית את התוכנית "רשת ביטחון כלכלית 2021-2020", שהוצגה בשבוע שעבר לציבור על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ"ץ. לפי התוכנית, כל מי שלא יחזור לעבודה יקבל דמי אבטלה, עד יוני 2021.

הכנסת צפויה להצביע על התוכנית – כבר מחר. ייתכן שהצבעה בקריאה שנייה ושלישית תיערך עוד השבוע.

עוד 9 עדכונים

האם עדנה ארבל נפלה קורבן לקונספירציה של אלי ציפורי?

בששי האחרון (מעריב, 3.7), כתב אלי ציפורי מאמר המסביר מדוע הסדר ניגוד העניינים של שופטי העליון אינו לגיטימי. לטענתו, העובדה ששופטים אחראים על פירוט רשימת המניעויות שלהם, מהווה פתח לניצול לרעה בידי שופטים.

מי שמכיר את ההיסטוריה של ציפורי, מבין שמדובר באדם שהיצמדות לעובדות ואמינות בדיווח אינן הצד החזק שלו. ב-2007, בהיותו סגן עורך העיתון "גלובס", ציפורי תרגם טור מ"הפייננשל טיימס״ ופירסם את התרגום כלשונו בעיתון, תוך שהוא לא מציין שהעתיק את הטור. לאחר בדיקה, ועדת האתיקה של מועצת העיתונות נזפה בציפורי ואילצה אותו לפרסם הבהרה בגלובס, בה הודה כי אכן העתיק את הטור.

מי שמכיר את ההיסטוריה של ציפורי, מבין שהיצמדות לעובדות ואמינות בדיווח אינן הצד החזק שלו. ב-2007, כסגן עורך "גלובס", ציפורי תרגם טור מ"הפייננשל טיימס״ ופירסם את התרגום כלשונו בעיתון – כטקסט שלו

לאחר שהחליט להפוך לשופרו של נתניהו, ציפורי החל בהפצת תיאוריות קונספירציה ארסיות ולא אמינות, תחילה מעל עמודי גלובס. לאחר שטורים אלה נפסלו, עבר לפרסם בעמוד הפייסבוק שלו.

ב-2019, לאחר שגלובס היו צריכים להתנער מדבריו הלא אמינים של ציפורי פעם אחר פעם, הוא פוטר מהעיתון. במקביל לסגנון החדש, הבוטה והקונספירטיבי, ציפורי הפך לחביבם של ראש הממשלה ובנו יאיר, שנוהגים לשתף את מאמריו. בגלל חוסר האמינות שלו הידרדר ציפורי מסגן עורך עיתון כלכלי מוביל, לעיתונאי המצוי בשוליים של התקשורת הישראלית, המפיץ ידיעות שקריות במטרה לשרת את הפטרון החדש שלו, בנימין נתניהו.

ועכשיו לעובדות שציפורי בוחר להתעלם מהן: שופטים כפופים לכללים ברורים בחוק ובכללי האתיקה בנוגע למניעת ניגוד עניינים. הרף הנדרש הוא ״חשש ממשי למשוא פנים״. סעיף 77 (א) לחוק בתי המשפט, קובע פסלות לשופט במידה וישנו חשש כזה.

כל בעל דין יכול לטעון למשוא פנים. במידה והשופט לא פוסל עצמו, הטענה מגיעה ישירות לנשיאת ביהמ״ש העליון. חוק נציב תלונות הציבור על שופטים משנת 2002 מאפשר לציבור להגיש תלונות נגד שופטים במגוון רחב של נושאים, ועל הנציב להעביר דין וחשבון (סעיף 27 (א) לחוק) מפורט על התלונות לשר המשפטים ולוועדה לבחירת שופטים בסוגיות שבהן הוא עסק.

ועדת האתיקה של שופטים מכתיבה נהלי אתיקה והשופטים כולם כפופים להם. ניתן לערער על כל החלטה של ביהמ״ש, וכל הפעילות של שופטים גלויה וחשופה לציבור בפרוטוקולים. יתר על כן, שופטים מיוזמתם פרסמו רשימת ניגודים עניינים, אף שהם לא מחויבים לה ע״פ חוק.

בגלל חוסר האמינות שלו הידרדר ציפורי מסגן עורך עיתון כלכלי מוביל, לעיתונאי המצוי בשוליים של התקשורת הישראלית, המפיץ ידיעות שקריות במטרה לשרת את הפטרון החדש שלו, בנימין נתניהו

עם זאת, יש להפריד בין הביקורת העניינית שנשמעת לגבי שופטים לבין קונספירציות המנסות להחליש את הלגיטימציה של מערכת המשפט כולה, כחלק ממערכה רחבה יותר להחלשת רשויות שלטון החוק, כפי שלדעתי עושה ציפורי.

כדי להדגים את טענותיו בדבר ניגוד עניינים, תוקף ציפורי את החלטותיה של פרקליטת המדינה ושופטת העליון לשעבר, עדנה ארבל, שפעלה בעקביות כדי לממש את תפיסת עולמה הנוגעת למעמד האישה, הן בהיבט של עבירות מין והן בהיבט מאבקי גירושין.

כפרקליטת מדינה, ארבל פעלה כדי להפחית את הענישה נגד תלונות סותרות או לא עקביות בנושא עבירות מין נגד נשים וגברים כאחד. הסיבה לכך, היא שלעיתים העד או העדה חשים רגשות אשם עמוקים לאחר התקיפה ואין להם את הכוח הנפשי הנדרש כדי להעיד נגד התוקף. זאת ועוד, פעמים רבות מופעל לחץ על מתלוננות לחזור בהן מן התלונה.

להעניש אותם על תלונת שווא, במידה שהם חוזרים בהם מתלונתם, רק יחמיר את מצבם הקשה וירתיע מתלוננים נוספות מלהתלונן.

אכן, יש במדיניות זו הקלה מסוימת בענישה נגד תלונות שווא, אך בגלל שתלונות שווא הן תופעה יחסית זניחה, ואילו תת דיווח על עבירות מין הוא תופעה רחבה, הוחלט על גיבוש המדיניות המדוברת.

ציפורי החליט להכפיש את שמה של ארבל בצורה מכוערת ולקשור בין המדיניות שהתוותה לגבי תלונות שווא, לבין הליך גירושין שבתה ניהלה, לאחר שנקבעה אותה מדיניות. מבלי להיכנס לפרטים אישיים, אין כל קשר בין פסיקתה של ארבל בנושאי מזונות והגנה על נשים, לבין התיאור שמופיע בכתיבתו של ציפורי.

בהמשך המאמר ציפורי חוזר לפסק דין של ארבל כשופטת עליון, בו היא טוענת שאב בסכסוך גירושין, גם אם הוא הורה משמורן, צריך לשלם דמי מזונות לגרושתו. העניין בתיק זה, שהגיע לשולחנה של השופטת ארבל, לא עסק בסוגיה של תשלומי המזונות, אלא בשאלה המשפטית של מינוי מומחה נוסף מטעם ביהמ״ש כדי לקבוע מי יהיה ההורה המשמורן.

עם זאת, יש להפריד בין ביקורת עניינית על שופטים לבין קונספירציות המחלישות את לגיטימצית מערכת המשפט, כחלק ממערכה רחבה יותר להחלשת רשויות שלטון החוק

ייתכן שציפורי התבלבל בין פסקי הדין שאותם ביקש לצטט. גם אם לשיטתו של ציפורי העובדה ששש שנים לאחר פרישתה של ארבל מהעליון, ניתן פסק דין ששינה את דיני המזונות, אין זה מלמד דבר מהדברים שציפורי טוען. מותר לבית המשפט לשנות הלכה; הלכה אינה משתנה בגלל עניין אישי של שופט כזה או אחר.

לא ניתן להתעלם מההקשר שבו נכתב הטור של ציפורי נגד השופטת ארבל. מדובר בחלק בלתי נפרד מהמערכה של נתניהו לרסק ולהחליש את מערכת המשפט כדי לחלץ את עצמו ממשפט. ציפורי הוא בסך הכל חייל קטן בצבא התעמולה של נתניהו – ואלו בדיוק המשקפיים בהם צריך לקרוא את הטורים שלו.

שמאלני ציוני גאה, תל אביבי, לומד משפטים ומלמד עברית. הוביל מחאות למען קהילת להט״ב, שיויון לנשים והדמוקרטיה הישראלית. גר עם הכלבה שלו, ירדנה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 766 מילים ו-1 תגובות
עודכן עכשיו

למקרה שפיספסת

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

הקהילה היהודית האורתודוקסית בארצות הברית נערכת ליום שאחרי הקורונה ● על הפרק: קושי להמשיך להתקיים כלכלית בסגנון חיים שמבוסס על לימוד תורה, התייצבות לצד המפגינים נגד הגזענות כלפי שחורים (מחשש שההתפרצות הגזענית הבאה תהיה כלפי יהודים), והיערכות לגל של קשיים נפשים בקהילה בעקבות הריחוק החברתי

עוד 1,262 מילים

תגובות אחרונות

אלפי מפגינים בככר רבין: "השטח בוער, רוצים כסף עכשיו"

פוליטיקאים לא נאמו במחאת העצמאים ומובטלי הקורונה נגד הממשלה ● אסף אמדורסקי: ביבי נוכל שצריך ללכת לכלא ● עובדות סוציאליות נעצרו מחוץ לאולפן ערוץ 12 אחרי שעיכבו את כניסת ישראל כ"ץ ● מייסד "אני שולמן" אביר קארה הכחיש שיתוף פעולה עם נתניהו והודה שהוא בקשר עם שר האוצר, אחרי שתועד מסתמס איתו בשידור

עוד 21 עדכונים

מאז נחקק ב-2017, חוק השקיות מעולם לא נאכף

שלוש שנים וחצי מאז עבר חוק השקיות, אחד ההישגים הגדולים של המשרד להגנת הסביבה, מתברר: החוק כלל לא נאכף, ומפירי החוק מעולם לא נקנסו ● זאת משום שלא הותקנו עד כה התקנות הדרושות כדי לאפשר אכיפה ● שלא במפתיע, ניכרת התרופפות בזמן האחרון בהקפדה על החוק בסופרמרקטים ● במשרד להגנת הסביבה מבטיחים שהשרה החדשה תדאג לאכיפה בהקדם

עוד 572 מילים

בלעדי מלחמות היהודים מגיעות לדובאי

הקהילה היהודית הזעירה של איחוד האמירויות עוד לא יצאה מארון הקודש בעקבות התחממות היחסים עם ישראל, וכבר קמה לה מתחרה מבית ● הרב לוי דוכמן ושותפו פתחו במסע יחצנות לפיו הקהילה החדשה שהקימו היא-היא קהילת יהודי דובאי האמיתית, והצליחו להרגיז את השלטונות באבו-דאבי, כמו גם את ותיקי היהודים במפרץ ● אבל יש להם גם תומכים: "המניין שלהם גדול, והעוף בשבת שינה את המשחק, כי בבית הכנסת הישן הכול צמחוני", אומר אחד מהם

עוד 1,770 מילים

סכסוך המים בין אתיופיה למצרים מגיע לנקודת רתיחה ● חוקר טרור עיראקי נרצח בפתח ביתו בבגדאד ● ארדואן מכין הפתעה למתנגדיו ● בישראל וברצועת עזה מציינים 6 שנים למבצע צוק איתן, ודבר לא השתנה ● ודוגמנית-העל ממוצא פלסטיני, בלה חדיד, גונבת את ההצגה לפוליטיקאים ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 822 מילים
רן ברון

החברים של בן השופטת המאוימת, שנרצח בפיגוע, נזכרים בו

שני מכתבי איום ברצח שקיבלה השופטת ענת ברון מבהירים כי מי שחיבר אותם ידע על הפיגוע התאבדות שגדע את חייו של בנה ● רן ברון בן ה-23 היה אמור להופיע בליל הפיגוע בג׳ם סשן במועדון המייקס פלייס בתל אביב ● חבריו של רן כועסים על קמפיין ההסתה והאיומים נגד אמו ● אחד מהם, אביב אליאסי, הוא אחיו של "הצל": "אני יודע שאח שלי כותב על ענת ועל רן מתוך אהבה ומתוך כאב, אבל הוא טועה"

עוד 2,743 מילים

ברצף פסקי דין מהחודש האחרון, משדר נשיא בית המשפט העליון בארצות הברית קו מובהק של נטייה לצד הליברלי ● ג'ון רוברטס, שמונה לעליון לפני 15 שנה על ידי ג'ורג' בוש הרפובליקאי, מבקש כעת להפוך ללשון המאזניים של המוסד החשוב ● אחרי שהיה בדעת מיעוט נגד נישואים חד-מיניים, רוברטס הופך על רקע הכאוס בארה"ב ליותר ויותר ליברל - וטראמפ ממש לא אוהב את זה

עוד 1,448 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
כִּישָּׁלוֹן

הפעם הכישלון לא יישאר יתום. גם לא יהיה צורך בבדיקת רקמות כדי לגלות מי אבא שלו. בבוא השעה נבוא עימו חשבון

עוד 993 מילים

חברון הפכה לפצצת קורונה מתקתקת ברשות הפלסטינית

82% ממקרי הקורונה ברשות הפלסטינית מתרכזים סביב העיר חברון ● התנאים החברתיים הייחודים באזור הובילו להדבקה גבוהה יותר מאשר בשלוש הערים עם התחלואה הגבוהה ביותר בישראל גם יחד ● "לאנשים הייתה גישה כזאת שכאילו הכל ברצון האל, ומה שהוא רוצה – יקרה" ● "אבל הגורם החשוב ביותר בהתפשטות הווירוס הוא שאנחנו לא שולטים בנקודות הכניסה ובגבולות שלנו: המדינה שלנו מפורקת לחלקים"

עוד 992 מילים

מקורבי גנץ זועמים: נתניהו חותר לבחירות בתחילת השנה

דיווח: ראש הממשלה בנימין נתניהו דחה את הרעיון למנות את גדי איזנקוט לראש מערך ניהול הקורונה ● משך החקירות האפידמיולוגיות יקוצר, פחות אנשים ידרשו לבידוד ● נתניהו למקרון: "הסיפוח תואם את החוק הבינלאומי, נוסחאות העבר הובילו לכישלון" ● גורם בכיר בכחול לבן: "נתניהו מפזר כסף על האזרחים כדי להגיע לבחירות"

עוד 41 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה