ערבים ביפו, 1920 (צילום: אמריקן קולוני)
הזעם הערבי, התגובה היהודית והפקת הלקחים האנגלית. מאה שנים לפרעות יפו

בחזרה לפוגרום הראשון בארץ הקודש

ההיסטוריה חוזרת

החודש מלאו 100 שנים לפרעות תרפ"א, האירוע רב הנפגעים הראשון בפלשתינה המנדטורית ● כ-100 יהודים וערבים מתו, ביניהם הסופר יוסף חיים ברנר, שנקבר עם עשרות אחרים בקבר אחים בתל אביב ● זו הייתה נקודת מפנה משמעותית ביחסים בין יהודים לערבים ● צ'רצ'יל ניסה להרגיע את הרוחות, אבל את המנהיגות הערבית זה היה רחוק מלספק ● וזו הייתה רק ההתחלה

עוד 3,372 מילים
כל הזמן // יום רביעי, 23 ביוני 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

ברע"ם שוקלים את ההצעה למנות חבר כנסת מסיעתם לתפקיד סגן שר הבינוי והשיכון

אם מספרם הממוצע של חולי קורונה בשבוע יחצה את המאה - תוחזר החובה לעטות מסכות בחללים סגורים ● גנץ פועל להקים ועדת חקירה לפרשת הצוללות; בימינה מסתייגים מכך ● לראשונה מאז הוקמה הממשלה החדשה אישרה ועדת המשנה להתיישבות במנהל האזרחי תוכניות בנייה בגדה ● מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון יאיר פינס הוא מועמדו של בנט לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה

עוד 56 עדכונים

לערטל את האשה ממעמדה המקצועי

לפני מספר שנים ייצגתי אישה צעירה בהליך גירושין כואב. במהלך אחד מהדיונים המשפטיים היה ניכר שעורך הדין של הצד שכנגד לא מרוצה מהדרך שבה הובלתי את הדיון. באמצע שטף דבריו באולם הדיונים הוא פנה לעבר הלקוחה שלי, הצביע עליי ושאל "מאיפה הבאת את הילדה הזו שמייצגת אותך".

באחד הדיונים בהליך גירושין כואב היה ניכר שהעו"ד של הצד שכנגד לא מרוצה מהדרך בה הובלתי את הדיון. באמצע דבריו הוא פנה ללקוחה שלי, הצביע עליי ושאל "מאיפה הבאת את הילדה הזו שמייצגת אותך"

עד היום, בכל פעם שאני נזכרת באפיזודה הזו אני יכולה להרגיש באופן פיזי לחלוטין את התחושה שעברה לי בגוף באותם רגעים, כמו גם את הקיפאון הבלתי נשלט שאחז בי.

בסיפור הזה נזכרתי השבוע בעקבות הצפייה בסרטון של ישיבת הוועדה המסדרת בכנסת, שבמהלכה ח"כ מנחם פורוש כינה את יו"ר הוועדה ח"כ עידית סילמן "ילדה קטנה". סילמן לא נשארה חייבת וענתה לו באופן ישיר "אל תקרא לי ילדה קטנה, אני לא ילדה קטנה".

תרבות הדיון בכנסת, שלא ידועה בנימוסיה הבריטים, עשויה לטשטש את המשמעות והחשיבות של ההתרחשות הלכאורה אגבית. לכן אני רוצה להפנות את הזרקור לפעולה של פרוש ולטעון שהתגובה של סילמן סימנה מעשה פוליטי ופמיניסטי חשוב, ראוי ולא מובן מאליו.

העולם המערבי נמצא בסך הכל כמאה שנה מאז נשים זכו לשוויון אזרחי ופוליטי. הגל הראשון של התנועה הפמיניסטית ברא לנו עולם, שבו באופן כמעט גורף כבר לא נשללת ממחצית האוכלוסיה הזכות המשפטית לבחור ולהיבחר, לרשת, להחזיק ברכוש ולהתמנות לתפקידים ציבוריים.

אלא שהיסטוריה, הרגלים, תפיסת עולם או – אם תרצו – הנטייה של הגורם האנושי לא להרפות ממנגנוני כוח – כל הללו נותרו במידה רבה בעולם הישן, או לכל הפחות לא הדביקו את הקצב של השינוי הפורמלי שהתרחש בחקיקה. למעשה האפליה לא מוגרה בפועל מחיינו אלא פשטה צורה ולבשה צורות אחרות ומנגנונים חדשים וותיקים שמייצרים מוטציות חדשות של אפליה.

היסטוריה, הרגלים, תפיסת עולם או – אם תרצו – הנטייה של הגורם האנושי לא להרפות ממנגנוני כוח – כל הללו נותרו במידה רבה בעולם הישן, או לכל הפחות לא הדביקו את הקצב של השינוי הפורמלי שהתרחש בחקיקה

חלק מהמנגנונים ידועים, ברורים ונחקרו עד עייפה, כמו הסללה של בנות למקצועות מסוימים או ציפיות חברתיות לחלוקת הנטל המשפחתי. אך לצידם קיימים גם ווריאנטים חמקמקים וקשים להגדרה שיוצרים חסמים באפשרויות המקצועיות של נשים ובהתנהלות שלהן במרחב הציבורי. כל כך מסובך לארגן, לקטלג ולאבחן אותם, עד שלעיתים אפילו נשים יגידו לעצמן שהן מדמיינות או שככל הנראה מדובר באפיזודה מקרית ולא במנגנון שיטתי.

כזה הוא אותו מנגנון שביקש ח"כ פורוש להפעיל כלפי ח"כ סילמן: שימוש בכלי מילולי, לרוב באופן פומבי, במטרה להקטין, לזלזל ולערטל את האישה ממעמדה המקצועי, כדי ולהחזיר את יחסי הכוחות למקומם ה"טבעי".

המילים "ילדה קטנה" בקונטקסט המסוים הזה משמעותן: את צעירה, לא מקצועית, למרות שניסית "להתחפש" ליו"ר וועדה שבמסגרתה אני כפוף אלייך. באמצעות המילים הללו הח"כ הנכבד מבקש לבצע היפוך ולחזק את מעמדו על חשבונה של האחרת.

אולם המנגנון הנ"ל עשוי להגיע בלבוש עדין יותר. למשל: מי לא מכירה את הסיטואציה שבה עורכים סבב היכרות במסגרת מקצועית ואת הגברים מציגים בשמם המלא ובתוארם, ואילו הנשים מכונות בשמן הפרטי בלבד? באיזה מקום עבודה לא התפלקה לחבר הנהלה אמירה לגבי "המתכנתים והבנות ממשאבי אנוש" או פניה בתואר "חמודה" לאחת המנהלות.

כזה הוא אותו מנגנון שביקש ח"כ פורוש להפעיל כלפי ח"כ סילמן: שימוש בכלי מילולי, לרוב באופן פומבי, במטרה להקטין, לזלזל ולערטל את האישה ממעמדה המקצועי, כדי ולהחזיר את יחסי הכוחות למקומם ה"טבעי"

התגובה של ח"כ סילמן היתה משמעותית כי היא לא הותירה את ההיגד המפלה של פורוש באוויר, ובכך היא ניטרלה במידת מה את האפקט של פעולת מנגנון ההקטנה וההיפוך. בדומה לתפיסה של הפילוסוף מישל פוקו, השפה לא רק "יוצרת" מציאות, אלא השיח עצמו הוא הוא המציאות. ומכאן שעצם הנוכחות של סילמן והבחירה שלה בפעולה לכאורה שולית שלא מאפשרת לאדם אחר לנשל אותה מהמקצועיות שלה ממשיכה לסלול את הדרך לעולם הגון יותר, טוב יותר ושוויוני יותר עבור בנותנו.

ניצן כספי שילוני היא מנהלת משפטית של "מרכז צדק לנשים". עורכת דין, פמיניסטית, דתיה. תלמידת מחקר בחוג למגדר באוניברסיטת בר אילן, מגישה (במשותף) את הפודקאסט "מבקרות ברבנות".

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 599 מילים ו-1 תגובות

מה שקורה עכשיו ומה שיקרה אחר כך

סגירת גלי צה"ל, או העברתה בחופזה למסגרת חדשה דווקא עכשיו, מהווה פרס למושחתים ולפוליטרוקים שפגעו בה במשך שנים, והינדסו אותה לצרכיהם ● גנץ יעשה בחוכמה אם ימנה מפקד רציני ועצמאי שיפעל לחיזוק התחנה ולתיקון ליקוייה ● רק אז, ממקום של עוצמה, ניתן יהיה לבחון מבנה ארגוני מחוץ לגבולות הצבא ● דעה

עוד 1,189 מילים

פרופ' אבי שמחון נכנס לתפקיד יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה עם הילה של מומחה ● אחרי שש שנים, הוא עוזב עם תדמית של שופר ● שמחון העדיף לדבוק בדף המסרים של נתניהו ולשרת את ענייניו, הפיץ לא פעם הערכות שהתבררו כשגויות ותמך במהלכים שהחמירו את המשבר ● אפשר רק לקוות שמחליפו יעשה את כל מה ששמחון עשה - רק בדיוק הפוך ● פרשנות

עוד 834 מילים ו-3 תגובות

למקרה שפיספסת

ההכשרה שמקבלים עובדי הרווחה מתבססת על פרקטיקות ופרוטוקולים מהעולם המערבי ואינה מותאמת למרקם הייחודי של החברה הערבית בישראל ● ערבים מעטים בוחרים לעסוק בעבודה סוציאלית בגלל סטיגמות ● ומעטים בלשכות הרווחה דוברי ערבית ● כך הפך המגזר העני ביותר למוזנח ביותר ● עו"סים יהודים וערבים ייפגשו היום בנווה שלום כדי לדון באפליה ובפערים - וכיצד לתקן אותם

עוד 1,195 מילים ו-1 תגובות

זמן גמילה מנתניהו

בשעה טובה ומוצלחת הושבעה ממשלה חדשה בישראל. אמור מעתה: ראש ממשלת ישראל, מר נפתלי בנט. בנימין נתניהו, מי שהיה ראש הממשלה כאן בשתים־עשרה השנים האחרונות, עבר לספסלי האופוזיציה והוא מעתה: ראש האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו.

אלא שיש מי שהמצב החדש לא ברור להם והם לא מקבלים אותו או לא מסכימים איתו. בראשם ראש האופוזיציה החדש, בנימין נתניהו, שממשיך להתנהל כאילו הוא ראש הממשלה ודבר לא השתנה.

יש מי שהמצב החדש לא ברור להם והם לא מקבלים אותו. בראשם ראש האופוזיציה החדש, בנימין נתניהו, שממשיך להתנהל כאילו הוא ראש הממשלה ודבר לא השתנה

ואגב, נתניהו הוכיח שלא הכמות קובעת אלא האיכות. כל כך הרבה זמן היה בשלטון והשאיר אדמה חרוכה, הזנחה מתמשכת וכאוס.

אבל לפני שארחיב על ראש האופוזיציה, כמה מילים על התקשורת שנדמה שמתקשה לעכל שנתניהו כבר לא ראש הממשלה של ישראל.

זה שבוע ימים שיש כאן ממשלה חדשה, וכבר השינוי מורגש באוויר בכל הרמות. אלא שבתקשורת ממשיכים לראיין את אנשי האופוזיציה החדשה ודנים בשאלות של אתמול ושלשום, חדשות ישנות ולא רלוונטיות.

אז יש לי חדשות בעבורכם: יש ממשלה חדשה בישראל, ראש הממשלה הוא נפתלי בנט, הוא לגיטימי בדיוק כמו שקודמו היה לגיטימי, הוא חוקי בדיוק כמו שקודמו היה חוקי והוא מוסרי הרבה יותר מקודמו. והוא בעיקר לא חייב שום דבר לקודמו או למלחכי פנכתו של קודמו, לא אחרי מה שקודמו עשה לו והשאיר אחריו.

לדבר עם אנשי האופוזיציה על שאלת הלגיטימיות של בנט ולאפשר להם לשקר ולהסית נגדו בתקשורת זה דבר לא לגיטימי, לא רלוונטי ולא מעניין. ובעברית פשוטה: אתם שם בתקשורת, תחליפו דיסקט, נתניהו כבר לא ראש הממשלה.

לעומתם ראש האופוזיציה ואנשיו נדמה שעוברים את מה שעובר כל מי שעבר אובדן ואבל. כרגע רובם נמצאים עדיין בשלב הראשון בשלבי האבל: שלב ההכחשה. מעטים מהם עברו לשלב הכעס. הם עדיין רחוקים מאוד משלב ההפנמה והקבלה של המציאות.

נדמה שראש האופוזיציה ואנשיו עוברים את מה שעובר מי שעבר אובדן ואבל. כרגע רובם נמצאים עדיין בשלב הראשון: שלב ההכחשה. מיעוטם עברו לשלב הכעס, אך עדיין רחוקים משלב ההפנמה וקבלת המציאות

הם ממאנים לתפוס ולהאמין שנתניהו כבר לא ראש הממשלה והם מתייחסים אליו כאילו הוא עדיין ראש הממשלה ועדיין קובע ומחליט החלטות הרות גורל. וכולנו זוכרים את חבר הכנסת אריה דרעי שהתקשה לומר "ראש הממשלה לשעבר" ונתניהו השיב לו במין ילדותיות מתפרצת, חסרת ביטחון ומטופשת: "אריה, אל תילחם בזה. תגיד: הוד מעלתך".

וכעת אנחנו שומעים מחבר הכנסת דוד ביטן, שנתניהו עצמו הנחה את אנשיו ומקורביו לפנות אליו בתואר "ראש הממשלה", מעין ניסיון להנדס תודעה בציבור ששום דבר לא השתנה לכאורה ושנתניהו עדיין ראש הממשלה כאן.

נתניהו הבטיח העברת שלטון מסודרת ונקייה. הוא גם נתפס אומר במסדרונות הכנסת שלא תהיה הפיכה ולא יהיה ניסיון הפיכה. אבל כולנו כבר יודעים שכאשר נתניהו מבטיח משהו, משמע שהוא מתכוון לקיים את ההפך הגמור.

ואכן זה מה שקרה: לא הייתה שום העברת שלטון מסודרת, לא מצד נתניהו ולא מצד שרי ממשלה היוצאת – למעט חריגים קטנים כמו השר היוצא יובל שטייניץ או השר היוצא גבי אשכנזי. לא היה טקס רשמי ולא חפיפה רצינית וראויה לשמה. אפילו לא נישאו ברכות ואיחולי הצלחה לממשלה החדשה מטעם הממשלה היוצאת. כללי הטקס חוּללו, הממלכתיות והרשמיות נעלמו ואינן. העברת השלטון נעשתה בצורה ילדותית, מבולגנת, בלתי אחראית, לא ממלכתית, בלתי ראויה ובלתי הולמת. בושה לממשלה היוצאת.

כללי הטקס חוּללו, הממלכתיות והרשמיות נעלמו ואינן. העברת השלטון נעשתה בצורה ילדותית, מבולגנת, בלתי אחראית, לא ממלכתית, בלתי ראויה ובלתי הולמת. בושה לממשלה היוצאת

על פי הדיווחים בתקשורת, נתניהו הורה בניגוד לחוק לגרוס מסמכים רבים ממש לפני שבנט נכנס ללשכת ראש הממשלה והחליף אותו. ביום ההשבעה עצמו נתניהו הזמין בקבוקי שתייה ב־6,000 שקל למעון הרשמי בבלפור על חשבון המדינה, השד יודע למה.

ואם כבר הגענו לבלפור, ראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, עדיין מתגורר במעון הרשמי בבלפור, המעון הרשמי של ראש הממשלה – ולא זו בלבד, אלא שברוב חוצפתו הוא מזמין לשם אישים, מקיים ישיבות רשמיות ומאפשר להציג אותו כראש ממשלת ישראל. בהמשך דווח שהוא "ניאות" לפנות את המעון הרשמי עד 10 ביולי ולא לקיים שם אירועים רשמיים. כלומר, הוא "הסכים" לפנות את המעון הרשמי לאחר כחודש מהשבעת הממשלה החדשה. חוצפה שלא תתואר.

רק לשם השוואה, ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, פינה את המעון הרשמי בבלפור ארבעה ימים אחרי השבעת הממשלה החדשה (ולא חודשיים לאחריה, כפי שעמית סגל ובֹעז ביסמוט טענו באופן שקרי).

אגב, אתם מאמינים לנתניהו? אתם מאמינים שהוא באמת לא יקיים פגישות ואירועים רשמים בבלפור ושיתפנה כשיידרש? אני לא מאמין לו. אני חושב שצריך לוודא שהוא אכן לא מקיים שם אירועים רשמיים ושהוא יֵצא במועד שסוכם.

ועדיין כמה סימנים חיוביים: דווח בתקשורת שכל עובדי המעון פוטרו בימים האחרונים (מטעמי "משרת אמון"), כך שנראה שמתחילים להתרגל למציאות שבה נתניהו כבר לא ראש הממשלה. הגיע הזמן.

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו הפליא לעשות וכינס מסיבת עיתונאים שבה הבטיח להצהיר הצהרה מדינית. כן, שמעתם מצוין, ראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, הודיע שיצהיר הצהרה מדינית. כאילו הוא עדיין בעמדת שליטה, כוח והשפעה וכאילו יש לו בכלל סמכות להצהיר הצהרות מדיניות עמוק מספסלי האופוזיציה.

אני הרשיתי לעצמי שלא לצפות בהצהרה שלו, אבל ממה שקראתי הבנתי שהוא תקף את שר החוץ לפיד וכינה אותו ראש הממשלה בפועל וניסה לחבל ביחסי ישראל־ארצות הברית. ניסה ולא הצליח וגם לא יצליח, אפשר להירגע: הנזק המהלך הזה כבר לא ראש הממשלה.

הרשיתי לעצמי לא לצפות בהצהרה המדינית שלו, אבל הבנתי שתקף את שר החוץ לפיד, כינה אותו רה"מ בפועל וניסה לחבל ביחסי ישראל־ארה"ב. ניסה ולא הצליח וגם לא יצליח, אפשר להירגע: הנזק הזה כבר לא רה"מ

זאת ועוד: כשהשרים וראש הממשלה החדשים נכנסו ללשכותיהם הדבר הראשון שהבחינו בו היה הבלגן שנתניהו וממשלתו היוצאת השאירו. לפי הדיווחים בתקשורת, הממשלה הקודמת השאירה להם תוהו ובוהו איום, הרס וחוסר תפקוד מוחלט. ראש הממשלה החליפי ושר החוץ החדש, מר יאיר לפיד, כתב ברשתות החברתיות:

וזה מצב בלתי נתפס. עוד לא היה כדבר הזה בישראל. נתניהו הבטיח שלא תהיה הפיכה ולא יהיה ניסיון הפיכה, ומה שעשה היה ניסיון הפיכה במלוא מובן המילה. אבל לא יעזור לו, בונים את הכול מחדש, בלעדיו.

מי שעובר על ההודעות והרשומות של לפיד ולא רק שלו, אלא של חברי הממשלה החדשה, יכול להרגיש ברוח חדשה, רעננה, אחרת, חיובית – רוח של עשייה, עידוד, אופטימיות וחזרה לשפיות ולשגרה. חוזרים לעבוד ולשרת את אזרחי ישראל.

אז לכל מי שעדיין לא קולט ולא תופס: אחרי שתים־עשרה שנים רצופות בשלטון נתניהו כבר לא ראש הממשלה. זו עובדה. אז אם הוא רוצה לנבוח – שינבח. לא צריך להתייחס לכל נביחה שלו, בוודאי לא עכשיו, כשהוא באופוזיציה ולא קובע בשום דבר מהותי. יש לנו מדינה לנהל, וברוך ה' הוא כבר לא מחליט ולא נמצא בעמדת השפעה הרסנית כל כך למדינה, הוא כבר לא יכול להפריע או להזיק. למזלנו, ישראל עברה לידיים טובות, הידיים של בנט ולפיד, תנו להן ולהם לעבוד – הם כבר עובדים קשה למעננו – ותתעלמו מרעשי הרקע של נתניהו ואנשיו. הם יתרגלו למצב החדש וקולם ייחלש ויפוג עד שייעלם לגמרי.

יאיר בן־חור הוא עורך ספרות, עורך לשון, נקדן, עורך שירה ומשורר. פרסם עד כה ארבעה ספרי שירה פרי עטו וספר מאמרים פילוסופיים, וערך וניקד מאות ספרים אחרים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,052 מילים
עודכן לפני 53 דקות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

עם רוח גבית מבג"ץ, ועדת האתיקה הופכת למהותית בכנסת הנוכחית

פסיקת בג"ץ אתמול הדוחה את עתירת הח"כ לשעבר יוסף ג'בארין נגד החלטת ועדת האתיקה של הכנסת מחזקת את מעמד הוועדה דווקא אל מול הפריבילגיות הניתנות לח"כים ● דווקא אחרי חילופי שלטון, כשחברי הקואליציה עוברים לספסלי האופוזיציה, ובמיוחד על רקע התנהגות ח"כים במליאה בזמן האחרון, ועדת האתיקה עשויה להפוך לאחת הזירות המשמעותיות בכנסת הנוכחית ● פרשנות

עוד 867 מילים

במעון בבלפור תישאר עובדת אחזקה אחת

פרסום ראשון עובדי מעון רה"מ שפוטרו נמצאים בתקופת הודעה מוקדמת וממשיכים לקבל שכר, אולם נציבות המדינה הודיעה להם כי הם משוחררים לביתם באופן מיידי ● עובדת אחת טרם פוטרה ותישאר במעון לפחות עד שמשפחת נתניהו תעזוב: "לא יתנו לביבי ושרה לעשות את הכול בעצמם" ● אלא שבפועל, במשרד רה"מ ובנציבות לא יודעים לומר אם העובדים המפוטרים אכן עזבו את המעון - ואין על כך פיקוח

עוד 889 מילים

בניגוד להבטחות, רא"מ ביקשה הקלות - ואז ניסתה להסתיר אותן

החברה ביקשה בשנה האחרונה מספר הקלות משמעותיות מהמשרד להגנת הסביבה ומוועדת התכנון בנוגע לדרישות שהוצבו בפניה לקיום תסקיר סביבה ● רא"מ מתעקשת כי לא ביקשה כל הקלה ומכנה את הטענות "עלילות שווא" ● מסמכים שהגיעו לידי זמן ישראל מוכיחים אחרת ● פרסום ראשון

עוד 996 מילים ו-1 תגובות

מערכת הבריאות לא מספיק מודעת לצורכי להט"בים ואף מסכנת את חייהם

פרסום ראשון לסביות שלא הופנו לבדיקות פאפ לאבחון מוקדם של סרטן צוואר הרחם ● הומואים שלא מקבלים טיפול הולם ● טרנסג'נדרים שהותקפו מינית במוסדות רפואיים ● סקר בקרב הקהילה הגאה חושף את הטיפול הרפואי הלקוי שמקבלים להט"בים, את הבורות בקרב הרופאים - ועד כמה המצב בפריפריה גרוע משמעותית ● פרויקט להנגשת רפואת להט"ב במערכת הבריאות מנסה כעת לשנות את המצב

עוד 1,382 מילים

מנכ"ל משרד הבריאות: לא הייתי ממהר לקבוע שזה גל רביעי

בנט: חסנו את הילדים, מבקש לא לטוס לחו"ל ● זמיר מונה לקונסול הכללי של ישראל בניו יורק; עו"ד אייסמן לתפקיד פרקליט המדינה ● 40 שנה לתקיפה בעיראק: תיעוד נדיר של אילן רמון ● מח"ש תבדוק אם היו שיקולים זרים במינוי המפכ"ל ● ליברמן החליט: תשלום החל"ת יסתיים בסוף החודש ● באופן חריג, גנץ חתם על צו מעצר מנהלי נגד תושב לוד החשוד בירי ביהודי

עוד 51 עדכונים

לפיד: "אביתר יפונה. הוא לא חוקי. זה בכלל לא שאלה של ימין ושמאל"

עד היום שמר שר החוץ על שתיקה בנושא המאחז הלא-חוקי, שהוקם ליד צומת תפוח לפני כחודש וחצי ● אתמול הבהיר לזמן ישראל בנחרצות כי המאחז יפונה ● בינתיים, היישוב צמח לממדים שרק מסבכים את המצב, עם עשרות מבנים ו-50 משפחות שכבר גרות במקום ● פינוי בכוח עלול ליצור משבר, ראשון מסוגו, ביחסי בנט ולפיד ● שניהם ירצו להימנע מזה ● בציונות הדתית בונים על זה ● פרשנות

עוד 578 מילים ו-1 תגובות

הוסטל של אלו"ט להורי דיירים: קחו אותם הביתה

הבקשה החריגה של ההוסטל לבוגרים עם אוטיזם נובעת ממחסור חמור במתנדבים, ועובדים שלא ממהרים לחזור מהחל"ת ● ההוסטל מפר לכאורה את ההסכם עם בני המשפחה, שכן הוא אמור לפעול כל השנה ● הורה לבן 32: "ביקשו שאקח אותו הביתה במשך השבוע וזה לא אפשרי. זו שערורייה" ● אלו"ט בתגובה: "תמיד קשה לגייס אנשי צוות ועכשיו אפילו יותר. פועלים לפתור את המצוקה בבית הספציפי"

עוד 585 מילים

הנוסעים עדיין לא נוהרים לרכבות כמו פעם

בימי השיא של טרום הקורונה, כ-270 אלף נוסעים מילאו את הרכבות בימי ראשון ● בשבוע שעבר, אחרי התאוששות עקבית במספר הנוסעים, התפוסה הגיעה ל-177 אלף ● לאן נעלמו כ-100 אלף? ● אפשרות מדאיגה במיוחד: בשנת הקורונה הם קנו אוטו ויושבים עכשיו בפקקים ● להחזיר אותם לרכבות הוא האתגר הגדול של מרב מיכאלי

עוד 791 מילים ו-1 תגובות

האטרקציה התיירותית הלוהטת במפרץ הפרסי סובלת בימים אלה מהתפרצות קורונה קשה ● זה קורה דווקא אחרי שיותר מ-70% מאוכלוסיית איחוד האמירויות חוסנה מפני הנגיף ● גם בבריטניה ובאיי סיישל המחוסנות אירעו התפרצויות ● אבל מספר החולים הקשים והמתים נותר נמוך, והמומחים אינם מודאגים. בינתיים

עוד 1,166 מילים

34 תפקידים בכירים במינויים אישיים ממתינים לאיוש בלשכת ראש הממשלה ● אבל הכיסאות והפאנלים כבר הוחלפו, ואתמול נפגשה הממשלה החדשה לישיבת עבודה ראשונה ● שבוע אחרי השבעתה, ממשלת בנט-לפיד החלה לעבוד, ובעלי התפקידים בלשכות מסתגלים למציאות חדשה - כולל מצוקת חנייה

עוד 891 מילים ו-2 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה