הצעה שנתניהו יתקשה לסרב לה

יאסר ערפאת ובנימין נתניהו במעבר ארז על גבול רצועת עזה, לשיחות סיכום וחתימה בראשי תיבות על הסכם חברון. 15 בינואר 1997 (צילום: אבי אוחיון/לע״מ)
אבי אוחיון/לע״מ
יאסר ערפאת ובנימין נתניהו במעבר ארז על גבול רצועת עזה, לשיחות סיכום וחתימה בראשי תיבות על הסכם חברון. 15 בינואר 1997

נניח ש…ראשי המשותפת אמרו דברים איומים ונוראים. תמכו בערפאת ואחר כך בנסראללה. נו?

להיסטוריונים של הימין בוודאי זכור עם מי מנחם בגין עשה שלום. מצרים – שרצתה לזרוק את כולנו לים. סאדאת – שהבטיח מיליון חללים תמורת החזרת כל גרגר מאדמת מצרים.

להיסטוריונים החדשים בליכוד בוודאי זכור למי בנימין נתניהו לחץ יד ונתן חיבוק ואף אמר "מצאתי ידיד" בעת שוויתר על חברון וחתם על הסכם וואי עם אותו יאסר ערפאת.

להיסטוריונים החדשים בליכוד בוודאי זכור למי בנימין נתניהו לחץ יד ונתן חיבוק ואף אמר "מצאתי ידיד" בעת שוויתר על חברון וחתם על הסכם וואי עם אותו יאסר ערפאת

הבעיה של הימין הישראלי הוא חוסר רצונו להיפרד מהעבר. כל משפט שאחמד טיבי אמר, או איימן עודה צוטט, יזכרו להם בימין הישראלי לנצח נצחים. וגם אם טיבי ועודה יתפקדו לליכוד, יבואו גאוני הטוויטר ויזכירו להם שהם אמרו כך וכך ואחרת, לפני חמש ועשר ועשרים שנה.

בעולמם של נתניהו ותומכיו חייבים אויב תמידי. פנימי וחיצוני. בחוץ תמיד יש את איראן, או חמאס, או חיזבאללה. איתם לא צריך ואסור לדבר, כי אם חלילה ממשלת ימין תעשה שלום עם אחד מאויבי ישראל – הלך השלטון. באפריל 82' השלימה ישראל את הנסיגה מסיני לפי הסכם בגין-סאדאת וחודשיים אחר כך כבר יצאה למלחמת לבנון הראשונה בהובלת בגין-שרון.

שלום הוא צעד מנוגד לאינטרס של ממשלות ימין. שנתיים אחרי כן, בבחירות 84' נאלץ הימין להיכנס לממשלת אחדות עם השמאל.

נורא.

הימין תמיד צריך אויב. ואם חלילה נחתם שלום עם אויב חיצוני, הרי אויב פנימי תמיד קל לייצר. ערבים, או שמאלנים. אנשי תרבות או סתם מתנגדים פוליטיים. אויב פנימי לעולם אינו מטרה להסכם שיחבר אותו וימצא איתו שפה משותפת. אויב פנימי תמיד צריך לשמור על האש. ממש כמו האויבים החיצוניים.

על כן אנחנו תקועים תמיד בעבר. ערפאת ותרפ"ט והיטלר והמנדט, האינקויזיציה וחמלינצקי ועמלק הם בני בית בכל טוקבק.

ממש כאילו כולם עדין מאיימים להשמיד את ישראל.

הימין תמיד צריך אויב. ואם חלילה נחתם שלום עם אויב חיצוני, הרי אויב פנימי תמיד קל לייצר. ערבים, או שמאלנים. אנשי תרבות או סתם מתנגדים. אויב פנימי לעולם אינו מטרה להסכם שיחבר אותו וימצא איתו שפה משותפת

בפועל, השימוש בהם נועד רק למנוע את זליגת הבוחרים לעבר עתיד שונה, עם תקוה, בלי אויבים מדומיינים ועם פתרונות למלחמות, לסכסוכים ולויכוחים האזרחיים.

אז נניח ש…נתניהו יקבל השבוע הצעה שקשה לסרב לה.

זה יהיה מאוד מאתגר אם ראשי המשותפת יודיעו לנשיא שהם תומכים בממשלת ימין, תמורת כמה צעדים אזרחיים, הדרושים לערביי ישראל.

הנה הם יגידו: שלטון תמורת ויתור על הגדרתנו כ"תומכי טרור".

הולך מר נתניהו? מה אתה אומר? ניכנס למו"מ? אתה נפרד מהעבר ומתחבר לעתיד.

גם האוזר והנדל יאכלו את הכובע. ובנט יהיה באופוזיציה…ואולי גם ליברמן.

כדאי לך.

נקפיא את הדיון על מדינה פלסטינית וסיפוח בקעת הירדן. ממילא כבר הבטחת מדינה פלסטינית בעסקת המאה.

נדון בשוויון. בהפסקת ההסתה. בתיקון חוק הלאום. בבניית תחנות משטרה בערים הערביות. בשירות לאומי. בכפרים הלא מוכרים. בשילוב ערביי ישראל במשרדי ממשלה. במינוי שר ערבי – כמו שאתה הבטחת, מר נתניהו.

בתמורה, אתה מקבל עוד ארבע שנים בשלטון, תוך כדי משפט השוחד שלך. השוחד הזה, יאמרו טיבי ועודה לנתניהו, הוא כולו "יהודי, ציוני".

אתה תבוא עם גוש הימין חרדים. החרדים חברים טובים שלנו ואת בנט ושקד תעיף ימינה סופסוף, או סתם לכל הרוחות ולמצהלות רעייתך.

יש לכם ספק שההסכם הקואליציוני ייחתם במהירות שיא תחת מטר טוויטים תומכים של יאיר, אלירז ועמית?

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
איתי, אל תכניס לביבי רעיונות. ההפסד בבחירות ופתיחת משפטו מטריפים אותו. ביבי מיד ישלח את מיקיה( זוהר) ואת הצלם "מתחת לחצאית) לסגור איתם הסכם. ביבי יסכים לתת לרשימה המשותפת, תפקידי שר במ... המשך קריאה

איתי, אל תכניס לביבי רעיונות. ההפסד בבחירות ופתיחת משפטו מטריפים אותו. ביבי מיד ישלח את מיקיה( זוהר) ואת הצלם "מתחת לחצאית) לסגור איתם הסכם. ביבי יסכים לתת לרשימה המשותפת, תפקידי שר במשרדים: הפנים, ביטחון פנים. השיכון, איכות הסביבה ותפקידי סגן שר במשרדים : הבריאות, איכות הסביבה, אנרגיה, ומשרד הכלכלה. ותפקידי, שגרירים, קונסולים, סגני ראשי ערים. בבקשה. תמחק את הפוסט לפני שביבי יראה וירוץ לממש !!

עוד 505 מילים ו-1 תגובות
כל הזמן // יום חמישי, 30 במאי 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־237 ללחימה ● 125 חטופים עדיין בעזה

הג'יהאד האסלאמי פרסם תיעוד נוסף של החטוף סשה טרופנוב

יושבת ראש סיעת המחנה הממלכתי, פנינה תמנו שטה, הגישה הצעת חוק לפיזור הכנסת; הליכוד: "פירוק ממשלת האחדות הוא פרס לסנוואר" ● בצה"ל מאשרים: טיל שיוט הופל בגולן; יורט כטב"ם במרגליות ● צה"ל יירט כלי טיס ישראלי לא מאויש; הצבא חוקר את המקרה ● אופיר לוזון, שהכריז בסרטון שלא יציית לרמטכ"ל, ערער על ההחלטה להדיחו משירות מילואים

עוד 33 עדכונים

את התקדמות העולם אי אפשר לעצור

שאלה למביני דבר: לשם מה מתכנסת מועצת הרבנות הראשית, וכמה פעמים היא התכנסה בשמונת החודשים כמעט מאז השבעה באוקטובר? התשובה, קשה להאמין, היא פעמיים בלבד. הפעם השנייה הייתה ממש בימים האחרונים.

מכיוון שכך, קשה שלא לתהות, מה גרם לאותם רבנים מכובדים להתכנס דווקא עכשיו? מה החריד אותם עד כדי כך שהיו חייבים לעזוב את כל עיסוקיהם ולהיפגש זה עם זה?

יוכי רפפורט-זירלר היא מנכ"לית נשות הכותל. היא נולדה והתחנכה בצפת, בעולם אורתודוקסי. שירתה כמפקדת בקורס נתיב, בחיל החינוך והנוער, ולאחר מכן למדה מדעי המדינה ומזרח תיכון באוניברסיטת בר-אילן. לאחר שנה בה עבדה בסוכנות ידיעות, היא הבינה שהלב שלה שייך לעולם היהדות הפלורליסטית והצטרפה לנשות הכותל ב2016. יוכי מתגוררת בירושלים עם בן זוגה ובתם הקטנה, שם היא מנהלת אורח חיים אורתודוקסי פתוח (צילום: הילה שילוני)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
ליבי עם תנועת הנשים הרבניות, אך הדרך שלהן שגויה. במקום לנסות להתקבל ע״י הממסד הדתי, עליהן להבין את האמת הפשוטה שאין אלוהים ולכן כל המאבק מיותר. עיברו לצד החילוני, שם אתן יכולות ללמוד כל... המשך קריאה

ליבי עם תנועת הנשים הרבניות, אך הדרך שלהן שגויה. במקום לנסות להתקבל ע"י הממסד הדתי, עליהן להבין את האמת הפשוטה שאין אלוהים ולכן כל המאבק מיותר. עיברו לצד החילוני, שם אתן יכולות ללמוד כל מה שאתן רוצות ואפילו לשיר את זה. בציבור. עם מכנסיים.
השאירו את עבודת האליל לאייטולות.

עוד 633 מילים ו-2 תגובות
אמיר בן-דוד

תוך כדי לחימה, ישראל פעלה בחשאי עם גורמים בעזה לחידוש אספקת המים

חשיפה על אף ההצהרות המתלהמות של השרים שהבטיחו לייבש את עזה, כבר בתחילת המלחמה הבינו בישראל שחייבים לחדש את אספקת המים לרצועה ● בעקבות מגעים שהתקיימו תחת אש בין גורמי מקצוע בישראל וברצועה, עובדים פלסטינים תיקנו את הצנרת בחסות אבטחה כבדה של צה"ל ● "היו המון נסיונות לתקן. אחרי שפתחו וסגרו מאתיים פעם את הקו, קרה הנס ובסוף הריתוכים בצד השני החזיקו מעמד"

עוד 1,190 מילים

השחתה רב-מערכתית עמוקה

אין לדעת איך תתפתח פרשת מירי רגב, והאם היא באמת תיחקר או אפילו מה הן העובדות. התחקיר של רביב דרוקר היה מחריד אבל ממש לא מפתיע, שכן ברור מזמן שאלו הנורמות שהתקבעו כאן בשנותיו הארוכות של בנימין נתניהו ושל הקואליציה הדתית-ימנית שלו. מדובר במעין מאפיה, ולרוב תומכיה לא אכפת מסיבות שונות ומשונות.

הפוליטיקאים האלה לא המציאו את השחיתות, וישראל לא המציאה את השחיתות. הייתה כאן שחיתות מקום המדינה, והשחיתות מילאה תפקיד גדול בנפילת המערך ב-1977.

דן פרי שירת כעורך ראשי של סוכנות איי-פי במזה"ת (מבסיסו בקהיר) לאחר תפקידים דומים באירופה, אפריקה והאיים הקריביים. שימש כיו"ר התאחדות עתונאי החוץ בישראל. איש היי טק ויזמות בעבר ובהווה. עקבו אחריו ב: https://danperry.substack.com

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
מדינה הפוכה, אבל זוהי המדינה שלנו, ומה שנותר לנו לעשות זה בכוחות אחרונים להפוך אותה חזרה. הפוכה כי - מי שהכי מתאים לנהל אותה, בכלל לא מעוניין לעשות זאת וצריך לגייס כוחות שיכנוע רבים מאד... המשך קריאה

מדינה הפוכה, אבל זוהי המדינה שלנו, ומה שנותר לנו לעשות זה בכוחות אחרונים להפוך אותה חזרה.
הפוכה כי –
מי שהכי מתאים לנהל אותה, בכלל לא מעוניין לעשות זאת וצריך לגייס כוחות שיכנוע רבים מאד לגרום לו להסכים לנהל .
מי שרוצה לנהל אותה, הוא הכי לא מתאים לעשות זאת, עד כדי כך שצריך דחפור D9 כדי לנתק אותו מקרנות המזבח של כסא השליט.

ולכן מדינת ישרהל אבודה ואין לה שום תקומה. בימי ממשלת השינוי נפתלי בנט לא הבין כמה דברים. הראשון שבהם - כל נאמני ביבים שקרניהו במשרד ראש הממשלה (בחלקים האזרחיים) חייבים להיות מפוטרים ביו... המשך קריאה

ולכן מדינת ישרהל אבודה ואין לה שום תקומה. בימי ממשלת השינוי נפתלי בנט לא הבין כמה דברים. הראשון שבהם – כל נאמני ביבים שקרניהו במשרד ראש הממשלה (בחלקים האזרחיים) חייבים להיות מפוטרים ביום שבו הוא נכנס לתפקידו. בנט לא עשה זאת ושילם את המחיר על מלא. נאמני ביבים שקרניהו במשרד (יש לי חשד מי אלו היו) העבירו לשופרות הביביסטים, ביניהם אסלה אסון את המידע על השיפוצים בביתו של בנט, כמובן שהנתונים סולפו לחלוטין כדי שיווצר הרושם, שאכן נוצר בציבור, שנפתלי בנט הוא איש מושחת. כלומר גיס חמישי מטעמו של שקרניהו המשיך לשרת אותו גם באותן שנה וחצי כשהיה באופוזיציה. וזו רק דוגמא אחת. אם אתם חושבים שבקדנציה הבא, עם ראש ממשלה אחר, נאמני שקרניהו המוברגים היטב היטב בשלטון לא ימשיכו לעבוד למען שקרניהו וצרכיו, אעניק לכם סכום גדול היישר מירושה של נסיך ניגרי.

עוד 379 מילים ו-2 תגובות

למקרה שפיספסת

"ההכרה בפלסטין היא צעד נגד חמאס"

אספן בארת איידה מבהיר בריאיון לזמן ישראל שהוא מבין כי ההכרה במדינה הפלסטינית לא תביא להקמתה, אך לשיטתו ישראל זקוקה לדחיפה כדי לפעול לסיום הסכסוך, שיביא לטענתו גם לפירוק חמאס ● "אנחנו לא מאמינים בפתרון המדינה האחת – לא זו שמציע הימין הקיצוני בישראל ולא זו שמציע חמאס"

עוד 1,872 מילים

כחודש לפני הפתעת ה-7.10, ראשי המודיעין לא ידעו ש"חזו" את בואה

המרכז למורשת המודיעין (מל"מ) העלה לאחרונה לאתרו הרשמי, את הסרט שליווה את הכנס שאירגן ב-6 בספטמבר 2023, לציון 50 שנים למלחמת יום הכיפורים.

הסרט, העשוי מצוין – כמו האירוע כולו – ונמשך כ-47 דקות, מביא את סיפור המלחמה ההיא מנקודות הראות של אנשי מודיעין שחוו אותה אז.

ד"ר יוסי בן ארי הוא גמלאי קהילת המודיעין - 50 שנה בתפקידים מרכזיים שונים, ובהם, כתת אלוף בדימוס, היה המדריך הראשי במכללה לביטחון לאומי. הוא מוסמך אוניברסיטת חיפה לדוקטור, מ-2004, ובעברו הוראה אקדמית מרובת שנים. משמש היום כראש מערכת ״מבט מל״מ״, כתב העת של המרכז למורשת התודיעין.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
5
הבעיה היא בדימיון האנושי. קל להסתכל על המציאות ולהתעלם ממנה. אנו רואים את זה כל יום בערוץ 14. הם מסתכלים על המציאות ומציירים תמונה שאיננה קיימת אלא בראשם של המציגים. הם מדמיינים את המצי... המשך קריאה

הבעיה היא בדימיון האנושי. קל להסתכל על המציאות ולהתעלם ממנה. אנו רואים את זה כל יום בערוץ 14. הם מסתכלים על המציאות ומציירים תמונה שאיננה קיימת אלא בראשם של המציגים. הם מדמיינים את המציאות כפי שהם מצפים שהיא תהיה לא כפי שהיא באמת.
אותו הדבר היה ברצועה. המפקדים דימיינו את המציאות כפי שרצו לראות אותה ולא כפי שהיא היתה באמת.

איך זה קורה? זה קורה בגלל החולשה האנושית שכהנמן קיבל עליה פרס נובל. שרוב הפעמים בני האדם מקבלים החלטות שגויות על סמך דימיונות ושיגיונות ולא על סמך המציאות. אם אתה לא מאמין שמישהו יבוא לתקוף אותך, גם אם הוא מתכונן לכך שנים, אתה תמיד תהיה מופתע כשתחטוף את האגרוף.

המדהים בהשוואה בין אוק' 1973 לאוק' 2023, שבעוד באוק' 1973 היו כאלה שחלקו על הערכת אמ"ן והשמיעו זאת בקול רם, למרות שדעתם נדחתה, כמו סימן טוב, כמו לונץ ר' מספ"ן ים כמו שלמה ענבר ואפילו יו... המשך קריאה

המדהים בהשוואה בין אוק' 1973 לאוק' 2023, שבעוד באוק' 1973 היו כאלה שחלקו על הערכת אמ"ן והשמיעו זאת בקול רם, למרות שדעתם נדחתה, כמו סימן טוב, כמו לונץ ר' מספ"ן ים כמו שלמה ענבר ואפילו יואל בן פורת ועוד כמה (לא הרבה), הרי שבאוק' 2023 לא נמצא "צדיק אחד" שיערער על הקונספציה שהוכרתבה מלמעלה ושכולם, נענעו ראשם בהסכמה… למעט נגדת ו' ומפקדה, אבל הם לא העלו את צעקתם השמימה וחבל!!!

עוד 1,182 מילים ו-5 תגובות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

עקורים

אחרי המבצע ברפיח נחליט על היום שאחרי חמאס

המטה לביטחון לאומי יקיים היום דיון תחת הכותרת "חלופות למשילות חמאס" – ולדברי הנגבי על השולחן מונחות חלופות רבות, כולל שילוב של כוח ערבי בינלאומי ● ראש המל"ל אמר בכנס של INSS כי ישראל הייתה קרובה לנורמליזציה עם הסעודים, אך מנכ"ל משרד החוץ לשעבר הבהיר כי הכישלון הצבאי ב־7 באוקטובר פגע בתהליכים עם מדינות נוספת, בהן ערב הסעודית

עוד 1,263 מילים ו-1 תגובות

שתי תקריות השבוע מעידות עד כמה פעולות צה"ל בעזה מסכנות את ישראל מדינית ● הדחיפות שבה בוצע תחקיר מעמיק עם כל האמצעים האפשריים - כולל חשיפת יכולות מודיעיניות - סביב אסון השרפה ברפיח, ושיתוף הפעולה עם מצרים לחקר האירוע שבו נהרג חייל צבא מצרים, מעידים על הרגישות הגבוהה בצה"ל למצב המדיני, ועל הצורך לסיים את המשימה ולצאת משם כמה שיותר מהר ● פרשנות

עוד 880 מילים ו-3 תגובות

נתניהו לא רוצה עסקה שבה ישוחררו חטופים רק מקטגוריה אחת ודורש מו"מ על שחרור כולם - ובלוח זמנים קצר ● אולם במקביל, ראש הממשלה לא מוכן להפסיק את המלחמה כדי להחזיר אותם ● ובינתיים, בעקבות פרסומים על הביקורת הקשה שהשמיע האלוף במיל' ניצן אלון על הממשלה, סביבת נתניהו כבר מחממת את מכונת הרעל ● פרשנות

עוד 562 מילים ו-1 תגובות

טנטרום פיטורי המפכ"ל הוא המשך ההפיכה המשטרית

השר בן גביר החליט להתחפש לאביר שלטון החוק ולקדם בממשלה הצעה להדחת שבתאי על בסיס מסקנות ועדת מירון אחרי ניסיון השימוע הלא חוקי של המפכ"ל, שנבלם על ידי היועמ"שית בשל חשד לשיקולים זרים ● ההשתוללות ההולכת וגוברת של בן גביר אל מול נורמות פעולה בסיסיות של מינהל תקין מקרבות אותנו לנקודת הכרעה בשאלה האם הממשלה מחויבת כלל לשלטון החוק ● פרשנות

עוד 1,053 מילים ו-2 תגובות

שיא במספר הסרבנים בזמן המלחמה בעזה

פרסום ראשון פעילי שמאל המסייעים לסרבנים מדווחים על גידול מתמיד במספרם מאז פרוץ המלחמה ● לטענת הפעילים, איש מהסרבנים לא נכנס לכלא ● בניגוד לעבר, החיילים מסרבים להתגייס למילואים גם בתוך הקו הירוק – ולא רק בשטחים

עוד 1,153 מילים

"כולי מלאה אהבה. אני יוצאת מהעולם בלי שיהיה בן אדם אחד שאני כועסת עליו, נקייה כמו שנכנסתי"

הסרטן בגופה של העיתונאית והסופרת נעמי לויצקי התפשט במהירות, והיא החליטה לא להילחם בו ● בשבועיים האחרונים ליווה אמיר בן-דוד את לויצקי במהלך פרידתה מהחיים הסוערים שידעה, ילדותה הקשה והמפוארת, ההישגים והשערוריות שרשמה בדברי ימי התקשורת, החרטות וההשלמה ● היא בחרה לחיות בעוצמה ובאהבה ● וזו הדרך שבחרה למות: בכבוד

עוד 5,300 מילים
היום ה־236 ללחימה ● 125 חטופים עדיין בעזה

שני פצועים אנוש בפיגוע דריסה סמוך לשכם, הדורס נמלט

המוזיקאי דן תורן נפטר בגיל 63 ● ארה"ב אישרה כי קיימת הצעה חדשה לעסקת חטופים ● צה"ל השיג שליטה מבצעית מלאה בציר פילדלפי; דובר צה"ל: לא ידוע לנו על חטופים שהועברו למצרים ● בלינקן: התקרית ברפיח "מחרידה", ישראל זקוקה לתוכנית ליום שאחרי המלחמה "במהירות האפשרית" ● סקר חדשות 12: איחוד העבודה-מרצ בראשות יאיר גולן על 10 מנדטים

עוד 55 עדכונים

בין תחקיר "המקור" לדוח מבקר המדינה, משרד התחבורה עובר את אחד השבועות הקשים בתולדותיו ● לפי דוח המבקר בנושא הקטל בכבישים, ב־27 מדינות באירופה מספר ההרוגים בתאונות דרכים קטן בעשור האחרון ב־22%, בעוד שבישראל הוא עלה ב־16% ● אם ראש הרלב"ד לשעבר היה מביא לרגב קולות, אולי זה היה נראה אחרת

עוד 1,163 מילים

פרופ' משיקגו החליטה לפרוש בגלל אנטישמיות

ריאיון ברברה ג'יי ריסמן הרגישה שכיהודייה היא לא יכולה לשאת יותר את האווירה הרווחת בקרב חברי הסגל של אוניברסיטת אילינוי אחרי 7 באוקטובר ● עמיתיה אומרים לה בסתר שהיא צודקת ● בריאיון לזמן ישראל היא מציירת תמונה קשה של האקדמיה האמריקאית: "אנטישמיות לא נחשבת לאחד מאותם 'איזמים' שהאוניברסיטה צריכה לדאוג לגביהם"

עוד 870 מילים

פעילות "נמל עזה" רצופה בתקלות – וארה"ב מתקשה לעמוד במשימה

שורה של תקלות ואתגרים ימיים כמו היסחפות ספינות מקשים על ארה"ב לעמוד ביעד היומי של העברת 150 משאיות סיוע לפחות לרצועת עזה ● האמריקאים טוענים כי העברת הסחורות לא נפגעה אבל האירועים ממחישים עד כמה התוכנית מסובכת וקשה לביצוע ● לדברי הפנטגון, המבצע אמור להימשך עד ספטמבר ● פרשנות

עוד 573 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה