פרופ' שמעון הרוש
הזמן של
פרופ' שמעון הרוש

פרופ' שמעון הרוש הוא יליד צפת, דור שמיני בצפת ודור 13 בארץ, בן למשפחה מוותיקי צפת. נשוי ואב לשני בנים (האחד חייל). חי כיום במושב במרכז הארץ. הוא פרופסור מן המניין באוניברסיטה העברית בירושלים, חוקר מחלות זיהומיות בביה"ס לרפואה וטרינרית בפקולטה לחקלאות. פרופ' הרוש ניהל את ביה"ס לרפואה וטרינרית במשך 8 שנים (2007-2015). הוא מומחה עולמי למחלות המועברות ע"י פרוקי רגליים (קרציות ופרעושים) לבני אדם ובע"ח (דוגמת שרטת החתול, קדחת הכתמים, ריקציוזיס ועוד), ומרצה המוזמן לכנסים ובבתי ספר לווטרינריה בכל העולם.

כמו כן, הוא פעיל בוועדות בינלאומיות.

יום הכיפורים הבריאותי של מדינת ישראל

ממשלת ישראל אינה מתפקדת ונמצאת בשיתוק פוליטי המשליך על כל תחומי פעילותה ועל כל תחומי חיינו. אנו עדים לעלייה לינארית מתמשכת במספר הנדבקים בנגיף הקורונה שהגיעה למספרים עצומים של למעלה מ-3,000 נדבקים חדשים ביום (במקום הראשון בעולם ביחס למיליון תושבים, מעל פרו, ברזיל ועוד מדינות נחשלות). מבחן התוצאה מצביע על הכשל הבריאותי והכלכלי החמור בתולדות ישראל – זהו "יום הכיפורים" הבריאותי, הכלכלי, החברתי והערכי של מדינת ישראל.

ממשלת ישראל נמצאת בשיתוק פוליטי המשליך על כל תחומי פעילותה ותחומי חיינו. מבחן התוצאה מצביע על הכשל הבריאותי והכלכלי החמור בתולדות ישראל. "יום הכיפורים" הבריאותי, הכלכלי, החברתי והערכי

כאשר בוחנים את התנהלות הממשלה בפן הבריאותי, נשאלות שאלות רבות כגון:

  • מה עשתה הממשלה המנופחת הזו בששת החודשים שחלפו מאז פרוץ המגיפה למיגורה?
  • איפה מערך החקירות האפידמיולוגיות וקטיעת שרשראות ההדבקה?
  • מדוע התעכבו בביצוע מסיבי של בדיקות מולקולריות (PCR)?
  • מדוע לא הוקם מערך הבדיקות הסרולוגיות?
  • איפה הדוגמה האישית של נבחרי העם?
  • איפה עומדת ישראל בהכנות לקראת החורף המתקרב – היערכות להגנה מפני שפעת, להגנה על הקשישים וכלל האזרחים?

למי שעיניו בראשו ברור, שהמערכה מתנהלת באופן פוליטי, ולמעשה אינה מנוהלת כלל. אנו עדים לכשל רב-מערכתי מתמשך בכל פינה גלויה ונסתרת של חיינו, נתקלים בחוסר דוגמה אישית של נבחרי העם החל מראש הממשלה, הנשיא, שר הבריאות לשעבר, שר הבריאות הנוכחי, שרת התחבורה, והרשימה עוד ארוכה. אנו נתקלים במסע הפחדה מנותק מהמציאות שיוביל בסיכומו של דבר לסתימת וקריסת בתי החולים ולעלייה בכמות המתים.

החלטות על סגר חלקי ומלא משתנות לפרקים, אין  לקיחת אחריות על מחדלים, מחפשים אשמים, תוקפים את התקשורת ומנגד מכניסים דוברים-מטעם (שופרות) לכל אחת מתחנות הרדיו והטלוויזיה (כפי שקורה במדינות טוטליטריות), מגישים תמריצי עבודה שליליים במקום תוכנית כלכלית מסודרת ובראשה העברת תקציב לשנת 2021, ולא נשמעת ולו מילה אחת על בניית תוכניות הכשרה והחזרת עובדים למשק לשם שיקומו הכלכלי.

ממשלת ישראל נתגלתה במערומיה. אנחנו בלב משבר בריאותי, כלכלי, חברתי וערכי מהחמורים שידעה המדינה. הנאשם בפלילים תוקף את כל רשויות המדינה מבג"ץ, בתי המשפט, הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה, מפכ"ל המשטרה הפורש, התקשורת, ועד לאחרון המפגינים. על זה נאמר "הפוסל במומו פוסל", לא ייתכן כי כולם טועים וכי כולם עשו יד אחת בתוכנית קונספירטיבית שמטרתה להפיל איש אחד – נתניהו. אין קונספירציות ומעולם לא היו. אלו סיפורי מעשיות של מי שהבטיח "שלא היה כלום כי אין כלום" וכעת נמצא במנוסה תוך כדי השארת אדמה חרוכה אחריו.

למי שעיניו בראשו ברור, שהמערכה מתנהלת באופן פוליטי, ולמעשה אינה מנוהלת כלל. אנו עדים לכשל רב-מערכתי מתמשך בכל פינה גלויה ונסתרת של חיינו, נתקלים בחוסר דוגמה אישית של נבחרי העם

יש להאשים את נתניהו וחבורת בלפור בקטסטרופה הבריאותית, כלכלית, חברתית וערכית לה אנו עדים. אני מאשים את שרי הממשלה המאפשרים למצב זה להימשך, אני חרד לעתיד הדור האבוד, אני חרד לעתיד הדמוקרטיה הישראלית.

על נתניהו להפנים כי אפשר לשקר לעם הרבה פעמים אך אי אפשר לשקר לו כל הזמן. על נתניהו לבזר מיידית סמכויות בניהול המשברים הרפואי, הכלכלי והחברתי לאנשי מקצוע (לא לפוליטיקאים) ולהתפנות לטיפול בענייניו האישיים המשפטיים.

למדינת ישראל כוחות ומוחות מהמובילים בעולם שיכולים להתמודד עם המצב, אלא שצריך לאפשר להם לעבוד. יש לפעול להכנה והעברה מהירה של תקציב המדינה ובניית תכניות ארוכות טווח לשיקום האמון והכלכלה. על נבחרי העם לפעול לטובת העם, "בלי טריקים ובלי שטיקים", כאשר השיקולים הענייניים גוברים על הפוליטיים. עד אז, אני קורא לעם להציף את הרחובות כדי למנוע מנתניהו ומחבורת בלפור להמשיך בהרס המדינה המופלאה, הדמוקרטיה והרוח הישראלית.

פרופ' שמעון הרוש הוא יליד צפת, דור שמיני בצפת ודור 13 בארץ, בן למשפחה מוותיקי צפת. נשוי ואב לשני בנים (האחד חייל). חי כיום במושב במרכז הארץ. הוא פרופסור מן המניין באוניברסיטה העברית בירושלים, חוקר מחלות זיהומיות בביה"ס לרפואה וטרינרית בפקולטה לחקלאות. פרופ' הרוש ניהל את ביה"ס לרפואה וטרינרית במשך 8 שנים (2007-2015). הוא מומחה עולמי למחלות המועברות ע"י פרוקי רגליים (קרציות ופרעושים) לבני אדם ובע"ח (דוגמת שרטת החתול, קדחת הכתמים, ריקציוזיס ועוד), ומרצה המוזמן לכנסים ובבתי ספר לווטרינריה בכל העולם. כמו כן, הוא פעיל בוועדות בינלאומיות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
לאחר קריאת הכתבה של פרופ' שמעון הרוש קל להבחין אצלו בדברים החשובים באמת: חוש הצדק המוחלט, אי השלמה עם תרבות השקר, ההפחדה וההטרלה, ואהבת הארץ והאדם. לאור המצב העגום במדינה, קצה הסבלנות ו... המשך קריאה

לאחר קריאת הכתבה של פרופ' שמעון הרוש קל להבחין אצלו בדברים החשובים באמת:
חוש הצדק המוחלט, אי השלמה עם תרבות השקר, ההפחדה וההטרלה, ואהבת הארץ והאדם.
לאור המצב העגום במדינה, קצה הסבלנות והכאב העצום פורץ החוצה.
כל מה שעושה היום השלטון זה טיפוח המלך העירום. להציג אותו קודם כל כמלך הכל יכול (ורק הוא יכול!)
להקים גדודים של שומרי סף מבלפור המסיתים ומגדפים.
שום דבר מהותי לא נעשה היום למען המדינה ולמען האזרחים, אלא לקבוצות לחץ שונות ולמען המלך עצמו הנאשם בפלילים.
אני מזדהה עם כל מילה בדבריו של פרופ' שמעון הרוש ומצטרף לקריאה להציף את הרחובות, להפגין ולא לשתוק!
אני מחכה בקוצר רוח שיבוא כבר הילד מהאגדה ויצעק בקול רם: "אבל המלך הוא עירום".
נקוה שהוא יגיע במהרה לפני שיהיה מאוחר.

מהיכרות עם פרופ׳ הרוש, האיש כותב מדם ליבו ומכאב ותסכול עצום על חוסר האונים שמתרחש לנגד עינינו. בהמשך לאנלוגיה של פרופ׳ הרוש למחדל של מלחמת יוה״כ, הקריאה למחאות הציבוריות הוכיחה עצמה (א... המשך קריאה

מהיכרות עם פרופ' הרוש, האיש כותב מדם ליבו ומכאב ותסכול עצום על חוסר האונים שמתרחש לנגד עינינו.
בהמשך לאנלוגיה של פרופ' הרוש למחדל של מלחמת יוה"כ, הקריאה למחאות הציבוריות הוכיחה עצמה (אם כי ארבע שנים מאוחר יותר)
גם אם אין בכוחן לשנות את המצב הפוליטי באופן מיידי. יש להן משמעות ציבורית מצטברת ובעיקר כשהן לא ממוסדות פוליטיות והן ללא נואמים או נציגות מאוחדת, בסופו של דבר יש השפעה מצטברת תודעתית שתוכל להניע שינוי פוליטי ולשבור את פוליטיקת הזהויות שנתניהו מפליא לנצל באמצעות מניפולציות שיטתיות.

עוד 523 מילים ו-2 תגובות
כל הזמן // יום שני, 11 בדצמבר 2023
מה שחשוב ומעניין עכשיו
אמיר בן-דוד

לא תהיה תמונת ניצחון

המרדף הישראלי אחר "תמונת ניצחון" הפך לאובססיה לאומית מופרכת ותמוהה. אובססיה שלא במקרה מלבלבת בעידן נתניהו, שהוא גם העידן של ה"הסברה" ה"הצהרה" והדימוי החלול בעל הפוטנציאל הוויראלי ● וגם: מזוודות הכסף של חמאס ● נתניהו נסוג בקבינט ● עדכוני מלחמה ● מותה של מחזאית נערצת ● ועוד...

כוח צה"ל ברצועת עזה, 10 בדצמבר 2023 (צילום: דובר צה"ל)
דובר צה"ל
היום ה־66 ללחימה ● 141 חטופים עדיין בעזה

פצוע קל-בינוני מפגיעת רקטה בחולון; צה"ל השמיד אתר חזבאללה בלבנון

רקטות נורו לגבול הצפון, צה"ל תקף את מקורות הירי ● סוכל ניסיון פיגוע של חמאס נגד כוחות צה"ל ברצועה ● שישה לוחמים נהרגו אתמול בקרבות ברצועה; קצין נהרג בתאונת דרכים ● המשוחררת שרון אלוני קוניו בריאיון ראשון: "השבי - כמו רולטה רוסית" ● דיווח בוושינגטון פוסט: "ישראל השתמשה בפצצות זרחן תוצרת ארה"ב בלבנון"

עוד 37 עדכונים

בסנאט מקדמים סנקציות נגד סוחרי קריפטו בשירות חמאס

במלחמה נגד העברת מטבעות קריפטו בעשרות מיליוני דולרים למימון טרור, ישראל, בינתיים, נוחלת כישלונות צורבים ● כנראה שגם בחזית הזו נאלץ להיות תלויים בתמיכת ארה"ב כדי לנצח ● כמה מהסנאטורים כבר הניחו הצעת חוק בעניין בסוף השבוע האחרון ● פרשנות

עוד 998 מילים

מלחמת סוכות – עוד כתבות

הבחירות לרשויות המקומיות כבר הפכו לקרב פוליטי מכוער

בזירה הפוליטית מתנהל מאבק סוער סביב קיומן של הבחירות לרשויות המקומיות בסוף ינואר ● מצד אחד עומד בצלאל סמוטריץ', המתנגד בתוקף לקיומן של הבחירות בזמן שרבים מהמתמודדים מהציונות הדתית נלחמים בעזה ובצפון ● מצד שני עומד משה ארבל, שקבע את הבחירות ל-30 בינואר - ואיתו רבים מראשי הערים שנתקעו בתקופת מעבר ● ההכרעה בסוף תעבור לנתניהו ● פרשנות

עוד 976 מילים

אל תתנו לחמאס לפגוע בנשמה ובמקורות שלנו

חודשיים עברו והכאב על אובדן חיי הנרצחים ונפילת הלוחמים לא שוכך, הערגה להחזרת כל החטופים לא מרפה, והזעם על אטימות הלב ושמחת ההרג של קיצוני  חמאס לא דועך.

עם זאת, חשוב מאוד לא להתעלם מן העובדה שההתקפה הרצחנית של חמאס על התושבים של עוטף עזה הייתה מזימה לרצוח לא רק את הגוף אלא גם את הנפש. מטרת העל של מלחמת הדת הקנאית של חמאס לא כל כך שונה מזו של החוגים הכי קיצוניים בין היהודים – הם רוצים תיאוקרטיה הומוגנית מהירדן ועד הים. אולי לכן התמקדו דווקא בישובים המלאים באנשים שקידמו שלום ודו-קיום. אם ניתן לחמאס להתנקש בחמלה שלנו, הם כבר ניצחו.

ג'ק גילרון הוא פרופ' אמריטוס ממכון לחקר המים ע"ש צוקרברג באונ' בן-גוריון, תושב באר שבע זה 31 שנה. הוא עוסק בחקר התפלה וטיפול במים ופעיל בנושאי אקלים וסביבה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 921 מילים

למקרה שפיספסת

דובר צה"ל נתפס עם המכנסיים למטה

במשך ארבעה ימים התפרסמו שלל תמונות של עצירים מושפלים בבגדים תחתונים ברצועת עזה ● על אף שאחזקת עצורים בעירום לאחר שנבדקו מנוגדת להנחיות, לא יצאה מהצבא כל הסתייגות מהתיעוד, שנחזה לרשמי ומסב לישראל נזק בעולם ● רק אמש התעורר דובר צה"ל והסתייג מהתמונות ● הפדיחה הזאת מצטרפת לתיעודי הביזה ומחייבת את חיזוק המשמעת בקרב הכוחות ● פרשנות

עוד 1,084 מילים ו-1 תגובות

על הכישלון של אמ"ן ב-7 באוקטובר

ד"ר עפר גרוזברד, פסיכולוג קליני וחוקר בתחום הפסיכולוגיה הבין־תרבותית, עבד בחטיבת המחקר באמ"ן תקופה קצרה, מאוגוסט 2021 ועד ינואר 2022. בעקבות ניסיונו באמ"ן הוא פרסם ב-26 בנובמבר 2023 מאמר בהארץ בכותרת "הייתי פסיכולוג באמ"ן. ללא שינוי, הם ימשיכו לטעות".

במאמר מנסה גרוזברד להבין ולהסביר את הפרדוקס, לפיו חטיבת המחקר באמ"ן, הבנויה על קבוצה איכותית של אנשים שמוינו בקפידה ועובדים יחד לאורך שנים, כושלת בניבוי אירועים ביטחוניים רבים כמו מלחמת יום כיפור, הסכמי אוסלו, שתי אינתיפאדות והטבח בעוטף עזה ב-7 באוקטובר.

אמנון פורטוגלי הוא חוקר תאגידים, ניאוליברליזם ואנרגיה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
המאמר של הפסיכולוג עשוי להיות עם הטיות פסיכולוגיות קלות, בהינתן שהיה זמן קצר באמ״ן ומומחיותו לא במודיעין או צבא או פסיכולוגיה של ארגונים גדולים או…, וחשוב לציין שהוא בא מבית של האצ״ל… א... המשך קריאה

המאמר של הפסיכולוג עשוי להיות עם הטיות פסיכולוגיות קלות, בהינתן שהיה זמן קצר באמ"ן ומומחיותו לא במודיעין או צבא או פסיכולוגיה של ארגונים גדולים או…,
וחשוב לציין שהוא בא מבית של האצ"ל…
אבל בעיקר עוסק בנתונים ידועים, שקשה מאוד לשנות ויחד עם זאת טופלו תמיד בצורות שונות:
יש באמ"ן אנשים מאוד מגוונים (כדי להדגיש, באופן סטרואוטיפי, היו בכירים מאוד שהיו בעברם טבחים ולוחמים ואקדמאים ואנשי מעשה, נשים ולהט"ב, ימין ושמאל מהקצוות, מכל העדות ומכל רחבי ישראל).
אבל חשוב מזה:
1) הקונספציה באה מלמעלה,
עם הרבה לחץ לקבל רק אותה.
תשלום הפרוטקשן וחיבוק החמאס היו משהו שאסור לערער עליו, אחרת בועטים בך מלמעלה ברמת ראש הממשלה והקבינט ומשרד הביטחון. מישהו אשם בזה.
2) בלבלו את המערכת בהפיכה.
האשימו קצינים מעולים בפנסיה תקציבית והשכלה מדעית. גרמו לכוח אדם איכותי לעזוב.
3) קידשו קברי צדיקים ויצאו לנופש כשהוזהרו ממלחמה אזורית, וגם עכשיו ממשיכים להסיט תקציבים למשתמטים והאחזויות מבודדות.
והכי חשוב-
4) מישהו מבסס תרבות שקר, קידום מקורבים,
הרחקת אנשים ביקורתיים של יושרה וטוהר מידות.
יש מי שלא נבחרה שנכנסת לקירייה ובוחשת
עם קצינים מסוג מאוד מסויים.
הנרטיב של המאמר המקורי וגם של המאמר הזה
משרת את הנרטיב של מכונת השליט המאשים אחרים.
תכתבו מאמר על ההצלחות המדהימות של אמן בשנים האחרונות, כולל המלחמה עכשיו, כולל פסח הקודם.
אולי חלק גדול יותר מהבעיה היה אצל קצינים מסויימים בדרום? או ברוח השליטים שלא רצו להיכנס בחמאס וחיזבאללה מאז כאבי 2006 בלבנון?
אולי כל עם ישראל נהיה נהנתן ורוצה נורמליות? אולי חמאס פשוט עשה הטעיה אסטרטגית ממש מוצלחת, והכשל המרכזי הוא הסתת הכוחות מהדרום וזה שלא היתה כוננות עם שחר והפעלת כוחות מהירה ויעילה באותו יום? אז למה יצא לכם מאמר על אמן? כי מישהו מכוון את השיח?
רקאומר

עוד 886 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

שורת הכשלים של משטרת ישראל בפרשת חקירת הריגת קסטלמן מחייבת חקירה פלילית והטלת אחריות פלילית ● אין די במינוי קצין בודק לחקר כשלי המשטרה – גם מטעמים מהותיים של מניעת ניגוד עניינים וגם מטעמים ציבוריים של נראות וניקיון כפיים ● עצם החלטת המפכ"ל למנות קצין בודק מלמדת שלדעתו אין ולא יכול להתעורר חשד לביצוע עבירה פלילית, עוד לפני הבדיקה ● פרשנות

עוד 777 מילים

החיילים שמצאו את הילדה התועה ניקו אותה וטיפלו בה ● נציג המנהל האזרחי החזיר אותה באמצעות אמבולנס עזתי

עוד 129 מילים ו-1 תגובות

אוניברסיטת קולומביה הפכה לסיוט עבור הסטודנטים היהודים

סטודנטים ישראלים ויהודים מאוניברסיטת קולומביה מספרים לזמן ישראל כי מאז 7 באוקטובר הם מרגישים הרבה פחות בטוחים ● משרד זכויות האזרח של משרד החינוך האמריקאי אף הודיע כי נפתחה חקירה נגד מספר מוסדות אקדמיים, בהם קולומביה, בגין הטרדות אנטישמיות ● "אני הולכת לשיעור ושומעת 'אינתיפאדה'. בשבילי זו טראומת ילדות"

עוד 1,460 מילים ו-1 תגובות

ביקור בקן הצרעות של חמאס

סגן מפקד חטיבת כפיר, שנכנסה לעזה אחרי פעילות בגדה המערבית, לעולם לא ישכח את גופת בת ה־80 מבארי עם המספר על היד באותה שבת דמים: "הרגשת הכישלון לא עוזבת אותי" ● אמיר בר־שלום ליווה כוח של החטיבה באחת השכונות הכי מסוכנות בעזה, כשלאף אחד לא ברור עדיין מה יקרה ביום שאחרי ● "אתה בקושי רואה אויב אבל במקביל אתה יודע שהוא כאן מתחתינו"

עוד 1,497 מילים

ארה"ב הטילה סנקציות חדשות על החות'ים

משרד האוצר האמריקאי הטיל סנקציות על 13 אישים וגופים האחראים על העברת כספים ממכירה ומשלוח של סחורות איראניות למורדים החות'ים בתימן ● ארה"ב שוקלת להכריז מחדש על החות'ים כארגון טרור, אחרי שב־2021 הארגון הוצא מהרשימה בגלל הצורך בסיוע הומניטרי ● אולם, ספק אם הסנקציות החדשות יספיקו בלי עיצומים דומים באירופה ובריטניה ● פרשנות

עוד 908 מילים
היום ה־65 ללחימה ● 141 חטופים עדיין בעזה

סוריה: יירטנו באזור דמשק רקטות שישראל שיגרה; צה"ל ושב"כ הרגו מפקד גדוד בחמאס

מת מפצעיו נתנאל מנחם איתן, צוער בבית הספר לקצינים, שנפגע באורח קשה בקרב ברצועה ● שר לשעבר בממשלת חמאס תקף בחקירת שב"כ את הנהגת הארגון: "משוגעים; הרסו את הרצועה" ● צה"ל: מ־7 באוקטובר תקפנו יותר מ־22 אלף מטרות ברצועה ● נתניהו: "עשרות מחבלי חמאס נכנעים; זו תחילת הסוף של הארגון. אני אומר למחבלי חמאס - אל תמותו בשביל סינוואר; היכנעו עכשיו"

עוד 50 עדכונים

המלחמה בחמאס מטלטלת את מפלגות השמאל באירופה

המלחמה בחמאס היא תפוח אדמה פוליטי לוהט שחורך את ידיהם של פרוגרסיבים בכל היבשת, ומעצים מחלוקות הנוגעות לנושאי הגירה ואסלאם ● המלחמה והדרישה להפסקת האש לא רק מפלגות את השמאל – אלא גם מחזקות את הימין, שמנצל את הגמגום הרפה של יריביו כדי להצטייר כמי שראוי לכהן בשלטון

עוד 1,068 מילים ו-1 תגובות
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

סמוטריץ' מסרב להפנים שלא רק מלחמות הורגות – גם סוכר

ההנחיה של סמוטריץ' להאריך את ביטול המס על המשקאות הממותקים היא שיא חדש של פגיעה באינטרס הציבורי ● הגשמים העזים שירדו השבוע הציפו את נחל צלמון בביוב, הזורם אל הכנרת ● אתר חדש מציג את כל החקלאים האורגנים שאפשר להזמין מהם משלוח הביתה ● בין סביבה לביורוקרטיה: השדרוג הדיגיטלי של רשות האוכלוסין והתחייה של בית הדפוס בבארי

עוד 931 מילים

מקרון פועל להרחקת חזבאללה מעבר לליטני, אך ספק אם זה יעזור

צרפת חוששת בין השאר לעתיד קידוחי הנפט שלה בלבנון ● המסע של פוטין בארצות המפרץ ● ארדואן מקלל את ישראל, אך סופג האשמות מהאופוזיציה בגלל המשך המסחר עמה ● הפעילות החות'ית נגד השיט הבינלאומי פוגעת במצרים ומחממת את הזירה בים האדום ● והשבוע לפני 40 שנה: האינתיפאדה הראשונה פורצת בעזה ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,290 מילים

עשה שלום עלינו

הארכיון של רוןזמן ישראל נובר בארכיון של העיתונאי הוותיק רון מיברג ומפרסם מחדש מבחר מכתבותיו, שקריאה בהן היום מספקת פרספקטיבה איך הגענו עד הלום ● והשבוע: בחזרה להסכמי קמפ דיוויד ולטריו המצרי–ישראלי–אמריקאי שהוציא לנשיא קרטר עשן מהאוזניים – עד המחווה ששינתה הכול

עוד 2,396 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה