לכל הרוחות, לכו להצביע

יאיר לפיד (צילום: גילי יערי/פלאש90)
גילי יערי/פלאש90
יאיר לפיד

מחנה המרכז-שמאל עשה טעות נוראית כאשר הנהגתו לא השכילה למנוע ממפלגות קטנות-אך-לא-זעירות להתמודד בנפרד – מתכון בדוק לזריקת קולות לפח. כאשר ברור שיש משהו קרוב לתיקו בין מחנות כן-ביבי ללא-ביבי, זו שלומיאליות ברמה הסטורית.

מחנה המרכז-שמאל עשה טעות נוראית כשהנהגתו לא השכילה למנוע ממפלגות קטנות-אך-לא-זעירות להתמודד בנפרד – מתכון בדוק לזריקת קולות לפח. כאשר ברור שיש משהו קרוב לתיקו בין המחנות, זו שלומיאליות ברמה הסטורית

זה העלה פלאים את ההסתברות שישראל תזכה בממשלת ימין-דתיים שתקדם את המדינה לכיוון דמוקרטיה בסגנון טורקיה, תשבש ואולי תבטל את משפט נתניהו, תחריף את ההדתה, לא תשנה את המצב המטורף עם החרדים, ותמשיך בצעדת ההתאבדות לעבר מדינה דו-לאומית.

כדי שזה לא יקרה, כחול לבן, מרצ, העבודה ורע"מ חייבות כולן לעבור את אחוז החסימה (או לפרוש, כפי שרצוי מאוד שיקרה בימים שנותרו). כולן ממש על הסף, וסוף קמפיין לא עושה חסד עם מפלגות כאלה. הן בונות על הצבעה טקטית של מספיק אנשים, אבל כיוון שאיש מאיתנו אינו יכול לדעת מה יעשו אחרים, כדי שכל זה יסתדר צריך המון, המון מזל. או התערבות אלוהית.

או אולי משהו אחר: מאמץ אדיר לוודא שכל אדם שלא רוצה בהמשך המצב ההזוי והמסוכן שישראל נקלעה אליו פשוט ילך להצביע: כל שמאלן, כל מרכזן, כל ערבי וכל פטריוט, בלי שום ויכוח. עייף מפוליטיקה? לך תצביע. בטוח שכולם רמאים? לך תצביע! נקעת את הקרסול? קיבלת שריטה בברך? יצאת עד מאוחר ויש לך האנגובר? קרא לי, לכל הרוחות, ואני אבוא ואעזור לך להצביע.

זה חשוב במיוחד כי נתניהו הבין היטב את המצב וניהל קמפיין חזק כהרגלו. המצב הוא שקצת יותר משליש מהציבור אוהב אותו, שליש שונא אותו, כמחצית מוכן לסבול אותו למרות שרוב קטן היה מעדיף שילך; זה אומר שחלק מהמעדיפים שילך עדיין מוכנים לסבול אותו. עבור אלה בדיוק נתניהו כל פעם מתאמץ להביא קמפיין; קמפיין אמיתי. הוא לא פוחד להראות את עצמו בטלוויזיה – הוא נמצא בכל מקום, רהוט, אנרגטי ושקרן כתמיד, ומקרין שהוא רוצה לנצח יותר מכולם.

הוא למד את לקח בזבוז הקולות של בנט ב-2019 כאשר בגלל כ-1000 פתקים חסרים הימין איבד שני מנדטים – והפעם דאג שהימין הקיצוני והכהניסטים למיניהם יתאחדו תחת הלייבל "זהות יהודית" שכנראה תעבור (אם כי כל ישראלי הגון צריך לקוות שיפספסו בקול אחד בדיוק, ולא יותר).

בעורמה, הוא דאג לנכס לעצמו את ההצלחה האדירה שנקראת "חיסונים": גם מילה אחת קליטה, גם אחד משני דברים שאנו כרגע אלופי העולם בהם, וגם משכיח את הטיפול הכושל בקורונה.

חלק מהמעדיפים שילך עדיין מוכנים לסבול אותו. עבור אלה בדיוק נתניהו כל פעם מתאמץ להביא קמפיין; קמפיין אמיתי. הוא לא פוחד להראות את עצמו בטלוויזיה – הוא נמצא בכל מקום, רהוט, אנרגטי ושקרן כתמיד

אסור היה לתת לנתניהו ליהנות כך מהקורונה. האופוזיציה הייתה צריכה להזכיר לציבור בכל דרך אפשרית מדוע יש להעניש את נתניהו בגין קורונה. בישראל יש שיעור נדבקים ה-9 הגרוע בעולם. יש בה כפול מהתמותה של כלל העולם למרות היותה "מדינת אי" הניתנת לסגירה בקלות עם אוכלוסייה צעירה פחות פגיעה. זה אסון שנגרם בעיקר כי נתניהו סירב לתכנית ה"רמזור" של המומחים כדי לא להטיל סגרים דיפרנציאלים על ערים אדומות שרובן חרדיות. כך קיבלנו יותר אבטלה, יותר תמותה, ואליפות עולם בסגרים ארציים.

במקום לתת בראש בקורונה ובנושאים אחרים, האופוזיציה ניהלה –  שוב! –  קמפיין מפוחד, הבנוי כולו על טקטיקה של פקידים שלא מאמינים באמת ביכולת להשפיע על דעת הקהל.

כך היא גם ויתרה על הפוטנציאל המדהים של השחיתות. האופוזיציה הייתה יכולה לזעוק השכם והערב לא רק על משפט השוחד אלא גם על כל שאר הבזיון.  הרי קופת השרצים היא מזעזעת ובחלקה גם משעשעת, ממש מתנה מאלוהי הקמפיינים.

מביביטורס ומשפטי הגברת עד רווחי מיליונים בעסקאות מניות מוזרות, ותיק הצוללות, ובושות כספים בלתי פוסקות – בין אם המדובר במיטות זוגיות שמתקין משלם המיסים על מטוס, הוצאות על מעון המשפחה בקיסריה (כולל מים בבריכה), הילד בן שלושים שעדיין לא יודע, ובבקשה המחוצפת למיליון שקל החזר מס רטרואקטיבי באמצע הקורונה. עוד ילמדו בספרים על הכשלון להפוך את זה לקמפיין מהדהד בגלל פחד לעורר את הבייס של הליכוד.

הם גם פחדו להתעמת עם מורד הליכוד גדעון סער, שמגיע לו קרדיט על אומץ מסויים (לאחר שסולק מהקבינט) ועל עמדתו העקרונית נגד השחיתות של נתניהו, אך הוא איננו אדם שהשמאל צריך להצביע בשבילו. הוא לאומן שתמך בכפייה דתית ועוד עשוי לעשות זאת.

המרכז-שמאל שותק בגלל התקווה שהוא יביא למחנה לא-ביבי אנשי ימין שמאסו בשחיתות. זה אכן תפקידו, ונראה שהוא נכשל. הוא עדיין מקבל בסקרים כ-10 מנדטים (זה עוד ירד, להערכתי), וגם הם, כך נראה, מוכרעים בתומכי כחול לבן לשעבר. זה קורה בניגוד לכל היגיון, בגלל חישובים מטופשים שרק ימני יכול להחליף את נתניהו.

כתוצאה מכך נראה ישנה אפשרות שבכנסת הבאה נקבל רוב עצום של ימין אידיאולוגי גם אם חלקו אנטי-ביבי. כדאי שאנשי מרכז ששוקלים לתרום לדבר כזה יזכרו שאם נתניהו יחזור למכור רהיטים, סער ישלב כוחות מייד עם הליכוד – אותו ליכוד שהיה אסון לאומי לפני נתניהו ויהיה כזה גם אחריו.

המרכז-שמאל שותק לסער בתקווה שיביא למחנה לא-ביבי ימנים שמאסו בשחיתות. אך נראה שנכשל ומצביעיו בסקרים הם בעיקר מכחול לבן. בניגוד לכל היגיון, בגלל חישובים מטופשים שרק ימני יכול להחליף את נתניהו

אפשר היה לעשות שימוש ביאיר לפיד. הוא המועמד היחיד במרכז-שמאל לראשות הממשלה גם אם לא יאמר זאת, אך יש עתיד גאה בכך ש"לא נפלה בפח" של הריצה ראש-בראש שנתניהו קיווה לה. נתניהו רצה בכך מכיוון שהוא יודע שללפיד יש בעיה עם חלק ניכר מהציבור שמזלזל בו.

אבל לפיד רציני ביותר, מחזיק בעמדות סבירות ופופולריות ברוב הנושאים החשובים, ובעל פוטנציאל להיות ראש ממשלה משנה סדרי עולם אם ינתן לו הכוח. הוא גם המועמד הכי כריזמטי, טלגני ומהיר חשיבה שהיה למרכז-שמאל מזה עשרות שנים. הוא היריב היחיד של נתניהו בפוליטיקה שאני סומך עליו שינצח בעימות (ולכן ביבי בורח מזה). ההסתתרות, ככל שתתבסס על "נתונים", לא מקרינה מנהיגות ומבזבזת את אחד הנכסים הטובים ביותר של האופוזיציה.

מזיק ככל שהיה כל זה, זה כלום לעומת ריבוי המפלגות. מה שהיה צריך לקרות, כמובן, זה שמרצ והעבודה יתאחדו ויימצא פיתרון אלגנטי לגנץ. האיחוד לא קרה בגלל אגו וחשש נכון אך לא חשוב שביחד הם יקבלו פחות מנדטים, ועל גנץ ("לא יעבדו עלי פעם שניה") אין עוד מה להכביר מילים.

לאן הוביל כל התחכום הזה? הם מקווים לקושש 61 מנדטים בתוספת ליברמן וסער – תוצאה שלמרות תבוסת נתניהו תהווה כמעט בטוח את התוצאה הכי גרועה למרכז-שמאל הישראלי בהסטוריה, לפי כל שיוך סביר של מפלגות.

זה המצב, ואיתו יש לעבוד ביום שלישי, ואני מציע כך.

  • צריך להתחנן בפני כל אזרח ערבי במדינה לצאת ולהצביע. יש גיבורים שעושים את זה ממש כרגע, כמו גדה זועבי וחבריה מארגון (ואתר) בוקרה, למרות שגנץ הפנה להם עורף לפני שנה וזה העציב ואיכזב את המגזר. חייבים להבטיח לנציגיהם ייצוג לא רק הולם כי אם עודף בממשלה הבאה.
  • אף לא-ימני לא צריך להצביע לסער. אם מתחבטים בסוגיה, הצביעו לליברמן.
  • כל מי שהצביע עבור מרצ והעבודה בסיבוב הראשון שיעשה זאת שוב, ולא אדם אחד יותר. כל השאר ליש עתיד (או, לצערי הרב, לגנץ, אם לא יפרוש)

צריך להתחנן בפני כל אזרח ערבי במדינה לצאת ולהצביע. אף לא ימני לא צריך להצביע לסער. כל מי שהצביע עבור מרצ והעבודה בסיבוב הראשון שיעשה זאת שוב, ולא אדם אחד יותר. כל השאר ליש עתיד

יש פשוט לשכוח מכל ספקות לגבי לפיד, או מהגישה האינפנטילית שרק ביבי יכול להביא חיסונים ולהתקשר לפוטין. די עם זה. בכל העולם הדמוקרטי מתחלף השלטון. כרגע יושב שם נוכל מדופלם שעומד למשפט שוחד. כל אדם בישראל שאינו רוצה בכך חייב להצביע.

אינכם רוצים להיות כאלה שבעוד 30 שנה, תוך כדי בריחה מהארץ הבוערת על יושביה, תצטרכו להסביר לנכדים מדוע תרמתם לאסון בכך שנשארתם בבית ב-23 במרץ, 2021.

דן פרי שירת כעורך ראשי של סוכנות אי-פי במזה"ת (מבסיסו בקהיר) לאחר תפקידים דומים באירופה, אפריקה והאיים הקריביים. שימש כיו"ר התאחדות עתונאי החוץ בישראל. איש היי טק ויזמות בעבר ובהווה. עקבו אחריו ב: https://twitter.com/perry_dan

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,161 מילים
כל הזמן // יום שלישי, 13 באפריל 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

בטקס מרגש, פרש אתמול השופט חנן מלצר מבית המשפט העליון ● "חברי כאח לי", קראה לו הנשיאה אסתר חיות ● מלצר יחסר על כס השיפוט: הוא נחשב לרחב-אופקים, ידען וליברל ● וגם, יש לומר, איטי להחריד ● מבין פסקי הדין החשובים שהשאיר מאוחריו, אולי החשוב ביותר - זה שככל הנראה הורה על ביטול חוק פיצול תאגיד השידור הישראלי - נותר גנוז בלשכתו ● פרשנות

עוד 827 מילים

המלחמה הצפויה בהפתעה עם איראן

המלחמה הצפויה בהפתעה מול איראן (או עם איראן או נגד איראן) תיפתח כמו כל מלחמה צפויה במכה צבאית. צוללת איראנית תטביע צוללת ישראלית או סתם אניית סוחר ישראלית, טילים יעופו מסוריה לגליל ומלבנון למפרץ חיפה, שגרירות ישראלית תחטוף מכונית תופת 4X4 או משאית תופת. כן כן, בארגנטינה או סתם במרכז אירופה.

המלחמה הצפויה בהפתעה מול איראן תיפתח כמו כל מלחמה צפויה במכה צבאית. צוללת איראנית תטביע צוללת ישראלית או סתם אניית סוחר ישראלית, טילים יעופו מסוריה לגליל ומלבנון למפרץ חיפה

המלחמה הצפויה עם איראן כבר מוכנה בפתח. מכינה את הגייסות, משמרות המהפכה, הטילים ארוכי הטווח, אלפי התותחים והמטוסים. כל הקברניטים כבר קיבלו את המודיעין הגולמי, כלי התקשורת כבר סיפרו על המידע המדויק שהביא ראש המוסד בניגוד לדעתו של ראש אמ"ן, ועל ההתראה שנתן הרמטכ"ל בניגוד לדעתו של שר הביטחון.

דברי הרהב של ראש הממשלה, נאומיו השחצניים המתלהמים וחיוכו הזחוח כבר שודרו והוקלטו שוב ושודרו שוב וכולם יודעים שישראל הולכת למלחמה מול איראן (או עם איראן או נגד איראן).

המלחמה הצפויה מטרתה ברורה. באוקטובר כנראה יהיו בחירות. שוב בחירות. ושוב יש להתכונן למען ביטחון ישראל לבחירות. המלחמה נועדה לתעמולת בחירות. כמו כל מלחמה צפויה.

לישראל הרי אין דרישה לשטחים באיראן. גם הסכם שלום תמורת שלום לא עומד על הפרק. שליחים סודיים לא נפגשים בין המדינות, וההסכם האמריקאי-איראני הקורם עור וגידים על תכנית הגרעין האיראנית, רק מזרז את החלטת ממשלת ישראל, כלומר את החלטת ראש ממשלת ישראל, לצאת למלחמה מול איראן (או עם או נגד).

מה תרוויח ישראל ממלחמה מול איראן? תוהים הפרשנים שלעולם מופתעים ממלחמות. ובכן ישראל כמובן לא תרוויח כלום, היא רק תפסיד, אבל ממשלת ישראל כלומר ראש ממשלת ישקר-אל יקבל עוד קדנציה. ממשלת חירום תתאחד מיד סביב מנהיגותו הבלתי ניתנת לערעור. מצב איום ההשמדה יהיה ברור לכל אזרח ואיש לא יעסוק בשטויות כמו שוחד מרמה והפרת אמונים, סיגרים שמפניה וכמה כתבות בוואלה.

מה תרוויח ישראל ממלחמה מול איראן? תוהים הפרשנים שלעולם מופתעים ממלחמות. ובכן ישראל כמובן לא תרוויח כלום, היא רק תפסיד, אבל ממשלת ישראל כלומר ראש ממשלת ישקר-אל יקבל עוד קדנציה

ממשלת החירום החדשה למלחמה הצפויה מול איראן, תעסוק למעשה רק בדבר אחד – במלחמה הצפויה מול איראן. הממשלה כבר מיומנת. מערכת החינוך תושבת, הילדים יכלאו בבתי ההורים המובטלים, מערכת הבריאות תכין את עצמה לנפגעי הדף, רסיסים ושריפה ותעבור ממצב קורונה למצב מלחמה מול איראן (או נגד או עם). מערכות הרווחה כבר יסגרו מעצמן. האוצר יקיש בקופה הריקה ויפנה לציבור לקבלת מלווה מרצון. שרי הממשלה יעלו מעצמם על דוכן הכנסת ויקללו כל מי שינסה לבחון את נחיצות המלחמה.

משרד המשפטים יסגור את בית המשפט המחוזי מחשש שטילים איראנים יפגעו באולם בו מתנהל משפט השוחד של רה"מ המנהל את המלחמה הצפויה נגד איראן (או עם או מול).

בג"צ הרחום והחנון יאשר את ביטול המשפט עקב מצב החירום ונאום חמור וחריף ומאיים ומזעזע ינשא ערב ערב במהדורת החדשות בשידור חי מהמקלט האטומי בו ישהה ראש הממשלה עם רעייתו ושני בניו ואולי גם סריסיו.

המלחמה הצפויה עם איראן תתפוס את מערכת הביטחון בשיא פריחתה הכלכלית. הרמטכ"ל שהזהיר וחיל האוויר שהפציץ והמוסד שחיבל בסרקזות ובארכיון וחיסל את ההוא, איך קוראים לו, שר הגרעין. כולם יפרחו שוב. כי המלחמה הצפויה מול איראן תהיה נקודת הזינוק לחורבן וצמיחה. בו זמנית.

כל משאבי המשק והשקעותיו בהייטק ישועבדו לשיקום הנזק מאלפי הטילים האיראניים שיפגעו במרכזי האוכלוסייה ויפצפצו את איום מגיפת הקורונה לבדיחה היסטורית. ראש הממשלה יישב על כסאו בטוח ומובטח ומאובטח בלי שום איום של משפטי פלילי או תחקיר עיתונאי על עברו.

בג"צ הרחום והחנון יאשר את ביטול המשפט עקב מצב החירום ונאום חמור וחריף ומאיים ומזעזע ינשא ערב ערב במהדורת החדשות בשידור חי מהמקלט האטומי בו ישהה ראש הממשלה עם רעייתו ושני בניו ואולי גם סריסיו

הצלחתו מובטחת כאשר המלחמה הצפויה עם איראן תשחרר אותו מעדויות 333 עדי המפתח במשפטו ותסיר סוף סוף את האיום בהדחת ראש ממשלה חזק מהימין.

אפילו איראן תיווכח מי החזק באזור. המלחמה מול עיראק נמשכה 8 שנים ועלתה במאות אלפי קרבנות? המלחמה מול ישראל תימשך לנצח. מספר הקרבנות לא חשוב. ראש ממשלת ישראל הוא לא סאדם חוסיין. הוא יציב, חזק ויישאר בשלטון כל עוד המלחמה נמשכת, כלומר המלחמה תימשך כל עוד הוא בשלטון.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
הכל ידוע וברור. מקומו של ביבי בכלא, חד וחלק! נתן אשל הפסיכוזי מנהל את ענייני המדינה ממקום של עיוותים נפשיים מוטרפים, ברדוגו לופת את ביבי במגע אורי גלרי מכושף, וטופזלוקדודו האובדני מתפתל... המשך קריאה

הכל ידוע וברור. מקומו של ביבי בכלא, חד וחלק! נתן אשל הפסיכוזי מנהל את ענייני המדינה ממקום של עיוותים נפשיים מוטרפים, ברדוגו לופת את ביבי במגע אורי גלרי מכושף, וטופזלוקדודו האובדני מתפתל עם עיניו היורדות תהומה למחשכים הכי פסיכיאטריים. נו? עם סביבה כזאת פלא שביבי הולך לאיבוד יותר ויותר? אה? ולכן הכלא זה מה יאזן אותו מההחלקה במדרון לעבר הטראגיות הבלתי נמנעת, ממש כמו דודו טופז שאיבד כל קשר למציאות

עוד 639 מילים ו-1 תגובות
עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

למקרה שפיספסת

עיריית דימונה מציגה: השכונה ירוקה - האנרגיה מזהמת

תושב דימונה בנה את ביתו בשכונת השחר בעיר - המוגדרת על ידי העירייה כשכונה ירוקה ● באופן טבעי, הוא ביקש לכסות את גג הבית בפאנלים סולאריים, אלא שהעירייה דחתה את הבקשה בנימוקים מוזרים, ביניהם הטענה שהפאנלים מכערים את העיר ● כעת הנושא ממתין להכרעת בית המשפט - אלא אם ראש העיר יתערב קודם לכן

עוד 572 מילים
פרס ישראל. אילוסטרציה

מתוך רצון להימנע מעימות נוסף מול הרשות המבצעת, בג"ץ אימץ את עמדתו של היועמ"ש לאפשר לשר החינוך פרק זמן של 30 יום לשקול את עמדתו לגבי הענקת פרס ישראל לפרופ' עודד גולדרייך ● ההחלטה שוברת מסורת רבת שנים לפיה בג"ץ לא מתערב בשיקולים המקצועיים של ועדת הפרס ● כעת, חזקה על גלנט שיעדיף להעניק את הפרס לגולדרייך במרתף אפלולי מאשר באירוע חגיגי ● פרשנות

עוד 1,085 מילים

הניתוח הצליח, החולה הוטרדה מינית

הטרדות מיניות, החפצה והתנהגות בריונית כלפי נשים הפכו לתופעה שכיחה במערכת הבריאות ● כולן סובלות מזה: רופאות, אחיות, מתמחות - ומטופלות ● ד"ר ליאור שחר אספה במשך שלוש שנים עדויות קשות בבתי החולים: "זה לא סוטה פה, סוטה שם. התופעה הזו רחבה ומושתקת" ● משרד הבריאות: "אנחנו עובדים על שיפור מתמיד של המנגנונים"

עוד 1,945 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

הניסיונות להקמת ממשלה: בפעם השנייה בתוך פחות מיממה נתניהו ובנט ייפגשו

דיווח: הליכוד נמנע מלהביא להצבעה את הצעתו להקמת ועדה מסדרת, כי ימינה איימה שאם הנושא יועלה - תצביע יחד עם מתנגדי נתניהו ● אילן ישועה העיד בבית המשפט, שלבקשת נתניהו, ריאיון שקיים נערך מחדש ● גנץ: ביקשתי מהיועמ"ש לחקור את ההדלפות בנושא איראן ● יאיר גולן ממרצ קורא לאיחוד של מפלגתו עם העבודה ● בשבוע הבא הלימודים צפויים להתחדש ללא קפסולות

עוד 60 עדכונים

המרוץ המסוכן לנשיאות המדינה יוצא לדרך

עדותו של אילן ישועה לפני שבוע סיפקה הצצה מדהימה לדרך בה נבחר הנשיא המדינה ב-2014 ● אחד-אחד נפלו אז המועמדים - שלא לומר חוסלו - עד שראובן ריבלין, שנוא נפשו של נתניהו, נבחר לתפקיד ● בעוד 89 ימים יעזוב ריבלין את משכן הנשיא ● לכנסת נותרו חודשיים לבחור את הנשיא ה-11 ● זה לא יהיה נתניהו ● אבל מי יהיו המועמדים האמיצים להיכנס למרוץ? ● פרשנות

עוד 813 מילים

סבב השיחות האחרון בווינה בין איראן והמעצמות על החזרה להסכם הגרעין, שיתחדש ביום רביעי, מעיד כי ארצות הברית מגיעה למשא ומתן הזה מוחלשת מאי פעם ● כעת מנסים האמריקאים לפייס את איראן באמצעות קוריאה הדרומית - ובמקביל שר ההגנה האמריקאי הגיע היום לארץ במטרה לשכנע את הקברניטים בירושלים לאפשר מרחב תמרון נוח יותר לארצות הברית ● פרשנות

עוד 591 מילים ו-1 תגובות

בדיקת זמן ישראל תחתית התהום: משהו רע קורה בחיפה

יותר פשיעה, יותר סמים, יותר קורבנות ● תושבי חיפה תחתית חיים בצל סכסוכי עבריינים ומיואשים מהעדר האכיפה וחוסר מעורבות של העירייה ● וכל זה קורה דווקא בשכונות עם מקומות הבילוי הכי לוהטים והמסעדות הכי נחשבות של העיר ● "הגברנו את הפעילות", מבטיחים במשטרה ● "ערכנו ארגון מחדש לטובת ביטחון התושבים", מגיבים בעירייה ● התושבים ממשיכים לשלם את המחיר

עוד 2,629 מילים

המשטרה חוקרת חשוד באיומים על ליאת בן-ארי

פרסום ראשון המשטרה מנהלת חקירה נגד אזרח ישראלי החשוד באיומים, פגיעה בפרטיות והטרדה נגד הפרקליטה ליאת בן-ארי, התובעת הראשית במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ● בעקבות בדיקות DNA, נחקר באזהרה משה אלון בחשד כי הניח מכתב בביתה של בן-ארי ובו איום מפורש על חייה וחיי משפחתה ● המכתב נחשף בזמן ישראל

משטרת ישראל מנהלת חקירה נגד אזרח החשוד באיומים, פגיעה בפרטיות והטרדה נגד הפרקליטה ליאת בן-ארי, התובעת הראשית במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לפי החשד, משה אלון, הניח מכתב בתיבת הדואר בביתה של בן-ארי באוגוסט אשתקד, הכולל איום מפורש וישיר על חייה וחיי משפחתה.

במכתב, אשר נחשף בזמן ישראל, נאמר: "חלאת המין האנושי ליאת בן-ארי המושחטת, אנחנו למען ביבי, נמרר לך את החיים עד שתתאבדי. לא מפחדים ממך עבריינית. יום יום נסתכל לך בלבן של העיניים ימזדיינת" (הטעויות בעברית במקור, א"ה).

מכתב שהושאר בתיבת הדואר של ליאת בן-ארי
מכתב שהושאר בתיבת הדואר של ליאת בן-ארי

על המכתב היו חתומים לכאורה שני פעילי ליכוד ידועים – אורלי לב, הפעילה בהפגנות נגד בן-ארי; ופעיל הליכוד איציק זרקא. אולם שניהם הכחישו נמרצות בזמן אמת כל קשר לכתיבתו או להפצתו, ונראה כי נפלו קורבן לניסיון הפללה מצד החשוד האמיתי.

אלון סירב להתייחס לפניית זמן ישראל ואמר רק: "אני אדבר עם עורכת הדין שלי ואחזור אליכם". עורכת דינו, עו"ד סוזי ארניה, מסרה לזמן ישראל בתגובה: "מרשי הכחיש את החשד שהופנה כלפיו במסגרת החקירה והעניין נמצא בברור של הרשויות.
טרם התקבלה החלטה בנדון".

יחידת הסייבר של להב 433 המנהלת את החקירה הודיעה לאחרונה לבית המשפט השלום בראשון לציון כי במסגרת החקירה נלקחו "דגימות DNA  לצורך השוואה אל מול מכתב האיומים התפוס", וכן כי "החשוד נחקר תחת אזהרה בגין חשד לביצוע העבירות ומסר את גירסתו".

תיק החקירה נמצא בעיון פרקליטות המדינה מחלקת הסייבר לצורך גיבוש המלצות ולקבלת החלטה בתיק.

זמן ישראל חשף, בכתבת תחקיר נרחבת, את מסכת האיומים, ההטרדות וההפצה של כזבים נגד בן-ארי ומשפחתה – בידי עיתונאים, פעילי ליכוד, עורכי דין וגורמים ברשת.

למרות שלמלאכה זו היו שותפים גורמים המקורבים או מציגים את עצמם מקורבים לראש הממשלה (לרבות בנו, יאיר נתניהו) – נמנע נתניהו מלגנות את מערכת ההתקפות על התובעת.

בחודשים האחרונים מלווה בן-ארי במאבטחים בעקבות האיומים על חייה.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
ליאת בן ארי, סדי בן שטרית, אמיר השכל, ישי הדס, חיים שדמי, אליעד שרגא ועוד רבים רבים רבים וטובים הם אלה שמסתערים באומץ ובגבורה עילאית למען הגנה על ישראל מפני הפיכתה לרודנות. סיפורי גבורה... המשך קריאה

ליאת בן ארי, סדי בן שטרית, אמיר השכל, ישי הדס, חיים שדמי, אליעד שרגא ועוד רבים רבים רבים וטובים הם אלה שמסתערים באומץ ובגבורה עילאית למען הגנה על ישראל מפני הפיכתה לרודנות. סיפורי גבורה ישנם לאורך כל ההיסטוריה, והנה כאן ועכשיו אנו עדים לדמויות שלא נרתעות אל מול ההפחדות והטרור של ביבי והסביבה המקוללת שלו. בעתיד, במידה וישב בכלא, יוכלו כל המקוללים שהגנו עליו לנסות ולהבין את הקללה שאיתה הם צריכים להתמודד

עוד 269 מילים ו-1 תגובות

הרכב הוועדה המסדרת: ימינה נדרשת להכריע האם לתמוך בהצעת נתניהו או בזו של יריביו

הליכוד תומך במינוי נציג אחד בוועדה על כל 6 חברי כנסת, בעוד בגוש השינוי רוצים נציג על כל 5-4 ח"כים ● היועצת המשפטית לכנסת: הבחירות לנשיאות צריכות להיערך עד 9 ביוני ● חברת הכנסת מלינובסקי: הוצע לי להתמנות לשרה אם אערוק מישראל ביתנו לליכוד ● דיווח: בניגוד לעמדתו הפומבית בדק סמוטריץ' בסקר את יחס הציבור להקמת ממשלה תוך שיתוף פעולה עם רע"ם

עוד 46 עדכונים

נתניהו המציא את בורלא כתחליף לטראמפ

מנכ"ל פייזר לא המציא את החיסון נגד הקורונה ולא מכר לישראל חיסונים בשל היותו "יהודי חם" ● אך בשיווק גאוני להמונים, נתניהו הפך את בורלא לגיבור עולמי ואת קשריו עמו לכאלה שהצילו את העם היהודי ● בורלא הוא בסך הכל איש עסקים ממולח, אולם אחרי לכתו של טראמפ, נתניהו היה צריך דמות חדשה שתתחזק את התודעה הכוזבת שהוא שייך ל"ליגה אחרת" ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
צודק בכל מילה. הרקבון של ביבי והסביבה התומכת שלו יתגלו במערומיהם בהמשך. נתן אשל, ברדוגו, טופזלוקדודו האובדני הם דוגמאות לרובוטים מקוללים אשר תוכנתו להתאבד למען השליט המיוסר והאוהב את עמ... המשך קריאה

צודק בכל מילה. הרקבון של ביבי והסביבה התומכת שלו יתגלו במערומיהם בהמשך. נתן אשל, ברדוגו, טופזלוקדודו האובדני הם דוגמאות לרובוטים מקוללים אשר תוכנתו להתאבד למען השליט המיוסר והאוהב את עמו. רמת הפסיכוזה השוררת במעגל הקרוב לביבי זה זה, זה החומר שממנו עושים סרטים של היצ'קוק. סתם לידע כללי: נתן אשל משועבד לצפייה בחשבונות ברשתות החברתיות, ועל פיהן הוא פועל, על פי עיוות נפשי, אשר יתפוצץ לו בפרצוף כשביבי יהיה בכלא. ליאיר נתניהו צפויה התנדבות כואבת בבתי תמחוי

מבחן התוצאה מוכיח שכל הכתבה מיותרת ואינה מועילה כלל. מלבד ההשחרה של נתניהו . ואיך שוב מי שלא לכך סיכון! מנסה להמעיט במהלכים שהביאו את ישראל למשק פתוח ביחס לעולם. ועצירת הנגיף שעד היום ... המשך קריאה

מבחן התוצאה מוכיח שכל הכתבה מיותרת ואינה מועילה כלל. מלבד ההשחרה של נתניהו . ואיך שוב מי שלא לכך סיכון! מנסה להמעיט במהלכים שהביאו את ישראל למשק פתוח ביחס לעולם. ועצירת הנגיף שעד היום קטל מעל שלושה מיליון איש ולא מעניין אם הוא ממנף את זה כי ממלא תמצא את החורים בגבינה מקווה שאתה מחוסן בזכותו!!!

עוד 807 מילים ו-2 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה