האמת העירומה

"אישרתי לקדם תכנית מהפכנית לפתיחת שנת הלימודים", צילום מסך מתוך סרטון פייסבוק של בנימין נתניהו
"אישרתי לקדם תכנית מהפכנית לפתיחת שנת הלימודים", צילום מסך מתוך סרטון פייסבוק של בנימין נתניהו

שנים רבות נתניהו מצליח לשטות בציבור שלם של תומכים ונאמנים. שנים רבות הוא משחק את המשחק ומוכר את מרכולתו – ואוהדיו מאמינים בו בצורה עיוורת. עד שהגיעה קורונה.

שנים רבות נתניהו מצליח לשטות בציבור שלם של תומכים ונאמנים. שנים רבות הוא משחק את המשחק ומוכר את מרכולתו – ואוהדיו מאמינים בו בצורה עיוורת. עד שהגיעה קורונה

קורונה שיבשה לחלוטין את תוכניותיו של הנאשם מבלפור. מה שהצליח לעשות עד עתה בהצלחה לא מבוטלת נגד העם והמדינה, נכשל לעשות נגד הטבע, נגד מגפה. כמעט מתחשק לומר שטוב שיש קורונה, שבזכותה נחשפה הנוכלות של נתניהו.

המלך הוא עירום

נְגיף קורונה חשף את האמת העירומה על הנאשם נתניהו: הנאשם נתניהו לא יודע לנהל. הוא גרוע בניהול, הוא מנהל כושל. גם בכלכלה הוא גרוע למדי, לפחות בכזו שאמורה לדאוג לאחרים ולא לעצמו.

העניין הוא שמאז ומתמיד הוא היה מנהל גרוע וכושל, עוד מהיותו מנהל שיווק בחברת הרהיטים רים תעשיות. אלא מה? תמיד הצליח להסתיר זאת בעזרת כישורי המשחק המופתיים שלו וביכולות המכירה והשיווק המופלאים שלו. אבל קרה דבר שאפילו הוא, גדול הרצים למרחקים ארוכים ומתכנני העתיד, לא ציפה לו והוא לא יכול לו: הטבע. האיש ששוכנע שהוא כול יכול וכל מה שהוא רוצה הוא משיג, גילה כוח חדש גדול הרבה יותר ממנו, והוא חסר אונים מולו.

פה ושם הוא עדיין מנסה לשטות בכולנו בשיטות המוכרות שלו, בהן השתקת מחאה בעזרת פיזור סתמי של כסף ציבורי (שוחד?), הסתות, הסטות, הפצת שקרים, חדשות כזב וכמובן, הפרד ומשול, אבל כוחו נחלש מול קורונה ותוצאותיה. כן, נתניהו מגלה בדרך הקשה את מגבלות הכוח, הוא מתחיל להבין שהוא לא מלך כול יכול ולא סגנו של אלוהים, הוא מגלה את כוחו של נגיף.

אפילו במינוי מנהל מיזם (פרויקטור) הוא נכשל, והמינוי הפך לבדיחה אחת גדולה. זה הגיע לידי כך, שאפילו בליכוד נמצאו אנשים שכבר לא חוששים לצאת נגדו בגלוי, ואני לא מדבר רק על ח"כ הד"ר יפעת שאשא־ביטון, יו"רית ועדת קורונה.

נְגיף קורונה חשף את האמת העירומה על הנאשם נתניהו: הנאשם נתניהו לא יודע לנהל. הוא גרוע בניהול, הוא מנהל כושל. גם בכלכלה הוא גרוע למדי, לפחות בכזו שאמורה לדאוג לאחרים ולא לעצמו

הטבע חזק הרבה יותר מנתניהו, והנְּגיף חשף אותו במערומיו ומנצח אותו. המלך הוא עירום, מבושיו גלויים לעיני כול: נתניהו לא מנהיג. הוא מעולם לא היה.

גלי מחאות

המחאה המתגלגלת, שהפכה לגל מחאות צודק מאין כמוהו, לא נראה שתיפסק במהרה. לגל המחאה הנוכחי הסוחף את המדינה אחראי אדם אחד בלבד, ולא, שמו לא נתניהו, שמו בני גנץ. הוא האשם הבלעדי בגל המחאה הנוכחי.

מעשיו הפחדניים והנלוזים של מי שנחשב עד לפני כשלושה חודשים חלופה רצינית וראויה לנאשם נתניהו, הובילו לידי תוהו ובוהו לא רק בממשלת השחיתות המושחתת והמסורבלת שהוא בחר להצטרף אליה, אלא גם לכאוס מוחלט בציבור האזרחים על כל רבדיו: עצמאים, שכירים, חילונים, דתיים, ימנים, ביביסטים ושמאלנים. כן, גם נאמני נתניהו מתחילים להתפכח.

כל אלה כאחד קרסו תחת נטל קורונה והממשלה המנופחת שדואגת אך ורק לעצמה ולעומד בראשה הנאשם נתניהו. כן, רק אדם אחד עומד בראשה בפועל אף שגנץ הוא ראש ממשלה חליפי לכאורה.

נתניהו פוחד. פחדים עצומים מניעים אותו: פחד מבית המשפט ופחד מהכלא. והוא בעיקר פוחד מהאזרחים, מהעם, ממחאה. לכן הוא מסתגר מוקף במאבטחים יתר על המידה ומכוסה במסך שחור – שלא יראה את האזרחים חלילה. מנהיג שפוחד מהעם שהוא אמור לשרת ומביקורת ומחאה שלהם נגדו אינו ראוי לתואר מנהיג.

נתניהו פוחד. פחדים עצומים מניעים אותו: פחד מבית המשפט ופחד מהכלא. והוא בעיקר פוחד מהאזרחים, מהעם, ממחאה. לכן הוא מסתגר מוקף במאבטחים יתר על המידה ומכוסה במסך שחור – שלא יראה את האזרחים חלילה

ולא, זו אינה מחאת ה"שמאל" וגם לא ה"סמאל", ואין למחאה הזאת מנהיגים או מימון ישיר. זו מחאת הדמוקרטים שמאסו בשלטון היחיד של נתניהו, זו מחאת האזרחים שסובלים מחוסר הניהול המתמשך של המדינה על ידי מי ששיווק את עצמו במשך שנים ארוכות בתור מנהל־על כול יכול, והיום הבלון שניפח מתפוצץ לנו בפָּנים. בועת נתניהו מתפוצצת.

וכשהאזרחים קורסים ואין להם מה להפסיד, הם יוצאים להפגנות ומחאות. כשלאנשים אין אוכל ואין עבודה זמן רב כל כך רק בגלל הממשלה האגוצנטרית שהוקמה, הם מתמרדים, הם מורדים, הם מוחים. ובצדק רב.

אינני נביא ולא בן של נביא ואני גם לא מאמין ב"מה היה קורה אילו", אבל במקרה דנן סביר מאוד להניח שאילו נצמד בני גנץ לתוכנית המקורית ולתכנון המקורי של כחול לבן המקורית, היינו היום במקום אחר, הרבה יותר טוב, ובו נתניהו היה נחלש משמעותית והכאוס במדינה היה נמנע.

אבל בהיעדר מנהיגות אמיתית, רצינית וראויה לשמה, באין חזון ומנהיג ייפרע עם. והעם נפרע. כששרי חַרְטה, שרים לענייני כלום ושום דבר ומשרתי ציבור נוספים מדושני עונג מנותקים כל כך מהעם ומזלזלים בו ובסבלו (שהם עצמם אחראים לו ואשמים בו) – זעם האזרחים הכורעים תחת הנטל לא יאחר לבוא. והוא בא. בגדול.

ולא יעזור לפוליטיקאים בכלל ולא לנאשם נתניהו בפרט, הוא יכול להקיף את עצמו באלף חומות, גדרות, מאבטחים ומסכים שחורים ולכלוא את עצמו בכלוב של זהב מרוב פחד ואימה – בסופו של דבר, העם הוא הריבון והעם מאס בהם ובעומד בראשם נתניהו.

קודשי ישראל

כמה אנשים הזדעזעו מביזוי לכאורה של סמל המנורה באחת המחאות מול הכנסת. בעיקר הזדעזעו שרים ומשרתי ציבור מן הקואליציה. אלא שלא היה שום ביזוי של סמל. הייתה מחאה צודקת של סטודנטית לעבודה סוציאלית, שביקשה להכות גלים, וזו דרכה לעשות זאת. שהרי מחאה שקטה ומנומסת שאיש לא יזכור מחר, לא תשיג דבר.

להפך, מי שמבזה ואף מחלל את סמלי המדינה יושב בממשלה. מי שהיה עד לא מזמן יו"ר הכנסת והיום משמש שר הבריאות, ביזה את אחד מסמלי המדינה כשתקף את בג"ץ ופעל בניגוד גמור לפסיקתו. ולא רק הוא ביזה את קודשי המדינה, אלא גם לוין, אוחנה, רגב, וכמובן – המבזה הגדול מכולם, הנאשם נתניהו, במופע האימים העברייני שלו בבית המשפט ולא רק שם.

מי שמבזה ואף מחלל את סמלי המדינה יושב בממשלה. מי שהיה עד לא מזמן יו"ר הכנסת והיום משמש שר הבריאות, ביזה את אחד מסמלי המדינה כשתקף את בג"ץ ופעל בניגוד גמור לפסיקתו. ולא רק הוא ביזה

לעניין זה אני חייב לומר דבר ברור מאליו, לי לפחות: שום דבר לא קדוש פרט לחיים עצמם. שום ערך, מקום, סמל, פסל או דגל אינם קדושים, רק ערך החיים קדוש. החיים קדושים ואך ורק הם. כל שאר הדברים שנחשבים קדושים קודשו והפכו למקודשים בדיעבד רק מפני שהאדם החליט באופן שרירותי למדי לקדשם, אף שאין בהם כל קדושה אמיתית מלכתחילה.

ומכיוון שרק החיים קדושים, יצאנו למלחמה מתמשכת, למחאה צודקת על החיים שלנו עצמם, והמלחמה לא תיפסק עד שננצח.

יאיר בן־חור הוא עורך ספרות, עורך לשון, נקדן, עורך שירה ומשורר. פרסם עד כה ארבעה ספרי שירה פרי עטו וספר מאמרים פילוסופיים, וערך וניקד מאות ספרים אחרים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
מדויק. גנץ ולהקת הסמרטוטים שלו גרועים מנתניהו. מהביב ידענו מה נקבל, ופעלנו למגרו. הגנץ דפק אותנו בדלת האחורית, לאחר שנתנו לו את המנדט. דפק וברח. עכשיו עלינו לצאת לרחובות ולחטוף פיצוצים... המשך קריאה

מדויק. גנץ ולהקת הסמרטוטים שלו גרועים מנתניהו.
מהביב ידענו מה נקבל, ופעלנו למגרו.
הגנץ דפק אותנו בדלת האחורית, לאחר שנתנו לו את המנדט.
דפק וברח.
עכשיו עלינו לצאת לרחובות ולחטוף פיצוצים משוטרים וזרנוקי מים כדי לתקן את שהנבלה עשה.

עוד 985 מילים ו-1 תגובות
כל הזמן // שבת, 15 באוגוסט 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

היסטוריה אבודים במאוריציוס

בדצמבר 1940, אספו הבריטים 1,580 גברים, נשים וילדים יהודים ממחנה המעצר בעתלית והעבירו אותם לשתי ספינות ● משם הם גורשו לאי מאוריציוס שבאוקיינוס ההודי ● עם הגעתם למושבה הבריטית, נכלאו הפליטים - שנמלטו מאירופה הנאצית רק שלושה חודשים קודם לכן - למשך חמש שנים ● 75 שנים אחרי שחרורם, חוקרת ישראלית שופכת אור חדש על הפרשה, שחלקם של הנאצים בה עדיין לא התגלה במלואו

עוד 1,714 מילים ו-1 תגובות

מדינת ישראל – תסתכלי למפוטרים המבוגרים בעיניים

פיטורים הם דבר קשה לכל אחד ואחת. קל וחומר לעובד מבוגר, אשר בדרך כלל מתקשה יותר למצוא עבודה מעובד צעיר. תוסיפו לזה את העובדה שאנחנו בתקופת משבר הקורונה – קיבלתם סיטואציה לא פשוטה שצריך כעת להתמודד איתה.

בין מאות אלפי המפוטרים שנוספו למעגל האבטלה בחודשים מרץ-יולי, ישנם לא מעט עובדים הנחשבים למבוגרים בשוק העבודה, שהינם רק(!) בגילאי 45 ומעלה. אין ספק שתחושת הייאוש מקננת בעובדים אלו, ותקוה – אין באופק.

בין מאות אלפי המפוטרים שנוספו למעגל האבטלה בחודשים מרץ-יולי, ישנם לא מעט עובדים הנחשבים למבוגרים בשוק העבודה, שהינם רק(!) בגילאי 45 ומעלה. אין ספק שתחושת הייאוש מקננת בעובדים אלו

הבעיה של העובדים המבוגרים החלה עוד לפני הקורונה. חלק מהמעסיקים ניסו להיפטר מעובדים אלה והקורונה נתנה להם לגיטימציה. קל לפטר את העובדים המבוגרים בתואנות שונות. הצעירים שולטים יותר בטכנולוגיות והעסקתם זולה יותר. סיבות אלה ואחרות מאפשרות למעסיקים לנצל את המצב ולפטר יותר מבוגרים. אין ספק שחלק של מבוגרים שנמצאים כעת בחל"ת יהפכו בהמשך למובטלים.

האבסורד הגדול הוא שמחקרים רבים מוכיחים שעובדים אלו הם הטובים ביותר עבור מעסיקים – הם בעלי נסיון עשיר, מוטיבציה, בשלות מקצועית ומוכנות נפשית. אין להם ילדים קטנים או מילואים ה"מפריעים" לשגרת יומם והם נאמנים יותר ובעלי מוסר עבודה גבוה יותר מצעירים בני 30-20.

בסקר שנערך לפני מספר חודשים על ידי "מאגר מוחות" עבור "קרן מעגלים", בקרב מדגם מייצג של מעסיקים במשק, נמצא כי מעל למחצית מהמעסיקים מגלים נכונות להעסיק עובדים בגילאי 50 ומעלה, ובתנאי שהם בעלי הכשרה מתאימה.

הדרך היחידה אם כן, למנוע את פיטורי המבוגרים ולהחזירם מחל"ת היא להעניק למבוגרים הכשרות מקצועיות כדי לשדרג אותם להתמודד עם טכנולוגיות חדשות או לאפשר הסבה מקצועית שתאפשר להם לעבוד במקצועות חדשים ונדרשים.

בנקודה זו המדינה חייבת לקחת הובלה, ולהעניק הכשרות לאותם עובדים גם אם הם מפוטרים, גם אם הם בחל"ת, וגם אם הם עדיין לא מפוטרים ומהווים כביכול חלק ממעגל העבודה.

פעילות הקרן שאני עומדת בראשה התמקדה עד עכשיו בהכשרת עובדים שמקצועם מוגדר 'שוחק'. אני קוראת למדינה – שנו את הקריטריונים בהתאם למציאות במשק, כדי לאפשר לכמה שיותר עובדים להכשיר את עצמם למקצועות החדשים ולמצוא אופק תעסוקתי.

קחו בחשבון שאותם מבוגרים מפרנסים משפחות. התחשבו בטלטלה הנפשית שהם עוברים, קחו בחשבון את העלויות למדינה אם אותם עובדים יאלצו לפנות לביטוח הלאומי. חשבו כמה אפשר לחסוך בכך שתעניקו להם מקצוע רלוונטי כדי שיקלטו במעגל העבודה.

ראיתי איך "נערי האוצר" מתנהלים, ואת האבסורד שבתהליך קבלת החלטות. זו אפילו לא בעיה של תקציבים אלא של ניהול נכון. בכדי לממש את התכנית להסבת מקצוע למפוטרי הקורונה אין צורך בתקציבים עתירי אפסים, אלא רק לאשר לגורמים מקצועיים, בשיתוף המעסיקים, לקיים קורסי הסבה מתאימים ולשנות את הקריטריונים, כך שהמפוטרים יוכלו לממש את הזכות.

ישבתי בחודש שעבר במפעל "פיניציה זכוכית שטוחה" בצפון שנסגר, מולי ישבו אנשים עם דמעות בעיניים שמבקשים 'תצילו אותנו'. לצערי אנשי האוצר יושבים בירושלים ולא פוגשים אותם, הם מרוחקים, מנותקים מכל מה שקורה הלכה למעשה.

ישבתי בחודש שעבר במפעל "פיניציה זכוכית שטוחה" בצפון שנסגר, מולי ישבו אנשים עם דמעות בעיניים שמבקשים 'תצילו אותנו'. לצערי אנשי האוצר יושבים בירושלים ולא פוגשים אותם, מנותקים מכל מה שקורה

הפערים הולכים וגדלים, העוני הולך וגדל. אותם עובדים "מבוגרים" עצמאיים או שכירים שפרנסו את משפחתם בכבוד רעבים היום ללחם. זו לא חארטה. זו המציאות שמסתכלת לכולנו בעיניים.

פה ויגודסקי היא יו"ר קרן מעגלים כיהנה כיו"ר שדולת הנשים בישראל. דירקטורית בחברת החשמל וברשת "עמל", חברת הנהלה בבלט הישראלי, בתיאטרון יידישפיל, בסוזן דלל, בית צבי וצוותא ויו"ר אגודת הידידים של תיאטרון יידישפיל. (צילום: משה שי)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 496 מילים

ההסכם המשמח עם דובאי הוא גם מכה אנושה לתהליך השלום מול הפלסטינים ● הפוליטיקאי השנוא בלבנון מתכנן קמבק בחסות הפיצוץ בביירות ● בירת תימן מתפוררת, פיזית, בעקבות גשמים חסרי תקדים ● כיכר תחריר משנה את פניה, בניסיון לשכתב את ההיסטוריה המצרית ● וההסכם שניסה לשנות את העולם לפני 80 שנה בדיוק, ומעולם לא יצא אל הפועל ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 956 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
אֱמֶת
שֶׁקֶר

אנחנו תחת מתקפה מכל הכיוונים על האמת והשקר. על היכולת להבדיל ביניהם. על עצם האפשרות לזקק מתוך הערפל את מה שנחוץ לנו, כאזרחים, כדי שנוכל להבין מה קורה ולגבש דעה עצמאית, לכאן או לכאן. כל אחד מוזמן לעשות חשבון, את מי הערפל הזה משרת ומי נפגע ממנו

עוד 1,112 מילים ו-1 תגובות

הפגיעה בספריה הלאומית היא סימפטום לריקבון עמוק ומסוכן

ביום שני בבוקר קבלתי שיחת טלפון דחופה מחברה קרובה, כמוני גם היא פסיכולוגית קלינית. להפתעתי, מושא דאגתה לא היתה מטופלת שנמצאת בסכנה:

"הספריה הלאומית נסגרת והמשך קיומה בסכנה, מאז היווסדה ב1892 הספריה לא נסגרה, גם כאשר היתה נתונה תחת הפגזות במלחמת השחרור הספריה נשארה פתוחה והצוות המסור המשיך בעבודת ההצלה של אוספי ספריות  שהגיעו מארצות אירופה", אמרה לי בקול מבוהל, "אנחנו חייבות לעשות משהו".

בספריה הלאומית ביקרתי לראשונה בשנות התיכון, בזמן הלימודים לבגרות בתולדות עם ישראל. למדתי אז באולפנה לבנות בירושלים, ותוכנית הלימודים שלנו כללה את הקורס של האוניברסיטה הפתוחה "מירושלים ליבנה". את הספרים ניתן היה להשיג רק בספריה הלאומית.

בשני בבוקר קבלתי שיחת טלפון דחופה מחברה קרובה, גם היא פסיכולוגית קלינית. להפתעתי, מושא דאגתה לא היתה מטופלת שנמצאת בסכנה. "הספריה הלאומית נסגרת והמשך קיומה בסכנה", אמרה לי בקול מבוהל

כך הגעתי למקום ונשבתי בקסמיו. טעמתי טעם חדש של חוויית לימוד. בין כותלי הספריה, מוקפת באלפי ספרים, צללתי לחווית למידה שטעמה כטעם גן עדן. היינו חבורת נערות שובבות, שהתקשו לשבת ללמוד בשקט וברצף. לפתע מצאנו את עצמנו יושבות במשך שעות וקוראות בשקיקה פרק ועוד פרק.

בהפסקות יצאנו למרחבי המדשאות הגדולים וחזרנו להיות בנות שבע עשרה פרועות ועליזות. כך עברו עלינו ימים שלמים, ותקופת הלמידה לבגרויות זכורה לי כאחת התקופות המאושרות בחיי.

מאז חזרתי לשבת לעבוד בספריה בכל הזדמנות. האפשרות להיכנס לבניין המכיל את כתר דמשק, את הגניזה האפגנית שנמצאה בדרך מקרה על ידי רועי צאן במערות נידחות באפגניסטן, מכתב שכתב רבי נחמן מברסלב לבתו אהובת ליבו אדל, כתבי יד עתיקים של התלמוד, ספריות של קהילות שהושמדו באירופה וספריהן שרדו. אוצר אינסוף של הספר היהודי מקיף אותך ומחבר אותך לים אינסוף של ידע וחוכמה.

בכל פעם שנתקעתי בתהליך כתיבה שמתי פעמי לספריה בידיעה ששם אוכל להתגבר על המחסום. חלק גדול מעבודת הדוקטורט שלי נכתב בה, בעודי מקבלת השראה ממאות אלפי הספרים סביבי.

הספריה הוקמה על ידי יוסף חזנוביץ ממקימי אגודת חובבי ציון. בשנת 1899 הוא פרסם גילוי דעת ובו כתב:

"בירושלים ייבנה בית גדול, רם ונישא ובו ייאצר כל פרי רוח ישראל מיום היותו לגוי. כל הספרים הכתובים עברית וכל הספרים בכל הלשונות במדברים על היהודים ותורתם… הכל ייאצר בבית הגדול הזה, ואל הבית הזה ינהרו רבנינו, חכמינו וכל משכילי עמנו, וכל אשר לו לב מבין בספרותנו ורוחו שוקקה ושואפת לתורה ולחוכמה ולדעת דברי ימי עמנו וחיי אבותנו".

אני זוכרת את הפליאה שאחזה בי כתלמידת אולפנה כאשר ראיתי בספריה יושבות זו לצד זה נזירה פרנציסקנית, בחור ישיבה, פרופסורים נשואי שם וכמרים עטויי גלימות. הגיוון הזה ממשיך להתקיים גם בימנו והספריה מסמלת את הלב הפועם של התרבות שלנו, ואת האפשרות לחיות בשלום עם כל המתחים והקונפליקטים. הספריה היא מעין מרחב מקודש של ידע, רציפות, תרבות ואחווה בתוך סיר הלחץ הישראלי שאנו חיים בתוכו.

הפגיעה בספריה הלאומית היא סימפטום לריקבון עמוק ומסוכן שהגיע לשיאו בימי הקורונה. במקום בו נסגרים ספרים יש חשש עמוק להמשך הקיום של התרבות והרוח. בכל מדינות העולם המדינה מממנת את רוב התקציב של הספריה הלאומית, ואילו בישראל, הבית הלאומי של עם הספר, התקצוב הממשלתי עומד על 50% בלבד.

הפגיעה בספריה הלאומית היא סימפטום לריקבון עמוק ומסוכן. בכל מדינות העולם – המדינה מממנת את רוב תקציב הספריה הלאומית, ואילו בישראל, הבית הלאומי של עם הספר, התקצוב הממשלתי עומד על 50%

זהו עיוות שנמשך שנים רבות וחרב הקורונה שפגעה בהיקף התרומות הפכה אותו לסיכון ממשי. זה הזמן לתקן את העיוות הזה ולפתוח בהקדם את שערי הספריה, את שערי הלב הפועם שלנו.

יחד עם חברתי הפסיכולוגית דינה פון שוורצה מסתאי פתחתנו עצומה הקוראת להצלת הספריה ולהגדלת התקצוב הממשלתי.

איילת כהן וידר היא פסיכולוגית קלינית דתיה פמיניסטית, גדלה בבית חרדי-חרד"לי. מורשית לטיפול בהיפנוזה, חוקרת דפוסים של השתקה וביטוי עצמי. מחברת "באהבתינו" – מדריך לאינטימיות זוגית. מלמדת מדיטציה ופרשת השבוע ב"מתן". חברת קבוצת "פסיכואתיקה" – למניעת פגיעה מינית על ידי אנשי טיפול. לשעבר יו"ר "קולך". נשואה, אם וסבתא.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 544 מילים

למקרה שפיספסת

עודכן לפני שעתיים
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

זה התחיל בתקופת ראש המוסד מאיר דגן, הבשיל בימי תמיר פרדו, והגיע לכלל הסכם עם איחוד האמירויות במשמרת של הקודקוד הנוכחי, יוסי כהן ● חתימת ההסכם הופכת את שיתוף הפעולה הביטחוני של ישראל עם מוחמד בן זאיד לגלוי ● והמסר לטהרן ברור: לירושלים יש עכשיו קשרים רשמיים עם עוד מדינה הגובלת באיראן ● פרשנות

עוד 869 מילים

ראיון "אני כבר שבעה מנדטים מנתניהו. קמפיין אחד מוצלח ואני סוגר אותו"

"יש אצל נתניהו דפוס פעולה קבוע", מאבחן יו"ר האופוזציה יאיר לפיד, "כשהוא מרגיש בחירות, הוא הולך לעימות מתוקשר עם היריב; שרה אשתו מתראיינת; ואז - בום, צעד מדיני" ● בראיון לזמן ישראל, הוא מברך על הקפאת הסיפוח, משיב לטענות נתניהו נגדו, מדבר על שותפיו לשעבר בכחול-לבן, ומשתף את תוכניתו לבחירות ● "זה יהיה הקמפיין שלי: כלכלה קורונה, כלכלה קורונה, כלכלה קורונה"

עוד 1,217 מילים ו-3 תגובות
מירוץ 2020
המירוץ לבית הלבן / 81 ימים לבחירות

האריס עושה היסטוריה, אבל ספק אם זה ישפיע על הבחירות

מדן קווייל ועד ג'ו ביידן עצמו, ספק אם המועמד לסגן נשיא ארצות הברית משפיע על תוצאות הבחירות שם ● אבל קמלה האריס, האישה והשחורה הראשונה שמועמדת לתפקיד, יכולה להפוך למנהיגת העתיד של ארצות הברית, במיוחד אם ביידן ייבחר בנובמבר ● בינתיים היא מספקת לקמפיין צבע ואנרגיה - ולפרשנים משהו לדבר עליו

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 1,431 מילים ו-1 תגובות

הליכוד וכחול לבן בדרך להסכם: תקציב דו שנתי ובחירות אם נתניהו יוכרז כנבצר בינואר

סמוטריץ׳: הימין חייב להציב כאן ועכשיו חלופה מנהיגותית לנתניהו ●איילת שקד: ידעתי שנתניהו מוכר אשליות ● שר מאיחוד האמירויות: מעודדים את הפלסטינים לחזור למשא ומתן עם ישראל ● נסראללה: איחוד האמירויות עשו טובה לטראמפ ונתניהו החלש ● הרמטכ״ל מאמין שטרור הבלונים ייפסק בקרוב ● מחסומים בכניסה לירכא עקב התפרצות קורונה ● 30 פועלים סינים של הרכבת הקלה אובחנו כחולים

עוד 30 עדכונים

פרשנות נתניהו אולי ויתר על הריבונות, אבל לא על הבחירות

שלוש פעמים חזר ראש הממשלה בנאומו אתמול על המונח "היסטורי", אך אפילו פעם אחת הוא לא דיבר על הריבונות שעליה ויתר ביו"ש ● כשנשאל על כך, קרא מהכתב טקסט אפולוגטי לתפארת ● במחוזות הימין, מנפתלי בנט וצפונה, רתחו מזעם - אבל אין להם לאן ללכת, ונתניהו יודע זאת ● והעובדה שגם לא עדכן את שותפיו הפריטטיים מלמדת שהאינטרס המהותי של נתניהו לא השתנה

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
יחסי מסחר היו לנו עם הנסיכויות לפני 20 שנה, אפשר היה לרכוש מוצרים שלהם ללא הגבלה, לסגור את החלק הנותר, זה קל מאוד, ביבי צריך להודוד לטרמפ על השרות שהוא עשה לו, (וגם לעצמו) כי הבחירות שם... המשך קריאה

יחסי מסחר היו לנו עם הנסיכויות לפני 20 שנה, אפשר היה לרכוש מוצרים שלהם ללא הגבלה, לסגור את החלק הנותר, זה קל מאוד, ביבי צריך להודוד לטרמפ על השרות שהוא עשה לו, (וגם לעצמו) כי הבחירות שם התקיימו בחודש נובמבר.
בנוסף אסור לשכוח שביבי נמצא וצרות צרורות, הוא לא קיבל "זכאי" מבית המשפט והוא לא נבחר שוב לרשות הממשלה, העתיד יגיד את שלו

עוד 764 מילים ו-1 תגובות

האס של פוטין מאחורי הקלעים של ה"חיסון" הרוסי

האם ה"חיסון" הרוסי לקורונה הוא יעיל, מסוכן, או לא קיים? ● רופאה רוסית בכירה מזהירה שלא להתקרב לחיסון, אבל רופאים ומדענים ישראלים - שחלקם מעורבים ביוזמה באמצעות "הדסה" - מספרים סיפור אחר ● "האנשים שקיבלו עד כה את החיסון לא פיתחו תופעות לוואי רציניות, ומערכת החיסון שלהם ייצרה נוגדנים" ● "זה בדיוק מה שעושים בעולם, רק ששם קוראים לזה 'ניסוי', וברוסיה 'חיסון'"

עוד 1,932 מילים

נתניהו מעדיף סביבו פקידים מפוחדים, מוחלשים וכנועים ● לכן הוא שולח את שופריו ומלחכי פנכתו לתקוף כל פקיד שמעז לצאת נגד החלטותיו ● אבל כאשר נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, חושש למלא את תפקידו ולהביע דעה על התקציב, אפשר לסמן שפל חדש ● פרשנות

עוד 766 מילים ו-1 תגובות

רשת של שקרים

פייק ניוז לפני שבועיים חשף נתניהו למיליוני עוקביו פוסט של משתמשת פייסבוק בשם דנה רון המאיים על חייו ● העיתונאי ויועץ הדיגיטל יוסי דורפמן זיהה סממנים חשודים בפוסט, ולאחר נבירה בפרופיל של דנה רון הסיק כי מדובר בפרופיל מזויף ● פייסבוק אישרה את הממצאים ובזריזות הודיעה כי מדובר בפרופיל פיקטיבי והוא הוסר ● אבל אז משטרת ישראל החלה לחקור והודיעה שזו דווקא אישה אמיתית שגרה באוסטרליה ● מבולבלים? גם אנחנו

עוד 2,738 מילים ו-4 תגובות

ג'ארד קושנר: "ישראל מסכימה לפתרון שתי המדינות"

נתניהו הבטיח טיסות ישירות בין ישראל לאבו-דאבי ● בתמורה לנורמליזציה ישראל הסכימה לעצור את החלת הריבונות ביו״ש ● המתנחלים זועמים על נתניהו ● טראמפ מתכנן טקס חגיגי לפני הבחירות בארה״ב ● נתניהו בעד סגר נוסף - גמזו יכין תכנית מגירה ● צה״ל חשף את המערכה בסוריה בשנים האחרונות ● 600 תיירים מישראל יוכלו לבקר ביוון בשבוע ● פגישה חיובית בין כחול-לבן והליכוד לגבי הקואליציה

עוד 37 עדכונים

אתמול במשכן, נתניהו השיק את קמפיין הבחירות האחרון שלו

אחרי שגרר את ישראל לשלוש מערכות בחירות בגלל שיקוליו האישיים-משפטיים, נתניהו מתקרב לרגע ההכרעה ● מערכת הבחירות הרביעית תהיה האחרונה שלו, משום שבסוף, אחרי כל השטיקים והטריקים, יותר ויותר אזרחים מאבדים את הסבלנות אליו: נכון לסקר שהתפרסם אתמול, אפילו 22% מבוחרי הליכוד רוצים שיתפטר ● פרשנות

עוד 935 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה