הפגנה נגד הנאצים בניו יורק אחרי ליל הבדולח, נובמבר 1938 (צילום: AP Photo)
AP Photo

במהלך השואה, עיתונים בארה"ב קברו דיווחים על הפתרון הסופי של היטלר

בספר חדש מראה החוקר רפאל מיידוף איך גופי תקשורת הפחיתו בחשיבות רצח העם עד סוף 1943, כך שממשלת רוזוולט ואפילו מנהיגים יהודים לא חשו לחץ לפעול ● בריאיון לזמן ישראל אומר מיידוף: "במקום להציג שאלות לממשל רוזוולט על רצח העם שמתרחש באירופה, עיתונאים לרוב נמנעו מהנושא באופן גורף"

עוד 1,147 מילים ו-2 תגובות
כל הזמן // יום שישי, 19 באוגוסט 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

החלטת היועמ"שית שלא לחקור את הטענות כי מסמכי מדינה נגרסו בלשכת ראש הממשלה פורסמה לפני כשבוע, וככל הנראה הובילה להתפתחות שמשרד המשפטים לא ציפה לה ● האם הגיע מידע חדש בעניין, שעשוי לשנות את החלטת היועצת? אפשר רק לקוות ● הופעתו של השופט בדימוס חנן מלצר בוועדת הרווחה של הכנסת הייתה מעשה חריג ובלתי קולגיאלי ● ודור הטיקטוק הגיע לבג"ץ

עוד 1,646 מילים

עידית סילמן – "הילדה הטובה" שסיפקה את הסחורה ונשארה בלי כלום

הממשלה האחרונה הביאה לחיינו בפעם הראשונה מזה שנים רבות מאוד הרכב שנראה כמו ממשלה של אקו: האגואים הונחו הצידה (יחסית לאגואים בפוליטיקה) והמיקוד היה בהתנעת מציאות החיים בישראל, אשר קפאה במשך תקופה של 4 בחירות ומי יודע כמה שנים של מיקוד המחודדד במה שטוב לנתניהו.

הממשלה האחרונה הביאה לחיינו בפעם הראשונה מזה שנים הרכב שנראה כמו ממשלה של אקו: האגואים הונחו הצידה (יחסית לפוליטיקה) והמיקוד היה בהתנעת מציאות החיים בישראל

ההרכב החדשני הציג חיבורים מדהימים בין ימין לשמאל וביניהם נציג התנועה האסלאמית, והעולם לא קרס. תושבות ותושבי המדינה קמו לבוקר של יום חדש עם ראש ממשלה ימני שרבים מהשמאל שמחו על מינויו, עם שר ערבי ממרצ, ח"כ ערבי, שהוא גם סגן יו"ר הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית, שמונה להיות סגן יו"ר הכנסת, וראש קואליציה – אישה דתיה מהימין. מינוי שלא ראינו כאן מאז שנות ה-80.

חברת הכנסת עידית סילמן, שזו הייתה לה הקדנציה הראשונה כחכ"ית, זכתה למינויים המכובדים של יו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת הבריאות. תפקידים מלאי משמעות וחשיבות, בתמהיל הבלתי אפשרי של  קואליציה המכילה מנעד כה קיצוני ומגוון של דעות פוליטיות.

דווקא סילמן, כחכ"ית טרייה, זכתה להיות בעמדת ניהול קואליציה, התומכת בממשלה מתפקדת שמפגינה הרבה רצון טוב לחולל תפנית במציאות שאנו חיים בה כבר שנים.

עידית סילמן נראתה כבשורה רעננה ונחושה של אשה צעירה וחזקה, בעלת עמוד שדרה (כפי שהעידה על עצמה) אשר אמרה גם בראיון לישראל היום: "התרגלו לקבל רוטוויילירים כיו"ר קואליציה אבל אישה תשיג יותר".

סילמן חיפשה  וקיבלה את אהדת הציבור  (התומך בממשלה) להבנת המחיר שהיא משלמת באומץ ובהבנה, בסיפוריה על התנכלויות קשות אליה, משפחתה וילדיה, מצד תומכי הליכוד והימין, חברות וחברי הכנסת מהליכוד והימין הדתי לאומי. מהם זכתה ללגלוגים ובוז אשר נועדו להגחיך את דמותה ולהפוך אותה להזויה ומבולבלת. אשה חסרת ערך, ילדה קטנה.

חברת הכנסת עידית סילמן, שזו הייתה לה הקדנציה הראשונה כחכ"ית, זכתה למינויים המכובדים של יו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת הבריאות. תפקידים מלאי משמעות וחשיבות

למשל, בדרישתו של ח"כ הליכוד מיקי זוהר בוועדה המסדרת: "למה מי את בכלל? תעני כמו ילדה טובה".

מוטיב ה"ילדה" – הילדה הקטנה, הילדה הרעה או הסוררת שנדרשת להיות ילדה טובה, חזר על עצמו שוב ושוב ביחס אליה מכיוון ספסלי האופוזיציה. מצד גוש מפלגות שלא נודע בסובלנות רבה מדי לנשים בתפקידי מפתח, שלא לומר לנשים בכלל, בעיקר אם הן בצד השני של המתרס – אישה בעמדת כוח, שמובילה קואליציה מתפקדת. כאן, שוב בוועדה המסדרת, מאיר פרוש מתמרמר על ניהולה.

התפנית המטלטלת בה החליטה סילמן שנצח ישראל לא ישרוד את קיום פסיקת בג"ץ לגבי מתן אפשרות להכנסת חמץ לבתי חולים בפסח, היה לכאורה הטריגר לפרישה מהקואליציה ולתמיכה בליכוד.

צעדה זה היכה את הקואליציה ואת הציבור בתדהמה. הפתיע המעבר מנחישות ושותפות בכירה בהובלה חדשנית, מורכבת ומלאת פשרות – להיתלות במה שהוחלט בערכאות המשפטיות העליונות ללא קשר לשר זה או אחר והפיכתו לאליבי של פרישה מהקואליציה. זה היה מעבר מקואליציה שחיבקה אותה והעניקה לה ערך גבוה, לטובת אופוזיציה שהשתלחה בה, כיסחה לה את הצורה ומיצבה אותה בצורה נלעגת.

צעדה זה היכה את הקואליציה ואת הציבור בתדהמה. זה היה מעבר מקואליציה שחיבקה אותה והעניקה לה ערך גבוה, לטובת אופוזיציה שהשתלחה בה, כיסחה לה את הצורה ומיצבה אותה בצורה נלעגת

חמש דקות לפני התפנית נהנתה סילמן מאינסוף קרדיטים. למרות היותה בלתי מנוסה פוליטית זכתה למעמד בכיר ולסמכויות רחבות המאפשרות לה לפרוץ ולהיות פוליטיקאית מעניינת ומובילה, כשהעתיד צופן לה מינוי  לשרה. אין ספק שמדובר במסלול מהיר שוותיקות וותיקים ממנה לא זכו לו.

אבל ברגע אחד השתנה הכל והיא בחרה בשינוי ובמה שכנראה מנחה אותה: לרצות את הגברים שהיא תופסת כסמכות ולהיות הילדה הטובה.

העובדה שהתהפכה כמו סטייק ויצרה ערעור בקואליציה – גרמה לפרץ שמחה באופוזיציה על ההישג והעניקה לה ערך ותשומת הלב נעימה ומתעתעת: בתפנית של  180 מעלות, זכתה סילמן, האדם המושמץ והחבוט, לחיבוק חם מתוקי וסלחני של הליכוד ואוהדיו, אשר מחלו לה על שגיאות העבר ואימצו אותה אל ליבם.

במקביל, סילמן קיבלה את תשומת הלב התקשורתית הכי מרוכזת וממוקדת שיכול פוליטיקאי לבקש לעצמו כדי לברר מה קרה לה ומה יש לה לומר, כמי שבחרה לעשות את התפנית שעשתה.

אין ספק שסילמן הייתה על מסלול קידום מהיר שוותיקים ממנה לא זכו לו. אבל ברגע אחד השתנה הכל והיא בחרה במה שכנראה מנחה אותה: לרצות את הגברים שהיא תופסת כסמכות ולהיות הילדה הטובה

ברגעים אלו, נעדרו מי שצריכים להעלים ולהרחיק את המבוכה ממה שנגלה לעינינו. הראיון הביתי עם בעלה המפקח על דבריה, הציג אישה מהוססת וחסרת ביטחון, סוג של "ילדה קטנה", המבקשת אישור מבעלה לנכונות הדברים שהיא אומרת בראיון ומקבלת ממנו הוראות מה לומר, עד שהציבור תהה את מי בעצם מרואיין כאן.

עדויות נמסרו ממקורבים ללשכתה לפיהן שמוליק סילמן – הבעל, מנהל בפועל את ענייני אשתו, מתערב, מורה על כווני חקיקה ומשנה נוסחים והדגשים בהתאמה לשיקוליו, ואילו היא מצייתת. לפתע סילמן הנחושה והחדשנית נראתה כמו הצעצוע של בעלה השאפתן, אשר לכאורה מנהל אותה לפי הבנתו.

כאשר מסר רה"מ דאז נפתלי בנט את ההודעה על פירוק הממשלה וההליכה לבחירות, נקלטה סילמן במצלמות יורדת במדרגות הכנסת לצד יריב לוין ושואלת-אומרת: "איך הייתי? הייתי טובה עד הסוף אה?". כאילו מבקשת אישור מהגבר שלצידה על היותה עונה על הציפיות. כמו ילדה טובה הזקוקה לאישורים.

כמה סימבולית הייתה הירידה הזו במדרגות.

בבת אחת התרסקה הדמות שדיברה על עצמה במושגים של אישה-מנהיגה המנצחת את הרוטוויילרים והתגלתה לפנינו אישה שהיא ילדה המבקשת לרצות את סביבתה, לקבל פידבקים חיוביים מהגברים המהווים סמכות עבורה.

לא ממש חדש בסביבת נתניהו, בה הנשים מתחרות בצרחות של סגידה ואהדה לוהטת על תשומת לב המנהיג ומשפחתו. מדמות לעצמן שתהיינה מתוגמלות בהתאמה למידת היותן מעודדות וסוכנות שיווק להוטות למנהיגן המורם מעם. כל אחת וצרחותיה שלה, כל אחת וקילוסיה הנשפכים, המציגים אותו כחתיך, גאון, מדהים והמנהיג הטוב ביותר שישראל אבודה בלעדיו.

לא ממש חדש בסביבת נתניהו, בה הנשים מתחרות בצרחות של סגידה ואהדה לוהטת על תשומת לב המנהיג ומשפחתו. מדמות לעצמן שתהיינה מתוגמלות בהתאמה למידת עידודן וקילוסיהן

הילדה הטובה עידית סילמן מביטה גם היא בעיניים מעריצות ומצפות באדונה החדש אשר הבטיח לה שיריון במקום 10 בליכוד ומינוי לשרת הבריאות. מקום 10 הפך מאוד צפוף לאור הבטחותיו של נתניהו אבל זה לא הפריע לה להאמין וגם לצפות שזה יתקיים.

דבר אחד חמק ממנה והוא: כמה היא הופכת בבת אחת לא חשובה לאחר שסיפקה את הסחורה. בטח כשלא חישבה את המחיר שהיא תשלם כאשר תגיע נקמת חבריה וחברותיה מהקואליציה, אשר חיכו לשעת הכושר והגישו לה את פירעון השטר בנקמה הידועה כטעימה כשמגישים אותה קרה: בקשתה של סילמן להתפצל לסיעת יחיד נדחתה והיא תיאלץ לפרוש מהכנסת.

בינתיים היו פריימריז בליכוד, המקום ה-10 שוריין למאן דהוא שכנראה משתלם יותר לנתניהו. מאיגרא רמא צנחה סילמן לבירה עמיקתא והפכה לסחורה פוליטית חסרת ערך שאף אחד לא חושב להילחם עליה.

בינתיים בפריימריז המקום ה-10 בליכוד שוריין למאן דהוא שכנראה משתלם יותר לנתניהו. מאיגרא רמא צנחה סילמן לבירה עמיקתא והפכה לסחורה פוליטית חסרת ערך שאיש לא חושב להילחם עליה

בסופו של יום, לאחר כמה רגעי התהילה שלה, עידית סילמן התגלתה כ"ילדה טובה" הפועלת על פי ההנחיות שמורים לה הגברים הסמכותיים בחייה. לאחר שמילאה את ההנחיות וסיפקה את הסחורה, מבחינתם היא עשתה את שלה ועכשיו היא כבר לא מעניינת את אף אחד.

גילה לבני זמיר היא חיפאית,רכזת חממת חיפה לחקר דתות, יוצרת וכותבת תוכן, יועצת תקשורת וקידום מדיניות ציבורית. הובילה מאבקים סביבתיים וחברתיים: הסרת חיץ הרכבת בחזית הים בחיפה, המאבק במפעלים המזהמים, ועוד. בוגרת התכנית למנהיגות חברתית במרכז מנדל צפון. בעלת BA בתקשורת, רוח וחברה. בוגרת המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ויצ"ו חיפה. יו״ר תנועת ״יאללה חיפה״. נשואה, אם ל-3 וסבתא ל-2.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 1,081 מילים ו-1 תגובות

המסר שיצא מלשכת לפיד אמש למעשה מתנגש ישירות עם ארה"ב: "הגיע הזמן לקום וללכת. כל פעולה אחרת עלולה לשדר חולשה" ● גם חשיפת ההסכמות הראשוניות בין ארה"ב לאיראן נראית כמו חלק מקמפיין ישראלי המיועד לעורר ויכוח פנימי בתוך ארה"ב ● מבחינת לפיד, זה הזמן ללכת על כל הקופה: בעוד שלושה חודשים, ההחלטה כיצד להגיב להסכם עשויה להיות בידיים של רה"מ אחר ● פרשנות

עוד 718 מילים ו-1 תגובות

בן גביר: שלא כמו בעבר, נתניהו לא ישלול לתת לי תפקיד של שר

קייב: "פרובוקציה רוסית" עלולה להביא לאסון בתחנת הכוח הגרעינית בזפוריז'יה ● המודיעין הבריטי: לפחות 12 אזרחים נהרגו מירי רוסי בחארקיב ● רוסיה: ביהמ"ש דחה בחודש את בחינת התביעה על סגירת משרדי הסוכנות היהודית ● גרמניה: המשטרה פתחה בחקירה נגד עבאס בחשד להכחשת שואה ● ליברמן על הסכם הגרעין המסתמן: ישראל צריכה להיערך לאיומים מחדש

עוד 11 עדכונים

למקרה שפיספסת

גם זו סיבה ליוקר המחיה: 13 סבבי הלחימה בין ישראל ועזה, והירי בין הסבבים שנמשך 21 שנה, עלו לישראל סכומי עתק ● תחמושת, דלק, פגיעות ברכוש, אבדן עבודה, פגיעה בעסקים ובתוצר, שדרוג הגדרות, כיפת ברזל וההטבות לתושבי העוטף - שורפים הרים של כסף ● המידע שנמסר או הודלף חושף עלות כוללת של כ-60 מיליארד שקל - ומיליארדים רבים נוספים נותרו עלומים

עוד 2,931 מילים

"גורל של בשר תותחים"

המערב מכין לאוקראינה ״גורל של בשר תותחים״: השבוע נשא הנשיא פוטין נאום בפני אורחי ״וועידת מוסקבה לביטחון בינלאומי״ (אירוני משהו) במוסקבה, ורוח דבריו באופן כללי מעידה על החרפת הגישה הניצית כלפי המערב ובמיוחד ארה״ב, תוך ניסיון להטיל על אלה את גורלה המסתמן של אוקראינה.

המערב מכין לאוקראינה ״גורל של בשר תותחים״: השבוע נשא פוטין נאום בפני אורחי ״וועידת מוסקבה לביטחון בינלאומי״ (אירוני משהו) במוסקבה, ורוח דבריו מעידה על החרפת הגישה הניצית כלפי המערב

בנאומו קבע פוטין בין השאר:

״המצב בעולם משתנה באופן דינמי, ומולנו מתהווים קווי המתאר של סדר עולמי רב קוטבי. יותר ויותר מדינות ועמים בוחרים בדרך של התפתחות חופשית וריבונית על סמך זהותם, המסורות והערכים שלהם״.

ואז הדגיש פוטין מי מתייצב נגד התהליכים הללו ומנסה לבלום אותם. אל מול תהליכים אובייקטיביים אלו מתייצבות אליטות גלובליסטיות מערביות, מעוררות כאוס, סכסוכים ישנים וחדשים, מיישמות מדיניות של מה שנקרא בלימה, ולמעשה – מערערות כל נתיב התפתחות חלופי וריבוני. לפיכך, הן מנסות בכל כוחן לשמר את ההגמוניה והכוח שחומקים להן מידיהן ולשמור על מדינות ועמים באחיזת סדר ניאו-קולוניאלי.

ההגמוניה שלהן פירושה קיפאון עבור העולם כולו, עבור הציוויליזציה כולה, אטימות וביטול התרבות, טוטליטריות ניאו-ליברלית״. פוטין מציין שארה״ב ו״הווסאלים שלה״ פועלים יחד בשלל דרכים לשימור הדומיננטיות של המערב בעולם בכוח. זו לדידו הסיבה למה שמתרחש כעת.

לדבריו:

״המערב הקולקטיבי הורס במכוון את מערכת הביטחון האירופית, כורת בריתות צבאיות חדשות. גוש נאט"ו נע מזרחה, בונה את התשתית הצבאית שלו, כולל פריסת מערכות הגנה מפני טילים והגדלת יכולות התקיפה של כוחות התקפיים. ההסבר המילולי מוצהר בצביעות כצורך לחזק את הביטחון באירופה, אבל במציאות קרה בדיוק ההיפך. במקביל, ההצעות בדבר אמצעי ביטחון הדדיים שהציגה רוסיה בדצמבר אשתקד פשוט זכו להתעלמות פעם נוספת״.

לפי פוטין, אליטות גלובליסטיות מערביות מעוררות כאוס וסכסוכים, ולמעשה מערערות כל נתיב התפתחות חלופי וריבוני. לפיכך, הן מנסות בכל כוחן לשמר את ההגמוניה והכוח שחומקים להן מידיהן

אליבא דפוטין, מטרת הקונפליקט שיזם המערב הוא כאמור שימור ההגמוניה שלו, ובתנאים הללו החליטה רוסיה, דהיינו פוטין, לצאת ל״מבצע מיוחד באוקראינה שמטרתו להבטיח את ביטחונם של רוסיה ואזרחינו, להגן על תושבי דונבאס מפני רצח עם״ (ולא חלילה לבטא שאיפות אימפריליסטיות להקמת ברה״מ או האימפריה הרוסית מחדש).

פוטין טוען שארה״ב מנסה להאריך את העימות באוקראינה, בין השאר ע״י אספקת נשק מתמשכת לקייב, ואז מחבר בין מעשייה באירופה להתנהלותה באסיה מול סין:

״כידוע, לאחרונה ניסתה ארה״ב שוב, במכוון, להוסיף שמן למדורה ולהסלים את המצב באזור אסיה-פסיפיק. ההרפתקה האמריקאית ביחס לטייוואן היא לא רק טיול של פוליטיקאי חסר אחריות אינדיבידואלי, אלא חלק מאסטרטגיה אמריקאית תכליתית ומודעת לערער את היציבות ולהחריף את המצב באזור ובעולם – הפגנת חוצפה של חוסר כבוד לריבונות מדינות אחרות ולהתחייבויותיה הבינלאומיות. אנו רואים בכך פרובוקציה מתוכננת בקפידה״.

פוטין מציין את ברית ההגנה של אוסטרליה, בריטניה וארה״ב (AUKUS) כדוגמה נוספת לברית אגרסיבית שמטרתה לפעול מול סין, בדיוק כמו נאט״ו נגד רוסיה, ושב ומבהיר:

״אני חוזר שוב, עידן הסדר העולמי החד-קוטבי הוא נחלת העבר. לא משנה איך הנהנים מהמודל הגלובליסטי הנוכחי נאחזים במצב העניינים הרגיל – הוא נחרץ. השינויים הגיאופוליטיים בקנה מידה היסטורי הולכים לכיוון אחר לגמרי״.

פוטין טוען שארה״ב מנסה להאריך את העימות באוקראינה, בין השאר ע״י אספקת נשק מתמשכת לקייב, ואז מחבר בין מעשייה באירופה להתנהלותה באסיה מול סין

פוטין מתכוון לומר, למעשה, שהמערב מנצל את אוקראינה לצרכיו במחשבה שהארכת המלחמה תחליש את רוסיה, אבל בפועל מי שמשלמת את המחיר זו אוקראינה, שאזרחיה הפכו לבשר תותחים לשגיונות המערב וארה״ב. בכך, הוא כמובן מנסה לתקוע טריז בין קייב למערב.

עיתונאי "ידיעות אחרונות" ופרשן לענייני רוסיה, לשעבר כתב ״קול ישראל״ ו״ידיעות אחרונות״ במוסקבה, יליד ירושלים, אוהב מאוד כדורגל אנגלי בכלל ואת ליברפול בפרט, חיית ספרים, אקטואליה וחדשות חוץ במיוחד, שנהנה לסקר מה מתרחש בעולם ואיך הכל קשור אחד לשני. התגורר בעשרים השנים האחרונות בחמש מדינות - בריטניה, צרפת, ספרד, רוסיה וכעת הולנד. איש העולם הגדול:)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 526 מילים
עודכן עכשיו

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

שלושה רופאים מרומא המציאו מגפה מדבקת כדי להציל עשרות יהודים בזמן הכיבוש הנאצי ● היוצר הדוקומנטרי סטיבן אדוארדס נדהם לגלות שמעטים מכירים את הסיפור מאחורי "תסמונת K" – וראיין את אחד משלושת הרופאים כשנה לפני מותו: "הנאצים חשבו שמדובר בשחפת וברחו כמו שפנים" ● עתה אדוארדס מספר שהוא שוקל להפוך את הסיפור גם לסרט עלילתי

עוד 878 מילים ו-2 תגובות

הרכבלית בחיפה הפכה לאטרקציה - והנוסעים הקבועים סובלים בתור

לא בכל יום משרד התחבורה מתחנן בפני הציבור להימנע משימוש בכלי תחבורה ציבורית בגלל עומס יתר ● הצפיפות ותורי הענק שנרשמו השבוע ברכבלית בחיפה מעוררים שאלה: האם מדובר בתחבורה ציבורית או באטרקציה תיירותית? ● בינתיים, באוסטריה עורכים פיילוט וייתכן שבקיץ הבא יטפס על הכרמל הרכבל הממוזג הראשון בעולם

עוד 1,005 מילים ו-1 תגובות

היחסים בין טורקיה וישראל עדיין לא חזרו לתקופת תור הזהב, אבל שדרוג היחסים והחזרת השגרירים הוא צעד משמעותי ● לא פחות משמעותי: המנוע הכלכלי שהביא את ארדואן לבחור בחימום היחסים עם ישראל, כמו גם עם מדינות אחרות ● ובינתיים, לאינדונזיה אין עדיין יחסים רשמיים עם ישראל - אבל קבוצת אנשי עסקים ישראלית חזרה משם עם תוצאות מבטיחות ● פרשנות

עוד 934 מילים

וושינגטון ביקשה מישראל הבהרות בעניין סגירת משרדיהם של ארגוני זכויות אדם בגדה

קנצלר גרמניה שולץ שוחח עם לפיד וגינה את דברי עבאס על כך שישראל חוללה "50 שואות" ● אין התקדמות במגעים בין הסתדרות המורים ומשרד האוצר; שאשא ביטון קראה ללפיד לכנס דיון חירום בעניין פתיחת שנת הלימודים ● בהרב-מיארה: לא ניתן למנות כעת מפקד לגל"צ ● יאיר גולן על קבר יוסף: "הזיה מטורפת; חיילים מסכנים עצמם כדי להגן על חרדים שכלל לא שירתו בצבא"

עוד 48 עדכונים

ארגוני הסיוע ליהודי אוקראינה עוברים לרכבים חשמליים

ברקע משבר הדלק העולמי והאינפלציה, עמותות הסיוע היהודיות באוקראינה החליטו להצטייד בצי של רכבים חשמליים כדי להתמודד עם גל של נזקקים חדשים ברחבי המדינה ● "אפשר בקלות להמתין שש או שבע שעות בתחנות הדלק. זה מאוד קשה"

עוד 782 מילים ו-1 תגובות

אדוני הסטטוס קוו: האבולוציה של חמאס

הימנעות חמאס מלהתערב במבצע "עלות השחר" לצד המגעים העקיפים הנמשכים בשנים האחרונות בין הארגון לישראל מעלים את השאלה האם חמאס יכול להפוך לפרטנר למו"מ על הסדרי קבע מול הפלסטינים, במיוחד כשאבו מאזן עשוי להותיר אחריו ואקום בעתיד הקרוב ● קסניה סבטלובה, המלווה את הארגון מיום הקמתו, שוחחה עם מומחים ומשרטטת את תהליך התבשלותו של הארגון

עוד 2,347 מילים

הסיכון של עידית סילמן

החוק לא מחייב את סילמן להתפטר - אבל אם לא תעשה זאת, היא משאירה את גורלה בידי ועדת הבחירות ● בעבר, קיבלו ראשי הוועדה החלטות שונות - מחשין שדחה בקשת פסילה על הסף, דרך ביניש שדחתה בצורה מנומקת, ועד הנדל שקיבל החלטה הקובעת כי הוועדה תוכל לפסול ח"כ גם אם לא הוכרז כפורש ● סילמן יכולה להמר, אבל עשויה למצוא את עצמה מחוץ למערכת הבחירות כליל ● פרשנות

עוד 1,596 מילים

שאשא-ביטון: "בהיעדר הסכמות, אדרוש דיון בממשלה"

לפיד שוחח עם ארדואן והשניים סיכמו על חידוש הטיסות בספטמבר ● נתניהו: "לפיד וגנץ, תפסיקו להתחנף למכחיש השואה אבו מאזן" ● גנץ: "דברי אבו מאזן בזויים. טוב שחזר בו" ● ליברמן: "מוכן ונחוש לחתום עם הסתדרות המורים כבר היום" ● ישראל וטורקיה החליטו להחזיר שגרירים וקונסולים ● עבאס מבהיר: השואה היא הפשע הנתעב בהיסטוריה – ישראל ביצעה מעשי טבח; לפיד: חרפה מוסרית, ההיסטוריה לא תסלח לו

עוד 49 עדכונים

כהנא וטרופר יכולים להיכנס לוואקום שהותירו בנט ושקד

היו ימים שאיילת שקד הייתה אחת הדמויות החשובות בציונות הדתית והמעמד שהגיעה אליו היה חסר תקדים, במיוחד עבור אישה חילונית מתל אביב ● עכשיו הכל התאדה ● שקד בונה על הימין לייט, אבל הם לא איתה ● מי שכן יכולים למשוך את הקהל הזה הם חילי טרופר ומתן כהנא, שרצים עכשיו יחד במחנה הממלכתי ● פרשנות

עוד 551 מילים

תושבים ופעילים מירושלים למוש בן ארי: בטל הופעה בגיא בן הינום

מאות אנשים חתמו ביממה האחרונה על עצומה הקוראת לזמר לבטל את הופעתו הערב בחוות אלע"ד ● לפני שלוש שנים ביטלו דני רובס וארקדי דוכין הופעה באתר אחר של עמותת הימין במתחם ● החווה הוקמה כדי לטפח חקלאות קדומה ובפועל הופכת למתחם הופעות ● יוזמי העצומה: "החווה מונעת מפלסטינים גישה לאדמתם ומכשירה את הגזל"

עוד 914 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה