"הדרך היא אחת: יהודים נכנסים - ערבים יוצאים"

עשרות אלפי מתנחלים צעדו אתמול ממכללת ספיר למרכז שדרות תחת הכותרת "התיישבות בעזה תביא ביטחון" ● דניאלה וייס, מארגנת הצעדה, מבהירה לזמן ישראל כי השלב הבא הוא הקמת התנחלויות ומאחזים לאורך הגבול, בצד הישראלי, שם הם יחכו לשעת כושר מתאימה כדי להיכנס למחנות צה"ל הזמניים בתוך עזה ולהקים בהם התנחלויות - כפי שעשו ביהודה ושומרון ● "ציר נצרים זו המטרה הבאה", אומרת וייס

"צעדת עזה" שארגנה תנועת נחלה להקמת התנחלויות ברצועת עזה, 14 במאי 2024 (צילום: תנועת נחלה)
תנועת נחלה
"צעדת עזה" שארגנה תנועת נחלה להקמת התנחלויות ברצועת עזה, 14 במאי 2024

קבוצות גדולות של מתנחלים מתכוונות להקים התנחלויות ומאחזים לאורך גבול עזה, בצד הישראלי – שם הם יחכו לשעת כושר מתאימה כדי להיכנס למחנות הצבא הזמניים בתוך עזה ולהתנחל בהם, כפי שקרה ביהודה ושומרון.

"ציר נצרים זו המטרה הבאה", אומרת דניאלה וייס, שארגנה אתמול את צעדת ההמונים של המתנחלים לאורך גבול עזה. "גם ברפיח הצבא מתמקם, ואנחנו נחכה לקונסטלציה פוליטית מתאימה כדי להיכנס לשם".

קשה להפריז בחשיבות ובהצלחה של אירוע הצעדה ההמונית אתמול מול הרצועה. למעלה מ-50 אלף מתנחלים עשו את דרכם ממכללת ספיר לשדרות, שם הם השקיפו על משאת נפשם הבאה – מחנות הפליטים ג'באליה ובית חאנון – וגם קיימו עצרת גדולה בשדרות בנוכחות שרים וחברי כנסת שבאו לתמוך בהתיישבות בעזה.

למעלה מ-50 אלף מתנחלים עשו את דרכם ממכללת ספיר לשדרות, שם הם השקיפו על משאת נפשם הבאה – מחנות הפליטים ג'באליה ובית חאנון – וקיימו עצרת גדולה בנוכחות שרים וח"כים שבאו לתמוך

השר איתמר בן גביר הכריז שם: "חייבים לעשות שני דברים: אחד – חוזרים לעזה עכשיו! חוזרים הביתה! חוזרים לארצנו הקדושה! ושניים – עידוד הגירה. לעודד עזיבה מרצון של התושבים בעזה. זה מוסרי! זה רציונלי! זה נכון! זאת האמת!"

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר נואם בשדרות בצעדת עזה, 14 במאי 2024 (וידיאו: עוצמה יהודית)

בעצרת בשדרות השתתף גם השר שלמה קרעי (ליכוד) שאמר דברים דומים. השר יצחק גולדקנופף שלח סרטון תמיכה יוצא דופן וקרא שוב להתיישבות בעזה.

גולדקנופף השתתף בכנס הגדול של תומכי ההתנחלות שהתקיים בבנייני האומה בינואר האחרון. בכירים חרדים טענו אז כי יו"ר יהדות התורה עשה את הדברים על דעת עצמו, בניגוד למסורת החרדית שלא תומכת בימין הקיצוני ובמתנחלים.

הסרטון ששלח אתמול מעיד כי ההשתתפות בכנס בינואר לא הייתה מקרית, וכי ציבור חרדי ענק שאותו גולדקנופף מייצג שינה את עמדתו אחרי 7 באוקטובר.

האירועים אתמול בשדרות ולאורך הגבול לימדו גם כי רבים בקואליציית ה-64 מנדטים רוצים לחזור ולהתיישב בעזה, אבל לפי שעה לא כולם מעיזים לומר את זה בפה מלא.

האירועים אתמול בשדרות ולאורך הגבול לימדו גם כי רבים בקואליציית ה-64 מנדטים רוצים לחזור ולהתיישב בעזה, אבל לפי שעה לא כולם מעיזים לומר את זה בפה מלא

יש גם פוליטיקאים שמסכימים שכיבוש עזה ושליטה על מיליוני פלסטינים הם מהלכים אסוניים, אבל אף אחד בימין לא יאמר את זה כדי שלא להסתבך עם המצביעים.

שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף במסר לבאי צעדת עזה (וידיאו: תנועת נחלה)

"ראש הממשלה נתניהו איתנו, אבל הוא לא יכול להחציף פנים מול הנשיא ביידן שסוגר עליו", משוכנעת דניאלה וייס, " נתניהו הרי לא מנע מהשרים שלו להשתתף בכנס בבנייני האומה. בינתיים נתניהו נלחם חזק ברפיח ובצפון הרצועה. הוא עדיין לא עובר לתמיכה פומבית בהתיישבות. זה גשר רחוק מדי. התפקיד שלנו זה לבנות את הגשר הזה".

"ראש הממשלה נתניהו איתנו, אבל הוא לא יכול להחציף פנים מול הנשיא ביידן שסוגר עליו. הוא עדיין לא עובר לתמיכה פומבית בהתיישבות. זה גשר רחוק מדי. התפקיד שלנו זה לבנות את הגשר הזה"

וייס היא יו"ר תנועת נחלה שארגנה את הכנס בירושלים ואת הצעדה אתמול של שוחרי ההתיישבות בעזה. היא הצליחה לגייס חצי מיליון שקל לטובת הצעדה הזו, בעיקר כספי תרומות בשיטת המעשר – הפרשת אחוזים מהכנסות פרטיות שונות לטובת המיזם, שהוא בעצם מצווה דתית.

שיטות הפעולה של קידום ההתנחלות בעזה, אומרת וייס, הן בעצם העתק-הדבק של הדרכים שהביאו ליישוב חצי מיליון מתנחלים ביהודה ושומרון.

וייס: "הצעדה אתמול היא עוד שלב לקראת ההתיישבות שלנו בכל עזה. אנחנו מעוררים את הציבור ויוצרים השפעה פוליטית. אין חכם כבעל ניסיון. ראינו את התהליכים האלה בעיניים. אחרי מאמצים רבים חידשנו את ההתיישבות בחומש. זה לקח שנים, עוד צעדה ועוד צעדה. אותו דבר באביתר, עוד צעדה ועוד הפגנה. הכול עלה גם הרבה כסף אבל זה הצליח. עכשיו אנחנו נאבקים על מעוז אסתר".

יו"ר תנועת נחלה דניאלה וייס (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
יו"ר תנועת נחלה דניאלה וייס (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

"כולם מבינים שהתיישבות זה הפתרון היחיד", וייס ממשיכה. "את מי תביא לשם? את הרשות הפלסטינית שהיא בעצם חמאס וגם הם קוראים לרצח יהודים? כוח בינלאומי? איפה זה הצליח? גורמים בלתי מעורבים? אין בלתי מעורבים. כולם שם נתונים להשפעה של חמאס.

"הדרך היא אחת: יהודים נכנסים – ערבים יוצאים. בלי התיישבות אין ביטחון. היום בצעדה פנו אליי חברים ודרשו שנתיישב גם בלבנון. זה בדיוק מה שצריך לעשות גם שם".

"הדרך היא אחת: יהודים נכנסים – ערבים יוצאים. בלי התיישבות אין ביטחון. היום בצעדה פנו אליי חברים ודרשו שנתיישב גם בלבנון. זה בדיוק מה שצריך לעשות גם שם"

אחת מקבוצות המתנחלים, שמאורגנים כבר לפי גרעיני התיישבות עתידיים בעזה, ניסתה אתמול להיכנס למתחם ההתנחלות דוגית שפונתה בימי ההתנתקות. הקבוצה נבלמה. וייס אמרת שהיא מתנגדת לטקטיקה הזו. "הרב לוינגר לימד אותי שצריך לארגן המונים כדי להשפיע. מסירות נפש של היחיד ופעילות עצמאית לא מספיקה".

המהלך הבא של המתנחלים, כאמור, הוא לבנות התנחלויות קטנות ומאחזים לאורך הגבול בעזה, ומשם לחדור פנימה.

"מה עשינו ביהודה ושומרון? נכנסנו למחנה קדום, מחנה בית אל, מחנה שומרון וכו', ומשם הקמנו את ההתנחלויות בכל המקומות הללו. גם יצהר היה פעם מחנה נח"ל. אלה הבסיסים להתיישבות. נתניהו אומר שהוא יישאר בעזה עשר שנים כדי להשיג שליטה. בלי התיישבות זה לא ילך", מסכמת וייס.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
7
מנסה להבין מה זה עבורי להיות יהודי - אחרי 50 שנה שלא הצלחתי , וויתרתי, נשארה רק ההגדרה היבשה: היהודים אומרים שנולדתי לאם יהודיה, המוסלמים אומרים שנולדתי לאב יהודי, הנוצרים ....לא בדיוק ... המשך קריאה

מנסה להבין מה זה עבורי להיות יהודי – אחרי 50 שנה שלא הצלחתי , וויתרתי, נשארה רק ההגדרה היבשה: היהודים אומרים שנולדתי לאם יהודיה, המוסלמים אומרים שנולדתי לאב יהודי, הנוצרים ….לא בדיוק יודע , אבל גם הם אומרים שאני יהודי.

אז אם אין ליהדותי שום משמעות בעיניי, מה כן יש ? יש להיות ישראלי….אבל גם כאן יש יותר שאלות מתשובות.
האם להיות ישראלי עבורי זה להיות חלק מאותה קבוצה שהולכת וקטנה, אשר למדה ביסודי, חטיבה ותיכון ממלכתי, שירתה בחובה ואולי קצת בקבע, הלכה לקרבי או קצונה, או שניהם, עשתה מילואים עד גיל 45-50 ביחידת שדה, כל שנה, לפעמים פעמיים (אימון ותעסוקה) ובשאר הזמן למדה והתמקצעה ועובדת ומשלמת יופי של מיסים ישירים ועקיפים, מרצון ומששון.
ואז, מתעורר יום אחד ומבין שאני חלק מאלו שממשיך לשאת את דגל הפראיירים האולטימטיבי (אין אף מדינה דמוקרטית אחרת בעולם, עם חלוקה כל כך מובהקת וצועקת בין פרזיטים לפראיירים).
אז זהו שמתחיל להימאס לי. מילא אני נושא את הדגל, ויש לי עוד כמה שנים ואח"כ אצא לגימלאות, אבל אין מצב שאני מעביר את הדגל לילדיי.
אז או שנצליח, כל השפויים שאינם פרזיטים, להחזיר את המדינה לפסים הוגנים ואחראיים, או שאת הדור הבא שלנו אל תחפשו יותר ואל תבנו עליהם, כי אנחנו נדאג שהם לא יהיו כמונו או שלא יהיו כאן בכלל (ואין לי בעיה לעזור להם לעטות זהות לא יהודית בחו"ל, לתמיד ולדורי דורות)

לכל הביביסטים המשיחיים תנסו אולי ליישב קודם את קרית שמונה ומטולה לפני שאתם רצים לעזה . גם שם הייתה התיישבות מפוארת ואנחנו רואים איך זה מגן עלינו היום .רק ביבי מביא לנו כישלון מוחלט בכל ... המשך קריאה

לכל הביביסטים המשיחיים תנסו אולי ליישב קודם את קרית שמונה ומטולה לפני שאתם רצים לעזה . גם שם הייתה התיישבות מפוארת ואנחנו רואים איך זה מגן עלינו היום .רק ביבי מביא לנו כישלון מוחלט בכל דבר שממשלת הסמרטוטים שלו ( שלנו לצערנו ) נוגעת .

הדבר הביטחוני היחיד למדינת ישראל שמדינת ישראל תעקור ותעביר טת כל ה-2.2 מיליון מוסלמים מכל רצועת עזה למדינות אפריקה ולאיראן וערב הסעודית ותשחרר את חבל גוש קטיף ולשחזר את על הישובים גוש ק... המשך קריאה

הדבר הביטחוני היחיד למדינת ישראל שמדינת ישראל תעקור ותעביר טת כל ה-2.2 מיליון מוסלמים מכל רצועת עזה למדינות אפריקה ולאיראן וערב הסעודית ותשחרר את חבל גוש קטיף ולשחזר את על הישובים גוש קטיף ולשחרר את צפון רצועת עזה: לבנות בחזרה את ישובי צפון הרצועה: דוגית, אלי סיני, ניסנים ובמרכז הרצועה לבנות את נצרים ובמקביל להקים 4 ערים יהודיות גרעיניות חדשות: על עיירה ג'באליה להקים עיר יהודית גרעינית חדשה, על עיר עזה להקים עיר חדשה גרעינית שתיקרא גם עזה, עיר עיר חאן יונס להקים עיר יהודית גרעינית, על עיר רפיח להקים עיר גרעינית יהודית ולאכלס את כל חבל עזה מהצפון עד דרום הרצועה ביהודיות/ים, זוגות יהודים, ומשפחות יהודיות מכל יבשת אירופה, יבשת אמריקה, ויבשת אמריקה הדרומית (לטינית): קולומביה, קובה, ארגנטינה, ברזיל, צ'ילה ופרו. אותו דבר צריך לעשות ביהודה ושומרון ליתר דיוק לעקור ולהעביר את כך הרשות הפלסטינית מכל יהודה ושומרון ומזרח ירושלים למדינות אפריקה ולאיראן וערב הסעודית ולאכלס ביהודה ושומרון ומזרח ירושלים ביהודיות/ים, זוגות יהודים, ומשפחות יהודיות מכל יבשת אירופה, יבשת אמריקה, ויבשת אמריקה הדרומית (לטינית): קולומביה, קובה, ארגנטינה, ברזיל, צ'ילה ופרו

עוד 760 מילים ו-7 תגובות
סגירה