• מינקה ליבסקינד וגוסטה דוידסון במחנה הקיץ עקיבא, 1938 (צילום: ארכיון לוחמי הגטאות)
  ארכיון לוחמי הגטאות
 • לונקה קוזיברודסקה, בלה חזן ותמה שניידרמן במסיבת גסטפו, 1941 (צילום: ארכיון "יד ושם")
  ארכיון "יד ושם"
 • השליחה הלה שופר ומנהיגת עקיבא שושנה לנגר תחת הסוואה כנוצריות בוורשה, יוני 1943השליחה הלה שופר ומנהיגת עקיבא שושנה לנגר תחת הסוואה כנוצריות בוורשה, יוני 1943 (צילום: ארכיון לוחמי הגטאות)
  ארכיון לוחמי הגטאות
 • מפגש של ציונים צעירים בחוות חקלאות בבדז'ין במהלך המלחמה (צילום: ארכיון לוחמי הגטאות)
  ארכיון לוחמי הגטאות
 • חברים בקומונה בביאליסטוק במחנה אימונים, 1938. פרומקה פלוטניקה עומדת, שנייה מימין (צילום: ארכיון לוחמי הגטאות)
  ארכיון לוחמי הגטאות
"הן ראו את האמת והכירו בה, ונלחמו במסירות נפש על מה שצודק ונכון"

מלחמת העולם של נערות הגטו

הן הסתירו אקדחים בדובונים וחומרי נפץ מתחת לבגדים ● רקחו בקבוקי תבערה וזרקו אותם לעבר רכבות גרמניות ● האביסו את הנאצים בוויסקי וירו בהם למוות ● המאבק האמיץ של הנערות היהודיות במהלך השואה הפך לספר חדש ● סטיבן שפילברג כבר רכש את הזכויות לסרט

עוד 1,404 מילים
כל הזמן // שבת, 1 במאי 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

היהודים שלחמו בנאצים שאבו השראה מהמאבק הארמני

בגטו ורשה - כמו בגטאות אחרים - היה הרומן "ארבעים ימים של מוסא דאג", שעוסק במאבק הארמני נגד הטורקים, לספר הפופולרי ביותר ● גם בארץ ישראל, כשהתכוננו לאפשרות של כיבוש נאצי, קראו באדיקות את המתואר בספרו של פרנץ ורפל ● חלקים ברומן ניבאו באופן מדויק את שאירע בשואה ● בשבוע שעבר הכיר נשיא ארצות הברית ביידן ברצח העם הארמני - ישראל עוד רחוקה מלנקוט בצעד דומה

עוד 1,080 מילים

ובינתים בחיים עצמם

בזמן שהתקשורת הישראלית עסוקה בספינים מודלפים על המו״מ להרכבת קואליציית שחיתות חסרת התכנות בראשות נאשם בפלילים (ואולי בראשות שניים!) קורים החיים עצמם.

בחיים עצמם, אמא לתינוק בן 3 ימים, תושבת ירושלים, מגיעה לחדר מיון, כי המשטרה זרקה ״בטעות״ רימון גז מדמיע לתוך החדר של התינוק במסגרת הלא-לעשות-יותר-מידי כדי לעצור את הפוגרום הניאו-כהניסטי שמשתולל בירושלים.

בזמן שהתקשורת הישראלית עסוקה בספינים מודלפים על המו״מ להרכבת קואליציית שחיתות חסרת התכנות בראשות נאשם בפלילים (ואולי בראשות שניים!) קורים החיים עצמם

בחיים עצמם, על אזרחים בדרום נופלים טילים, כתגובה לפוגרום של הניאו-כהניסטים.

בחיים עצמם שוטרים מוציאים מפגין נגד נאשם בפלילים מתוך אוטובוס ועוצרים אותו על התקהלות אסורה (באוטובוס!) וגוררים מפגין אחר נגד נאשם בפלילים מאחורי הוילון השחור בבלפור ומבצעים בו לינץ׳ כשהוא מוצמד על ידי שוטרים לרצפה.

זוכרים שהיינו צריכים להגיד תודה על חיסונים? אז למי צריך להגיד תודה על כך שדחף את הקו קלאקס קלן לכנסת והפך את ה״עשבים השוטים״ והלינצ׳ים שלהם למיינסטרים?

תגידו, אפשר למסגר בתיבת זכוכית את הטילים שנופלים כל הלילה בדרום על ילדים?

איך מארגנים למשטרת התפוז המכני להדליק משואה?

אנחנו ממשיכים לשלם מיסים ולציית לחוקים שחלים רק על פראיירים, בזמן שאין פיקוח פרלמנטרי על שום החלטה של הממשלה הזמנית שלא נבחרה. מכל בחינה מעשית, ישראל היא דיקטטורה.

אנחנו ממשיכים לשלם מיסים ולציית לחוקים שחלים רק על פראיירים, בזמן שאין פיקוח פרלמנטרי על שום החלטה של הממשלה הזמנית שלא נבחרה. מכל בחינה מעשית, ישראל היא דיקטטורה

בית נבחרים לא הצביע על תקציב משנת 2018. אנחנו בשנת 2021.
אין שר משפטים. וכשמתמנה אחד כזה – זה קורה באופן בלתי חוקי. מסתבר שאפשר להסתדר בלי (ואני תוהה: אולי בעצם היינו יכולים להסתדר גם בלי ראש ממשלה?)
ועדת חוץ ובטחון – בדיחה.

הלו? משהו מנהל פה את האירוע?

לפי השופרות, מצבנו מעולם לא היה טוב יותר. ינון מגל (גילוי נאות, הוא כינה אותי בעבר ברדיו ״לא אפויה״ וגם ״טרלה לה לה״) הלין היום בתוכנית עם בן כספית ברדיו 103fm על כך שישראל במקום ה-19 בין 20 המעצמות בתוצר לנפש: ״אנחנו רק עולים ועולים בעשור הזה אבל אנחנו נמשיך לדבר על כל מיני זוטות והבלים ושטויות שלא רלוונטים…״

בתגובה בן כספית שם את הדברים בפרופורציה שכמעט ולא שומעים בתקשורת הישראלית. תקשורת שנדמה כי זנחה כליל את המחוייבות שלה לאמת הפשוטה:

״נכון, אנחנו אחת מ-20 הכלכלות, תוצר לנפש…באמת זה הזמן להגיד תודה רבה לביבי וליאיר. הרי יאיר עצמו, אותו ילד, אמר לא מזמן שלפני נתניהו היו פה תפוזים. ואני זוכר! ב-2008 רוב התוצר הישראלי היה מבוסס על תפוזים. אבל בקטנה אני רק רוצה להוסיף שהיתרון הגדול מאוד של ישראל על הכלכלות האחרות, הסיבה שבגללה אנחנו באמת כל כך טובים בנושא הכלכלי, וזה יודע על כלכלן וכל מי שמתעסק עם זה, אין לנו למרבה הצער לא תעשייה כבדה, אנחנו לא מייצרים מכונות תעשייתיות, לא מייצרים מכוניות…החקלאות שלנו מעולה אבל היא קטנטונת. הסיפור זה ההיי-טק והסייבר. ואם למשל כל השמאלנים יחליטו בוקר אחד לקום ולעזוב את הארץ לברלין, לא יהיה היי-טק וסייבר. אז תודה ביבי, בסדר?״.

איך אמר ג׳יימס קארוויל? ״זה הכלכלה, אדיוט״.

החיים עצמם מורכבים ממה אנחנו יכולים ולא יכולים לעשות. מדרגות החופש שלנו כאזרחים ואזרחיות, בין אם זה לגדל פה ילדים או להפגין מול מעון ראש הממשלה. והדרך לדרגות חופש במדינה דמוקרטית עוברת דרך ממשלה מתפקדת ובית נבחרים מתפקד, המפקח ומבטיח שהממשלה פועלת למען החירות והשיוויון של כל אזרחי ואזרחיות המדינה. ובלי שהם אפילו יצטרכו להגיד תודה! זה היה אמור להיות מובן מאליו.

הדרך לחופש בדמוקרטיה עוברת דרך ממשלה מתפקדת ובית נבחרים מתפקד, המפקח ומבטיח שהממשלה פועלת למען החירות והשיוויון של כל אזרח. ובלי שהם אפילו יצטרכו להגיד תודה! זה היה אמור להיות מובן מאליו

התקשורת ברובה נוהגת כמו חבורת מהמרים דגנרטים, עוסקת בספקולציות וזונחת כליל את המחוייבות שלה לדווח ולפרש באופן נוקב וקבוע, איך היעדר פיקוח על פעילות הממשלה הזמנית שלא נבחרה, פוגע לכולנו בחיים עצמם

ניצן ויסברג, מרצה ויועצת למתודולוגיית חדשנות design thinking ופעילה חברתית בתחום החינוך. עבדה כפרופסור יועצת באוניברסיטת סטנפורד לפני שחזרה לארץ וגילתה שארצה שינתה את פניה. כיום היא חיה בהוד השרון עם אישה היקר וארבעת ילדיהם. Nitzan Waisberg is a design thinking specialist, lecturing and advising various organization. She is also a social and political activist in the field of education. She served as a Consulting Professor at the Stanford University d.school before returning to her homeland to find it almost unrecognizable. She lives in Hod-HaSharon with her husband and their four children.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 581 מילים

אחת התוצאות העגומות של התאונה הגרעינית הקשה בהיסטוריה הייתה העלייה בשיעורי התחלואה בסרטן ● מי שחוותה זאת על בשרה היא ד"ר אלה שפירו, שטיפלה באוקראינה בילדים שנפגעו באסון שאירע לפני 35 שנה ● עכשיו, בספר חדש, היא מספרת על כך ועל המסע מברית המועצות לארצות הברית, שם היא עוסקת בפיתוח מוצרים נוגדי קרינה

עוד 1,335 מילים

האיש החזק של ערב הסעודית מדבר ● אסון בבית החולים בעיראק מעיד על מערכת בריאות מוחלשת, מורעבת ומושחתת ● רוסיה מחדשת טיסות לאתרי הנופש במצרים ומקפיאה את התיירות לטורקיה ● וביום הזה בתולדות מזה"ת: מצרים חוגגת את החזרת סיני ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,322 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

ילדותי, לא בשל, ורוצה להיות מלך

את בנימין נתניהו – ראש הממשלה המכהן, הגרוע, הנגוע בשחיתות והמואשם בפלילים – יש להרחיק מכל משרה שלטונית. דבר זה כל-כך חשוב, כך שגם אם אין גוש הומוגני שבכוחו להרכיב את הממשלה, ראוי לאחד כוחות מימין ומשמאל, להקפיא מאוויים של החלקים השונים בקואליציה עליהם אין הסכמה, ולהחזיק בשלטון ובממשלה לזמן קצוב. בתנאים אלה חצי שנה זה זמן מספיק, ושנה או שנתיים זה די והותר. לאחר שנתיים, לכל היותר, כשהחברה תתייצב על פסי הנורמליות (נקווה) ראוי ללכת לבחירות.

את נתניהו הגרוע, הנגוע בשחיתות והנאשם בפלילים – יש להרחיק מכל משרה שלטונית. זה כה חשוב, שגם אם אין גוש הומוגני שבכוחו להרכיב ממשלה, ראוי לאחד כוחות מימין ומשמאל ולהקפיא מאוויים של החלקים

לאורך השבועות בהם התנהלה מערכת הבחירות האחרונה נפתלי בנט נהג בחכמה. הוא קבע שאינו מחרים איש, וגם הצהיר לאורך כל תקופת מערכת הבחירות שבגלל הקורונה זוהי עת חירום בריאותית וכלכלית, ועל כן יש לאחד כוחות ולוותר בעת זאת על יישום מיידי של צעדים שיש בהם מחלוקת בעם. לנוכח התגבשות המפלגות האחרות בגושים, הוא מִיצֵב עצמו כמי שבכוחו יהיה לקבוע מי יהיה ראש הממשלה הבא, ואפילו כמועמד לעמוד בראש הממשלה.

כשבוע-שבועיים לפני הבחירות בנט שינה את התנהלותו: בעקבות החיסונים נָגָה אור בקצה המנהרה של חוֹלִי הקורונה, וביקורתו בנושא זה איבדה מכוחה האלקטורלי. נוכח החשש שלא ייבחר או שלא יקבל מספיק מנדטים, הצהיר נפתלי בנט שלא ישב בממשלה בראשותו של יאיר לפיד. היה זה צעד לא הגון, אבל, כמו שאנחנו מכירים מהחיים, התקיים "רשע וטוב לו", ולאחר מערכת הבחירות הצהרה מרושעת זו שלו משמשת אותו ומחזקת אותו במשא ומתן עם גוש מתנגדי נתניהו.

מפלגות המרכז-שמאל הן רוב בגוש אפשרי לקואליציה שתרחיק את נתניהו מהשלטון. אולם ללא מפלגות ימין מובהקות – מפלגת תנופה של גדעון סער ומפלגת ימינה של בנט וגם (קצת לוט בערפל) ישראל ביתנו של ליברמן – אין ביכולתן להקים ממשלה. על-כן נדרש איחוד כוחות בין אותן מפלגות מרכז-שמאל והמפלגות מהימין.

זה בסדר. ממשלה ששרי מפלגותיה יהיה בהתאם לכוחה היחסי של מפלגתם בקואליציה תהיה בעלת איפיון של מרכז-שמאל, ועלולה לראייתו של בנט (וסער?) לקבוע מדיניות שהוא לא יוכל לקבלה, ומשבר צפוי כבר בתחילת דרכה.

על-כן ראוי לאמץ את משנתו של בנט במהלך תקופת הבחירות (שנאמרו בהקשר של הקורונה – שעדיין היא איתנו וספיחיה דורשים מדיניות ומעשה של הממשלה) למטרת העלאת המדינה על מסלול נורמלי. התביעה מצידו של בנט (אולי גם של סער) שהממשלה תהיה שוויונית בין שמאל וימין היא הגיונית, נסבלת ומקובלת.

ראוי לאמץ את משנת בנט מתקופת הבחירות (שנאמרו בהקשר הקורונה) למען העלאת המדינה על מסלול נורמלי. התביעה מצד בנט (ואולי סער) שהממשלה תהיה שוויונית בין שמאל וימין היא הגיונית ומקובלת

הממשלה תתמקד בנושאי כלכלה, חברה וביטחון, ותמנע, ככל האפשר, מצעדים שיש מחלוקת קשה בעם עליהם: לא תהיה פגיעה במגזר הדתי, יישמר הסטטוס קוו הדתי, ולא יעשו צעדים להגברה ואכיפה של גיוס חרדים לצבא; לא תהיה יוזמה לשינוי חוקתי ולא יוזמה לשינוי היחסים בין הראשות השופטת והרשויות המחוקקת והמבצעת; לא ייבנו מאחזים חדשים בשטחים ולא תהיה הסדרה של ההתיישבות הלא חוקית בשטחים בהתאם למצב החוקי כיום; ולא ייחתם הסכם בינלאומי כלשהו, ובמיוחד לא עם הרשות הפלסטינית, שתהיה בו הסכמה לעיקרון של "שתי מדינות לשני עמים".

עדיין תהיה לממשלה עבודת ממשל מלאה בשדות פעולה רחבים. גם לתחזק מדינה זה דבר אחראי וקשה: יש אתגרים של ספיחי הקורונה, יש אתגרים ביטחוניים חיצוניים ויש לנהל מדינה שגם ללא אירועים מיוחדים זהו תפקיד מאתגר.

בהכירם בחשיבות החלפתו של נתניהו בתפקיד ראש הממשלה והעלאת המדינה על פסי הנורמליות, אנשי מפלגות המרכז-שמאל בראשות יאיר לפיד מקבלים את העיקרון של ממשלה שוויונית בין הגושים.

על טס של כסף מגיש גוש המרכז-שמאל לנפתלי בנט את השלטון, וזה לא מספיק לו. הוא רוצה את המלוכה. את הכול. הוא רוצה את זכות ההכרעה בכל נושא השנוי במחלוקת בין שמאל לימין. השאלות במתייחסות לנושאים בהם ישנה מחלוקת חריפה יוכרעו בקולו. מלך!

לטענתו של בנט, בגוש מתנגדי נתניהו אנשי הימין הם במיעוט, אבל בתוך עם ישראל כולו הקו הימני מייצג את עמדת הרוב, ולכך צריך להיות ביטוי בממשלה (ממשלה שבה הרוב הוא מרכז-שמאל!).

בהכירם בחשיבות החלפת נתניהו כרה"מ והעלאת המדינה על פסי הנורמליות, מפלגות המרכז-שמאל בראשות לפיד מקבלות את עיקרון של השיוויון הבין-גושי. על טס של כסף הן מגישות לבנט את השלטון, וזה לא מספיק לו

טיעון זה הוא אבסורד כטיעון במשא ומתן עם שותפיו לקואליציה, וגם, כנראה, אינו נכון. בכלל לא ברור מה תהיה תוצאת משאל עם לשאלה "האם יש לשאוף להשגת הסדר של שלום בינינו ובין הפלסטינים, המבוסס על פתרון של שתי מדינות לשני עמים, בהתבסס על קווי ה-4 ביוני 1967?"

דרישתו זו של בנט לחופש פעולה מלא בכל מה שקשור במאוויי הימין היא גם לא חכמה בהיבט של התנהלות פוליטית. הרי כשיהיה ראש ממשלה הוא יגלה מיד שאי אפשר לעשות כל מה שרוצים, וגם לא כל מה שמבטיחים במערכת הבחירות. זו הרי הסיבה שראשי הממשלה מהימין עד השנים המטורללות האחרונות נהגו להכניס לתוך הקואליציה שלהם מפלגות מהשמאל, שישמשו להם תירוץ להימנעות מצעדים מעוררי מחלוקת והתנגדות בינלאומית. אז מסתבר שנפתלי בנט לא כל-כך חכם. אולי הוא לא בשל להיות ראש ממשלה?

החשש שנפתלי בנט לא בשל – פשוט לא בוגר דיו, ילדותי – לתפקיד האחראי של ראש ממשלה נשען על בחינה של דברים שבנט עצמו אומר.

כשנפתלי בנט מסביר למה הוא מתאים להנהגת העם, הוא מספר על היותו קצין קרבי ביחידה מובחרת ועל כך שהיה מנכ"ל חברה שעשה אקזיט. יופי נפתלי! אני רוצה שאדם כמו נפתלי יתחתן עם הבת שלי. אבל חוץ מזה שעל-פי דברים של בנט עצמו הוא בחור נפלא, הרי שכמעט מתבקש לשאול: "מה זה שייך?"

זה שבנט מוכן לשאת בנטל, גיבור ומוצלח, זה צבע לקורות חיים שעליו להציג בפנינו, שבהם תהיה ניכרת התאמתו וּבַשְלוּתוֹ לראשות הממשלה. נפתלי בנט יכול לספר לנו שהוא היה מִספר שנים שר בממשלה, והיה גם חבר בקבינט המדיני-ביטחוני' וגם היה שר ביטחון מספר חודשים. אבל כשהוא מנסה לשכנע אותנו על התאמתו לכהונה הרמה של ראש הממשלה הוא מביא כטיעונים ראשונים את סיפור נפלאותיו מימי בחרותו. נראה לי, שהוא מציג כך את הדברים בתקשורת לא מתוך בוז לעם ישראל, אלא משום שכך הוא עצמו תופס את הדברים. אמרנו כבר "ילדותי", "לא בשל".

התקופה בה נפתלי בנט היה חבר בקבינט המדיני-צבאי אינה מהווה תימוכין לכשירותו לתפקיד ראש הממשלה. הוא מתהדר בהשפעתו על תוצאות חיוביות שהיו במבצע צוק איתן, אך בכלל לא ברור שהוא תובע אשראי שמגיע לו. בנט התנהג במהלך מבצע צוק איתן באופן מביש. לא זכור לי שהיה מקרה כדוגמתו בניהול מבצעים צבאיים בדרג הממשלתי. בזמן המבצע המלחמתי הוא הוציא דיונים וויכוחים שהתנהלו בקבינט לתקשורת, ותבע תְּּשוּאוֹת לעצמו על הישגים שבמבצע (ילדותי. לא?). ברור שלקלקולים בעבודת הקבינט הייתה לבנט אחריות רבה וִיְתֵרָה על כל שותפיו לקבינט. אותו דפוס ילדותי של התפארות היה גם עת כיהן כשר ביטחון, וסיפר לכולנו על הצלחותיו במיגור הפרסים בסוריה.

כשבנט מסביר את התאמתו להנהגת העם, הוא מספר על היותו קצין קרבי ביחידה מובחרת ומנכ"ל חברה שעשה אקזיט. יופי נפתלי! אני רוצה שאדם כמוך יתחתן עם הבת שלי. אבל מה זה שייך?

אנשים בדרך כלל גדלים עם הזמן ומבשילים לתוך התפקיד בו הם מכהנים. נקווה שאם בנט אכן יהיה ראש ממשלה, תהליך ההבשלה שלו יהיה בזמן סביר. מכל מקום, על-פי קורות חייו עד כה יש סיכון להתממשותה של תקווה זו.

יאיר טל הוא מהנדס מכונות שעבד במספר חברות. היום הוא גמלאי. חקר את ניהול המלחמה במלחמת יום הכיפורים והשלים את כתיבת הספר "ישראל טל: פרקים למלחמת יום הכיפורים" אשר יצא לאור בספטמבר 2019 בהוצאת "ידיעות ספרים".

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,110 מילים
עודכן לפני 14 שעות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

מחניק, אבל פחות

ל"ג בעומר הסתיים עם טרגדיה מחרידה, אבל מבחינת הסביבה, זיהום האוויר בחג הזה היה נמוך מבעבר - בזכות יוזמה של התושבים וראשי רשויות מקומיות, ועל זה מגיע להם הגלובוס הירוק של השבוע ● מנגד, הגלובוס השחור הולך לזיהום נחלי הצפון גם הקיץ ● ולמרות זאת, הטיפ לשבת: בחברה להגנת הטבע חוגגים בסוף השבוע הזה את "קרנבל בנחל" - עשרות אירועים בנחלים ומעיינות ברחבי הארץ

עוד 681 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
חֶמְלָה 83

חמלה שהיא התחייבות ברורה המבוססת על היגיון - זה מה שאנחנו זקוקים לו עכשיו, יותר מתמיד ● כי חמלה שמכוונת למנוע סבל מהזולת, אולי הייתה חוסכת לנו את החמלה הכרוכה באמפתיה, בבכי, ובהשתתפות עם סבלם של הנפגעים ומשפחותיהם

עוד 1,574 מילים ו-1 תגובות

דיווח: שרים לחצו על המשטרה שתכניס ללא הגבלה חוגגים להר

נתניהו תרם דם לפצועים: ״ברגעי מבחן העם מתלכד״ ● אוחנה: תהיה בדיקה איך האסון קרה ● עודה: על אוחנה להתפטר ● דיווח: המשטרה סירבה לאכוף את התו הירוק באירוע ● דו"ח גנוז של המשטרה מ-2016 התריע על ליקויים והזהיר מאסון דומה ● יום ראשון הוכרז כיום אבל - ישיבת הממשלה בוטלה ● גנץ הבהיר לנתניהו שהוא מחויב לגוש השינוי ● נתניהו צפוי לבקש מהנשיא הארכה למנדט

עוד 56 עדכונים

בסביבתו של נתניהו טוענים שיש לראש הממשלה קלף סודי, ואין להם ספק שיקימו ממשלה עד יום שלישי הקרוב ● אולם ככל שהזמן אוזל, בליכוד מתחילים לדבר בחדרי חדרים על היום שאחרי ומתווכחים האם זה טוב או רע למפלגה אם נתניהו יהיה יו"ר האופוזיציה ● מחד, אומרים שם, אין מנהיג חזק ממנו ● מצד שני, אומר שר בליכוד: "נתניהו בעצם יהיה הסיבה לכך שממשלת השינוי תחזיק מעמד" ● פרשנות

עוד 544 מילים ו-1 תגובות

ילדי מזרח ירושלים עוברים למערכת החינוך הישראלית

יותר ויותר ילדי מזרח ירושלים עוברים מתוכנית הלימודים הפלסטינית לתוכנית הישראלית ● המעבר מנומק בשיקולים פרגמטיים אך מלווה בוויכוח סוער עם לאומנים פלסטינים הרואים בו איום על זהותם ● חוקר במכון ירושלים: אם המהומות יימשכו, תוכנית הלימודים תקרוס, אבל בינתיים ישראל צריכה להשקיע בה כמה שיותר ● מזרח ירושלים בין השתלבות למהומות - כתבה שנייה בסדרה

עוד 1,683 מילים

מורי הדרך הלכו לאיבוד. המדינה לא מסייעת להם לחזור למסלול

משבר הקורונה הותיר את מורי הדרך נטולי עבודה ● התיירים הזרים עדיין לא באים, וכלל לא ברור מתי יחזרו ● תמיכה של ממש מהמדינה? על זה אפשר רק לפנטז ● הפרוצדורה הבלתי אפשרית מול המוסד לביטוח לאומי עלולה להביא אלפי משפחות לחרפת רעב ● ביטוח לאומי בתגובה: "הנושא בבדיקה"

עוד 1,747 מילים

יובל אברהם, בן 25, מייצג דור חדש של אקטיביסטים ישראלים, שמשתמשים בטכנולוגיה וברשתות החברתיות כדי לנסות ולעשות את מה שנראה בלתי אפשרי, במיוחד השבוע: לבנות גשר בין ישראלים לפלסטינים, ובין ירושלים לעזה ● פרויקט משותף שהקים עם עמיתים מהרצועה, "אנחנו שמעבר לגדר", מתרגם את סיפורי היומיום של הצעירים בעזה לשפה העברית

עוד 2,855 מילים

לפיד, בנט וסער מסכימים לממשלה של 24 שרים

מקורב למנסור עבאס: "במוצ"ש תהיה התקדמות ממשית בגוש השינוי" ● יוסי כהן וגלעד ארדן פגשו את שר החוץ האמריקאי ● נתניהו טרם החזיר את הכסף שקיבל מפרטריץ' ● רבבות נאספו הערב במירון לקראת הילולת ל"ג בעומר ● מנסור עבאס: "כל ממשלה חדשה תהיה חייבת את תמיכת ימינה ורע"ם יחד" ● ישיבת הממשלה תתקיים ביום ראשון במשרד רה"מ

עוד 46 עדכונים

בכירי כחול-לבן איימו על גנץ שלא יצטרפו אליו לקואליציה עם נתניהו

חמישה ימים לפני שהמנדט חוזר לנשיא, נתניהו צובר הפסדים ומתרחק מכל סיכוי להקים ממשלה ● הוא הפסיד בקרב על הוועדה המסדרת בשבוע שעבר, והתקפל ברגע האחרון אתמול מהמהלך הלא חוקי של מינוי אקוניס לשר המשפטים ● את תקוותיו האחרונות הוא תולה בגנץ, אולם במפלגתו של ראש הממשלה החלופי הבהירו ליו"ר כי אין לו עם מי ללכת לקואליציה עם נתניהו ● פרשנות

עוד 493 מילים

עשר שנים יספיקו כדי לא לעמוד בזמנים

ועדת המנכ"לים של משרדי הממשלה המליצה השבוע להוציא את התעשייה הפטרוכימית ממפרץ חיפה בתוך עשור ● אביב לביא עם חמש הערות על הדו"ח המסכם

עוד 688 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה