מקריות? בטח מקריות

ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראש השב"כ נדב ארגמן וראש המל"ל מאיר בן שבת בקריה בתל אביב,  20.5.21 (צילום: קובי גדעון / לע"מ)
קובי גדעון / לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראש השב"כ נדב ארגמן וראש המל"ל מאיר בן שבת בקריה בתל אביב, 20.5.21

בהמשך לציוצו של מואיז הקטן (צייצן טוויטר נבון):

במהלך למעלה מ-2500 הימים האחרונים הוטל המנדט להרכבת הממשלה אך ורק על נתניהו למעט שלוש פעמים:

בפעם הראשונה הוענק המנדט לבנימין גנץ. הוא החזיק במנדט בין 23 באוקטובר 2019 ל-20 בנובמבר 2019.

בפעם השנייה הוענק המנדט לבנימין גנץ. הוא החזיק במנדט לאחר בחירות אפריל 2020 אך בחר להכתיר את נתניהו.

בפעם השלישית הוענק המנדט ליאיר לפיד ביום 5 במאי 2021 והוא אמור להחזיק בו עד 2 ביוני 2021.

עד כאן העובדות היבשות לגבי הטלת המנדט להרכבת הממשלה במהלך למעלה מ-2500 הימים האחרונים.

עכשיו לעובדות היבשות לגבי 2 המבצעים הצבאיים ברצועת עזה במהלך (כמעט) 2500 הימים שחלפו מאז מלחמת צוק איתן:

מבצע חגורה שחורה (מה זה השמות האלה?) נערך בין 12 ל-16 בנובמבר 2019. כלומר, במהלך תקופת החזקת המנדט הראשונה בידי גנץ.

מבצע שומר החומות נערך בין ה-10 ל-20 במאי 2021. כלומר, במהלך החזקת המנדט בידי לפיד.

מקריות? בטח מקריות. אלמנטרי, ווטסון ידידי. אלמנטרי.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 142 מילים
כל הזמן // יום רביעי, 16 ביוני 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

"אתה רואה, הסתדרנו בלי ביבי", אמר אמש אחד השרים הטריים, בסיומו של מצעד הדגלים שעבר יחסית בשלום ● בלילה המצב כבר נראה מעט שונה ● חיל האוויר תקף ברצועת עזה בתגובה לבלוני התבערה ששוגרו אתמול מהרצועה ליישובי עוטף עזה ● אם חמאס יגיב בירי רקטות, קואליציית הקצוות הפוליטיים תתמודד מהר מהצפוי עם מבחן ביטחוני-מדיני ● פרשנות

עוד 456 מילים

עכשיו צריך לבנות, גם אם האדמה חרוכה

סירוב רה"מ לשעבר לערוך חפיפה ראויה למחליפו, סירובו לערוך טקס חילופי שלטון ראוי, דברי הבלע המגעילים של שרים לשעבר בטקסי החלפתם בידי מחליפיהם (ליצמן ודרעי כמובן), דברי הרעל של יושב ראש האופוזיציה החדש והרע בנאומו הדוחה בכנסת, הזלזול המוחלט שלו בכל מי שאינו מתכופף ומתמקם תחתיו, הכזבים הפתולוגיים שבוקעים מפיו בקביעות, וההתנפלות המבישה והעילגת של ראשי המפלגות החרדיות על הממשלה החדשה –

כל ההיבטים הללו אינם רק בבחינת חוסר נימוס או העדר התנהגות מכובדת.

סירוב רה"מ לשעבר לערוך חפיפה ראויה למחליפו, סירובו לערוך טקס חילופי שלטון ראוי, דברי הבלע המגעילים של שרים לשעבר (ליצמן ודרעי) בטקסי החלפתם ועוד, אינם רק בבחינת חוסר נימוס

מדובר בסירוב נרקיסיסטי רעיל ומסוכן של מי שפעל לחיסול שיטת המשטר הדמוקרטית לטובת שלטון יחיד בגיבויים של עסקנים חרדים שפוגעים אנושות בציבור בכלל ובציבור החרדי בפרט, ובגיבויין של דמויות שמונו לתפקידי מפתח רק מפני שהתחנפו והפכו עצמן לשטיחוני ניגוב רגליים של השקרן הפתולוגי.

חלקם מונו במובהק כדי להחריב: אוחנה במשרדי המשפטים וביטחון הפנים למשל.

נתניהו הציע לבנט וגם לסער רוטציה משולשת עם 6 מנדטים כל אחד ועכשיו הוא שולח את מדברריו העילגים לספר שרה"מ עם 6 מנדטים אינו לגיטימי. מינויו של בנט מדאיג אותי מאד. מדובר במי שפעל לאורך שנים לביצור אפרטהייד בגדה. אבל נתניהו הוא האחרון שיכול בכלל לפצות את פיו הרעיל בנושא הזה.

הוא חיזר אחרי רע"ם ואף שכנע את גדולי הגזענים מקרב הרבנים הכי חשוכים להצהיר שממשלה שנשענת על הימנעות רע"ם היא לגיטימית (באמת תודה, הרב טאו. תגיד, ממשלה שנשענת על להט"ב היא גם לגיטימית?) ועכשיו מסביר שמדובר בממשלה שבה יש אסלאם קיצוני.

הוא ניסה לפתות את ראשי העבודה המצטמקת לאורך כל שנות כהונתו להיכנס לממשלתו תמורת התיקים הכי בכירים (גם כשהיו לעבודה בראשות גבאי 6 מנדטים), ניפח ממשלה לממדים גרוטסקיים, שיחד חברי כנסת כדי שיערקו אחרי שגנבו קולות (השרה לקידום אורלי לוי), הפעיל מערך סחיטה באיומים נגד חברי ימינה כדי שלא יסייעו בהחלפתו, שיעבד מדינה שלמה כדי להימלט ממשפטו, גרר אותנו ל-4 מערכות בחירות רק כדי לכונן ממשלה בראשותו שתתנקש בשלטון החוק למען צרכיו הנרקיסיסטיים, החתים את גנץ על הסכם רוטציה רק כדי להפר אותו כמובן חצי דקה לאחר מכן, לא העביר תקציב מדינה רק כדי לא לקיים את הסכם הרוטציה, וברגע האחרון והנואש הציע לגנץ שיחליף אותו ממש עכשיו ויכהן 3 שנים כרה"מ (כי ר"מ עם 8 מנדטים שיפר את כל התחייבויותיו לבוחריו לטובת נוכל פתולוגי זה כן לגיטימי). למעשה, הוא הרגיל אותנו למודל דמוקטטורי שבו ייתכן שחבר כנסת כלשהו ישוחד ויעשה סיבוב פרסה ולכן עלינו להיות דרוכים עד הרגע האחרון.

נתניהו חיזר אחרי רע"ם ואף שכנע את גדולי הגזענים מקרב הרבנים להצהיר שממשלה שנשענת על הימנעות רע"ם היא לגיטימית, ועכשיו מסביר שמדובר בממשלה שבה יש אסלאם קיצוני

ובכן, האיש שאחראי להשחתה המסוכנת הזו (ותיארתי אותה בתמצית שבתמצית) מתעקש לשלוח את מדברריו כדי לדבר על ממשלת הונאה (הנרקיסיסטיים והמתקרבנים הם הכי מסוכנים, כך למדתי ב-21 שנותיי כסנגור פלילי), לטפטף כל הזמן שמדובר בממשלה מסוכנת ולקשקש על הפרות הבטחות מהצד השני.

הוא הכשיר את אנשי תורת הגזע רק כדי לשרוד בשלטון (ואז קיבל מהם בהפוכה כשסירבו להישען על רע"ם בגזענותם האינסופית). הוא שיקר באובססיה פתולוגית, והפך עצמו לאדם שאיש במערכת הפוליטית אינו מאמין למילה שיוצאת מפיו (ולכן בנט, סער וגנץ דחו את הצעותיו ההיסטריות לרוטציה שכונתה בפיו הרעיל "מוטציה" במערכת הבחירות, שבמהלכה התחייב להקים ממשלה ללא רוטציה). ואחרי שזלזל בכל מי שאיננו הוא, ואחרי שהחריב את מושג האמת ושטף מוחם של רבים, מצחיק לחשוב שהמגלומן הזה משווה עצמו לצ'רציל. המקסימום שניתן להשוות אותו אליו הוא טראמפ הנלעג. והמודלים האמיתיים שלו הם כמובן הרודנים פוטין, אורבן, בולסונרו וארדואן שנוא נפשו.

מדינת ישראל כה חשובה לו עד שהוא טרח לבצע חפיפה בת 30 דקות למחליפו. פרס, להזכיר לכולנו, הגיע למשרד ראש הממשלה כדי לחפוף את נתניהו לאורך שבועות.

והכי מביש: האיש שכל פועלו מכוון למנוע אזרחות וכן זכויות אזרח ממליוני פלסטינים, האיש ששולל זכויות אדם ממליוני פלסטינים (היי, גדעון לוי. אתה צודק שיש אפרטהייד בגדה. אבל קצת שכחת שנתניהו הוא האחראי לכך), האיש שסיכול מדינה פלסטינית עומד בראש מעייניו לאורך שנים, האיש שאחראי להעמקת וביצור משטר צבאי מפלה שבו 2 מערכות חוק שונות בהתאם למוצא אתני, האיש שחונק 2 מיליון פלסטינים בעזה מחד ומחזק את חמאס מאידך ובמקביל משפיל את הרשות הפלסטינית שהעניקה לו שנות שקט יחסיות בגדה ("אסון אוסלו"), האיש שקידם חקיקה נגד ארגוני זכויות אדם, חוקי התעמרות במבקשי מקלט ופליטים (הסיבה היחידה שגזענית נבערת כמאי גולן נבחרה לכנסת ברשימת הליכוד היא רדיפת מבקשי מקלט ופליטים שחורים) וחוק לאום גזעני – האיש הזה מתבכיין לנו על הפרת זכויותיו בידי המשטרה והפרקליטות.

מצחיק לחשוב שהמגלומן הזה משווה עצמו לצ'רציל. המקסימום שניתן להשוות אותו אליו הוא טראמפ הנלעג. והמודלים האמיתיים שלו הם כמובן הרודנים פוטין, אורבן, בולסונרו וארדואן שנוא נפשו

כמובן שזכויות חשודים ונאשמים מעניינות אותו כקליפת השום. רק זכויות היתר של נתניהו עומדות לנגד עיני נתניהו. הרי הוא שאחראי להפרות זכויות אדם של פלסטינים במערכת המשפט הצבאי בגדה בכל יום. הוא שאחראי על החרבת בתים של חפים מפשע בגדה. והוא שאחראי לאורך 12 שנים לתחלואים רבים במערכת אכיפת החוק בישראל. מובן שהוא לא חולם לתקן את המערכת הלקויה אלא מבקש להחריב אותה. כשם שאינו חולם להיאבק בלקויות הרבות של המשטר הישראלי אלא להפך: להחריב את ההיבטים הדמוקרטיים שנותרו בו כדי להיחלץ ממשפטו. כי רק נתניהו מעניין את נתניהו.

לבי כבד כשאני צופה בממשלה החדשה. ראש הממשלה בנט, שרת הפנים שקד, שר האוצר ליברמן ושר השיכון אלקין, מעוררים בי חשש עמוק.

אבל כמה חשוב שנפטרנו משלטונו הרעיל והמחריב של נתניהו. איש האדמה החרוכה. הוא באמת משוכנע שמדינת ישראל תושמד בלעדיו. ובכן, הפוך: הסיכוי להתחיל לשקם את מדינת ישראל טמון אך ורק במניעת שובו של הנאשם לכס השלטון.

זהו תנאי ראשון והכרחי לכל ניסיון החלמה. תנאי שאיננו מספיק. אבל זהו התנאי הראשון. תנאי בלעדיו אין. כי ישנם עוד תנאים רבים ובראשם סיום שליטתנו הצבאית המחרידה בגדה. מה שכמובן לא יבוצע בידי הממשלה הקרובה.

בכל מקרה, עכשיו צריך להתחיל לבנות. זה יהיה קשה. זה יהיה קשה מאד. כי קשה מאד להתחיל לבנות משהו על אדמה חרוכה.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 929 מילים

״עצוב שהפוליטיקאים החרדים מביישים את הציבור שלהם״

דיווח: עבאס פעל מאחורי הקלעים בניסיון לבטל את המצעד אתמול ● אורית סטרוק: הממשלה תיבחן גם באביתר - האם היישוב ייהרס? ● צה״ל תקף הלילה בעזה בתגובה על הפרחת בלוני תבערה אתמול על רקע מצעד הדגלים ● עמוס ידלין: רה"מ לא הציע לי להיות ראש המל״ל, אם תגיע הצעה כזו, אשקול אותה" ● עמר בר-לב מינה את תומר לוטן לתפקיד מנכ״ל המשרד לביטחון פנים

עוד 9 עדכונים

דוקטרינת קומבאיה

מדינת ישראל הייתה כפסע מליפול לתהום. בשנייה האחרונה ניצלנו, אבל נוכח המשבר הכלכלי, חברתי, ביטחוני שנתניהו הכניס אותנו אליו, אנחנו עדיין תלויים על שתי אצבעות לפני הנפילה. כדי לצאת מכלל סכנה, ראשית יש למגר סופית את מי שהביאנו אל פי התהום. בשינויי חקיקה המידיים שיש לקיים, כמו גם וועדות החקירה בנוגע למירון, הצוללות ושוד הגז. מי שחשב שהאיש יילך בטוב, אני מקווה שכבר הבין את התמונה לאשורה. צריך להכניס אותו עמוק למגננה בבונקר.

כדי לצאת מכלל סכנה, ראשית יש למגר סופית את מי שהביאנו אל פי התהום. בשינויי חקיקה המידיים שיש לקיים, כמו גם וועדות החקירה בנוגע למירון, הצוללות ושוד הגז. מי שחשב שהאיש יילך בטוב כבר הבין את התמונה

לא פחות חשוב, אני מבקש להתייחס למה שניתן לכנות בשם "דוקטרינת קומבאיה", לפיה זה הזמן להושיט יד לגוש ה"ימין", לחבק אותם, לאחות את הקרעים ולצעוד אל עבר הקשת בענן.

הבעיה המרכזית של המחנה הליברלי היא סובלנות מופרזת לקולקטיבים שאינם ליברלים. כל אדם יכול להאמין במה שהוא רוצה, אבל ליברליות לא צריכה להכיל תופעות שאינן ליברליות כמו שחיתות, גזענות, אלימות, כפייה דתית. היא צריכה להלחם בתופעות הללו ולחזק את מעמדה. אכן "עֵת לַחֲבוֹק וְעֵת לִרְחֹק מֵחַבֵּק", ואני מבקש להציע שהעת היא לחבק דווקא את מחנה השינוי, ולהדיר את הביביסטים, החרדים והמתנחלים, בראש ובראשונה בכסף:

כחמישית (!!!) מכלכלת ישראל מתנהלת בשחור. נוסף לזה, יש שלל ג'ובים, עמותות ומכרזים רקובים, רובם מתוצרת גוש השחיתות ולטובתו. את הביצה הזאת צריך לייבש ובהקדם, טיפה טיפה לשאוב את מי האפסיים הללו, לשלוח לטיהור, ולהשתמש בהם כדי להשקות את המחנה הליברלי: תקנים באוניברסיטה, תקנים לרופאים, מענקים למדענים חוזרים, קרנות לעידוד תרבות ותמיכה באומנים, מכוני מחקר חדשים, תמריצים ליזמות, כל מה שיגרום לשמאלנים לנהור בחזרה למדינה במטוסים, וימנע מהם לעזוב.

כסף שנשפך במשך שנים כאתנן פוליטי לחרדים צריך להיות מופנה לטובת חיזוק המחנה הליברלי. מוסד שלא מלמד לימודי ליבה לא יתוקצב על ידי המדינה. יש לסגור את השיבר לכל מיני גרעינים תורניים, לקצץ קיצבאות ילדים מוגדלות, לקחת אחריות על המקומות הקדושים וכל המאכערים שמנהלים אותם ועושים על זה קופה, ולבטל את המימון של המדינה לכל מה שקשור לדת.

בכסף שיחולט בתהליך הזה יש לתקצב תמיכה נפשית, לימודית, וכלכלית, לחרדים שעד כה הוסללו על ידי הפוליטקאים שלהם לחיי עוני. נעניק להם תוכנית שתסייע להם לרכוש השכלה ומקצוע, ותאפשר להם לחבור למדינת ישראל במאה ה-21. כמו הדתה, רק הפוך.

כחמישית מכלכלת ישראל מתנהלת בשחור. בנוסף יש שלל ג'ובים, עמותות ומכרזים רקובים. את הביצה הזאת צריך לייבש ובהקדם, לטהר את מי האפסיים ולהשקות בהם את המחנה הליברלי

בשאר הכסף שייחסך צריך לבנות בארץ בתי ספר חדשים, לסבסד חוגים, ולהגדיל את שכר המורים. ולהתחיל במעוזי הליכוד הכי כבדים, מכיתה י"ב וללכת אחורה. להקטין את הכיתות במיוחד שם, להביא מורים טובים בשכר גבוה, במיוחד מורים לאזרחות ש"ישטפו את המוח" של מי שאולי כבר שנה הבאה יצאו להצביע.

שיסבירו להם מהי דמוקרטיה, מהו שלטון חוק, מה תפקיד כל רשות במדינה, מהי תקשורת ואיך לצרוך אותה באופן ביקורתי, ללמד היסטוריה של מדינת ישראל, מי כבש שטחים ומי נסוג מהם, מי בנה מפעלים, בתי ספר, אוניברסיטאות, בתי חולים, קופות חולים, ומי לא. להקים ולחזק מתנ"סים, סניפים של תנועות נוער, אולמות ספורט ותזמורות, לעשות טיולים משותפים לקהילות שונות, ולחבר, בעיקר את הנוער, לארץ ואחד לשני.

לבסוף, גם את הכסף שנשפך על השטחים צריך לקצץ. השטחים לא תורמים גרוש לכלכלת המדינה אבל הם עולים מיליארדים. גם מבחינה ביטחונית הנזק של מרבית ההתנחלויות המבודדות עולה בהרבה על תרומתם. הרוב המכריע של הציבור בישראל לא מגיע או מתעניין בהתנחלויות הללו, צריך לצאת משם בכוחות ובהשקעות.

יציאה משם תאפשר לקצר את השירות לכוחות הביטחון שלנו, ולהפנות את חלקם להתמודד עם בעיות בפנים הארץ כמו הפשיעה החקלאית. את השקעות המיליארדים לכבישים חדשים שמובילים לאיזה תיז אל גנדי צריך לחתוך ולהעביר לתחב"צ, אשר יישרת בראש ובראשונה את המחנה הליברלי בתוך הקו הירוק. מחחנה ששורף כל יום שעות בפקקים, בדרך לעבודה שמשלמת את כל העלויות של המדינה. ולא פחות חשוב, לרשת תחבורתית את המגזר הערבי אשר כמעט מודר לחלוטין מתחבורה ציבורית נאותה.

את השקעות המיליארדים לכבישים שמובילים לתיז אל גנדי צריך להעביר לתחב"צ, שיישרת בראש ובראשונה את המחנה הליברלי בתוך הקו הירוק, ששורף כל יום שעות בפקקים, בדרך לעבודה שמשלמת את עלויות המדינה

המושחתים, החרדים והמשיחיים יצעקו עד לב השמיים – אף אחד לא אוהב כשמאיימים על מטה לחמו. השבוע היה מופע החימום שלהם. ברגע שיתחילו לחתוך להם בתקציבים, לסגור להם ג'ובים, לערוך להם שומה, אז נראה אותם מתעוררים באמת.

צריך להתכונן לזה, לעשות את המהלכים בחוכמה ונחישות, ולהכין את היס"מ ליתר ביטחון. אני באופן אישי סבור שהמהלכים הללו ייטיבו בסופו של דבר גם איתם ובוודאי שעם ילדיהם, אבל לא צריך לחכות שהם יבינו את זה, צריך לעשות את זה עכשיו, על אפם ועל חמתם, כי זה טוב, קודם כל, לנו.

ניתן וצריך לעשות עוד שינויים רבים, כמו חינוך חינם לילדי הורים עובדים, ועידוד הצבעה על ידי מתן נקודות זיכוי במס הכנסה ותמריצים אחרים. צריך לחזק את רשות המיסים ומערכת המשפט בעיקר כדי למגר את הכלכלה השחורה והפשיעה הכלכלית.

את כוחות המשטרה הגדולים שנשלחים לדכא את ההפגנות צריך לשלוח להשליט סדר במגזר הערבי. חברי הממשלה הנוכחית, על אף חלקה הגדול שמזוהה עם הימין, מבינים לדעתי היטב את גודל השעה. הם מבינים שהפעולות שהצעתי ייטיבו עם הבוחרים שלהם, ישתלמו להם פוליטית (כן, כולל ובמיוחד בנט), והכי חשוב, קריטיים לעתידה של המדינה.

השרים בממשלה החדשה צריכים להוקיר תודה למחנה הליברלי. המחנה הליברלי צריך להיות מתוגמל על התרומה שלו למדינה. צריך לעודד אותו להצביע, להראות לו שההצבעה שלו תורמת לו ולילדיו, שזה משתלם. את גוש השחיתות צריך לייבש, לנהל מולו מלחמת חורמה, בגזר ובמקל.

המושחתים, החרדים והמשיחיים יצעקו עד לב השמיים – אף אחד לא אוהב שמאיימים על מטה לחמו. השבוע היה מופע החימום. ברגע שיתחילו לחתוך להם בתקציבים, לסגור להם ג'ובים, לערוך שומה, נראה אותם מתעוררים

אחרי שנגיע ל-80 מנדטים, עם הערבים כמובן (שאפו לאבו יאיר שהכניס אותם לקואליציה!) אז נתחיל לשקול את מי עוד אנחנו מוכנים לחבק. קומבאייה!

ד"ר זיו יקותיאלי הוא מהנדס אלקטרוניקה וחוקר מוח. מנכ"ל ומייסד של חברת מונפורט המספקת בדיקות נוירולוגיות ע"י שימוש בסמארטפון. אוהב פירות יער וגלישת רוח, בינתיים מסתפק בצהוב של ביצה וקיפול כביסה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
לצערנו כמעט שום דבר מהתוכנית שלך לא יתקיים. אפשר להעריך שאם זה תלוי בבנט או לפיד, החרדים היו מזמן בקואליציה. ממשיכים לדחוף ידם לקופה הציבורית והערבים היו נדחפים החוצה. בפוליטיקה מתקיים ... המשך קריאה

לצערנו כמעט שום דבר מהתוכנית שלך לא יתקיים. אפשר להעריך שאם זה תלוי בבנט או לפיד, החרדים היו מזמן בקואליציה. ממשיכים לדחוף ידם לקופה הציבורית והערבים היו נדחפים החוצה. בפוליטיקה מתקיים החוק שמתוך שלל האפשרויות, תמיד תיבחר הגרועה ביותר. חוקי מרפי. הצורך הזה להרכין מול החרדים והדתיים מעורר ברבים בחילה וברבים יראה. ייקח עוד זמן עד שהליברלים יעמדו זקוף על באמת.

עוד 914 מילים ו-2 תגובות

למקרה שפיספסת

עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

הקורא בקלפי
הקורא בקלפי
תקשורת, פוליטיקה ושקרים אחרים

דברים שאלונה בר און לא מבינה

מו"לית גלובס מתקשה לראות את העיתונאים שלה מול עיניה ● היא לא חשה את פחדיהם, לא שותפה לחרדותיהם ולא באמת מבינה את הדילמות המניעות אותם ● היא גם לא חשה שהיא באמת חייבת להם הסבר מעמיק ● לכן היא מוסרת הצהרה מעורפלת ומקווה שיבינו את כוונתה ויניחו לה לנפשה ● דעה

עוד 1,255 מילים ו-1 תגובות

מצעד הדגלים שיתקיים הערב תופס את חמאס במצב מוחלש ● בימים אלה נמצאת משלחת מצרית גדולה בעזה במאמץ לסייע בשיקום הרצועה ● לא חמאס ולא ישראל ירצו לפתוח בסבב לחימה כשאזרחים מצרים עלולים להיקלע לאש הצולבת ● ועדיין, חמאס עשוי להציב בפני ממשלת בנט את מבחנה הראשון: האם דין בלון תבערה כדין קסאם? ● פרשנות

עוד 776 מילים

נתניהו ממשיך להשתמש במעון הרשמי כאילו היה ביתו הפרטי

בהיעדר תקנון רשמי הקובע נוהלי פינוי מעון ראש הממשלה אחרי חילופי שלטון, אפשר לסמוך על נתניהו שגם סמל המדינה הזה יהפוך לכלי פוליטי בידיו ● אמש התארחה שם שגרירת ארה"ב לשעבר באו"ם ● התמונה הרשמית וההודעה שהוציאה יוצרים את הרושם שנתניהו בכלל לא הוחלף ● ביקום של נתניהו, ממילא הוא יפיל את ממשלת בנט בתוך זמן קצר, אז מה הטעם לארוז בכלל ● פרשנות

עוד 984 מילים ו-1 תגובות

אלפים השתתפו במצעד הדגלים, חלקם צעקו 'מוות לערבים'

לפיד: "בלתי נתפס שמחזיקים דגל וצועקים מוות לערבים באותו הזמן" ● מינויים ראשונים של בנט: טל גן צבי ראש הסגל, מתן סידי דובר ושמרית מאיר יועצת מדינית ● 20 שריפות פרצו בעוטף עזה ● תנועת מטוסים לנתב"ג הוסטה למסלול חלופי ● מנסור עבאס: "היה צריך לבטל את המצעד"

עוד 49 עדכונים

כינונה של ממשלה חדשה והחלפת נתניהו בראשות הממשלה הם ניצחון לנורמה הערכית העומדת בבסיס הלכת דרעי-פנחסי כי מי שעומד לדין בעבירות חמורות אינו יכול לכהן בממשלת ישראל ● עכשיו הזמן לעגן את ההלכה בחקיקה הכוללת גם את ראש הממשלה ● פרשנות

עוד 819 מילים ו-1 תגובות

שתיים אוחזות בעתיד הסביבה

העיניים של פעילי הסביבה נשואות אל כניסתה של תמר זנדברג למשרד להגנת הסביבה, אבל מינוי מסקרן ומשפיע לא פחות נרשם דווקא במשרד האנרגיה ● לקארין אלהרר יש נסיון מועט בתחום, אבל עברה הפרלמנטרי נותן מקום לתקווה שגם היא וגם זדברג יאחדו כוחות - ובתור התחלה, מול האיום המיידי הנשקף מהסכם קצא"א ● פרשנות

עוד 889 מילים

53 ימים חיכה סולימן, תינוק עיראקי הסובל ממום בליבו, על מנת שתאושר כניסתו לארץ לניתוח מציל חיים ● כעת הוא במצב קריטי, בתל השומר ● מאז שהועבר הטיפול בבקשות הכניסה של תינוקות ממדינות ערב לטיפולי חירום ממשרד החוץ לרשות האוכלוסין, תחת הנהגת שר הפנים אריה דרעי, הנהלים הוקשחו ותשעה תינוקות מתו בזמן ההמתנה ● הקורונה והלחימה בעזה רק החריפו את המצב

עוד 963 מילים

בית משפט קבע כי אין הצדקה לעמדת בנק מרכנתיל לסרב לבקשת בני הזוג ערב להפקיד בחשבונם מיליוני שקלים שמקורם במכירת ביטקוין ● אולם מאז פסק הדין, הבנק לא נענה לדרישות הזוג להפקיד את הכסף ועתה גורר אותם לערעור יקר בעליון ● כך, במקום ליהנות מהמיליונים שהרוויחו ביושר אחרי שנים של מאבק, הזוג ערב פונה כעת לציבור בבקשה לעזרה במימון מאבקם

עוד 1,053 מילים ו-1 תגובות

כנגד כל הסיכויים, בנט ולפיד עשו היסטוריה

למרות המהומה חסרת התקדים, נאום יותר או פחות, ועל אף החששות, הדרמות, הצחוקים והדמעות: בסוף זה קרה ● אחרי 12 שנות שלטון, בנימין נתניהו עבר לשבת בשורות האופוזיציה ונפתלי בנט תפס את מקומו בכס ראש הממשלה ● הכוח החליף ידיים, מדינת ישראל הפכה דף ● עולם כמנהגו נוהג ● פרשנות

עוד 967 מילים

דיווח: מגעים מתנהלים לקיום פסגה בין ישראל, איחוד האמירות, בחריין וארה"ב

חברי הממשלה ערכו את הצילום המסורתי עם הנשיא ● פגישת החפיפה בין בנט לנתניהו ארכה פחות מחצי שעה ● השר לביטחון הפנים בר-לב אישר את קיום מצעד הדגלים ● ליברמן: לא תהיה העלאת מיסים ● הקואליציה החליטה לצמצם את פגרת הקיץ לשבועיים ● נתניהו לחבריו באופוזיציה: הממשלה תיפול מהר משאתם חושבים ● נעמה שולץ תתמנה למנכ"לית משרד ראש הממשלה החליפי

עוד 62 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה