פרשת דיסני מוכיחה - אנשים חושבים שלהט"ביות מדבקת

שלטי גאווה בצורת מיקי מאוס (צילום: iStock / Ben Gingell)
iStock / Ben Gingell
שלטי גאווה בצורת מיקימאוס

החוק בישראל אוסר על מחזירים בתשובה לפעול בבתי ספר וגני ילדים. זה רק לגיטימי אם הלך הרוח בציבור ייטה לאותו כיוון גם כשמדובר בתכנים להט"בים ולמסרים של קבלת האחר מבחינת מגדר ומיניות. אבל משום מה, כשמדובר בתכנים פטריוטיים, צבאיים או אחרים שמשרתים את המדינה – פתאום כל אינדוקטרינציה מתקבלת בברכה.

כל מי שמתעדכן תדיר במתרחש בעולם ודאי שמע על פרשת דיסני בפלורידה. המדינה החליטה לאסור תכנים בנושאי מגדר ומיניות במוסדות חינוך, בעיקר עד כיתה ג' (גיל 9). הורי הילדים אף יוכלו לתבוע מוסדות שיפרו את החוק.

מן הצד השני, חברת דיסני מתנגדת למהלך בכל אמצעי העומד לרשותה. בעקבות זאת פלורידה החליטה לבטל את הטבות המס של דיסנילנד בשטחה, שהתקיימו מאז 1967.

"דיסני" החליטה להתנגד להחלטת פלורידה – לאסור תכני מגדר ומיניות במוסדות חינוך – אז פלורידה ביטלה את הטבות המס של דיסנילנד בשטחה, שהתקיימו מאז 1967

דו-פרצופיות מתמשכת

מצד אחד ניתן להבין מדוע הורים, מחנכים ורבים מקרב הציבור לא רוצים שינחילו לילדים קטנים תכנים שאינם ראויים לגילם – דת, מיניות וכן הלאה. מצד שני, מספיק מבט אחד במתרחש בכמה מגני הילדים בארץ (וכנראה ברחבי העולם), כדי להבין שכל ה"דאגנות" הזו היא רק עלה תאנה רקוב. כי יש אינדוקטרינציות מסוימות, כך מסתבר, שנכנסות לגני ילדים ולכיתות הנמוכות באין מפריע.

לדוגמה – ברבים מגני הילדים מגדילים לעשות ומביאים מדי פעם חיילים וחיילות שידברו בפני הילדים, בדרך כלל ביום העצמאות. אף אחד לא יטען שמדובר במחזירים בתשובה או בלהט"בים, האומרים, חלילה, שזה בסדר להיות מי שאתה, אלא באינדוקטרינציות המשרתות את הנרטיב המיליטנטי של המדינה, וכאן מסתבר שהכול קביל. דוגמה נוספת היא טקס קבלת ספר תורה בכיתה ב' – האדרה רשמית לאחד מייצוגי הדת, כחלק מגוף הידע שילדים נדרשים ללמוד במסגרת מערכת החינוך הממלכתית שלהם.

בארצות הברית אין שום בעיה להתחיל את יום הלימודים בבית הספר בשירת ההמנון ובהצדעה לדגל. התכנים הפטריוטיים והצבאיים ייכנסו גם ייכנסו אל מוחם הרך של בני 9 ומטה, וככל הנראה יהיו הזרע הבראשיתי שיסייע להפוך אותם לחיילים וחיילות בעתיד.

אבל תוכן "להט"בי" שיעזור לקבל את השונה ואולי יסייע לאחרים להיות שלמים עם עצמם? עד כאן!

מי קובע מהו תוכן ראוי לילדים?

למעשה אפשר לטעון שכמעט כל תוכן לימודי הוא אינדוקטרינציה כלשהי במסווה:

  • שיעורי תנ"ך = הדתה
  • שיעורי אזרחות = פטריוטיות / לאומנות
  • שיעורי מתמטיקה ומדע = טכנוקרטיות

ועוד ועוד. הלך-הרוח הציבורי יכול לפנות לכאן ולכאן, אבל מי שקובע מה ייכנס ולא ייכנס לתכני הלימוד בגנים ובבתי הספר – הוא לא אחר מאשר משרד החינוך. הוא זה שאישר להציג תכנים צבאיים על ידי חיילים בגני ילדים, כמו גם תכנים להט"בים בבתי ספר על ידי עמותות כגון חושן. משרד החינוך הוא זה שגם החליט שמקומם של מחזירים בתשובה אינו יכול להיות בשטחי מוסדות חינוך.

התכנים הפטריוטיים והצבאיים ייכנסו אל מוחם הרך של בני 9 ומטה, ויסייעו להפוך אותם לחיילים וחיילות בעתיד. אבל תוכן "להט"בי" שיעזור לקבל את השונה ואולי יסייע לאחרים להיות שלמים עם עצמם? עד כאן!

הרי לא מדובר בחינוך מיני, שמסביר לילד מה עושים ואיך – אלא בחינוך להבנה שיש סוגים שונים של אנשים. אבל עיתונים ומובילי דעה רבים כגון ערוץ 7, סרוגים ואחרים – מנסים דרך קבע להטיל צל כבד על עמותת חושן וגורמים דומים אחרים, שמחנכים ילדים לסובלנות כלפי האחר (ובעיקר כלפי אחרים מבחינת נטייה מינית או מגדרית). הם קוראים לזה "להט"ביזציה" או "להט"ביסטן".

כל אותם "אנשי מוסר ודעת", שאין להם בעיה לחנך ילדים על ברכיו של נחש מדבר בגן עדן – שוכחים שכל התכנים ה"להט"ביסטנים" הללו אושרו מלכתחילה על ידי משרד החינוך, שלא מצא בהם טעם לפגם. כי לחנך לסובלנות ולקבלת האחר בחברה – זה כנראה המעשה הכי שפוי ואנושי שאפשר לעשות בימינו.

ולכל המתלוננים שאני "מעז" להשוות בין תכנים להט"בים לתכנים פטריוטיים-צבאיים – הרי לחלק ניכר מהאוכלוסייה "מותר" להשוות בין תכנים דתיים לתכנים פטריוטיים (כלומר הם מספיק חשובים כדי להכניס אותם למוסדות חינוך בצורת שיעורי תנ"ך, קבלת ספר תורה ועוד).

כל אותם "אנשי מוסר ודעת", שאין להם בעיה לחנך ילדים על ברכי נחש מדבר בגן עדן – שוכחים שהתכנים ה"להט"ביסטנים", המחנכים לסובלנות ולקבלת האחר בחברה, אושרו ע"י משרד החינוך

להט"ביות מדבקת

הסיבה העיקרית לכל הנושא הזה מתומצתת בטענה המגוחכת להפליא, לפיה להט"ביות מדבקת. לפיכך גם תכנים להט"בים בגנים ובבתי ספר יגרמו לכך ש"הילדים יידבקו" ויהפכו להיות "כאלה". זה אולי לא נאמר מפורשות, כי היום כבר יודעים לדבר בתחכום של זאב בלבוש כבש – אבל זה הסאב-טקסט שעולה מרוב הטענות נגד להט"בים.

אי אפשר למנות כאן את כל הממצאים המעידים שנטייה מינית ומגדרית הן מולדות ולא ניתנות "לרכישה" מהסביבה. אבל כן אציין דבר אחד: אם נטייה מינית עוברת מאחד לשני על ידי חינוך חיצוני, לא היו צריכים להתקיים להט"בים בכלל. התכנים ה"סטרייטיים" במוסדות החינוך ובבית ההורים היו אמורים לוודא את זה, לא?

נטייה מינית או מגדרית אינה דת, ואי אפשר להמיר מנטייה אחת לשנייה, במודע או שלא במודע. אם נדמה לכם שניתן להפוך להיות להט"ב מרצון, כמו שטוענים התומכים בטיפולי המרה ובחוקים משונים כמו בפלורידה – נסו זאת בעצמכם. אני מבטיח לכם, כמה שתתאמצו – לא תצליחו להיות מי שאתם לא.

אז אולי זה בהחלט לא לגיטימי להכניס נושאי מגדר ומיניות למוסדות חינוך עד גיל מסוים. אבל במקרה כזה – גם השחלת אינדוקטרינציות דתיות, פטריוטיות, צבאיות ואחרות בגנים ובבתי הספר אינה מהלך קביל, מאותה סיבה בדיוק.

עמית אדלר הוא איש דיגיטל, גרפומן בלתי נלאה, בעל תואר שני בפילוסופיה והיסטוריה של המדע

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 798 מילים
כל הזמן // שבת, 14 במאי 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

דיווח: עודה ניסה לבקר בביה"ח את אחיו של זכריה זביידי שנפצע בחילופי האש בג'נין

מחשש לעריקה נוספת, כהנא התפטר מתפקיד שר הדתות – יחזור לכהן כח"כ ● נקבע מותו של לוחם הימ"מ שנפצע באזור ג'נין; בנט: "מסר נפשו למען ביטחון ישראל" ● השר פריג': "המשטרה ביזתה את הלווייתה וזכרה של שירין אבו עאקלה" ● דיווחים בסוריה: ישראל תקפה מטרות במערב המדינה ● ח"כ כסיף תקף שוטר; רה"מ: מתחבא בפחדנות מאחורי החסינות

עוד 56 עדכונים

קמפיין "החילופים הקטלניים" השקרי של UMASS SJP

ב-1.3.21, התא הסטודנטיאלי של UMASS SJP (סטודנטים למען צדק בפלסטין) באוניברסיטת מסצ'וסטס החליט לקיים אירוע לזכר צעירים פלסטינים אשר ״נרצחו״ על ידי המשטרה הישראלית.

חשוב להדגיש שבניגוד לטענות הפוסט המדובר, רוב האירועים המוזכרים לא אירעו בין משטרת ישראל לצעירים פלסטינים אלא התרחשו בין צה״ל לבינם. זהו עיוות משמעותי ש-UMASS SJP עושים, שתואם את הנרטיב שלהם, לפיו ארגון ה-ADL (הליגה נגד השמצה) מביאה שוטרים אמריקאים לישראל.

בניגוד לטענות, האירועים המוזכרים לא אירעו בין משטרת ישראל לצעירים פלסטינים אלא התרחשו בין צה״ל לבינם. זהו עיוות משמעותי שתואם את הנרטיב, לפיו הליגה נגד השמצה מביאה שוטרים אמריקאים לישראל

להלן המחבלים המוצגים בפוסט ההזמנה לאירוע הזיכרון לפי הסדר, אסקור כל מקרה לגופו:

מחמד אכרם אבו סלאח, נהרג בהפגנות שהשתתף בהם כאשר כוחות צה״ל הגיעו להרוס בית של מחבל שרצח באכזריות את יהודה דימנטמן. הפרות הסדר האלימות שהתרחשו על ידי חבריו ועל ידיו, (יש לציין שהיה פעיל בגדודי חללי אל אקצא, הזרוע הצבאית של פת״ח) , הובילו למותו.

מוחמד שחאדה נהרג מירי חיילי צה״ל כאשר הוא וחבורתו יידו בקבוקי תעברה על כלי רכב ישראלים. מטרתם הייתה לשרוף ולרצוח אזרחים ישראלים. אין עוררין ששימוש בבקבוק תבערה נועד בשביל להרוג, כמו שקרה ב-1988 בפיגוע קו 961, בו שלושה צעירים פלסטינים זרקו בקבוקי תבערה על אוטובוס וגרמו להריגתם של 5 ופציעתם של 4 ישראלים, או בעוד עשרות מקרים של זריקת בקבוקי תבערה. צה״ל פרסם נתונים מדאיגים אודות העלייה באירועי השלכת בקבוקי תבערה, כאשר בשנת 2021 היו 1,022 מקרים של זריקת בקבוקי תעברה. מדובר בעלייה של מעל ל-30 אחוז משנת 2020,

מוחמד א- דחיל, אשרף אל מבסלט ואדהם מאברוכ, שלושתם שימשו כחוליית מחבלים השייכת לזרוע הצבאית של פת״ח. הם חוסלו על ידי הימ״מ הישראלי, אבל בעבר נעצרו רבות על ידי כוחות הביטחון הישראלים בשל הפרות סדר ואירועי ירי בהם היו מעורבים.

ככל שפעילותם התרחבה היה ברור שזה רק עניין של זמן עד שיאלצו לעצור אותם. לכן למשפחות המחבלים נמסרה הודעה, לפיה אם הם לא יסגירו עצמם הם יחוסלו. במהלך העימות עם המחבלים כוחות הביטחון לא יכולים היו לבצע מעצר שלהם מכיוון שהמחבלים היו חמושים והביעו התנגדות. מכורח הנסיבות החוליה חוסלה.

ניהאד אמין אל-ברגותי ישב בעבר בכלא הישראלי בגין עבירות ביטחוניות שביצע. ברגותי חוסל על ידי צה״ל, כאשר הוא וקבוצת פלסטינים יידו אבנים על חיילים שהתקרבו למוצב צבאי. אך גם בזריקת אבנים אסור לזלזל, כיוון שמדובר באמצעי לחימה מסוכן, כזה שהרג את יגאל יהושע, אשר נסע ברכבו בעת המהומות בעיר לוד, שם נזרקה על ראשו לבנה על ידי מתפרעים ערבים והרגה אותו. למרבה הצער קיימים שלל מקרים בהם ישראלים נוספים נרצחו מיידוי אבנים. הבחירה של אל-ברגותי לפגוע בחיילי צה״ל בצורה זו מסבירה לנו על כוונותיו הזדוניות.

המשותף לכל המקרים הוא שכולם היו מול צה״ל והימ״מ, וכולם היו גברים צעירים אשר בחרו לסור מדרך הישר ולפעול בטרור, הם בעלי עבר אלים עוד מלפני כן ולא אנשים שנקלעו לסיטואציות הללו במקרה.

המשותף לכל המקרים הוא שכולם היו מול צה״ל והימ״מ, וכולם היו גברים צעירים אשר בחרו לסור מדרך הישר ולפעול בטרור, בעלי עבר אלים ולא אנשים שנקלעו לסיטואציות הללו במקרה

הסניף של UMASS SJP משתמש במונח ״רצח״ כשהוא מדבר על המשטרה הישראלית, ומקביל את זה לתקריות שונות בהן נהרגו אזרחים אפרו-אמריקאים לא חמושים על ידי המשטרה האמריקאית. התופעה הזו נקראת ״החילופים הקטלניים״ (Deadly exchange), ולטענת JVP (קול יהודי למען השלום), ארגון אנטי ציוני, משטרת ישראל מכשירה את משטרת ארה״ב לאכזריות ולמדיניות גזענית כלפי אפרו-אמריקאים. אחד האירועים המוכרים בהם נעשה השימוש השגוי והציני הזה הוא המקרה המחריד של ג׳ורג פלויד, שאירע ב-2020 וטלטל את העולם.

הרצח המחריד של פלויד נוצל ואומץ בציניות ע״י קבוצות פרו-פלסטיניות כמו ארגון "בצלם", המנצלות אותו למאבקן השגוי. קבוצות כדוגמת BDS משתמשות בבעיות הגזענות באמריקה כדי להאשים את ישראל כנושאת באחריות לרצח שחורים. במקביל, BDS ושלוחותיה משתמשות באמריקאים יהודים וציונים, ומציגות אותם כאויבים הרוצים לפגוע בחבריהם האמריקאים הלא לבנים.

קמפיין החילופים הקטלניים (Deadly exchange), לוקה באנטישמיות ואנטי ישראליות. האשמת יהודים ברצח אפרו-אמריקאים היא עלילת דם בנוסח עלילות הדם שהייתה נפוצות בעבר נגד יהודים.

יש לציין שאכן מתקיים שיתוף פעולה בין ארה״ב לישראל, בייחוד אחרי אירועי ה-11/9, ובמסגרתו יש הכשרות משותפות בישראל למודת מתקפות הטרור, המלמדות שוטרים אמריקאים כיצד להתמודד מול מחבלים. הכשרות אלה מועילות להגנת ארה״ב ומסייעות בשיתוף הידע הישראלי איתם. אין קשר כלל וכלל להכשרות גזעניות, כטענת UMASS SJP, כלפי מיעוטים כאלה או אחרים וחשוב לשים את הדברים על דיוקם.

טענותיהם העיקריות בהקשר ״לחילופים הקטלניים״ הן שמדובר בניסיון לקדם מדיניות גזענית, וכי אופי השיטור בארה"ב ובישראל נועד כדי לוודא שלעולם לא יתייחסו לאנשים שחורים באמריקה ולפלסטינים בישראל כבני אדם אנושיים בעלי זכויות.

קמפיין החילופים הקטלניים לוקה באנטישמיות ואנטי ישראליות. האשמת יהודים ברצח אפרו-אמריקאים היא עלילת דם בנוסח עלילות הדם שהייתה נפוצות בעבר נגד יהודים

ההקבלה לפלסטינים כבני מיעוטים וההשוואה למצבם של השחורים כמיעוטים באמריקה אינה ראויה ואף מבזה. למשל, האשמתן של קבוצות פרו-פלסטיניות את ADL ברצח מייקל בראון האפרו-האמריקאי, משום שהשוטר שהרג אותו עבר הכשרה בישראל. החיבור השגוי שלהם בין הדברים הוא בגדר שקר מוחלט משום שהשוטר פרש שישה חודשים לפני הרצח של הצעיר, מה שהוכיח כמה טענות אלה לא מבוססות.

טענה נוספת של הארגונים הללו היא שנציגי המשטרה האמריקאית, ה-FBI (הלשכה הפדרלית לחקירות) וה-ICE (שירותי האכיפה של ההגירה והמכס) נפגשים עם המשטרה הישראלית, שידועה היטב בשימוש באלימות בעת דיכוי המחאה הפלסטינית השלווה. אבל המחאה הפלסטינית היא הכול חוץ משלווה. מחבלים פלסטינים משתמשים בדרכי טרור ואלימות נגד חיילי צה״ל ומשטרת ישראל בכל הזדמנות המתאפשרת להם. והניסיון של ארגוני פת״ח, חמאס והג׳יהאד האסלאמי הוא להתסיס ולהצית מחאה באופן בלתי פוסק.

לסיכום, לפני ש-UMSS SJP וארגונים נוספים ממהרים לעשות אירועי זיכרון לצעירים פלסטינים, יש לזכור טוב ולהכיר את התקריות והאלימות הקשה בהם היו מעורבים, אלימות שהביאה למותם. SJP מנסים לגרום למקרים אלה להיראות כאילו שוטרים ישראלים הורגים אזרחים תמימים, אבל דה פקטו מדובר בחיילים שמותקפים ונאלצים להגיב.

ההשוואה המחפירה של פעולות הגנה אלו ״להכשרת״ מקרי האלימות המשטרתית נגד השחורים באמריקה היא מעוותת והשימוש בה פסול ולא מוסרי.

צריך ללמוד לעשות את ההפרדה בין הסיטואציות ולא לתת יד לקמפיין ״החילופים הקטלנים״ המופצים בקבוצות אנטי-ציוניות.

עדי מיכאל לומדת מדעי המדינה ותקשורת באוניברסיטת בר אילן. עמיתה של התכנית -CAMERA, ארגון פרו ישראלי הפועל בקמפוסים ברחבי העולם וברשתות חברתיות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 921 מילים

שגרירי ארה"ב הזהירו מעליית היטלר לשלטון – הממשל התעלם

ריאיון שגריר ארצות הברית לשעבר דיוויד מק'קין טוען בספרו החדש, "לחזות ברדת החשכה", כי אנטישמיות, אדישות ופוליטיקה פנימית עיכבו את ארה"ב מלהתערב במלחמה בגרמניה הנאצית ● בריאיון לזמן ישראל הוא מסביר: "אזרחי ארה"ב לא חשבו שהממשלה צריכה להתעניין בזה"

עוד 1,326 מילים ו-1 תגובות
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
הַכְחָשָׁה 132

בעולם שבו המציאות עצמה מוכחשת - אין ולא יכולות להתקיים עובדות, אין ולא יכולה להיות "אמת". יש מקום רק לסיפורים, מיתוסים ונרטיבים. להכחשות ולהכחשות שכנגד. לתיאוריות ולתיאוריות קונספירציה

עוד 1,433 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

לכולם יש מה לומר על חוק יסוד זכויות הנאשם של סער

חוק יסוד: זכויות במשפט הפלילי עלה לדיון בוועדת החוקה השבוע, או אז התברר כי החוק מושך תשומת לב מאין-ספור גורמים בעלי אינטרס - מהסנגוריה הציבורית, דרך מכון קהלת ועד המכון הישראלי לדמוקרטיה - וספק אם גרסתו הסופית תדמה לנקודת ההתחלה ● בנושא אחר הקרוב לליבו של סער, מתברר שהיועמ"שית מתנגדת לפיצול התפקיד ● והשופט חאלד כבוב עשה השבוע היסטוריה כפולה

עוד 1,304 מילים

קינה לשירין

זוהי קינה לשירין אבו עאקלה, ששמה פרץ לתודעה השבוע. שירין, אליה נחשפנו בעקבות הסרטון בן 16 השניות בו יכולנו לראות, כך פשוט ללא פילטרים, את ראשה המפוצץ מכוסה דם מהכדור שנורה בסמטה בג'נין.

זוהי קינה לשירין אבו עאקלה, אליה נחשפנו בסרטון בן 16 השניות בו יכולנו לראות, כך פשוט ללא פילטרים, את ראשה המפוצץ מכוסה דם מהכדור שנורה בסמטה בג'נין

אני לא רוצה לדבר כרגע על הגבורה של העיתונאית, ילידת ירושלים, שליוותה ב-25 השנים האחרונות את הלחימה המתמשכת בין צה"ל לפלסטינים.

עיתונאית שראתה חובה לעצמה ולציבור הצופים באל-ג'זירה להיות שם. שם, בכל מקום בו קורית התרחשות של ממש. צעדות, לחימה, לוויות. לא רבים מעמיתיי הגברים העיתונאים עושים זאת. רבים מהם מסתפקים בצפייה בסרטונים מהשטח ושיחות עם בכירים. אבל זה נושא אחר לגמרי שעוד ידובר בו.

היום נכוון את האלומה אל שירין, שירין שמהווה רק דוגמה למה שקורה יום יום ושעה שעה בשטחים, ביהודה ושומרון, בסמטאות הצרות שם. משפחות שלמות –  הסבים והסבתות כמו הגברים והנשים, כמו הילדים והפעוטות, שחיים על זמן שאול.

רק שהפעם יש להרוגה שם ופנים, והיא מפורסמת והיא אמריקאית. כמה לפניה נהרגו מכדור תועה? בחילופי אש? במרדף אחרי מחבל או אחר חשודים?

והקולות שעלו מהסרטון, הזעקות והפחד, שניתן היה ממש להריח אותו, חשפו בפנינו, אנשי העורף, את המציאות הכל-כך בלתי אפשרית. להיכנס לסמטה ולא לדעת מה מצפה מעבר לקיר, מימין או משמאל או מהחלון הפתוח למעלה בבניין.

והקולות שעלו מהסרטון, הזעקות והפחד, שניתן ממש להריח, חשפו בפנינו, אנשי העורף, את המציאות הבלתי אפשרית. להיכנס לסמטה ולא לדעת מה מצפה מעבר לקיר

וזה לא רק הם. זה גם אנחנו, ילדינו, נכדנו, שמגיעים לסמטאות הצרות צרות האלה כשהם לא יודעים מהיכן יצוץ החמוש הבא ויפנה לעברם את הקנה. אלה הצלקות שנחרטות על ליבם לאחר שירו והרגו מטווח קצר. כשהם רואים את פרפורי המוות האחרונים של ההרוג. כן, הם מכוסים מכף רגל עד ראש באפוד מגן ובקסדה, אבל העיניים, העיניים רואות הכל.

והם חוזרים הביתה והם לא מספרים. ואנחנו לא יודעים. אלא אם עברנו ליד חדרם וצותתנו שלא במתכוון לשיחות שלהם עם החברים מהמחלקה. מהפלוגה. מהשבוע אנחנו יכולים לדמות גם את הפנים של הנפגעים. לאחר שראינו את ראשה המדמם ואת גופתה של שירין על הקרקע בג'נין.

מאז שנת 2000 נהרגו כ-2000 ילדים פלסטינים. בישראל היו למעלה מעשרת אלפים פיגועי טרור בזמן שלטון נתניהו והליכוד. מאז כינון הממשלה הזו נרצחו 16 בני אדם.

כן אנחנו חברה בהלם קרב.
ואולי הגיעה העת לשינוי?
חשיבה אחרת. חשיבה חדשה.
חשיבה על שלום.

פאר לי שחר היתה עורכת, כתבת ומגישה בקול ישראל במשך 25 שנה. יש לה ותק של 48 שנים בתקשורת - בגלי צהל (ככתבת הראשונה ביומני החדשות), ככתבת מדינית ופוליטית בעיתון חדשות ועל המשמר, וכיום היא פעילה בעמותות לטובת האוכלוסיה המבוגרת. היא חברת הועד המנהל במדרשת אדם לקידום הדמוקרטיה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 374 מילים
עודכן אתמול

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תחקיר אמין של מותה של עיתונאית אל ג'זירה בג'נין הוא הכרח המציאות עבור ישראל, בלי קשר לתוצאותיו ● בישראל מבינים היטב את פוטנציאל הנזק מטיוח האירוע, שיכול להגיע עד כדי הצרת צעדיו של צה"ל בפעילות בגדה ● לכן מתעקשים בירושלים על בדיקה משותפת ושיתוף משקיפים בינלאומיים נוספים בחקירה ● פרשנות

עוד 817 מילים

מחקר חדש קובע כי נשים יהודיות מגיעות להישגים אקדמיים גבוהים יותר מנשים לא יהודיות בארה"ב ● עוד קובע המחקר של פרופסור אילנה הורביץ מאוניברסיטת טוליין כי הישגי הנשים גבוה יותר בפעם הראשונה בהיסטוריה גם מהישגי הגברים היהודים ● לטענת החוקרת, הפער נובע מהתרבות הדתית ומתפיסה עצמית חדשה וליברלית

עוד 1,037 מילים

ריאיון "בלי הסכמה נגיע להתפרקות והתפוררות"

לפני שנתיים המדינה נכנסה למשבר חסר תקדים שהביאו לשיא תהליך של אובדן אמון בין הרשויות והאזרחים ● ספר חדש טוען כי משבר האמון בכללים, במוסדות, בתקשורת ובתאגידים, מקשים עלינו לחכות בתור, גורמים לציפיות נמוכות, מוסר תשלומים ירוד וחשדנות כללית ● ד"ר עמית לביא-דינור, ממחברות הספר, קוראת להקמת "מעין 'סנהדרין', שישקף את המגוון הישראלי וישאף להסכמות ובסיס משותף"

עוד 2,054 מילים

עדיין לא ברור מי ירה למוות בכתבת הבכירה של אל ג'זירה אתמול בג'נין, אבל ישראל נמצאת כרגע במרכזו של ארוע בינלאומי עם השלכות הרסניות ● בניגוד לפגיעה במגדל התקשורת בעזה לפני שנה, הפעם ניכר שהצבא והממשלה הפיקו לקחים - אבל עדיין עושים טעויות קריטיות ● לאור התגובות של האמריקאים, ישראל לא תוכל להסתפק בבדיקה פנים-צה"לית ● פרשנות

עוד 619 מילים ו-1 תגובות

השגריר בארה"ב: "הצענו לאמריקאים להשתתף בחקירה"

אלרעי פרייס על החשד לזיהום בתנובה: "אין חשש לבריאות הציבור" ● בנט: "הפלסטינים מונעים חקירת מותה של הכתבת מאל-ג'זירה" ● מועצת התכנון אישרה בניית כ-4,000 יחידות דיור ביו"ש ● אבו מאזן בטקס האשכבה לאבו עאקלה: "ישראל אחראית למותה; נפנה להאג" ● בית המשפט המחוזי מרכז בלוד התיר לפרסום שהחשודה בשליחת מכתבי האיומים נגד בנט ובני משפחתו היא אילנה ספורטה חניה

עוד 38 עדכונים

עבאס עושה לכולם מדרסה

יו"ר רע"ם הוכיח אתמול שהוא שולט שליטה מלאה לא רק בחברי סיעתו אלא גם במועצת השורא של התנועה האסלאמית ● "לא הייתי צריך להתאמץ מדי כדי לשכנע", אמר אמש, אחרי ההודעה כי רע"ם נשארת עם הקואליציה ותשוב להצביע איתה ● בשורה התחתונה: עבאס הוא אידאולוג אמיץ ומרשים, ואפשר כבר לומר שלא קם מנהיג כמוהו בחברה הערבית ● פרשנות

עוד 565 מילים

החוק הישראלי לא חל על העצים של אלקנה

אם נדמה שבישראל עצים נכרתים בקלות לטובת אינטרסים נדל"ניים ואחרים, זה עוד כלום לעומת המציאות בשטחים ● תושבי אלקנה יצאו למאבק נגד כריתת עצים בשדרה המרכזית של ההתנחלות, אחרי שגילו את תוכניות הכריתה באתר נידח ● אולם אותו גורם שדן בערעור, הוא זה שאישר את הכריתה ● שלא במפתיע, הערעור נדחה

עוד 821 מילים

אמנות או נמות

עיר ואוּם בישראלאי אפשר לבקר באום אל-פחם ולא לשמוע על "הגלריה" - המוסד האמנותי שהוקם בעיר לפני כ-25 שנה והפך לגאוות המקום ● יוקו אונו הציגה שם ב-1999, במקום מוצגות תערוכות של אמנים יהודים וערבים, והאמנית רינה פלג מעבירה שם סדנאות קרמיקה לנשות העיר ● ראש עיריית אום אל-פחם: "הגלריה היא הרבה יותר מאלפיים מטר של אומנות"

עוד 2,093 מילים

בזמן שממשלת ישראל נושאת עיניה בחרדה לעבר מועצת השורא בהמתנה להחלטתה האם רע"ם תצביע בעד פיזור הכנסת או לא, בליכוד פצחו במתקפת פייק ניוז על אנשי תקווה חדשה ובראשם זאב אלקין ● עידית סילמן, לעומת זאת, זוכה לאקסטרה חיבוק-ליטוף, עם ליווי צמוד של מירי רגב ● אבל בשורה התחתונה, זה לא משנה מה סילמן תעשה היום: את גורל הממשלה יכריעו חברי רע"ם ● פרשנות

עוד 1,128 מילים

דיווח: ממשל ביידן פועל לחקירה ישראלית-פלסטינית משותפת של הירי בשירין אבו עאקלה

הפלסטינים סירבו לניתוח פתולוגי משותף ● ישראל ביקשה את הקליע כדי לקבוע מי ירה באבו עאקלה ● כוכבי הקים צוות בדיקה בראשות קצין בדרגת אלוף משנה ● רע"ם הודיעה שאינה פורשת מהקואליציה ● פרקליט נתניהו הראה ש"פגישת ההנחיה" לא נערכה במועדים שבהם נקב פילבר ● יאיר גולן נעדר לצורך ראיון, והאופוזיציה אישרה בקריאה טרומית הקמה של ועדת חקירה לפרשת פגסוס

עוד 56 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה