רבע מאה אחרי השידור המפורסם עם הנסיכה דיאנה, בריטניה שוב סוערת

ראיון עם באשיר

סקנדל בממלכה: 25 שנה מאז הראיון עם הנסיכה דיאנה, שהפך לשידור הנצפה ביותר אי פעם בבריטניה, נחשפים פרטים חדשים המגלים כיצד רכש העיתונאי מרטין באשיר את אמונה של דיאנה והשיג את הסקופ הענק, שהזניק אותו לקריירה בינלאומית ● הוא זייף מסמכים, בודד אותה מסביבתה, ניצל את מצבה הנפשי ובקיצור - עשה לה גזלייטינג ● הבי.בי.סי פתחו בחקירה מקיפה

הנסיכה דיאנה בראיון למרטין באשיר (צילום: צילום מסך)
צילום מסך
הנסיכה דיאנה בראיון למרטין באשיר
עוד 1,293 מילים
כל הזמן // יום שלישי, 1 בדצמבר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

טענת ההגנה מן הצדק עשויה לסייע לנתניהו - או להתהפך עליו

נתניהו פוסע בדרכו של נשיא המדינה לשעבר קצב, שבסיום שלב ההוכחות במשפטו הגיש כרך עב-כרס עם טענות לשפיטה על ידי התקשורת ● בהכרעת הדין של קצב כתבו שופטיו כי "בעניינו אכן נחצה הגבול באופן חסר תקדים" והתחשבו בכך בגזר דינו ● אלא שהבחירה של פרקליטי נתניהו ללוות את טענותיהם בהצהרות תקשורתיות עלולה להוביל לאפקט ההפוך ● פרשנות

עוד 732 מילים

חיסול פח'רי זאדה הוא הישג משמעותי במערכה נגד הגרעין האיראני

חיסולו של מוחסן פח'רי זאדה, מי שנחשב בקרב רבים (באופן מוטעה) "כאבי תוכנית הגרעין" האיראנית הינו ציון דרך חשוב במערכה כנגד הגרעין האיראני. זאדה, שעמד בראש פרויקט "אמאד" אשר מטרתו הייתה לבנות פצצת גרעין איראנית, היה בעברו דמות מפתח במאמצי ההתחמשות הגרעינית של איראן, וכיהן בשנים האחרונות בראש SPND, הגוף שהחליף למעשה את אותה קבוצת "אמאד" מפורסמת.

חיסול פח'רי זאדה, מי שנחשב בקרב רבים (באופן מוטעה) "אבי תוכנית הגרעין" האיראנית הינו ציון דרך חשוב במערכה כנגד הגרעין האיראני. זאדה היה בעברו דמות מפתח במאמצי ההתחמשות הגרעינית

מי שביקש לחסל את זאדה רצה להשיג מספר מטרות מרכזיות:

 • הראשונה שבהן היא לפגוע משמעותית ביכולתה של איראן להקים מחדש קבוצת נשק לפרוייקט הגרעין שלה, ובכך להעמיד קשיים משמעותיים בפני יכולתה של איראן להסב את תוכניתה האזרחית לצרכים צבאיים.
 • זאת ועוד, הידע שקיים בראשו של זאדה מתקופתו כראש פרוייקט "אמאד" הינו ייחודי ולא יסולא בפז.
 • עובדה זו, יחד עם הממד ההרתעתי של החיסול, שאמור להזהיר כל גורם באיראן שלא לתת יד למהלך שכזה, אמורים לסייע בהשגת מטרה זו.
 • עוד ייתכן שמי שביצע את החיסול חשב גם שמותו של זאדה יגרום להנהגה באיראן לאבד אמון ביכולתם להקים את פרויקט הגרעין מחדש בלעדיו.
 • בנוסף, סביר שהחיסול נועד להציב מכשול נוסף בדרכם של איראן והמעצמות לחידוש המו"מ בסוגית הגרעין.

יודגש כי זו לא הפעם הראשונה שמדעני גרעין אירנים חוסלו בידי מתנקשים זרים. כבר בסוף העשור הקודם החל גל חיסולים כנגד אישים בולטים בתוכנית הגרעין האירנית כגון מסעוד עלי מועמד ומצטפא אחמדי ראשן, ולפי פרסומים שונים גם שמו של פח'רי זאדה הופיע ברשימה זו.

על-פניו נראה, שחיסולים אלו, יחד עם פעולות סייבר עלומות ופיצוצים באתרי הגרעין של איראן, מהווים חלק מתוכנית שאמורה לכאורה לעכב את תוכנית הגרעין האיראנית כדי להביא את איראן לנקודת החלטה (גרעין או משטר), אך ראוי לציין כי מהלכים אלו נכשלו בעבר מלעצור את תוכניתה הגרעינית של איראן, וגרמו לכל היותר לעיכובים שהאירנים הצליחו להתגבר עליהם על ציר הזמן.

חשוב לציין כי תוכנית הגרעין האיראנית לא קמה או נופלת על פח'רי זאדה. מערך ההעשרה האיראני שמובל על-ידי הסוכנות האיראנית לאנרגיה אטומית, הינו גדול ומבוסס ולא חיסול אחד, חשוב ככל שיהיה יוכל לפגוע בכך.

תוכנית הגרעין האיראנית לא קמה או נופלת על פח'רי זאדה. מערך ההעשרה האיראני, שמובילה הסוכנות האיראנית לאנרגיה אטומית, גדול ומבוסס. חיסול אחד, חשוב ככל שיהיה, לא יוכל לפגוע בכך

יתרה מכך, חשיפת ארכיון הגרעין על-ידי ישראל הוכיחה כי הידע הקיים באיראן לגבי יכולות "ההסבה" של תוכנית אזרחית לצבאית הינו רחב מאוד, ובוודאי לא נמצא רק במוחו של אדם אחד. איראן השכילה להכשיר עשרות אם לא מאות מהנדסי גרעין, שגם אם אין להם את הידע המעשי של זאדה הם בוודאי בעלי ידע תיאורטי מספק בהקשר הגרעיני, וההתפתחויות של איראן בתחום המחקר והפיתוח מוכיחות זאת.

זאת ועוד, גם אם איראן תחליט בעתיד לחזור למסלול הצבאי, כלל לא ברור האם מחסן פח'רי זאדה, אדם "שמעלליו" נודעו למרחוק ושמו פורסם בכל כלי תקשורת אפשרי, היה זה שעומד בראש פרויקט מסוג זה. במיוחד לאור תחושת החדירות של האיראנים. מה גם שלא ברור עד כמה המרחק מתקופת "אמאד" היה משפיע על כשירותו של פח'רי זאדה לעמוד בראש פרוייקט שכזה.

חשוב לציין כי חיסול זה כן מהווה מכה תדמיתית של ממש למשטר האיראני, מספר שבועות אחרי מבוכה נוספת שהמשטר ספג עם פרסום ההודעה בדבר חיסול  מספר 2 באלקאעדה אבו-מחמד אלמסרי על אדמת איראן. לכן סיכויי הנקמה או התגובה איראנית לחיסול זה הינם גבוהים ביותר, שכן אי התגובה עלולה לפגוע קשות בתדמית הביטחונית של המשטר.

בפני ההנהגה באיראן עומדות מספר אופציות לתגובה (בצורה נפרדת או באופן משולב), אך אין באמת אופציה אופטימלית. איראן מוגבלת לאור נסיונה לא לדרדר את המצב ערב כניסתו של ממשל ביידן לתפקיד, וגם להעדרותו של קאסם סלימאני ישנה השפעה רבה לגבי היכולת של איראן להוציא תגובה איכותית לפועל, בוודאי אם היא תחליט לפעול באמצעות "שלוחים". בנוסף, ללא חזבאללה, היכולת של איראן (בהנחה שהיא לא מתכננת מהלומה חסרת תקדים על ישראל), לפגוע בישראל מוגבלת מאוד מבחינה אופרטיבית.

החיסול מהווה מכה תדמיתית, שבועות אחרי מבוכת חיסול מספר 2 באלקאעדה על אדמת איראן. לכן סיכויי הנקמה או תגובה איראנית לחיסול זה גבוהים, שכן אי תגובה עלול לפגוע קשות בתדמית הביטחונית של המשטר

אלו הן חלק מאופציות התגובה של איראן (על בסיס נסיון העבר של פעילות איראן אל מול ישראל):

 • בדומה לפגיעה במדעני הגורמים "בסבב הקודם" איראן יכולה, באמצעות תאים חשאיים ברחבי העולם (ובסיוע אפשרי של חזבאללה), לכוון את תגובתה כנגד דיפלומטים ונציגים ישראלים רשמיים ברחבי העולם (וגם מדענים ישראלים אם אלו נמצאים בחו"ל). זאת בדגש על איזורים שהם "בטן רכה" מבחינת היכולת להגן עליהם אל מול אוכלוסיה שיעית גדולה כגון מרכז אסיה, דרום אמריקה, מדינות ערב וכדומה. תגובה זו מאפשרת לכאורה לאיראן להשאר מתחת לרדאר אבל ייקח זמן עד שניתן יהיה להוציאה לפעול והיא עלולה לסבך את איראן מדינית.
 • תגובה ישירה מאיראן לעבר ישראל (סביר כנגד מתקני הגרעין) – לכאורה – איראן יכולה להוציא פעולה זו מיידית, אבל זו עלולה לדרדר את המצב מיידית ולהוביל להתדרדרות שסביר שאיראן איננה רוצה בה.
 • הפעלה של כוחות איראנים מסוריה – איראן, בדומה למקרי עבר, יכולה להפעיל את כוחותיה ולשגר מתקפת רחפנים או טילים לעבר ישראל, אבל צעד שכזה לא רק שהוא מורכב מבחינה לוגיסטית (בוודאי כשאין את סלימאני) אלא יש קושי משמעותי לקדמו ללא אישורו של אסד שסביר שיחשוש מתגובה ישראלית קשה אם התגובה תצא משטחו.
 • תקיפה של חזבאללה מכיוון לבנון – לכאורה צעד שמאפשר את הפגיעה הקשה ביותר בישראל אבל הוא עתיד לפגוע בנכס המרכזי שיש לאיראן באיזור, קרי חזבאללה ולכן לא סביר שחזבאללה יתגייס למערכה באופן ישיר אלא ינסה לתמוך באחת האופציות האחרות.
 • הפרה בוטה של הסכם הגרעין הכוללת גירוש הפקחים ו/או העשרה לרמה גבוהה (20%) – על פניו מבחינה סמלית הצעד הנכון ביותר לעשותו כנקמה על מותו של פח'רי זאדה, אבל צעד שכזה פוגע באינטרסים ארוכי הטווח של איראן בכל הנוגע לחידוש עתידי של המו"מ עם המעצמות, בוודאי לקראת כניסת ממשל ביידן, ולכן איראן אכן יכולה לבצע מהלך סמלי בגרעין אבל לא כזה שניתן לחזור ממנו בצורה קלה יחסית.
 • איראן יכולה לחזור ולתקוף אתרים אסטרטגיים במימד הסייבר, אבל גם פה סיכוייה להצליח לנמוכים והיא גם תתקשה לקחת אחריות על המהלכים הללו שלרוב מתרחשים "מתחת לרדאר".

כך או כך, סביר שהתגובה שתבחר לא תהיה אפשרית למימוש מיידי, מהיום למחר,  בשל המורכבות הלוגיסטית ולקיחת הזמן מצד האיראנים. ולכן לפנינו שבועות מתוחים, בעיקר באותם מקומות מועדים לפורענות, אשר קל יחסית לאיראנים לפעול בהם.

סביר שהתגובה שתבחר לא תהיה אפשרית למימוש מיידי, בשל המורכבות הלוגיסטית ולקיחת הזמן מצד האיראנים. ולכן לפנינו שבועות מתוחים, בעיקר במקומות מועדים לפורענות, שלאיראנים קל יחסית לפעול בהם

בשורה התחתונה, חיסולו של פח'רי זאדה, מהווה את אחד מהאירועים המשמעותיים ביותר במערכה כנגד הגרעין האיראני, ופוגע  במאמציו (אם וכאשר) לחדש את הפרויקט הגרעין הצבאי. יחד עם זאת, גם חיסול זה, בדומה לאירועים קודמים, לא מסיג את התוכנית האיראנית האזרחית אחורה, לא מבטל לחלוטין את היכולת של איראן לחזור מחדש לפרויקט גרעין צבאי (ואולי עשוי להוביל את המשטר האיראני למצוא לו מחליף ראוי) ובעיקר לא פותר את הקהילה הבינ"ל מהצורך לקבל החלטות קשות באשר לתפוח האדמה הלוהט שנקרא פרויקט הגרעין באיראן.

רס"ן (במיל') דני (דניס) סיטרינוביץ שירת 25 שנה במגוון תפקידי פיקוד ביחידות האיסוף והמחקר המובילות באמ"ן ובנספחות אמ"ן בשגרירות ישראל בוושינגטון. כיום חוקר עמית במכון לדיפלומטיה בינלאומית על שם אבא אבן.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,096 מילים
עודכן אתמול
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

למקרה שפיספסת

פרה-היסטוריה אמני הסלע של הר כרכום

מספר הולך וגדל של מבקרים מגיע להר כרכום, קרוב לגבול עם סיני ● מלבד הנוף היפהפה, פליאוקלימטולוגים וארכאולוגים נמשכים למקום בגלל תחריטי הסלע העתיקים שהתגלו במקום ומהווים עדות להיסטוריה בת אלפי שנים ● חלקם אף קשורים לתנ"ך ● אבל יש גם חריטות שהוסיפו תיירים חסרי מחשבה ● עכשיו מנסים ברשות הטבע והגנים להגן על האתר הפרה-היסטורי המלא באמנות

עוד 1,398 מילים

בימים יפים, האפיק של נחל פולג שנשפך לים הוא מראה מושלם, אבל ימי המבול האחרונים היו הכל חוץ מיפים ● עם פרוץ הממטרים יצאו הודעות בהולות על סגירת כל חופי הרחצה בארץ מפאת זיהום ● הסיבות מוכרות: מערכות ניקוז עירוניות מיושנות, שמותאמות לממטרים נינוחים מהסוג שהיה נפוץ כאן פעם, לפני שהאקלים השתגע, לא עומדות במתכי הגשם מהסוג החדש ● חוף פולג כמשל

עוד 1,042 מילים ו-1 תגובות

בדיקת זמן ישראל "תאונות קורות בגלל שחוסכים בכסף"

כ-100 מפקחי עבודה אמורים לתת פתרון לכ-85 אלף מפעלים ואתרי בנייה, אבל התוצרים שמביאים המפקחים לא הופכים לכתבי אישום והקטל נמשך ● אין דיווח על קבלני משנה ועובדים שנפגעים לא יודעים ממי לתבוע פיצוי ● חברות הביטוח לא דורשות מהקבלנים לעמוד תנאי בטיחות, כתנאי לתחולת הפוליסה ● "הם מוכרים פוליסות במאות מיליונים והנזק ממוות של כמה פועלים הוא מיליונים בודדים"

עוד 2,852 מילים

תגובות אחרונות

קבינט הקורונה צמצם את מספר המבקרים שיכולים לשהות בו זמנית בקניונים

ועדת האיתור המליצה פה אחד למנות את פרקליט מחוז חיפה עמית איסמן לפרקליט המדינה ● דיווח: גנץ הודיע לנתניהו שכחול לבן תתמוך בקריאה טרומית בפיזור הכנסת ● דיווח: אחרי שיחה עם מיקי זוהר, נתניהו חזר בו מכוונתו למנות סגן ליושב ראש הקואליציה ● מנהל העבודה לשעבר מטעם חברת הניקיון במשרד ראש הממשלה מבקש ממבקר המדינה לפעול לביטול פיטוריו

עוד 62 עדכונים

חג ההודיה של בנימין נתניהו

אתמול הודיע היועמ"ש לגנץ כי עליו להקפיא את ועדת הבדיקה בפרשת הצוללות רגע לפני שהייתה אמורה להתחיל לפעול ● וביום רביעי תעלה הצעתו של יאיר לפיד לפיזור הכנסת ● הסיכוי שגנץ יצביע בעדה גבוה מאי פעם ● אם ההצעה תעבור בקריאה טרומית, נתניהו יקבל אופציה נוספת, מועד חדש וגמיש לבחירות, בהתאם למפת החיסולים, החיסונים או ההסכמים הנוחה לו ● פרשנות

לפעמים נדמה שיש מי שעומד ושופך על ראש הממשלה בנימין נתניהו צ'ופרים ללא הפסקה.

אתמול שיגר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנלדבליט מכתב לשר הביטחון בני גנץ ודרש ממנו לעצור לפי שעה את ועדת הבדיקה הממשלתית שמינה בפרשת הצוללות וכלי השייט. ובמהלך השבוע עשוי גנץ עצמו להצטרף להצעה של יאיר לפיד ולהעביר בקריאה טרומית הצעת חוק לפיזור הכנסת. גם זו מתנה לא צפויה שתיפול על נתניהו.

נתניהו ודובריו התקוממו נגד ההחלטה של גנץ להקים את ועדת הבדיקה במשרד הביטחון. הם טענו כי מדובר בוועדה שקמה מסיבות פוליטיות (מה שנכון), והיא אמורה הייתה להביא בארבעת החודשים הקרובים עדויות של אנשי ביטחון בכירים שרק יביכו את נתניהו בימי הבחירות.

הבקשה של היועץ משחררת אנחת רווחה גדולה בלשכת ראש הממשלה. "נתניהו שולח פרחים למנדלבליט", צייץ אמש אביגדור ליברמן, בנימה בולטת של אכזבה.

הבקשה של היועץ משחררת אנחת רווחה גדולה בלשכת ראש הממשלה. "נתניהו שולח פרחים למנדלבליט", צייץ אמש אביגדור ליברמן, בנימה בולטת של אכזבה

הוועדה הזו נראתה חשודה מלכתחילה – גם בעלת אינטרס פוליטי וגם חסרת סמכויות ויכולת לחקור את הדרג המדיני. צריך תמיד לזכור כי מסקנות הוועדה היו אמורות לבוא בסוף לממשלה, ושם ברור מה היה עולה בגורלן. מנדלבליט הוריד מכה ניצחת על הוועדה הזו, גנץ הודיע שהוא מקבל את ההנחיה ומתואם איתה – ובקיצור, הקפאת מצב ומתנה לנתניהו.

אבל זה לא הפרס היחידי. ביום רביעי תגיש סיעת יש עתיד הצעה לפיזור הכנסת. הפעם זה לא רק איום, אלא מעשה פרלמנטרי. מכבש הלחצים על גנץ להצטרף לאירוע הוא כבד. הגורמים המיליטנטים בכחול-לבן טוענים שאי אפשר להמשיך עם הממשלה המקרטעת הזו וצריך לשים סוף לשותפות עם הליכוד.

כפי שפורסם לראשונה בזמן ישראל, בכירים בכחול לבן איימו ועדיין מאיימים לפלג את המפלגה ואת הסיעה בכנסת אם גנץ ייכנע לנתניהו בחודש הקרוב. גנץ עצמו מהסס, כדרכו. ייתכן והוא עדיין מאמין בקיום הרוטציה.

הצעת החוק לפיזור הכנסת משחקת לידיו של נתניהו. אם ההצעה תעבור בקריאה טרומית מחרתיים (רביעי), היא תנדוד לוועדת החוקה של הכנסת כמו כל חוק יסוד אחר. בראש הועדה הזו יושב יעקב אשר מיהדות התורה, בעל ברית של נתניהו ויריב חדש של גנץ, בעיקר על רקע חוקי הגיוס והגיור.

אשר יכול לשחק בוועדה כרצונו, ולהחזיר את החוק למליאה לקריאה ראשונה, שנייה ושלישית מתי שנוח לנתניהו. לפי חוק יסוד הכנסת – בקריאה השלישית צריך לקבוע מועד לבחירות, עד חמישה חודשים מיום ההצבעה והעברת החוק.

יעקב אשר יכול לשחק בוועדה כרצונו, ולהחזיר את החוק למליאה לקריאה ראשונה, שנייה ושלישית מתי שנוח לנתניהו. בקריאה השלישית צריך לקבוע מועד לבחירות, עד חמישה חודשים מיום ההצבעה

במלים אחרות: נתניהו מקבל כאן אופציה נוספת, מועד חדש וגמיש לבחירות, בהתאם למפת החיסולים, החיסונים או ההסכמים הנוחה לו. והכל בנדיבותם של יאיר לפיד ובני גנץ, אם יעבירו מחרתיים את ההצעה.

ואם כל זה לא מספיק, יש גם בונוס. נתניהו יוכל תמיד להאשים את גנץ בהקדמת הבחירות באמצע משבר הקורונה. הוא הרי האיש שהצביע, אם יצביע, בעד פיזור הכנסת.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
בנט לא יכול לבנות לזמן הארוך, כי אי אפשר לדעת מה יקרה פה בעוד כמה שנים. אולי יקום יורש לביבי בליכוד. וגם המנדטים שהוא מביא עכשיו הם סוג של שיא, תולדה של המצב. הוא גם לא יכול לעשות עיסקה... המשך קריאה

בנט לא יכול לבנות לזמן הארוך, כי אי אפשר לדעת מה יקרה פה בעוד כמה שנים. אולי יקום יורש לביבי בליכוד. וגם המנדטים שהוא מביא עכשיו הם סוג של שיא, תולדה של המצב.
הוא גם לא יכול לעשות עיסקה עם ביבי כי ביבי בילתי אמין בעליל.
חוץ מי זה בנט לא מפחד לקחת סיכון. לכן האופציה הכי סבירה זה קואליציה עם מתנגדי נתניהו כדי להגיע עכשיו לראשות הממשלה. זו הזדמנות בלתי חוזרת.

עוד 443 מילים ו-1 תגובות

נזרק באמצע טיפול רפואי למחלקת הקורונה - בגלל בדיקות שגויות

ישראלי שכבר החלים מקורונה חזר מחו"ל עם בעיה רפואית והגיע להיבדק בשיבא ● בדיקת קורונה שבוצעה במקום החזירה תוצאה גבולית-חיובית, והוא סולק מבית החולים באמצע הבדיקות ● הוא אושפז במחלקת קורונה בשערי צדק ורק כעבור שלושה ימים התברר שבדיקה הקורונה הייתה שגויה ● בכיר שיבא: "ברור שהפסיקו לטפל בו כשגילו שיש לו קורונה, מה הוא ציפה שיעשו?"

עוד 810 מילים

האמת על אסון לוקרבי עדיין לא נחשפה במלואה

רק אדם אחד הורשע בהפצצת טיסת פאן אם 103 מעל לוקרבי ב-21 בדצמבר 1988 - פיגוע הטרור הקשה ביותר שבוצע אי פעם בבריטניה ● עבד אל-באסט אל-מגרחי מת ב-2012 כשהוא טוען שהוא חף מפשע ● כעת משפחתו מנסה לטהר את שמו בבית משפט בסקוטלנד ● אבל יש מי שמתעקש להמשיך להסתיר עדויות מהותיות הקושרות את הפיגוע לאיראן ולחזית העממית לשחרור פלסטין

עוד 1,295 מילים

תחקיר מפלגה ללא מרצ

לפעילים וחברי מרצ יש בטן מלאה על היו"ר ניצן הורוביץ ● הם מתארים תחושות הזנחה וניכור, מפלגה משותקת עם מסרים לא ברורים ולא משכנעים, שהפכו את מרצ לחסרת חשיבות ● פעילותו בכנסת מתוארת כעצלה ותבוסתנית, וזאת בימים שהוא בכלל מגיע למשכן ● "יש גל של אנשים שהשקיעו הרבה במפלגה, ומרגישים היום שזה נגמר" ● הורוביץ בתגובה: "טענות לא ראויות להתייחסות"

עוד 4,780 מילים

מנדלבליט לנתניהו וגנץ: פעלו מהר להעברת תקציב

עורכי דינו של נתניהו לבית המשפט: המציאו עבירה, לבטל את כתב האישום ● הפרקליטות: רוב הטענות מוכרות ● מנדלבליט עצר את ועדת הבדיקה לצוללות ● בג״ץ נתן ארכה לפינוי חן אל-אחמר ● ניצחון לפרץ: יוכל לנהל מו"מ על ריצה עם כחול לבן ● משרד הבריאות: יתכן שאפשר יהיה לחסן 150 אלף ישראלים לקורונה עוד השנה ● יועמ״ש הליכוד קיבל שכר של 14 מיליון שקל בחמש שנים

עוד 55 עדכונים

"מענק לכל אזרח" חשף את הבלוף הכלכלי של נתניהו

42% מכספי המענק שחולקו ביולי הוזרמו לכיסוי חובות ● רק כרבע מהמענק שימש ל"הנעת גלגלי הכלכלה" על ידי צריכה, כפי שקיווה ראש הממשלה ● מחקר של האוניברסיטה העברית מאשש את החשש: הזרמת חלק כה גדול מהמענק להחזר חובות מלמד על התדרדרות המצב הכלכלי של משקי הבית מאז נכנס נתניהו לתפקידו ב-2009, וחושף את הבלוף הכלכלי שמכר לאזרחים ● פרשנות

עוד 636 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה