הערכים של ריבלין

הארועים שהתקיימו במזרח ירושלים ובמערבה הפכו את יום האתמול לאחד הדרמטיים בתולדות ישראל ● בצד אחד של העיר החל שלב ההוכחות שיחרוץ את גורלו המשפטי של ראש הממשלה, בצד השני החלו הדיונים בבית הנשיא שיחרצו את גורלו הפוליטי של נתניהו ● במשך כל היום דיבר ריבלין על שיקולים ערכיים אבל לא שכנע איש ● השאלה אם הצליח לשכנע את עצמו ● פרשנות

הנשיא ראובן ריבלין ביום ההתייעצויות עם הסיעות, 5 באפריל 2021 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
יונתן זינדל/פלאש90

הארועים שהתקיימו במזרח ירושלים ובמערבה הפכו את יום האתמול לאחד הדרמטיים בתולדות ישראל ● בצד אחד של העיר החל שלב ההוכחות שיחרוץ את גורלו המשפטי של ראש הממשלה, בצד השני החלו הדיונים בבית הנשיא שיחרצו את גורלו הפוליטי של נתניהו ● במשך כל היום דיבר ריבלין על שיקולים ערכיים אבל לא שכנע איש ● השאלה אם הצליח לשכנע את עצמו ● פרשנות

עוד 782 מילים ו-1 תגובות
כל הזמן // יום שני, 12 באפריל 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

המרוץ המסוכן לנשיאות המדינה יוצא לדרך

עדותו של אילן ישועה לפני שבוע סיפקה הצצה מדהימה לדרך בה נבחר הנשיא המדינה ב-2014 ● אחד-אחד נפלו אז המועמדים - שלא לומר חוסלו - עד שראובן ריבלין, שנוא נפשו של נתניהו, נבחר לתפקיד ● בעוד 89 ימים יעזוב ריבלין את משכן הנשיא ● לכנסת נותרו חודשיים לבחור את הנשיא ה-11 ● זה לא יהיה נתניהו ● אבל מי יהיו המועמדים האמיצים להיכנס למרוץ? ● פרשנות

עוד 813 מילים

לו לסבתא בנט היו גלגלים

אחרי כשבועיים של תמרונים פוליטיים ודרמות, אף אחד מחברי הכנסת לא השיג 61 ממליצים, והמנדט ניתן לראש ממשלת המעבר הנצחית. הקצף יצא על הרשימה המשותפת, שהודיעה שלא תמליץ על אף מועמד ונשמעה ביקורת, אם כי במידה פחותה, על גדעון סער ורשימתו, שאף הם נמנעו מלהמליץ על יו"ר "יש עתיד". כבר התרגלנו שבפוליטיקה הישראלית ימנים ויהודים מקבלים הנחה משמעותית.

נציגי המשותפת חזרו והסבירו: דיברנו עם יאיר לפיד, ואנחנו מעוניינים להמליץ עליו. אין פערים קשים כרגע. יש לנו בעיה אחת: העסקה שתעניק לנפתלי בנט, יו"ר 'ימינה', את ראשות הממשלה ברוטציה – ועוד ראשון. זה יותר מדי עבורנו.

موقف القائمة المشتركة من التوصية

موقف القائمة المشتركة من التوصية.أردنا أن نؤثّر مباشرة. قلنا ليئير لبيد اجمع ٥٥ موصيًا ونحن سندرس بمسؤولية وشمولية. ولكنه صرّح بأنه لا يستطيع بل يفضّل رئاسة حكومة مناصفة مع نفتالي بينيت وعلى أن يكون بينيت أولًا!هذا أمر نحن نرفضه. لسنا جزءًا من معسكر بينت- ليبرمان- ساعر. بل نحن بمواجهتهم سياسيًا وأخلاقيًا.طريقنا ليس سهلًا، ونمرّ بظروف حقًا ليست سهلة، ولكنني واثق أن الأمور ستتغيّر للأفضل بفضل المبدئيين والأصيلين.

Posted by ‎Ayman Odeh – أيمن عودة‎ on Monday, April 5, 2021

 כל מה שנכון למשותפת, נכון באותה מידה גם למרצ ולמפלגת העבודה. מצביעיהן לא הלכו לקלפי כדי למנות ניאו-ליברל בכלכלה ונץ מדיני חובב סיפוחים לראשות הממשלה.

בעצם הדברים אמורים גם ב"יש עתיד"; מדובר במפלגת "מרכז רדיקלי", שעמדותיה הכלכליות עמומות (ומנהיגה בבירור נוטה ימינה), אבל כולנו יודעים איזה אלקטורט יש לה: שמאלי.

"ישראל ביתנו" היא אמנם מפלגת ימין – אבל גם היא הודיעה מראש שהיא תמליץ רק על יו"ר הסיעה. הם התנגדו לרוטציה ולפריטטיות. במצב עניינים כזה, אפשר רק להתפלא למה חמש הסיעות לא הקימו "בלוק טכני" מול הסיעות של נפתלי בנט וגדעון סער.

עכשיו נותר לשאול: על סמך מה נפתלי בנט דרש מלפיד (וממשיך ככל הנראה לדרוש מנתניהו ויחזור לדרוש שוב מלפיד, אם נתניהו ייכשל בהקמת קואליציה ויחזיר את המנדט לנשיא) את הבכורה? על סמך שבעת המנדטים שהשיגה רשימתו בקלפיות? התשובה שלי היא שלא. האיש בעצם דרש את ראשות הממשלה על סמך 23 מנדטים (או יותר) שהיו לו בסקרים, לפני חודשים.

על סמך מה דרש בנט (וכנראה ימשיך לדרוש, אם נתניהו ייכשל בהקמת קואליציה) את הבכורה? על סמך 7 המנדטים שהשיג בקלפיות? לדעתי לא, אלא על סמך 23 מנדטים שהיו לו בסקרים, לפני חודשים

זה מה שנותן לו את הארומה המנהיגותית. גודל דרישותיו של בנט מדמה היגיון של סטארט-אפ: ערך המנייה נקבע לפי השווי העתידי, לפי הרווחים המשוערים של החברה בעתיד הלא-מיידי. אז קודם כל – זה לא עובד ככה בפוליטיקה. סיעות בכנסת מחלקות את התפקידים (בוועדות למשל) לפי חלוקת המנדטים בפועל. כך גם בהרכבת ממשלה: חלוקת התיקים וחשיבותם נשענת לרוב על כוחן היחסי של הסיעות בקואליציה.

מלכתחילה, העליה בסקרים של בנט היתה מעין "סטארט-אפ": התפרצות נגיף הקורונה, ומדיניות הסגרים של הממשלה, הובילו למשבר כלכלי ולאבטלה רשמית של 25% בשיא. נראה היה שהממשלה מתעלמת לחלוטין מהכלכלה, ובעיקר מהמיקרו-כלכלה – מצב חשבון הבנק שלנו, האזרחים הקטנים. האנשים שפקידי האוצר נזכרים בהם לעתים רחוקות, כשהם נושמים את אוויר הפסגות הנשגב של "המשק", וכשהם מתרועעים עם "קברניטי המשק".

באווירה הזאת של חרדה ציבורית מוצדקת לעתיד הכלכלי, בנט עלה על טריק שיווקי מעולה: הוא צעק "כלכלה! כלכלה! פרנסה! מה עשיתם!". הוא הצליח לפזר מין ארומה כללית של מהלך קיינסיאני גדול (התערבות ממשלתית פעילה בשוק לאיזון כשלים) של דאגה לפרנסת האזרחים, מין תחושה אמורפית של "אני אשקיע בכלכלה ולכולם יהיה טוב".

מעמדתו באופוזיציה הוא לא נדרש להוכיח דבר. זה הספיק, והסקרים הכתירו אותו לראש הממשלה הבא. אם להמשיך את המטאפורה ההיי-טקיסטית, העמדות הכלכליות והחברתיות בפועל של בנט וחברי סיעתו (בראשם איילת שקד) לא מופיעות בברושור של החברה; במקרה הטוב, הן קבורות בדו"חות הכספיים, אולי באיזה נספח זניח של התוכנית העסקית.

משהתחיל לפרוש את משנתו הכלכלית, התברר שהבחור נשאר עמוק בניאו-ליברליזם: קיצוצים במגזר הציבורי – דווקא בתקופה בה התברר בצורה כואבת כמה ישראל זקוקה לתוספת גדולה של עובדי רפואה וחינוך.

העליה בסקרים של בנט היתה מעין סטארט-אפ, אבל העמדות הכלכליות והחברתיות שלו בפועל לא מופיעות בברושור של החברה; במקרה הטוב, הן קבורות בדו"חות הכספיים, אולי בנספח זניח בתוכנית העסקית

באותו ראיון ב"פגוש את העיתונות" הוא גם העלה באוב את מיתוס "המובטלים העצלנים שנהנים מדמי אבטלה ולא רוצים לחזור לעבודה". זאת אגדה ניאו-ליברלית וניאו-שמרנית ידועה, עוד מימי מרגרט תאצ'ר ורונלד רייגן. חפשו באינטרנט את אגדת ה-Welfare Queen. איכשהו, הציבור ברובו לא שם לב.

מאז, ה"מניה" של בנט כבר הונפקה. בפועל, התברר שהיא שווה 7 מנדטים ולא 23. באווירת הזיכרון הקצר, כבר שכחנו שב"הנפקה" הקודמת של בנט תחת המותג "הימין החדש", באפריל 2019, הוא נחל כישלון חרוץ. גם העמדתה של איילת שקד בראש מאוחר יותר התבררה כהבטחה שאין לה כיסוי. האווירה והפסיכולוגיה גברו על המציאות.

דמיינו ימני ושמאלני שמקימים יחד ממשלה (גם בלי הליכוד. כן, יש אפשרות כזאת בחוק הישראל – ממשלה בלי מפא"י החדשה). השמאלני יכול לטעון שמגיע לו לפחות 60% מהתיקים ו-60% מקווי המדיניות, על סמך סקרי עומק של עמדות כלכליות, חברתיות, מדיניות ואזרחיות.

הימני יכול לדרוש כ-70% לפי סקרים אחרים, בהם נשאלו המשתתפים "איך אתה מגדיר את עצמך: ימין, ימין-מרכז, מרכז, מרכז-שמאל או שמאל". שימו לב שהכל אמת, אגב; יש סקרים כאלה, אפילו סקרים אמינים ומקצועיים, בניגוד לסקרי הבחירות המפוקפקים.

אבל הם לא יעשו כך. החלוקה והפשרות הפוליטיות על קווי היסוד, תתבצע לפי ספירת המנדטים בפועל, נכון? אז לא בעולמו המופלא של בנט. ביד אחת הוא דורש את המעמד שהעניקו לו הסקרים. ביד השניה – דורש גם חלוקת תיקים ומדיניות "לפי התפלגות העמדות בציבור". היינו, לפי ההתפלגות בין כל 120 חברי הכנסת. או פשוט על פי הטענה: "העם ימני מה אתם מבלבלים לי את המוח עם מספרים".

את החוכמה הזאת הוא למד ממורו ורבו בנימין בן צילה, ומשפע של שופרות בתקשורת המסחרית (וכן בערוצי הנישה הימניים המתיימרים למסחריות אף על פי שהם נסמכים על כספי ציבור, והרייטינג שלהם מגוחך).

באווירת הביביזם של "מותר לרמות", זה כמעט יכול לעבוד – בתנאי שכל השוק משתף פעולה, והרשות לניירות ערך לא מתערבת ואומרת "לא, אסור לך לקבל תשלום לפי 23, יש לך 7". אין לי אשליות: הרשות לניירות ערך אינה נוקשה כל כך במציאות, לצערנו. אבל נומינלית זה העיקרון.

מאז, ה"מניה" של בנט כבר הונפקה. בפועל, התברר שהיא שווה 7 מנדטים ולא 23. באווירת הזיכרון הקצר, כבר שכחנו שב"הנפקה" הקודמת של בנט תחת המותג "הימין החדש", באפריל 2019, הוא נחל כישלון חרוץ

אז כן, טוב עשתה הרשימה המשותפת כשאמרה לבנט "לא". וחבל ששאר הסיעות בגוש לא הצטרפו אליה מייד לחזית אחידה. מי יודע, אולי זה גם היה מקל על גדעון סער לומר לבנט "ידידי, שנינו רצינו להנהיג את הליכוד, זה לא הסתייע. עכשיו מסתמנת קואליציה שיש בה לא מעט שמאל ומרכז. היושר מחייב אותנו להתאים את עצמנו".

נסיים בבדיחה: אם בנט יכול להיות ראש ממשלה, הראשון ברוטציה, על סמך סקרים מדצמבר, אולי מגיעים לי 15 מיליון שקל? פעם חשבתי לקנות טופס הגרלה של הלוטו.

נדב אלגזי עוקב אחרי הימין החדש זה כמה שנים, מאז שהיה קשור לחוגים הניאו-שמרניים או פעל בתוכם, וראה את המהפך המבעית לימין הפופוליסטי החדש. את ניצול הפרצות בחוק ובשיח הפוליטי-תרבותי. שואף להעלות את המודעות בציבור הדמוקרטי הרחב לסכנה, ולחשוף את דרכי הפעולה של החוגים הללו שפעלו לגמרי מתחת לרדאר שנים ארוכות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 967 מילים
עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

למקרה שפיספסת

סבב השיחות האחרון בווינה בין איראן והמעצמות על החזרה להסכם הגרעין, שיתחדש ביום רביעי, מעיד כי ארצות הברית מגיעה למשא ומתן הזה מוחלשת מאי פעם ● כעת מנסים האמריקאים לפייס את איראן באמצעות קוריאה הדרומית - ובמקביל שר ההגנה האמריקאי הגיע היום לארץ במטרה לשכנע את הקברניטים בירושלים לאפשר מרחב תמרון נוח יותר לארצות הברית ● פרשנות

עוד 591 מילים ו-1 תגובות

בדיקת זמן ישראל תחתית התהום: משהו רע קורה בחיפה

יותר פשיעה, יותר סמים, יותר קורבנות ● תושבי חיפה תחתית חיים בצל סכסוכי עבריינים ומיואשים מהעדר האכיפה וחוסר מעורבות של העירייה ● וכל זה קורה דווקא בשכונות עם מקומות הבילוי הכי לוהטים והמסעדות הכי נחשבות של העיר ● "הגברנו את הפעילות", מבטיחים במשטרה ● "ערכנו ארגון מחדש לטובת ביטחון התושבים", מגיבים בעירייה ● התושבים ממשיכים לשלם את המחיר

עוד 2,629 מילים

המשטרה חוקרת חשוד באיומים על ליאת בן-ארי

פרסום ראשון המשטרה מנהלת חקירה נגד אזרח ישראלי החשוד באיומים, פגיעה בפרטיות והטרדה נגד הפרקליטה ליאת בן-ארי, התובעת הראשית במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ● בעקבות בדיקות DNA, נחקר באזהרה משה אלון בחשד כי הניח מכתב בביתה של בן-ארי ובו איום מפורש על חייה וחיי משפחתה ● המכתב נחשף בזמן ישראל

משטרת ישראל מנהלת חקירה נגד אזרח החשוד באיומים, פגיעה בפרטיות והטרדה נגד הפרקליטה ליאת בן-ארי, התובעת הראשית במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לפי החשד, משה אלון, הניח מכתב בתיבת הדואר בביתה של בן-ארי באוגוסט אשתקד, הכולל איום מפורש וישיר על חייה וחיי משפחתה.

במכתב, אשר נחשף בזמן ישראל, נאמר: "חלאת המין האנושי ליאת בן-ארי המושחטת, אנחנו למען ביבי, נמרר לך את החיים עד שתתאבדי. לא מפחדים ממך עבריינית. יום יום נסתכל לך בלבן של העיניים ימזדיינת" (הטעויות בעברית במקור, א"ה).

מכתב שהושאר בתיבת הדואר של ליאת בן-ארי
מכתב שהושאר בתיבת הדואר של ליאת בן-ארי

על המכתב היו חתומים לכאורה שני פעילי ליכוד ידועים – אורלי לב, הפעילה בהפגנות נגד בן-ארי; ופעיל הליכוד איציק זרקא. אולם שניהם הכחישו נמרצות בזמן אמת כל קשר לכתיבתו או להפצתו, ונראה כי נפלו קורבן לניסיון הפללה מצד החשוד האמיתי.

אלון סירב להתייחס לפניית זמן ישראל ואמר רק: "אני אדבר עם עורכת הדין שלי ואחזור אליכם". עורכת דינו, עו"ד סוזי ארניה, מסרה לזמן ישראל בתגובה: "מרשי הכחיש את החשד שהופנה כלפיו במסגרת החקירה והעניין נמצא בברור של הרשויות.
טרם התקבלה החלטה בנדון".

יחידת הסייבר של להב 433 המנהלת את החקירה הודיעה לאחרונה לבית המשפט השלום בראשון לציון כי במסגרת החקירה נלקחו "דגימות DNA  לצורך השוואה אל מול מכתב האיומים התפוס", וכן כי "החשוד נחקר תחת אזהרה בגין חשד לביצוע העבירות ומסר את גירסתו".

תיק החקירה נמצא בעיון פרקליטות המדינה מחלקת הסייבר לצורך גיבוש המלצות ולקבלת החלטה בתיק.

זמן ישראל חשף, בכתבת תחקיר נרחבת, את מסכת האיומים, ההטרדות וההפצה של כזבים נגד בן-ארי ומשפחתה – בידי עיתונאים, פעילי ליכוד, עורכי דין וגורמים ברשת.

למרות שלמלאכה זו היו שותפים גורמים המקורבים או מציגים את עצמם מקורבים לראש הממשלה (לרבות בנו, יאיר נתניהו) – נמנע נתניהו מלגנות את מערכת ההתקפות על התובעת.

בחודשים האחרונים מלווה בן-ארי במאבטחים בעקבות האיומים על חייה.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
ליאת בן ארי, סדי בן שטרית, אמיר השכל, ישי הדס, חיים שדמי, אליעד שרגא ועוד רבים רבים רבים וטובים הם אלה שמסתערים באומץ ובגבורה עילאית למען הגנה על ישראל מפני הפיכתה לרודנות. סיפורי גבורה... המשך קריאה

ליאת בן ארי, סדי בן שטרית, אמיר השכל, ישי הדס, חיים שדמי, אליעד שרגא ועוד רבים רבים רבים וטובים הם אלה שמסתערים באומץ ובגבורה עילאית למען הגנה על ישראל מפני הפיכתה לרודנות. סיפורי גבורה ישנם לאורך כל ההיסטוריה, והנה כאן ועכשיו אנו עדים לדמויות שלא נרתעות אל מול ההפחדות והטרור של ביבי והסביבה המקוללת שלו. בעתיד, במידה וישב בכלא, יוכלו כל המקוללים שהגנו עליו לנסות ולהבין את הקללה שאיתה הם צריכים להתמודד

עוד 269 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

הרכב הוועדה המסדרת: ימינה נדרשת להכריע האם לתמוך בהצעת נתניהו או בזו של יריביו

הליכוד תומך במינוי נציג אחד בוועדה על כל 6 חברי כנסת, בעוד בגוש השינוי רוצים נציג על כל 5-4 ח"כים ● היועצת המשפטית לכנסת: הבחירות לנשיאות צריכות להיערך עד 9 ביוני ● חברת הכנסת מלינובסקי: הוצע לי להתמנות לשרה אם אערוק מישראל ביתנו לליכוד ● דיווח: בניגוד לעמדתו הפומבית בדק סמוטריץ' בסקר את יחס הציבור להקמת ממשלה תוך שיתוף פעולה עם רע"ם

עוד 46 עדכונים

נתניהו המציא את בורלא כתחליף לטראמפ

מנכ"ל פייזר לא המציא את החיסון נגד הקורונה ולא מכר לישראל חיסונים בשל היותו "יהודי חם" ● אך בשיווק גאוני להמונים, נתניהו הפך את בורלא לגיבור עולמי ואת קשריו עמו לכאלה שהצילו את העם היהודי ● בורלא הוא בסך הכל איש עסקים ממולח, אולם אחרי לכתו של טראמפ, נתניהו היה צריך דמות חדשה שתתחזק את התודעה הכוזבת שהוא שייך ל"ליגה אחרת" ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
צודק בכל מילה. הרקבון של ביבי והסביבה התומכת שלו יתגלו במערומיהם בהמשך. נתן אשל, ברדוגו, טופזלוקדודו האובדני הם דוגמאות לרובוטים מקוללים אשר תוכנתו להתאבד למען השליט המיוסר והאוהב את עמ... המשך קריאה

צודק בכל מילה. הרקבון של ביבי והסביבה התומכת שלו יתגלו במערומיהם בהמשך. נתן אשל, ברדוגו, טופזלוקדודו האובדני הם דוגמאות לרובוטים מקוללים אשר תוכנתו להתאבד למען השליט המיוסר והאוהב את עמו. רמת הפסיכוזה השוררת במעגל הקרוב לביבי זה זה, זה החומר שממנו עושים סרטים של היצ'קוק. סתם לידע כללי: נתן אשל משועבד לצפייה בחשבונות ברשתות החברתיות, ועל פיהן הוא פועל, על פי עיוות נפשי, אשר יתפוצץ לו בפרצוף כשביבי יהיה בכלא. ליאיר נתניהו צפויה התנדבות כואבת בבתי תמחוי

מבחן התוצאה מוכיח שכל הכתבה מיותרת ואינה מועילה כלל. מלבד ההשחרה של נתניהו . ואיך שוב מי שלא לכך סיכון! מנסה להמעיט במהלכים שהביאו את ישראל למשק פתוח ביחס לעולם. ועצירת הנגיף שעד היום ... המשך קריאה

מבחן התוצאה מוכיח שכל הכתבה מיותרת ואינה מועילה כלל. מלבד ההשחרה של נתניהו . ואיך שוב מי שלא לכך סיכון! מנסה להמעיט במהלכים שהביאו את ישראל למשק פתוח ביחס לעולם. ועצירת הנגיף שעד היום קטל מעל שלושה מיליון איש ולא מעניין אם הוא ממנף את זה כי ממלא תמצא את החורים בגבינה מקווה שאתה מחוסן בזכותו!!!

עוד 807 מילים ו-2 תגובות

ישראל השיבה לפניית בית הדין בהאג וקבעה שאין לו סמכות לחקור את פעילותה בשטחים

המשטרה פתחה בחקירת האלימות שהופנתה כלפי חבר הכנסת עופר כסיף בהפגנה במזרח ירושלים ● נתניהו ייפגש עם פעילי ליכוד, חברי הכנסת של המפלגה לא הוזמנו לאירוע; ככל הנראה מבקש להדק את אחיזתו בשטח ● ליברמן על ניסיונות לפיד להקים ממשלה: "ההצעה לבנט הועברה על דעתי; אסור לו להחמיץ את ההזדמנות" ● מיקי זוהר ישמש כיושב ראש הוועדה המסדרת

עוד 15 עדכונים

לפני שבועיים הכריע גוף הסנאט של הסטודנטים באוניברסטית איווה כי אין מקום להעניק ליהודים בקמפוס ייצוג משלהם - מחשש שבחירה בנציג יהודי תהיה הכרזה פוליטית בנוגע למדיניות ישראל בשטחים ● בדרך כלל, ארועים כאלו הופכים מייד לכר פורה למעורבות והפגנות ארגונים חיצוניים ● הפעם הם הצליחו להתווכח על הנושא לבדם ואפילו להגדיר את ההבדל בין אנטישמיות וביקורת על ישראל

עוד 1,265 מילים

בספטמבר 1941 נרצחו בבאבי יאר, בתוך יומיים בלבד, למעלה מ-33 אלף יהודים ● הבמאי סרגיי לוזניצה גדל ליד מקום הטבח שנים אחרי, ולא ידע מה באמת קרה שם ● עם הזמן התבררה לו ההיסטוריה הכל כך בעייתית של רוסיה ואוקראינה ● עכשיו הוא יצר 24 סרטים קצרים על העבר של גיא ילדותו - ועל מחיקתו

עוד 891 מילים

החומרים שמהם עשויים מנהיגים

איזו דרך הובילה את ביל קלינטון לנשיאות, מה עשתה אופרה וינפרי אחרי שהורדה בדרגה, וכיצד הפכו ביל גייטס וג'ף בזוס לענקים ● המיליארד היהודי דייוויד רובינשטיין פגש את כולם בתוכנית הטלוויזיה שלו, והפך את הראיונות לספר רב מכר ● בסוף המסע הוא גילה שתשוקה, מיקוד, יושרה, חזון והיכולת ללמוד מטעויות הם החומרים מהם עשוייה מנהיגות

עוד 780 מילים

אחרי שנים של הכחשה העולם הערבי משנה את גישתו לשואה: בבחריין ובאיחוד האמירויות התקיימו טקסים לזכר ששת המיליונים, וברשתות החברתיות שיתפו גולשים בתחושותיהם ● לאחר שבעונה הראשונה סדרת הריגול האיראנית המצליחה מתחה ביקורת על משרד החוץ של הרפובליקה, עם עליית העונה השנייה של "גנדו" חוששים הצופים מצנזורה של השלטונות ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,058 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה