gil heller
הזמן של
gil heller
" אנחנו עדיין לא הדרדרנו לתהומות עמוקים כל כך " באמת ? האם לא התדרדרנו מספיק עד עכשיו ? האם צריך להתדרדר עד לרמה של סוריה או בנגלדש ? האם מדינות העולם "השלישי וחצי" הן המדינות שנסתפק... המשך קריאה

" אנחנו עדיין לא הדרדרנו לתהומות עמוקים כל כך "

באמת ?
האם לא התדרדרנו מספיק עד עכשיו ?
האם צריך להתדרדר עד לרמה של סוריה או בנגלדש ?
האם מדינות העולם "השלישי וחצי" הן המדינות שנסתפק בזה שלא נידמה להן ?
האם לא מספיק גרוע המצב כעת, שהתרחקנו כברת דרך ממדינות העולם הראשון ?

ישנו איש חכם מאד, צנוע ביותר, חף מכל מניירות - קוראים לו "כבודו אהרון ברק" (וגם שהוא כבר מזמן שופט בדימוס, המילה "כבודו" עדיין הכי מתחברת אליו בזכות מי שהוא). והאיש היקר הזה תמך עוד בת... המשך קריאה

ישנו איש חכם מאד, צנוע ביותר, חף מכל מניירות – קוראים לו "כבודו אהרון ברק" (וגם שהוא כבר מזמן שופט בדימוס, המילה "כבודו" עדיין הכי מתחברת אליו בזכות מי שהוא). והאיש היקר הזה תמך עוד בתחילת שנת 2022 בעסקת טיעון עבור ביבי.
לדעתי האישית, לא כי פתאום התאהב בביבי אלא כי ראה כמה נזק מסוגל ביבי לגרום למדינה ולעם תוך כדי מאבקו להיחלץ ממשפטיו או מפסק דין מרשיע או מגזר דין של כלא.
ועדיין לא מאוחר, לסתום את האף, להציע לביבי עסקת טיעון , ללא שום קלון, רק קנס קטן, סימלי, על עבירה כלשהי טכנית.
עם התחייבות שלו , כולל בטחונות (ערבות בנקאית גבוהה מאד, שלו ) שיתפטר לאלתר מכל תפקיד ומינוי , פוליטי ואזרחי, של המדינה, ושל הליכוד ומוסדותיו, וכן מחברותו בכנסת. ובאותה התחייבות יתחייב – שלא יציע עצמו, לא יבקש ולא יתמודד על אף אחד מאלו גם בעתיד, ולמשך לפחות 30 שנה.
עבור ביבי זו עסקה טובה, עבור המדינה – עסקה נפלאה

בתחילת המלחמה שום דבר שקשור לממשלה ולשלטון המרכזי לא פעל ולא הצליח לעשות דבר כלשהו, הכל היה משותק או אובד עצות. בעת ההיא , נכון היה כי גנץ ואייזנקוט וסער יירתמו למאמץ של כלל המדינה להתג... המשך קריאה

בתחילת המלחמה שום דבר שקשור לממשלה ולשלטון המרכזי לא פעל ולא הצליח לעשות דבר כלשהו, הכל היה משותק או אובד עצות.
בעת ההיא , נכון היה כי גנץ ואייזנקוט וסער יירתמו למאמץ של כלל המדינה להתגבר על ההתקפה ולתארגן להתקפת נגד.
כיום – אין כבר שום תועלת לנוכחות של גנץ ואייזנקוט בממשלה או בקבינט, כי ממילא לא משתפים אותם, ואם כבר משתפים, אז לא מתייחסים לדעתם ולא מכבדים את בקשותיהם או רצונם.
אז להישאר בממשלה ובקבינט – רק בשביל " להישאר" …..זו לא חוכמה ולא אומץ ואפילו לא "טובת המדינה מעל הכל" אלא סתם המשך מיותר למשהו שהיה חשוב עד לפני כחודשיים (והיום כבר לא).
דווקא כיום, עליהם לצאת מכל מעורבות עם ממשלת ביבי, ולתת לביבי לחפור לעצמו את הבור , בשבילו ובשביל גביר וסמוטריץ'.

חוזרים או לא חוזרים לאותו יישוב או קהילה..... מישהו בכלל קולט עד כמה המשפט הזה מזעזע ? מישהו (מלבד אלו שנאלצו לעזוב את היישוב שלהם, זמנית או לתמיד) בכלל מבין מה זה אומר שבנאדם שוקל לא ל... המשך קריאה

חוזרים או לא חוזרים לאותו יישוב או קהילה…..
מישהו בכלל קולט עד כמה המשפט הזה מזעזע ?
מישהו (מלבד אלו שנאלצו לעזוב את היישוב שלהם, זמנית או לתמיד) בכלל מבין מה זה אומר שבנאדם שוקל לא לחזור למקום שגר בו עד לפני 4 חודשים ?
וה"אי – חזרה" זה לא בגלל שהדבר כדאי או רצוי לו מהשיקולים שלו עם עצמו או משפחתו או עיסוקו,
אלא בגלל Facking מדינה שהתדרדרה לעיסוק בכל גחמה וכל שטות שאיזה מאחז עיניים ואוזניים שהצליח להשתלט על המדינה, חוקית, ובעזרת מקבץ של הזויים מחד ופרזיטים מאידך, תוך ביצור מעמדו ע"י שהקיף עצמו בחדלי אישים גמורים כדי למנוע מבעלי יכולת ומסוגלות להחליף או לאיים בהחלפתו.
והמדינה הזו, במקום להגן על תושבי הגבולות, הפקירה אותם לטובת הג'נאנות של מוטרף אחד שהיה עד לא מזמן מחוץ לשולי השוליים הלגיטימיים (בן גביר) והמשיכה להפקיר לטובת קיצוני (שאינו מוטרף) חדור מטרה (סמוטריץ') .

וההפקרה ממשיכה, כי כל עוד הנרקיסיסט חסר האמפטיה (אבל שיודע לזייף אותה בצורה כמעט מושלמת) עדיין בעמדת ראש הממשלה, שום תיקון ואפילו התחלת תיקון לא תוכל להתבצע.

מחבלי הנוח'בה רצוי וחכם להם להם בדיוק את התנאים המינימליים של שבויי מלחמה, כולל - תנאי מגורים, אוכל, וכו'. ולא מיליגרם או מילימיטר יותר. וזה לא בגלל שלא מגיע להם יותר (מה שמגיע להם זה ב... המשך קריאה

מחבלי הנוח'בה רצוי וחכם להם להם בדיוק את התנאים המינימליים של שבויי מלחמה, כולל – תנאי מגורים, אוכל, וכו'.
ולא מיליגרם או מילימיטר יותר.
וזה לא בגלל שלא מגיע להם יותר (מה שמגיע להם זה בכלל מוות בעינויים) אלא בגלל שלא מגיע להם שאנחנו נרד או נידמה לרמה שלהם.

אז אין שום צורך "להרע" להם אלא פשוט "לתת" להם את המינימום.
ולגבי האסירים הביטחוניים, גם להם, לתת את המינימום שהחוק מקנה להם (החוק הרלווני לסוג, אופי המעמד המשפטי שלהם) אבל מיקרון אחד לא יותר.
ולא לחשוש משום תגובת שרשרת , כי הגיע הזמן ליישם לגביהם את גבולות חוקי הכליאה כלשונם.
לגבי שאר האסירים, פליליים ולא בטחוניים – מצידי, שיתנו להם את כל אותם צ'ופרים שמפסיקים לתת לבטחוניים.

בואו נביט רחוק יותר קדימה, ולא רק מתחת לאף. "מתחת לאף" כל מי שיש לו קצת יותר מ- 100 אי קיו, רק רוצה שביבי כבר יעוף מהחיים הפוליטיים. זו לדעתי טעות, כי אנחנו רק איפושהו באמצע הדרך ועוד ל... המשך קריאה

בואו נביט רחוק יותר קדימה, ולא רק מתחת לאף.
"מתחת לאף" כל מי שיש לו קצת יותר מ- 100 אי קיו, רק רוצה שביבי כבר יעוף מהחיים הפוליטיים. זו לדעתי טעות, כי אנחנו רק איפושהו באמצע הדרך ועוד לא הגענו בתור עם למצב של קתרזיס.
לזה אנחנו צריכים לשאוף, להתקדם ולהצליח להגיע לשם, אחרת לא נוכל לפעול יחד כאומה אחת אלא נהפוך בסופו של דבר לערב רב של שבטים .
ביבי, עם כל הרע שהוא עושה ומייצג, מאיץ עבור העם שלנו את ההגעה לקתרזיס.
אני מאמין, אחרת לא הייתי מעז לכתוב כזו תגובה, שהעם שלנו חזק מאד, עמיד מאד ויוכל להתגבר על קשיים רבים בהרבה מאשר יש כעת, לכן – על אף הסבל והנזקים המצטברים, אם בסופו של דבר נגיע למצב שנהפוך לעם שלם אחד (הבנוי מהרבה חלקים שונים, אבל לא שבטים נפרדים אלא עם אחד עם מדינה אחת) שווה לסבול את כל הקשיים והמהמורות שמייצרים לנו בעיקר הביבי וחבורתו בשביל להגיע ליעד שכולנו חולמים עליו.

סגירה
בחזרה לכתבה