צו שמונה להצלת המדינה

נתניהו אומר לתושבת קריית שמונה שמצביעה לליכוד כי היא משעממת, צילום מסך מכתבה ב"כאן".
נתניהו אומר לתושבת קריית שמונה שמצביעה לליכוד כי היא משעממת, צילום מסך מכתבה ב"כאן".

לעתים אתה צופה בסרט ואומר לעצמך: אם זה הסרט, אני לא אשרוד סרט המשך. גם אם תיפול הכרעה במערכת הבחירות הקרובה וגם אם תהיה מערכת בחירות נוספת בקרוב, כל מערכת בחירות היא מלחמת קיום בפני עצמה. האנשים שישארו בבית ולא ירתמו למאבק למען השינוי – ישאירו אותנו באפלה.

כמה מילים לתומכי נתניהו

אפשר להציע לתומכי נתניהו להניח לצלקות העבר ולהתבונן ביחד קדימה. המציאות השתנתה וראינו שנושאים פנימיים כמו בריאות, חינוך וסביבה לא פחות חשובים וקריטיים מנושאים הקשורים למדיניות חוץ וביטחון. את הנושאים האלו נתניהו וחבריו בליכוד הזניחו לאורך שנים והתוצאות לפנינו.

המציאות השתנתה. נושאים פנימיים כבריאות, חינוך וסביבה לא פחות חשובים וקריטיים מנושאי מדיניות חוץ וביטחון. את הנושאים האלו נתניהו וחבריו בליכוד הזניחו לאורך שנים

נכון, נתניהו דאג שיהיו חיסונים, אולם זה מה שהיה אמור לעשות כראש הממשלה. זו לא סיבה לתודה מיוחדת. נתניהו לא סחב את משטחי החיסונים בעצמו ולא עשה כל זאת לבד.

כולנו חווינו על בשרנו את הניהול הכושל של הקורונה, את ההנחיות הסותרות, את הכניעה לחרדים, את האכיפה הבררנית, את הקומבינות והפרוטקציות בנתב"ג, את הדאגה של נתניהו בשיאו של המשבר לקבל החזרי מס בסך מיליון שקל, ואת הישיבה שלו עם בניו בסדר הפסח הקודם בניגוד להנחיות שהוא עצמו חילק לכולנו.

ראיתם כיצד המנהלים והמורים, שמבינים היטב חומר לימוד מסובך, לא מצליחים להבין את הנחיות הממשלה. תומכי נתניהו – חצי עם מבקש ומצפה מכם – תעזרו לנו לשנות את המדינה ביחד. די לשנאה, לשיסוי, לקיטוב ולהסתה, שמובלים על ידי האיש אשר אותו אתם מקדשים. זה לא עניין של ימין או שמאל, זה עניין של דיקטטורה מול דמוקרטיה. ענין של שחיתות מול יושרה, ושקרים מול אמת.

הכל פקה פקה

בשנות ה-80, כשהתחום של הופעה בפני תקשורת ונאום בפני קהל (Public Speaking) החל להתפתח בארה"ב, נתניהו לקח שיעורים פרטיים אצל ליליאן ויילדר ז”ל, הנחשבת למורה הטובה ביותר שעבדה עם פוליטיקאים בכירים ומגישים בטלוויזיה והפכה לגורו בנושא. בזכותה נתניהו הגיע מוכן לבחירות 1996, בהן ניצח את פרס ב-10,000 קולות בלבד.

תארו לכם מה היה קורה אם נתניהו לא היה לומד לדבר כך בתקשורת? מה היה גורלו הפוליטי ומה היה גורלנו?

ביום רביעי בבוקר נתניהו התראיין לניב רסקין ואמר:

"אסרו עלי להשתמש בסיסמה של משרד הבריאות 'חוזרים לחיים' אז שיניתי את זה ל'חוזרים לחייך'.

אדוני ראש הממשלה, אחרי ששמעתי אותך משקר שוב ושוב בראיונות, הייתי הולך על הסלוגן: "חוזרים על עצמנו". מה זה חוזרים לחייך? זה סלוגן שמתאים לרופא שיניים, לא למדינה שאיבדה מעל 6000 אנשים, וכל כך הרבה אחרים הפכו מובטלים ועניים, איבדו את עסקיהם ואת עולמם הכלכלי והנפשי.

אתה יודע מה? יתכן שמתאים לך סלוגן של רופא שיניים, כי אתה קודח לנו שוב ושוב עם אותן מנטרות, ללא שום קשר לשאלות שמפנים אליך. בכל הראיונות שניהלת לאחרונה: ליונית לוי, לאודי סגל, לאיילה חסון, לניב רסקין ולרינה מצליח, חזרת על המסרים שהכנת מראש ללא שום קשר לשאלות שנשאלת.

יתכן שמתאים לנתניהו סלוגן של רופא שיניים כמו "חוזרים לחייך", כי הוא קודח לנו עם אותן מנטרות, ללא קשר לשאלות המראיינים. בכל הראיונות הוא חוזר שוב ושוב על המסרים שהכין מראש

כל מה שהציבור שומע ממך זה: אני, אני, אני, לפיד, לפיד, לפיד, חיסונים, חיסונים, חיסונים. לכך הצטמצם אוצר המילים שלך. בפעמים הקודמות זה היה רק "לגנץ אין קואליציה בלי הערבים", ומאז כבר הספקת להרכיב קואליציה עם גנץ ושיתפת פעולה עם הפלג האיסלמיסטי של החכ"ים הערבים, מנסור עבאס.

עם כל הכבוד לחיסונים, ולהסכמים לכינון יחסים עם מדינות ידידותיות, עובדתית ניתן להגדיר את נתניהו כפקפקיסט הגדול בתולדות ישראל. בפוסט הקודם שלי כתבתי על הרשימה השחורה של הנושאים שנתניהו מסתיר מאיתנו, זו הרשימה השחורה של ההבטחות לאורך שנים שלא מומשו ע”י מי שמדבר על פקה פקה:

  • אני אמוטט את חמאס.
  • אני אוריד את יוקר המחיה.
  • אני אוריד את יוקר הדיור.
  • אני אעשה סיפוח עד הראשון ליולי.
  • גנץ וכחול לבן יקימו ממשלה עם הערבים
  • והפקה פקה החדש: אני אקים ממשלת ימין "על מלא".

אדוני ראש הממשלה, כפי שניתן לראות לעיל, כבר דיברת מלא ונותרנו על ריק.

אחרי ה-"נה נה נה" הגיע "הפקה פקה, שאשא שאשא" שהוא המשך ל"את משעממת, את פשוט לא מעניינת אותנו, תביאי דברים מעניינים", ל"שמאל שכח מה זה להיות יהודים" ועוד. ניתן למתוח קו בין כל התבטאויות האלה, שהמכנה המשותף להן הוא הסתה וזלזול. נתניהו ידוע בכך שהוא דוגל בשוק פתוח, אך לשיטתו יש לו מונופול על כל מה שקורה במדינה. רק הוא יודע, רק הוא יכול, רק הוא מעל לכולם וגם מעל לחוק.

כל אזרח צריך לשאול את עצמו' אם מישהו היה מזלזל בו וקורא לו משעמם, נה נה נה נה נה או פקה פקה, האם היה ממשיך לתמוך בו? או מבין שהאיש סופר רק את עצמו ואת הדולרים שלו.

אחרי ה-"נה נה נה" הגיע "הפקה פקה, שאשא שאשא", שהוא המשך ל"את משעממת", ל"שמאל שכח מה זה להיות יהודים" ועוד. ניתן למתוח קו בין כל התבטאויות האלה, שהמכנה המשותף להן הוא הסתה וזלזול

"ממשלת ימין על מלא"

תן לי להבין: עמותות השמאל, הפקידים, השמאל, המשטרה, היועמ"ש, וועדת הקורונה וח"כ שאשה ביטון שעמדה בראשה – מנעו ממך לכל אורך השנים להקים ממשלת ימין על מלא? לכן צירפת לממשלותיך את ברק, לבני ולפיד?

מי הפריע לך עד היום בכל ממשלותיך לספח? להביא ריבונות? למוטט את החמאס?

מבחינה כלכלית, מי הפריע לך עד היום לדאוג לכך שלא תהיה אבטלה במימדים כאלה? שלא יהיה כזה גרעון עצום, שאתה אפילו לא מודע להיקפו המדויק כי אתה כנראה לא מתעניין בזוטות שכאלה (173.9 מיליארד שקל, על פי משרד האוצר)? מי הפריע לך להעביר תקציב מדינה במשך השנתיים האחרונות? יש לקוות שבתקציב הפרטי שלך אתה מטפל טוב יותר, כי נראה שאתה מסתובב בלי אשראי, וכשצריך לשלם גם הארנק לפעמים נעלם. אפילו תועדת כשדוחפים לך כסף לכיס. ניתן רק להמתין ליום בו גם אתה תעלם מחיינו ויתחיל תהליך התיקון, השיקום והשינוי.

כמה מילים לשורפי הקולות

פרופ’ יורם יובל, פסיכואנליטיקאי מוערך שלקח חלק פעיל במחאה נגד ראש הממשלה, החליט לפרוש ממפלגתו של פרופ’ ירון זליכה. מציע לפרופ’ זליכה ללמוד מפרופ’ יובל. עליו להבין שבתי הקולנוע עדיין סגורים כך שהוא לא יכול להמשיך לחיות בסרט ולהתבוסס במגלומניה שלו בתקופה כזו. ציבור רחב קורא לו לפרוש, כי הוא פוגע במאבק לשינוי שאותו הוא מבקש לקדם, לדבריו. לא צריך להיות פרופ' כדי להבין שהסיכוי שלו לעבור את אחוז החסימה קלוש ביותר עד אפסי.

צו שמונה להצלת המדינה

נכון, לגוש המרכז-שמאל בעיות משלו, כמו גם חוסר היכולת לבצע התנתקות חוזרת משטחי האגו. ועדיין, שמאל הוא לא מילה גסה. ממשלות השמאל הקימו את המדינה, את צה"ל וניצחו במלחמת ששת הימים. היום הם נחשבים בוגדים בחוגים רבים.

נתקלתי בתומכי נתניהו שאף כינו את השמאל "מחלה". השמאל הוא לא מחלה, אולם בגלל שלטון יחיד אינטרסנטי, הרחוק שנות אור מיושרה מינימלית, החברה שלנו חולה ואף גוססת וכך גם הדמוקרטיה שלנו. רק אנחנו יכולים להציל אותה וביחד, זה הזמן שלנו לפעול.

נתקלתי בתומכי נתניהו שכינו את השמאל "מחלה". השמאל הוא לא מחלה, אולם בגלל שלטון יחיד אינטרסנטי, הרחוק שנות אור מיושרה מינימלית, החברה שלנו חולה ואף גוססת, וכך גם הדמוקרטיה שלנו

כמיליון איש בגוש דן לא הצביעו בבחירות האחרונות, חלקם אדישים, חלקם מיואשים וחלקם לא מתעניינים או יודעים מה קורה מסביבם. חשוב לאתר אותם ולהביא אותם לקלפי. על כולנו לפקוד את הקלפי ולהתייצב כמו שמתייצבים בבקו"ם בעת מלחמה. במיוחד כשהתכנית המסתמנת של נתניהו היא להטמיע חלקים של ימינה ואולי גם תקווה חדשה בליכוד, ולדאוג לבטל את משפטו.

עיתונאי, בעל תואר B.A בממשל ודיפלומטיה ותואר MA במדיניות ציבורית מאוניברסיטת ת"א. עוסק בקידום נושאי סביבה וקיימות וממשל פתוח, שקיפות, ממשל מקוון ושיתוף ציבור. מאמין בהשפעת התקשורת על חיזוק הדמוקרטיה וחקר האמת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,117 מילים
כל הזמן // יום שלישי, 13 באפריל 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

בטקס מרגש, פרש אתמול השופט חנן מלצר מבית המשפט העליון ● "חברי כאח לי", קראה לו הנשיאה אסתר חיות ● מלצר יחסר על כס השיפוט: הוא נחשב לרחב-אופקים, ידען וליברל ● וגם, יש לומר, איטי להחריד ● מבין פסקי הדין החשובים שהשאיר מאוחריו, אולי החשוב ביותר - זה שככל הנראה הורה על ביטול חוק פיצול תאגיד השידור הישראלי - נותר גנוז בלשכתו ● פרשנות

עוד 827 מילים

המלחמה הצפויה בהפתעה עם איראן

המלחמה הצפויה בהפתעה מול איראן (או עם איראן או נגד איראן) תיפתח כמו כל מלחמה צפויה במכה צבאית. צוללת איראנית תטביע צוללת ישראלית או סתם אניית סוחר ישראלית, טילים יעופו מסוריה לגליל ומלבנון למפרץ חיפה, שגרירות ישראלית תחטוף מכונית תופת 4X4 או משאית תופת. כן כן, בארגנטינה או סתם במרכז אירופה.

המלחמה הצפויה בהפתעה מול איראן תיפתח כמו כל מלחמה צפויה במכה צבאית. צוללת איראנית תטביע צוללת ישראלית או סתם אניית סוחר ישראלית, טילים יעופו מסוריה לגליל ומלבנון למפרץ חיפה

המלחמה הצפויה עם איראן כבר מוכנה בפתח. מכינה את הגייסות, משמרות המהפכה, הטילים ארוכי הטווח, אלפי התותחים והמטוסים. כל הקברניטים כבר קיבלו את המודיעין הגולמי, כלי התקשורת כבר סיפרו על המידע המדויק שהביא ראש המוסד בניגוד לדעתו של ראש אמ"ן, ועל ההתראה שנתן הרמטכ"ל בניגוד לדעתו של שר הביטחון.

דברי הרהב של ראש הממשלה, נאומיו השחצניים המתלהמים וחיוכו הזחוח כבר שודרו והוקלטו שוב ושודרו שוב וכולם יודעים שישראל הולכת למלחמה מול איראן (או עם איראן או נגד איראן).

המלחמה הצפויה מטרתה ברורה. באוקטובר כנראה יהיו בחירות. שוב בחירות. ושוב יש להתכונן למען ביטחון ישראל לבחירות. המלחמה נועדה לתעמולת בחירות. כמו כל מלחמה צפויה.

לישראל הרי אין דרישה לשטחים באיראן. גם הסכם שלום תמורת שלום לא עומד על הפרק. שליחים סודיים לא נפגשים בין המדינות, וההסכם האמריקאי-איראני הקורם עור וגידים על תכנית הגרעין האיראנית, רק מזרז את החלטת ממשלת ישראל, כלומר את החלטת ראש ממשלת ישראל, לצאת למלחמה מול איראן (או עם או נגד).

מה תרוויח ישראל ממלחמה מול איראן? תוהים הפרשנים שלעולם מופתעים ממלחמות. ובכן ישראל כמובן לא תרוויח כלום, היא רק תפסיד, אבל ממשלת ישראל כלומר ראש ממשלת ישקר-אל יקבל עוד קדנציה. ממשלת חירום תתאחד מיד סביב מנהיגותו הבלתי ניתנת לערעור. מצב איום ההשמדה יהיה ברור לכל אזרח ואיש לא יעסוק בשטויות כמו שוחד מרמה והפרת אמונים, סיגרים שמפניה וכמה כתבות בוואלה.

מה תרוויח ישראל ממלחמה מול איראן? תוהים הפרשנים שלעולם מופתעים ממלחמות. ובכן ישראל כמובן לא תרוויח כלום, היא רק תפסיד, אבל ממשלת ישראל כלומר ראש ממשלת ישקר-אל יקבל עוד קדנציה

ממשלת החירום החדשה למלחמה הצפויה מול איראן, תעסוק למעשה רק בדבר אחד – במלחמה הצפויה מול איראן. הממשלה כבר מיומנת. מערכת החינוך תושבת, הילדים יכלאו בבתי ההורים המובטלים, מערכת הבריאות תכין את עצמה לנפגעי הדף, רסיסים ושריפה ותעבור ממצב קורונה למצב מלחמה מול איראן (או נגד או עם). מערכות הרווחה כבר יסגרו מעצמן. האוצר יקיש בקופה הריקה ויפנה לציבור לקבלת מלווה מרצון. שרי הממשלה יעלו מעצמם על דוכן הכנסת ויקללו כל מי שינסה לבחון את נחיצות המלחמה.

משרד המשפטים יסגור את בית המשפט המחוזי מחשש שטילים איראנים יפגעו באולם בו מתנהל משפט השוחד של רה"מ המנהל את המלחמה הצפויה נגד איראן (או עם או מול).

בג"צ הרחום והחנון יאשר את ביטול המשפט עקב מצב החירום ונאום חמור וחריף ומאיים ומזעזע ינשא ערב ערב במהדורת החדשות בשידור חי מהמקלט האטומי בו ישהה ראש הממשלה עם רעייתו ושני בניו ואולי גם סריסיו.

המלחמה הצפויה עם איראן תתפוס את מערכת הביטחון בשיא פריחתה הכלכלית. הרמטכ"ל שהזהיר וחיל האוויר שהפציץ והמוסד שחיבל בסרקזות ובארכיון וחיסל את ההוא, איך קוראים לו, שר הגרעין. כולם יפרחו שוב. כי המלחמה הצפויה מול איראן תהיה נקודת הזינוק לחורבן וצמיחה. בו זמנית.

כל משאבי המשק והשקעותיו בהייטק ישועבדו לשיקום הנזק מאלפי הטילים האיראניים שיפגעו במרכזי האוכלוסייה ויפצפצו את איום מגיפת הקורונה לבדיחה היסטורית. ראש הממשלה יישב על כסאו בטוח ומובטח ומאובטח בלי שום איום של משפטי פלילי או תחקיר עיתונאי על עברו.

בג"צ הרחום והחנון יאשר את ביטול המשפט עקב מצב החירום ונאום חמור וחריף ומאיים ומזעזע ינשא ערב ערב במהדורת החדשות בשידור חי מהמקלט האטומי בו ישהה ראש הממשלה עם רעייתו ושני בניו ואולי גם סריסיו

הצלחתו מובטחת כאשר המלחמה הצפויה עם איראן תשחרר אותו מעדויות 333 עדי המפתח במשפטו ותסיר סוף סוף את האיום בהדחת ראש ממשלה חזק מהימין.

אפילו איראן תיווכח מי החזק באזור. המלחמה מול עיראק נמשכה 8 שנים ועלתה במאות אלפי קרבנות? המלחמה מול ישראל תימשך לנצח. מספר הקרבנות לא חשוב. ראש ממשלת ישראל הוא לא סאדם חוסיין. הוא יציב, חזק ויישאר בשלטון כל עוד המלחמה נמשכת, כלומר המלחמה תימשך כל עוד הוא בשלטון.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
הכל ידוע וברור. מקומו של ביבי בכלא, חד וחלק! נתן אשל הפסיכוזי מנהל את ענייני המדינה ממקום של עיוותים נפשיים מוטרפים, ברדוגו לופת את ביבי במגע אורי גלרי מכושף, וטופזלוקדודו האובדני מתפתל... המשך קריאה

הכל ידוע וברור. מקומו של ביבי בכלא, חד וחלק! נתן אשל הפסיכוזי מנהל את ענייני המדינה ממקום של עיוותים נפשיים מוטרפים, ברדוגו לופת את ביבי במגע אורי גלרי מכושף, וטופזלוקדודו האובדני מתפתל עם עיניו היורדות תהומה למחשכים הכי פסיכיאטריים. נו? עם סביבה כזאת פלא שביבי הולך לאיבוד יותר ויותר? אה? ולכן הכלא זה מה יאזן אותו מההחלקה במדרון לעבר הטראגיות הבלתי נמנעת, ממש כמו דודו טופז שאיבד כל קשר למציאות

עוד 639 מילים ו-1 תגובות
עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

למקרה שפיספסת

עיריית דימונה מציגה: השכונה ירוקה - האנרגיה מזהמת

תושב דימונה בנה את ביתו בשכונת השחר בעיר - המוגדרת על ידי העירייה כשכונה ירוקה ● באופן טבעי, הוא ביקש לכסות את גג הבית בפאנלים סולאריים, אלא שהעירייה דחתה את הבקשה בנימוקים מוזרים, ביניהם הטענה שהפאנלים מכערים את העיר ● כעת הנושא ממתין להכרעת בית המשפט - אלא אם ראש העיר יתערב קודם לכן

עוד 572 מילים
פרס ישראל. אילוסטרציה

מתוך רצון להימנע מעימות נוסף מול הרשות המבצעת, בג"ץ אימץ את עמדתו של היועמ"ש לאפשר לשר החינוך פרק זמן של 30 יום לשקול את עמדתו לגבי הענקת פרס ישראל לפרופ' עודד גולדרייך ● ההחלטה שוברת מסורת רבת שנים לפיה בג"ץ לא מתערב בשיקולים המקצועיים של ועדת הפרס ● כעת, חזקה על גלנט שיעדיף להעניק את הפרס לגולדרייך במרתף אפלולי מאשר באירוע חגיגי ● פרשנות

עוד 1,085 מילים

הניתוח הצליח, החולה הוטרדה מינית

הטרדות מיניות, החפצה והתנהגות בריונית כלפי נשים הפכו לתופעה שכיחה במערכת הבריאות ● כולן סובלות מזה: רופאות, אחיות, מתמחות - ומטופלות ● ד"ר ליאור שחר אספה במשך שלוש שנים עדויות קשות בבתי החולים: "זה לא סוטה פה, סוטה שם. התופעה הזו רחבה ומושתקת" ● משרד הבריאות: "אנחנו עובדים על שיפור מתמיד של המנגנונים"

עוד 1,945 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

הניסיונות להקמת ממשלה: בפעם השנייה בתוך פחות מיממה נתניהו ובנט ייפגשו

דיווח: הליכוד נמנע מלהביא להצבעה את הצעתו להקמת ועדה מסדרת, כי ימינה איימה שאם הנושא יועלה - תצביע יחד עם מתנגדי נתניהו ● אילן ישועה העיד בבית המשפט, שלבקשת נתניהו, ריאיון שקיים נערך מחדש ● גנץ: ביקשתי מהיועמ"ש לחקור את ההדלפות בנושא איראן ● יאיר גולן ממרצ קורא לאיחוד של מפלגתו עם העבודה ● בשבוע הבא הלימודים צפויים להתחדש ללא קפסולות

עוד 60 עדכונים

המרוץ המסוכן לנשיאות המדינה יוצא לדרך

עדותו של אילן ישועה לפני שבוע סיפקה הצצה מדהימה לדרך בה נבחר הנשיא המדינה ב-2014 ● אחד-אחד נפלו אז המועמדים - שלא לומר חוסלו - עד שראובן ריבלין, שנוא נפשו של נתניהו, נבחר לתפקיד ● בעוד 89 ימים יעזוב ריבלין את משכן הנשיא ● לכנסת נותרו חודשיים לבחור את הנשיא ה-11 ● זה לא יהיה נתניהו ● אבל מי יהיו המועמדים האמיצים להיכנס למרוץ? ● פרשנות

עוד 813 מילים

סבב השיחות האחרון בווינה בין איראן והמעצמות על החזרה להסכם הגרעין, שיתחדש ביום רביעי, מעיד כי ארצות הברית מגיעה למשא ומתן הזה מוחלשת מאי פעם ● כעת מנסים האמריקאים לפייס את איראן באמצעות קוריאה הדרומית - ובמקביל שר ההגנה האמריקאי הגיע היום לארץ במטרה לשכנע את הקברניטים בירושלים לאפשר מרחב תמרון נוח יותר לארצות הברית ● פרשנות

עוד 591 מילים ו-1 תגובות

בדיקת זמן ישראל תחתית התהום: משהו רע קורה בחיפה

יותר פשיעה, יותר סמים, יותר קורבנות ● תושבי חיפה תחתית חיים בצל סכסוכי עבריינים ומיואשים מהעדר האכיפה וחוסר מעורבות של העירייה ● וכל זה קורה דווקא בשכונות עם מקומות הבילוי הכי לוהטים והמסעדות הכי נחשבות של העיר ● "הגברנו את הפעילות", מבטיחים במשטרה ● "ערכנו ארגון מחדש לטובת ביטחון התושבים", מגיבים בעירייה ● התושבים ממשיכים לשלם את המחיר

עוד 2,629 מילים

המשטרה חוקרת חשוד באיומים על ליאת בן-ארי

פרסום ראשון המשטרה מנהלת חקירה נגד אזרח ישראלי החשוד באיומים, פגיעה בפרטיות והטרדה נגד הפרקליטה ליאת בן-ארי, התובעת הראשית במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ● בעקבות בדיקות DNA, נחקר באזהרה משה אלון בחשד כי הניח מכתב בביתה של בן-ארי ובו איום מפורש על חייה וחיי משפחתה ● המכתב נחשף בזמן ישראל

משטרת ישראל מנהלת חקירה נגד אזרח החשוד באיומים, פגיעה בפרטיות והטרדה נגד הפרקליטה ליאת בן-ארי, התובעת הראשית במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לפי החשד, משה אלון, הניח מכתב בתיבת הדואר בביתה של בן-ארי באוגוסט אשתקד, הכולל איום מפורש וישיר על חייה וחיי משפחתה.

במכתב, אשר נחשף בזמן ישראל, נאמר: "חלאת המין האנושי ליאת בן-ארי המושחטת, אנחנו למען ביבי, נמרר לך את החיים עד שתתאבדי. לא מפחדים ממך עבריינית. יום יום נסתכל לך בלבן של העיניים ימזדיינת" (הטעויות בעברית במקור, א"ה).

מכתב שהושאר בתיבת הדואר של ליאת בן-ארי
מכתב שהושאר בתיבת הדואר של ליאת בן-ארי

על המכתב היו חתומים לכאורה שני פעילי ליכוד ידועים – אורלי לב, הפעילה בהפגנות נגד בן-ארי; ופעיל הליכוד איציק זרקא. אולם שניהם הכחישו נמרצות בזמן אמת כל קשר לכתיבתו או להפצתו, ונראה כי נפלו קורבן לניסיון הפללה מצד החשוד האמיתי.

אלון סירב להתייחס לפניית זמן ישראל ואמר רק: "אני אדבר עם עורכת הדין שלי ואחזור אליכם". עורכת דינו, עו"ד סוזי ארניה, מסרה לזמן ישראל בתגובה: "מרשי הכחיש את החשד שהופנה כלפיו במסגרת החקירה והעניין נמצא בברור של הרשויות.
טרם התקבלה החלטה בנדון".

יחידת הסייבר של להב 433 המנהלת את החקירה הודיעה לאחרונה לבית המשפט השלום בראשון לציון כי במסגרת החקירה נלקחו "דגימות DNA  לצורך השוואה אל מול מכתב האיומים התפוס", וכן כי "החשוד נחקר תחת אזהרה בגין חשד לביצוע העבירות ומסר את גירסתו".

תיק החקירה נמצא בעיון פרקליטות המדינה מחלקת הסייבר לצורך גיבוש המלצות ולקבלת החלטה בתיק.

זמן ישראל חשף, בכתבת תחקיר נרחבת, את מסכת האיומים, ההטרדות וההפצה של כזבים נגד בן-ארי ומשפחתה – בידי עיתונאים, פעילי ליכוד, עורכי דין וגורמים ברשת.

למרות שלמלאכה זו היו שותפים גורמים המקורבים או מציגים את עצמם מקורבים לראש הממשלה (לרבות בנו, יאיר נתניהו) – נמנע נתניהו מלגנות את מערכת ההתקפות על התובעת.

בחודשים האחרונים מלווה בן-ארי במאבטחים בעקבות האיומים על חייה.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
ליאת בן ארי, סדי בן שטרית, אמיר השכל, ישי הדס, חיים שדמי, אליעד שרגא ועוד רבים רבים רבים וטובים הם אלה שמסתערים באומץ ובגבורה עילאית למען הגנה על ישראל מפני הפיכתה לרודנות. סיפורי גבורה... המשך קריאה

ליאת בן ארי, סדי בן שטרית, אמיר השכל, ישי הדס, חיים שדמי, אליעד שרגא ועוד רבים רבים רבים וטובים הם אלה שמסתערים באומץ ובגבורה עילאית למען הגנה על ישראל מפני הפיכתה לרודנות. סיפורי גבורה ישנם לאורך כל ההיסטוריה, והנה כאן ועכשיו אנו עדים לדמויות שלא נרתעות אל מול ההפחדות והטרור של ביבי והסביבה המקוללת שלו. בעתיד, במידה וישב בכלא, יוכלו כל המקוללים שהגנו עליו לנסות ולהבין את הקללה שאיתה הם צריכים להתמודד

עוד 269 מילים ו-1 תגובות

הרכב הוועדה המסדרת: ימינה נדרשת להכריע האם לתמוך בהצעת נתניהו או בזו של יריביו

הליכוד תומך במינוי נציג אחד בוועדה על כל 6 חברי כנסת, בעוד בגוש השינוי רוצים נציג על כל 5-4 ח"כים ● היועצת המשפטית לכנסת: הבחירות לנשיאות צריכות להיערך עד 9 ביוני ● חברת הכנסת מלינובסקי: הוצע לי להתמנות לשרה אם אערוק מישראל ביתנו לליכוד ● דיווח: בניגוד לעמדתו הפומבית בדק סמוטריץ' בסקר את יחס הציבור להקמת ממשלה תוך שיתוף פעולה עם רע"ם

עוד 46 עדכונים

נתניהו המציא את בורלא כתחליף לטראמפ

מנכ"ל פייזר לא המציא את החיסון נגד הקורונה ולא מכר לישראל חיסונים בשל היותו "יהודי חם" ● אך בשיווק גאוני להמונים, נתניהו הפך את בורלא לגיבור עולמי ואת קשריו עמו לכאלה שהצילו את העם היהודי ● בורלא הוא בסך הכל איש עסקים ממולח, אולם אחרי לכתו של טראמפ, נתניהו היה צריך דמות חדשה שתתחזק את התודעה הכוזבת שהוא שייך ל"ליגה אחרת" ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
צודק בכל מילה. הרקבון של ביבי והסביבה התומכת שלו יתגלו במערומיהם בהמשך. נתן אשל, ברדוגו, טופזלוקדודו האובדני הם דוגמאות לרובוטים מקוללים אשר תוכנתו להתאבד למען השליט המיוסר והאוהב את עמ... המשך קריאה

צודק בכל מילה. הרקבון של ביבי והסביבה התומכת שלו יתגלו במערומיהם בהמשך. נתן אשל, ברדוגו, טופזלוקדודו האובדני הם דוגמאות לרובוטים מקוללים אשר תוכנתו להתאבד למען השליט המיוסר והאוהב את עמו. רמת הפסיכוזה השוררת במעגל הקרוב לביבי זה זה, זה החומר שממנו עושים סרטים של היצ'קוק. סתם לידע כללי: נתן אשל משועבד לצפייה בחשבונות ברשתות החברתיות, ועל פיהן הוא פועל, על פי עיוות נפשי, אשר יתפוצץ לו בפרצוף כשביבי יהיה בכלא. ליאיר נתניהו צפויה התנדבות כואבת בבתי תמחוי

מבחן התוצאה מוכיח שכל הכתבה מיותרת ואינה מועילה כלל. מלבד ההשחרה של נתניהו . ואיך שוב מי שלא לכך סיכון! מנסה להמעיט במהלכים שהביאו את ישראל למשק פתוח ביחס לעולם. ועצירת הנגיף שעד היום ... המשך קריאה

מבחן התוצאה מוכיח שכל הכתבה מיותרת ואינה מועילה כלל. מלבד ההשחרה של נתניהו . ואיך שוב מי שלא לכך סיכון! מנסה להמעיט במהלכים שהביאו את ישראל למשק פתוח ביחס לעולם. ועצירת הנגיף שעד היום קטל מעל שלושה מיליון איש ולא מעניין אם הוא ממנף את זה כי ממלא תמצא את החורים בגבינה מקווה שאתה מחוסן בזכותו!!!

עוד 807 מילים ו-2 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה