אין מקום לדרוש מנפגעים ונפגעות להיות שליחי ציבור

טיפול נפשי, אילוסטרציה (צילום: iStock-KatarzynaBialasiewicz)
iStock-KatarzynaBialasiewicz
טיפול נפשי, אילוסטרציה

מה לעשות, התפיסה שתשלום פיצוי על נזק הוא "דמי שתיקה" או "אתנן" כשהנזק נגרם כתוצאה מפגיעה מינית – חייבת לעבור מן העולם.

בפוסט שזאב אברהמי פרסם כאן בזמן ישראל, בעקבות מותם של 9 נפגעי תאונת מסוק, ביניהם שחקן הכדורסל קובי בראיינט, הוא טוען שאי אפשר לכנות את המנוח "אנס" כיוון שלא הורשע בדין פלילי. ומדוע לא הורשע? כיוון שהנפגעת משכה את תלונתה בעקבות הסדר פיצוי נדיב. לאברהמי זה מספיק. אם אין הרשעה, אין אונס. ולמה אין הרשעה? כי הנפגעת לא רצתה.

אברהמי טוען שאי אפשר לכנות את המנוח "אנס" כיוון שלא הורשע בדין פלילי. ומדוע לא הורשע? כיוון שהנפגעת משכה את תלונתה בעקבות הסדר פיצוי נדיב. לאברהמי זה מספיק. אם אין הרשעה, אין אונס. ולמה אין הרשעה? כי הנפגעת לא רצתה

אפשר להבין תפיסה שרואה בהליך הפלילי את חזות הכל. אפשר להבין גם את מי שמתקשים ליישב את הדיסוננס בין המחשבה שאדם שפעל באופן נערץ וחיובי פעל גם באופן מנוול. אני בוודאי אינני יודעת מה קרה באותו מלון בקולורדו. גם אינני יודעת אם בראיינט חזר מאז בתשובה, הפיק לקחים ושינה את דרכיו. אבל שני דברים אני יודעת היטב: פיצוי כספי על נזק אינו דמי שתיקה, ונפגעת עבירה צריכה לדאוג קודם כל וראשית כל לשיקומה ולצרכיה שלה.

האם אדם שעץ נפל על מכוניתו צריך לשלם בעצמו על התיקון? האם אשה שנפגעה מירי צריכה לשאת בהוצאות האשפוז והפסד ימי העבודה? מובן שלא. לראשון נמליץ להגיע לשכן עם חשבונית המעידה על עלות הטיפול במוסך ולדרוש ממנו להשיב את ההוצאות. את השנייה נעודד למהר לבית המשפט ולתבוע את היורה בגין הוצאות האשפוז והטיפול, הפסדי ההשתכרות, הכאב והסבל. איש לא יטען במקרים כאלה כי תשלום הפיצוי הוא "אתנן" או "דמי שתיקה". כסף מלוכלך שצריך להתבייש בו.

האם אדם שעץ נפל על מכוניתו צריך לשלם בעצמו על התיקון? האם אשה שנפגעה מירי צריכה לשאת בהוצאות האשפוז והפסד ימי העבודה? איש לא יטען במקרים כאלה כי תשלום הפיצוי הוא "אתנן" או "דמי שתיקה"

קבלת פיצוי בעקבות גרימת נזק הוא מהעקרונות הבסיסיים ביותר במשפט. אין סיבה להחריג את נפגעי העבירה מכך. שיקום דורש זמן וכסף. טיפול נפשי דורש זמן וכסף. רכישת כדורי הרגעה דורשת זמן וכסף. תהליך ההחלמה של נפגעי עבירה הוא ארוך, כואב ויקר. רוב הנפגעים והנפגעות נותרים לבד עם הפגיעה ועם ההחלמה – המקרים בהם נפגע עומד על זכויותיו וזוכה בפיצוי ראוי הם הנדירים. יש לברך עליהם, לא להטיל על הנפגע אשם נוסף.

אין זה מקומנו לדרוש מנפגעים ומנפגעות להיות "שליחי ציבור". נפגעת צריכה לדאוג לזכויותיה ולאינטרסים שלה. לשיקום שלה. לחזרה שלה לחיים בריאים. רשויות החוק הן שצריכות לדאוג לאינטרס הציבור ולהגנה עליו מפני טורפים מיניים. הן אלה שצריכות לדאוג שתוקף מיני "לא יתקרב לאף בחורה בעשרות השנים הקרובות ולא יהיה מושא לחיקוי של הילדים שלנו" כפי שטוען אברהמי (עשרות שנים על תקיפה מינית חד פעמית? מתי לאחרונה עיין אברהמי בגזרי דין פליליים? עשרות שנות מאסר מקבלים אנסים סדרתיים נדירים בגין התעללות ממושכת וקיצונית. עבור התוקף המיני "הרגיל" והאנס "הרגיל" שנות המאסר נעצרות לרוב בשלב החד-ספרתי. אפילו בשביל ענישה של 10-15 שנה יש להרחיק עד למגלי העריות ואנסי הקטינים האכזריים).

אין זה מקומנו לדרוש מנפגעים ומנפגעות להיות "שליחי ציבור". נפגעת צריכה לדאוג לזכויותיה, לאינטרסים שלה, לשיקומה, לחזרתה לחיים בריאים. רשויות החוק הן שצריכות לדאוג לאינטרס הציבור ולהגנה עליו מפני טורפים מיניים

לא הנפגעת קברה את הפרשה, וההחלטה איזה חלקים מהמורשת להזכיר אינה שלה. לא ראוי להטיל על נפגע אחריות כזו. לא ראוי ולא הוגן. צודק אברהמי – אי אפשר לאחוז במקל בשני קצוותיו. אי אפשר להגיד שאנחנו מבינים למה האשה לקחה את הכסף ובו בעת לבוז לה שהעדיפה את חייה מאשר את אינטרס הציבור הכללי.

רשאי אדם להחליט שלשיטתו ללא הרשעה פלילית "לעולם לא נדע" אם הייתה עבירה או לא. אבל האפשרות הזו נלקחת מהציבור כשהמשטרה מחליטה לעצור חקירה בעקבות משיכת תלונה – לא כשנפגעת בוחרת למשוך את הצ'ק.

ועוד דבר אחרון: התמודדות עם טראומה היא עניין אישי. כל אדם הוא עולם ומלואו, ולכל נפגע הזכות להחליט כיצד לנהל את חייו בדרך הנכונה לו ביותר לאחר מכן. מי שמסרב לתמחר את הכאב ורוצה לדבר אותו לא צריך לתת דין וחשבון לאיש. מי שבוחרת להדחיק ולהכחיש מול עצמה – לא חייבת הסברים לאף אחד. מי שמבקש פיצוי שיאפשר לו את השיקום והטיפול הטובים ביותר שכסף יכול לקנות בדרך אל ההחלמה – מן הראוי שיקבל זאת.

גלית לובצקי היא עורכת הדין המייצגת נפגעי עבירות בתביעות נזיקיות ובהליכים במשפט הציבורי

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
לזאב -העסקה לא נעשית מול החברה כולה. החברה אחראית לדעת מי אלים מינית ויש להגן על נשים ממנו. שום עסקה או כסף לא מבטלים את זה. הכסף הזה לא מנקה מצפונים, ולחברה מותר להתייחס לבריאנט איך שה... המשך קריאה

לזאב -העסקה לא נעשית מול החברה כולה.
החברה אחראית לדעת מי אלים מינית ויש להגן על נשים ממנו. שום עסקה או כסף לא מבטלים את זה. הכסף הזה לא מנקה מצפונים, ולחברה מותר להתייחס לבריאנט איך שהיא רואה לנכוו, ללא תלות בעסקה הזאת

אני לא אענה פה בפרוטרוט למי שחזות ההמשפט הוא המקצוע שבחרה לעיסוקה ואז מתלוננת שאני רואה את העולם כך. כתבת פה המון דברים שלא אמרתי, טענת כנגד דברים שלא טענתי, ושמת בפי מילים לרוב. הטיעון... המשך קריאה

אני לא אענה פה בפרוטרוט למי שחזות ההמשפט הוא המקצוע שבחרה לעיסוקה ואז מתלוננת שאני רואה את העולם כך. כתבת פה המון דברים שלא אמרתי, טענת כנגד דברים שלא טענתי, ושמת בפי מילים לרוב. הטיעון שלי הוא מאוד פשוט: היתה פה עסקה. העסקה היא אני מקבלת כסף ושותקת. זו העסקה. לנותן הכסף לא מעניין שום דבר חוץ מהשתיקה. אני מצדיק לגמרי את ההחלטה שלה לקחת את הכסף. אבל ברגע שלקחה החברה לא יכולה להתייחס לברייאנט כמו שחברה אמורה להתייחס לאנס ברוטלי. איפה זה ואיפה הטענה שדרשתי ממנה להיות שליחת ציבור?

עוד 667 מילים ו-2 תגובות
כל הזמן // יום שלישי, 18 בפברואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

שקד: סבבי הבחירות החוזרים - בגלל כתבי האישום של נתניהו

בחוג בית באורנית, הדפה שקד טענות נגד שיטת הבחירות והצהירה: "אנחנו נמצאים במצב אנומלי בגלל כתבי האישום של ראש הממשלה. אם לנתניהו לא היו כתבי אישום, הוא היה מרכיב בשנייה קואליציה" ● היא האשימה את ליברמן בתיקו הפוליטי אבל לא פסלה ממשלת אחדות בהשתתפות ימינה ● ובעיקר נראתה מודאגת כשכמה ממשתתפי הערב העידו כי הם מתלבטים דווקא בין כחול-לבן לימינה

עוד 1,182 מילים

גנץ: אם לא תהיה הכרעה ברורה, נלך למערכת בחירות רביעית

על רקע פניית יהדות התורה לציונות הדתית תקף סמוטריץ' את גפני: יש לנו חומרים לגביך ● יאיר לפיד ייפגש היום עם יושב ראש ארגון נהגי המוניות שי דיין, המתנגד לפרישת מפלגתו, צומת, מהבחירות ותמיכתה בליכוד ● הלילה (שעון ישראל) יחלו הבחירות בנציגויות ישראל ברחבי העולם ● מחר - המועד האחרון לחתימה על הסכמי עודפים

08:39 עריכה

השר בצלאל סמוטריץ' התעמת אתמול עם חבר הכנסת משה גפני על רקע פתיחת מטה הפונה לציונות הדתית ביהדות התורה. "כל היום אתם תוקפים אותנו. אתה רוצה עימות? גם אנחנו יודעים. יש לנו מספיק חומרים לגביך", אמר יושב ראש האיחוד הלאומי. כך דיווח זאב קם בתאגיד השידור כאן.

בראיון לקלמן ליבסקינד ולאסף ליבסקינד בכאן ב' תקף סמוטריץ' את המטה שנפתח ביהדות התורה וכינה אותו "מטורלל".

07:30 עריכה

יושב ראש כחול לבן בני גנץ, אתמול: אם לא תהיה הכרעה ברורה, נלך לבחירות רביעיות – כך דיווח הבוקר מיכאל שמש בתאגיד השידור כאן. מהדברים השתמע ששיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת לא עומד על הפרק.

07:23 עריכה

מחר – המועד האחרון לחתימה על הסכמי עודפים. בשבוע שעבר חתמו כחול לבן והעבודה-גשר-מרצ על הסכם עודפים. קודם לכן חתמו הליכוד וימינה על הסכם עודפים. במערכות הבחירות הקודמות חתמו ש"ס ויהדות התורה על הסכם עודפים, וההערכה היא שכך יהיה פעם הפעם.

מי שלא צפויות לחתום על הסכם עודפים כלשהו הן הרשימה המשותפת, ישראל ביתנו ועוצמה יהודית.

07:15 עריכה

מס' 2 בכחול לבן יאיר לפיד ייפגש היום עם יושב ראש ארגון נהגי המוניות שי דיין ממפלגת צומת וישוחח עימו על המשבר בענף. השבוע הודיע יושב ראש צומת משה גרין על פרישת הרשימה ותמיכה בליכוד. הצעדים נעשו ללא הסכמתו של דיין, המשובץ במקום השני ברשימת צומת לכנסת.

יאיר לפיד (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
לפיד בתל אביב, אתמול (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
07:09 עריכה

מחר ייערכו הבחירות בנציגויות ישראל בעולם. רשאים להצביע בחו"ל עובדי מדינה, עובדי הסוכנות היהודית, עובדי הקרן הקיימת לישראל, עובדי קרן היסוד ועובדי ההסתדרות הציונית העולמית – בתנאי שהם נמצאים במדינת חוץ מתוקף עבודתם. גם בני הזוג של העובדים וילדיהם – עד גיל 20 – רשאים להצביע בחו"ל.

ההצבעה תיערך ב-96 נציגויות, בהן וושינגטון, אדיס אבבה, לונדון, אטלנטה, ורשה, קהיר, שיקגו, איסטנבול ולימה. שתי הערים היחידות שבהן יש שני מוקדי הצבעה הן ניו יורק וברלין. ראשונה להצביע תהיה ניו זילנד, שההצבעה בה תחל  היום בשעה 22:00 (שעון ישראל). כעבור שעתיים, בחצות, תחל ההצבעה באוסטרליה.

עוד 5 עדכונים

הנגיף מת מצחוק

נגיף הקורונה עוד לא יודע אבל אנחנו יודעים. המקום שהכי קל להדביק בו אוכלוסייה שלמה בלי שום בעיות הוא בארץ הקודש. ישראל.

זה לא עניין של מזג אוויר ולא קרבה גיאוגרפית לסין. נגיף הקורונה הזריז יתפשט בישראל בקלות בגלל הטבע הישראלי. בגלל שיטת הסמוך. בגלל תרבות החפיף. בגלל שבישראל אין אפילו שר בריאות במשרה מלאה, סגנו מאמין בבורא עולם ובפדופילית אוסטרלית, ורבניו מאמינים במנטוס כמרפא סרטן ולא בתרופות או הליכים רפואיים סדורים.

נגיף הקורונה עוד לא יודע אבל המקום שהכי קל להדביק בו אוכלוסייה שלמה הוא בישראל. לא בגלל מזג אוויר או קרבה גיאוגרפית לסין. הוא יתפשט בישראל בקלות בגלל הטבע הישראלי. שיטת הסמוך. תרבות החפיף

בישראל איש לא יעמוד בתור לבדיקות. כולם ינסו לעקוף, לקצר, לצפור, להידחף ולצעוק יאללה תעופו לי מהעיניים עם המסיכות והחלוקים שלכם כי על ה_ין של פפו קורונה שמורונה.

בישראל אין מצב להכריח אוכלוסיה שלמה להיכנס להסגר. מאז מלחמת המפרץ איש לא ילבש שוב מסיכות על הפנים ומכסימום אם יבקשו ממנו להסתגר בבית ולאטום את הדלת עם סמרטוט הוא יפרוץ בצחוק לעגני וימרח כף יד פתוחה על פרצופו של מנכ"ל משרד הבריאות.

בישראל אין נגיף בעולם שימנע מהבוחרים לצאת לקלפי בעוד שבועיים. לנהור, לדהור, לזייף, לחפף ולהביך את מינה צמח עד שתשתעל ותקיא את נשמתה על קלפיות המדגם.

בישראל אין מצב להכריח אוכלוסיה שלמה להיכנס להסגר. מאז מלחמת המפרץ איש לא ילבש מסיכות על הפנים, ואם יבקשו ממנו להסתגר בבית ולאטום את הדלת עם סמרטוט הוא יפרוץ בצחוק וימרח כף יד פתוחה על פרצופו של מנכ"ל משרד הבריאות

בישראל הרי אין בתי חולים סטריליים ואלה שפועלים כבר הורגים אלפי חולים כל שנה בלי עזרת הנגיף החדש.

הקורונה יכול לרקוד הורה במחלקות טיפול נמרץ והנהלות בתי החולים יסלקו משם את החולים. לא אותו.

בישראל אי אפשר להכניס צוותי רפואה לשכונות חרדיות בשבת והנגיף הרי לא שומר שבת וכושרו לעבור מאדם לאדם לא מוגבל לימי חול ולא כפוף להוראת מועצת גדולי התורה. יותר נכון הנגיף עלול למות מצחוק כשהרבנים הללו יאיימו עליו בפולסא דה נורא.

בישראל אי אפשר להכניס צוותי רפואה לשכונות חרדיות בשבת והנגיף הרי לא שומר שבת וכושרו לעבור מאדם לאדם לא מוגבל לימי חול ולא כפוף להוראת מועצת גדולי התורה

בישראל צוותי מטוסים לא יסתגרו עם חזרתם מסין כי הוועד לא ירשה. הממשלה לא תתכנס לתכנן מאבק בנגיף, כי ראש הממשלה כבר הודיע שהוא עצמו הנחה למצוא חיסון ולהקים מיד מפעל לחיסונים. לא פחות. מי צריך בכלל לפחד אם ראש הממשלה החזק הנחה?

פה זה ישראל לא סין. פה לראש יש מילה והתחייבות היא התחייבות. רפורמה היא רפורמה ושום נגיף לא יפריע לנו להתפרע בחופשיות.

אוי אוי כמה הקורונה יהנה פה. אני מתחיל לקנא בנגיף הגמיש הזה. מדינה שיש לה פצצות אטום לא מתמודדת עם בלונים מעופפים אז איך תתמודד עם נגיף ננומטרי? מדינה ששלחה חללית לירח לא מצליחה לבחור פרלמנט ולהקים ממשלה כבר יותר משנה. איך היא תילחם בנגיף בלתי נראה.

אוי אוי כמה הקורונה יהנה פה. אני מתחיל לקנא בנגיף הגמיש הזה. מדינה שלא מתמודדת עם בלונים מעופפים, לא מצליחה לבחור פרלמנט ולהקים ממשלה כבר יותר משנה, איך תילחם בנגיף בלתי נראה?

אפשר להרחיק את אניית הקורונה מחופי יפן, אפשר לסגור את גבולות סין. אבל ברגע שנגיף מיקרוסקופי אחד יצליח להגיע לחופי ישראל הוא יחגוג כאן על תרבות שלמה. הרי ראש הממשלה לא יגיד את האמת ואיש לא יזהר והנגיף יחגוג על עם ישראל וירבה ויפרוץ כחול אשר על שפת ים המוות.

הקורונה הוא סימן אזהרה לתרבות שלמה. הוא דורש משמעת עצמית אישית ולאומית. אי אפשר להבריא אוכלוסייה שלמה בלי שתישמע למערכת רפואה מודרנית, מתקדמת, משכילה ומפותחת. פשוט אי אפשר.

לא ניתן להתגבר על הנגיף אם הממשלה אינה מסוגלת לנהל תהליך מניעה זהיר ואחראי. הנגיף הזה דורש ממשלה היודעת את מלוא כובד המשימה המוטל עליה כדי למנוע מגיפה שעלולה לגרום למוות המוני במדינה שתחת אחריותה.

אפשר להרחיק את אניית הקורונה מחופי יפן, אפשר לסגור את גבולות סין. אבל ברגע שנגיף מיקרוסקופי אחד יצליח להגיע לחופי ישראל הוא יחגוג כאן על תרבות שלמה. הרי ראש הממשלה לא יגיד את האמת ואיש לא יזהר

אבל זו מדינה ששריה מאמינים בחוקי הלכה מלפני אלפי שנים, בבתי ספר לנבואה, בשקרים אין סופיים ויומיומיים של ראש ממשלה שנגדו הוגש כתב אישום חמור והוא ממשיך לשקר לציבור שלם ולשריו. ממשלה כזו יכולה רק לגרום לנגיף הקורונה לגחך בציניות ולוותר בזלזול עמוק על הכניסה לארץ הזו. אולי רק זה מה שיציל אותה.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון מנוחתו עדן (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 674 מילים
עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

למקרה שפיספסת

נתניהו מציג: אריזה חדשה להבטחות בחירות מ-2015

ברקת הציג את החזון הכלכלי שלו ליום אחרי הבחירות שכלל הוזלה דרסטית במחירי המזון, השקעות ענק בנגב, מתן תמריצים לעסקים קטנים, וכמובן שחרור סיטונאי של אדמות מדינה כדי להוריד את מחיר הדיור ● ומאיפה יגיעו עשרות המיליארדים שיממנו את כל הטוב הזה, במדינה שבה הגירעון בשמיים? ● בשלב הזה עלה נתניהו לבמה והסביר שהכסף יגיע מ״צמיחה צמיחה וצמיחה״ ● מה שהוא לא סיפר זה שהכלכלה הישראלית חיה על חובות שלקחו על עצמם משקי בית, ואלה תורגמו לצריכה, שיצרו גרפים של צמיחה ● פרשנות

עוד 631 מילים

תגובות אחרונות

תלונות טויוחו, חשש לזיופי ענק בבחירות הקרובות

בדיקת זמן ישראל תלונה שארגון "משמר הבחירות" והתנועה לטוהר הבחירות הגישו למשטרה על מאות זיופי בחירות נסגרה אחרי ארבעה ימים ● מכתב שנשלח לפני שבוע לוועדת הבחירות המרכזית עם התראות ממוקדות על פוטנציאל לזיופים לא נענה ● ב-333 קלפיות לא יהיו נציגים של מפלגות המרכז והשמאל ● פעילים למען טוהר הבחירות: "הזייפנים יודעים שלא יעשו להם כלום, למה שלא יזייפו?"

עוד 1,813 מילים

מיכל הלפרין, המקורבות והחשש לניגוד עניינים במיזוג הבנקים

הממונה על התחרות מיכל הלפרין התעקשה לייצג את הציבור במיזוג של אגוד ומזרחי אף על פי שבתחילת התהליך נמנעה להתערב בשל הסדר ניגוד עניינים ● הלפרין ניצבה מול מי שעבדה תחתיה בעבר והובסה בסוף ללא קרב ● את פרוטוקול ההחלטה היא מסרבת לפרסם

עוד 1,044 מילים

בוועדת הבחירות בוחנים כיצד יצביעו אזרחים שיהיו בבידוד עם שובם ממזרח אסיה

ברוב של 62 תומכים מול 43 מתנגדים אישרה הכנסת את בקשת החסינות של חיים כץ; עתירה נגד ההחלטה הוגשה לבג"ץ ● נתניהו הפר את התחייבותו להתקזז עם תמר זנדברג והצביע במליאה ● הוועדה לבדיקת מח"ש תתכנס רק לאחר הבחירות ● גבי אשכנזי על חשיפת שיחותיו כרמטכ"ל: "אין בהקלטות האלה שום דבר חדש" ● הסתיימה השעייתו של אראל סג"ל מתאגיד השידור כאן

עוד 61 עדכונים

ליברמן דורש להדיח את הראשון לציון, ויש לזה תקדים

יו״ר ישראל ביתנו הגיש אתמול עתירה לבג״ץ בדרישה לחייב את שר המשפטים לפתוח בהליך הדחה נגד הרב הראשי יצחק יוסף, בעקבות שורה של התבטאויות גזעניות נגד יוצאי בריה״מ לשעבר ● אפשר לחשוד בעתירה שהיא נגועה במניעים פוליטיים, אבל זה לא אומר שאין לדרישה שליברמן מעלה בסיס משפטי מוצק ● פרשנות

עוד 916 מילים

"בבל"ד תופסים את ישראל כביריון חסר גבולות"

מומחים לפוליטיקה הערבית בישראל סבורים כי למרות דברי יזבק, היא וחברי מפלגתה אינם תומכי טרור, ולכן המהלכים לפסילתם הם "משחק באש" ● לצד זאת הם מבקרים את הבדלנות של בל"ד, שהובילה אותה להיחלשות ושקיעה ● "מצביעי בל"ד חוששים מישראליזציה, והאיימניזם הפך למיינסטרים", אומר החוקר אמיר פאח'ורי

עוד 1,751 מילים

"ללא תכנית המאה, ישראל תשגשג והפלסטינים יסבלו"

ראיון ג'ייסון גרינבלט נחלץ להגנת תכנית המאה - שלא התקבלה בהתלהבות בעולם ● בראיון מיוחד לזמן ישראל הוא מדגיש את יתרונותיה עבור הפלסטינים אך קובע כי הסכסוך יוכל להיפתר רק במשא ומתן ישיר בין הצדדים ● הוא גם נערך לאפשרות שהדמוקרטים יחזרו לבית הלבן, וימהרו להיפטר מהחזון המדיני שהיה שותף מרכזי לניסוחו

עוד 1,325 מילים

ניכור הורי מעל 30 אלף ילדים לא בקשר עם אבא או אמא

זו אחת מתופעות הלוואי הכואבות והמושתקות של סכסוכי גירושים ● עשרות אלפי ילדים בוחרים לנתק קשר עם אחד ההורים, לעתים בלחץ ההורה האחר ● המדינה מתקשה להתמודד עם התופעה, וחלק מההורים המוחרמים נקלעים למשברים קשים ● עמותה הנאבקת בתופעה: "הניכור ההורי פוגע בכולם: גברים, נשים, דתיים, חילוניים, יהודים, ערבים, פרופסורים ופועלים. אף אחד לא חסין"

עוד 1,763 מילים

גנץ: בלוק הימין הוא בלוק הקרח, אחרי הבחירות הוא ימס

ראשי בלוק הימין חידשו את הצהרת הנאמנות לנתניהו ● ברקת תקף את הכלכלה הפקידותית של ניסנקורן, ויו"ר ההסתדרות לשעבר טען שחילץ אותו ממצוקות תקציביות בעיריית ירושלים ● יו"ר צומת פרש מהבחירות ויתמוך בליכוד ● מס' 2 במפלגה, שמייצג את נהגי המוניות, אמר שהדבר לא נעשה על דעתו ● גפני וליצמן תוקפים את גנץ: נגרר להסתה נגדנו

עוד 38 עדכונים

עוקף בסיבוב ברקת הציג סקרים, ונתניהו הבטיח לו את האוצר

בכירי הליכוד זועפים על הבטחתו של ראש הממשלה לתת לניר ברקת את תיק האוצר ● "הם אכולי קנאה", אומרים בסביבת ברקת, "בסקרים שברקת הציג לנתניהו הוא הראה שמינוי שלו לשר האוצר שווה לגוש הימין ארבעה מנדטים" ● למודאגים, ישראל כ"ץ יכול להראות מכתב בחתימת עורכי דין מבחירות 2015, אז הבטיח גם לו ראש הממשלה להתמנות לשר האוצר ● פרשנות

עוד 646 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה