פרופ' שמעון הרוש
הזמן של
פרופ' שמעון הרוש

פרופ' שמעון הרוש הוא יליד צפת, דור שמיני בצפת ודור 13 בארץ, בן למשפחה מוותיקי צפת. נשוי ואב לשני בנים (האחד חייל). חי כיום במושב במרכז הארץ. הוא פרופסור מן המניין באוניברסיטה העברית בירושלים, חוקר מחלות זיהומיות בביה"ס לרפואה וטרינרית בפקולטה לחקלאות. פרופ' הרוש ניהל את ביה"ס לרפואה וטרינרית במשך 8 שנים (2007-2015). הוא מומחה עולמי למחלות המועברות ע"י פרוקי רגליים (קרציות ופרעושים) לבני אדם ובע"ח (דוגמת שרטת החתול, קדחת הכתמים, ריקציוזיס ועוד), ומרצה המוזמן לכנסים ובבתי ספר לווטרינריה בכל העולם.

כמו כן, הוא פעיל בוועדות בינלאומיות.

יום הכיפורים הבריאותי של מדינת ישראל

ממשלת ישראל אינה מתפקדת ונמצאת בשיתוק פוליטי המשליך על כל תחומי פעילותה ועל כל תחומי חיינו. אנו עדים לעלייה לינארית מתמשכת במספר הנדבקים בנגיף הקורונה שהגיעה למספרים עצומים של למעלה מ-3,000 נדבקים חדשים ביום (במקום הראשון בעולם ביחס למיליון תושבים, מעל פרו, ברזיל ועוד מדינות נחשלות). מבחן התוצאה מצביע על הכשל הבריאותי והכלכלי החמור בתולדות ישראל – זהו "יום הכיפורים" הבריאותי, הכלכלי, החברתי והערכי של מדינת ישראל.

ממשלת ישראל נמצאת בשיתוק פוליטי המשליך על כל תחומי פעילותה ותחומי חיינו. מבחן התוצאה מצביע על הכשל הבריאותי והכלכלי החמור בתולדות ישראל. "יום הכיפורים" הבריאותי, הכלכלי, החברתי והערכי

כאשר בוחנים את התנהלות הממשלה בפן הבריאותי, נשאלות שאלות רבות כגון:

  • מה עשתה הממשלה המנופחת הזו בששת החודשים שחלפו מאז פרוץ המגיפה למיגורה?
  • איפה מערך החקירות האפידמיולוגיות וקטיעת שרשראות ההדבקה?
  • מדוע התעכבו בביצוע מסיבי של בדיקות מולקולריות (PCR)?
  • מדוע לא הוקם מערך הבדיקות הסרולוגיות?
  • איפה הדוגמה האישית של נבחרי העם?
  • איפה עומדת ישראל בהכנות לקראת החורף המתקרב – היערכות להגנה מפני שפעת, להגנה על הקשישים וכלל האזרחים?

למי שעיניו בראשו ברור, שהמערכה מתנהלת באופן פוליטי, ולמעשה אינה מנוהלת כלל. אנו עדים לכשל רב-מערכתי מתמשך בכל פינה גלויה ונסתרת של חיינו, נתקלים בחוסר דוגמה אישית של נבחרי העם החל מראש הממשלה, הנשיא, שר הבריאות לשעבר, שר הבריאות הנוכחי, שרת התחבורה, והרשימה עוד ארוכה. אנו נתקלים במסע הפחדה מנותק מהמציאות שיוביל בסיכומו של דבר לסתימת וקריסת בתי החולים ולעלייה בכמות המתים.

החלטות על סגר חלקי ומלא משתנות לפרקים, אין  לקיחת אחריות על מחדלים, מחפשים אשמים, תוקפים את התקשורת ומנגד מכניסים דוברים-מטעם (שופרות) לכל אחת מתחנות הרדיו והטלוויזיה (כפי שקורה במדינות טוטליטריות), מגישים תמריצי עבודה שליליים במקום תוכנית כלכלית מסודרת ובראשה העברת תקציב לשנת 2021, ולא נשמעת ולו מילה אחת על בניית תוכניות הכשרה והחזרת עובדים למשק לשם שיקומו הכלכלי.

ממשלת ישראל נתגלתה במערומיה. אנחנו בלב משבר בריאותי, כלכלי, חברתי וערכי מהחמורים שידעה המדינה. הנאשם בפלילים תוקף את כל רשויות המדינה מבג"ץ, בתי המשפט, הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה, מפכ"ל המשטרה הפורש, התקשורת, ועד לאחרון המפגינים. על זה נאמר "הפוסל במומו פוסל", לא ייתכן כי כולם טועים וכי כולם עשו יד אחת בתוכנית קונספירטיבית שמטרתה להפיל איש אחד – נתניהו. אין קונספירציות ומעולם לא היו. אלו סיפורי מעשיות של מי שהבטיח "שלא היה כלום כי אין כלום" וכעת נמצא במנוסה תוך כדי השארת אדמה חרוכה אחריו.

למי שעיניו בראשו ברור, שהמערכה מתנהלת באופן פוליטי, ולמעשה אינה מנוהלת כלל. אנו עדים לכשל רב-מערכתי מתמשך בכל פינה גלויה ונסתרת של חיינו, נתקלים בחוסר דוגמה אישית של נבחרי העם

יש להאשים את נתניהו וחבורת בלפור בקטסטרופה הבריאותית, כלכלית, חברתית וערכית לה אנו עדים. אני מאשים את שרי הממשלה המאפשרים למצב זה להימשך, אני חרד לעתיד הדור האבוד, אני חרד לעתיד הדמוקרטיה הישראלית.

על נתניהו להפנים כי אפשר לשקר לעם הרבה פעמים אך אי אפשר לשקר לו כל הזמן. על נתניהו לבזר מיידית סמכויות בניהול המשברים הרפואי, הכלכלי והחברתי לאנשי מקצוע (לא לפוליטיקאים) ולהתפנות לטיפול בענייניו האישיים המשפטיים.

למדינת ישראל כוחות ומוחות מהמובילים בעולם שיכולים להתמודד עם המצב, אלא שצריך לאפשר להם לעבוד. יש לפעול להכנה והעברה מהירה של תקציב המדינה ובניית תכניות ארוכות טווח לשיקום האמון והכלכלה. על נבחרי העם לפעול לטובת העם, "בלי טריקים ובלי שטיקים", כאשר השיקולים הענייניים גוברים על הפוליטיים. עד אז, אני קורא לעם להציף את הרחובות כדי למנוע מנתניהו ומחבורת בלפור להמשיך בהרס המדינה המופלאה, הדמוקרטיה והרוח הישראלית.

פרופ' שמעון הרוש הוא יליד צפת, דור שמיני בצפת ודור 13 בארץ, בן למשפחה מוותיקי צפת. נשוי ואב לשני בנים (האחד חייל). חי כיום במושב במרכז הארץ. הוא פרופסור מן המניין באוניברסיטה העברית בירושלים, חוקר מחלות זיהומיות בביה"ס לרפואה וטרינרית בפקולטה לחקלאות. פרופ' הרוש ניהל את ביה"ס לרפואה וטרינרית במשך 8 שנים (2007-2015). הוא מומחה עולמי למחלות המועברות ע"י פרוקי רגליים (קרציות ופרעושים) לבני אדם ובע"ח (דוגמת שרטת החתול, קדחת הכתמים, ריקציוזיס ועוד), ומרצה המוזמן לכנסים ובבתי ספר לווטרינריה בכל העולם. כמו כן, הוא פעיל בוועדות בינלאומיות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
לאחר קריאת הכתבה של פרופ' שמעון הרוש קל להבחין אצלו בדברים החשובים באמת: חוש הצדק המוחלט, אי השלמה עם תרבות השקר, ההפחדה וההטרלה, ואהבת הארץ והאדם. לאור המצב העגום במדינה, קצה הסבלנות ו... המשך קריאה

לאחר קריאת הכתבה של פרופ' שמעון הרוש קל להבחין אצלו בדברים החשובים באמת:
חוש הצדק המוחלט, אי השלמה עם תרבות השקר, ההפחדה וההטרלה, ואהבת הארץ והאדם.
לאור המצב העגום במדינה, קצה הסבלנות והכאב העצום פורץ החוצה.
כל מה שעושה היום השלטון זה טיפוח המלך העירום. להציג אותו קודם כל כמלך הכל יכול (ורק הוא יכול!)
להקים גדודים של שומרי סף מבלפור המסיתים ומגדפים.
שום דבר מהותי לא נעשה היום למען המדינה ולמען האזרחים, אלא לקבוצות לחץ שונות ולמען המלך עצמו הנאשם בפלילים.
אני מזדהה עם כל מילה בדבריו של פרופ' שמעון הרוש ומצטרף לקריאה להציף את הרחובות, להפגין ולא לשתוק!
אני מחכה בקוצר רוח שיבוא כבר הילד מהאגדה ויצעק בקול רם: "אבל המלך הוא עירום".
נקוה שהוא יגיע במהרה לפני שיהיה מאוחר.

מהיכרות עם פרופ׳ הרוש, האיש כותב מדם ליבו ומכאב ותסכול עצום על חוסר האונים שמתרחש לנגד עינינו. בהמשך לאנלוגיה של פרופ׳ הרוש למחדל של מלחמת יוה״כ, הקריאה למחאות הציבוריות הוכיחה עצמה (א... המשך קריאה

מהיכרות עם פרופ' הרוש, האיש כותב מדם ליבו ומכאב ותסכול עצום על חוסר האונים שמתרחש לנגד עינינו.
בהמשך לאנלוגיה של פרופ' הרוש למחדל של מלחמת יוה"כ, הקריאה למחאות הציבוריות הוכיחה עצמה (אם כי ארבע שנים מאוחר יותר)
גם אם אין בכוחן לשנות את המצב הפוליטי באופן מיידי. יש להן משמעות ציבורית מצטברת ובעיקר כשהן לא ממוסדות פוליטיות והן ללא נואמים או נציגות מאוחדת, בסופו של דבר יש השפעה מצטברת תודעתית שתוכל להניע שינוי פוליטי ולשבור את פוליטיקת הזהויות שנתניהו מפליא לנצל באמצעות מניפולציות שיטתיות.

עוד 523 מילים ו-2 תגובות
כל הזמן // יום חמישי, 20 ביוני 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
אמיר בן-דוד
היום ה־257 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

דיווח: בתחקירים על הלחימה בעוטף נמצא שכוחות לא חתרו למגע ושחיילים נפגעו מאש צה"ל

דובר צה"ל: "מי שחושב שאנחנו יכולים להעלים את חמאס – טועה; העניין שאפשר להשמיד את חמאס – זה פשוט לזרות חול בעיני הציבור"; לשכת ראש הממשלה בתגובה: הצבא מחויב להשמדת היכולות הצבאיות והשלטוניות של הארגון ● נסראללה: אם תחול הסלמה ייתכן שחזבאללה יפלוש לגליל ● נתניהו לשותפיו: "התאפסו; זה לא הזמן לחקיקה שמסכנת את הקואליציה"

עוד 47 עדכונים

האם הערכות אמ״ן נגזרות בפועל מהקונספציה של הממשלה?

ניתוח ההפתעות במלחמת יום הכיפורים ובמלחמת עזה, מראה שהערכות אמ"ן בשני המקרים תאמו באופן מלא את הקונספציה של ההנהגה המדינית-ביטחונית.

כלומר, בהערכות גורליות לביטחון המדינה, בשני המקרים, אמ"ן אימץ את הקונספציה של ההנהגה המדינית-ביטחונית, וההנהגה המדינית-ביטחונית אימצה את הערכות אמ"ן באופן מוחלט, ללא שום ספק.

יחיאל גלבוע הוא ד"ר לפילוסופיה של המדע ומהנדס פעיל בתעשיה הבטחונית והאזרחית שנים רבות. מודאג מאוד מתהליכי ההקצנה, הפילוג, הפערים הכלכליים ההולכים ומתרחבים, ומשחיקת הדמוקרטיה בשנים האחרונות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
בשני המקרים נבע הכשל כפי הנראה מקדושת ״השבתת החגים״ ואיזה מבצע מודיעיני יכול להתחרות במבצע משולב של ״חבר״ ומלונות פתאל לימי הסוכות באילת? בשני המקרים קדמה למתקפת הפתע העלאת כוננות בחג ה... המשך קריאה

בשני המקרים נבע הכשל כפי הנראה מקדושת "השבתת החגים" ואיזה מבצע מודיעיני יכול להתחרות במבצע משולב של "חבר" ומלונות פתאל לימי הסוכות באילת?
בשני המקרים קדמה למתקפת הפתע העלאת כוננות בחג הקודם (פסח 73 ו- פסח 23) ששיבשה את תוכניות האירוח המשפחתיות של משרתי הקבע
משיכתו של השיבוש לחג הבא היתה עלולה לשבש את שלום הבית וחיי המשפחה של הקצינים
הסכנה המרכזית של מבנה המודיעין הנוכחי היא המעבר מ"פוש" – דחיפת הידיעות החשובות לצי"ח מלמטה למעלה ל"פול" בו הגורמים הממונים על הערכת המצב שולפים את הידיעות החשובות להם
וכך, מידע שהגיע מ8200 לאוגדת עזה ב1/7 לגבי תרגילי הסיום של החמאס, נשאר ללא דורש עד לאחר המתקפה

עוד 1,674 מילים ו-1 תגובות

כשל הפיקוח על כלבים מסוכנים עלול להוביל לתוצאות קטלניות

חוק הכלבים המסוכנים שנכנס לתוקף לפני בדיוק 20 שנה היה אמור להעלים את הגזעים המסוכנים מישראל ● אלא שמאז מספרם רק עלה ● בחודשים האחרונים אירעו מספר מקרי תקיפה שעלולים היו להסתיים בטרגדיה קטלנית ● רוב הכלבים מוחזקים על ידי עבריינים, בכפרים ויישובים שקשה לפקח עליהם או להתעמת בהם עם בעלי הכלבים

עוד 1,350 מילים

למקרה שפיספסת

החרם על וגנר הוא ניתוק

לא מכבר חל יום הולדתו של ריכרד וגנר (יליד ה-22 במאי 1813), אחד מגדולי המלחינים והפרשנים בתולדות המוזיקה הקלאסית, ומי שעד היום השפעתו על התרבות העולמית, במגוון רב של תחומים, עצומה.

שעה שבעולם המערבי, הנאור, צוין יום הולדתו בהוקרה צופנת עונג – בארץ, בחברה המתפלשת בחזיונות דת ולאומנות, המסתגרת והמתנתקת מהעולם, הוא לא יושמע, כי מוטל עליו עד היום חרם.

לאה ענבל דור היא סופרת ("טיפות שהן ים", "שוליה נודד") ועיתונאית. כותבת מאמרי דעה לצד ביקורות ספרים "בתרבות וספרות" ב"הארץ" ב"ידיעות אחרונות" ו"בעיתון 77". בין מייסדי השבועון "כותרת ראשית" לצד נחום ברנע ותום שגב ובהמשך במוסף "הארץ" ובמוסף השבת של "ידיעות אחרונות". כיהנה בעבר כחברה ב"מועצה לתרבות ואמנות" של משרד התרבות, והיום חברה בהנהלת התזמורת הקאמרית. נולדה באלוני אבא, ומתגוררת כעת ברמת גן. משפטנית בהשכלתה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 815 מילים

מועסקים רק על הנייר

בתחילת המלחמה הקואליציה דחתה את מודל החל"ת הגמיש שיכול היה להציל את העובדים השעתיים מקריסה כלכלית ● באוצר חשבו שהעובדים האלה יסתדרו כמו בקורונה ומשה גפני הבטיח לקיים דיון בהמשך, אלא שרק השבוע ועדת הכספים דנה בנושא ● למשרד האוצר אין כוונה להציע פיצוי חירום – ועד שלא תקודם הצעת חוק בנושא, העובדים השעתיים ייפלו בין הכיסאות

עוד 808 מילים

תגובות אחרונות

אני מאשים

לכבוד,
ראש הממשלה,
חברי ממשלת ישראל,
חברי הכנסת של הקואליציה

אני מאשים אתכם בהפקרת אחיותינו ואחינו החטופים

במשך יותר משמונה חודשים בידי חיות האויב האכזר ביותר שידענו מאז הנאצים, בוויתור על ההזדמנויות להחזיר רבים מהם בחיים, בהותרתם במחילות כאשר כל יום נוסף פוגע בבריאותם הפיזית והנפשית, ובפגיעה בערך הלאומי והערכי והעליון של ערבות הדדית בראש סדר העדיפויות.

ד"ר ישראל טירקל הוא מרצה במחלקה להנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון, ב-15 השנים האחרונות ויועץ בתחומי התוויה וניהול אסטרטגיה, ניהול תפעול וניהול פרויקטים. לשעבר מנהל בכיר באינטל, ברמת סמנכ"ל, כולל 23 שנות ניסיון בישראל ובארה"ב.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 556 מילים

עקורים

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

אין צורך במחקר מעמיק כדי לדעת שהמשטרה עברה השתלטות עוינת על ידי השר הממונה עליה והיא פועלת כעת במידה רבה כזרוע אלימה בשירות השלטון ● דווקא בשל פעלתנותו האינסופית של בן גביר ניתן להניח שלפחות את החלק הנפיץ ביותר בתיקון לפקודת המשטרה, זה המעניק לשר דריסת רגל בתחום החקירות, השופטים יפסלו ● פרשנות

עוד 835 מילים

דרעי לזמן ישראל: לא אוציא היום את ש"ס מהממשלה

חזרנו בטורבו לימי העסקנות הפוליטית שהייתה כאן עד ה-7 באוקטובר, כאילו שאנחנו לא נמצאים בעיצומה - ואולי רק בתחילתה - של מלחמה קשה ● הקואליציה סערה אתמול סביב "חוק הרבנים" - מה שהוביל את בן גביר לאיים כי לא יתמוך בחוק אם לא יקבל מקום בקבינט המצומצם ● נתניהו נבהל ומשך את החוק, שהיה חשוב לדרעי לא פחות מחוק הגיוס - שבינתיים נקבר גם הוא בדיוני ועדת החוץ והביטחון ● פרשנות

עוד 1,337 מילים

אחרי יותר מעשור שבו התושבים השליכו את שאריות המזון לפח נפרד כדי שיהפכו לקומפוסט, מועצה אזורית מנשה הורידה את הדגל הירוק לחצי התורן ואספה לאחרונה את הפחים החומים מבתי התושבים ● כישלון הפרדת הפסולת במועצה הקטנה הוא תמצית מזוקקת של המחדל הלאומי בתחום הטיפול בפסולת ● "כל העולם הולך קדימה ורק אנחנו הולכים אחורה"

עוד 1,857 מילים

העולם חוזר לשירות חובה

השוואה בינלאומית רוב המדינות באירופה ביטלו בעבר את גיוס החובה ● כעת, בצל האיום הרוסי ורוחות המלחמה בעולם, אחדות מהן חידשו אותו, ובאחרות – כולל גרמניה, בריטניה וצרפת – הממשלות מציגות תוכניות לחידושו ● בניגוד לעבר, באירופה מגייסים גם נשים ● גם מדינות ערביות כמו ירדן וקטאר הנהיגו גיוס חובה

עוד 1,812 מילים

המבחן של אדלשטיין

ועדת החוץ והביטחון תחל היום לדון ב"חוק ההשתמטות" לקראת הקריאה השנייה והשלישית ● ההצבעה על דין הרציפות הסתיימה ב"תמונת הניצחון" הפרטית של נתניהו אך יו"ר הוועדה אדלשטיין הבטיח כי החוק יותאם לצרכים של צה"ל ● שמונה ח"כים מהקואליציה ושמונה מהאופוזיציה ייאבקו על כל פסיק וסעיף – ואדלשטיין עשוי להיות האצבע המכרעת ● פרשנות

עוד 932 מילים ו-2 תגובות

נתניהו צריך להתמודד עם סיום הפעולה ברפיח

ההערכה בצה"ל היא כי המהלך ברפיח יסתיים בשבועות הקרובים – לכל היותר חודש ● אחרי זה, צה"ל יוכל להכריז כי סיים את משימת פירוק יכולותיו של חמאס כצבא והחזיר אותו להיות ארגון גרילה ● ההכרזה תגלגל את הכדור למגרש של נתניהו, שיצטרך לקבל החלטות שהוא נמנע מהן מזה זמן רב ● פרשנות

עוד 754 מילים
היום ה־256 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

המפכ"ל לבג"ץ: "מאז 'חוק בן גביר' התערערו העקרונות הבסיסיים בעבודת המשטרה"

חברי הליכוד שהתנגדו לחוק הרבנים הוחלפו, החוק יעלה להצבעה מחר בבוקר; דיווח: בן גביר דורש מנתניהו להכניסו לקבינט המצומצם תמורת תמיכה בחוק ● המתווך הוכשטיין שב מביירות ונפגש עם נתניהו; צה"ל אישר תוכניות אופרטיביות להתקפה בלבנון ● גלנט: "על כולנו, כוחות הביטחון והדרג המדיני, מוטלת האחריות לקיים תחקיר עמוק ונוקב בעקבות ה-7.10"

עוד 54 עדכונים

המוסדות הגריאטריים לקשישים מבקשים להגדיל את התקציב

בשבועיים הקרובים ייצא לדרך מכרז הרכש החברתי הגדול במדינה ● 22 אלף מבוגרים סיעודיים ותשושי נפש מתוקצבים לפי מחירים שנקבעו לפני יותר מעשור ● המוסדות הגריאטריים פועלים בגירעון לפי דרישות המדינה אך הוצאותיהם גבוהות בכ־30% מהתקציב הממשלתי – והם דורשים לעדכן את התעריף: "אסור לצאת לדרך עם הפערים האלה"

עוד 1,008 מילים

ככה לא בונים אלטרנטיבה

ריאיון רונן צור, לשעבר היועץ האסטרטגי של גנץ, מותח ביקורת חריפה על מחנה המרכז–שמאל וממליץ להפסיק להתבכיין: "אין לגוש הליברלי אלטרנטיבה, אין פלטפורמה ואין מנהיגות מוסכמת" ● הוא מציע לבחור את מנהיג המחנה בבחירות פנימיות דמוקרטיות ולהתמקד בגיוס מנהיגים עם יכולות מגוונות וחשיבה עצמאית

עוד 1,857 מילים ו-5 תגובות

הסיכום בין היועמ"שית לגלנט עלול להסתיים במפח נפש

היועמ"שית בהרב־מיארה אומנם הודיעה כי קידום הצעת החוק בעניין הכבדת נטל שירות המילואים לוקה ב"מניעה חוקתית", אך הסכימה להאריך את הוראת השעה המעלה את גיל הפטור ממילואים למשך שלושה חודשים נוספים בתנאי שמערכת הביטחון תפעל למיצוי פוטנציאל הגיוס ● זאת כשבימים הקרובים ממילא אמור להינתן פסק דינו של בג"ץ בעניין גיוס תלמידי הישיבות ● פרשנות

עוד 858 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה