כל דיקטטורה - דיקטטורה בדרכה

דיווח בערוץ 12, יומיים לפני ההפגנה המתוכננת נגד הסיפוח ב-6.6.2020 בכיכר רבין, צילום מסך
דיווח בערוץ 12, יומיים לפני ההפגנה המתוכננת נגד הסיפוח ב-6.6.2020 בכיכר רבין, צילום מסך

כל משפחה אומללה אומללה בדרכה, וכל דיקטטורה דיקטטורה בדרכה.

אנשים חושבים שדיקטטורה זה רשימת שינדלר, יום אחד הכל שחור לבן ומרתפי העינויים מאובזרים בסאדיסטים במדים. זה לא עובד ככה.

דיקטטורה זה סך הכל משטר שמדוכא בו פלורליזם פוליטי טבעי.

אנשים חושבים שדיקטטורה זה רשימת שינדלר, יום אחד מרתפי העינויים מאובזרים בסאדיסטים במדים. זה לא עובד ככה. דיקטטורה זה בסך הכל משטר שמדכא פלורליזם פוליטי טבעי

כל דיקטטורה מתאפיינת בדרכים שונות שבה היא מדכאת את הפלורליזם הפוליטי הטבעי. בדיקטטורה בברזיל למשל, הזמרים הכי גדולים ואהובים הוגלו מברזיל. לא תלשו להם ציפורניים. המוסיקאים ז'ילברטו ז'יל וקייטנו וולוסו למשל קיבלו אפילו אישור מהמשטר לעשות הופעת פרידה לגייס לעצמם כסף לטיסה.

במזרח גרמניה השטאזי הגדיר את ״סטנדרט הזהב״ של איסוף מודיעין על אזרחים מהאזנות, תצפיות ורשת ענפה ביותר של מלשינים – ועם זאת, אפשרו כל הזמן לזרזיף של מתנגדי משטר לברוח למערב כדרך למנוע צמיחה של תנועת נגד.

בצ׳ילה, בין השאר, על פי העדויות, עינו מתנגדות ומתנגדי משטר על ידי אונס באמצעות כלבים והחדרת עכבישים ועכברושים חיים, והשליכו את גופות הנרצחים לים ממסוקים – אבל הזמינו את הכלכלן מילטון פרידמן לדבר על איזה יופי של כלכלה חופשית הם עושים.

המיסקונספציה הכי נפוצה לגבי דיקטטורה, זה שאין בכלל מתנגדי משטר ואין ביטויים של מחאה. כך אפילו שפי פז הסבירה לי בטוויטר שלא יתכן שישראל היא דיקטטורה כי עובדה שנותנים ל״שמאל הרדיקלי״ להפגין בכיכר העיר.

אין טעות גדולה יותר. בכל דיקטטורה תמיד יש מחאה, גם גלוייה וגם סמוייה. גם בדיקטטורות מתקיימות הפגנות, מפיצים טקסטים מחאתיים ומוסיקת מחאה. אנשים משתייכים לארגונים מתנגדי משטר, וכפי שאנחנו יודעים, בסוף גם צוברים מספיק כח כדי להפיל דיקטטורות.

בצ׳ילה, בין השאר, עינו מתנגדות ומתנגדי משטר באונס ע"י כלבים, עכבישים ועכברושים, והשליכו את גופות הנרצחים לים ממסוקים – אבל הזמינו את הכלכלן מילטון פרידמן לדבר על איזה יופי של כלכלה חופשית הם עושים

אז זו הזדמנות טובה להדגים דרך כל מה שקרה סביב ההפגנה נגד מלחמת הסיפוח ובעד דמוקרטיה ושלום ב-6.6.20 את מה שמאפיין את מדינת ישראל כדיקטטורה. כמשטר שמדכא פלורליזם פוליטי.

1

בשבוע לפני ההפגנה, המשטרה מנסה למסמס אותה ללא הצלחה. אי אפשר לצעוד, אולי תעבירו למקום אחר, לא נסגור לכם כבישים. אבל זה לא עובד, המארגנים עומדים יפה בלחצים.

2

יומיים לפני ההפגנה, באופן חסר תקדים, מודיעים במהדורת החדשות של ערוץ 12 שההפגנה בוטלה. ממתי מודיעים בישראל בחדשות שהפגנה בוטלה? אף פעם. התקשורת מפזרת דיסאינפורמציה כדי לדכא מחאה.

3

לא נכנס לכך שאיימן עודה עבר 2 בדיקות קורונה שליליות ועדיין חוייב להיות בבידוד ולא לדבר בהפגנה, לעומת אתם יודעים מי.

4

ההפגנה מתקיימת, עולה על גדותיה מרב משתתפים, המשטרה חייבת לסגור את אבן גבירול.

הפגנה נגד הסיפוח, 6.6.2020 כיכר רבין
הפגנה נגד הסיפוח, 6.6.2020 כיכר רבין

בסוף ההפגנה מתחילים מעצרים אלימים, המשטרה תוקפת צלם של הארץ שמתעד מעצר אלים, הודפת אותו לרצפה ומרסקת לו את הציוד המקצועי.

5

תקשורת המיינסטרים וכל השופרים בתיאום מושלם מדברים ומפיצים שוב ושוב תמונות (חלקם מהפגנות אחרות) שהיו בהפגנה דגלי הרשות הפלסטינית.

שמעון ריקלין מגדיל ומכנה את כל משתתפי ההפגנה תומכי טרור בציוץ בטוויטר, שמזכה אותו לראיון עם אמנון לוי בערוץ 13 שם הוא מבהיר:

״ישראלים שהולכים עם גדלי טרור מבחינתי ברור, הם ישראלים על תנאי, זה אפילו שאלה בן אדם כזה, אם בכלל מותר לו להיות ישראלי״.

יומיים לפני ההפגנה, באופן חסר תקדים, מודיעים במהדורת החדשות של ערוץ 12 שההפגנה בוטלה. ממתי מודיעים בישראל בחדשות שהפגנה בוטלה? אף פעם. התקשורת מפזרת דיסאינפורמציה כדי לדכא מחאה

עכשיו, כדי להבין מה קורה כאן צריך לחזור ליום בו ראש המשטר הנאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים עמד למשפט, ואותו שמעון ריקלין יחד עם ינון מגל רקדו לכבודו עם עוד קומץ תומכים.

באותו היום התקשורת סיפרה על המונים שהגיעו לתמוך בנאשם. זה היה שקר. היו קומץ תומכים, ופי עשרה מתנגדים. אבל מי שלומד מה קורה מהתקשורת הבין שיש המון אנשים שתומכים בנאשם בפלילים, וקומץ קיצוני וספק פלילי של מתנגדים לסיפוח.

מתוך קבוצת ווטסאפ של מארגני הפגנת התמיכה בנתניהו
מתוך קבוצת ווטסאפ של מארגני הפגנת התמיכה בנתניהו

האמת היא ש-53 שנה המדיניות הרשמית של כל ממשלות ישראל זה להתנגד לסיפוח.

זה בערך הדבר הכי מוסכם בחברה הישראלית.

אבל עכשיו ראש המשטר החליט לרצות את חברו שזקוק לכסף של אוונגליסטים כדי לנצח בבחירות בארצות הברית. אז כל התקשורת מגוייסת לספר לציבור שמי שמתנגד לסיפוח הוא ״ישראלי על תנאי״.

היעדר פלורליזם פוליטי.

למרות שרוב הציבור בישראל הצביע נגד נאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים, ונגד מלחמת סיפוח – 62 מנדטים – אין לזה ביטוי פוליטי.

לא משנה מה ישראלים שמו בקלפי, הם כאילו שמו פתק אחד.

ראש המשטר החליט לרצות את חברו שזקוק לכסף של אוונגליסטים כדי לנצח בבחירות באמריקה. אז התקשורת מגוייסת לספר לציבור שמי שמתנגד לסיפוח הוא ״ישראלי על תנאי״

האופוזיציה מוסמסה לוועדה אחת שקבועה בחוק, נוצרה אינפלציה של שרים כך שאין להם ערך, וגם ״חוק הקורונה״ המעודכן מעניק לראש המשטר סמכות להפשיט מאזרחי ישראל זכויות יסוד על דעת עצמו.

אז לא תולשים ציפורניים או משליכים גופות לים. בינתים לפחות. כל דיקטטורה דיקטטורה בדרכה שלה.

הדיקטטורה הישראלית, נכון לעכשיו, מדכאת פלורליזם פוליטי בעיקר בכח המדיה.

ניצן ויסברג, מרצה ויועצת למתודולוגיית חדשנות design thinking ופעילה חברתית בתחום החינוך. עבדה כפרופסור יועצת באוניברסיטת סטנפורד לפני שחזרה לארץ וגילתה שארצה שינתה את פניה. כיום היא חיה בהוד השרון עם אישה היקר וארבעת ילדיהם. Nitzan Waisberg is a design thinking specialist, lecturing and advising various organization. She is also a social and political activist in the field of education. She served as a Consulting Professor at the Stanford University d.school before returning to her homeland to find it almost unrecognizable. She lives in Hod-HaSharon with her husband and their four children.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 730 מילים
כל הזמן // יום שישי, 22 בינואר 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

מהנעשה בימים אלה במפלגת השלטון: לוי-אבקסיס טרם החליטה אם לפרוש מפוליטיקה או לקבל את הצעת ראש הממשלה, אך בקרב אנשי הליכוד היא מעוררת התנגדות גדולה וכבר יש קמפיין מושקע נגדה ● במקביל, נתניהו כופה על חברי המפלגה דממת קמפיין ● לסער עדיין יש השפעה אצל המתפקדים ● והאסטרטגיה החדשה של נתניהו היא להבטיח גוש של 56 מנדטים ● פרשנות

עוד 864 מילים

לילה של הפגנות סוערות בבני ברק

ההפגנות על מעצר חרדים שהפרו את ההוראות נמשכו עד 4:00 לפחות ● דיווחים על אלימות של מפגינים ואלימות משטרתית קשה ● גינויים למפגינים מקיר לקיר במערכת הפוליטית ● נתניהו: "מגנה בחריפות את הפרות הסדר" ● סער: "נתניהו מעודד את אלימות החרדים" ● יצחק פינדרוס: "חילול שם שמיים" ● ח"כים מש"ס: "פורעים מחופשים לחרדים" ● רק יעקב אשר גינה את האלימות המשטתית ● דיווח: 3% מההדבקות בקורונה - במוקדי החיסונים

עוד 3 עדכונים

רַבִּים חֲלָלִים הִפִּילָה וַעֲצֻמִים כָּל הֲרֻגֶיהָ

ההתנהגות העולה בחיי-אדם רבים ובסבלם של אלפי חולים בחצרות חסידיות וקהילות ליטאיות מעלה שאלה נוקבת: כיצד חברה האמונה על קדושת-החיים, ששבת-בשבתו נדחית אצלה מפני ספק-פיקוח-נפש בהבהלת חולים ויולדות לבית החולים, שהקימה את "יד שרה", "עזר מציון", "עזרא למרפא" (הרב פירר) ועוד עשרות מפעלים מצילי-חיים לטובת הכלל, הידרדרה להפקרות ולהפקרה של חייהם וחיי זולתם?

ההתנהגות העולה בחיי-אדם רבים ובסבלם של אלפי חולים בחצרות חסידיות וקהילות ליטאיות מעלה שאלה נוקבת: כיצד חברה האמונה על קדושת-החיים הידרדרה להפקרת חייהם וחיי זולתם?

המשבר הזה מוביל בהכרח לדיון רחב יותר על אחריותם של אדמו"רים ורבנים ולשאלות כגון:

  • מהי מהותה של חסידות בזמננו ומהן מטרותיה?
  • מי שומעים ל"דעת תורה" ומי אינם שומעים?
  • למי יש "אמונת חכמים" ולמי היא חסרה?
  • האם משמעותן התעוותה ואבדה ממשקלן ההלכתי והמוסרי?

מתחילת התפשטות המגפה יצאו פוסקים גדולים והודיעו ברבים הלכה פשוטה ומובנת מאליה:

"חמירא סכנתא מאיסורא" – חמורה סכנה שאדם מסכן עצמו ואחרים יותר מעבירה על איסור-תורה.

התורה ציותה על שמירת החיים:

"וְנִשְׁמַרְתֶּם מְאֹד לְנַפְשֹׁתֵיכֶם". המצוות נתנו "אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה אֹתָם הָאָדָם וָחַי בָּהֶם" ולא שימות בהם.

חובה הלכתית להימנע מקיום המצווה, חשובה ככל שתהיה, על מנת שלא להידבק או להדביק אחרים. חייבים להישמר, להימנע מהתקהלויות, לעטות מסכה ולשמור על מרחק והיגיינה. יש להתפלל ביחידות או במניין מצומצם תוך הקפדה על הזהירות הנדרשת, לסגור בתי כנסת ובתי מדרש, לקיים שמחות בצמצום וכו'.

גם כמה אדמו"רים נתנו דוגמא אישית, סגרו את החצר והורו לקהילתם להישמר. לכאורה דברים פשוטים וידועים, כמו לומר לציבור החרדי: שמרו שבת, כשרות וטהרת המשפחה. מסתבר שלא. רבים עברו על הנחיות הרבנים.

אדמו"רים לא מעטים התעלמו והמשיכו בעסקים כרגיל. היו רבנים שפרסמו הוראה ומיניה וביה חזרו בהם או הפרו אותה בעצמם. המספר הגדל והולך של חולים ונפטרים כמעט ולא שינה דבר. זילות של חיי אדם.

אדמו"רים רבים התעלמו והמשיכו בעסקים כרגיל. היו רבנים שפרסמו הוראה וחזרו בהם או הפרו אותה בעצמם. המספר הגדל של חולים ונפטרים כמעט לא שינה דבר. זילות של חיי אדם

האחריות לחולים ולמתים מוטלת על כל פרט שלא נשמר ולא שמר. יסוד בשמירת המצוות הוא שאין אדם בר-דעת שיוכל להפיל את האחריות על הרב או האדמו"ר שלו. הפרט נכשל בכך ששמע לרבותיו ועבר עבירה בשמירת הנפש. אחריותם של האדמו"רים והפוסקים נוגעת להכשלת הציבור.

א"ר אבהו אמר רב הונא אמר רב מאי דכתיב (משלי ז', כ"ו): כִּי רַבִּים חֲלָלִים הִפִּילָה וַעֲצֻמִים כָּל הֲרֻגֶיהָ?

כִּי רַבִּים חֲלָלִים הִפִּילָה – זה תלמיד-חכם שלא הגיע להוראה ומורה.
וַעֲצֻמִים כָּל הֲרֻגֶיהָ – זה תלמיד חכם שהגיע להוראה ואינו מורה (סוטה כ"ב ע"א).

ועצומים – לשון עֹצֵם עֵינָיו (ישעיהו ל"ג, ט"ו) – שסוגרים פיהם ואינם מורים לצורכי הוראה (רש"י).

תלמיד-חכם שלא הגיע להוראה ומורה – עליו נאמר: כִּי רַבִּים חֲלָלִים הִפִּילָה – יכול להיות באמת ידען גדול, מנהיג רוחני של קהילה או אדמו"ר של חצר חשובה. אלא שהוראותיו אינם מתוך הדיון ההלכתי אלא משיקולים אחרים. הוא בבחינת:

מְּגַלֶּה פָנִים בַּתּוֹרָה שֶׁלֹּא כַּהֲלָכָה, אַף עַל פִּי שֶׁיֵּשׁ בְּיָדוֹ תּוֹרָה וּמַעֲשִׂים טוֹבִים (אבות ג', י"א).

ועל זה הזהיר אבטליון במשנה (שם, א', י"א):

וְיִשְׁתּוּ הַתַּלְמִידִים הַבָּאִים אַחֲרֵיכֶם וְיָמוּתוּ, וְנִמְצָא שֵׁם שָׁמַיִם מִתְחַלֵּל.

אך גם על מי שהגיעו להוראה ומצויים יום-יום בתהליך הפסיקה אמרו חז"ל שהם עלולים לסטות ולא להורות בדרך ההלכה. כך מסביר רש"י: הפוסקים הללו, גדולים ככל שהם, עוצמים עיניהם למציאות, דבר שאסור לפוסק לעשות. אם היו שותקים ולא אומרים דבר, ניחא. אבל הם סוגרים פיהם לדיון ההלכתי "ואינם מורים לצורכי הוראה" אלא לצרכים אחרים.

חלק מה"הוראות" האלה הוצגו בווידאו לציבור הרחב. מנהל תלמוד-תורה נכנס למי שנחשב "גדול הדור" כדי לברר אם להמשיך בלימודים כרגיל. נתונים לא מוצגים, בירור לא נערך ובפחות מדקה ניתנת הוראה: ממשיכים כרגיל. אין מרבותינו ז"ל מי שיחשיב תופעה כזו ל"דעת תורה" ואת הנענים לה לבעלי "אמונת חכמים". מכאן ואילך ישלוט הכאוס. פוליטיקאים ינסו ולעתים יצליחו לחלץ הוראות הפוכות. הרב מורה לסגור. חלק גדול מהמוסדות אינם נשמעים לו יותר. הורים אחראיים משאירים את הילדים בבית. אבדן-הדרך נגלה לעין-כל.

מנהל תלמוד-תורה נכנס למי שנחשב "גדול הדור" כדי לברר אם להמשיך בלימודים כרגיל. נתונים לא מוצגים, בירור לא נערך ובפחות מדקה ניתנת הוראה: ממשיכים כרגיל. מכאן ואילך ישלוט הכאוס

בחודשים האחרונים, כשנדמה שבני-ברק ניצחה את התחלואה וכי גל המתים נעצר, עוד הלעיטו דוברים חרדים את הציבור הרחב בהסברים סוציולוגים כמו צפיפות וחוסר-מודעות, אך לא הסבירו איך ייתכן שה"גדולים" אינם מודעים לכך.

היו שדברו על ה"סכנה הרוחנית" הגוברת על סכנת המוות והעזו להשוות את המצב לגזירות השמד תוך חילול זכרו של רבי עקיבא. ההצטדקות כללה גם השוואות מקוממות בין זלזול בשמירת הבריאות בריכוזים חרדיים לבין הצפיפות בהפגנות ומסיבות בתל-אביב, ואף טענות על אכיפת-יתר אצל חרדים והתעלמות מהערבים.

האם שומרי תורה ומצוות זקוקים להוראות המדינה כדי לשמור מצוות-יסוד כמו שמירת הנפש? זה לא מובן מאליו? האם לא היו חייבים להחמיר במצווה זו מלכתחילה, לשמש דוגמה חיה ליהדות שמקדשת את החיים ולהראות לכולם כיצד שמירה קפדנית על הלכות פיקוח-נפש יכולה לנצח את המגפה?

הסכנה עוד קיימת. שערי תשובה לא ננעלו ועדיין ניתן להציל חיים אם ינהג כל אדם באחריות המחויבת מדין תורה.

הרב נפתלי רוטנברג הוא רב המועצה המקומית הר אדר, עמית מחקר במכון ון ליר בירושלים, וחוקר בתוכניות על אהבה ודת וחוק ודת בריג'נט פארק קולג', באוניברסיטת אוקספורד. תחומי התעניינותו העיקריים: חוכמת האהבה; הלכה ומדרש; חינוך דמוקרטי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
התשובה ברורה. ה"גדולים" מעדיפים שהנוער יהיה תחת השגחתם בתלמודי התורה ולא יהיו בפלאפון (זה שמוצנע בכיס שאף אחד לא רואה) ובפורנו. המצב ממחיש את סדר העדיפויות של הרבנים. העדפת הכוח של הקהי... המשך קריאה

התשובה ברורה. ה"גדולים" מעדיפים שהנוער יהיה תחת השגחתם בתלמודי התורה ולא יהיו בפלאפון (זה שמוצנע בכיס שאף אחד לא רואה) ובפורנו.
המצב ממחיש את סדר העדיפויות של הרבנים. העדפת הכוח של הקהילה והמשכיותה, על פני כל דבר אחר.

עוד 750 מילים ו-1 תגובות
עודכן עכשיו

למקרה שפיספסת

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

ביום עיון על גידולי שקד, הציג מומחה ממשרד החקלאות, ד"ר שאול בן יהודה, רשימה ארוכה של תכשירים רעילים הנמצאים בשימוש במטעי השקד ● הכימיקלים אמנם לא מגיעים אל הפרי שאנחנו אוכלים, אבל פוגעים בסביבה ובבריאות העובדים במטעים ● בשיחה עם זמן ישראל, בן יהודה דווקא אופטימי: לאחרונה הושלם פיילוט בהדברה מקיימת שעשוי לשפר מאוד את המצב

עוד 930 מילים

מה ישראל רוצה, מה ארה"ב תיתן - ולמה איראן תסכים

פרשנות הממשל החדש בוושינגטון החל לעבוד, ולפי כל הסימנים בקרוב ייכנס להילוך גבוה החזרה להסכם הגרעין עם איראן ● ישראל לא הייתה שותפת סוד כשנחתם ההסכם המקורי ב-2015, וכניסתו של ג'ו ביידן לבית הלבן היא הזדמנות לתקן את הסעיפים החלשים ולהתעקש על האיומים החשובים ● השאלה היא כמה הממשלה בירושלים תסכים להתפשר - ועד כמה האמריקאים יצליחו לכפות על משטר האייתוללות

עוד 1,133 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

קארה הצליח, העצמאי מת

"השינוי לא יבוא מהפוליטיקאים. השינוי יבוא מאיתנו, יבוא מהעם" - כך כתב אביר קארה לפני פחות משנה ● מאז, מייסד "אני שולמן" החליט לעזוב את העם ולהצטרף למפלגת ימינה של נפתלי בנט ● דווקא במשבר הכלכלי הקשה ביותר, קארה נכנס לפוליטיקה כשהפופולריות שלו רחוקה משיאה ● ובדרך להצלחתו האישית, הוא מותיר את מחאת העצמאיים פצועה, מדוכאת ומפולגת ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
קארה העדיף את טובתו האישית באופן חד-משמעי וברור על פני טובתם של חבריו לתנועה. במקום להתמקד במגזר שלו הוא חובר למפלגה פוליטית עם מצע מדיני שלא קשור כלל לשולמנים וכך יסדר לעצמו כיסא מפנק ... המשך קריאה

קארה העדיף את טובתו האישית באופן חד-משמעי וברור על פני טובתם של חבריו לתנועה. במקום להתמקד במגזר שלו הוא חובר למפלגה פוליטית עם מצע מדיני שלא קשור כלל לשולמנים וכך יסדר לעצמו כיסא מפנק על חשבון חבריו. מה יעשה שולמן שבעוונותיו תומך במצע של מרץ או לפיד? אבל אל דאגה. קארה יישאר עם בנט עד דקה אחת אחרי הבחירות, אז נתניהו יציע לו תפקיד בממשלה וקארה יעשה לבנט מה שהוא עושה כעת לשולמנים.

עוד 679 מילים ו-1 תגובות

נשיא כבר יש, אבל מי יהיה שגריר ארה"ב הבא? 

על המינוי של דיוויד פרידמן, טראמפ הכריז לפני ארבע שנים עוד בימי המעבר ● כעת, יממה לאחר השבעת ביידן וסיומה הרשמי של כהונת פרידמן, עדיין לא ידוע מי יהיה השגריר הבא בישראל ● המועמד המוביל בבורסת השמות הוא דן שפירו, השגריר הקודם לפרידמן, שחי בישראל מאז שסיים את תפקידו ● מועמדים נוספים המוזכרים הם עמוס הוכשטיין ורוברט וקסלר

עוד 558 מילים

אוחנה: פשע של נבלים ברשות התורה, התגובה תבוא מהר

דרעי: לעצור את הפורעים ● דיווח: נתניהו מעוניין לבקר באמירויות ובבחריין בפברואר ● דוח העוני: רמת החיים בישראל ירדה לשפל של 20 שנה ● גורמים באוצר: החוב גדל לכטריליון שקל ● ביקורת במשרד הבריאות על תכנית נתניהו לפתיחת התרבות ● הספורט התחרותי ייפתח ממחר ● בני בגין הצטרף לתקווה חדשה של גדעון סער ● גנץ החליט על הוצאת גלי צה"ל ממערכת הביטחון

עוד 40 עדכונים

טקס ההשבעה של הנשיא ג'ו ביידן וסגניתו קמלה האריס סיים ארבע שנות שלטון אימים של מי שמעולם לא ראה עצמו כפוף לממלכה, אלא כגדול יותר ממנה ● במובן זה, עידן ביידן בפוליטיקה האמריקאית בא להצהיר בקול גדול על שיבה לנורמליות ● על כיבוד סמלי הממלכה, הרכנת ראש בפני טקסי המסורת הדמוקרטית, מגוחכים ונלעגים ככל שיהיו

עוד 842 מילים ו-1 תגובות

"ישראל היא הדוגמה לאופן שבו צריך להתמודד עם הנגיף"

אחרי מאות אלפי מתים ומיליוני נדבקים, החל השבוע מבצע החיסונים בברזיל, אבל עדיין מתקשים שם לראות את האור ● פרופ' אנה לוין, מראשי המלחמה בקורונה בבית החולים הציבורי הגדול בדרום אמריקה, רואה מה שקורה בישראל, ומקנאה ● בראיון לזמן ישראל היא מסבירה למה בברזיל בחרו בחיסון הסיני ומתי סוף סוף נצא מהגל העכור הזה

עוד 880 מילים

דווקא בשעה בה רבים כל כך סובלים מחוסר בטחון תזונתי, עולים סימני שאלה גדולים סביב מכרז תלושי המזון של משרד הפנים ● ברשויות המקומיות חוששים שהעברת הנתונים לשופרסל מתנגשת עם חוקי הגנת הפרטיות ● עתירות שהוגשו בנושא טוענות: "המענק עלול להגיע לידיים הלא נכונות, ולפגוע בזכאים" ● במשרד הפנים מגיבים: "לא קיים כל חשש לפגיעה בפרטיות" ● בדיקת זמן ישראל

עוד 968 מילים

ראיון "הדבר האיום, הנורא ביותר שטראמפ השאיר לנו הוא הרס האמת"

"הנשיא תדלק את השקרים, בנה אותם, עודד אותם" ● אברהם פוקסמן, מהמנהיגים היהודים החשובים בארה"ב, מסכם את הקדנציה הרעילה של טראמפ ● מי שהיה מנכ"ל הליגה נגד השמצה מביט אחורה בייאוש ומציץ קדימה בדאגה: "האיש הזה חיזק את הקנאים, וצריך להיענש. יהיה קשה לרפא את המדינה"

עוד 1,820 מילים

ריבלין: מצפה לבנות יחד גשרים נוספים, גם עם הפלסטינים

נתניהו: מצפה שנחזק ביחד את הברית בין ארה״ב לישראל ● לפני ההשבעה: טראמפ חתם על עסקת החמקנים לאמירויות ● היועמ״ש לכ״ץ: המנע מכלכלת בחירות ● בכירי המשטרה והכנסת דנו בתרחיש של השתלטות המונית על המשכן בדומה לאירוע בקפיטול ● מנהל הריאלי הוזמן לשימוע לאחר שנתן למנכ״ל בצלם להרצות בפני תלמידים ● קופות החולים יפסיקו לחסן בני 35 עד 40

עוד 37 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה