נשתמע: לא יהיה כלום כי אין כלום?

אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו (צילום: Marc Israel Sellem/POOL/FLASH90)
Marc Israel Sellem/POOL/FLASH90
אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו

בימים אלו הסתיים השימוע של נתניהו, ובקרוב יצטרך מנדלבליט להכריע על בסיס הראיות בתיק, האם להגיש כתב אישום בשלושת התיקים בהם נתניהו חשוד, או שמא לסגור את התיקים.

ההדלפות היוצאות מן הפרקליטות (איפה התלונות על ההדלפות עכשיו? איפה הפרקליטות שמתגייסת בשירות ה-Deep state להפיל ראש ממשלה מכהן ולא בבחירות?), מרמזות על "שנמוך" תיק 4000 מתיק שוחד להפרת אמונים.

עומר כהן הוא משפטן וכותב תוכן מראשון לציון. מנהל את הבלוג ״תשובת השמאל״.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
4
לאבי וייס: 1. לא טענתי לפרסום עובדות חדשות, אלא רק לעשות סדר בקיימות. זו לא בדיוק כתבה אלא פרשנות, וכך הדברים הוצגו (אולי אתה עושה כאן דווקא פייק ניוז?) 2. בעסקת שוחד, קשה למצוא ראיות... המשך קריאה

לאבי וייס:
1. לא טענתי לפרסום עובדות חדשות, אלא רק לעשות סדר בקיימות. זו לא בדיוק כתבה אלא פרשנות, וכך הדברים הוצגו (אולי אתה עושה כאן דווקא פייק ניוז?)
2. בעסקת שוחד, קשה למצוא ראיות מטבע הדברים. מה זה קשה, כמעט בלתי אפשרי. חייבים אנשים מהמעגל הפנימי והצליחו להשיג כאן. חוץ מזה, יש תימוכין מבחוץ בעדות של אבי ברגר. חוץ מאבי ברגר, יש את אילן ישועה, שתומך בדברים ואומר שחפץ ביקש ממנו להשמיד ראיות.
3. בנוסף, ניר חפץ שטוען בחקירה שלו שאלוביץ ביקש ממנו להעביר לביבי מסמך בנוגע למיזוג של בזק-יס ולקדם את המיזוג. כמו כן, חפץ העיד כי העביר מסרים מנתניהו ומשפחתו ישירות לאתר וואלה.
4. שלמה פילבר העיד שנתניהו ביקש ממנו למתן את הרפורמה.

עכשיו אתה מבקש שנאמין לך ששחור הוא לבן, שלבן הוא שחור, ושמה שאנחנו רואים זה פשוט פייק ניוז של התקשורת השמאלנית שרוצה להפיל ראש ממשלה מכהן, כי הוא שומר על ישראל והיא רוצה להרוס את ישראל אז ביבי לא מתאים לה. על פניו תזה הגיונית, אבל אני דבק בתזה שלי: נראה כמו ברווז, נשמע כמו ברווז והולך כמו ברווז, כנראה שזה ברווז.

אין ספק שאתה מכיר את הנושא יותר ממני (ואפילו יש לינק לאתר שלך בכתבה). עם זאת, כל הזווית ראייה שלך לא נכונה. התראיינת ל"דבר" ואמרת על ההסכם של שלמה פילבר: "הוא הודה שהוא עבריין, ואז נותנים לו הסכם. היה דבר כזה אי פעם בהיסטוריה? אין!" אחי, אתה לא יודע מה זה עד מדינה? הוא עד מדינה. מה זאת פעם ראשונה בהיסטוריה שעשו הסכם עד מדינה? מה אתה חושב שזקני ציון ישבו ותפרו לביבי תיק במחשכים? כל זרועות השלטון, המשטרה, הפרקליטות, מנדלבליט, כולם חשוב להם כל כך לתפור את ביבי?

היופי בטענות מן הסוג שלך שאתה בכל מקרה צודק. אם בית המשפט יזכה את ביבי, אז צדקת שניסו לתפור אותו. אם הוא יורשע, אז הנה הצליחו לתפור אותו.

הכתבה לא מבוססת על מסמכים אלא על כתבות שבעיקר פורסמו בכמה כלי תקשורת (דוגמת דה-מרקר) שבאו מפיו של מקור אחד (מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, אבי ברגר, שבחקירתו אמר דברים אחרים לגמרי ובזמן אמת ... המשך קריאה

הכתבה לא מבוססת על מסמכים אלא על כתבות שבעיקר פורסמו בכמה כלי תקשורת (דוגמת דה-מרקר) שבאו מפיו של מקור אחד (מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, אבי ברגר, שבחקירתו אמר דברים אחרים לגמרי ובזמן אמת אמר דברים אחרים לגמרי ובזמן אמת התאיין ואמר דברים אחרים לגמרי. כלומר: שקרן כרוני. לא פלא שכמעט כל שבוע במהלך כהונתו קראתי לו להתפטר ולשר הממונה עליו – לפטר אותו…). כלומר: כל הכתבה כאן מבוססת על פייק עובדות מפייק כתבים שקרנים. קצת עובדות אפשר למצוא, אם רק מתאמצים.

איך אתה מסביר את העובדה שהממונה על התחרות אישר את המיזוג חצי שנה לפני שנתניהו הפך לשר התקשורת ? או שגם אתה מתעלם מהעובדות שלא נוחות לך. עוד משהו: האם חישבת באחוזים את כמות הכתבות האוהדו... המשך קריאה

איך אתה מסביר את העובדה שהממונה על התחרות אישר את המיזוג חצי שנה לפני שנתניהו הפך לשר התקשורת ? או שגם אתה מתעלם מהעובדות שלא נוחות לך. עוד משהו: האם חישבת באחוזים את כמות הכתבות האוהדות ביחס לכתבות השליליות ? והאם בכלל עלה בדעתך שאולי אלוביץ מטבע הדברים ניסה להגביר את הסיקור האוהד כשהוא נזקק לשר לצורך אסדרה ? הרי צריך להיות אידיוט מושלם או מתאבד שיעי להמשיך לתקוף שר באיזה אמצעי תקשורת אינטרנטי וזניח כשיש לך ציפיות מהשר הזה ? יש הוכחות שנתניהו דרש בעצמו סיקור אוהד בתמורה להטבות או שדרש מעובדיו שידרשו זאת ? הכול קשקושים. זה לא שוחד ולא נעליים ונדמה לי שגם אתה עוסק רק בעובדות שנוחות לך. לי יש עדיין אמון בבתי המשפט בישראל ובעקבות תוצאות המשפט תתחולל רעידת אדמה בישראל. אני בכל זאת עוד לא יוצא בריקודים ואני מציע לך גם לחכות עם זה.

עוד 1,585 מילים ו-4 תגובות
כל הזמן // יום שלישי, 5 בדצמבר 2023
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־60 ללחימה ● 141 חטופים עדיין בעזה

צה"ל מכתר את חאן יונס; שני חיילים נוספים נפלו ברצועה

הותר לפרסום: רס״ר מתן דמארי, בן 31 מדימונה ורס״ר עילי אליהו כהן, בן 23 מבית נחמיה, נפלו ברצועה ● גורם בחזבאללה: ההסלמה היום בצפון - האלימה ביותר מאז ה-8 באוקטובר ● מהומה בפגישת הקבינט ומשפחות החטופים; נתניהו: "אי אפשר להוציא את כולם בבת אחת" ● הערב: מסיבת עיתונאים משותפת של נתניהו, גנץ וגלנט ● תיעוד: שבר רקטה כמעט פוגע בעוברי אורח בתל אביב

עוד 52 עדכונים

מצרים לא מסוגלת להיות אחראית על הביטחון בעזה

מצרים סירבה להצעה האמריקאית לפקח על הביטחון ברצועת עזה אחרי תבוסת חמאס ועד שהרשות הפלסטינית תוכל ליטול את מושכות השלטון ● מי שמנסים לשכנע את קהיר לקחת חלק במשימה באמצעות חבילת סיוע או על־ידי מחיקת חובות, לא מבינים את הגורמים שמאחורי קבלת ההחלטות במצרים – חוסר יציבות פוליטי לצד היעדר ממשל תקין

עוד 1,341 מילים
אמיר בן-דוד

מרגל חמאס בתוך צה"ל

בין המסמכים שנמצאו אצל מחבלי חמאס שביצעו את מתקפת 7 באוקטובר הייתה מפה מדויקת של בסיס צה"ל שאי אפשר היה להכין אותה בלי עזרה מבפנים, וש"כמעט בוודאות הוכנה בעזרת מרגל של חמאס" - כך על פי גורם במודיעין הישראלי ● וגם: בגידת הנשים ● המטרה: חאן יונס ● דילמת החטופים ● התוכנית להצפת המנהרות ● עדכוני מלחחמה ● ועוד...

פלסטינים במעבר ארז אחרי כניסת מחבלי חמאס לישראל. 7 באוקטובר 2023 (צילום: Atia Mohammed/Flash90)
Atia Mohammed/Flash90

״אלה החיים״: נתניהו רוצה שנראה בו גזירת גורל

במסיבת העיתונאים שקיים בצאת שבת, בנימין נתניהו נדרש למדיניות חלוקת הנשקים המופקרת שמוביל השר איתמר בן גביר, על רקע הריגתו של יובל דורון קסטלמן ז"ל בידי חייל צה"ל. "במצב הקיים צריך להמשיך עם המדיניות הזו, אני בהחלט תומך בה. יכול להיות שנשלם על כך מחירים". השיב נתניהו, לפני שפרש ידיו לצדדים והוסיף: "אלה החיים".

נתניהו ידוע בזכות הרבה מתכונותיו. היכולת לאמפתיה אנושית בסיסית איננה אחת מהן. ועדיין, נדמה שגם הוותיקים שבמבקריו הופתעו ממופע כה מעורר קבס של ערלות לב. באגביות של אדם המדלג מעל גופת הומלס ברחוב ומבקש להתעלם מקיומו הלא נוח, נתניהו ביטל בתור גזירת גורל את הריגתו של אזרח, שמותו הוא תוצאה ישירה של מדיניות צמאת דם ומתירת דם שמקדמים שריו ושופריו, מדיניות של "קודם לירות – ורק אחר כך לשאול שאלות".

יואב גרובייס הוא פסיכולוג קליני. בעל תואר שלישי מאוניברסיטת בר-אילן. כותב על פוליטיקה וחברה. חי, נושם ומתגורר בתל אביב.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 642 מילים ו-2 תגובות

מלחמת סוכות – עוד כתבות

בחזית המשלחת הישראלית המצומצמת לפסגת האקלים בדובאי ניצבות ארבע חברות קטנות מהנגב ● חלק מהעובדים בצו 8, אחרים מפונים, אבל העבודה נמשכת מהלפטופים בלי הפסקה ● איתן דוידוב, סמנכ"ל "קמלוט חדשנות טכנולוגית": "עברנו טלטלה אדירה. לא נפסיק לקדם את הטכנולוגיה שלנו כדי להגן גם על העולם"

עוד 833 מילים

שנאה, הדרה ושחיתות מובילים לכאוס

הקונספציה קרסה, כך אנו שומעים פעם אחר פעם מאז השבעה באוקטובר. כמעט אין תחום שבו אין שיקול דעת מוטעה, מחדל, שאננות ולא אחת שיקולים זרים ואטימות.

בתוך כך, כידוע, ישנה גם הקצנה דתית החודרת לשורות הצבא – כפי שמיטיב להסביר פרופ' יגיל לוי בספרו "המפקד האליון". הוא משרטט תהליך בו יותר ויותר חיילים חרד"לים נכנסים לצבא עם אמונתם, שכוללת הרחקת נשים, כשהיחס המבזה הזה מתקבל על ידי הרשויות. אך לצד זאת יש תהליך הפוך ממש באותו צבא – יחידות שבהן בולט רוב נשי. ביניהן התצפיתניות וגדוד השריונאיות, שהכו בתדהמה גם מפקדים בכירים בצבא.

מיכאל מירו הוא דוקטור למדע המדינה, עיתונאי למעלה מארבעים שנה, לשעבר מנהל קול ישראל. חוקר ומתעניין בפוליטיקה, חברה, סביבה, מוסר ואתיקה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
לא יקרה במצב הנוכחי. הרבנות היא אלטרנטיבה שילטונית שאיננה מתכוונת לוותר על תאוותה לשררה (הרי תורה הם אינם יודעים בין כך). כלומר, לא יכולה להיות מדינת ישראל דמוקרטית ויהודית וזאת מפני שי... המשך קריאה

לא יקרה במצב הנוכחי. הרבנות היא אלטרנטיבה שילטונית שאיננה מתכוונת לוותר על תאוותה לשררה (הרי תורה הם אינם יודעים בין כך).
כלומר, לא יכולה להיות מדינת ישראל דמוקרטית ויהודית וזאת מפני שיהדות היא דת ודת היא שיטת שילטון היררכית אלטרנטיבית.

עוד 458 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

קבלת רישיון נשק בהליך מזורז תמורת 2,500 שקלים

ברקע ההתפטרות של ראש האגף לכלי ירייה במשרד לביטחון לאומי ובחסות המלחמה, לזמן ישראל נודע כי גורמים פרטיים מציעים לאזרחים לקדם את אישור רישיון הנשק שלהם תמורת תשלום ● כדי לזרז את התהליך המתווך חייב להיות בקשר עם מישהו מתוך המשרד ● מתווכת: "אני מושכת את מספר הפנייה מהמשרד לביטחון לאומי – ואז אני מקדמת את הנושא"

עוד 578 מילים ו-2 תגובות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

לצד המהלך המבצעי של צה"ל בדרום רצועת עזה, החלה לפעול גם המעטפת המדינית ● בשבת הגיעה משלחת בראשות מתאם פעולות הממשלה בשטחים, לקהיר, כשהמטרה היא לתאם עם המצרים את המשך שיתוף הפעולה ● במצרים חוששים בעיקר מזליגת פליטים פלסטינים וביטחון הכוחות המצרים לאורך הגבול ● ולנשיא א-סיסי יש גם את הרחוב התוסס שמגביר את העוינות כלפי ישראל ● פרשנות

עוד 811 מילים

הכסף הגדול מאחורי מתקפות החות'ים

ישראל נאלצת להתמודד עם חזית מפתיעה מול החות'ים ● מי שכנראה פחות הופתע מההתערבות שלהם הם התושבים המיוסרים בתימן ● הם למדו על בשרם שהמלחמה הפכה כבר מזמן למודל הכלכלי שמקיים את אותו פלג שיעי – וההתגרות בישראל היא רק חלק קטן ממנו ● פרשנות

עוד 943 מילים

אילון לוי הוא האס הראשי שישראל שולפת מול הרשתות הזרות במלחמה בעזה ● בין הרמת גבות ב"סקיי ניוז", לעימות עם מגיש סקפטי ברדיו לונדוני, הוא משתפשף ברזי הטיקטוק, מאתגר את תומכי חמאס, ושומע מאימו בלונדון איך מנהל הבנק עוקב אחריו בהערצה ● בריאיון לזמן ישראל הוא מספר איך דילג מהמחאות נגד ההפיכה המשטרית לעבודה במטה ההסברה של נתניהו

עוד 3,437 מילים

מאות אלפי ישראלים עזבו את המדינה בזמן המלחמה

ישראלים רבים שחיו בחו"ל לפני המלחמה – או נסעו לחו"ל בזמן החגים – חזרו לארץ באוקטובר ובנובמבר ● אבל ישראלים רבים עוד יותר עזבו או לא חזרו מחופשות החגים ● בסך הכול מספר הישראלים שיצאו מישראל בחגים ובמהלך המלחמה וטרם חזרו גדול בכחצי מיליון ממספר החוזרים והעולים החדשים

עוד 602 מילים ו-5 תגובות
היום ה־59 ללחימה ● 141 חטופים עדיין בעזה

דובר צה"ל: נתחקר לעומק את העברת הכוחות מהעוטף לגדה

קבינט המלחמה מתכנס לדיון בהגדלת הסיוע ההומניטרי לרצועה; מחר ייפגש עם משפחות החטופים ● ארה"ב: ממשיכים לנסות להוביל לשחרור חטופים נוספים ● צה"ל הרחיב את הפעולה הקרקעית: תקיפות משמעותיות בחאן יונס ● דיווח: החייל שירה למוות ביובל קסטלמן חשוד בהמתה בקלות דעת, התביעה מבקשת להאריך את מעצרו ● הבחירות המקומיות ברוב יישובי הארץ ייערכו ב-30 בינואר

עוד 62 עדכונים

גלנט וגנץ מתרחקים מנתניהו

מסיבות עיתונאים נפרדות, נזיפה בטוויטר, עקיצות בישיבת הסיעה ומלחמה על התקציב: הסדקים מתגלעים בין ראש הממשלה, שר הביטחון ושרי המחנה הממלכתי - והדרך סלולה לפירוק החבילה ● מתי זה יקרה? האמריקאים יחליטו ● פרשנות

עוד 969 מילים
עקורים

"רציתי לקחת את המעילים היפים שלי מאיטליה אבל כולם התמלאו עובש. אמרתי לעצמי, בקרוב תקני מעילים חדשים. הכול בסדר, העיקר שאת חיה"

שלומית עוזי

קיבוץ כיסופים. נשואה, אם לחמישה וסבתא. פונתה למלון באילת

עוד 1,839 מילים ו-2 תגובות

המחנה הממלכתי יצביעו נגד תיקון התקציב, אבל לא יצאו מהממשלה

למרות אי־העברת הכספים הקואליציוניים למטרות המלחמה ואי־סגירת ממשרדי ממשלה מיותרים, במחנה הממלכתי החליטו לא לשבור את הכלים ● מתישהו בזמן הקרוב גנץ יאלץ לממש את הציפייה בקרב תומכיו, להתקדם לשינוי פוליטי בתוך הרכב הכנסת הנוכחית – ולהביא סוף לממשלה ההזויה והקיצונית ביותר בתולדות ישראל ● פרשנות

עוד 714 מילים ו-3 תגובות

במשך שנים גורמים בכירים בשלטון פועלים כדי לשכנע את הציבור כי מותר, סביר ואף מתבקש להרוג מחבלים בזירת פיגוע, תוך כדי התעלמות מההבחנה המתחייבת בין חיסול מחבל המהווה סיכון, לבין הריגת מפגע שאינו מסכן איש ● מותו המיותר של האזרח יובל דורון קסטלמן חייב להביא לשינוי קיצוני במגמה הנוכחית ● פרשנות

עוד 900 מילים ו-1 תגובות

ישראל לא סגרה את הדלת על המשך המו"מ לשחרור חטופים

למרות ההודעה כי ראש המוסד הורה לאנשיו לעזוב את דוחא, מצרים וקטאר ממשיכות לנהל שיחות עם ישראל וחמאס ● בחינת לוחות הזמנים שהובילו לחידוש הלחימה בעזה מעלה אף היא כי ישראל לא ויתרה על חזרה למתווה שחרור החטופים ● פרשנות

עוד 784 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה