יום הכיפורים הבריאותי של מדינת ישראל

בנימין נתניהו (צילום: AMIT SHABI/POOL פלאש 90)
AMIT SHABI/POOL פלאש 90
בנימין נתניהו

ממשלת ישראל אינה מתפקדת ונמצאת בשיתוק פוליטי המשליך על כל תחומי פעילותה ועל כל תחומי חיינו. אנו עדים לעלייה לינארית מתמשכת במספר הנדבקים בנגיף הקורונה שהגיעה למספרים עצומים של למעלה מ-3,000 נדבקים חדשים ביום (במקום הראשון בעולם ביחס למיליון תושבים, מעל פרו, ברזיל ועוד מדינות נחשלות). מבחן התוצאה מצביע על הכשל הבריאותי והכלכלי החמור בתולדות ישראל – זהו "יום הכיפורים" הבריאותי, הכלכלי, החברתי והערכי של מדינת ישראל.

ממשלת ישראל נמצאת בשיתוק פוליטי המשליך על כל תחומי פעילותה ותחומי חיינו. מבחן התוצאה מצביע על הכשל הבריאותי והכלכלי החמור בתולדות ישראל. "יום הכיפורים" הבריאותי, הכלכלי, החברתי והערכי

כאשר בוחנים את התנהלות הממשלה בפן הבריאותי, נשאלות שאלות רבות כגון:

  • מה עשתה הממשלה המנופחת הזו בששת החודשים שחלפו מאז פרוץ המגיפה למיגורה?
  • איפה מערך החקירות האפידמיולוגיות וקטיעת שרשראות ההדבקה?
  • מדוע התעכבו בביצוע מסיבי של בדיקות מולקולריות (PCR)?
  • מדוע לא הוקם מערך הבדיקות הסרולוגיות?
  • איפה הדוגמה האישית של נבחרי העם?
  • איפה עומדת ישראל בהכנות לקראת החורף המתקרב – היערכות להגנה מפני שפעת, להגנה על הקשישים וכלל האזרחים?

למי שעיניו בראשו ברור, שהמערכה מתנהלת באופן פוליטי, ולמעשה אינה מנוהלת כלל. אנו עדים לכשל רב-מערכתי מתמשך בכל פינה גלויה ונסתרת של חיינו, נתקלים בחוסר דוגמה אישית של נבחרי העם החל מראש הממשלה, הנשיא, שר הבריאות לשעבר, שר הבריאות הנוכחי, שרת התחבורה, והרשימה עוד ארוכה. אנו נתקלים במסע הפחדה מנותק מהמציאות שיוביל בסיכומו של דבר לסתימת וקריסת בתי החולים ולעלייה בכמות המתים.

החלטות על סגר חלקי ומלא משתנות לפרקים, אין  לקיחת אחריות על מחדלים, מחפשים אשמים, תוקפים את התקשורת ומנגד מכניסים דוברים-מטעם (שופרות) לכל אחת מתחנות הרדיו והטלוויזיה (כפי שקורה במדינות טוטליטריות), מגישים תמריצי עבודה שליליים במקום תוכנית כלכלית מסודרת ובראשה העברת תקציב לשנת 2021, ולא נשמעת ולו מילה אחת על בניית תוכניות הכשרה והחזרת עובדים למשק לשם שיקומו הכלכלי.

ממשלת ישראל נתגלתה במערומיה. אנחנו בלב משבר בריאותי, כלכלי, חברתי וערכי מהחמורים שידעה המדינה. הנאשם בפלילים תוקף את כל רשויות המדינה מבג"ץ, בתי המשפט, הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה, מפכ"ל המשטרה הפורש, התקשורת, ועד לאחרון המפגינים. על זה נאמר "הפוסל במומו פוסל", לא ייתכן כי כולם טועים וכי כולם עשו יד אחת בתוכנית קונספירטיבית שמטרתה להפיל איש אחד – נתניהו. אין קונספירציות ומעולם לא היו. אלו סיפורי מעשיות של מי שהבטיח "שלא היה כלום כי אין כלום" וכעת נמצא במנוסה תוך כדי השארת אדמה חרוכה אחריו.

למי שעיניו בראשו ברור, שהמערכה מתנהלת באופן פוליטי, ולמעשה אינה מנוהלת כלל. אנו עדים לכשל רב-מערכתי מתמשך בכל פינה גלויה ונסתרת של חיינו, נתקלים בחוסר דוגמה אישית של נבחרי העם

יש להאשים את נתניהו וחבורת בלפור בקטסטרופה הבריאותית, כלכלית, חברתית וערכית לה אנו עדים. אני מאשים את שרי הממשלה המאפשרים למצב זה להימשך, אני חרד לעתיד הדור האבוד, אני חרד לעתיד הדמוקרטיה הישראלית.

על נתניהו להפנים כי אפשר לשקר לעם הרבה פעמים אך אי אפשר לשקר לו כל הזמן. על נתניהו לבזר מיידית סמכויות בניהול המשברים הרפואי, הכלכלי והחברתי לאנשי מקצוע (לא לפוליטיקאים) ולהתפנות לטיפול בענייניו האישיים המשפטיים.

למדינת ישראל כוחות ומוחות מהמובילים בעולם שיכולים להתמודד עם המצב, אלא שצריך לאפשר להם לעבוד. יש לפעול להכנה והעברה מהירה של תקציב המדינה ובניית תכניות ארוכות טווח לשיקום האמון והכלכלה. על נבחרי העם לפעול לטובת העם, "בלי טריקים ובלי שטיקים", כאשר השיקולים הענייניים גוברים על הפוליטיים. עד אז, אני קורא לעם להציף את הרחובות כדי למנוע מנתניהו ומחבורת בלפור להמשיך בהרס המדינה המופלאה, הדמוקרטיה והרוח הישראלית.

פרופ' שמעון הרוש הוא יליד צפת, דור שמיני בצפת ודור 13 בארץ, בן למשפחה מוותיקי צפת. נשוי ואב לשני בנים (האחד חייל). חי כיום במושב במרכז הארץ. הוא פרופסור מן המניין באוניברסיטה העברית בירושלים, חוקר מחלות זיהומיות בביה"ס לרפואה וטרינרית בפקולטה לחקלאות. פרופ' הרוש ניהל את ביה"ס לרפואה וטרינרית במשך 8 שנים (2007-2015). הוא מומחה עולמי למחלות המועברות ע"י פרוקי רגליים (קרציות ופרעושים) לבני אדם ובע"ח (דוגמת שרטת החתול, קדחת הכתמים, ריקציוזיס ועוד), ומרצה המוזמן לכנסים ובבתי ספר לווטרינריה בכל העולם. כמו כן, הוא פעיל בוועדות בינלאומיות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
לאחר קריאת הכתבה של פרופ' שמעון הרוש קל להבחין אצלו בדברים החשובים באמת: חוש הצדק המוחלט, אי השלמה עם תרבות השקר, ההפחדה וההטרלה, ואהבת הארץ והאדם. לאור המצב העגום במדינה, קצה הסבלנות ו... המשך קריאה

לאחר קריאת הכתבה של פרופ' שמעון הרוש קל להבחין אצלו בדברים החשובים באמת:
חוש הצדק המוחלט, אי השלמה עם תרבות השקר, ההפחדה וההטרלה, ואהבת הארץ והאדם.
לאור המצב העגום במדינה, קצה הסבלנות והכאב העצום פורץ החוצה.
כל מה שעושה היום השלטון זה טיפוח המלך העירום. להציג אותו קודם כל כמלך הכל יכול (ורק הוא יכול!)
להקים גדודים של שומרי סף מבלפור המסיתים ומגדפים.
שום דבר מהותי לא נעשה היום למען המדינה ולמען האזרחים, אלא לקבוצות לחץ שונות ולמען המלך עצמו הנאשם בפלילים.
אני מזדהה עם כל מילה בדבריו של פרופ' שמעון הרוש ומצטרף לקריאה להציף את הרחובות, להפגין ולא לשתוק!
אני מחכה בקוצר רוח שיבוא כבר הילד מהאגדה ויצעק בקול רם: "אבל המלך הוא עירום".
נקוה שהוא יגיע במהרה לפני שיהיה מאוחר.

מהיכרות עם פרופ׳ הרוש, האיש כותב מדם ליבו ומכאב ותסכול עצום על חוסר האונים שמתרחש לנגד עינינו. בהמשך לאנלוגיה של פרופ׳ הרוש למחדל של מלחמת יוה״כ, הקריאה למחאות הציבוריות הוכיחה עצמה (א... המשך קריאה

מהיכרות עם פרופ' הרוש, האיש כותב מדם ליבו ומכאב ותסכול עצום על חוסר האונים שמתרחש לנגד עינינו.
בהמשך לאנלוגיה של פרופ' הרוש למחדל של מלחמת יוה"כ, הקריאה למחאות הציבוריות הוכיחה עצמה (אם כי ארבע שנים מאוחר יותר)
גם אם אין בכוחן לשנות את המצב הפוליטי באופן מיידי. יש להן משמעות ציבורית מצטברת ובעיקר כשהן לא ממוסדות פוליטיות והן ללא נואמים או נציגות מאוחדת, בסופו של דבר יש השפעה מצטברת תודעתית שתוכל להניע שינוי פוליטי ולשבור את פוליטיקת הזהויות שנתניהו מפליא לנצל באמצעות מניפולציות שיטתיות.

עוד 523 מילים ו-2 תגובות
כל הזמן // יום חמישי, 30 במאי 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־237 ללחימה ● 125 חטופים עדיין בעזה

הג'יהאד האסלאמי פרסם תיעוד נוסף של החטוף סשה טרופנוב

יושבת ראש סיעת המחנה הממלכתי, פנינה תמנו שטה, הגישה הצעת חוק לפיזור הכנסת; הליכוד: "פירוק ממשלת האחדות הוא פרס לסנוואר" ● בצה"ל מאשרים: טיל שיוט הופל בגולן; יורט כטב"ם במרגליות ● צה"ל יירט כלי טיס ישראלי לא מאויש; הצבא חוקר את המקרה ● אופיר לוזון, שהכריז בסרטון שלא יציית לרמטכ"ל, ערער על ההחלטה להדיחו משירות מילואים

עוד 29 עדכונים

את התקדמות העולם אי אפשר לעצור

שאלה למביני דבר: לשם מה מתכנסת מועצת הרבנות הראשית, וכמה פעמים היא התכנסה בשמונת החודשים כמעט מאז השבעה באוקטובר? התשובה, קשה להאמין, היא פעמיים בלבד. הפעם השנייה הייתה ממש בימים האחרונים.

מכיוון שכך, קשה שלא לתהות, מה גרם לאותם רבנים מכובדים להתכנס דווקא עכשיו? מה החריד אותם עד כדי כך שהיו חייבים לעזוב את כל עיסוקיהם ולהיפגש זה עם זה?

יוכי רפפורט-זירלר היא מנכ"לית נשות הכותל. היא נולדה והתחנכה בצפת, בעולם אורתודוקסי. שירתה כמפקדת בקורס נתיב, בחיל החינוך והנוער, ולאחר מכן למדה מדעי המדינה ומזרח תיכון באוניברסיטת בר-אילן. לאחר שנה בה עבדה בסוכנות ידיעות, היא הבינה שהלב שלה שייך לעולם היהדות הפלורליסטית והצטרפה לנשות הכותל ב2016. יוכי מתגוררת בירושלים עם בן זוגה ובתם הקטנה, שם היא מנהלת אורח חיים אורתודוקסי פתוח (צילום: הילה שילוני)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
ליבי עם תנועת הנשים הרבניות, אך הדרך שלהן שגויה. במקום לנסות להתקבל ע״י הממסד הדתי, עליהן להבין את האמת הפשוטה שאין אלוהים ולכן כל המאבק מיותר. עיברו לצד החילוני, שם אתן יכולות ללמוד כל... המשך קריאה

ליבי עם תנועת הנשים הרבניות, אך הדרך שלהן שגויה. במקום לנסות להתקבל ע"י הממסד הדתי, עליהן להבין את האמת הפשוטה שאין אלוהים ולכן כל המאבק מיותר. עיברו לצד החילוני, שם אתן יכולות ללמוד כל מה שאתן רוצות ואפילו לשיר את זה. בציבור. עם מכנסיים.
השאירו את עבודת האליל לאייטולות.

עוד 633 מילים ו-1 תגובות
אמיר בן-דוד

תוך כדי לחימה, ישראל פעלה בחשאי עם גורמים בעזה לחידוש אספקת המים

חשיפה על אף ההצהרות המתלהמות של השרים שהבטיחו לייבש את עזה, כבר בתחילת המלחמה הבינו בישראל שחייבים לחדש את אספקת המים לרצועה ● בעקבות מגעים שהתקיימו תחת אש בין גורמי מקצוע בישראל וברצועה, עובדים פלסטינים תיקנו את הצנרת בחסות אבטחה כבדה של צה"ל ● "היו המון נסיונות לתקן. אחרי שפתחו וסגרו מאתיים פעם את הקו, קרה הנס ובסוף הריתוכים בצד השני החזיקו מעמד"

עוד 1,190 מילים

השחתה רב-מערכתית עמוקה

אין לדעת איך תתפתח פרשת מירי רגב, והאם היא באמת תיחקר או אפילו מה הן העובדות. התחקיר של רביב דרוקר היה מחריד אבל ממש לא מפתיע, שכן ברור מזמן שאלו הנורמות שהתקבעו כאן בשנותיו הארוכות של בנימין נתניהו ושל הקואליציה הדתית-ימנית שלו. מדובר במעין מאפיה, ולרוב תומכיה לא אכפת מסיבות שונות ומשונות.

הפוליטיקאים האלה לא המציאו את השחיתות, וישראל לא המציאה את השחיתות. הייתה כאן שחיתות מקום המדינה, והשחיתות מילאה תפקיד גדול בנפילת המערך ב-1977.

דן פרי שירת כעורך ראשי של סוכנות איי-פי במזה"ת (מבסיסו בקהיר) לאחר תפקידים דומים באירופה, אפריקה והאיים הקריביים. שימש כיו"ר התאחדות עתונאי החוץ בישראל. איש היי טק ויזמות בעבר ובהווה. עקבו אחריו ב: https://danperry.substack.com

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
ולכן מדינת ישרהל אבודה ואין לה שום תקומה. בימי ממשלת השינוי נפתלי בנט לא הבין כמה דברים. הראשון שבהם - כל נאמני ביבים שקרניהו במשרד ראש הממשלה (בחלקים האזרחיים) חייבים להיות מפוטרים ביו... המשך קריאה

ולכן מדינת ישרהל אבודה ואין לה שום תקומה. בימי ממשלת השינוי נפתלי בנט לא הבין כמה דברים. הראשון שבהם – כל נאמני ביבים שקרניהו במשרד ראש הממשלה (בחלקים האזרחיים) חייבים להיות מפוטרים ביום שבו הוא נכנס לתפקידו. בנט לא עשה זאת ושילם את המחיר על מלא. נאמני ביבים שקרניהו במשרד (יש לי חשד מי אלו היו) העבירו לשופרות הביביסטים, ביניהם אסלה אסון את המידע על השיפוצים בביתו של בנט, כמובן שהנתונים סולפו לחלוטין כדי שיווצר הרושם, שאכן נוצר בציבור, שנפתלי בנט הוא איש מושחת. כלומר גיס חמישי מטעמו של שקרניהו המשיך לשרת אותו גם באותן שנה וחצי כשהיה באופוזיציה. וזו רק דוגמא אחת. אם אתם חושבים שבקדנציה הבא, עם ראש ממשלה אחר, נאמני שקרניהו המוברגים היטב היטב בשלטון לא ימשיכו לעבוד למען שקרניהו וצרכיו, אעניק לכם סכום גדול היישר מירושה של נסיך ניגרי.

עוד 379 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

"ההכרה בפלסטין היא צעד נגד חמאס"

אספן בארת איידה מבהיר בריאיון לזמן ישראל שהוא מבין כי ההכרה במדינה הפלסטינית לא תביא להקמתה, אך לשיטתו ישראל זקוקה לדחיפה כדי לפעול לסיום הסכסוך, שיביא לטענתו גם לפירוק חמאס ● "אנחנו לא מאמינים בפתרון המדינה האחת – לא זו שמציע הימין הקיצוני בישראל ולא זו שמציע חמאס"

עוד 1,872 מילים

כחודש לפני הפתעת ה-7.10, ראשי המודיעין לא ידעו ש"חזו" את בואה

המרכז למורשת המודיעין (מל"מ) העלה לאחרונה לאתרו הרשמי, את הסרט שליווה את הכנס שאירגן ב-6 בספטמבר 2023, לציון 50 שנים למלחמת יום הכיפורים.

הסרט, העשוי מצוין – כמו האירוע כולו – ונמשך כ-47 דקות, מביא את סיפור המלחמה ההיא מנקודות הראות של אנשי מודיעין שחוו אותה אז.

ד"ר יוסי בן ארי הוא גמלאי קהילת המודיעין - 50 שנה בתפקידים מרכזיים שונים, ובהם, כתת אלוף בדימוס, היה המדריך הראשי במכללה לביטחון לאומי. הוא מוסמך אוניברסיטת חיפה לדוקטור, מ-2004, ובעברו הוראה אקדמית מרובת שנים. משמש היום כראש מערכת ״מבט מל״מ״, כתב העת של המרכז למורשת התודיעין.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
5
הבעיה היא בדימיון האנושי. קל להסתכל על המציאות ולהתעלם ממנה. אנו רואים את זה כל יום בערוץ 14. הם מסתכלים על המציאות ומציירים תמונה שאיננה קיימת אלא בראשם של המציגים. הם מדמיינים את המצי... המשך קריאה

הבעיה היא בדימיון האנושי. קל להסתכל על המציאות ולהתעלם ממנה. אנו רואים את זה כל יום בערוץ 14. הם מסתכלים על המציאות ומציירים תמונה שאיננה קיימת אלא בראשם של המציגים. הם מדמיינים את המציאות כפי שהם מצפים שהיא תהיה לא כפי שהיא באמת.
אותו הדבר היה ברצועה. המפקדים דימיינו את המציאות כפי שרצו לראות אותה ולא כפי שהיא היתה באמת.

איך זה קורה? זה קורה בגלל החולשה האנושית שכהנמן קיבל עליה פרס נובל. שרוב הפעמים בני האדם מקבלים החלטות שגויות על סמך דימיונות ושיגיונות ולא על סמך המציאות. אם אתה לא מאמין שמישהו יבוא לתקוף אותך, גם אם הוא מתכונן לכך שנים, אתה תמיד תהיה מופתע כשתחטוף את האגרוף.

המדהים בהשוואה בין אוק' 1973 לאוק' 2023, שבעוד באוק' 1973 היו כאלה שחלקו על הערכת אמ"ן והשמיעו זאת בקול רם, למרות שדעתם נדחתה, כמו סימן טוב, כמו לונץ ר' מספ"ן ים כמו שלמה ענבר ואפילו יו... המשך קריאה

המדהים בהשוואה בין אוק' 1973 לאוק' 2023, שבעוד באוק' 1973 היו כאלה שחלקו על הערכת אמ"ן והשמיעו זאת בקול רם, למרות שדעתם נדחתה, כמו סימן טוב, כמו לונץ ר' מספ"ן ים כמו שלמה ענבר ואפילו יואל בן פורת ועוד כמה (לא הרבה), הרי שבאוק' 2023 לא נמצא "צדיק אחד" שיערער על הקונספציה שהוכרתבה מלמעלה ושכולם, נענעו ראשם בהסכמה… למעט נגדת ו' ומפקדה, אבל הם לא העלו את צעקתם השמימה וחבל!!!

עוד 1,182 מילים ו-5 תגובות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

עקורים

אחרי המבצע ברפיח נחליט על היום שאחרי חמאס

המטה לביטחון לאומי יקיים היום דיון תחת הכותרת "חלופות למשילות חמאס" – ולדברי הנגבי על השולחן מונחות חלופות רבות, כולל שילוב של כוח ערבי בינלאומי ● ראש המל"ל אמר בכנס של INSS כי ישראל הייתה קרובה לנורמליזציה עם הסעודים, אך מנכ"ל משרד החוץ לשעבר הבהיר כי הכישלון הצבאי ב־7 באוקטובר פגע בתהליכים עם מדינות נוספת, בהן ערב הסעודית

עוד 1,263 מילים ו-1 תגובות

שתי תקריות השבוע מעידות עד כמה פעולות צה"ל בעזה מסכנות את ישראל מדינית ● הדחיפות שבה בוצע תחקיר מעמיק עם כל האמצעים האפשריים - כולל חשיפת יכולות מודיעיניות - סביב אסון השרפה ברפיח, ושיתוף הפעולה עם מצרים לחקר האירוע שבו נהרג חייל צבא מצרים, מעידים על הרגישות הגבוהה בצה"ל למצב המדיני, ועל הצורך לסיים את המשימה ולצאת משם כמה שיותר מהר ● פרשנות

עוד 880 מילים ו-3 תגובות

נתניהו לא רוצה עסקה שבה ישוחררו חטופים רק מקטגוריה אחת ודורש מו"מ על שחרור כולם - ובלוח זמנים קצר ● אולם במקביל, ראש הממשלה לא מוכן להפסיק את המלחמה כדי להחזיר אותם ● ובינתיים, בעקבות פרסומים על הביקורת הקשה שהשמיע האלוף במיל' ניצן אלון על הממשלה, סביבת נתניהו כבר מחממת את מכונת הרעל ● פרשנות

עוד 562 מילים ו-1 תגובות

טנטרום פיטורי המפכ"ל הוא המשך ההפיכה המשטרית

השר בן גביר החליט להתחפש לאביר שלטון החוק ולקדם בממשלה הצעה להדחת שבתאי על בסיס מסקנות ועדת מירון אחרי ניסיון השימוע הלא חוקי של המפכ"ל, שנבלם על ידי היועמ"שית בשל חשד לשיקולים זרים ● ההשתוללות ההולכת וגוברת של בן גביר אל מול נורמות פעולה בסיסיות של מינהל תקין מקרבות אותנו לנקודת הכרעה בשאלה האם הממשלה מחויבת כלל לשלטון החוק ● פרשנות

עוד 1,053 מילים ו-2 תגובות

שיא במספר הסרבנים בזמן המלחמה בעזה

פרסום ראשון פעילי שמאל המסייעים לסרבנים מדווחים על גידול מתמיד במספרם מאז פרוץ המלחמה ● לטענת הפעילים, איש מהסרבנים לא נכנס לכלא ● בניגוד לעבר, החיילים מסרבים להתגייס למילואים גם בתוך הקו הירוק – ולא רק בשטחים

עוד 1,153 מילים

"כולי מלאה אהבה. אני יוצאת מהעולם בלי שיהיה בן אדם אחד שאני כועסת עליו, נקייה כמו שנכנסתי"

הסרטן בגופה של העיתונאית והסופרת נעמי לויצקי התפשט במהירות, והיא החליטה לא להילחם בו ● בשבועיים האחרונים ליווה אמיר בן-דוד את לויצקי במהלך פרידתה מהחיים הסוערים שידעה, ילדותה הקשה והמפוארת, ההישגים והשערוריות שרשמה בדברי ימי התקשורת, החרטות וההשלמה ● היא בחרה לחיות בעוצמה ובאהבה ● וזו הדרך שבחרה למות: בכבוד

עוד 5,300 מילים
היום ה־236 ללחימה ● 125 חטופים עדיין בעזה

שני פצועים אנוש בפיגוע דריסה סמוך לשכם, הדורס נמלט

המוזיקאי דן תורן נפטר בגיל 63 ● ארה"ב אישרה כי קיימת הצעה חדשה לעסקת חטופים ● צה"ל השיג שליטה מבצעית מלאה בציר פילדלפי; דובר צה"ל: לא ידוע לנו על חטופים שהועברו למצרים ● בלינקן: התקרית ברפיח "מחרידה", ישראל זקוקה לתוכנית ליום שאחרי המלחמה "במהירות האפשרית" ● סקר חדשות 12: איחוד העבודה-מרצ בראשות יאיר גולן על 10 מנדטים

עוד 55 עדכונים

בין תחקיר "המקור" לדוח מבקר המדינה, משרד התחבורה עובר את אחד השבועות הקשים בתולדותיו ● לפי דוח המבקר בנושא הקטל בכבישים, ב־27 מדינות באירופה מספר ההרוגים בתאונות דרכים קטן בעשור האחרון ב־22%, בעוד שבישראל הוא עלה ב־16% ● אם ראש הרלב"ד לשעבר היה מביא לרגב קולות, אולי זה היה נראה אחרת

עוד 1,163 מילים

פרופ' משיקגו החליטה לפרוש בגלל אנטישמיות

ריאיון ברברה ג'יי ריסמן הרגישה שכיהודייה היא לא יכולה לשאת יותר את האווירה הרווחת בקרב חברי הסגל של אוניברסיטת אילינוי אחרי 7 באוקטובר ● עמיתיה אומרים לה בסתר שהיא צודקת ● בריאיון לזמן ישראל היא מציירת תמונה קשה של האקדמיה האמריקאית: "אנטישמיות לא נחשבת לאחד מאותם 'איזמים' שהאוניברסיטה צריכה לדאוג לגביהם"

עוד 870 מילים

פעילות "נמל עזה" רצופה בתקלות – וארה"ב מתקשה לעמוד במשימה

שורה של תקלות ואתגרים ימיים כמו היסחפות ספינות מקשים על ארה"ב לעמוד ביעד היומי של העברת 150 משאיות סיוע לפחות לרצועת עזה ● האמריקאים טוענים כי העברת הסחורות לא נפגעה אבל האירועים ממחישים עד כמה התוכנית מסובכת וקשה לביצוע ● לדברי הפנטגון, המבצע אמור להימשך עד ספטמבר ● פרשנות

עוד 573 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה