היהודים שכחו מה זה להיות ישראלים – אמרו לי חבריי הדרוזים

עו"ד אילן בומבך בבית המשפט העליון, בדיון על ביטול סעיף הסבירות, 12 בספטמבר 2023 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
יונתן זינדל/פלאש90
עו"ד אילן בומבך בבית המשפט העליון, בדיון על ביטול סעיף הסבירות, 12 בספטמבר 2023

את הנוסחה הזדונית והמרושעת של הסתה בשם היהדות נגד הישראליות הגה בזמנו ארתור פינקלשטיין, יועץ אמריקאי ממוצא יהודי, עבור לקוחו בנימין נתניהו, אשר פילס אז את דרכו בנחישות לראשות הממשלה.

בתחילת דרכו הפוליטית, נתמך נתניהו באתוס דמותו של אחיו, יוני נתניהו, המסמלת הירואיות ישראלית, כאשר נפל בעת מילוי תפקידו במבצע להחזרת ישראלים חטופים מאנטבה לביתם בישראל.

גילה לבני זמיר היא חיפאית, יועצת תקשורת ופובליציסטית, מנכלי"ת המרכז הישראלי - דרוזי, מייסדת ושותפה בתכנית "האקווריום-הכשרה פוליטית דמוקרטית". הובילה מאבקים סביבתיים וחברתיים. בוגרת התכנית למנהיגות חברתית במרכז מנדל צפון. בעלת BA בתקשורת, רוח וחברה ועיצוב תקשורת חזותית. נשואה, אם ל-3 וסבתא ל-4.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
8
כל הכבוד. מבחינתי, זו תמצית התורה כולה אודות הדינמיקה לחיסול של מדינת ישראל, כאשר זרע הפורענות נזרע ע"י בגין, היווה קרקע פוריה לחלוקתה של ישראל לשני עמים אויבים זה לזה, כשאין. מנוס מהפר... המשך קריאה

כל הכבוד. מבחינתי, זו תמצית התורה כולה אודות הדינמיקה לחיסול של מדינת ישראל, כאשר זרע הפורענות נזרע ע"י בגין, היווה קרקע פוריה לחלוקתה של ישראל לשני עמים אויבים זה לזה, כשאין. מנוס מהפרדה טוטלית, הקמת שתי מדינות נפרדות, מדינה ביביסטית הכולל את ה סמוטריצים, בן גבירים, הדרעים, אוכלי חינם המשתמטים מחובת הגיוס לצה"ל ומשתמטים מעבודה הטפילים פרזיטים עוכרי ישראל אנטישמיים גויים דוברי עברית, ומדינת ישראל דמוקרטית ליברלית שוחרת שלום, נגד בקנאות, המשך בנייה ויצירה חלוצית של מקימי המדינה וחלוצי.

כתבת על חסרונותיו של ביבי אבל זה לא הופך את יריביו הפוליטיים למוצלחים או טובים יותר גם הם זורעים פחד ושנאה אף יותר מביבי. גם הם מפקירים את ביטחוננו תמורת הבטחות שווא של הפלשתינים קידוש ... המשך קריאה

כתבת על חסרונותיו של ביבי
אבל זה לא הופך את יריביו הפוליטיים למוצלחים או טובים יותר
גם הם זורעים פחד ושנאה אף יותר מביבי.
גם הם מפקירים את ביטחוננו תמורת הבטחות שווא של הפלשתינים
קידוש מגילת העצמאות ללא התייחסות להיסטוריה שקדמה לה, לציונות שנישאה בתפילותינו היא מעשה אינפנטילי הרוא את הכאן והעכשיו בלבד.

יש הרבה מה לתקן, אז תני אלטרנטיבה ראויה לא מתוך הארסנל הפוליטי הרדוד הקיים היום, כולם חולים באותה המחלה

ביבי מגלומן כלפי עצמו חשב שרק הוא יכול למנוע מעם ישראל לאבד את מולדתו בפתרון שתי מדינות ולכן הוא עושה הכל אבל הכל כידי להשאר שם עד הרס אחדות העם בארץ!!!! כל הרטוריקה שלו היא הפרד או מש... המשך קריאה

ביבי מגלומן כלפי עצמו חשב שרק הוא יכול למנוע מעם ישראל לאבד את מולדתו בפתרון שתי מדינות ולכן הוא עושה הכל אבל הכל כידי להשאר שם עד הרס אחדות העם בארץ!!!!
כל הרטוריקה שלו היא הפרד או משול בלבד אצלו זאת לא תקטיקה זאת אסטרטגיה!!!!
בארה"ב :-בין היהודים האורטודוקסים לרפורמים(מקומות תפילה בירושלים וגיור )
-בין הרפובליקנים לבין הדמוקרטים(נאום בקונגרס נגד אובמה)
-בין מעצמות העולם(ניהול קשרים עם רוסיה מול קשרים עם ארהב ,מתנות לפותין בי-ם ,יחסים כלכליים עם סין שידוע שדריסת רגל שלהם היא גייס חמישי ראה 'תנובה 'נמל סיני בחיפה וכל זה נגד דעת ארהב)
-בישראל הוא סכסך בין יהודים לערבים ישראלים (נתניהו טוב ליהודים,הערבים נוהרים לקלפיות,ובסוף קידם יחסים עם רעם לקואליציה)
-בין ערבים ישראלים ניהל קשר עם מפלגת רעם טל להצתרפות לממשלה כשבחיים לא התכוון לזה וכל זה כידי להחליש מפלגות ערביות אחרות.
-בין הרשות באיוש לבין החמס בעזה העיקר שלא יצליחו להתאחד להקמת מדינה!!
– בין יהודים למיעוטים תומכי ישראל ראה חוק השבות.
-בין יהודים : שמאל מול ימין ,דתיים חילוניים,אשקנזים ספרדים,פריפריה מול מרכז הארץ,בין מתנחלים לבין יהודים בארץ,בין דתיים לאומיים לבין דתיים לאומניים.
מנהיג שניחן בכזאת אינטלגנציה אבל שכל השקעתו היא בהפרד או משול בלי הבחנה בין קרובים לרחוקים בין ידידים ואוהבים לבין אויבים מוביל את מדינת ישראל ואת העם היהודי לתהומות הגהנום לצערי וככזה הוא יזכר !!!
מנהיג אמיתי מאחד שורות בעמו ,מקרב תומכים מבחוץ ,ונלחם בחורמה באויבים !!!!כל מה שביבי לא עושה לצערי!!!

בואו נביט רחוק יותר קדימה, ולא רק מתחת לאף. "מתחת לאף" כל מי שיש לו קצת יותר מ- 100 אי קיו, רק רוצה שביבי כבר יעוף מהחיים הפוליטיים. זו לדעתי טעות, כי אנחנו רק איפושהו באמצע הדרך ועוד ל... המשך קריאה

בואו נביט רחוק יותר קדימה, ולא רק מתחת לאף.
"מתחת לאף" כל מי שיש לו קצת יותר מ- 100 אי קיו, רק רוצה שביבי כבר יעוף מהחיים הפוליטיים. זו לדעתי טעות, כי אנחנו רק איפושהו באמצע הדרך ועוד לא הגענו בתור עם למצב של קתרזיס.
לזה אנחנו צריכים לשאוף, להתקדם ולהצליח להגיע לשם, אחרת לא נוכל לפעול יחד כאומה אחת אלא נהפוך בסופו של דבר לערב רב של שבטים .
ביבי, עם כל הרע שהוא עושה ומייצג, מאיץ עבור העם שלנו את ההגעה לקתרזיס.
אני מאמין, אחרת לא הייתי מעז לכתוב כזו תגובה, שהעם שלנו חזק מאד, עמיד מאד ויוכל להתגבר על קשיים רבים בהרבה מאשר יש כעת, לכן – על אף הסבל והנזקים המצטברים, אם בסופו של דבר נגיע למצב שנהפוך לעם שלם אחד (הבנוי מהרבה חלקים שונים, אבל לא שבטים נפרדים אלא עם אחד עם מדינה אחת) שווה לסבול את כל הקשיים והמהמורות שמייצרים לנו בעיקר הביבי וחבורתו בשביל להגיע ליעד שכולנו חולמים עליו.

עוד 650 מילים ו-8 תגובות
כל הזמן // יום ראשון, 25 בפברואר 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־142 ללחימה ● 134 חטופים עדיין בעזה

ארה"ב: סוכמו "קווי מתאר בסיסיים" של עסקת החטופים

החייל עוז דניאל הוכרז חלל צה״ל שחטוף בעזה ● סמ״ר עידו אלי זריהן וסמ״ר נריה בלטה נהרגו אתמול בדרום עזה ● גנץ בצפון: לא עוצרים עד שמחזירים - את החטופים ואת התושבים ● נתניהו: "ברגע שנתחיל את הפעולה ברפיח נהיה כמה שבועות מניצחון מוחלט" ● דיווח: קיש ביטל את פרס ישראל כי התנגד לזהות זוכה שנבחר - היזם איל וולדמן

עוד 33 עדכונים

אוקראינה הצליחה לשרוד את המתקפה הרוסית ב־2022 – ומאז התמונה בחזית נותרה זהה פחות או יותר כבר שנתיים ● אולם, בזמן שהאופוזיציה ברוסיה נעלמת והקונגרס האמריקאי מעכב את הסיוע גם במחיר של עזרה לפוטין, המוטיבציה בקרב החיילים האוקראינים יורדת ● רק הידוק השורות במערב וחיזוק ברית נאט"ו ימנעו מלחמה גדולה עוד יותר באירופה ● פרשנות

עוד 1,071 מילים
אמיר בן-דוד

תקווה לעסקת חטופים לפני רמדאן

נדמה שזה הפך להיות אחד המאפיינים הדרמטיים של החודשים האחרונים: הטלטלה הרגשית בין תקווה לעסקת חטופים קרובה והדאגה לגורל החטופים. גם השבוע נפתח בתקווה כזו ● וגם: אלימות משטרתית נגד משפחות החטופים ● מותו של פנתר ● עדכוני מלחמה ● גופתו של נבלני נמסרה למשפחתו ● ביונסה מלכת הקאנטרי ● ועוד...

משפחות החטופים מפגינות בתל אביב, 24 בפברואר 2024 (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)
אבשלום ששוני/פלאש90

פרידה מצ'רלי ביטון, רובין הוד הישראלי

להיפרד מצ'רלי ביטון בימים הארוכים העצובים האלה זה להיפרד מאחת התקופות הנאיביים בהוויה הישראלית. אולי הרגשנו אז מפולגים וקרועים, אך לא עלה בדעתנו שזה יהיה כאין וכאפס לעומת הקרע העתידי שיגיע ויאיים על המשך קיומנו כאן.

הימים ההם של הפנתרים השחורים, שהוביל צ'רלי ביטון יחד עם סעדיה מרציאנו, (בשלב מסוים הייתה שם גם ויקי שירן וגם בן דרור ימיני שהצטרפו לחזית המזרחית) היו ימים של תמימות תהומית ושל מחאה בנוסח רובין הוד. במרץ 1972, למשל, יצאו הפנתרים למבצע חלב, ובמסגרתו "סחבו" בקבוקי חלב מפתחי דלתות של משפחות עשירות כדי להעבירן למשפחות קשות יום. בשלב מסוים ארבו הפנתרים למשאיות החלב והעבירו את ארגזי החלב למשפחות נזקקות. זו הייתה מחאה שזכתה להגדרה "הם לא נחמדים" ממי שהייתה ראש הממשלה גולדה מאיר.

פאר לי שחר היא עיתונאית, חברה בוועד המרכזי של מפקדים למען בטחון ישראל, בוועד הפעיל של אמנסטי ישראל, בוועד של מדרשת אדם, ופעילת שלום בתנועת נשים עושות שלום. הייתה עורכת, כתבת ומגישה בקול ישראל במשך 25 שנה. יש לה ותק של עשרות שנים בתקשורת - בגלי צה"ל (ככתבת הראשונה ביומני החדשות) וככתבת מדינית ופוליטית בעיתון חדשות ועל המשמר.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 396 מילים

מלחמת עזה – עוד כתבות

חורבן עזה היה בלתי נמנע

לחימה בקרב אזרחים בשטח בנוי משמעותה תמיד גיהינום עלי אדמות עבור האוכלוסייה המקומית ● אנשים פרטיים יכולים להתנגד למלחמה בעזה, אבל לארה"ב כאומה, בהתחשב בהיסטוריה הצבאית שלה עצמה, לרבות ההיסטוריה הקרובה, אין הרבה בסיס אתי לגנות את האסטרטגיה הישראלית

עוד 2,580 מילים ו-1 תגובות

יאיר גולן לא יציל את המחנה הליברל-דמוקרטי

בסוף השבוע הודיע יאיר גולן שהוא מקים מפלגה חדשה, מפלגת יאיר גולן, ונחוש להיות המצביא של המחנה הליברל-דמוקרטי. גולן, עם הרבה כסף ויועצים אסטרטגיים מאחוריו, וכחלק מלהקת "הגנרלים באולפנים" רואה עצמו כמתאים להיות הנבחר.

בניסיונו להקים עוד מפלגת יחיד שהמנהיג בה יקבע את הכללים, "הוועדה המסדרת" לחברים, וכמובן בלי מוסדות, בלי מתפקדים ובלי פעילים שאינם נאמנים למנהיג החדש, הוא ישכפל את המפלגות הדיקטטוריות של המחנה הממלכתי ויש עתיד, וימחק סופית את המפלגות הדמוקרטיות – העבודה ומרצ. ובא גואל לשמאל הציוני.

חוקרת משבר הדמוקרטיה, אידיאולוגיות פוליטיות והימין הישראלי. ספרה "עידן נתניהו: תמורות אידיאולוגיות ושינויים מבניים" יצא השנה בניו-יורק. מרצה בכירה במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 908 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

נתניהו ויתר על המרכז כדי להילחם על המצביעים של בן גביר

כבר מאז ההפיכה המשטרית הסקרים הצביעו על ירידה בתמיכה בראש הממשלה ובליכוד ● כל המנדטים שנתניהו "מחפש" בעזרת קמפיין "הניצחון המוחלט" נטשו לכיוון דרך האמצע, המתינות, הממלכתיות ● נתניהו לא עושה דבר כדי לבלום את הנטישה, אולי בגלל החשש שאם יביע עמדות מתונות, הרבה יותר אנשים יברחו לבן גביר ● פרשנות

עוד 931 מילים
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

תוכנית נתניהו ליום שאחרי תלויה למעשה ברשות הפלסטינית

המסמך שהניח נתניהו על שולחן הקבינט ביום חמישי מדבר על "גורמים מקומיים עם ניסיון ניהולי שלא מזוהים עם תומכי טרור" ● זה נשמע חזון אוטופי, אפילו תלוש במציאות הנוכחית ברצועה ● עובדתית, אין מי שינהל את עזה בתנאים הללו שאינו קשור לרשות הפלסטינית - והעובדה שנתניהו נמנע מלציין את הרש"פ בשמה הוא תרגיל פוליטי וניסיון להכשיר אותה ציבורית ● פרשנות

עוד 520 מילים

עקורים

הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

הקרב האחרון על עמק השלום

הבחירות ביום שלישי לראשות עיריית יקנעם יכריעו את גורל הבנייה על מורדות עמק השלום ● אלפי ישראלים גרים כבר שנתיים בשכונה חדשה בקריית אונו שאין בה ולו אוטובוס אחד ● לא צריך את פסטיבל "דרום אדום" כדי ליהנות מהנופים המרהיבים של הדרום ● ופעילות לחובבי פיד סריגה: שמיכה לפי הטמפרטורה היומית

עוד 1,107 מילים
היום ה־141 ללחימה ● 134 חטופים עדיין בעזה

המשטרה עצרה לפחות 18 מוחים בהפגנה נגד הממשלה בתל אביב

רב־סרן אייל שומינוב, ששירת כמפקד פלוגה בחטיבת גבעתי, נהרג בקרב בצפון הרצועה; בן 24 במותו ● נתניהו: אכנס בתחילת השבוע את הקבינט כדי לאשר את התוכניות לפינוי האוכלוסייה ברפיח ● סוכנות אונר"א הודיעה שהיא מפסיקה לספק משלוחי סיוע לצפון הרצועה, כי אינה יכולה לבצע פעילות תקינה באזור ● חבר הכנסת לשעבר צ'רלי ביטון, ממייסדי הפנתרים השחורים, מת בגיל 76

עוד 27 עדכונים

יתרונות הקרחת של ג'יימס בונד

הארכיון של רוןזמן ישראל נובר בארכיון של העיתונאי הוותיק רון מיברג ומפרסם מחדש מבחר מכתבותיו, שקריאה בהן היום מספקת פרספקטיבה איך הגענו עד הלום ● והשבוע: שון קונרי, הדינוזאור האחרון של הקולנוע ההרואי, ג'יימס בונד המיתולוגי ואביהם הקולנועי של האריסון פורד ודסטין הופמן, מתגלה כאחד הכוכבים האחרונים שהמקרנה עדיין מגדילה אותו פי עשרה

עוד 2,038 מילים

הנזק מאיומי בן גביר כבר נגרם, אך עדיין לא מאוחר לתקן אותו ● משפט הרצח בקהיר של הסטודנט האיטלקי התחדש ברומא ● מטוס קרב מתקדם תוצרת טורקיה המריא לטיסת ניסיון ראשונה ● מנהיג האופוזיציה בתוניסיה פתח בשביתת רעב בכלא ● והשבוע ב־2011: העם המרוקאי יוצא לרחובות ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,198 מילים ו-4 תגובות
עקורים

"יעבור זמן עד שנפסיק להלקות את עצמנו על האדישות, חוסר תשומת הלב ועל כך שנאחזנו בסיפור שסיפרנו לעצמנו, שרוב הזמן אנחנו חיים בגן עדן"

ניר שוחט

בן 42 מקיבוץ ניר עם, מסעדן, אב לשלושה. פונה לתל אביב

עוד 1,926 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
אֵיפֹה יַחְיא 207

לתקשורת יש נבל מושלם, מכוער עם אוזני עכברוש, שנמלט במחילות מפני כוחות הצדק שסוגרים עליו. אפשר להבטיח "גילויים חדשים", וזה תמיד טוב ● ואחרי הפרסומות: האם סנוואר גוסס מדלקת ריאות?

עוד 892 מילים ו-2 תגובות

הניצחון של משה ליאון מובטח. העתיד הקשה של העיר מובטח גם הוא

תמיד היה על מה לריב בירושלים, ומערכת הבחירות הנוכחית על העיר היא יוצאת דופן ברוגע היחסי ששורר עליה ● לראשונה עומדים החרדים להחזיק ברוב המנדטים במועצת העיר ותוצאות הבחירות עשויות להכריע סופית את צביונה של העיר: חרדית יותר, ימנית יותר, קיצונית יותר ● פרשנות

עוד 1,502 מילים ו-4 תגובות
היום ה־140 ללחימה ● 134 חטופים עדיין בעזה

דיווח: חמאס התגמש לגבי מספר האסירים שישוחררו בעסקה, אורך ההפוגה ונסיגת צה״ל

בלינקן: מאוכזבים מההכרזה על בניית אלפי יחידות דיור בגדה המערבית, ההתנחלויות מנוגדות לחוק הבינלאומי ● משפחות חטופים חסמו את איילון עם ״שולחן שבת״ ריק ● נתניהו הציג לקבינט את תוכניתו ל"יום שאחרי חמאס" ● דיווח: חיילים ביחידת האלפיניסטים ביקשו שלא להיפגש עם נתניהו בביקורו ביחידה ● מפקד בכיר בחזבאללה שנפגע לפני 11 יום בתקיפת כטב״ם מת מפצעיו

עוד 35 עדכונים

סנוואר חזר לתמונה, והוא היחיד שיכול לקדם את עסקת החטופים

אמנם סנוואר לא היה בקשר כמה שבועות עם אנשי הארגון מחוץ לרצועת עזה, אולם כעת הוא חזר למשחק - אחת הסיבות שישראל החליטה לשלוח משלחת הבוקר לפסגה מחודשת בפריז ● הלחץ על חמאס לסגור עסקה גובר דווקא מקרב הגורמים הערביים, ומשחקן מפתיע נוסף: חסן נסראללה ● פרשנות

עוד 600 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה