שמאלנים בתחפושת

שי ניצן, אביחי מנדלבליט ואמיר אוחנה (צילום: פלאש90)
פלאש90
שי ניצן, אביחי מנדלבליט ואמיר אוחנה

לקראת פרישת השופטת בייניש מכהונתה כנשיאת בית המשפט העליון, קידמה ממשלת נתניהו הצעת חוק זריזה ופרסונלית כדי למנות את השופט ד"ר אשר גרוניס לנשיא בית המשפט העליון, בטרם מינוי השופטת מרים נאור שהייתה אמורה להתמנות מיד לאחר פרישת בייניש.

המחשבה הייתה שמדובר בשופט שמרן יותר, שיימנע מהתערבות בהחלטות שלטוניות המפרות בצורה בוטה את זכויות האדם.

ממשלת נתניהו קידמה הצעת חוק זריזה ופרסונלית למינוי השופט גרוניס לנשיא ביהמ"ש העליון. הניחו שמדובר בשופט שמרן יותר, שיימנע מהתערבות בהחלטות שלטוניות המפרות בצורה בוטה זכויות אדם

ד"ר גרוניס לא היה שונה במיוחד מקודמיו: מחד, אישר לא אחת (כמו כל שופטי העליון לדאבון הלב), מכלול הפרות זכויות אדם של פלסטינים בגדה. מאידך, ידע להתערב במכלול החלטות מנהליות שהפרו זכויות אדם של ישראלים. תפיסת עולמו שמרנית מזו של הנשיאים ברק ובייניש, אך במרבית ההיבטים נותרה פעילות בית המשפט העליון על כנה גם בתקופת נשיאותו.

לאחר פרישתו, איכזב בוודאי הנשיא גרוניס את חברי ממשלת הימין כשהתנגד (בדעת יחיד) להמליץ על ד"ר אביחי מנדלבליט לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה מיד בתום כהונת מנדלבליט כמזכיר הממשלה (גרוניס כיהן כראש ועדת האיתור לתפקיד היועמ"ש).

הנימוק שהיה בפי השופט גרוניס: מנדלביט הוא משפטן ראוי, אך אין מקום למעבר ישיר מתפקיד מזכיר הממשלה (משרת אמון מובהקת של ראש הממשלה ועבודה צמודה אליו) לתפקיד ראש התביעה הכללית (ומי שיכול להיות מופקד על טיפול בפרשות בהן נחשדו נתניהו ורעייתו). המעבר הזה עלול להעמיד את מנדלבליט במצב בלתי אפשרי. נדרשת תקופת צינון.

על פי גרוניס, אין מקום למעבר ישיר של מנדלבליט מתפקיד מזכיר הממשלה (מישרת אמון מובהקת ועבודה צמודה לרה"מ) לתפקיד ראש התביעה הכללית (שעלול להיות מופקד על טיפול בפרשות בהן נחשדו נתניהו ורעייתו)

אבל מרבית חברי ועדת האיתור המליצו על מנדלבליט. זה היה המועמד שקידם נתניהו בהתלהבות: מחד, פרקליט צבאי ראשי לשעבר, דוקטור במשפטים (התמחותו בדיני לחימה בינלאומיים) ומקצוען מוערך. ומאידך, חובש כיפה שגדל בבית בית"רי, ימני בדעותיו (כנראה) ומי שעבד הכי קרוב לנתניהו.

עכשיו מתברר שלא רק גרוניס איכזב את נתניהו (אף שהתנגדותו בדעת יחיד לא בלמה את מינוי מנדלבליט). עכשיו מתברר שגם ד"ר מנדלבליט איכזב אותו. בעצם, לא סתם איכזב: לדברי רה"מ, הוא מנסה לבצע כעת הפיכה שלטונית. להדיח את נתניהו באופן לא לגיטימי.

ולא רק גרוניס ומנדלבליט התגלו כאנשי שמאל. גם רב-ניצב רוני אלשייך הדתי והימני שהתגורר בקריית-ארבע ואשר מונה לתפקיד מפכ"ל משטרת ישראל גם מהטעמים הללו (ומתוך תקווה שיגלה נאמנות אישית לנתניהו) התגלה כשמאלן בתחפושת. ולא סתם שמאלן: שמאלן שפיקד על מסע ציד אישי נגד ראש הממשלה.

ולא רק גרוניס ומנדלבליט התגלו כשמאלנים. גם רב-ניצב רוני אלשייך הדתי והימני מקריית-ארבע, שמונה לתפקיד מפכ"ל משטרת ישראל גם מהטעמים הללו (ומתוך תקווה שיגלה נאמנות אישית לנתניהו) התגלה כשמאלן בתחפושת

אז המתנחל הדתי מקריית ארבע פיקד על מסע ציד אישי נגד נתניהו בשל דעותיו הפוליטיות הימניות של נתניהו. ואחריו, עורך הדין שי ניצן שהוא בוגר ישיבה (ומי שהגן מטעם המדינה על הפרות זכויות אדם של פלסטינים בתפקידו כראש מחלקת בג"צים בפרקליטות המדינה) פיתח את מסע הציד הזה והביא אותו לשיאים חדשים.

זאת במחיצת עורכת הדין ליאת בן ארי שעמדה בראש צוות התביעה בפרשת הולילנד שהניבה את שליחת אולמרט לכלא (מספר שנים לאחר שאולמרט הניח על השולחן נכונות לסגת לקווי 67 ולחלוקת ירושלים). גם היא החליטה לצוד את נתניהו אישית בשל דעותיו הפוליטיות.

ולאחר אלשייך, ניצן ובן ארי, כך מתברר כעת, החליט בסופו של דבר מי שעומד בראש המערכת, איש בית"ר הדתי, ד"ר אביחי מנדלבליט, לצוד את נתניהו באופן אכזרי במיוחד ולהפוך אותו לנאשם במשפט פלילי במסגרת ניסיון לבצע הפיכה שלטונית.

ולאחר אלשייך, ניצן ובן ארי, מתברר כעת, החליט גם העומד בראש המערכת, איש בית"ר הדתי, ד"ר אביחי מנדלבליט, לצוד את נתניהו באופן אכזרי במסגרת ניסיון לבצע הפיכה שלטונית

נזכיר גם את דברי איש האצ"ל לשעבר, הנשיא שמגר ז"ל, שאמר בראיון לפני שנתיים שנתניהו צריך להתפטר בעקבות קבלת המתנות השיטתית בפרשת 1000. הוא בכלל לא דיבר על פרשות 2000 ו-4000. גם הוא, כמובן, רצה לצוד את נתניהו בשל דעותיו הפוליטיות.

וכל אנשי השמאל המוסווים הללו אינם אלא נציגי הדיפ-סטייט שהחליטו להדיח ראש ממשלה מכהן בניגוד לרצונו של העם. נכון, העם ברובו לא בחר נתניהו. נכון, נתניהו הוא ראש ממשלת המעבר הארוכה בתולדות המדינה, שכשל פעמיים בהרכבת ממשלה וגרר את מדינת ישראל ל-2 מערכות בחירות רצופות בשנה אחת רק כדי להימלט מאימת הדין. אה, סליחה, ממסע הציד נגדו.

נכון, מרבית הציבור סבור שעל נתניהו לסיים את תפקידו. אבל את מי מעניינות העובדות? נציגי הדיפ-סטייט השמאלנים דלעיל החליטו לצוד את דרייפוס של המאה ה-21 בניגוד לרצון העם.

נכון, רוב הציבור סבור שעל נתניהו לסיים את תפקידו. אבל את מי מעניינות העובדות? נציגי הדיפ-סטייט השמאלנים דלעיל החליטו לצוד את דרייפוס של המאה ה-21 בניגוד לרצון העם

הטענות של נתניהו כל כך מופרכות. כל כך מטורפות. כל כך מחרידות. כל כך תלושות מהמציאות. כל כך כוזבות. וכל כך מסוכנות. מדהים אותי שרבים וטובים מאמינים לטענות הללו בכל לבם. מדהים אותי שבכירי הליכוד המבועתים והחנפנים מגבים את הטענות הללו. חלקם מגבים בתוקף (אמיר אוחנה. זאב אלקין). חלקם מגבים בשתיקה פחדנית (גלעד ארדן. ישראל כץ). רק עכשיו מתגלים בקיעים: גדעון סער (איש ימין קיצוני שדעותיו מרוחקות מדעותיי ב-180 מעלות במובנים רבים) מתחיל סוף סוף לדבר.

מרבית הציבור היהודי במדינת ישראל נוטה ימינה. לו היה מחליף הליכוד את נתניהו, הייתה קמה ממשלת ימין מובהקת או ממשלת אחדות לאומית (שם מכובס. מוטב: ממשלת שתי המפלגות הגדולות) בתוך מספר ימים. אני בטוח שבמובנים לא מעטים, תפעל ממשלה זו בניגוד מובהק לדעותיי. אבל היא לפחות תסיים את כהונת נתניהו. לפחות תשים סוף לסיוט הלא ייאמן הזה. להפקרות הבלתי נתפסת. לראש הממשלה המסית והמשסה בתולדות מדינת ישראל.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 851 מילים
כל הזמן // יום רביעי, 22 בינואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

ריבלין: היסטוריונים הם שצריכים לעסוק במחלוקות היסטוריות, לא פוליטיקאים

בביקור בעיר העתיקה נזף נשיא צרפת באנשי ביטחון ישראליים, אך מאוחר יותר התנצל ● נתניהו חזר בו מהלעג לדיבורו המקוטע של בני גנץ: "אם יש מי שנפגע מדבריי - אני מאוד מצטער" ● עוזר של שר נחקר בחשד לביצוע עבירות שחיתות ציבורית ● עוצמה יהודית הגישה בקשה לפסול מהתמודדות לכנסת את הרשימה המשותפת, לריסה טרימבובלר - את העבודה-גשר-מרצ

עוד 53 עדכונים

מת בגלל החטאים שלנו

"הלכתי לבית-מטבחיים לצפות במה שמכונה "שחיטה חשמלית", וראיתי שהצמידו לרקותיהם של החזירים מלקחי מתכת גדולים שחוברו לזרם חשמלי (125 וולט). ברגע שהמלקחיים תפסו בחזירים הם איבדו את הכרתם, התקשחו, ואחרי שניות אחדות נתקפו פרכוסים, כמו כלבי הניסוי שלנו. ברגעים אלה של אבדן ההכרה (תרדמה אפילפטית), השוחט דקר את החיות והקיז את דמן בלא קושי". (אוגו צ'רלטי, פסיכיאטר, מתאר כיצד "המציא" את שיטת הטיפול בהלם חשמלי, 1954, צוטט בספר "דוקטרינת ההלם" של נעמי קליין)

בוודאי ראיתם את התמונה, או לפחות שמעתם את הסיפור הנוראי. פארק שעשועים סיני פרסם את עצמו על ידי השלכתו של חזיר אומלל בכבל בנג'י מגובה של כמעט שבעים מטרים. החזיר היה עטוי גלימה סגולה, וזעק זעקות אימה, אימה אמיתית, כאשר הופל מטה. לאחר מכן נלקח החזיר למשחטה. אנשים שונים בוודאי כבר אכלו מבשרו.

פארק שעשועים סיני פרסם עצמו ע"י השלכת חזיר אומלל בכבל בנג'י מגובה של כמעט 70 מטרים. החזיר היה עטוי גלימה סגולה וזעק זעקות אימה, אימה אמיתית, כשהופל מטה. לאחר מכן נלקח למשחטה

לא מזמן כתבתי שאינני מאמין בקיומם של סרטי אימה, שכן הצופים בהם לעולם חשים אימה אמיתית. אני לא ממליץ על כך, אבל מי שרוצים לדעת איך נשמעת אימה אמיתית מוזמנים לצפות ולהקשיב לוידאו המתעד את החזיר המסכן.

את דה סאד קראתי לראשונה בתיכון, אני חושב. הדבר הכי נורא שנכתב שם, או אולי – הדבר היחיד שנצרב בזיכרוני עד היום, היה אמירה של אחת הדמויות, לפיה זה בסדר לעולל לאישה כל מה שאנחנו, הגברים, נרצה, כל עוד הורגים אותה אחר כך. זו אמירה איומה, נכון. אבל הנה דוגמא לכך – לחזיר כבר לא אכפת שכך התעללו בו, נכון?

אני כותב טענה קשה זו  – לא על מנת להגן על ההתעללות בחזיר (או באישה, כמובן!), אלא כדי לטעון שהזעם הכללי כלפי המעשה הוא לא זעם בגלל הפגיעה בחזיר, שמיליונים ומיליארדים מבני מינו סובלים מי פחות, אבל גם מי יותר, לפני שהם הופכים לארוחה עבור אלו שזועמים על מעשה ההתעללות בסין. הזעם הוא על *התנהגותם של בני האדם*.

לא מזמן כתבתי שאינני מאמין בקיומם של סרטי אימה, שכן הצופים בהם לעולם חשים אימה אמיתית. אני לא ממליץ, אבל מי שרוצים לדעת איך נשמעת אימה אמיתית מוזמנים לצפות ולהקשיב לוידאו המתעד את החזיר

במילים אחרות, לא על כך שחזירים לא צריכים לסבול (באופן הזה), אלא על כך שבני אדם לא צריכים להתעלל בצורה הזו, לפני שהם אוכלים את קורבנותיהם. דרך ארץ קדמה לתורת העליונות האנושית.

החזיר עבר מסכת התעללות איומה, ואז נלקח למשחטה. אנשים שונים כבר אכלו מבשרו. אולי סיפורו הוא סיפורו של ישו – מי שסבל על מנוף הבנג'י כדי שלקוחות סיניים זועמים לא יעשו זאת, כאות מחאה.

כך או כך, חשוב להבין, שהחזיר עצמו הוא שקוף לחלוטין בסיפור הזה. ההזדהות הרבה עם הקורבן (ומה נגיד, המבורכת? כן! זה חשוב!) נגועה בסופו של דבר גם היא בסוגנות, על פיה זה בסדר להרוג חזירים, רק לא ככה. לא בראוותנות כזו, אלא בהיחבא ובמחשכים.

החזיר עצמו שקוף לחלוטין בסיפור הזה. ההזדהות הרבה עם הקורבן נגועה בסופו של דבר גם היא בסוגנות, על פיה זה בסדר להרוג חזירים, רק לא ככה. לא בראוותנות כזו, אלא בהיחבא ובמחשכים

איננו רוצים לראות את מי שאנו אוכלים ואיננו רוצים לראות אותו סובל. זה לא אומר, אבל, שאסור לו לסבול. פשוט לא מול עינינו. אינספור חזירים הסובלים יום יום יעידו על כך, לו יהיו מי שיקשיבו להם.

בשנת 2012 התגלה קוף שנשמר אצל וטרינרית אחרי שקטעה את שתי רגליו ויד אחת שלו, כך גיליתי בצילום שראיתי היום ומי יודע אם אי פעם אשכח. אני נזכר עכשיו בספרם של אדורנו והורקהיימר, על הדיאלקטיקה של הנאורות, בו הם כותבים שעל ידי פגיעה בבעלי החיים במעבדות, החוקרים מכריזים שרק הם עצמם, מבין כל הבריאה, פועלים באופן רצוני, מול האופן המכאני והעיוור בו חיות המעבדה מתעוותות על שולחן המעבדה. בני האדם מתייחסים לעצמם, כותבים אדורנו והורקהיימר, כאילו התבונה שייכת רק להם, בעוד בעלי החיים מלאים רק באימה צרופה וחסרת בינה ובדחף לברוח.

אדורנו והורקהיימר כותבים שע"י פגיעה בבעלי החיים במעבדות, החוקרים מכריזים שרק הם עצמם, מבין כל הבריאה, פועלים באופן רצוני, מול האופן המכאני והעיוור בו חיות המעבדה מתעוותות על שולחן המעבדה

בספר "דוקטרינת ההלם" מצטטת נעמי קליין את מילטון פרידמן כשהוא כותב לגנרל פינושה: "אם תאומץ הגישה הזו של טיפול בהלם, אני סבור שיש להכריז עליה בפומבי בפירוט רב, ולהתחיל ביישומה במועד קרוב מאד. ככל שהציבור יקבל מידע מלא יותר, כך יקל עליו להסתגל".

אני חושב על אמירה מפחידה זו גם ביחס להלם הציבורי מהחזיר שהופל ממנוף הבנג'י. אולי אפשר לקרוא את הפעולה האיומה הזו כטיפול בהלם שמצריך את הציבור להסתגל לעובדה הפשוטה שבעלי החיים הלא אנושיים סובלים בידינו, שיש להם פנים ושהם משמיעים קול.

בסין, אני מאמין, נעשתה הפעולה הזו מתוך מחשבה שהציבור אמור להיות קהה חושים ולבוז לאימתו של החזיר. אולי זו הזדמנות, אבל, לעשות את ההיפך.

גם ביחס להלם הציבורי מהחזיר שהופל ממנוף הבנג'י, אולי אפשר לקרוא את הפעולה האיומה הזו כטיפול בהלם, שמצריך הסתגלות לעובדה הפשוטה שבעלי החיים הלא אנושיים סובלים בידינו, שיש להם פנים ושהם משמיעים קול

אז כן. בואו ונדבר קודם כל על האסון שבשחיטת החזיר, ורק לאחר מכן על כך שהופל ממנוף כפעולת ראווה. כמה שפעולת ראווה זו בזה לרצונו של החזיר, שחיטתו בזה לו הרבה יותר.

 

פעיל למען בעלי חיים, ספרו הראשון - "ראו את החיה" יצא בהוצאת דרור וספרו השני - "חיה ללא תכלית" יצא בהוצאת רסלינג. מורה לאמנות שחי עם זוגתו אורי שביט ושני הכלבים בלה ולארי

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 800 מילים

מלחמת העולם השנייה כולה נגרמה בעקבות שנאת יהודים, כך אומר פרופ' יהודה באואר, אחד מומחי השואה המובילים בעולם, שיישא הרב דברים בבית הנשיא ● באואר אומר כי זה "מצער" שנשיא פולין דודה לא יהיה נוכח בטקס לכבוד שחרור מחנה אושוויץ, וטוען כי העלייה הנוכחית באנטישמיות נובעת מתחייה לאומנית אחרי הגירה מסיבית

עוד 1,089 מילים

להתראות אספלט מתקן הביטומן היחידי בארץ יושבת בגלל שהוא מזהם

המשרד להגנת הסביבה הודיע לבזן שהמתקן לייצור ביטומן, החומר שממנו מייצרים אספלט, חורג במאות אחוזים מתקני זיהום האוויר, והוציא צו לסגירתו ● במשרדי התחבורה והכלכלה טוענים שהמשק לא יכול להישאר בלי חומר לסלילה ותיקון כבישים ● יו"ר איגוד ערים מפרץ חיפה: "עם כל הכבוד לצרכי המשק, המתקן ממשיך לזהם וכל יום נוסף מעמיד את תושבי המפרץ בסיכון״

עוד 850 מילים

״אנטישמיות היא לא בעיה יהודית בלבד״

ראיון בלעדי לקראת הכינוס ההיסטורי של קרוב ל-50 מנהיגים מרחבי העולם לציון 75 שנה לשחרור מחנה אושוויץ, נשיא המדינה מסביר מדוע האירוע מתקיים בירושלים ולא בפולין ● הוא מותח ביקורת נוקבת על מדינות שמתחמקות מחלקן בשואה ● וקורא למנהיגי העולם לקחת אחריות על ביטחון האזרחים היהודים במדינותיהם ● "שום דבר לא יצדיק אי פעם אדישות או הססנות מול אנטישמיות"

עוד 1,071 מילים

סוגרים עשור

פצצה מתקתקת

החלת הריבונות על בקעת הירדן עלול להוות פגיעה קשה ביחסי ישראל- ירדן. צריך לשמוע את האלוף במיל. עמוס גלעד ואחרים כדי להבין במה מדובר. זה כמובן לא יפריע לנתניהו להשתמש בנושא הטעון הזה לצרכיו האישיים. מה בדיוק עבר לבני גנץ בראש כשהעלה את הנושא לסדר היום הציבורי?

יונתן שתיל הוא מאייר וקריקטוריסט. אייר במספר מקומונים ("במקום", "מלאבס" ו"צומת השרון"), אייר את הספר "אנשים על ארבע" שכתב ד"ר רפי קישון ובהמשך אייר לטור משותף איתו במגזין "עיתון חי". עבודות נוספות, קריקטורות ואיורי דמויות ונוף, אפשר לראות בדף האינסטגרם שלו

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 47 מילים
עודכן עכשיו

למקרה שפיספסת

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

נתניהו בחר בקמפיין פוזיטיבי. את העבודה המלוכלכת הוא ישאיר לפרובוקטורים

לצלילי השיר Eye of the Tiger, התייצב אמש נתניהו לארוע השקת קמפיין הבחירות של הליכוד ● נתניהו לא הזכיר במילה את החסינות, האכיפה הבררנית או תפירת התיקים - את זה הוא ישאיר לאוחנה, רגב, אמסלם וזוהר ● אבל, כמאמר השיר, נתניהו הוא ״רק אדם עם רצון לשרוד״, וכרגע כל מה שמעניין אותו זה לשרוד את ועדת הכנסת, ולא להגיע לבחירות הבאות על ספסל הנאשמים ● פרשנות

עוד 571 מילים

ראיון איש רציני מאד

לקראת הגעתו לישראל מחר, הקומיקאי שהפך לנשיא מדבר עם דיוויד הורוויץ על הכול ● על באבי יאר, השואה והאנטישמיות באוקראינה כיום ● על הפלת המטוס האוקראיני באיראן ● על האכזבה שלא יורשה לנאום בישראל ● על חיבוק הדוב של רוסיה והיחסים המורכבים עם פוטין ● וגם על שיחת הטלפון המפורסמת עם דונלד טראמפ ● בלעדי

עוד 2,816 מילים

למיכל הלפרין, הממונה על התחרות העסקית בארץ, יש כוח אדיר בידיים: היא יכולה לחקור התנהגות לא נאותה של טייקונים וחברות ענק, ואף להפעיל נגדם סנקציות פליליות ● אבל במקום להיכנס בענקיות המזון, הבנקאות ותאגידי הגז הגדולים, רשות התחרות פעלה למיגור ״קרטל המכבסות״ ו״קרטל פיפא 17״ ● למה זה קרה ומי מרוויח מכך ● פרשנות

עוד 1,401 מילים

מתקני שעשועים במיליוני ש"ח שוכבים שנים במחסן

חשיפה חמש שנים לאחר מכרז ענק להתקנת מתקני שעשועים בפארק אריאל שרון, נדנדות ומגלשות מתוחכמות מאוחסנות ללא שימוש מאחורי סוגר ובריח ● מסמכים סודיים שהגיעו לידי זמן ישראל חושפים סדרה של מפגשים תמוהים של מנכ״ל הפארק עם מנכ״לית החברה הזוכה, רכישה זריזה של מתקנים - וזינוק חד בעלויות רגע אחרי ההכרזה על הזוכה ● כעת, החברה שהפסידה במכרז דורשת לחשוף מסמכים פנימיים של הפארק

עוד 2,441 מילים

נתניהו מבטיח מגה-סיפוח: נחיל את החוק על כל ההתיישבות

גנץ הבטיח את סיפוח הבקעה אחרי הבחירות, ומאוחר יותר הבהיר שזה לא יהיה חד צדדי ● נתניהו ובנט קראו לו לעשות זאת כבר עכשיו ● דיוני החסינות של נתניהו וחיים כץ יתחילו בחמישי הבא ● שמולי מבקש לפסול את אשת יגאל עמיר ● דיכטר על כינוס המליאה בידי אדלשטיין: כנראה לקחת כדור נגד בחילה ואישר ● טיבי מבטיח שלהצהרת הסיפוח של גנץ יהיה מחיר פוליטי

עוד 46 עדכונים

בעיית האמינות של נפתלי בנט

הרב רפי פרץ (״מילה זאת מילה״) משך אליו את כל תשומת הלב והלעג בשבוע שעבר, למזלו של נפתלי בנט ● אלמלא פרץ, אולי היו מצביעי הימין שמים לב לדיבורים הריקים ולהבטחות שהופרו מצדו של יו״ר ימינה ושר הביטחון ● פרשנות

עוד 697 מילים

אייקון ויזואלי נולד: גשר יהודית נפתח להולכי רגל

אחרי השקעה של 100 מיליון שקל נחנך הבוקר גשר יהודית מעל נתיבי איילון ● 110 מטרים של צינורות ברזל לבנים ודק במבוק חינני, מעוטרים בסלעים עגולים ולבנים, מחברים עתה את תל אביב המערבית עם השכונות המתרחבות במזרח ● אחרי טיול מצד לצד, אפשר להתנבא כבר עכשיו: הגשר עומד לככב באינספור אלבומי חתונה, לצד צילומי הנשיקה בשקיעה בגן צ'ארלס קלור

עוד 592 מילים

כחודשיים לאחר ההצפה האחרונה בוונציה, תושבי העיר כבר סיימו לגרוף את המים, שוקדים על תביעות פיצויים אדירות מממשלת איטליה, ובעיקר כועסים על התקשורת ● לדבריהם, "הדיווחים המוגזמים" על פגעי מזג האוויר הביאו לירידה דרמטית במספר התיירים באחת הערים היפות בעולם ● ודווקא הגטו היהודי המפורסם נשאר יבש יחסית

עוד 963 מילים

הדילמה האסטרטגית של הרשימה המשותפת

הרשימה המשותפת הציבה לעצמה יעד שאפתני: להגיע ל-15 מנדטים בבחירות במרץ ● אבל איך עושים את זה? ● חלק מהמומחים סבורים כי התקרבות לגוש השמאל-מרכז הציוני תיצור אווירה של שותפות ותעודד הצבעה במגזר ● אבל יש המאמינים כי ההסתה נגד חברי הרשימה דווקא פעלה לטובתם בסיבוב הקודם ● במקביל, התמקדות הרשימה בנושאים אזרחים ולא לאומיים מוכיחה את עצמה

עוד 828 מילים

החיים במדינת ישראל מלווים בימי זיכרון והנצחה ציבוריים ואישיים, אך איך מנציחים אישה שנרצחה בידי הבעל או החבר לשעבר - כאשר בני המשפחה חשים לעתים בושה או אשמה? ● כעת, יותר ויותר משפחות של קרבנות אלימות פועלות להנצחת הבת, האם או האחות שנלקחה ● "אני מספרת על חייה של בתי ולא על מותה, כי אני רוצה שאנשים יזכרו אותה, את מי שהיא הייתה" ● "היום, יותר אנשים מוכנים להקשיב"

עוד 2,028 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה