מאבדים את דור העתיד

בחזרה ללימודים. אילוסטרציה (צילום: יוסי אלוני/פלאש90)
יוסי אלוני/פלאש90
בחזרה ללימודים. אילוסטרציה

השבוע הצטרפתי לשיעור זום כיתתי. עד אז חשבתי שאני יודע עד כמה הזום לא אפקטיבי כמתודה עיקרית, אבל כעת פשוט נוכחתי לדעת שהזום הינו כלי נהדר אם המטרה היא לתסכל את הילדים, וכי אנו מאבדים אותם אט אט.

השבוע הצטרפתי לשיעור זום כיתתי. עד אז חשבתי שאני יודע עד כמה הזום לא אפקטיבי כמתודה עיקרית, אבל כעת פשוט נוכחתי לדעת שהזום הוא כלי נהדר אם המטרה היא לתסכל את הילדים. אנו מאבדים אותם אט אט

התלמידים אמרו: "אני לא מצליח ללמוד ככה", "המורה מדקלם ולא נעים לי להפריע לו", "המורה מעביר שיעור מהרכב", "אני לא יכול לשבת 5 שעות בזום מול המסך", "האינטרנט שלי חלש והפסדתי חלק מהשיעור" ועוד ועוד. בנוסף, אמרו התלמידים שהם רוצים לחזור לבית הספר לכל מתכונת למידה שתתאפשר, אבל בתוך כתלי בית הספר.

האם יתכן שנקיים הסברה לתלמידים על האפשרויות העומדות בפנינו, ושהמסר המרכזי יהיה: חוזרים ללימודים, אתם תשמרו בצורה קפדנית על הכללים, וכך נצליח ללמוד בכיתה או מחוץ לכיתה? אם נעשה זאת, אני בטוח שילדי ישראל ישתפו פעולה. הם מאוד רוצים לחזור לכיתה, כי אלטרנטיבת הלמידה בבית לא יכולה להמשיך לדעתם של התלמידים.

לסגירת בתי הספר יש משמעויות הרות גורל, עלינו לתת תקווה לילדים והוריהם. בלתי אפשרי להמשיך במתכונת סגר הלימודים. ברמה הלאומית יש לקחת בחשבון גם את מרכיב הנשירה מהלימודים ומהמסגרות הממלכתיות – משהו שיהיה מאוד קשה לתקן גם אם יהיו משאבים לכך (ולא בטוח שיהיו).

עברו למעלה משבעה חודשים. מדינת ישראל הקצתה מעל 100 מיליארד ₪ לחילוץ המדינה מהקורונה, ואנו צריכים לדעת שחייבים להיכנס להתארגנות של למידה בכיתות קטנות. הדבר טוב ללמידה, טוב למורים, טוב לתלמידים ומחקרים מוכיחים שאחוז ההדבקה מאוד קטן במתכונת של כיתה קטנה.

תלמידים רבים נמצאים בניתוק מלא ממערכת החינוך המקומית וקבוצה גדולה מאוד בניתוק חלקי, וככל שעובר הזמן מצטרפים תלמידים רבים למעגל הניתוק, היוצר חוויה קשה הן בתחום הלמידה והן בתחום הנפשי.

מורים רבים שאני מדבר איתם, מדברים על איבוד תלמידים ואפילו איבוד הכיתה. המורים והמנהלים יוצרים אלטרנטיבות לימוד, אך לא יכולים ליישם זאת בשל ההנחיות המשתנות.

הגיעה השעה לשחרר, סבלנו מספיק, הגיע השעה ליישם את שיחרור המנדט לניהול מערכת החינוך המקומית ע"י ראשי הרשויות ומנהלי בתי הספר. הגיעה השעה להחזיר את התלמידים ללימוד בבית הספר. לצאת לטבע ולעדכן את מתודות הלמידה שהמורים טובים בהן. אין תחליף לקשר מורה תלמיד. אין תחליף למורה לחיים.

הגיעה השעה והזמן להשביח את מערכת החינוך. המערכת לא תחזור לאותו מקום. כל תחומי החיים יקיימו שינוי כזה או אחר. המערכת צריכה לספק איתנות ריגשית, חברתית ולימודית. המשך האילוץ ללמד בזום או בכיתה הגדולה לא יוכל להמשיך, גם אם יש כאלה שחושבים לשמר זאת ולחשוב שאפשר אחרי הקורונה לחזור לכיתה הגדולה עם לוח וגיר. הגיעה השעה להפרות את המורים ולסלק את ההגבלות שהמורה מתיישר על פיהן (ואת אלה שמדכאות כל יוזמה שלו).

תלמידים רבים נמצאים בניתוק מלא ממערכת החינוך המקומית, וקבוצה גדולה בניתוק חלקי, וככל שעובר הזמן מצטרפים תלמידים רבים למעגל הניתוק, היוצר חוויה קשה הן בתחום הלמידה והן בתחום הנפשי

הגיעה השעה להערך לדור הבא של הלמידה ולבנות מערכת דומה לזו שנבנית באקדמיה, בה המורה מדבר אל מצלמה מהכיתה, כאשר חלק מהתלמידים מגיעים וחלק פותחים מסך (אמרנו כיתה קטנה), ויש אינטרקציה עם הכיתה ועם התלמידים הלומדים מקוון.

בואו נשבור את "החלל הכיתתי". ניזום אפשרויות למידה. נחזור ללמידה אפקטיבית, נחבר את התלמידים למורה, ועכשיו!

אפשר לחזור ללמוד (לא כולם חייבים, הזמן יעשה את שלו).
אפשר ללמוד לפי מקצועות (בדומה למרתון לפני בחינה).
אפשר ללמוד בסביבה הקרובה והטבעית.
אפשר ללמוד במבני ציבור, יש מספיק.
אפשר לצאת להתנדבויות.
אפשר לצאת לסיורים.
אפשר לצאת לטיולים.
אפשר לתת למורה להוביל.
אפשר לתת למנהל לנהל.

מנהיגי החינוך בארץ לא התמודדו עם אתגר למידה חדש מהסוג הזה, אבל הם יכולים לקיים את השינוי לעתיד החברה ולעתיד התלמידים. זוהי ההזדמנות הגדולה ביותר של מנהיגות חינוכית להעז, להוביל ולהשפיע, ומוטל על כולנו לעזור למערכת להצליח.

הלמידה מרחוק רחוקה מלמידה.
החזירו את מערכת הלימודים עכשיו.

חינוך מעל לכל.
כולנו מבינים זאת. הלמידה בישראל – העתיד של המדינה.

פעיל חברתי, חל"תניק של מסע ישראלי, ציוני, פטריוט, איש חינוך, איש תפעול, מוביל מעת לעת.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 597 מילים
כל הזמן // שבת, 16 בינואר 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הורביץ: "ריד מיי ליפס - מרצ רצה לבד עד הסוף"

חברי הנהלת העבודה קוראים לברק לחזור להנהיג אותה ● 5 ראשי רשויות מהמגזר הערבי ישתתפו מחר בפגישת זום עם נתניהו ● בחברה הערבית קראו להחרים את המפגש מחשש שרה"מ ינצל אותו לצרכיו הפוליטיים ● משרד הבריאות איתר 4 מקרים של נדבקים במוטציה הדרום אפריקאית

השר לבטחון פנים אמיר אוחנה מסביר את עמדתו ביחס לחיסון אסירים ומתעקש שיש לחסן קודם את סגל השב"ס. בראיון לפגוש את העיתונות הוא אמר כך:

"לחסן אסירים מי אמר לא לחסן? עמדתי היתה ועודנה שיש לחסן קודם את הסגל משום שהוא זה שיוצא ונכנס מבתי הסוהר ולכן שיעורי ההדבקה וההדבקות מהם יותר גבוהים".

"סגל יש פחות מאשר אסירים ונשלים אותם ביממה הקרובה ולאחר מכן גם את האסירים. אין הפרדה בין אסירים פליליים וביטחוניים בעניין הזה … המחוייבות היא לשלומם בריאותם ובטחונם של האסירים שהסיכון להם נובע קודם מאנשי הסגל".

"עמדתי מתואמת עם שר הבריאות, הודעתי לו על כך ב-27 בדצמבר".

"מחר יאושר מינויו של מפכ"ל קבוע. מזה שנתיים אין "גנץ לא מאשר את מינויה של נציבת שב"ס".

ש״ס משיקים את הקמפיין שלהם, בלי תמונות וכיתוב של ׳נתניהו צריך אריה חזק׳. זמן ישראל שאל את דוברי הקמפיין מה הסיבה לכך שאין צמידות בין נתניהו לדרעי, שהרי הציבור של ש״ס תומך בחוזקה בנתניהו? תשובתם: ׳כרגע אין תשובה לשאלתך׳.

כרזת בחירות של ש"ס, 16 בינואר 2021 (צילום: טל שניידר)
כרזת בחירות של ש"ס, 16 בינואר 2021 (צילום: טל שניידר)

ניצן הורביץ מודיע שמרצ תרוץ הפעם לבד. בראיון לפגוש את העיתונות הוא אמר כך:

"אנחנו לא במשחק של איחוד. הפעם פגשתי, נפגשתי ודיברתי עם מי שאת רוצה אבל מרצ מפלגת השמאל היחידה ואין לנו עניין עם מפלגות של כלום ושום דבר, מפלגות עפיפון".

"בפעמים הקודמות זה היה נחוץ, והמצב היה שונה ולמדנו את הלקח אין לי עניין להכניס גנבי קולות ועריקים לכנסת. ריד מיי פליפס: מרצ רצה לבד עד הסוף כי היא מפלגות השמאל היחידה עם הווה ועתיד מבטיח. עשינו שותפות יהודית ערבית".

"בפעם הקודמת היתה בעיה בגלל החיבור עם העבודה ואמרתי שאני אתקן ואני מתקן. מרצ המפלגה היחידה עם שני ערבים בחמישייה הראשונה וגם שוויון מגדרי מלא זו הרשימה הכי טובה לכנסת".

הורביץ אמר שאמירתו של יאיר גולן על שלילת טיפול מחרדים שיפרו הנחיות, לא היתה צריכה להיאמר. "אבל כשאתה שומע אמירות של הרבנים קנייבסקי ואדשלטיין שקוראים לתלמידי ישיבות לא ללכת למלוניות קורונה זה פשע נגד הציבור".

שאלה: האם תתמוך בממשלת גדעון סער?

"מרצ תהיה גורם מכריע במשחק הפוליטי. עם נאשמים בפלילים לא נשב עם כל אחד אחר נדון אחרי הבחירות."

שר הרווחה איציק שמולי נותן קרדיט לשר האוצר ישראל כ"ץ על הארכת המענק המיוחד לנכים גם לשנה הנוכחית.

חברי הנהלת מפלגת העבודה פנו לאהוד ברק בבקשה שיתמודד על הנהגת המפלגה.

עוד 7 עדכונים
המתנדבת רייצ'ל פרידלנד מעמיסה אוכל כשר לנזקקים במרכז היהודי במיאמי, 29 ביולי 2020

קרוב לחצי מיליארד דולר נתרמו לארגונים יהודיים מאז פרוץ משבר הקורונה ● אבל מה יותר חשוב: לתמוך במוסדות תרבות הסגורים כבר שנה או לסייע במזון ובדיור? ● "נדבנים מחפשים לעיתים קרובות משהו נוצץ, את הדבר החדש. זמנים כאלה מזכירים לנו עד כמה חשוב לתמוך במוסדות הקבועים שחיוניים לקידום רווחתה של הקהילה"

עוד 865 מילים

ללא מורא, ללא פנים האמהות החרדיות כובשות את הרשת

חמש אימהות יהודיות-חרדיות מניו ג'רזי החליטו להפסיק לעסוק בפוליטיקה וברכילות, ולהרים אתר שמתמקד באורח החיים שלהן ● למרות שהן לא עושות אפילו סלפי אחד, ולמרות שהן לא תמיד מיישרות קו עם הגישה המסורתית, עשרות אלפי העוקבים שלהן מוכיחים: הטשולנט הוויראלי הזה עובד

עוד 747 מילים

המדריך המלא לסמלי השנאה בפריצה לקפיטול

סמלי השנאה הציפו את הקפיטול במהומות בשבוע שעבר ● מפגינים החזיקו בשלטים שמנסים לשכנע כי הכול בגלל קונספירציה של רשת פדופילים עולמית ● או תמיכה במלחמת אזרחים כוללת ● או מחאה נגד ברית מילה, שהיא סמל השטן ● וכן, גם "העבודה משחררת" הלך שם חזק

עוד 883 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

הנשיא לשעבר אחמדינז'אד קרא לפתוח בדיאלוג עם הסעודים ● משרד הבריאות הפלסטיני אישר את החיסון הרוסי לקורונה, אך לא ברור מתי הוא יגיע לרמאללה ● מנהיג של כת מין בטורקיה נידון ל-1,075 שנות מאסר ● תוניסיה מציינת עשר שנים להפלתו מהשלטון של הנשיא בן עלי ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 924 מילים

הגיע הזמן להילחם בשנאה ברשת

בשעה טובה הרשתות החברתיות וענקיות האינטרנט נוקטות בצעדים אקטיביים על מנת לעצור את הטירוף שתודלק באמצעותן. חסימת חשבונותיו של טראמפ ברשתות החברתיות, לצד הפסקת שירותי אחסון הענן על ידי אמזון לפרלר שנסגרה כתוצאה מכך, הם בשורה מצוינת. פרלר שימשה כרשת חברתית נטולת צנזורה בה גזעניים, אנשטישמיים ומכורי קונספירציות משתמשים וחולקים את אידיאולוגיית השנאה שלהם.

חסימת טראמפ ברשתות, והפסקת שירותי אחסון הענן של אמזון לפרלר, שנסגרה כתוצאה מכך, הם בשורה מצוינת. פרלר שימשה כרשת חברתית נטולת צנזורה בה גזעניים, אנטישמים ומכורי קונספירציות חלקו אידיאולוגיית שנאה

אבל פרלר איננה הפלטפורמה היחידה בה משמשים כל אותם אנשים, ולמרות שנסגרה והמנכ"ל שלה הודיע כי ייקח יותר זמן מהצפוי להשיב אותה חזרה לפעילות (אם בכלל), ישנן עוד מספיק אלטרנטיבות אחרות.

צמתי השנאה ברחבי הרשת

gab היא רשת חברתית דמויית טוויטר (ללא הגבלת תווים וללא צנזורה) האהודה במיוחד על אותן קבוצות שהוזכרו. הרשת מתקיימת בזכות מימון של חבריה, ובדומה לאתרים שמציעים מוצרים לא חוקיים, אמצעי התשלום הקיימים שם הינם ביטקוין, צ'ק אלקטרוני ושליחת צ'ק בדואר.

העובדה כי ל-gab אין יכולת לעבד תשלומי כרטיסי אשראי, שאין אפשרות לשלם דרך ארנקים דיגיטליים (דוגמת PayPal או Skrill) או לקבל תשלום דרך העברה בנקאית, מעידה על רמת המפוקפקות שלה. אתרים שלא משתמשים באמצעי תשלום לגיטימיים ומסתמכים על אמצעי תשלום אנלוגיים או על ביטקוין, לרוב עושים זאת כיוון שאינם רוצים שחברות האשראי או הארנקים הדיגיטליים יקפיאו את נכסיהם.

אינני מעורה בתזרים התשלומים של gab, אך לא נראה לי מופרך להניח, לנוכח הבחירה באמצעי התשלום, שבעלי gab לא מדווחים על הכנסותיהם ולא משלמים מיסים. דבר שאיננו מעיד על אזרחות טובה, למרות שרבים ממשתמשי הרשת מכריזים על עצמם כ"פטריוטים".

מלבד gab, ישנן עוד פלטפורמות רבות בהן מהודהדים מסרי השנאה וההסתה. לדוגמה, פורום mymilitia שמטרתו לחבר בין חברי המיליציות העצמאיות בארה"ב וליצור שיתופי פעולה ותיאום "בכדי להגן על המדינה". פורום נוסף הידוע לשמצה – 8kun, המוכר יותר כ-4chan ו-8chan בגלגוליו הקודמים. בעבר הפורום נסגר, אך כל פעם שב וקם מחדש עם שם אחר ואוחסן בשרתים אחרים. הפורום הוא כר פורה לחסידי Qanon וניתן למצוא שם תכנים קיצוניים וגזעניים לצד תמונות עירום קשות וסרטוני deepfake. למרות שנסגר בעבר, 8kun ממשיך לפעול וסביר להניח שבדומה ל8kun, זה עניין של זמן עד שמנהלי פרלר ימצאו שירות אחסון ענן אחר ויפעילו את הרשת שלהם בחזרה.

בנוסף לפלטפורמות הללו, קיימים עוד מאות ערוצי טלגרם המחולקים לפי נושאי אידיאולוגיה ושנאה שונים – ערוצים שונאי שחורים, ערוצים לאנטישמיים וניאו נאציים, לחסידי Qanon, Proud Boys (ארגון הימין הפשיסטי-שובינסטי הקיצוני) ועוד כאלה ואחרים שמתאגדים סביב נושא שנאה מרכזי.

קיימים עוד מאות ערוצי טלגרם המחולקים לפי נושאי אידיאולוגיה ושנאה שונים – ערוצים שונאי שחורים, ערוצים לאנטישמיים וניאו נאציים, לחסידי Qanon, Proud Boys (ארגון הימין הפשיסטי-שובינסטי הקיצוני) ועוד

עם זאת, אותם ערוצים מתואמים וניתן למצוא תכנים זהים המשותפים בהם. כל תיאוריית קונספירציה וכל פייק ניוז שברצונם להפיץ (ואמור לעזור לטראמפ) מופץ עם טקסט כמעט זהה ובשעות כמעט חופפות.

רמת תיאום גבוהה

התפיסה שהייתה בעבר כלפי אותן קבוצות היא, כי אמנם הם מציפים את הרשתות החברתיות והאינטרנט בתכני שנאה ושטנה, אך היכולת שלהם להתארגן יחד ולתאם פעולה רחבת היקף, נמוכה עד לא קיימת. האירועים בקפיטול הוכיחו אחרת. ניתן למצוא ראיות רבות להתארגנות המקדימה ולכך שחברי פורומים מובילים נכחו שם בעצמם. מרגע שהחלה הפריצה לקפיטול, בתיאום נרחב בפלטפורמות ובקבוצות השונות, פומפמו נרטיבים שקריים לגבי האירועים. נטען כי תומכי טראמפ הפגינו בשלווה ובשלום מחוץ לקפיטול, ומי שפרצו פנימה הם פעילי אנטיפה ותנועת BLM  בהוראת ננסי פלוסי ומייק פנס, שחיפשו תירוץ להדחת טראמפ.

האירועים בקפיטול, טראומתיים ככל שיהיו, משמשים כנורה אזהרה למה שכל אותם חסידי טראמפ ו-Qanon מסוגלים לעשות. ישנם כמה נרטיביים מסוכנים שמופצים ומתודלקים בקרב Qanon. באחד, נטען כי העולם נמצא בשליטת סינדיקטות פשע חוצות דורות וכתות מוות שהתאחדו כדי לכונן ממשלה עולמית אחת, שתמחה 90% מאוכלוסיית העולם, ואילו באחר נטען כי הסינים משתלטים על העולם וכי ישנם 70,000 חיילים סינים בוונקובר שמחכים לפקודה לפלוש לארה"ב מצפון.

אותם נרטיבים, הזויים ככל שיהיו, מצליחים לעורר זעם בקרב אוכלוסיה זאת. גם אם קיימים חורים וסתירות רבות בתכנים המופצים, הם יותר ממספיקים בשביל ששנאת ההמון תתורגם לפעולות מעשיות מחוץ למרחב הוירטואלי.

התפיסה הרווחת בעבר כלפי אותן קבוצות היא, כי אמנם הם מציפים את הרשתות החברתיות והאינטרנט בתכני שנאה ושטנה, אך יכולתם להתארגן יחד ולתאם פעולה רחבת היקף, נמוכה עד לא קיימת. האירועים בקפיטול הוכיחו אחרת

עד לא מזמן העולם סבל מארגון הטרור הרצחני דאע"ש. דאע"ש הצליח ליצור לעצמו שם, לגייס פעילים ולהוציא לפועל מתקפות ברחבי העולם בזכות האינטרנט, רשתות חברתיות ופורומים שונים. מימדי ההרס והאימה זכורים לכל, אך ניכר שהלקח עוד טרם נלמד ויושם. עתה העולם מבין כי לא רק פנאטים דתיים מנצלים את האינטרנט לרעה, אלא גם אזרחי המעצמה הגדולה בעולם.

צעדים מגבילים

ברור לכל אדם שפוי שצריכה להיות הגבלה וצנזורה על התכנים המופצים באינטרנט. זאת משום שהם מובילים לפעולות אלימות ומסוכנות המביאות למוות של אנשים ומערערות את יציבות החברה.

המהלכים האחרונים של ענקיות האינטרנט אכן חשובים, אך נדרשים עוד צעדים מרחיקי לכת. על חברות הטכנולוגיה וענקיות האינטרנט להתאחד, להביא לסגירת כל הערוצים, הקבוצות השונות, האתרים והפורומים בהם משתמשים אותם קיצוניים ולהביאם לעלטה דיגיטלית. פירוק אותן פלטפורמות לא ישים קץ לתופעה אך יביא לדילול בכמות האנשים אליהם מופצים תכנים אלה, לפגיעה אנושה בתיאום, ויגרום לבזבוז משאבים אדיר של אותן קבוצות בכדי להקים פלטפורומות חלופיות.

בימים האחרונים הרשתות החברתיות חוסמות עוד ועוד תומכי טראמפ ו-Qanon, ולצד זה גובר הדיון אודות גבולות חופש הביטוי. לרוב, אותם דיונים מגיעים להתנצחות ללא סוף, בה מחפשים סימטריה בין החופש להגבלות, בין הקבוצה בחברה שנפגעת לבין הקבוצה המוגבלת.

הניסיונות למצוא סימטריה לא מעלים חרס, והאירועים בגבעת הקפיטול, אחד מהסמלים הגדולים ביותר של הדמוקרטיה האמריקאית, הם הדוגמה המוחשית ביותר למה שקורה כשלא מגבילים ונותנים לכל אדם להתבטא כרצונו. כשחופש הביטוי הופך להיות הערך העליון, לתהליך כזה יש רק תוצאה אחת בסוף והיא הרס הדמוקרטיה.

נדרשים עוד צעדים מרחיקי לכת. על חברות הטכנולוגיה וענקיות האינטרנט להתאחד, להביא לסגירת כל הערוצים, הקבוצות השונות, האתרים והפורומים בהם משתמשים אותם קיצוניים, ולהביאם לעלטה דיגיטלית

חברות אנושיות וקהילות ברחבי העולם לא התקיימו ושגשגו בזכות חופש הדיבור אלא בזכות רצון לשתף פעולה, התחשבות בצרכי האחר והכרה בגורל החיים המשותפים וחיזוק האמצעים המאפשרים זאת. הרשתות החברתיות הביאו הרבה טוב לעולם, אך הגיע השלב בו יש לקבוע גבולות ולהבטיח שלא נראה עוד אירועים כאלה המערערים על המשך קיום חברה דמוקרטית.

גיא רוה הוא אנליסט לאיתור הלבנות כספים באינטרנט, קצין במיל', סטודנט לתואר שני במדע המדינה, מתעניין וחוקר יחסים בינלאומיים ואת הקשר בין ספורט לפוליטיקה בפרט. לולא הקורונה היה אמור להתחתן בעוד כמה חודשים, אבל החתונה נדחתה לשנה הבאה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 962 מילים
עודכן עכשיו

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

הוקם על ידי יהודים, הוחרם על ידי הנאצים, הוסתר על ידי הסובייטים

הסיפור הטראגי של הטירה הנטושה: היא נבנתה בהמון סטייל על ידי סוחר יהודי מברלין, נלקחה בידי הנאצים ערב מלחמת העולם השנייה, והוסתרה במשך עשורים על ידי הסובייטים ● הלהיט של נטפליקס הוליד עכשיו גל עלייה לרגל של מבקרים וחושף היסטוריה יהודית מפוארת

עוד 460 מילים
מירוץ 2020
המירוץ לבית הלבן / 5 ימים להשבעה

כך נראה לינץ'

שבוע אחרי הפריצה לבית הקונגרס, התמונה מתבהרת ומה שנראה בתחילה כהתפרעות של חובבי סלפי בתחפושות מתברר כארוע אלים עם סממנים של לינץ' ● ככל שיותר סרטונים ועדויות נחשפים, כך גובר הסיכוי שמספיק רפובליקאים בסנאט יחליטו לתמוך בהדחת טראמפ, ולו רק כדי להבטיח את סילוקו מהזירה הציבורית ● ומה שנבחרי הציבור לא יעשו, עושות כבר החברות המסחריות הגדולות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 1,616 מילים ו-1 תגובות

יוזמת השלום האמריקאית הביאה לכינון קשרים בין ישראל למדינות ערביות, שמצידן הדגישו שהצליחו למנוע את הסיפוח ● אילוצים פוליטיים הביאו את נתניהו לפנות לערביי ישראל ● בין הערבים הרחוקים, של דובאי ואבו דאבי, לערבים הקרובים, של טירה ונצרת, נמצאים הפלסטינים, שממשל ביידן עשוי להיטיב עימם ● דעה

עוד 1,305 מילים

נתניהו: כשהציבור יפנים שהקורונה נגמרה נראה עלייה במנדטים

אוחנה על דרישתו של מנדלבליט להתחיל לחסן אסירים: מדוע עמדתו של יועץ בלתי נבחר מחייבת ועמדתו של הגורם האחראי בממשלה איננה? ● זנדברג על אוחנה: שר שנשלף לפי אורך הלשון מפאתי מקום 29 ברשימה ממונה על ידי נאשם כדי לעשות מה שלא חוקי ● גוברים הסיכויים לאיחוד של גנץ ולפיד ● מנסור עבאס מתכנן לפרוש מהרשימה המשותפת ולהקים מפלגה חדשה

עוד 33 עדכונים

"גנץ הוא נזק. הוא מרעיל את הסביבה. שיפרוש"

לבוגי יעלון יש חמישה עקרונות, ורק מי שמחויב להן יוכל לחבור אליו ● בינתיים הוא פוסל ריצה עם גנץ ("גרם נזק אדיר למדינת ישראל"), לפיד ("מתאים להיות רה"מ, אבל הציבור לא נותן בו אמון"), סער ואלקין ("הם לא מדברים על השחיתות") או בנט ("הוא אחראי למחדל לא פחות מאחרים") ● והוא בטוח שיעבור את אחוז החסימה, למרות מצבו בסקרים ● "תמיד המעיטו בכוח שלי"

עוד 1,295 מילים ו-1 תגובות

זו שעת חירום, זמן להניף דגל אדום

שורה ארוכה של תוכניות בנייה אגרסיביות מאיימות להפוך את מעט הטבע שנותר לשטחים אורבניים מכוסי בטון ● למרות שמשבר הקורונה סיפק תזכורת לחשיבות הטבע העירוני, מוסדות התכנון והמערכת הפוליטית לא מחשבים מסלול מחדש ● המשבר פגע גם בארגונים הירוקים, ובלי התגייסות של הציבור הם לא יוכלו לבלום לבד את המפולת

עוד 686 מילים

מיכל מנהיימר, יו"ר תנועת "חרדים לשלטון מקומי", היא אחת הפעילות הבולטות בקרב החרדים החדשים, המבקשים להרחיב את השכלתם ולטפל בבעיות רווחה ● יש לה ביקורת נוקבת על העסקנות במגזר ("יש אצלנו אליטה שחשוב לה הכוח, הכסף והכבוד") ואכזבה מהפוליטיקאים ("בנט בינתיים לא עמד במילה שלו") ● אבל היא מדגישה: "אני אולי חריגה בדעות שלי, אבל לא בחרדיות שלי"

עוד 2,721 מילים

דרישה משטייניץ לבדוק את תוכניות עידן עופר במישור רותם

בעקבות תחקיר זמן ישראל: גרינפיס ישראל פנתה לשר האנרגיה בדרישה לקבל הבהרות באשר לקשר בין כימיקלים לישראל של עידן עופר לפרויקט פצלי השמן באזור ים המלח של המיליונר האוסטרלי ג'ון קאסלה ● העמותה גם דורשת משטייניץ לפרסם את עמדתו בסוגיית העברה אפשרית של בתי הזיקוק מחיפה לאזור ים המלח

עוד 985 מילים

סקר בחירות: הליכוד 32 מנדטים, סער 17, לפיד 14

נתניהו בשיחה בוטה עם השולמנים: "סמוטריץ' והחרדים עושים מה שאני עושה, אם אקבל 61 מנדטים בעזרת הקורונה אעזור לכם" ● אדלשטיין: נחסן אסירים, גם אם זה לא מוצא חן בעיניי ● אביב גפן נפגש עם נתניהו שהבטיח: "התרבות תהיה מהענפים הראשונים להיפתח" ● המשטרה על הפרת ההוראות של מירי רגב: "לא יכולים לחקור בדיעבד" ● העליון אישר: העבודה תקיים פריימריז ● רופאים בכירים מאיימים על אלרעי-פרייס בתביעת דיבה

עוד 45 עדכונים

בהחלטה חריגה שנתן השבוע נציב התלונות על הפרקליטות, השופט דוד רוזן, נחשפת מסכת הדלפות שיטתית של ראש צוות החקירה בפרשת הרצח של מאיה וישניאק בקיץ האחרון ● "חומרי חקירה מרכזיים ומשמעותיים נמסרים לתקשורת, פעם אחר פעם, בשיטת עבודה מכוונת", תאר רוזן את מעשיו של רפ"ק אסף צוויג ● והכול מתוך מטרה של קידום אישי ורדיפת פרסום ● פרשנות

עוד 893 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה