כ"ץ קבע פגישה עם גנץ, שלא מבין שהוא הולך לקנוסה

אתמול הודיעה כחול-לבן כי שר האוצר פנה אל גנץ וקבע עמו פגישה ביום ראשון על תקציב 2020/2021 ● לא בכדי יצאה ההודעה מהצד של גנץ ● שר הביטחון שם את מבטחו עכשיו בכ"ץ ומקווה שיוכל לצאת מהפגישה ביום ראשון עם בשורה שתשאיר אותו במסלול לרוטציה ● כ"ץ יקבל את גנץ בלבביות, אבל האכזבה שמחכה לו במשרד האוצר רק תצטרף לשאר מפחי הנפש ● פרשנות

ישראל כ"ץ ובני גנץ בינואר 2020 (צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90)
אוליבייה פיטוסי/פלאש90
ישראל כ"ץ ובני גנץ בינואר 2020

אתמול בערב (חמישי) הפיצה הדוברות הרשמית של כחול-לבן הודעה לתקשורת. "שר האוצר ישראל כ"ץ פנה כעת לשר הביטחון בני גנץ בבקשה לקיים פגישה להצגת תקציב המדינה לשנים 2021/2020. השניים צפויים להיפגש ביום ראשון הקרוב. טרם נקבעה שעה".

לא בכדי ההודעה יצאה מבני גנץ. שר הביטחון מסרב לאבד תקווה. הוא קורע את החבל אבל משאיר חוט מחבר אחד. הוא עדיין מתחנן לאיזה נס, שישאיר את הרוטציה בחיים.

גנץ הרי כל כך קרוב למעון הרשמי ברחוב בלפור. יש לו אפילו משרד של ראש הממשלה החליפי עם מנכ"ל שאישרה הממשלה. ההסכם הקואליציוני מעגן כיאות את התנאים המופלגים שלו, אחד לאחד. איך אפשר לוותר על כל זה?

גנץ שם את מבטחו עכשיו בכ"ץ. הוא מקווה שיוכל לצאת מהפגישה ביום ראשון עם בשורה. הוא לא מבין שהוא הולך לקנוסה. האכזבה שמחכה לו במשרד האוצר מצטרפת לשורה של מפחי נפש, שהובילו אותו לנאום הממורמר שנשא ביום שלישי בכנסת. בפגישה באוצר, גנץ לא יצליח לעצור את "הפיגוע הכלכלי שנתניהו עושה באזרחי ישראל", כלשונו.

בנימין נתניהו ובני גנץ בדיון על ההסכם עם בחריין, 10 בנובמבר 2020 (צילום: דוברות הכנסת - שמוליק גרוסמן)
בנימין נתניהו ובני גנץ בכנסת, 10 בנובמבר 2020 (צילום: דוברות הכנסת – שמוליק גרוסמן)

כ"ץ יקבל את גנץ בלבביות, כדרכו. סביר להניח שהשניים יחליפו כמה מלים על מושב כפר אחים שבו גדלו. כ"ץ מתגורר שם עד היום. בהמשך יציג שר האוצר לגנץ את לוח הזמנים שלו להעברות התקציב וחוקי ההסדרים. ביום שני האחרון הוא הציג את הלו"ז הזה לנתניהו:

  • 9 בדצמבר 2020: אישרור תקציב 2020 בממשלה.
  • 17 בדצמבר 2020: אישור תקציב 2021 וחוקי ההסדרים בממשלה.
  • 23 בדצמבר 2020: אישרור תקציב 2020 בכנסת.
  • פברואר 2020: אישור תקציב 2021 וחוקי ההסדרים בכנסת.

גנץ לא מבין הרבה בתקציב, כמו שהוא לא בקיא בסעיפים נסתרים בהסכמים פוליטיים, כפי שראינו. הוא יודע בגדול שהוא חתם על הסכם קואליציוני עם נתניהו באפריל האחרון, ושם מתחייב ראש הממשלה להעביר תקציב דו-שנתי. ההסכם הזה הפך לתיקון בחוק יסוד הממשלה, אבל התקציב  המובטח לא עבר באוגוסט וקיבלנו את הדחייה שרקמו יועז הנדל וצבי האוזר, עד ה-23 בדצמבר.

הנדל והאוזר רוצים עכשיו לפוצץ את התקציב וללכת לבחירות כי מקומם מובטח ברשימה של נפתלי בנט. גנץ מנהל מלחמת מאסף שנראית אבודה. הוא יתבע משר האוצר להעביר את תקציב 2021 מיד, בשלוש קריאות, עד סוף החודש. כ"ץ יגחך. הוא יגיד לו שגלגלי הממשלה והכנסת לא עובדים כל כך מהר. יש תהליכים, יש הצבעות, יש עבודת משרדים, יש ועדות בכנסת. "בוא נעביר את תקציב 2020 ב-23 בדצמבר ונמנע בחירות", יאמר כץ לגנץ. לאט, לאט. אחר כך נראה.

גנץ מנהל מלחמת מאסף שנראית אבודה. הוא יתבע משר האוצר להעביר את תקציב 2021 מיד, בשלוש קריאות, עד סוף החודש. "בוא נעביר את תקציב 2020 ב-23 בדצמבר ונמנע בחירות", יאמר כץ לגנץ. אחר כך נראה

כ"ץ יודע שנתניהו לא רוצה תקציב לא בדצמבר ולא בפברואר. אם יש תקציב, יש ממשלה, ואם יש ממשלה, יש רוטציה. נתניהו רוצה בחירות, אבל במועד שנוח לו, ורק אחרי פיצוץ תקציב. "אם לא היה משפט – היה תקציב", אמר גנץ השבוע בנאומו, וכל כך צדק.

למה בכל זאת הוא הולך לפגוש ביום ראשון את שר האוצר? למה הוא מוציא הודעה ועושה בושות לעצמו? הפתרונים הם לא מתחום ההיגיון הפוליטי והמעשי.

עוד 462 מילים
כל הזמן // יום שלישי, 5 ביולי 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

עונת הפריימריז יוצאת לדרך

את החודש הקרוב יבלו כמחצית מהמפלגות הקיימות בפריימריז לרשימה לכנסת - וכמה גם לראשות המפלגה ● הליכוד מושכת את מרב תשומת הלב, אבל גם במפלגות הקטנות מימין ומשמאל יש פוטנציאל לדרמות והפתעות ● ומה שבטוח: הפעם התקשורת לא תתעלם מהבחירות שיתקיימו ברע"ם ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
עוד 909 מילים ו-2 תגובות

מרכזיותה של סעודיה בזירה הבינלאומית  

לצד התמורות העצומות המתחוללות בזירה הבינלאומית ובמזרח התיכון בעת האחרונה, ערב הסעודית עוברת טלטלות עמוקות ושינויים מרחיקי לכת. כך, במסגרת הדיונים סביב משבר האנרגיה הגלובלי נוכח הזינוק במחיר הנפט, ועל רקע האיומים הביטחוניים ובראשם סוגית הגרעין, תשומת לב רבה מופנית לעבר מוחמד בן סלמאן יורש העצר הסעודי העומד בראש הממלכה.

למרות גילו הצעיר (37) ועל אף שאביו המלך סלמאן עדיין בחיים, יורש העצר, העומד בראש משרד ההגנה והצבא הסעודי, הוא האיש החזק והשליט האמתי של הממלכה הסעודית. זאת, בין היתר, הודות לעושרה העצום ויציבותה של סעודיה לצד היותה יצואנית הנפט הגדולה בעולם, המעצמה האזורית המובילה מול איראן ובעלת הברית החשובה והוותיקה ביותר של ארה"ב. אם לא די בכך, הרי שלמרבה האירוניה גם נוכח סיום בידודה מהקהילה הבינלאומית על רקע מעורבותו האישית של בן סלמאן ברצח העיתונאי עדנאן חשוקג'י (2018).

למרות גילו הצעיר (37) ועל אף שאביו המלך סלמאן עדיין בחיים, יורש העצר, מוחמד בן סלמאן, העומד בראש משרד ההגנה והצבא הסעודי, הוא האיש החזק והשליט האמתי של הממלכה הסעודית

והעובדות מדברות בעד עצמן. מאז עלייתו של בן סלמאן לשלטון ב-2017 וכחלק מ"חזון 2030" שאפתני אותו ניסח, סעודיה עוברת ביוזמתו שינויים רבים הנושאים השלכות ארוכות טווח.

לאחר שחיסל את אויביו וצמצם את סמכויותיהם של מתנגדיו מקרב הנסיכים ובני משפחת בית המלוכה, הוא פנה לחיזוק חוסנה ויציבותה החברתית-כלכלית של הממלכה. זאת, תוך מאבק בלתי נילאה בשחיתות לצד ביצוע מהפכות חברתיות חסרות תקדים (דוגמת היתר נהיגה לנשים ופתיחת בתי קולנוע ותיאטראות) לצד רפורמות כלכליות רדיקליות (דוגמת הרפורמות בשוק הדיור ובמגזר התיירות).

כל זאת, כשברקע איראן מאיצה את פיתוח הגרעין שלה ומגבירה את היקף האיומים הביטחוניים המופנים נגד הממלכה הסעודית (באוויר, בקרקע ובים). אך במקביל, מקדמת את המגעים והשיחות עמה על אף, ואולי בשל היריבות המרה השוררת בין השתיים והעוינות ההיסטורית המפלגת עד היום את העולם המוסלמי.

לאחר שבן סלמאן חיסל את אויביו וצמצם את סמכויותיהם של מתנגדיו מקרב הנסיכים ובני משפחת בית המלוכה, הוא פנה לחיזוק חוסנה ויציבותה החברתית-כלכלית של הממלכה

התבוננות על מפת ההסכמים, הבריתות והקואליציות השונות שנוצרו לאחרונה במזרח התיכון, חושפת מארג שלם ומורכב של יחסים, קשרים ואינטרסים שונים ולא פעם מנוגדים, המתקיימים בו-זמנית בכפיפה אחת באזור.

שיאם של כל אלה מתבטא כאמור, בחידוש הקשרים בין הרפובליקה האסלאמית ומנהיגת הציר השיעי לבין סעודיה, מנהיגת העולם הערבי העומדת בראש העולם הסוני (המהווה 85-90% מהעולם המוסלמי).

ללא ספק, קיימת א-סימטריה ביכולות, במשאבים ובעוצמות של שתי המדינות. וכך, בזמן שאיראן נתונה במצוקה כלכלית וחברתית קשה לצד טלטלות משמעותיות בצמרת המשטר, הצבא והמודיעין שלה, ערב הסעודית נחשבת לאחת המדינות היציבות, השמרניות, העשירות והחזקות במזרח התיכון ובזירה הבינלאומית. התבוננות בתחזיות של קרן המטבע העולמי מספקת אינדיקציות לכך. סעודיה בעלת תמ"ג מהגבוהים בעולם והכלכלה הסעודית צפויה לצמוח השנה ב-7.6% ולהגיע לטריליון דולר.

בנוסף ומעבר לכך, כמדינה הגדולה ביותר בחצי האי-ערב, החולשת על שטח עצום של יותר מ-2.1 מיליון קמ"ר שרובו מדברי, מיקומה של ערב הסעודית בטבורו של המזרח התיכון, השולט במידה רבה בדינמיקה המתחוללת בשוק האנרגיה העולמי כמו גם במפת היחסים עם מדינות ערב ומדינות המפרץ, מקנה לה עוצמה גיאופוליטית אדירה.

היא עומדת בראש ארגון GCC המאחד כלכלית וביטחונית את מדינות המפרץ והיא יצואנית הנפט הגדולה בעולם, כשסין, רוסיה וארה"ב "מתחרות" זו בזו על היקף הייבוא ממנה. כל זאת, בזמן שכיצרנית הנפט השלישית בהיקפה בעולם (אחרי ארה"ב ורוסיה), סעודיה חולשת על רזרבות משמעותיות של הזהב השחור, היכולות לסייע בריסון עליית המחירים ולהשפיע על יציבות שוק הנפט העולמי.

יש א-סימטריה ביכולות, משאבים ועוצמות המדינות. איראן במצוקה כלכלית וחברתית וחווה טלטלות בצמרת המדינית והביטחונית. סעודיה מהמדינות היציבות, העשירות והחזקות במזה"ת ובעולם

עובדות חשובות אלה נושאות משמעויות והשלכות רבות. מפת האינטרסים הגיאופוליטיים, בעיקר בסוגיית שוק האנרגיה הגלובלי, מתעצבת כל העת וניצבת לנגד עיניהם של מקבלי החלטות רבים בעולם ובהם ראשי המשטר בטהרן ומנגד, הממשל בוושינגטון בהובלת ג'ו ביידן.

בתוך כך, הן לאיראן והן לארה"ב יש אינטרס חזק לחדש ולבסס את קשריהן עם סעודיה ובן סלמאן. זאת על אף מטעני העבר שכל אחת מהן נושאת כלפי הממלכה הסעודית והעומד בראשה.

אולם כאן המקום לחדד ולהבהיר:

  • איראן נושאת עיניה לעבר סעודיה בעיקר בשל מצוקתה הכלכלית ומתוך אינטרס פוליטי-צבאי להעצים את יכולותיה הצבאיות-גרעיניות ומעמדה כמעצמה אזורית וכל שכן, כדי לבלום באמצעות סעודיה את התחזקותה של ישראל ואת היקף הקשרים וההסכמים הכלכליים-ביטחוניים שהיא מקיימת עם מדינות האזור.
  • ארה"ב, לעומתה, בעלת עניין ואינטרסים שונים בתכלית. הממשל האמריקאי, המתמקד כיום בעיקר במזרח אסיה ובמתחולל במלחמה באירופה, נסוג מהמחויבות והנוכחות שלו במזרח התיכון כולו מאז 2011. בתוך כך, אין לו עניין ויכולת להגביר את מעורבותו באזור והוא מחפש דרכים, קשרים ובעיקר קואליציות אזוריות, שיסייעו לו לשמור על הסדר והיציבות באזור ולבלום את ההידרדרות הביטחונית ומרוץ הגרעין בהובלת איראן. זאת ועוד, ממשל ביידן פועל מתוך אינטרס לרסן את הזינוק החד שחל במחירי האנרגיה, כשבן סלמאן, הוא מי שמחזיק את המפתחות לכל אלה.

הן לאיראן והן לארה"ב יש אינטרס חזק לחדש ולבסס את קשריהן עם סעודיה ובן סלמאן. זאת על אף מטעני העבר שכל אחת מהן נושאת כלפי הממלכה הסעודית והעומד בראשה

אין ספק כי משולש היחסים המתקיים בין ערב הסעודית, ארצות הברית ואיראן, הינו מצב טעון ומורכב הטומן בחובו סיכונים והזדמנויות שונות.

בהתחשב בתמורות הגיאופוליטיות המתחוללות כיום בזירה הבינלאומית ובכלל זה, במזרח התיכון ובסעודיה, דווקא מוחמד בן סלמן, מנהיג נחוש, חריף ומהפכן הידוע גם באכזריות שאינה יודעת גבולות (רצח חשוקג'י), הוא מי שיכול להתאים את עצמו ול"גנג'ל" בין מצבים סבוכים ונסיבות מורכבות.

תוך שהוא משלב בין שמרנות חדשנות וקידמה, לצד תעוזה שאפתנות ועוצמות כלכליות אדירות, הוא היחיד שיכול במקביל הן להתקרב לאיראן, וזאת מעמדת עוצמה והובלה כלכלית בעיקר, במטרה לבלום את התפשטות השפעתה ההרסנית במזרח התיכון והן, לסייע לארה"ב לשמור על יציבות שוק האנרגיה העולמי ומחירי הנפט וכל שכן, על יציבות המזרח התיכון. ללא ספק, בן סלמאן הוא אחד השחקנים החשובים והמשפיעים ביותר הפועלים כיום בפוליטיקה העולמית.

ד"ר ענת הוכברג-מרום היא מומחית לגיאופוליטיקה וליחסים וטרנדים בינלאומיים עם יותר מ-20 שנות וותק וניסיון בעבודה עם גורמי ממשל, בטחון ועסקים בינלאומיים בארץ ובחו"ל. במסגרת מחקריה ועבודתה כיועצת גיאופוליטית נפגשה בבית הלבן עם היועץ הישיר לענייני הטרור העולמי של הנשיא אובמה (2015) והשתתפה בכנסים ופורמים בינלאומיים שונים בחו"ל. במהלך שלוש השנים האחרונות, הרחיבה את תחומי המחקר והעניין שלה לאסיה בדגש על סין. משמשת כיועצת בכירה במכון המחקר בהינאן (דרום סין) ומספקת ניירות עמדה ומחקרים לממשל הסיני העוסקים בעיקר בממד הביטחוני של פרויקט ה"חגורה והדרך" (BRI), הכולל בניית תשתיות ענק בכל רחבי העולם.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 880 מילים

בהרב-מיארה על מינוי רמטכ"ל: נפעל מתוך שיקולים ענייניים; מים סוערים לא יסיטו אותנו

לפיד על שיגור המטוסים הלא-מאוישים לאסדת כריש: "ממשלת לבנון צריכה לרסן את חיזבאללה אל מול ההתקפות האלה, או שאנחנו ניאלץ לעשות זאת" ● החלה עדות הדס קליין בתיק 1000: צפויה להעיד שבני הזוג נתניהו ביקשו לקבל סיגרים, בקבוקי שמפניה ותכשיטים ● ליברמן: "קצת מוזר" שמיכאלי, המחזיקה בהשקפת עולם פמיניסטית, לוקחת חלק באירוע שבו הפרדה בין נשים לגברים

עוד 12 עדכונים

האם שאריות המזון שנזרקות לפח על ידי מליוני ישראלים הופכות לדשן לחקלאות או מושלכות סתם כך לטבע? ● עימות חזיתי בין המשרד להגנת הסביבה לבין תאגיד הפסולת "ורידיס" שופך מעט אור על הנעשה מאחרי הקלעים של תעשיית הפסולת בישראל - והריח לא משהו

עוד 1,638 מילים

למקרה שפיספסת

רוב הבקבוקים עדיין מגיעים לפח – ויש מי שמרוויח מזה

בדיקת זמן ישראל ניב סולטן קוראת לציבור למחזר, אך הסרבול במרכולים מקשה על החזרת בקבוקים ריקים, מה שיוצר כלכלת צללים ● כספי פיקדון מועברים לאוספי בקבוקים שהופכים את המיחזור לעיסוקם העיקרי או להשלמת הכנסה ● המשרד להגנת הסביבה דורש מהיצרנים לאסוף יותר בקבוקים, אך גם שם יודעים שהבעיה האמיתית היא שאין הפרדה של אשפה אורגנית

עוד 1,622 מילים

עדכון ביטחוני מותאם לראש האופוזיציה - על מצב הפייק-ניוז

כדי לא לבזבז את זמנו של ראש הממשלה החדש ולא להטריד את מנוחתו של ראש האופוזיציה הישן בנימין נתניהו, המסרב להתעדכן אצל ראשי הממשלה נפתלי בנט ויאיר לפיד, מוצע בזאת לקיים עדכון ביטחוני המתאים באופן ייחודי לראש האופוזיציה.

העדכון הביטחוני יותאם ספציפית להיותו נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים, ומנהל "צבא" של טרולים, בוטים ומהנדסי תודעה, כפי שהוא עצמו העיד בפני בנט.

מוצע בזאת לקיים עדכון ביטחוני המתאים באופן ייחודי לראש האופוזיציה, כנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים, וכמנהל "צבא" של טרולים, בוטים ומהנדסי תודעה, כפי שהוא עצמו העיד בפני בנט

עדכון מצב הפייק-ניוז הביטחוני, ההסתה הביטחונית, ההשמצות והקריאות למרד, עדכון על מצב השקרים של נציגי הליכוד וגוש נתניהו. עדכון יומיומי.

את העדכון מטעם ראש הממשלה יבצעו פשוט מי שממונים על ביטחונו בשב"כ ובמשרד ההסברה.

גם חוקריה של שולחת הקליע לבנט יעדכנו. גם כל מי שעוקבים מתוקף תפקידיהם אחרי צבא השם שמאחל מוות ליריביו של נתניהו, יעקבו אחרי רבני דין רודף, תומכי מדינת הלכה ואנשי עוצמה יהודית, אנשי נעם והגזענות הדתית. וכמובן שהוא יעודכן על דבריהם של מכובדינו גלית דיסטל אטבריאן, מירי רגב, דודי אמסלם, שלמה קרעי, דוד ביתן, ישראל כץ, צחי הנגבי וחבריהם,  כשאריה דרעי יסייע ככל שמאפשר לו הסכם הקלון עליו חתם.

ראש האופוזיציה יקבל את תיעוד נאומיו המסיתים עם פירוט דקדקני של עובדות שסילף, המצאות שהפריח, שקרים בוטים שפרסם; מחירי חלב, דירות, דלק וחשמל שטיפסו בתקופתו; מספרי הרקטות ובלוני התבערה שנורו בתקופתו לעומת תקופת ממשלת השינוי, וכמובן ספירת הדולרים שזרמו או לא זרמו לקרן העושר ממרבצי הגז, יותר נכון זרמו לקרן האושר של הטייקונים עימם חתם נתניהו על מתווה שוד הגז.

העדכון הביטחוני הזה אליו יוזמן ראש האופוזיציה, לא יהיה נתון להסכמתו או לתנאיו. הוא יפורסם בכל פלטפורמות התקשורת, במעקב הממשלתי, בארכיון המדינה ועל שלטי חוצות מתחלפים בצמתים.

נציגי אמ"ן השב"כ והמוסד יעדכנו את צוות "עדכון הפייק הביטחוני" החדש במצב המאבק מול הגרעין האיראני, חיזבאללה, חמאס וסיכול פיגועים בטורקיה או במים הכלכליים של ישראל.

ראש האופוזיציה יקבל את תיעוד נאומיו המסיתים עם פירוט העובדות שסילף, ההמצאות והשקרים שהפריח, המחירים שטיפסו והרקטות ובלוני התבערה שנורו בתקופתו לעומת תקופת בנט ועוד

ראש האופוזיציה לא יוכל להימלט מהאמת אל מחוזות תעמולת הבחירות והפייק-ניוז שהקים לצורך בחירתו שוב לראשות הממשלה תוך כדי שטיפת מוחות של אזרחי ישראל.

מדובר בביטחון המדינה. חד וחלק.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
מזכיר שכראש האופוזיציה הפסיכופת הדליף את אחריות ישראל להפצצת הכור בסוריה, בניגוד למדיניות העמימות של ישראל. הבנאדם לא מסוגל לא להתפאר ושיקולים בטחוניים לא מזיזים לו. האמת, צריך לשנות את... המשך קריאה

מזכיר
שכראש האופוזיציה הפסיכופת הדליף את אחריות ישראל להפצצת הכור בסוריה, בניגוד למדיניות העמימות של ישראל. הבנאדם לא מסוגל לא להתפאר ושיקולים בטחוניים לא מזיזים לו. האמת, צריך לשנות את החוק שאת ביבי ספציפית לא מעדכנים כי הוא מדליף. הוא מגלומן, הוא לא מסוגל לא להדליף (הארכיון האירני, עוד דוגמא). אסור לתת לפסיכופת הזה שום סיווג בטחוני. וזה עוד לפני שמזכירים את הדיונים המסווגים שלו עם הילדז והשרהז שאין להם שום סיווג בטחוני

עוד 348 מילים ו-2 תגובות
עודכן לפני 14 דקות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

בפסק הדין שניתן ביום ראשון בבג"ץ, פסלו השופטים את החלטת שרת הפנים לסגור את שערי ישראל בפני פליטים מאוקראינה מאז תחילת המלחמה, למעט מכסה מצומצמת של אשרות ● מעבר לעובדה ששקד הפרה אמנה שישראל חתומה עליה מ-2010, השופטים הצביעו על העובדה ששרת הפנים קיבלה החלטות ללא פיקוח הכנסת ותוך פגיעה בעיקרון הפרדת הרשויות ● פרשנות

עוד 1,088 מילים ו-1 תגובות

רוסיה מגנה את התקיפה בסוריה בשבת: ״לחדול מכך ללא תנאי״

נתניהו התקבל הערב בתשואות בבני ברק בארוע שבע הברכות של גפני ● ארה"ב: לא ניתן לקבוע בוודאות מי הרג את אבו-עאקלה - סביר להניח שחיילי צה״ל בשוגג ● לפיד ליועמ״שית: נשמור על מערכת המשפט מפני הרוצים לפגוע בה ● פולין וישראל משקמות את היחסים ● הנגיד העלה את הריבית ל-1.25% ● הושג הסכם בין האוצר והחקלאים לגבי רפורמת הייבוא

עוד 56 עדכונים

הריקוד של מיכאלי בחתונת נכדתו עלולה לעלות לגפני בכיסאו

ח"כ משה גפני הצליח להכניע את שותפיו-יריביו ביהדות התורה ולשמור על המקום הראשון ברשימה - עד אתמול בלילה ● גפני הזמין לחתונת נכדתו את מרב מיכאלי - אולי השרה השנואה ביותר ברחוב החרדי ● "היא באה לחתונה, לא לבשה שמלה, נכנסה עם מאבטחים לתחום הנשים, הרסה את ההפרדה. מה קורה כאן?" זעם בכיר ביהדות התורה ● ויש מי שכבר קורא לגפני לפרוש מהכנסת ● פרשנות

עוד 623 מילים ו-1 תגובות

ישראל נכנסה באופן רשמי לתקופת בחירות, ומערכת המשפט במדינה חייבת להעלות הילוך בהקפדה על שלטון החוק ● היועצת המשפטית לממשלה צריכה לפקח מקרוב על החלטות ממשלת המעבר ● היועמ"שית בכנסת חייבת לשים עין על עבודת הוועדות והמליאה בתקופה זו ● ועדת הבחירות המרכזית צריכה לשים בלמים ● וחשוב מכול: בג"ץ חייב לשמור שלא נעשים שינויים בחוקי המשחק ● פרשנות

עוד 783 מילים ו-2 תגובות

המל"ל ממליץ לקבוע בחוק ייצוג של לפחות 33% נשים בקבינט המדיני-ביטחוני

פרסום ראשון דוח חסר תקדים שהוגש לראש המל"ל מותח ביקורת חריפה על העדרן של נשים ממוקדי קבלת ההחלטות, במיוחד במצבי חירום ● "העדר קשב ומודעות לנושא המגדרי מוביל לפגיעה קשה ובלתי פרופורציונלית בציבור הנשים בישראל", נכתב בדוח ● בין ההמלצות: להסדיר בחוק את ייצוג הנשים בקבינט המדיני-ביטחוני ובוועדת שרים לענייני קורונה, וכן להפוך את ועדת השרים לשוויון מגדרי לוועדה קבועה

עוד 1,427 מילים

המפלגות חייבות לכנסת 167.2 מיליון שקל – וזאת רק ההתחלה

מפלגת הליכוד חייבת לכנסת את הסכום הגבוה ביותר – כ־49 מיליון שקל ● לכחול לבן יש את החוב הכי גבוה ביחס לגודלה: כ־18.5 מיליון ● שתי המפלגות חורגות מתקרת ההלוואות המותרת ביחד עם תקווה חדשה, שכבר הספיקה לצבור חוב של כ־10 מיליון ● חלק מהמפלגות כבר לקחו הלוואות למימון הבחירות בנובמבר ● הסכום שהכנסת משלמת למימון הקמפיינים מאז 2019 יגיע השנה ליותר ממיליארד שקל

עוד 2,137 מילים ו-1 תגובות

יואב קיש: "לא הייתה לי כוונה לאיים על היועמ"שית"

מערכת הביטחון ליועמ"ש: אפשר למנות רמטכ"ל בזמן בחירות ● דיווח: לפיד סרב לבקשת בנט לקבל תנאי רה"מ לשעבר ● כהנא דורש מימינה התחייבות שתאפשר לו להתפלג ● לפיד שלח לנתניהו הזמנה רשמית לפגישת עדכון ● בג"ץ פסל החלטת שרת הפנים להגביל מספר פליטים מאוקראינה, שקד בתגובה: "אקטיביזם חריג" ● פייגלין יתמודד בפריימריז בליכוד ● לפיד מחליף ראש מערך הסברה

עוד 47 עדכונים

חזבאללה ניצל את המצב הפוליטי בישראל להעברת מסר

ראש ממשלה חדש בישראל זו הזדמנות להעביר מסר ולקבוע תקדים - ובתפיסתו של נסראללה, יש כאן איזון אסטרטגי ● ישראל טסה כל העת מעל שמי לבנון ועל פי פרסמים זרים, אפילו תוקפת משמי ארץ הארזים מטרות בסוריה ● לכן הארגון רואה בחדירת כלי טיס לשמי ישראל צעד תגובה לגיטימי ● יירוט המל"טים אתמול הרס לארגון הטרור הלבנוני את התוכניות ● פרשנות

עוד 720 מילים

״המרחב הפוליטי הפך אלים ומרושע - עלינו לעצור את זה״

הליכוד: שום אמירה של לפיד לא תסתיר את העובדה שנחשפה: שהוא שלח את המנכ״לית שלו עם צ׳ק פתוח למועצת השורא ● לפיד ורעייתו ילונו הלילה במתחם בלפור ● צה״ל יירט כתב״מים מעל מאגר כריש ● גנץ: חיזבאללה מחבל ביכולת לבנון להגיע להסכם עם ישראל ● הפלסטינים יעבירו לארה״ב את הכדור ממנו נפגעה אבו עאקלה ● עודה: היהודים תמיד חיפשו ערבי מחמד כמו עבאס

עוד 17 עדכונים

אחרי ביקור יורש העצר בקהיר, למצרים התחוור כי סעודיה אינה מתכוונת להמשיך להיות הפרה החולבת של מצרים ● האסון בירדן גורם לזעם ברשתות החברתיות ● בין סוריה לאוקראינה: קייב מנתקת יחסים עם דמשק ● ותשע שנים אחרי שמיליוני מצרים יצאו לכיכר תחריר כדי להפגין נגד הנשיא מורסי, הסופר אלאא אל-אסוואני מוציא ספר מבריק, "רפובליקת כאילו" ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזה"ת

עוד 1,335 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה